kontakt@pozatrasa.pl
+48 22 350 73 46

Wenezuela wyjazd
Park Narodowy Canaima
Caracas Delta Orinoko
Choroni Morze Karaibskie
17.10.2024-30.10.2024
26.12.2024-08.01.2025
brak miejsc
16.01.2025-29.01.2025
06.02.2025-19.02.2025
20.02.2025-05.03.2025
14
dni
CENA:
4400 USD + bilety lotnicze ok. 4400 PLN

WENEZUELA WYJAZD POZA TRASĄ

PARK NARODOWY CANAIMA - ANGEL FALLS / DELTA ORINOKO / CIUDAD BOLIVAR / CARACAS / CHUAO / CHORONI - MORZE KARAIBSKIE

Wenezuela Wyjazd Park Narodowy Canaima i Angel Falls, Delta Orinoko, Choroni, Caracas z Poza Trasą Adventure to podróż do kraju, który w ostatnich latach z powodów politycznych oraz zachodzących tu zmian ustrojowych nie znajdował się na liście popularnych destynacji podróżniczych. Kilkuletnie rządy prezydenta Hugo Chaveza zmarłego w 2013 roku oraz jego następcy przyczyniły się bowiem do stagnacji gospodarczej oraz znacznej izolacji Wenezueli na arenie międzynarodowej. Wenezuela to kraj położony w północnej części Ameryki Południowej nad Morzem Karaibskim oraz Oceanem Spokojnym. Jego oficjalna nazwa to Boliwariańska Republika Wenezueli. Choć Wenezuela przeżywa poważny kryzys gospodarczy, prawdziwym bogactwem kraju pozostaje piękno dzikiej przyrody oraz jej niesamowita różnorodność. Wenezuela jest krajem niezwykłych i urzekających krajobrazów, który przyciąga pięknem natury, wodospadami, dziewiczymi dżunglami, trawiastymi sawannami, majestatycznymi pasmami górskimi i atrakcyjnymi karaibskimi plażami. Naszą podróż Wenezuela Wyjazd Park Narodowy Canaima i Angel Falls, Delta Orinoko, Choroni, Caracas z Poza Trasą Adventure rozpoczniemy od zwiedzania stolicy Wenezueli - Caracas. Historia miasta związana jest z Simónem Bolívar - El Libertadorem (Wyzwolicielem), uważanym za jednego z największych bohaterów Ameryki Południowej. Bolivar doprowadził do wyzwolenia terenów współczesnej Wenezueli oraz północno-zachodniej części kontynentu spod hiszpańskiego panowania. W kolejnych dniach podróży skupimy się na niesamowitej przyrodzie Wenezueli. Dotrzemy do Delty majestatycznej rzeki Orinoko. To jeden z najbardziej zróżnicowanych ekosystemów na świecie, a zarazem ziemia należąca do Indian z plemienia Warao - „ludzie rzeki”. Jedną z atrakcji Parku Narodowego Canaima, kolejnego punktu naszej podróży, Tepui - Góry Stołowe. Zaliczane są one do najstarszych geologicznie formacji górskich na świecie. Jednak Canaima słynie przede wszystkim z najwyższego wodospadu świata. Wodospad Salto Angel, bo o nim mowa, ma według różnych źródeł niemalże lub ponad kilometr wysokości. Park Narodowy Canaima w[isany został na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO. Niesamowitą przyrodę Wenezueli podziwiać będziemy także w Parku Narodowym El Ávila (Waraira Repano National Park), podczas przejazdu przez Park Narodowy Henri Pittier oraz w uroczym kolonialnym miasteczku Choroni, położonym nad Morzem Karaibskim. Zapraszamy w podróż Wenezuela Wyjazd Park Narodowy Canaima i Angel Falls, Delta Orinoko, Choroni, Caracas z Poza Trasą Adventure!

Autor programu Łukasz Odzimek. Copyright © Poza Trasą Adventure.

WENEZUELA WYJAZD - PROGRAM PODRÓŻY:

Dzień 1.

Wylot z Warszawy do Caracas stolicy Wenezueli. Na lotnisku spotkanie z pilotem Poza Trasą Adventure na trzy godziny przed wylotem. 

Dzień 2. Caracas

Przylot do Caracas. Na lotnisku spotkanie grupy z lokalnym pilotem /przewodnikiem Poza Trasą Adventure w Wenezueli. Transfer do hotelu w Caracas i zakwaterowanie. Czas wolny na krótki odpoczynek po podróży. Następnie rozpoczniemy zwiedzanie Caracas stolicy oraz największego miasta Wenezueli. Caracas położone jest w pobliżu wybrzeża Morza Karaibskiego, w wąskiej dolinie malowniczo otoczonej wzgórzami, z dominującą w krajobrazie górą Mount Avila. Miasto założone zostało w XVI wieku przez hiszpańskiego odkrywcę Diego de Losada. Caracas obejmuje historyczne centrum z wieloma zabytkami architektury kolonialnej (Pałac Casa Amarilla, Pałac Miraflores z końca XIX wieku, Archikatedra św. Anny z XVII wieku) i niskimi zabudowaniami w stylu kolonialnym oraz nowszą część z wysoką nowoczesną zabudową. Otaczające miasto wzgórza porośnięte są dżunglą. Na ich terenie znajduje się Park Narodowy El Ávila (Waraira Repano National Park).

W Caracas zwiedzimy między innymi: dom Simóna Bolívara - La Casa Natal de Bolívar - miejsce urodzenia Simóna Bolívara, uważanego za jednego z największych bohaterów Ameryki Południowej. Bolivar, określany jako El Libertador czyli Wyzwoliciel, doprowadził do wyzwolenia terenów współczesnej Wenezueli oraz północno-zachodniej części kontynentu spod panowania Hiszpanów, Plaza El Venezolano i Plaza Bolivar (główny punkt historycznego centrum Caracas), plac Plaza Altamira, który stanowi ikonę architektury lat 50-tych XX wieku w Wenezueli. Podczas spaceru po Caracas towarzyszyć będzie nam także Street Art. Obserwować będziemy także liczne papugi zamieszkujące Caracas. Powrót do hotelu. Czas wolny na odpoczynek. Nocleg w hotelu w Caracas.

Caracas

Dzień 3. Caracas / Hacienda Santa Teresa / Park Narodowy El Ávila (Waraira Repano National Park) / Caracas

Po śniadaniu wyjazd do Hacienda Santa Teresa, położnej w górzystej Dolinie Aragua. W 1796 roku założono tu plantację trzciny cukrowej, kawy i kakao, a od 1826 roku rozpoczęto produkcję rumu Santa Teresa - jednego z najsłynniejszych w Wenezueli. Hacienda Santa Teresa do dziś prowadzona jest przez potomków założycieli. Podczas wizyty poznamy proces produkcji tego popularnego karaibskiego trunku. Możliwość zakupów.

Powrót do Caracas. Przejazd do Parku Narodowego El Ávila (Waraira Repano National Park), który uznawany jest za symbol i zielone płuca stolicy Wenezueli. Wjazd samochodem lub kolejką gondolową Teleférico de Caracas (o ile będzie czynna i dostępna) na wzgórza otaczające Caracas. Przeniesiemy się z ruchliwego miasta wprost do dżungli. Park wziął swoją nazwę od dawnych właścicieli tych ziem, które w czasach kolonialnych - od drugiej połowy XVI wieku - należały do rodziny Avila. Z terenów parku roztacza się zapierający dech w piersiach widok na Caracas, Morze Karaibskie oraz gęsty las tropikalny porastający zbocza góry El Avila. Następnie przejazd i zakwaterowanie w hotelu w pobliżu lotniska. Czas wolny na odpoczynek. Nocleg w hotelu. W cenie śniadanie. 

Wenezuela wyjazd

Dzień 4. Caracas / Canaima / PARK NARODOWY CANAIMA - Laguna Canaima (Canaima Lagoon) / Wodospad Sapo / Wycieczka łodzią w Lagunie Canaima 

Poranny transfer na lotnisko zgodnie godzinami lotów. Wylot z Caracas do Canaima. Przez kolejne dni eksplorować będziemy obszary Parku Narodowego Canaima. Po dotarciu na miejsce zakwaterowanie w tradycyjnym domku (lodge). Czas wolny na krótki odpoczynek. Następnie wypłyniemy łodzią do Laguny Canaima - okolicy, słynącej między innymi z kilku zachwycających wodospadów. Wśród nich wyjątkowo piękny jest Wodospad Sapo, gdzie można przejść w niszy tuż za taflą spływającej wody. Wycieczka curiaras po Lagunie Canaima. Zatrzymamy się na jednej z pięknych piaszczystych plaż nad rzeką. Czas wolny na odpoczynek wśród bajecznej scenerii. Powrót do tradycyjnego domku (lodge). Czas wolny na odpoczynek. Nocleg w tradycyjnym domku (lodge).

Wodospad Angel Park Narodowy Canaima - Wenezuela 2024

Park Narodowy Canaima położony jest w południowo-wschodniej części Wenezueli, w pobliżu granicy z Gujaną i Brazylią. To jeden z sześciu największych parków narodowych na Ziemi. Tereny parku obejmują rozległy wysoki płaskowyż w północnej części Wyżyny Gujańskiej, porośnięty bujną sawanną oraz wilgotnym lasem równikowym. Największymi atrakcjami parku jest najwyższy na świecie wodospad Salto Angel (979 m a niektóre źródła przypisują mu nawet ponad 1000 m wysokości) i góry stołowe zwane po hiszpańsku tepui – zaliczane do najstarszych geologicznie formacji górskich na świecie. Tepui porasta roślinność krzewiasta i tzw. rośliny poduszkowe. Na terenach Parku Narodowego Canaima występują liczne endemiczne gatunki flory i fauny. Park Narodowy Canaima wpisany został na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO. Po przylocie popłyniemy drewnianymi kajakami (curiaras / canoe) wzdłuż rzeki Carrao do obozu, w którym spędzimy niezapomnianą noc w dżungli. Na trasie mijać będziemy niesamowite krajobrazy Parku Narodowego Canaima, między innymi tepui Auyan, źródło wodospadu.

Wenezuela wyjazd

*Uwaga - wylot z Caracas do Parku Narodowego Canaima oraz dalej do Delty Orinoko tylko z lekkim bagażem do 13 kg / osoba (nie ma możliwości dopłaty za nadbagaż). Pozostała część bagażu pozostaje w Caracas, dlatego należy mieć ze sobą dodatkowy średniej wielkości plecak lub torbę. Duża walizka zostaje w Caracas.  

Dzień 5. - Dzień 6. PARK NARODOWY CANAIMA / Eksploracja okolic Wodospadu Angel - Salto Angel (Angel Falls) 

W obu kolejnych dniach eksplorować będziemy okolice Wodospadu Angel - Salto Angel. Po śniadaniu wypłyniemy w kierunku Isla Raton. Po dopłynięciu na miejsce zakwaterowanie w obozowisku w dżungli w pobliżu Wodospadów Angel. Czas wolny na krótki odpoczynek. Pieszo wyruszymy przez dżunglę w kierunku Wodospadu Salto Angel (około godzinny marsz). Jeśli warunki atmosferyczne i poziom wody na to pozwolą, podejdziemy pod sam wodospad. Czas na kontemplację i podziwianie zapierającego dech w piersiach piękna Wodospadu Angel. Wodospad odkryty został w 1933 roku przez pilota i podróżnika Jamesa „Jimmie” Crawforda Angela i to od jego nazwiska nosi nazwę. W programie w tych dniach także wycieczki łodzią w okolicy i podziewanie zapierających dech w piersiach krajobrazów Parku Narodowego Canaima. Po powrocie do obozowiska czas wolny na odpoczynek. Noclegi w obozie (hamak z moskitierą w zadaszonym otwartym budynku) w Parku Narodowym Canaima w pobliżu Salto Angel. W cenie w obu dniach śniadanie, lunch i kolacja. 

