fbpx

kontakt@pozatrasa.pl
+48 22 350 73 46

Wenezuela wyjazd
Wyspa Margarita
Park Narodowy Canaima
26.02.2024-08.03.2024
potwierdzony
12
dni
CENA:
3600 USD + bilety lotnicze ok. 4500 PLN

WENEZUELA WYJAZD POZA TRASĄ

CARACAS - PARK NARODOWY CANAIMA - WYSPA MARGARITA

Wenezuela Wyjazd Caracas - Park Narodowy Canaima - Wyspa Margarita z Poza Trasą Adventure to podróż do kraju, który w ostatnich latach z powodów politycznych oraz zachodzących tu zmian ustrojowych nie znajdował się na liście popularnych destynacji podróżniczych. Kilkuletnie rządy prezydenta Hugo Chaveza zmarłego w 2013 roku oraz jego następcy przyczyniły się bowiem do stagnacji gospodarczej oraz znacznej izolacji Wenezueli na arenie międzynarodowej. Wenezuela to kraj położony w północnej części Ameryki Południowej nad Morzem Karaibskim oraz Oceanem Spokojnym. Jego oficjalna nazwa to Boliwariańska Republika Wenezueli. Choć Wenezuela przeżywa poważny kryzys gospodarczy, prawdziwym bogactwem kraju pozostaje piękno dzikiej przyrody oraz jej niesamowita różnorodność. Wenezuela jest krajem niezwykłych i urzekających krajobrazów, który przyciąga pięknem natury, wodospadami, dziewiczymi dżunglami, trawiastymi sawannami, majestatycznymi pasmami górskimi i atrakcyjnymi karaibskimi plażami.

Nasza podróż Wenezuela Wyjazd Caracas - Park Narodowy Canaima - Wyspa Margarita z Poza Trasą Adventure rozpoczniemy od zwiedzania Caracas i jego zabytków. Historia miasta związana jest z Simónem Bolívar - El Libertadorem (Wyzwolicielem), uważanym za jednego z największych bohaterów Ameryki Południowej. Bolivar doprowadził do wyzwolenia terenów współczesnej Wenezueli oraz północno-zachodniej części kontynentu spod hiszpańskiego panowania. W kolejnych dniach podróży skupimy się na niesamowitej przyrodzie Wenezueli. Dotrzemy do Parku Narodowego Canaima. Jedną z atrakcji Canaima są Tepui - Góry Stołowe zaliczane do najstarszych geologicznie formacji górskich na świecie. Indiańskimi łodziami curiaras wyruszymy w rejs rzeką Carrao w kierunku kolejnej atrakcji Parku Narodowego Canaima - najwyższego na świecie wodospadu. Wodospad Salto Angel, bo o nim mowa, ma według różnych źródeł około lub ponad kilometr wysokości. Park Narodowy Canaima znajduje się na Liście Światowego Dziedzictwa UNESCO. Kolejne dni to pobyt na karaibskiej Wyspie Margarita, często określanej jako Perła Karaibów. Isla de Margarita to nie tylko bajecznie piękne plaże z delikatnym białym piaskiem otoczone krystalicznym turkusowym Morzem Karaibskim, ale także dzikie krajobrazy oraz wiele możliwości uprawiania sportów wodnych. Zapraszamy na podróż Wenezuela Wyjazd Caracas - Park Narodowy Canaima - Wyspa Margarita z Poza Trasą Adventure!

Autor programu Łukasz Odzimek. Copyright © Poza Trasą Adventure.

WENEZUELA WYJAZD - PROGRAM PODRÓŻY:

Dzień 1. 

Wylot z Warszawy do Caracas. Na lotnisku spotkanie z pilotem Poza Trasą Adventure na trzy godziny przed wylotem. 

Dzień 2. Caracas

Przylot do Caracas, stolicy Wenezueli. Na lotnisku spotkanie grupy z lokalnym pilotem przewodnikiem Poza Trasą Adventure w Wenezueli. Transfer do hotelu i zakwaterowanie. Czas wolny na odpoczynek po podróży. Dalsza część planu dnia w zależności od godziny przylotu do Caracas. Nocleg w hotelu w Caracas.

