fbpx

kontakt@pozatrasa.pl
+48 22 350 73 46

Wenezuela wyjazd
Delta Orinoko Caracas
Park Narodowy Canaima
Park Narodowy Morrocoy
29.02.2024-12.03.2024
brak miejsc
13
dni
CENA:
4500 USD + bilety lotnicze ok. 4500 PLN

WENEZUELA WYJAZD POZA TRASĄ

DELTA ORINOKO / PARK NARODOWY CANAIMA - ANGEL FALLS / PARK NARODOWY MORROCOY / CARACAS

Wenezuela Wyjazd Caracas - Delta Orinoko - Park Narodowy Morrocoy - Park Narodowy Canaima i Angel Falls z Poza Trasą Adventure to podróż do kraju, który w ostatnich latach z powodów politycznych oraz zachodzących tu zmian ustrojowych nie znajdował się na liście popularnych destynacji podróżniczych. Kilkuletnie rządy prezydenta Hugo Chaveza zmarłego w 2013 roku oraz jego następcy przyczyniły się bowiem do stagnacji gospodarczej oraz znacznej izolacji Wenezueli na arenie międzynarodowej. Wenezuela to kraj położony w północnej części Ameryki Południowej nad Morzem Karaibskim oraz Oceanem Spokojnym. Jego oficjalna nazwa to Boliwariańska Republika Wenezueli. Choć Wenezuela przeżywa poważny kryzys gospodarczy, prawdziwym bogactwem kraju pozostaje piękno dzikiej przyrody oraz jej niesamowita różnorodność. Wenezuela jest krajem niezwykłych i urzekających krajobrazów, który przyciąga pięknem natury, wodospadami, dziewiczymi dżunglami, trawiastymi sawannami, majestatycznymi pasmami górskimi i atrakcyjnymi karaibskimi plażami.

Naszą podróż Wenezuela Wyjazd Caracas - Delta Orinoko - Park Narodowy Morrocoy - Park Narodowy Canaima i Angel Falls z Poza Trasą Adventure rozpoczniemy od zwiedzania stolicy Wenezueli - Caracas. Historia miasta związana jest z Simónem Bolívar - El Libertadorem (Wyzwolicielem), uważanym za jednego z największych bohaterów Ameryki Południowej. Bolivar doprowadził do wyzwolenia terenów współczesnej Wenezueli oraz północno-zachodniej części kontynentu spod hiszpańskiego panowania. W kolejnych dniach podróży skupimy się na niesamowitej przyrodzie Wenezueli. Dotrzemy do Delty majestatycznej rzeki Orinoko. To jeden z najbardziej zróżnicowanych ekosystemów na świecie, a zarazem ziemia należąca do Indian z plemienia Warao - „ludzie rzeki”. Niesamowitą przyrodę Wenezueli podziwiać będziemy także w Parku Narodowym Morrocoy, który obejmuje zarówno wybrzeże, lasy namorzynowe jak i piękne zatoki i liczne wysepki, znane ze spektakularnych plaż z białym piaskiem. Jedną z atrakcji Parku Narodowego Canaima, kolejnego punktu naszej podróży, Tepui - Góry Stołowe. Zaliczane są one do najstarszych geologicznie formacji górskich na świecie. Jednak Canaima słynie przede wszystkim z najwyższego wodospadu świata. Wodospad Salto Angel, bo o nim mowa, ma według różnych źródeł niemalże lub ponad kilometr wysokości. Park Narodowy Canaima w[isany został na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO. Zapraszamy w podróż Wenezuela Wyjazd Caracas - Delta Orinoko - Park Narodowy Morrocoy - Park Narodowy Canaima i Angel Falls z Poza Trasą Adventure!

Autor programu Łukasz Odzimek. Copyright © Poza Trasą Adventure.

WENEZUELA WYJAZD - PROGRAM PODRÓŻY:

Dzień 1.

Wylot z Warszawy do Caracas stolicy Wenezueli. Na lotnisku spotkanie z pilotem Poza Trasą Adventure na trzy godziny przed wylotem. 

