fbpx

kontakt@pozatrasa.pl
+48 22 350 73 46

PAPUA NOWA GWINEA Goroka Festival
10.09.2023-26.09.2023
ostatnie miejsca
17
dni
CENA:
7800 USD + bilety lotnicze ok. 8200 PLN

PAPUA NOWA GWINEA GOROKA FESTIVAL

GOROKA FESTIVAL - Mt HAGEN - LAE - WYSPY TROBRIANDA lub WYSPA NOWA BRYTANIA

Papua Nowa Gwinea Goroka Festival - Mt Hagen - Lae - Wyspy Trobrianda lub Wyspa Nowa Brytania z Poza Trasą Adventure to wyjątkowa i niepowtarzalna podróż w najbardziej odległe rejony świata. W programie dwudniowe uroczystości Goroka Festival - najsłynniejszego wydarzenia kulturalnego Papua Nowej Gwinei. W Goroka Festival uczestniczą przedstawiciele ponad 100 grup etnicznych Papui Nowej Gwinei. Podczas występów obserwować będziemy tradycyjne stroje plemienne, fryzury, malunki na ciele, występy muzyków, pokazy tańców i plemiennych rytuałów najbardziej barwnych i odległych papuaskich społeczności. Dotrzemy do Mt Hagen - serca górzystej części Papua Nowa Gwinea. Poznamy bliżej wciąż odizolowany świat i lokalne społeczności, dotrzemy do wiosek nietkniętych cywilizacją. Posłuchamy opowieści o tradycyjnych rytuałach, wojnach, ceremoniach inicjacji i wierzeniach przodków. Obejrzymy sztukę plemienną - maski, flety, bębny i figurki duchów. Eksplorować będziemy Wyspy Trobrianda - archipelag wysp koralowych położonych na Morzu Salomona. Wyspy Trobrianda to kultura polinezyjska, różniąca się od tej na pozostałym obszarze Papui Nowej Gwinei. W programie zwiedzanie trobriandzkich wsi i osad - podglądanie codziennego, niezwykle bogatego w rytuały życia mieszkańców wysp. Zapraszamy w podróż Papua Nowa Gwinea Goroka Festival - Rejon Rzeki Sepik - Mt Hagen - Wyspy Trobrianda z Poza Trasą Adventure!

Autor programu Łukasz Odzimek. Copyright © Poza Trasą Adventure.

PAPUA NOWA GWINEA GOROKA FESTIVAL - PROGRAM PODRÓŻY:

Dzień 1. - Dzień 2.

Wylot z Warszawy do Port Moresby. Na lotnisku spotkanie grupy z pilotem Poza Trasą Adventure trzy godziny przed planowanym wylotem. Podróż Warszawa - Port Moresby z dwiema przesiadkami.

Dzień 3. Port Moresby City Tour

Przylot do Port Moresby. Na lotnisku spotkanie grupy z lokalnym angielskojęzycznym pilotem przewodniki Poza Trasą Adventure w Papu Nowa Gwinea. Po dokonaniu formalności wjazdowych transfer do lodge lub hotelu i zakwaterowanie. Czas wolny na odpoczynek po długiej podróży i wstępną aklimatyzację. Następnie rozpoczniemy zwiedzanie Port Moresby. Wycieczka po mieście i zwiedzanie największych atrakcji stolicy Papui-Nowej Gwinei. Nazwa stolicy Papui Nowej Gwinei pochodzi od nazwiska Johna Moresby’ego, który jako pierwszy Europejczyk dotarł na Papuę Nową Gwineę. Samo miasto zostało założone przez żeglarzy, którzy przybyli tu z wysp Pacyfiku. Obejrzymy Muzeum Narodowe, górującą nad miastem Świątynię Baháʼ, Katedrę katolicką oraz budynek Parlamentu. Port Moresby to wielokulturowy tygiel gromadzący plemiona z całej Papui Nowej Gwinei. Spacer w najciekawszych zakątkach miasta, podczas którego poznamy zarówno historię i lokalne tradycje. Powrót do lodge lub hotelu. Czas wolny na odpoczynek. Nocleg w lodge lub w hotelu w Port Moresby. 

Port Moresby Papua Nowa Gwinea 2022

Dzień 4. Port Moresby City Tour c.d.

Po śniadaniu rozpoczniemy kontynuację zwiedzania Port Moresby. W programie zwiedzania tym razem skupimy się na atrakcjach przyrodniczych okolic stolicy Papua Nowa Gwinea. Poznamy między innymi okolice Varirata National Park oraz Port Moresby Nature Park. Następnie powrót do lodge lub hotelu. Czas wolny na odpoczynek. Nocleg w lodge lub w hotelu w Port Moresby.

Port Moresby Papua Nowa Gwinea 2022

Dzień 5. Port Moresby / Mount Hagen (Mt Hagen) - Prowincja Western Highlands

Wczesna pobudka i transfer na lotnisko zgodnie z godzinami lotów. Wylot z Port Moresby do Mt Hagen, miasta leżącego w Prowincji Western Highlands. Po przylocie transfer do hotelu i zakwaterowanie. Czas wolny na krótki odpoczynek. Następnie rozpoczniemy zwiedzanie miasta Mount Hagen (Mt Hagen) i jego okolic. Miasto położone jest w środkowej części kraju w Dolinie Wahgi (Góry Centralne). To serce górzystej części Papua Nowa Gwinea. To tereny pokryte gęstymi równikowymi lasami i zielonymi łąkami leżącymi na zboczach gór, które na wyższych wysokościach zawsze spowite są mgłą. Spacer najciekawszymi zakątkami Mount Hagen (Mt Hagen). Wizyta na lokalnym targu, który jest jednym z największych targów w Papua Nowa Gwinea. Czas na zakupy i pamiątkowe zdjęcia. Wizyta w pobliskich wioskach, gdzie spotaky się z mieszkańcami oraz na lokalnych plantacjach kawy i herbaty i w niewielkich manufakturach. Powrót do hotelu. Czas wolny na odpoczynek. Nocleg w hotelu w Mt Hagen. 

Goroka Festival Papua Nowa Gwinea 2022

Dzień 6. Mt Hagen / Prowincja Jiwaka / Prowincja Chimbu / wioska Mindima - Plemię Szkieletów / Prowincja Eastern Highlands - wioska Asaro / Goroka 

Po śniadaniu podróż w kierunku miasta Goroka położonego w Prowincji Eastern Highlands. Przejazd słynną autostradą Highlands - główną drogą lądową wiodącą przez Papua Nowa Gwinea. Podróżować będziemy przez sąsiednie prowincje Jiwaka oraz Chimbu, położone w sercu wyżyn. Wznoszą się tu strome pasma górskie, poprzecinane głębokimi i często niedostępnymi dolinami. Tutaj znajduje się najwyższy punkt kraju Mount Wilhelm (4509 m npm). Chimbu to najmniejszy i najgęściej zaludniony region w kraju. Na trasie zatrzymamy się w wiosce Mindima, gdzie przywita nas lokalna społeczność Chimbu z tak zwanego Plemienia Szkieletów. Tradycją Chimbu jest pokrywanie swych ciał malunkiem przedstawiającym szkielet z pokaźnymi zębami i innymi upiornymi wzorami. Praktyka ta odstraszać miała wrogów oraz złe duchy, gdyż malunki nadawały myśliwym wyjątkowo złowrogi wygląd. Według legendy, mieszkańcy plemienia Chimbu zjedzeni zostali przez złego leśnego ducha Omo Masalai. Potem postanowili sami udawać złe duchy, aby wypędzić i bronić się przed innymi. Rytuał wypędzenia złego ducha jest powtarzany podczas ich tradycyjnych ceremonii tańca. Spotkanie z mieszkańcami wioski. Czas na poznanie tradycji i kultury Plemienia Chimbu oraz wspólne zdjęcia.

Plemię Szkieletów

Kontynuacja podróży przez Prowincję Eastern Highlands. Na trasie zatrzymamy się w wiosce społeczności Asoro. Gościć będziemy u Błotnych Ludzi, tradycyjnych papuaskich wojowników. Podczas wojen ich tradycją było zakładanie na głowy wielkich charakterystycznych glinianych masek, ozdobionych często świńskimi zębami i muszlami. Asaro dodatkowo pokrywają swoje ciała warstwą błota. Całość upodabnia ich do duchów, których bardzo boją się wszyscy Papuasi. Według tradycji, gliniane maski pomagały w odstraszeniu przeciwnika. Prawdziwą przewagą w bitwach zawsze był przerażający i odstraszający wygląd Asaro. Wiele plemion używa rozmazanego błota, aby iść na wojnę, plemię Asaro natomiast nakładało maski i błoto, aby odstraszyć przeciwnika i uniknąć wojen. Bo jak wiadomo - jeśli potrafisz wzbudzić strach, nie musisz iść na wojnę. Błoto nakładane jest także na twarze kobiet na znak żałoby. Spotkanie ze społecznością Asaro. Czas na poznanie kultury i tradycji oraz pamiątkowe fotografie. Pokaz lokalnych tańców i metod wytwarzania tradycyjnych błotnych masek. Inscenizacja tradycyjnej walki w wykonaniu błotnych wojowników. Po wizycie w wiosce Asaro dalsza podróż do miasta Goroka. Po dotarciu na miejsce zakwaterowanie w hotelu lub lodge. Czas wolny na krótki odpoczynek. Następnie rozpoczniemy zwiedzanie Goroka. Spacer w najciekawszych zakątkach miasta. Zwiedzimy między innymi JK McCarthy Museum z interesującą kolekcją artefaktów, eksponatów ilustrujących tradycje i zwyczaje Papui Nowej Gwinei oraz kolekcję zdjęć pochodzących z lat 30-tych XX wieku. Jest tu także dział poświęcony II wojnie światowej. Powrót do hotelu lub lodge i czas wolny na odpoczynek. Nocleg w hotelu lub w lodge w Goroka. 

Asaro Błotni Ludzie Papua Nowa Gwinea 2022

Dzień 7. Goroka - Goroka Festival

Po śniadaniu przejazd do miejsca, gdzie odbywać się będą dwudniowe uroczystości Goroka Festival - najsłynniejszego wydarzenia kulturalnego Papua Nowej Gwinei. Dotrzemy tu wcześnie, będzie więc również czas na śledzenie przygotowań do uroczystości Goroka Festival. W corocznym święcie uczestniczą przedstawiciele ponad 100 grup etnicznych – pochodzących zarówno z terenów górskich jak i wybrzeża Papui Nowej Gwinei. Podczas występów obserwować można tradycyjne stroje plemienne, fryzury, ozdobne malunki na ciele, występy muzyków, pokazy tańców sing sing i plemiennych rytuałów. Obejrzymy zapewne także ponownie Błotnych Ludzi i ich niepowtarzalne gliniane maski. Uczestnictwo w święcie będzie doskonała okazją do poznania kultur papuaskich i ich tradycji oraz obserwacji i fotografii najbardziej barwnych i odległych społeczności. Powrót do lodge lub hotelu w Goroka. Czas wolny na odpoczynek. Nocleg w lodge lub w hotelu w Goroka. 

Goroka Festival Papua Nowa Gwinea 2022

Dzień 8. Goroka - Goroka Festival

Po śniadaniu kontynuacja uczestnictwa w uroczystościach Goroka Festival. Odwiedzimy także ogromny rynek z różnorodnymi lokalnymi produktami i wyrobami tradycyjnej sztuki i rzemiosła artystycznego. To świetne miejsce na poznanie mieszkańców, pamiątkowych fotografii oraz zakupu pamiątek. Powrót do lodge lub hotelu w Goroka. Czas wolny na odpoczynek. Nocleg w lodge lub w hotelu w Goroka.

Goroka Festival Papua Nowa Gwinea 2022

Dzień 9. Goroka / Prowincja Eastern Highlands - Lae

Po śniadaniu kontynuacją podróży Prowincją Eastern Highlands. Wyjazd do Lae, drugiego pod względem wielkości miasto w Papua Nowa Gwinea. Podróż potrwa około 6-7 godzin. N trasie niesamowite krajobrazy Papu Nowa Gwinea. Po dotarciu na miejsce zakwaterowanie w hotelu. Czas wolny na krótki odpoczynek po podróży. Następnie rozpoczniemy zwiedzanie miasta Lae i jego okolic, słynących z bujnej roślinności.  Lae to portowe miasto położone w pobliżu ujścia rzeki Markham do Zatoki Huon. Do lat 20-tych XX wieku, Lae było niewielką stacją misyjną, szybko rozwijającą się po odkryciu złóż złota w pobliskim regionie Wau. W ciągu następnych lat Lae wyrosło na główny port i ośrodek przemysłowy północno-wschodniej części Papua Nowa Gwinea. Odwiedzimy między innymi ogród botaniczny, cmentarz z okresu II wojny światowej, kiedy to miasto okupowane było przez Japończyków, Uniwersytet Techniczny - Lae Unitech oraz Rainforest Habitat, gdzie obejrzymy różnorodne gatunki żyjących tu zwierząt. Powrót do hotelu. Czas wolny na odpoczynek. Nocleg w hotelu w Lae. 

