kontakt@pozatrasa.pl
+48 22 350 73 46

Papua Nowa Gwinea Festiwal CANOE & KUNDU
27.10.2020
-
07.11.2020
12
dni
CENA:
3500 USD + bilety lotnicze

PAPUA NOWA GWINEA FESTIWAL CANOE & KUNDU

Papua Nowa Gwinea to niezwykłe i jak na razie bardzo rzadko odwiedzane miejsce. Uważana jest za jeden z najmniej zbadanych krajów.

Zachwyca różnorodnością krajobrazu od malowniczych gór, poprzez gęste lasy tropikalne, rzeki oraz niezwykle urokliwe plaże. Niemniej, najbardziej pasjonują tamtejsi ludzie oraz ich kultura. Czy wiedzieliście, że jest to kraj z największą liczbą języków na świecie? Na PNG nadal funkcjonuje ich ponad 800! Co powoduje, że każda z osób zna przynajmniej po 6-8 języków!

Papua to niewątpliwie perełka, jeśli chodzi o kulturę, dlatego by jeszcze lepiej ją poznać, chcemy zabrać Was na jedno z największych wydarzeń kulturalnych, jakim jest Festiwal CANOE & KUNDU (łodzi&bębnów). Każdego roku przybywa na niego dziesiątki wyjątkowo przyozdobionych drewnianych pirogów (drewniane łódki) a w tle słuchać dźwięk bębnów (kundu), które wybijają rytm wiosłowania. To niezwykłe widowisko, które dodatkowo uświetniają tradycyjne tańce wykonywane przez różne grupy etniczne z pobliskich wysp.

Festiwal w Papua Nowa Gwinea jest z pewnością niezapomnianym doznaniem zarówno dla ciała, jak i duszy!

Autorka programu Anna Zrobczyńska. Copyright © Poza Trasą Adventure.

Program wyprawy:

Dzień 1-2
Wylot z Warszawy, lot będzie trwał ponad 30h!  Niestety tyle zajmuje to, by dotrzeć do tak niezwykłego miejsca-perełki.

Dzień 3
Port Moresby i odpoczynek po długiej trasie.

Dzień 4
Lot do Alotau, gdzie od pierwszych minut będziemy rozkoszować się bogactwem tamtejszej natury, niezwykłą zielenią oraz pięknym plażami.

Dzień 5
Wybierzemy się do papuaskiej wioski, gdzie poznamy, jak wygląda życie rdzennych mieszkańców Papui. Zobaczymy, jak powstają ich tradycyjne chatki, w jaki sposób powstają ich narzędzia codziennego użytku oraz dowiemy się, w jaki sposób gotują w swoich glinianych naczyniach. Nauczymy się także chodzić po drzewach kokosowych, a na koniec (dla chętnych) zrobimy zawody.
Poznamy także historię kanibalizmu i zobaczycie, w jakiś sposób odbywały się ich słynne biesiady. Spróbujemy odpowiedzieć na pytanie: czy kanibale na pewno już nie żyją?

Dzień 6
Głównym celem naszej podróży jest jedno z najbardziej widowiskowych wydarzeń, jakim jest Festiwal Canoe&Kundu (piróg i bębnów) To wyjątkowy wydarzenie, na które przybywają przedstawiciele z wielu wysp z regionu, ubrani w tradycyjne stroje przedstawiają swoje tradycyjne śpiewy oraz tańce, a wszystko to przy dźwiękach kundu – bębnów, pokrytych skórą jaszczurek albo węży.

Dzień 7
Zabierzemy was do raju na ziemi! Popłyniemy na okoliczne, magicznie zielone wyspy, na których będziecie mogli podziwiać bogactwo rafy koralowej oraz płaszczki.

Dzień 8
Wybierzmy się na trekking do lasu tropikalnego, gdzie będziemy mogli podziwiać ogromne bogactwo roślinności oraz ptaków. Nauczymy się także jak przetrwać w buszu. Uwieńczeniem tego dnia będzie orzeźwiająca kąpiel w wodospadzie.

Dzień 9
Lot do Port Moresby. Ostatnie godziny pobytu w PNG poświecimy na to by jeszcze bliżej poznać jej przyrodę, dlatego udamy się do Natural Park, gdzie będziemy mogli podziewać ponad 350 zwierząt żyjących na Papui.

Dzień 10
Lot do Polski.

3500 USD

+ bilety lotnicze

Cena obejmuje:

 • Noclegi zgodnie z programem (pokoje 2-osobowe z klimatyzacją/wiatrakiem)
 • Transport prywatnym busem na całej trasie wyprawy
 • Bilety lotnicze na trasie wewnętrznej: Port Moresby - Alotau - Port Moresby
 • Koszty organizacyjne w Polsce i na miejscu wyprawy
 • Zaproszenie do wizy oraz wszelkie formalności administracyjne
 • Opiekę polskiego pilota
 • Wszelkie opłaty trekingowe
 • Ubezpieczenie Koszty leczenia: 200.000 EUR, NNW 50.000 PLN, OC 60.000 EUR
 • Opłata na Ubezpieczeniowy Fundusz Gwarancyjny

 

Cena nie obejmuje:

 • Biletów lotniczych Warszawa – Papua Nowa Gwinea - Warszawa: 4 000 – 5 000 PLN
 • Wizy: koszt 350 PLN
 • Posiłków (ok. 20-35 USD dziennie)

Papua Nowa Gwinea na zdjęciach: