fbpx

kontakt@pozatrasa.pl
+48 22 350 73 46

Filipiny BOHOL PALAWAN BOROCAY Aktywne Wakacje na rajskich plażach
-
-
-
16
dni
CENA:
USD + bilety lotnicze ok. PLN

FILIPINY BOHOL PALAWAN BOROCAY

AKTYWNE I KOMFORTOWE WAKACJE NA RAJSKICH FILIPIŃSKICH PLAŻACH

Filipiny Bohol Palawan Borocay aktywne i komfortowe wakacje na rajskich plażach - zachwycą nawet najbardziej wymagających podróżników. Filipiny oferują wszystko, czego potrzeba aby przeżyć idealne wakacje: piękne krajobrazy, fascynującą przyrodę, bogatą kulturę, rozrywkę i doskonałe warunki do wypoczynku. Atrakcją, którą kochają wszyscy przybywający na Filipiny to rajskie plaże z białym piaskiem, turkusową wodą, świetne miejsca do nurkowania, a także niezwykle bogata fauna i flora. Filipiny Bohol Palawan Borocay to idealne miejsce na wakacje! Wszystkich zachwyca też niezwykła gościnność mieszkańców Filipin oraz bogactwo smaków kuchni filipińskiej obfitującej między innymi w wyborne owoce morza.

Filipiny Bohol Palawan Borocay to doskonałe miejsce na odprężające i relaksujące, a jednocześnie aktywne, pełne przygód i wrażeń wakacje. Nasza propozycja podróży na Filipiny to taka właśnie oferta. Specjalnie wybrane noclegi w komfortowych hotelach czterogwiazdkowych, bogaty i urozmaicony program, relaksujące masaże wykonywane przez specjalistów z Filipin, gwarantują udane dwutygodniowe wakacje, dzięki którym z pewnością naładujemy baterie i odzyskamy siły.

Na tropikalnej wyspie Bohol obserwować będziemy delfiny i nurkować z niegroźnymi dla człowieka rekinami wielorybimi, zobaczymy malownicze Wzgórza Czekoladowe, spotkamy z uroczym Tarsjuszem, a z lotu ptaka zachwycimy się tutejszą dżunglą. To nie koniec wakacyjnych atrakcji na Filipinach, bo czekają nas jeszcze rejsy na pobliskie bezludne wysepki oraz masaże odprężające wykonane przez filipińskich mistrzów masażu relaksacyjnego. Na niewielkiej wysepce Borocay odpoczywać będziemy na jednych z najpiękniejszych plaż Filipin. W kolejnej części podróży odwiedzimy zachwycający Palawan. Zobaczymy Park Narodowy Podziemnej Rzeki Puerto Princessa. Aktywnie wypoczywać będziemy na pobliskich wysepkach, które zachwycają klifami wpadających wprost do morza, niezliczoną ilością malowniczych zatoczek, turkusowych lagun, wyjątkowo bogatego życia podwodnego, pięknych raf koralowych oraz znakomitych warunków do nurkowania. Przeżyjcie wspaniałą podróż i wyjątkowe wakacje na Filipinach, z całą pewnością będziecie nimi oczarowani. Zapraszamy w podróż Filipiny Bohol Palawan Borocay z Poza Trasą Adventure!

Autor programu Łukasz Odzimek. Copyright © Poza Trasą Adventure.

FILIPINY BOHOL PALAWAN BOROCAY - PROGRAM PODRÓŻY:

*Uwaga - Wkrótce nastąpi aktualizacja programu na 2024 rok. 

Dzień 1.

Wylot z Warszawy na Filipiny. Spotkanie grupy z pilotem Poza Trasą Adventure na lotnisku na trzy godziny przed planowanym wylotem.

Dzień 2.  FILIPINY - CEBU / BOHOL / PANGLAO

Przylot na Filipiny na Wyspę Cebu. Na lotnisku spotkanie z lokalnym pilotem / przewodnikiem Poza Trasą Adventure na Filipinach. Z Wyspy Cebu wyruszymy w podróż promem na wyspę Bohol. Przeprawa potrwa około dwie godziny. Po dopłynięciu na Bohol transfer do hotelu na pobliską wyspę Panglao. Zakwaterowanie w hotelu, odpoczynek po podróży i relaksacyjny godzinny masaż wykonany przez filipińskich masażystów. Pora rozpocząć wakacje na Filipinach!

Filipiny Bohol Palawan

Dzień 3. PANGLAO - PLAŻA DUMALUAN 

Panglao to mała wysepka na południu wyspy Bohol, obie wyspy łączy most. Panglao słynie z bajecznych piaszczystych plaż, pięknej rafy koralowej i bogatego życia podwodnego. Panglao zapewnia w pełni udane wakacje i liczne atrakcje, a jedną z nich jest island hopping, czyli jednodniowe wycieczki objazdowe po pobliskich wysepkach. W okolicy jest kilka urokliwych plaż. Dziś pojedziemy na piękną długą i piaszczystą plażę Dumaluan. Odpoczynek na plaży, kąpiele i relaks. Na plaży można zjeść lunch. Wieczorem możliwy masaż dla chętnych.