Wyspy Trobrianda (Trobriandy)

Dzień 10. Lae / Port Moresby / lokalne wioski w okolicach Portu Moresby

Po śniadaniu transfer na lotnisko zgodnie z godzinami lotów do Port Moresby. Wylot do Port Moresby. Po przylocie transfer do lodge lub hotelu i zakwaterowanie. Czas wolny na krótki odpoczynek. Następnie rozpoczniemy zwiedzanie okolic Port Moresby. W programie zwiedzania tym razem wizyty w pobliskich wioskach papuaskich. Spotkania z mieszkańcami, podczas których poznamy bliżej ich codzienne życie, lokalne tradycje oraz kulturę. Czas na rozmowy z mieszkańcami i wspólne zdjęcia. Następnie powrót do lodge lub hotelu w Port Moresby. Czas wolny na odpoczynek. Nocleg w lodge lub w hotelu w Port Moresby. 

Goroka Festival Papua Nowa Gwinea 2022

Dzień 11. Port Moresby / Wyspy Trobrianda - Kirwina

Po śniadaniu transfer na lotnisko zgodnie z godzinami lotów. Wylot na Wyspę Kirwina, Jest to największa z archipelagu Wysp Trobrianda. Pozostałe to między innymi: Kaileuna, Vakuta, Kitava i Tuma. Wyspę Kiriwina zamieszkuje kilka tysięcy osób. Po dotarciu na miejsce transfer do hotelu lub lodge zlokalizowanej w pobliżu plaży. Uroczyste powitanie - lokalne pieśni i tańce sing sing. Czas wolny na odpoczynek lub spacer po okolicy. Nocleg w lodge lub hotelu. 

Wyspy Trobrianda Papua Nowa Gwinea 2022

Dzień 12. / Dzień 13. / Dzień 14. Pobyt na Wyspach Trobrianda

W kolejnych dniach eksplorować będziemy Wyspy Trobrianda (Trobriandy) - archipelag wysp koralowych położonych na Morzu Salomona na wschód od Nowej Gwinei. Wyspy Trobrianda to kultura polinezyjska, różniąca się od tej na pozostałym obszarze Papui Nowej Gwinei. Wyspy Trobrianda nazwane zostały pod koniec XVIII wieku na cześć członka francuskiej wyprawy morskiej prowadzonej przez Antoine'a de Bruni d’Entrecasteaux - Denisa de Trobrand'a, który pełnił obowiązki pierwszego oficera na statku.

Wyspy Trobrianda Papua Nowa Gwinea 2022

W trakcie podróży dotrzemy do miejsc, w których narodziła się nowoczesna antropologia społeczna. Wszystko to za sprawą naszego wybitnego rodaka Bronisława Malinowskiego, który przybył tu w 1915 roku i prowadził swe rewolucyjne badania. Te zaś przyniosły słynne publikacje "Argonauci zachodniego Pacyfiku", "Życie seksualne dzikich w północno-zachodniej Melanezji" czy "Zwyczaj i zbrodnia w społeczności dzikich". Mimo, iż od czasów ekspedycji Malinowskiego minął już ponad wiek - mieszkańcy Wysp Trobrianda nadal wspominają słynnego polskiego naukowca.

Wyspy Trobrianda Papua Nowa Gwinea 2022

W programie zwiedzanie trobriandzkich wsi i osad. Podglądanie codziennego, niezwykle bogatego w rytuały życia mieszkańców wysp. Eksploracja najciekawszych zakątków w okolicy. Odwiedzimy tradycyjne wioski, poznamy mieszkańców i spróbujemy potraw z yamu (pochrzynu). Co ważne, yam jest tu nie tylko pożywieniem, ale także walutą - można nim płacić podobnie jak dobu - walutą sporządzoną z liśćmi bananowca. Wizyta w wiosce Omarakana, gdzie mieszka najważniejszy wódz wyspy, który panuje nad ustnymi i magicznymi tradycjami wyspy. Obejrzymy Domy / Chaty Yam. Na Wyspach Trobrianda yam to symbol bogactwa. Ma on wielkie znaczenie kulturowe i duchowe. Odgrywa dużą rolę we wszystkich ważnych wydarzeniach życiowych. Do przechowywania pochrzynu wznoszone są Domy Yam - specjalne dekorowane chaty, malowane w charakterystyczne wzory w czerwieni, czerni i bieli, ozdobione sznurami muszli. Domy Yam przez mieszkańców traktowane są jak skarbce - banki.

