kontakt@pozatrasa.pl
+48 22 350 73 46

Polinezja Francuska
Tahiti Moorea Bora Bora
08.03.2025
-
26.03.2025
19
dni
CENA:
8800 USD + bilety lotnicze ok. 8500 PLN

POLINEZJA FRANCUSKA

TAHITI MOOREA BORA BORA TIKEHAU

Polinezja Francuska Tahiti Moorea Bora Bora Tikehau z Poza Trasa Adventure to wyjątkowy wyjazd i niezapomniana przygoda, podczas której odwiedzimy aż cztery polinezyjskie wyspy. Polinezja Francuska to wspólnota zamorska Francji leżąca we wschodniej Oceanii. Nazwa regionu wywodzi się z języka greckiego i oznacza miejsce, gdzie znajdują się liczne wyspy. W rzeczy samej, na Polinezję Francuską składa się ponad 150 atoli, rozmieszczonych na pięciu archipelagach. My wybierzmy się na dwa z nich: Archipelag Wysp Towarzystwa oraz Archipelag Tuamotu. Odwiedzimy także liczne wysepki koralowe i dziewicze laguny. Na wulkanicznej wyspie Tahiti, należącej do Wysp na Wietrze archipelagu Wysp Towarzystwa, zobaczymy Dolinę Papenoo porośniętym gęstym lasem tropikalnym, a także krater Wulkanu Tahiti Nui i Jezioro Vaihiria. Czeka nas także trekking do Wodospadu w Dolinie Fataua oraz kąpiel w jaskini lawowej. Na znajdującej się nieopodal Wyspie Moorea ujrzymy niekończące się plantacje ananasów oraz malownicze zatoki, utworzone przez koralową lagunę. Nie trudno spotkać tu dzikiego żółwia morskiego, małego rekina czy płaszczkę. Następnie odwiedzimy Bora Bora, należącą do grupy Wysp Pod Wiatrem. To doskonałe miejsce, aby odkryć dawną kulturę polinezyjską oraz wierzenia maoryskie, a także miejsca związane z historią II wojny światowej. Dodatkowym przeżyciem będzie jet ski w lagunie Bora Bora, a dla chętnych fakultatywny przelot helikopterem nad wyspą. Podróż zakończymy na Wyspie Tikehau, leżącej w Archipelag Tuamotu. To wyjątkowy, dziewiczy atol pozbawiony wulkanicznej, centralnie usytuowanej wyspy. Czeka nas tam bajkowy rejs po koralowej lagunie oraz snorkeling przy niewielkich wysepkach motu. Zapraszamy na wyjazd Polinezja Francuska Tahiti Moorea Bora Bora Tikehau z Poza Trasa Adventure!

Autor programu Łukasz Odzimek Copyright © Poza Trasą Adventure.

POLINEZJA FRANCUSKA TAHITI MOOREA BORA BORA TIKEHAU - PROGRAM PODRÓŻY:

Dzień 1. 

Wylot z Warszawy do Faa’a na Wyspie Tahiti w Polinezji Francuskiej. Na lotnisku spotkanie z pilotem Poza Trasą Adventure na trzy godziny przed wylotem. 