Dzień 3. Caracas

Po śniadaniu rozpoczniemy zwiedzanie Caracas stolicy oraz największego miasta Wenezueli. Caracas położone jest w pobliżu wybrzeża Morza Karaibskiego, w wąskiej dolinie malowniczo otoczonej wzgórzami z dominującą w krajobrazie górą Mount Avila. Miasto założone zostało w XVI wieku przez hiszpańskiego odkrywcę Diego de Losada. Caracas obejmuje historyczne centrum z wieloma zabytkami architektury kolonialnej (Archikatedra św. Anny z XVII wieku, Pałac Casa Amarilla, Pałac Miraflores z końca XIX wieku) i niskimi zabudowaniami w stylu kolonialnym oraz nowszą część z wysoką nowoczesną zabudową. Otaczające miasto wzgórza porośnięte są dżunglą. Na ich terenie znajduje się Park Narodowy El Ávila. W ciągu dnia zwiedzanie miasta i wizyty w najciekawszych punktach Caracas. Zwiedzimy między innymi Panteon Narodowy (gdzie spoczywają szczątki wybitnych postaci historii Wenezueli), Plaza Bolivar (głównego punktu historycznego centrum Caracas), Archikatedrę św. Anny z XVII wieku, Zgromadzenie Narodowe, La Casa Natal de Bolívar - miejsce urodzenia Simóna Bolívara, uważanego za jednego z największych bohaterów Ameryki Południowej. Bolivar, określany jako El Libertador (Wyzwoliciel), doprowadził do wyzwolenia terenów współczesnej Wenezueli oraz północno-zachodniej części kontynentu spod panowania Hiszpanów. W ciagu dnia odwiedzimy również dzielnicę kulturalną San Agustin, gdzie będziemy mogli bliżej poznać zarówno popularną tu muzykę afro-wenezuelską oraz sztukę Caracas. W trakcie zwiedzania czas wolny na krótki odpoczynek oraz zakupy. Powrót do hotelu. Czas wolny na odpoczynek. Nocleg w hotelu w Caracas.

Czwartek Dzień 4. Caracas / Canaima

Po śniadaniu transfer na lotnisko zgodnie godzinami lotów. Wylot do Canaima. Po przylocie spotkanie z lokalnym przewodnikiem. Następnie transfer do obozu i zakwaterowanie w lodge. Przez kolejne trzy dni eksplorować będziemy rejony Parku Narodowego Canaima. Ponad gęstą dżunglą górują tu nagie skały tepui, z których spływają liczne wodospady, a wśród nich najwyższy wodospad świata Salto Angel. Nocleg w lodge. W cenie trzy posiłki dziennie.

Dzień 5. Park Narodowy Canaima / Dzień 6. Park Narodowy Canaima

Przez dwa kolejne dni eksplorować będziemy tereny Parku Narodowego Canaima. Park Narodowy Canaima położony jest w południowo-wschodniej części Wenezueli, w pobliżu granicy z Gujaną i Brazylią. To jeden z sześciu największych parków narodowych na Ziemi. Tereny parku obejmują rozległy wysoki płaskowyż w północnej części Wyżyny Gujańskiej, porośnięty bujną sawanną oraz wilgotnym lasem równikowym. Największymi atrakcjami parku jest najwyższy na świecie wodospad Salto Angel (979 m a niektóre źródła przypisują mu nawet ponad 1000 m wysokości) i góry stołowe zwane po hiszpańsku tepui – zaliczane do najstarszych geologicznie formacji górskich na świecie. Tepui porasta roślinność krzewiasta i tzw. rośliny poduszkowe. Na terenach Parku Narodowego Canaima występują liczne endemiczne gatunki flory i fauny. Park Narodowy Canaima wpisany został na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO. 