Wyspy Trobrianda Papua Nowa Gwinea 2022

Na Trobriandach poznamy także zasady Kręgu Kula - Circle of Sphere. Obejrzymy tradycyjne przedmioty i święte ozdoby oraz zasady i system ich rytualnej wymiany pomiędzy odległymi wyspami. Podczas pobytu będzie również czas na wypoczynek i relaks na rajskich plażach. Czas i życie mieszańców toczy się w błogim spokojnym rytmie, którego będziemy mogli także doświadczyć. Noclegi w lodge zlokalizowanej w pobliżu plaży. 

Podczas pobytu na Wyspach Trobrianda noclegi w lodge lub w hotelu. 

Wyspy Trobrianda Papua Nowa Gwinea 2022

(* UWAGA: Z uwagi na bardzo ograniczoną dostępność połączeń lotniczych oraz miejsc w realizowanych połączeniach lotniczych możliwa jest wersja alternatywna tj. zamiana Wysp Trobrianda na Wyspę Nowa Brytania (New Britain Rabaul – Kokopo)

lub

Dzień 11. Port Moresby / Wyspa Nowa Brytania - Rabaul / Kokopo

Po śniadaniu transfer na lotnisko zgodnie z godzinami lotów. Wylot na Wyspę Nowa Brytania. Po dotarciu na miejsce transfer do hotelu. Czas wolny na odpoczynek. Pierwszy kontakt z wyspą - spacer po okolicy. Nocleg w hotelu.

Dzień 12. / Dzień 13. / Dzień 14. Pobyt na Wyspie Nowa Brytania

W kolejnych dniach eksplorować będziemy Wyspę Nowa Brytania. Nowa Brytania (New Britain) to największa wyspa Archipelagu Bismarcka. Rozciąga się ona na niemalże pięciuset kilometrach ze wschodu na zachód i między 35 a 85 km z północy na południe. Północne brzegi Wyspy Nowa Brytania obmywa Morze Bismarcka, a południowe Morze Salomona. Nowa Brytania jest wyspą górzystą - na całej jej długości przebiega pasmo górskie, obfitujące w wulkaniczne szczyty, fumarole i zielone doliny. Szczególnie dużo wulkanów występuje w północnej części wyspy - tutaj rozciągają się wysokie szczyty czynnych wulkanów: Ulavun (najwyższy wulkan Archipelagu Bismarcka - 2334 m n.p.m.) Langila (1330 m n.p.m.), Bamus (2248 m n.p.m.). Południowe zbocza górskie zbudowane są z wapienia, dlatego obfitują w jaskinie, groty i malownicze skały skrajne. Główne miasta Nowej Brytanii to Rabaul / Kokopo oraz Kimbe. Rabaul to oficjalna stolica wyspy i jeden z jej najbardziej tragicznych zabytków. Niegdyś najbogatsze i najpiękniejsze miasto w kraju - miasto kwitnących ogrodów i dobrze prosperującego portu, we wrześniu 1994 roku zostało prawie całkowicie zniszczone podczas erupcji Wulkanu Tavurvur. Mieszkańcy miasta ewakuowani zostali do innych części wyspy. Duża część miasta Rabaul wciąż pokryta jest czarna lawą wulkaniczną i warstwą popiołu. To sceneria niczym z apokaliptycznego filmu. Stolica wyspy została przeniesiona do pobliskiego Kokopo. Okolica Rabaul / Kokopo to malownicza zatoka i Półwysep Gazelle z górującym wysokim stożkiem Wulkanu Tavurvura, gaje kokosowe i bujne lasy pogórza i strefa księżycowego krajobrazu u podnóża wulkanu, którą otacza niesamowita soczysta zieleń okolicy. 

W programie pobytu na New Britain między innymi zwiedzanie miasta i lokalnego targu w Kokopo oraz Cmentarza Wojennego w Rabaul. Cmentarz Wojenny Rabaul założony został w 1945 roku. Położony jest on w pobliżu dawnej stacji radiowej Bita Paka. Na cmentarzu znajdują się groby ofiar poległych w czasie II wojny światowej - głównie australijskich jeńców wojennych oraz mogiły z okresu I wojny światowej. Wizyta w bunkrach Yamamoto pochodzących z okresu II wojny światowej. Bunkry wykorzystywane były przez japońskich żołnierzy okupujących wyspę. Obejrzymy także jaskinie wydrążone przez Japończyków w klifach. Zwiedzanie Muzeum Wojennego w Rabaul z bogatą ekspozycją japońskich wraków z czasów II wojny światowej. Wizyta w Stacji Sejsmologicznej i Obserwatorium Wulkanicznym. Odwiedzimy także najbliższe okolice Wulkanu Tavurvur, który jest najbardziej aktywnym wulkanem w kalderze Rabaul (ostatni wybuch miał miejsce 12 września 2014 roku). Wycieczki łodzią motorową na rajską wysepkę - Pangpang Paradise Island. Jest to jedna z wysp położnych w grupie wysp Duke of York, które stanowią część Archipelagu Bismarcka. Relaks i aktywny wypoczynek na niesamowitych białych piaszczystych plażach otoczonych krystalicznie czystymi turkusowymi wodami. Obserwacja delfinów. Spacer po wyspie, kąpiele w morzu i pływanie z rurką na rafie otaczającej wyspę. Możliwość degustacji lokalnej kuchni. 