* W tych dniach dodatkowo dla chętnych możliwość bliższego poznania Anielskiego Wodospadu podczas lotu helikopterem lub lotu awionetką (fakultatywny lot dodatkowo płatny). Koszt lotu helikopterem w zależności od liczby osób - od ok. 500 USD/osoba w przypadku 4 osób na pokładzie (helikopter ma 4 miejsca - całość ok. 2000 USD za 4 osoby). Koszt lotu awionetką w zależności od liczby osób - ok. 200 USD/osoba w przypadku 5 osób na pokładzie (awionetka ma 5 miejsc - całość ok. 900 USD za 5 osób). Uwaga - loty zależne są od warunków pogodowych. 

salto Angel w Wenezueli

Dzień 7. PARK NARODOWY CANAIMA  Canaima / Puerto Ordaz / Ciudad Bolivar

Po śniadaniu powrót łodzią do Canaima. Następnie transfer na lotnisko w Canaima. Wylot z Canaima do Puerto Ordaz. Po przylocie transfer do Ciudad Bolivar, miasta położonego nad rzeką Orinoko. Po dotarciu na miejsce zakwaterowanie w hotelu. Czas wolny na odpoczynek. Możliwy spacer po Ciudad Bolivar i zwiedzanie - w zależności od pozastałego do dyspozycji czasu (lub w kolejnym dniu pobytu). Nocleg w hotelu w Ciudad Bolivar. W cenie śniadanie, lunch.

Wenezuela wyjazd

Dzień 8. Ciudad Bolivar / DELTA ORINOKO Boca de Uracoa 

Po śniadaniu krótkie zwiedzanie i spacer w historycznej kolonialnej części Ciudad Bolivar, stolicy stanu Bolívar. Miasto założone zostało pod koniec XVI wieku i nazwane Santo Tomé de Guayana. Nazwę miasta zmieniono w 1846 roku na cześć Simóna Bolivara. Następnie wyjazd do Boca de Uracoa, w rejonie delty rzeki Orinoko. Po dotarciu na miejsce popłyniemy łodzią do miejsca, gdzie zatrzymamy się na noc - lodge w tradycyjnym lokalnym stylu. Po krótkim odpoczynku rejs łodzią, podczas którego zapoznamy się z okolicą. Orinoko to najbardziej tajemnicza i owiana legendami rzeka Ameryki. To tu właśnie Hiszpanie szukali legendarnego Eldorado,  próbując nią bezskutecznie dotrzeć do Złotego Królestwa. 

Delta Orinoko Wenezuela 2024

Majestatyczna rzeka i jej niesamowita delta, to jeden z najbardziej zróżnicowanych ekosystemów na świecie, a zarazem ziemia należąca do Indian plemienia Warao („ludzi rzeki”), zajmujących się rybołówstwem i łowiectwem. Orinoko to jedna z najdłuższych rzek Ameryki Południowej i czwarta na świecie pod względem ilości odprowadzanej wody. Wypływa z gór Serra Parima leżących w południowej Wenezueli, a kończy swój bieg w Zatoce Paría, wpadając do Oceanu Atlantyckiego. Delta Orinoko ma kształt wachlarza, tworzonego przez liczne dopływy, zwane caños. Delta obejmuje tereny podmokłe, namorzyny oraz sezonowo zalewane lasy bagienne. W trakcie rejsu będziemy mieć okazję do obserwacji flory i fauny - być może uda nam się zaobserwować żyjące tu słodkowodne delfiny. Przy odrobinie szczęścia można tu spotkać także kapibary, różne gatunki małp, tukany, kolibry czy przepiękne ibisy szkarłatne. Powrót do lodge. Dzień zakończymy odpoczynkiem w dżungli w otoczeniu niesamowitej natury i jej wieczornych dźwięków. Nocleg w tradycyjnej lodge. W cenie śniadanie, lunch i kolacja.