Dzień 2. Wyspa Tahiti

Przylot na lotnisko w Faa’a na Wyspie Tahiti. Na lotnisku spotkanie grupy z lokalnym angielskojęzycznym przewodnikiem Poza Trasą Adventure w Polinezji Francuskiej. Po załatwieniu formalności wjazdowych transfer do hotelu w Punaauia (lub innej miejscowości na wybrzeżu) i zakwaterowanie. Czas wolny na odpoczynek po podróży. Następnie rozpoczniemy zwiedzanie Wyspy Tahiti. To największa wyspa całej Polinezji Francuskiej. Jest ona pochodzenia wulkanicznego i leży w grupie Wysp Na Wietrze (Îles du Vent) w archipelagu Wysp Towarzystwa. Jej pierwotna nazwa wyspy to Otaheite. Zamieszkana przez blisko 200 tysięcy osób, posiada powierzchnię okoł 1045 km2. Oficjalnym językiem państwowym Polinezji Francuskiej, a więc i Tahiti, jest język francuski, jednak powszechnie używa się tu także języka tahitańskiego. Wśród mieszkańców wyspy 70% to rdzenni Tahitańczycy, pozostałe 30% tworzą natomiast głównie Europejczycy i Azjaci (w większości Chińczycy). Pierwsi osadnicy, którzy przybyli tu z Zachodniej Polinezji, pojawili się na na Tahiti pomiędzy V a X wiekiem. Wyspa podzielona była na umowne terytoria, należące do poszczególnych klanów, którymi zarządzali wodzowie dzierżący władzę polityczną i religijną. Stan ten utrzymywał się do przełomu XVI i XVII wieku, kiedy to przybyli na Tahiti pierwsi Europejczycy. Kolejne stulecia to historia walk o dominację poszczególnych europejskich mocarstw w regionie, w szczególności pomiędzy Wielką Brytanią a Francją, z mniejszym udziałem Hiszpanii. Jednym efektów brytyjskiej aktywności na Tahiti było utworzenie Królestwa Tahiti, wraz z dynastią Pomare, która zjednoczyła wyspy Polinezji w ramach monarchii absolutnej, a także przyczyniła się do chrystianizacji Polinezji oraz stworzenia pierwszych aktów prawnych, zakazujących m.in. nagości, rytualnych tatuaży, tańców czy strojów tworzonych z roślin. W 1880 roku, w wyniku abdykacji króla Pomare V, Tahiti stało się kolonią francuską. Do dziś, obecnie ze statusem wspólnoty zamorskiej, stanowi część Republiki Francuskiej.

Wycieczka samochodem po najciekawszych zakątkach wyspy. W planie zwiedzania wodospady, groty, plaże surferów oraz miejsca związane z  historią wyspy. Jednym z kluczowych punktów wycieczki będzie wizyta w ogrodzie Vaipahi. To święte miejsce, historycznie związane z klanem Teva, którego członkowie dokonywali tu rytuałów oczyszczenia i odrodzenia zmarłych dusz. W ogrodzie botanicznym występuje wiele gatunków tropikalnych roślin i kwiatów, zarówno zupełnie dzikich, jak i pielęgnowanych przez zespół ogrodników. Podczas zwiedzania Tahiti udamy się także do porośniętej paprociami Groty Maraa oraz geologicznej atrakcji Arahoho Blowhole. Jest to charakterystyczna dziura w przybrzeżnych skałach, połączona głęboko pod wodą z oceanem, z której wydobywa się charakterystyczny dźwięk i tryska oceaniczna woda. W trakcie objazdu wyspy czas wolny na krótki odpoczynek oraz lunch w lokalnej restauracji z widokiem na ocean. Wieczorem powrót do hotelu. Nocleg w hotelu w Punaauia (lub innej miejscowości na wybrzeżu).

wycieczka do Polinezji Francuskiej

Dzień 3. Wyspa Tahiti

Po śniadaniu wyruszymy na zwiedzanie wnętrza Wyspy Tahiti. Podczas około 6-godzinnej wycieczki samochodem 4x4 przez Dolinę Papenoo zobaczymy z bliska tutejszą bujną przyrodę, wodospady i przełomy rzek, jeziora, tunele wydrążone w wulkanicznych wzgórzach. Odwiedzimy kilka stanowisk archeologicznych, m.in. pozostałości maoryskich świątyń, zwanych marae. Następnie obejrzymy widok na krater Wulkanu Tahiti Nui i odwiedzimy okolicę Jeziora Vaihiria. Powrót do hotelu. Czas wolny na odpoczynek. Nocleg w hotelu w Punaauia (lub innej miejscowości na wybrzeżu).

Polinezja Francuska Tahiti Moorea Bora Bora TIKEHAU

Dzień 4. Wyspa Tahiti - Trekking w Dolinie Fataua

Po śniadaniu wybierzemy się na trekking w Dolinie Fataua. Dość wymagająca trasa trekkingu prowadzi wzdłuż rzeki, przez gęsty las tropikalny, z kilkoma przejściami przez wodę. Celem naszej pieszej wycieczki jest ukryty w dżungli w głębi doliny Wodospad Fautaua. Wśród mieszkańców częściej nazywany jest on Cascade de Fachoda, ze względu na znajdujący się nieopodal dawny fort o tej samej nazwie, który również zobaczymy podczas trekkingu. Fataua to najwyższy i najbardziej imponujący wodospad na Tahiti, mierzący ponad 135 metrów. Możliwość kąpieli w naturalnym oczku wodnym położonym pod wodospadem. Wycieczka zajmie około 7 godzin. Popołudniu powrót do hotelu. Czas wolny na odpoczynek. Nocleg w hotelu w Punaauia (lub innej miejscowości na wybrzeżu).

