kontakt@pozatrasa.pl
+48 22 350 73 46

Kurdyjskie dzieci na zdjęciach

Kurdyjskie dzieci na zdjęciach – Podróże przez Kurdystan

Kurdyjskie dzieci na zdjęciach to jeden w wdzięczniejszych tematów fotografowania. Niemal w każdej podróży dzieci są pierwszoplanowymi bohaterami na zdjęciach.

Dzieciaki są zwykle takie, jakimi chcielibyśmy być my dorośli – naturalne, pogodne, uśmiechnięte, serdeczne, nie myślące jeszcze o zmartwieniach życia codziennego i cieszące się chwilą. Dzieci są zwykle bardzo autentyczne – żyją w świecie realnym a nie pozorów. W czasie podróży przez Kurdystan ciężko trafić na dziecko, które nie chciałoby być fotografowane.

Kurdyjskie dzieci na zdjęciach

Jak wszędzie na świecie dziewczynki w Kurdystanie uwielbiają lalki i piękne stroje a chłopcy kopią piłkę. W Kurdystanie dzieci wychowane są zazwyczaj przez dwojga rodziców, ale zwykle to kobieta sprawuje nad nimi nadrzędną rolę. To na kobietach opiera się fundament rodziny oraz społeczny porządek i często faktycznie to one same wychowują dzieci. Kurdyjskie dzieci od małego uczone są zaradności, odpowiedzialności i bycia uczynnym członkiem wspólnoty. Często już dziesięciolatkowie  sprawują opiekę nad młodszymi braćmi i siostrami i są w tym wszystkim bardzo szczęśliwi.

Kurdyjskie dzieci Kurdystan – Szczegóły programu wyprawy Kurdystan Iracki znajdują się stronie wyprawyO Kurdystanie czytaj w naszych artykułach:  Kurdystan iracki i irański,   Kurdowie,  Irak Jazydzi z z Lalish,  Jazydzi z Lalish – potomkowie Asyryjczyków

Autor: Łukasz Odzimek