Filipiny Bohol Palawan

Dzień 4. BALICASAG / VIRGIN ISLAND / ISLAND HOPPING – Dzień aktywnego relaksu. Wycieczka na pobliskie wyspy.

Wczesnym rankiem wyruszamy na całodniową wycieczkę, wypływamy łodzią na spotkanie z delfinami. Następnie popłyniemy w kierunku małych bezludnych wysepek. Pierwszym przystankiem na trasie wycieczki będzie rajska wysepka Balicasag, gdzie będziemy mogli cieszyć się przepiękną plażą i turkusową wodą oraz wybrać dodatkowe atrakcje, snorkeling na rafie koralowej oraz szczególnie polecany snorkeling z ogromnymi żółwiami morskimi. Kolejnym przystankiem będzie niezwykle fotogeniczny atol Virgin Island. Jest to pas białego piasku, który zmienia swój kształt w zależności od występujących pływów morskich. Virgin Island to doskonałe miejsce na odpoczynek, nurkowanie i snorkeling, obserwacje licznie występujących w okolicy pięknych rozgwiazd, ale także okazja do skosztowania filipińskich przysmaków. Miejscowi rybacy zapraszają na plaży na lunch w lokalnym wydaniu. Można spróbować tu owoców morza z grilla, morskich osobliwości takich jak np. świeży jeżowiec, napić się soku ze świeżego kokosa. Na wyspie zainteresowani kupić mogą naturalne perły, w atrakcyjnej cenie. Zjemy lunch w regionalnym lokalu (w cenie). Po całodziennej wycieczce czeka nas jeszcze jedna atrakcja — wieczorny godzinny masaż relaksacyjny. To prawdziwe wakacje marzeń.

Filipiny Bohol Palawan

Dzień 5.  BOHOL ZWIEDZANIE

Dziś czeka nas podróż i zwiedzanie wyspy Bohol. Pojedziemy w kierunku punktu widokowego na słynne Czekoladowe Wzgórza, droga prowadzić będzie przez gęsty mahoniowy gaj. Czekoladowe Wzgórza to obszar o powierzchni 50 kilometrów kwadratowych, na którym znajduje się blisko 1300 pagórków o niemal idealnie stożkowym kształcie. Pagórki tworzą niezwykle malowniczy krajobraz. Mają one wysokość od 40 do 120 m i są pokryte trawą, która w porze suchej przybiera kolor brązowy, wzgórza wyglądają wówczas jak krople zastygłej czekolady.

Filipiny Bohol Palawan

Kolejnym punktem wycieczki będzie rejs w sercu dżungli po leniwie płynącej rzece Loboc. Rzeka była scenerią w słynnym filmie „Czas Apokalipsy”. Podczas rejsu podziwiać będzie można przepiękne widoki, skosztować regionalnych specjałów, a także obejrzeć występy lokalnych artystów. Dla chętnych wrażeń mamy też propozycję obejrzenia dżungli z lotu ptaka podczas przejazdu tyrolką /ZIP LINE nad kanionem rzeki.

Filipiny Bohol Palawan

W podróży powrotnej zatrzymamy się przy bambusowym moście, gdzie wszystkich odważnych zapraszamy na spacer połączony z sesją zdjęciową. Następnie pojedziemy w okolice miasta Corellado, do leśnego Rezerwatu Tarsjuszów. Zobaczymy, żyjące tu w swoim naturalnym środowisku, malutkie Tarsjusze (Wyraki Upiory). Tarsjusze ważą około 100g i mieszczą się w dłoni dorosłego człowieka. Mają nieproporcjonalnie duże oczy i śpią zawsze z jednym okiem otwartym. Podobno były one inspiracją dla postaci E.T. z filmu Stevena Spielberga. Zainspirowały również Wisławę Szymborską do napisania wiersza „Tarsjusz”. Zjemy lunch w regionalnym lokalu (w cenie).

Tarsjusz

Po dniu pełnym wrażeń proponujemy krótkie zakupy w popularnym outlecie znanych światowych marek i powrót do hotelu, gdzie czeka nas wieczorny odpoczynek i odprężający masaż.

Dzień 6.  PANGLAO / OSLOB 

Wczesnym rankiem wyjazd do Oslob na południowy kraniec wyspy Cebu. Oslob to miejsce, gdzie można pływać i  nurkować oko w oko (ale w bezpiecznej odległości) z ogromnymi rekinami wielorybimi. Rekin wielorybi to największy przedstawiciel rekinów i największa ryba na świecie. Może osiągać długość nawet 18 metrów i wagę ponad 13 ton. Pomimo swoich rozmiarów rekin wielorybi jest łagodny i niegroźny dla człowieka, ponieważ żywi się głównie planktonem oraz drobnymi rybami. Spotkanie z tymi łagodnymi olbrzymami to niezapomniane przeżycie i  jedna z  największych atrakcji Filipin.  Osoby, które nie potrafią pływać, mogą obserwować rekiny z łódki. Zjemy lunch w regionalnym lokalu (w cenie).