wycieczka do Polinezji Francuskiej

Dzień 5. Wyspa Tahiti - Jaskinie lawowe

Po śniadaniu wyruszymy na wycieczkę samochodami terenowymi wgłąb wyspy. Eksplorować będziemy unikalne jaskinie lawowe, utworzone naturalnie w czasie, gdy za sprawą aktywności wulkanicznej powstawała Wyspa Tahiti. Pobyt w jaskiniach to wyjątkowe przeżycie - panuje w nich całkowita cisza i ciemność, którą rozświetli jedynie latarka naszego przewodnika. Tego dnia będziemy mieli możliwość kąpieli w orzeźwiającej wodzie jednej z grot. Powrót do hotelu. Czas wolny na odpoczynek. Nocleg w hotelu w Punaauia (lub innej miejscowości na wybrzeżu).

wycieczka do Polinezji Francuskiej

Dzień 6. Wyspa Tahiti / Wyspa Moorea

Po śniadaniu transfer do portu i przeprawa promem na Wyspę Moorea, oddaloną od Tahiti o niespełna 20 km. To kolejny rajski zakątek na naszej trasie. Pierwotnie Wyspa Moorea nosiła nazwę Aimeho. Moorea oznacza w języku tahitańskim „żółta jaszczurka” i nawiązuje do lokalnej legendy. Tak jak i pozostałe wyspy Archipelagu Towarzystwa, jest to atol o pochodzeniu wulkanicznym. Górzysta Moorea z centralnie usytuowanym, najwyższym wulkanicznym szczytem Tohivea (1207 m n.p.m.), otoczona jest laguną, odgrodzoną od oceanu pierścieniem rafy koralowej. Niesamowita przyroda, góry porośnięte gęstymi lasami deszczowym, turkusowe laguny i rafy koralowe to wizytówki wyspy. W XVIII wieku dotarł tu słynny angielski żeglarz i odkrywca James Cook, na cześć którego jedna z zatok wyspy nosi jego imię. Podobno to właśnie panorama Wyspy Moorea, obserwowana ze wzgórz Tahiti, miała zainspirować Karola Darwina do stworzenia teorii formowania się wysp koralowych. Wyspę zamieszkuje niecałe 20 tysięcy osób. Głównym źródłem dochodu mieszkańców Moorea jest turystyka, znajdują się tu także rozległe pola ananasowe oraz plantacje wanilii. Po dotarciu do portu na Wyspie Moorea transfer do hotelu i zakwaterowanie. Popołudniu czas wolny na odpoczynek na plaży. Nocleg w hotelu na Moorea.

Polinezja Francuska Tahiti Moorea Bora Bora TIKEHAU

Dzień 7. Wyspa Moorea

Po śniadaniu wybierzemy się na około 5-godzinną wycieczkę po Wyspie Moorea. Wnętrze wyspy tworzą pokryte dziewiczą dżunglą góry o niezwykłych kształtach, schodzące wprost do turkusowego morza, które graniczy z białymi plażami. Na trasie przystanki w najpiękniejszych zakątkach wyspy, na plantacjach ananasów, przy punktach widokowych na góry i zatoki oraz na najpiękniejszych plażach Wyspy Moorea. Przejedziemy Ananas Road wiodącą przez plantacje ananasów. Zwiedzimy także pozostałości dawnego, dziś już zapomnianego miejsca tradycyjnych kultów - maoryską świątynię zwaną lokalnie Marae. W małych lokalnych kawiarenkach będzie można spróbować świeżo wyciskanych soków i likierów wytwarzanych z uprawianych w okolicy owoców. Powrót do hotelu. Czas wolny na odpoczynek na plaży. Nocleg w hotelu na Moorea.

wycieczka do Polinezji Francuskiej

Dzień 8. Wyspa Moorea 

Po śniadaniu wyruszymy w około 6-godzinny rejs wokół wybrzeża Wyspy Moorea. Dotrzemy między innymi do Zatoki Cooka i Zatoki Opunohu. Możliwość pływania w bezpiecznych, płytkich wodach oceanu. Podziwianie rafy koralowej i egzotycznych ryb, obserwacja żółwi morskich, płaszczek i rekinów. W trakcie rejsu lunch na małej prywatnej wysepce. Powrót do hotelu. Czas wolny na odpoczynek na plaży. Nocleg w hotelu na Moorea. 