W trakcie pobytu w Canaima między innymi całodniowa wycieczka do wodospadu Salto Angel. Po bardzo wczesnej pobudce przejazd do portu Ucaima, skąd wyruszymy w rejs curiaras (lokalnymi indiańskimi łodziami) po rzece Carrao. Podczas rejsu obserwować będziemy bujną roślinność otaczającą koryto rzeki Carrao, zejdziemy także na ląd na spacer. W obozie na Wyspie Orquídea śniadanie oraz czas na krótki odpoczynek, a następnie kontynuacja podróży. Dotrzemy na Wyspę Ratoncito, skąd będziemy obserwować majestatyczny Wodospad Angel. Czas na zdjęcia na tle wodospadu. Następnie udamy się na około godzinny spacer do kamienia Mirador. Jeśli warunki atmosferyczne i poziom wody na to pozwolą, podejdziemy pod sam wodospad. Wypłyniemy także na wycieczkę curiaras przez Lagunę Canaima, Wodospady Hacha, Wodospady Sapo i Wodospady Golondrinas, gdzie przepłyniemy za kurtyną wodną wodospadu, co z całą pewnością będzie niezapomnianym przeżyciem. Dla chętnych możliwość kąpieli przy wodospadzie. W trakcie pobytu możliwość wycieczek rowerowych po okolicy. Noclegi w lodge. W cenie trzy posiłki dziennie.

Uwaga: Jeżeli warunki atmosferyczne pozwolą, możliwość fakultatywnego (dodatkowo płatnego) przelotu awionetką nad wodospadem Salto Angel (koszt ok. 520 USD / osoba). 

Dzień 7. Canaima / Caracas / Wyspa Margarita (Isla de Margarita)

Po śniadaniu transfer na lotnisko zgodnie z godzinami lotów. Wylot do Caracas. Po przylocie do Caracas kontynuacja podróży. Wylot na Wyspę Margarita - największą wyspę należącą do Wenezueli, położoną w grupie Wysp Zawietrznych w archipelagu Małych Antyli na Karaibach. Największym skarbem Margarity są bajkowe karaibskie krajobrazy, białe delikatne piaszczyste plaże i krystalicznie czyste turkusowe morze - to kwintesencja Karaibów. Po przylocie transfer do hotelu i zakwaterowanie. Czas wolny na odpoczynek i relaks na przepięknej plaży, dodatkowo możliwość korzystania z różnorodnych usług oferowanych przez hotel. Nocleg w hotelu na Wyspie Margarita. Podczas pobytu na Margarita Island w hotelu opcja all inclusive. 

Dzień 8. Wyspa Margarita (Isla de Margarita)

Po śniadaniu dzień wolny. Czas na odpoczynek i relaks na białych karaibskich plażach otoczonych krystalicznie czystym lazurowym morzem. Dodatkowo możliwość korzystania z różnorodnych aktywności oferowanych przez hotel oraz zakupów. Nocleg w hotelu na Wyspie Margarita. Podczas pobytu na Margarita Island w hotelu opcja all inclusive.

Dzień 9. Wyspa Margarita (Isla de Margarita)

Po śniadaniu rozpoczniemy całodzienne zwiedzane Wyspy Margarita. Rozpoczniemy od wizyty w La Asunción, stolicy stanu Nueva Esparta. W mieście z piękną kolonialną zabudową zwiedzimy Plaza Bolívar, katedrę Nuestra Señora de La Asunción (najstarszy kościół w Wenezueli z 1571 roku), kolonialny zamek fortecę Castillo Santa Rosa oraz bazylikę mniejszą La Virgen del Valle wybudowaną w stylu neogotyckim, gdzie co roku we wrześniu przybywają pielgrzymi z całej Wenezueli. Na Wyspie Margarita jest aż pięć parków narodowych, najbardziej znany jest Laguna La Restinga z lasami mangrowymi. Wizyta w Parku Narodowym Laguna de la Restinga, gdzie wyruszymy w krótki rejs łodzią przez lasy namorzynowe. W lagunie żyje wiele gatunków ptaków, między innymi flamingi, czaple, papugi, pelikany, a także liczne gatunki morskie, jak koniki morskie i ostrygi. Margarita oznacza Perła a wyspa słynęła w przeszłości z połowu pereł. Następnie wizyta w muzeum morskim w mieście Boca De Rio, gdzie poznamy gatunki morskich zwierząt z regionu wyspiarskiego oraz lokalną kulturę rybacką. Po południu zatrzymamy się w lagunie przy plaży Playa Punta Arenas, gdzie będzie można zrelaksować się, wykąpać w morzu oraz zjeść tradycyjny dla tej okolicy lunch. W drodze powrotnej do hotelu zatrzymamy się w Juan Griego, gdzie w El Fortín de La Galera podziwiać można najpiękniejsze zachody słońca na wyspie. Powrót do hotelu. Czas wolny na odpoczynek. Nocleg w hotelu na Wyspie Margarita. Podczas pobytu na Margarita Island w hotelu opcja all inclusive.