Dzień 2. Caracas

Przylot do Caracas. Na lotnisku spotkanie grupy z lokalnym pilotem /przewodnikiem Poza Trasą Adventure w Wenezueli. Transfer do hotelu i zakwaterowanie. Czas wolny na odpoczynek po podróży. Popołudniu rozpoczniemy zwiedzanie Caracas stolicy oraz największego miasta Wenezueli. Caracas położone jest w pobliżu wybrzeża Morza Karaibskiego, w wąskiej dolinie malowniczo otoczonej wzgórzami, z dominującą w krajobrazie górą Mount Avila. Miasto założone zostało w XVI wieku przez hiszpańskiego odkrywcę Diego de Losada. Caracas obejmuje historyczne centrum z wieloma zabytkami architektury kolonialnej (Archikatedra św. Anny z XVII wieku, Pałac Casa Amarilla, Pałac Miraflores z końca XIX wieku) i niskimi zabudowaniami w stylu kolonialnym oraz nowszą część z wysoką nowoczesną zabudową. Otaczające miasto wzgórza porośnięte są dżunglą. Na ich terenie znajduje się Park Narodowy El Ávila. Zwiedzimy między innymi Panteon Narodowy (gdzie spoczywają szczątki wybitnych postaci historii Wenezueli), Plaza Bolivar (głównego punktu historycznego centrum Caracas), Archikatedrę św. Anny z XVII wieku, Zgromadzenie Narodowe, La Casa Natal de Bolívar - miejsce urodzenia Simóna Bolívara, uważanego za jednego z największych bohaterów Ameryki Południowej. Bolivar, określany jako El Libertador czyli Wyzwoliciel, doprowadził do wyzwolenia terenów współczesnej Wenezueli oraz północno-zachodniej części kontynentu spod panowania Hiszpanów. Udamy się także na spacer po artystycznej dzielnicy Caracas, a także do kopca Park Ezequiela Zamory (El Calvario) oraz na plac Plaza Altamira, który stanowi ikonę architektury lat 50-tych XX wieku w Wenezueli. Wieczorem powrót do hotelu. Czas wolny na odpoczynek. Nocleg w hotelu w Caracas. W cenie śniadanie i lunch. 

Caracas

Dzień 3. Caracas / Maturin / DELTA ORINOKO - Boca de Uracoa 

Po wczesnym śniadaniu transfer na lotnisko i przelot do Maturin. Następnie przejazd do Boca de Uracoa w rejonie delty Orinoko. Po zameldowaniu w lodge, czas wolny na odpoczynek po podróży lub kąpiel w rzece. Popołudniu rozpoczniemy rejs łodzią, podczas którego zapoznamy się z okolicą. Majestatyczna rzeka Orinoko i jej niesamowita delta, to jeden z najbardziej zróżnicowanych ekosystemów na świecie, a zarazem ziemia należąca do Indian plemienia Warao („ludzi rzeki”), zajmującymi się rybołówstwem i łowiectwem. Orinoko to jedna z najdłuższych rzek Ameryki Południowej i czwarta na świecie pod względem ilości odprowadzanej wody. Wypływa z gór Serra Parima leżących w południowej Wenezueli, a kończy swój bieg w Zatoce Paría, wpadając do Oceanu Atlantyckiego. Delta Orinoko ma kształt wachlarza, tworzonego przez liczne dopływy, zwane caños. Delta obejmuje tereny podmokłe, namorzyny oraz sezonowo zalewane lasy bagienne. W trakcie rejsu będziemy mieć okazję do obserwacji flory i fauny - być może uda nam się zaobserwować żyjące tu słodkowodne delfiny. Przy odrobinie szczęścia można tu spotkać także kapibary, różne gatunki małp, tukany, kolibry czy przepiękne ibisy szkarłatne. Zachód słońca podziwiać będziemy natomiast nad rzeką Caño Manamo. Ten dopływ Orinoko to najbardziej wysunięty na północ ciek w ramach delty Orinoko i zarazem jej granica. Dzień zakończymy kolacją w dżungli nad brzegiem rzeki Orinoko. Nocleg w lodge w Boca de Uracoa. W cenie śniadanie, lunch i kolacja. 

Delta Orinoko

Dzień 4. Delta Orinoko - Boca de Uracoa 

Po śniadaniu odwiedzimy targ lokalnych rzemieślników, na którym poznamy bliżej wyroby Indian Warao. Możliwość zakupu oryginalnego rękodzieła. Następnie czeka nas całodniowa wycieczka wzdłuż rzeki Morichal Largo, który jest jednym z dopływów Orinoko. Oprócz obserwacji dzikiej przyrody z łodzi, dla chętnych będzie możliwość spaceru z przewodnikiem wgłąb dżungli (specjalne obuwie na wyposażeniu). Czas wolny na odpoczynek i lunch w formie pikniku, nieopodal brzegu rzeki (ryby z grilla). Po południu powrót do lodge. Czas wolny na odpoczynek lub rekreację w ośrodku. Okolica to wspaniałe miejsce na relaks. Panuje tu cisza, która przerywana jest jedynie odgłosami żyjących w okolicy zwierząt. Nocleg w lodge w Boca de Uracoa. W cenie śniadanie, lunch i kolacja. 