Polinezja Francuska Tahiti Moorea Bora Bora

Dzień 9. Wyspa Moorea

Po śniadaniu czas wolny na całodzienny wypoczynek na plaży rajskiej Wyspy Moorea. Nocleg w hotelu na Moorea.

Dzień 10. Wyspa Moorea / Wyspa Bora Bora

Po śniadaniu transfer na lotnisko zgodnie z rozkładem lotów. Wylot na Wyspę Bora Bora, którą zamieszkuje nieco ponad 10 tysięcy osób, utrzymujących się głównie z turystyki oraz hodowli pereł. Wyspa Bora Bora to koralowy atol otaczający powulkaniczny stożek. Często nazywana jest Perłą Pacyfiku. Bora Bora należy do grupy Wysp Pod Wiatrem w archipelagu Wysp Towarzystwa. To wyspa koralowa pochodzenia wulkanicznego, otoczona laguną i rafą koralową, w jej pobliżu położone są dwie mniejsze wyspy koralowe. Górzysty interior wyspy gęsto porasta dżungla. Krajobraz wyspy zdominowany jest przez dwa szczyty górskie Otemanu (727 m n.p.m.) i Pahia (661 m n.p.m.), należące do wygasłego już wulkanu. Otaczająca wyspę laguna, łączy się z otwartym oceanem poprzez Cieśninę Teavanu, położoną na zachód od centralnej wyspy. Po dotarciu na Bora Bora, transfer do hotelu i zakwaterowanie. Czas na odpoczynek nad oceanem. Nocleg w hotelu na Bora Bora.

Polinezja Francuska Tahiti Moorea Bora Bora TIKEHAU

Dzień 11. Wyspa Bora Bora

Po śniadaniu czas wolny na całodzienny wypoczynek na plaży rajskiej Wyspy Bora Bora. Nocleg w hotelu na Bora Bora.

Dzień 12. Wyspa Bora Bora

Po śniadaniu około 3,5-godzinna wycieczka - jeep safari w górzystym interiorze oraz wzdłuż niesamowitego wybrzeża Bora Bora. Odkryjemy widoki wprost zapierające dech w piersiach, a także ciekawą historię wyspy oraz pozostałości dawnej kultury pierwszych polinezyjskich osadników. Wycieczkę rozpoczniemy od wjazdu na Górę Popoti (207 m n.p.m.). Popoti położona jest w północnej części głównej wyspy, z której rozpościera się panoramiczny widok na cały atol Bora Bora. Zobaczymy także działa i umocnienia z okresu II wojny światowej, zainstalowane na wybrzeżu Bora Bora przez wojska amerykańskie na przełomie 1941 i 1942 roku. Następnie wjedziemy do Doliny Faanui, gdzie znajduje się Marae, czyli dawna maoryska świątynia. Po zakończeniu wycieczki powrót do hotelu. Czas wolny na odpoczynek nad oceanem. Nocleg w hotelu na Bora Bora.

Polinezja Francuska Tahiti Moorea Bora Bora

Dzień 13. Wyspa Bora Bora

Po śniadaniu czas wolny na relaks i aktywny wypoczynek na plaży rajskiej Wyspy Bora Bora. Dodatkowo możliwość skorzystania z ofert fakultatywnych (dodatkowo płatnych) Uprawianie dostępnych w okolicy sportów wodnych lub prywatny przelot helikopterem nad Wyspą Bora Bora (konieczna wcześniejsza rezerwacja, koszt od 630 USD /grupa za około 10 minut lotu, cena zmienna w zależności od wielkości grupy oraz czasu przelotu do potwierdzenia). Popołudniu wycieczka jet ski wokół laguny Bora Bora, połączonej z odpoczynkiem na jednej z małych wysepek koralowych zwanych motu. W trakcie wycieczki coconut show. Powrót do hotelu. Nocleg w hotelu na Bora Bora. 