Podczas pobytu na Wyspie Nowa Brytania (New Britain) noclegi w hotelu.

Nowa Brytania

Dzień 15. Wyspy Trobrianda - Kirwina  lub Wyspa Nowa Brytania / Port Moresby 

Po śniadaniu transfer na lotnisko zgodnie z godzinami lotów. Wylot do Port Moresby. Po dotarciu na miejsce transfer do lodge lub hotelu i zakwaterowanie. Czas wolny na krótki odpoczynek. Popołudniu kontynuacja zwiedzania Portu Moresby i okolic miasta. Powrót do lodge lub hotelu. Czas wolny na odpoczynek. Nocleg w lodge lub hotelu w Port Moresby. 

Port Moresby Papua Nowa Gwinea 2022

Dzień 16. Port Moresby 

Śniadanie i czas wolny na odpoczynek przed podróżą. Następnie transfer na lotnisko zgodnie z godzinami lotów. Na lotnisku pożegnanie grupy z lokalnym pilotem / przewodnikiem Poza Trasą Adventure w Papua Nowa Gwinea. Wylot z Port Moresby do Warszawy. Podróż z dwiema przesiadkami. 

Dzień 17. 

Przylot do Warszawy.

Uwaga - Program jest ramowy. Kolejność zwiedzania może ulec zmianie ze względów organizacyjnych oraz ze względu na panujące warunki atmosferyczne.

TRASA WYCIECZKI:

CENA: 7800USD

+ bilety lotnicze ok. 8200 PLN

Cena obejmuje:

 • Bilet lotniczy Warszawa - Port Moresby - Warszawa ok. 8200 PLN  *Koszt do rozliczenia wg ceny zakupu
 • Noclegi w hotelach 3* (lokalna standaryzacja) oraz hotelach klasy turystycznej lub lodgach w pokojach dwuosobowych w zależności od dostępnej w dawnym obszarze bazy turystycznej (pokoje jednoosobowe dodatkowo płatne - oferta do potwierdzenia)
 • Śniadania
 • Bilety lotnicze na loty wewnętrzne zgodnie z opisem w programie
 • Koszt wizy do Papua Nowa Gwinea z zaproszeniami (ok. 100 USD)
 • Transfery i wszelki transport zgodnie z opisem w programie
 • Opiekę polskojęzycznego pilota
 • Opiekę i usługi lokalnych angielskojęzycznych pilotów i przewodników
 • Permity na wjazdy do miejsc gdzie są wymagane
 • Zwiedzanie i wizyty w wioskach zgodnie z opisem w programie
 • Koszty uczestnictwa w Goroka Festival 2023
 • Koszty organizacyjne w Polsce i na miejscu wyprawy
 • Ubezpieczenie KL/NW podróżne (Koszty leczenia: 600.000 PLN )
 • Składkę na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny
 • Relację fotograficzną z wyjazdu

Cena nie obejmuje:

 • Kosztów testów PCR (o ile wymagane)
 • Kosztów lunchy i kolacji oraz napojów do posiłków
 • Zwyczajowych napiwków ( 50-80 USD)
 • Innych atrakcji fakultatywnych i innych wydatków osobistych

*Grupa min. 6 osób

PAPUA NOWA GWINEA GOROKA FESTIVAL NA ZDJĘCIACH

PAPUA NOWA GWINEA GOROKA FESTIVAL - OCEANIA

Papua Nowa Gwinea Goroka Festiwal Oceania - Chcesz dowiedzieć się więcej? Czytaj nasze relacje z podróży i wypraw: Fidżi – Rajski archipelag na Pacyfiku i kanibale,  Papua New Guinea CANOE & KUNDU