Dzień 9. DELTA ORINOKO / Puerto Ordaz

Po śniadaniu kontynuować będziemy eksplorację delty rzeki Orinoko. Na trasie mijać będziemy małe wioski i osady rdzennej społeczności Indian Warao. Oprócz obserwacji dzikiej przyrody z łodzi, będzie także możliwość spaceru z przewodnikiem wgłąb dżungli - fantastyczne i niezapomniane przeżycie. Popołudniu podróż powrotna do Puerto Ordaz. Po dotarciu na miejsce zakwaterowanie w hotelu. Czas wolny na odpoczynek. Nocleg w hotelu w Puerto Ordaz. W cenie śniadanie, lunch.

Rzeka Orinoko - Wenezuela 2024

Dzień 10. Puerto Ordaz / Caracas / PARK NARODOWY HENRI PITTIER / Choroni 

Po wczesnym śniadaniu transfer na lotnisko. Wylot do Caracas. Po przylocie do Caracas kontynuacja podróży do uroczego i klimatycznego miasteczka kolonialnego Choroni. Do Choroni trasa prowadzi przez tereny Parku Narodowego Henri Pittier. Obszar parku obejmuje północne stoki łańcucha górskiego Kordyliery Nadbrzeżnej (Cordillera de la Costa), które stromo opadają ku wybrzeżu Morza Karaibskiego. Duża część parku pokryta jest pierwotnym lasem deszczowym, w którym występuje ponad 580 gatunków ptaków. Park założony został w 1937 roku i jest najstarszym parkiem narodowym Wenezueli. Przejazd malowniczą krętą górską drogę, pełną serpentyn i pięknych krajobrazów. Do Choroni dotrzemy wczesnym wieczorem. Transfer do posada i zakwaterowanie. Czas wolny na odpoczynek lub spacer po miasteczku (w zależności od pozostałego do dyspozycji czasu). Nocleg w posada w Choroni. W cenie śniadanie. 

Wenezuela wyjazd Choroni

Dzień 11. Choroni / Chuao / Choroni - Playa Grande

Po śniadaniu rejs łodzią do wioski Chuao, do której dotrzeć można jedynie od strony morza. Chuao otoczona jest górami i gęstymi lasami deszczowymi na południu i Morzem Karaibskim na północy. To mała wioski założona w 1660 roku, która słynie od prawie 400 lat z licznych plantacji i uprawy kakaowca właściwego. W czasach kolonialnych do wioski sprowadzono wielu niewolników z Afryki. Chuao do dziś ma afrokaraibski charakter. Wizyta na lokalnej plantacji kakao, gdzie poznamy pełny proces produkcji czekolady. Rejs powrotny łodzią do Choroni.

Następnie czas wolny na odpoczynek i relaks na przepięknej słynnej plaży Playa Grande. Powrót do posady w Choroni. Czas wolny na odpoczynek. Nocleg w posadzie w Choroni. W cenie śniadanie, lunch. 

Wenezuela wyjazd

Dzień 12. Choroni / Caracas 

Po śniadaniu czas wolny na odpoczynek i relaks w Choroni. Następnie podróż powrotna w kierunku Caracas. Transfer do hotelu w pobliżu lotniska w Caracas i zakwaterowanie. Czas wolny na odpoczynek. Nocleg w hotelu. W cenie śniadanie.

Dzień 13. Caracas - okolice lotniska 

Po śniadaniu transfer na lotnisko zgodnie z godzinami lotów. Na lotnisku pożegnanie z lokalnym pilotem przewodnikiem Poza Trasą Adventure w Wenezueli. Wylot z Caracas do Warszawy. W cenie śniadanie.