Polinezja Francuska Tahiti Moorea Bora Bora

Dzień 14. Wyspa Bora Bora / Wyspa Tikehau

Po śniadaniu transfer na lotnisko zgodnie z rozkładem lotów. Przelot na Wyspę Tikehau. Tikehau to mały atol, składający się z niemal nieprzerwanego pierścienia koralowego, otaczającego wewnętrzną lagunę, bez centralnie usytuowanej, wynurzonej wyspy wulkanicznej. Bariera koralowa posiada dwie główne wyspy oraz ciąg mniejszych wysepek, zwanych motu. Atol zamieszkuje zaledwie 400 osób, utrzymujących się z rybołówstwa oraz turystyki. Wyspa Tikehau znana jest ze spokojnych, dzikich plaż z białym lub różowym piaskiem. Po dotarciu na miejsce transfer do lodge nad oceanem i zakwaterowanie. Czas na odpoczynek nad oceanem. Nocleg w lodge na Tikehau.

wycieczka do Polinezji Francuskiej

Dzień 15. Wyspa Tikehau

Po śniadaniu wyprawa na lagunę, gdzie będziemy mogli uprawiać snorkeling i pływać wśród kolorowych ryb i płaszczek. Wybierzemy się na wycieczkę po mniejszych wysepkach koralowych czyli motu. Odkryjemy między innymi Bird Island, która stanowi raj dla pasjonatów ornitologii. Na wyspie obserwować można wiele unikalnych gatunków ptaków w ich naturalnym środowisku. Powrót do lodge. Nocleg w lodge na Tikehau.

Dzień 16. Tikehau

Po śniadaniu czas wolny na całodzienny wypoczynek na rajskiej plaży na Tikehau. Nocleg w lodge na Tikehau. 

Polinezja Francuska Tahiti Moorea Bora Bora

Dzień 17. Wyspa Tikehau / Wyspa Tahiti

Po śniadaniu transfer na lotnisko zgodnie z rozkładem lotów. Podróż powrotna na Wyspę Tahiti. Po dotarciu na miejsce transfer do hotelu i zakwaterowanie. Czas na odpoczynek nad oceanem oraz przygotowanie do podróży powrotnej.

wycieczka do Polinezji Francuskiej

Dzień 18. Wyspa Tahiti

Transfer na lotnisko zgodnie z rozkładem lotów. Na lotnisku pożegnanie grupy z przewodnikiem Poza Trasą Adventure w Polinezji Francuskiej. Wylot do Warszawy.

Dzień 19. 

Przylot do Warszawy.

Uwaga - Program jest ramowy. Kolejność zwiedzania może ulec zmianie ze względów organizacyjnych oraz ze względu na lokalne uwarunkowania i panujące warunki atmosferyczne.

TRASA WYCIECZKI:

CENA: 8800USD

+ bilety lotnicze ok. 8500 PLN

Cena obejmuje:

 • Bilety lotnicze Warszawa - Faa’a (Polinezja Francuska) - Warszawa ok. 8500 PLN  *Koszt do rozliczenia wg ceny zakupu
 • Bilety lotnicze Wyspa Moorea - Wyspa Bora Bora / Wyspa Bora Bora - Wyspa Tikehau / Wyspa Tikehau - Wyspa Tahiti
 • Noclegi w hotelach 4*, 3*, 2* (lokalna standaryzacja) oraz lodge w pokojach dwuosobowych (pokoje jednoosobowe dodatkowo płatne)
 • Śniadania
 • Transfery i wszelki transport zgodnie z opisem w programie
 • Opiekę polskojęzycznego pilota
 • Opiekę i usługi lokalnych angielskojęzycznych pilotów i przewodników
 • Permity na wjazdy do miejsc gdzie są wymagane
 • Zwiedzanie i wizyty w wioskach zgodnie z opisem w programie
 • Koszty organizacyjne w Polsce i na miejscu wyprawy
 • Ubezpieczenie KL/NW podróżne (Koszty leczenia: 500.000 PLN )
 • Składkę na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny

Cena nie obejmuje:

 • Kosztów testów PCR (o ile wymagane)
 • Kosztów posiłków poza śniadaniami oraz napojów do posiłków
 • Zwyczajowych napiwków (ok. USD)
 • Kosztów wycieczek fakultatywnych zgodnie z informacją w programie
 • Innych atrakcji fakultatywnych i innych wydatków osobistych

*Grupa min. 10 osób

POLINEZJA FRANCUSKA TAHITI MOOREA BORA BORA TIKEHAU NA ZDJĘCIACH

POLINEZJA FRANCUSKA TAHITI MOOREA BORA BORA TIKEHAU - OCEANIA

Polinezja Francuska Tahiti Moorea Bora Bora Tikehau Oceania - Chcesz dowiedzieć się więcej? Czytaj nasze relacje z podróży i wypraw: Fidżi – Rajski archipelag na Pacyfiku i kanibale,  Fidżi - Rytuał picia Kavy,  Fidżi - ciekawostki, Papua New Guinea CANOE & KUNDU