Delta Orinoko

Dzień 5 Boca de Uracoa / Stan Falcon - Park Narodowy Morrocoy (Parque Nacional Morrocoy) / Chichiriviche

Po śniadaniu około godzinna wycieczka canoe po rzece. Następnie powrót do lodge i transfer na lotnisko w Maturin zgodnie z godzinami lotów. Wylot do Caracas. Po przylocie przejazd do nadmorskiego miasteczka Chichiriviche. Podróż samochodem potrwa około 4 godziny. Przejazd malowniczymi rejonami Wenezueli. Transfer do hotelu i zakwaterowanie. W miarę dostępnego czasu, zachód słońca obejrzymy na niewielkiej, malowniczej wysepce Cayo Muerto, leżącej na obszarze Parku Narodowego Morrocoy. Założony w 1974 roku Park Narodowy Morrocoy, leży w stanie Falcón, na środkowo - zachodnim wybrzeżu Wenezueli. Region ten był pierwotnie zamieszkiwany przez Indian Caribe. Obszar parku obejmuje zarówno wybrzeże, lasy namorzynowe jak i piękne zatoki i liczne wysepki, znane ze spektakularnych plaż z białym piaskiem. Tereny te zamieszkiwane są przez liczne gatunki zwierząt, między innymi niemalże 300 gatunków ptaków. Czas wolny na odpoczynek. Nocleg w hotelu w Chichiriviche. W cenie śniadanie, lunch i kolacja. 

Wenezuela wyjazd

Dzień 6. Chichiriviche / Park Narodowy Morrocoy 

Po śniadaniu odwiedzimy Cayo Sombrero, najbardziej wysuniętą na wschód i drugą co do wielkości (po Punta Brava) wyspę Parku Narodowego Morrocoy. Następnie wybierzemy się w całodzienną podróż po wysepkach, rozsianych na terenie Parku Narodowego Morrocoy. Odwiedzimy m.in. Cayo Aleman, Mayorquí, Los Juanes, Pescadores, kończąc na Cayo Varadero. Podczas wizyty w stanie Falcon odwiedzimy także Cuare Wildlife Refuge - rezerwat przyrody utworzony na lagunie w pobliżu Chichiriviche oraz niewielką wioskę rybacką Boca de Aroa. Powrót do hotelu. Czas wolny na odpoczynek. Nocleg w hotelu Chichiriviche. W cenie śniadanie, lunch i kolacja. 

Dzień 7. Chichiriviche / Caracas

Po śniadaniu transfer na lotnisko zgodnie z rozkładem lotów. Wylot do Caracas. Po dotarciu na miejsce transfer i zakwaterowanie w hotelu. Czas wolny na odpoczynek. Nocleg w hotelu w Caracas. W cenie śniadanie, lunch i kolacja. 

Wenezuela wyjazd

Dzień 8. Caracas / Canaima / PARK NARODOWY CANAIMA - Canaima Lagoon / Wodospady Hacha / Wodospad Sapo 

Po śniadaniu transfer na lotnisko zgodnie godzinami lotów. Wylot do Canaima. Po przylocie transfer do obozu i zakwaterowanie w lodge. Przez kolejne trzy dni eksplorować będziemy obszary Parku Narodowego Canaima. Park Narodowy Canaima położony jest w południowo-wschodniej części Wenezueli, w pobliżu granicy z Gujaną i Brazylią. To jeden z sześciu największych parków narodowych na Ziemi. Tereny parku obejmują rozległy wysoki płaskowyż w północnej części Wyżyny Gujańskiej, porośnięty bujną sawanną oraz wilgotnym lasem równikowym. Największymi atrakcjami parku jest najwyższy na świecie wodospad Salto Angel (979 m a niektóre źródła przypisują mu nawet ponad 1000 m wysokości) i góry stołowe zwane po hiszpańsku tepui – zaliczane do najstarszych geologicznie formacji górskich na świecie. Tepui porasta roślinność krzewiasta i tzw. rośliny poduszkowe. Na terenach Parku Narodowego Canaima występują liczne endemiczne gatunki flory i fauny. Park Narodowy Canaima wpisany został na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO. Tego dnia wypłyniemy na wycieczkę curiaras przez Lagunę Canaima, obejrzymy Wodospady Hacha i Wodospady Sapo. Dla chętnych możliwość kąpieli przy wodospadach. Powrót do lodge. Czas wolny na odpoczynek. Nocleg w lodge w Canaima. W cenie śniadanie, lunch i kolacja. 

wyjazd do Wenezueli Park Narodowy Canaima

Dzień 9. Park Narodowy Canaima - Wodospady Angel - Salto Angel (Angel Falls)