Dzień 14. 

Przylot do Warszawy. 

Uwaga - Program jest ramowy. Kolejność zwiedzania może ulec zmianie ze względów organizacyjnych oraz ze względu na uwarunkowania lokalne i panujące warunki atmosferyczne.

TRASA WYCIECZKI:

CENA: 4400USD

+ bilety lotnicze ok. 4400 PLN

Cena obejmuje:

 • Bilety lotnicze Warszawa - Caracas - Warszawa ok. 4400 PLN  *Koszt do rozliczenia wg ceny zakupu
 • Bilety lotnicze lokalne Caracas - Canaima / Canaima - Puerto Ordaz / Puerto Ordaz - Caracas
 • Noclegi w hotelach 4*, 3* (lokalna standaryzacja), tradycyjna posada (pensjonat/zajazd) w pokojach dwuosobowych, lodge (Delta Orinoko i Park Narodowy Canaima), nocleg w obozie w hamaku z moskitierą w zadaszonym otwartym budynku (w Parku Narodowym Canaima w pobliżu Wodospadu Angel). Pokój jednoosobowy - dopłata ok. 380 USD
 • Śniadania oraz pozostałe posiłki zgodnie z opisem w programie
 • Transfery i transport zgodnie z opisem w programie (samochód, łodzie)
 • Bilety wstępu do parków narodowych oraz podczas zwiedzania zgodnie z programem
 • Dodatkową opłatę w Parku Narodowym Canaima (40 USD)
 • Wszystkie wycieczki, atrakcje oraz trekkingi zgodnie z programem
 • Wycieczkę łodzią z Choroni do Chuao
 • Opiekę polskiego pilota
 • Opiekę i usługi lokalnych pilotów i przewodników angielskojęzycznych
 • Wszelkie dokumenty i permity na wjazdy do miejsc tam gdzie są wymagane
 • Pozwolenia na trekkingi i usługi przewodników
 • Wszelkie opłaty lokalne wymagane na trasie
 • Miejscowy podatek turystyczny
 • Koszty organizacyjne w Polsce i na miejscu wyprawy
 • Ubezpieczenie KL/NW podróżne (Koszty leczenia: 500.000 PLN )
 • Składkę na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny

Cena nie obejmuje:

 • Innych posiłków poza wymienionymi w opisie programu oraz napojów do posiłków
 • Zwyczajowych napiwków (ok. USD)
 • Fakultatywnego lotu helikopterem lub lotu awionetką w Parku Narodowym Canaima. Koszt lotu helikopterem w zależności od liczby osób - od ok. 500 USD/osoba w przypadku 4 osób na pokładzie (helikopter ma 4 miejsca - całość ok. 2000 USD za 4 osoby). Koszt lotu awionetką w zależności od liczby osób - ok. 200 USD/osoba w przypadku 5 osób na pokładzie (awionetka ma 5 miejsc - całość ok. 900 USD za 5 osób). Uwaga - loty zależne są od warunków pogodowych.
 • Innych atrakcji fakultatywnych i innych wydatków osobistych jak: karta telefoniczna, internet, pranie itp.

*Grupa min. 10 osób

WENEZUELA WYJAZD NA ZDJĘCIACH

WENEZUELA WYJAZD - AMERYKA POŁUDNIOWA

Wenezuela wyjazd Ameryka Południowa - Chcesz dowiedzieć się więcej? Czytaj nasze relacje z podróży i wypraw:  Galapagos – Stąd daleko do wszystkiego i wszystkich, Ushuaia – Ziemia Ognista Patagonia Argentyna, Ciudad Perdida Zaginione Miasto Teyuna w KolumbiiJezioro Titicaca

Poznaj nasze pozostałe wyprawy do Ameryki Południowej: Ameryka Południowa z Poza Trasą