Dzień 10. Wyspa Margarita (Isla de Margarita) / Caracas

Po śniadaniu wykwaterowanie z hotelu i transfer na lotnisko zgodnie z godzinami lotów. Wylot do Caracas. Po przylocie transfer do hotelu w Maiquetia i zakwaterowanie. Czas wolny na odpoczynek. Nocleg w hotelu w Maiquetia w pobliżu Caracas. 

Dzień 11. Caracas

Po śniadaniu transfer na lotnisko zgodnie z godzinami lotów. Na lotnisku pożegnanie z lokalnym pilotem przewodnikiem Poza Trasą Adventure w Wenezueli. Wylot do Warszawy. 

Dzień 12. 

Przylot do Warszawy. 

Uwaga - Program jest ramowy. Kolejność zwiedzania może ulec zmianie ze względów organizacyjnych oraz ze względu na panujące warunki atmosferyczne.

TRASA WYCIECZKI:

CENA: 3600USD

+ bilety lotnicze ok. 4500 PLN

Cena obejmuje:

 • Bilety lotnicze Warszawa - Caracas - Warszawa ok. 4800 PLN  *Koszt do rozliczenia wg ceny zakupu
 • Bilety lotnicze na połączenia lokalne Caracas - Canaima / Canaima - Caracas / Caracas - Wyspa Margarita / Wyspa Margarita - Caracas
 • Noclegi w hotelach 4*, 3* (lokalna standaryzacja), lodgach, hotelach klasy turystycznej w pokojach dwuosobowych (pokój jednoosobowy - dopłata ok. USD - oferta na zapytanie)
 • Posiłki: śniadania i kolacje w Caracas / śniadania, lunche i kolacje w Canaima / opcja all inclusive w hotelu na Margarita Island
 • Transfery i transport zgodnie z opisem w programie (w większości prywatny zgodnie z programem)
 • Bilety wstępu zgodnie z programem
 • Wszystkie wycieczki oraz trekkingi zgodnie z programem
 • Opiekę polskiego pilota
 • Opiekę i usługi lokalnych pilotów i przewodników angielskojęzycznych
 • Wszelkie dokumenty i permity na wjazdy do miejsc tam gdzie są wymagane
 • Pozwolenia na trekkingi i usługi przewodników
 • Wszelkie opłaty lokalne wymagane na trasie
 • Miejscowy podatek turystyczny
 • Koszty organizacyjne w Polsce i na miejscu wyprawy
 • Ubezpieczenie KL/NW podróżne (Koszty leczenia: 600.000 PLN )
 • Składkę na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny

Cena nie obejmuje:

 • Kosztów testów PCR (o ile wymagane)
 • Innych posiłków poza wymienionymi w opisie
 • Zwyczajowych napiwków (około  USD)
 • Innych atrakcji fakultatywnych i innych wydatków osobistych jak: karta telefoniczna, internet, pranie itp.

*Grupa min. 10 osób

WENEZUELA WYJAZD NA ZDJĘCIACH

WENEZUELA WYJAZD - AMERYKA POŁUDNIOWA

Wenezuela Wyjazdy Ameryka Południowa - Chcesz dowiedzieć się więcej? Czytaj nasze relacje z podróży i wypraw:  Galapagos – Stąd daleko do wszystkiego i wszystkich, Ushuaia – Ziemia Ognista Patagonia Argentyna, Ciudad Perdida Zaginione Miasto Teyuna w KolumbiiJezioro Titicaca

Poznaj nasze pozostałe wyprawy do Ameryki Południowej: Ameryka Południowa z Poza Trasą