Po śniadaniu wyruszymy w całodniową wycieczkę do Wodospadu Salto Angel. Przejazd do portu Ucaima, skąd wyruszymy w około 3-godzinny rejs curiaras (lokalnymi indiańskimi łodziami) do obozu, w którym spędzimy niezapomnianą noc w dżungli. Zakwaterowanie w obozowisku w dżungli. Następnie około godzinny trekking przez dżunglę do Wodospadu Salto Angel. Jeśli warunki atmosferyczne i poziom wody na to pozwolą, podejdziemy pod sam wodospad. Czas na kontemplację i podziwianie piękna Wodospadu Angel oraz relaks. Wieczorem powrót do obozu. Czas wolny na odpoczynek. Nocleg w obozie (hamak z moskitierą w zadaszonym otwartym budynku) w Parku Narodowym Canaima w pobliżu Salto Angel. W cenie śniadanie, lunch i kolacja. 

wyjazd do Wenezueli Park Narodowy Canaima

Dzień 10. Canaima - dzień wypoczynku

Po śniadaniu czas wolny na całodniowy relaks lub aktywny wypoczynek na łonie natury. Powrót do Canaima. Możliwość skorzystania z kąpieli w rzece, pływania łódką lub kajakiem. Spacery w pobliżu lodge. Nocleg w lodge w Canaima. W cenie śniadanie, lunch i kolacja. 

Dzień 11. Canaima / Caracas 

Po śniadaniu transfer na lotnisko zgodnie z godzinami lotów. Wylot z Canaima do Caracas. Po przylocie na miejsce transfer do hotelu i zakwaterowanie. Czas wolny na odpoczynek. Nocleg w hotelu w Caracas. W cenie śniadanie, lunch i kolacja. 

Wenezuela wyjazd

 Dzień 12. Caracas

Po śniadaniu transfer na lotnisko zgodnie z godzinami lotów. Na lotnisku pożegnanie z lokalnym pilotem przewodnikiem Poza Trasą Adventure w Wenezueli. Wylot z Caracas do Warszawy. 

Dzień 13. 

Przylot do Warszawy.  

Uwaga - Program jest ramowy. Kolejność zwiedzania może ulec zmianie ze względów organizacyjnych oraz ze względu na lokalne uwarunkowania i panujące warunki atmosferyczne.

TRASA WYCIECZKI:

CENA: 4500USD

+ bilety lotnicze ok. 4500 PLN

Cena obejmuje:

 • Bilety lotnicze Warszawa - Caracas - Warszawa ok. 4500 PLN  *Koszt do rozliczenia wg ceny zakupu
 • Bilety lotnicze lokalne Caracas - Maturin / Maturin - Falcon / Falcon - Caracas / Caracas - Canaima / Canaima - Caracas
 • Noclegi w hotelach 3* (lokalna standaryzacja), lodga (Delta Orinoko) w pokojach dwuosobowych (pokój jednoosobowy - dopłata ok. USD), nocleg w obozie (hamak z moskitierą w zadaszonym otwartym budynku) w Parku Narodowym Canaima
 • Śniadania oraz pozostałe posiłki zgodnie z opisem w programie
 • Transfery i transport zgodnie z opisem w programie 
 • Bilety wstępu do parków narodowych oraz podczas zwiedzania zgodnie z programem
 • Wszystkie wycieczki, atrakcje oraz trekkingi zgodnie z programem
 • Opiekę polskiego pilota
 • Opiekę i usługi lokalnych pilotów i przewodników angielskojęzycznych
 • Wszelkie dokumenty i permity na wjazdy do miejsc tam gdzie są wymagane
 • Pozwolenia na trekkingi i usługi przewodników
 • Wszelkie opłaty lokalne wymagane na trasie
 • Miejscowy podatek turystyczny
 • Koszty organizacyjne w Polsce i na miejscu wyprawy
 • Ubezpieczenie KL/NW podróżne (Koszty leczenia: 500.000 PLN )
 • Składkę na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny

Cena nie obejmuje:

 • Kosztów testów PCR (o ile wymagane)
 • Innych posiłków poza wymienionymi w opisie programu oraz napojów
 • Zwyczajowych napiwków (ok.  USD)
 • Innych atrakcji fakultatywnych i innych wydatków osobistych jak: karta telefoniczna, internet, pranie itp.

*Grupa min. 10 osób

WENEZUELA WYJAZD NA ZDJĘCIACH

WENEZUELA WYJAZD - AMERYKA POŁUDNIOWA

Wenezuela Wyjazdy Ameryka Południowa - Chcesz dowiedzieć się więcej? Czytaj nasze relacje z podróży i wypraw:  Galapagos – Stąd daleko do wszystkiego i wszystkich, Ushuaia – Ziemia Ognista Patagonia Argentyna, Ciudad Perdida Zaginione Miasto Teyuna w KolumbiiJezioro Titicaca

Poznaj nasze pozostałe wyprawy do Ameryki Południowej: Ameryka Południowa z Poza Trasą