fbpx

kontakt@pozatrasa.pl
+48 22 350 73 46

Papua Nowa Gwinea Festiwal CANOE & KUNDU
12.09.2022
-
22.09.2022
11
dni
CENA:
5500 USD + bilety lotnicze ok. 5000 PLN

PAPUA NOWA GWINEA FESTIWAL CANOE & KUNDU

Papua Nowa Gwinea to niezwykłe a jednocześnie bardzo rzadko odwiedzane miejsce. Uważana jest za jeden z najmniej zbadanych krajów. Zachwyca różnorodnością krajobrazów,  od malowniczych gór poprzez gęste lasy tropikalne, rzeki oraz niezwykle urokliwe plaże. Jednak najbardziej pasjonują tutejsi ludzie oraz ich kultura. Czy wiedzieliście, że jest to kraj z największą liczbą języków na świecie? Na Papua Nowej Gwinei nadal funkcjonuje ich ponad 800! Powoduje to, iż każdy z mieszkańców zna przynajmniej sześć języków! Papua Nowa Gwinea to niewątpliwie perełka, jeśli chodzi o kulturę, dlatego by jeszcze lepiej ją poznać, chcemy zaproponować Wam podróż na jedno z największych wydarzeń kulturalnych, jakim jest Festival CANOE & KUNDU - Festiwal Łodzi & Bębnów. Każdego roku przybywają na niego dziesiątki wyjątkowo przyozdobionych drewnianych pirogów - drewnianych łódek,  a w tle słuchać dźwięk bębnów - kundu, które wybijają rytm wiosłowania. To niezwykłe widowisko, które dodatkowo uświetniają tradycyjne tańce wykonywane przez różne grupy etniczne z pobliskich wysp. Festiwal Canoe & Kundu w Papua Nowa Gwinea to z pewnością wyjątkowe i niezapomniane wydarzenie zarówno dla ciała  jak i duszy. Zapraszamy w podróż z Poza Trasą Adventure!

Autorka programu Anna Zrobczyńska. Copyright © Poza Trasą Adventure.

PAPUA NOWA GWINEA FESTIWAL CANOE & KUNDU - PROGRAM PODRÓŻY:

Dzień 1.- 2.

Wylot z Warszawy lub Berlina. Lot, w zależności od przewoźnika trwać może ponad 30 godzin. 

Dzień 3. Port Moresby

Port Moresby i odpoczynek po długiej podróży.

Papua Nowa Gwinea

Dzień 4. Alotau

Lot do Alotau, gdzie od pierwszych minut będziemy rozkoszować się bogactwem tamtejszej natury, niezwykłą zielenią oraz pięknym plażami.

Papua Nowa Gwinea

Dzień 5. Wizyta w tradycyjnej papuaskiej wiosce

Wybierzemy się do papuaskiej wioski, gdzie poznamy, jak wygląda życie rdzennych mieszkańców na Papua Nowa Gwinea. Zobaczymy, jak powstają ich tradycyjne chatki, w jaki sposób wytwarzane są narzędzia codziennego użytku oraz dowiemy się, w jaki sposób mieszkańcy gotują potrawy w glinianych naczyniach. Nauczymy się także chodzić po drzewach kokosowych, a na koniec (dla chętnych) zrobimy zawody zręcznościowe. Poznamy także historię kanibalizmu i dowiemy się jak wyglądały te słynne biesiady. Spróbujemy odpowiedzieć na pytanie: czy kanibale na pewno już nie żyją?

Papua Nowa Gwinea

Dzień 6. Festival Canoe & Kundu

Głównym celem naszej podróży jest jedno z najbardziej widowiskowych wydarzeń, jakim jest Festiwal Canoe & Kundu (łodzi i bębnów) To wyjątkowy wydarzenie, na które przybywają przedstawiciele z wielu wysp z regionu, ubrani w tradycyjne stroje przedstawiają swoje tradycyjne śpiewy oraz tańce, a wszystko to przy dźwiękach kundu – bębnów, pokrytych skórą jaszczurek albo węży.

Dzień 7. Rejs na okoliczne rajskie wysepki 

Dziś wybierzemy się na wycieczkę - rejs na pobliskie rajskie wysepki. To wprost raj na ziemi! Popłyniemy na okoliczne, magicznie zielone wyspy, na których będziemy mogli podziwiać bogactwo rafy koralowej oraz dostanie pływające płaszczki.

Papua Nowa Gwinea

Dzień 8. Trekking w lesie tropikalnym

Trekking po lesie tropikalnym, gdzie będziemy mogli podziwiać ogromne bogactwo roślinności oraz tutejszego ptactwa. Nauczymy się także jak przetrwać w buszu. Uwieńczeniem tego dnia będzie orzeźwiająca kąpiel w wodospadzie.

Dzień 9. Port Moresby

Podróż lot do Port Moresby. Ostatnie godziny pobytu na Papua Nowa Gwinea poświecimy na to by jeszcze bliżej poznać jej wspaniałą przyrodę. Wycieczka do Port Moresby Nature Park, gdzie będziemy mogli podziewać ponad 350 gatunków zwierząt żyjących na Papua Nowa Gwinea.

Dzień 10. - 11. 

Lot do Warszawy lub Berlina. Powrót do Polski.

TRASA WYCIECZKI:

 

CENA: 5500USD

+ bilety lotnicze ok. 5000 PLN

Cena obejmuje:

 • Bilety lotnicze Warszawa / Berlin – Port Moresby - Warszawa / Berlin ok. 4000 – 5000 PLN  *Koszt do rozliczenia wg ceny zakupu
 • Noclegi w hotelach klasy turystycznej i hostelach w pokojach osobowych z klimatyzacją lub wiatrakiem
 • Transfery i transport prywatnym busem na całej trasie wyprawy zgodnie z programem
 • Bilety lotnicze na trasie wewnętrznej: Port Moresby - Alotau - Port Moresby
 • Permity i pozwolenia na wjazdy do miejsc gdzie są wymagane
 • Koszty organizacyjne w Polsce i na miejscu wyprawy
 • Koszty zaproszenia do wizy oraz wszelkie formalności administracyjne
 • Opiekę polskiego pilota
 • Wszelkie opłaty trekkingowe
 • Ubezpieczenie Koszty leczenia: 200.000 EUR, NNW 50.000 PLN, OC 60.000 EUR
 • Składkę na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny

Cena nie obejmuje:

 • Kosztów wizy (ok. 350 PLN)
 • Kosztów wyżywienia (ok. 20-35 USD dziennie /osoba)
 • Zwyczajowych napiwków
 • Innych wydatków osobistych i innych atrakcji fakultatywnych

Papua Nowa Gwinea na zdjęciach:

PAPUA NOWA GWINEA - OCEANIA:

Papua Nowa Gwinea Oceania - Chcesz dowiedzieć się więcej? Czytaj nasze relacje z podróży i wypraw: Fidżi – Rajski archipelag na Pacyfiku i kanibale,  Papua New Guinea CANOE & KUNDU