Rekin wielorybi

Dzień 7. WYSPA SIQUIJOR

Siquijor to jedna z mniej popularnych i rzadziej odwiedzanych wysp na Filipinach. A co należy podkreślić jest ona perełką pełną atrakcji i uroku, idealną na niezapomniane wakacje. Ta niewielka wysepka otoczona jest piękną rafą koralową. Zobaczyć tu można lasy namorzynowe, liczne wodospady i kolonialne kościółki będące pamiątką historii wyspy. Wewnątrz wyspy położone są wzgórza z zalesionym szczytem Mt. Bandilaan. Hiszpanie nazwali ją „Wyspą Ognia”, bo w koronach rosnących tu drzew żyły niezliczone ilości świetlików. Na turystycznej mapie Siquijor zaznaczone są tylko dwa największe wodospady (Cambugahay i Lugnason), jednak na wyspie znajduje się ich ponoć aż dwanaście, odpowiadają znakom zodiaku i są ukryte głęboko w dżungli. Niektóre z nich, wodospadami są tylko z nazwy bo w rzeczywistości są niewielkimi uskokami wody z niewielkimi oczkami wodnymi, jednak kąpiel w nich to prawdziwa przyjemność. 

Filipiny Bohol Palawan

Century Old Balete Tree to najstarsze, około 400-letnie drzewo rosnące na wyspie. Drzewo z gatunku balete należy do rodziny figowców, uważane jest za pasożyta i dusiciela. Jest rośliną, która oplata inne drzewa i z czasem doprowadza do ich uschnięcia. W niektórych regionach Filipin uważa się, że w tych roślinach zamieszkują duchy, a szamani w ich wnętrzach wykonują magiczne rytuały. Drzewo na Siquijor jest wyjątkowe z dwóch powodów: znajdujące się w środku balete drzewo nie uschło i nadal ma się dobrze, a z korzeni roślin wypływa źródło, którego wody wpływają do kamiennego basenu. W basenie żyją ryby z gatunku Garra Rufa, czyli brzana ssąca. Większość kojarzy je z modnymi ostatnio Fish Spa. Garra Rufa żywi się martwym naskórkiem i jest wykorzystywana w ichtioterapii chorób skóry. Oglądając najstarsze na wyspie drzewo można więc skorzystać i z takiej atrakcji.

Odpoczynek na najpiękniejszej plaży Siquijor - Paliton Beach. Znajduje się ona w południowo-zachodniej części wyspy. Z plaży rozpościera się piękny widok na Apo Island, można z niej też oglądać najdłuższe i najpiękniejsze zachody słońca.

Filipiny Bohol Palawan

Dzień 8. PANGLAO - JASKINIA HINAGDANAN 

Dziś zwiedzamy podziemną, około stumetrową jaskinię Hinagdanan. Można tu popływać w czystej, orzeźwiająco chłodnej wodzie w otoczeniu niesamowitych stalagmitów i zawieszonych na sklepieniu stalaktytów. Na wyspie Panglao nie ma rzeki ani jezior. Mieszkańcy wyspy czerpią świeżą wodę właśnie z jaskini Hinagdanan, a także z „cudownego żródełka” odkrytego wewnątrz kościoła w Dauis. Czas wolny na odpoczynek na plaży i lunch.

Filipiny Bohol Palawan

Dzień 9. BOROCAY

Przelot na Borocay - jedną z rajskich wysp Filipin. Boracay jest niewielką wyspą z jednymi z najpiękniejszych plaż na całych Filipinach. Wyspa ma tylko siedem kilometrów długości i jeden kilometr szerokości. Dysponuje doskonałą infrastrukturę turystyczną. Zakwaterowanie w hotelu przy plaży i odpoczynek po podróży. Borocay to idealne miejsce na udane wakacje.

Dzień 10. BOROCAY

Rano wyjazd się na plaże oddalone od centralnej turystycznej części wyspy (station). Wycieczka do rejonu Puka Shell i Punta Banga Beach.

BOROCAY wakacje

Dzień 11. PALAWAN

Po śniadaniu wyjazd na lotnisko i przelot na wyspę Palawan do El Nido. Zakwaterowanie w hotelu. Czas wolny na odpoczynek po podróży i relaks na plaży. Możliwy odprężający masaż wykonany przez filipińskich specjalistów.

Palawan to wyspa o charakterystycznym podłużnym kształcie, jej linia brzegowa liczy prawie dwa tysiące kilometrów. Palawan słynie z pięknych białych, drobno-piaszczystych plaż, niesamowitych krasowych klifów wpadających wprost do morza, które tworzą niezliczoną ilość malowniczych zatoczek, turkusowych lagun, wyjątkowo bogatego życia podwodnego, pięknych raf koralowych oraz znakomitych warunków do nurkowania. Ta zielona, górzysta i skalista wyspa to naturalny raj dla rzadkich zwierząt i roślin, które można spotkać tu w tropikalnych lasach deszczowych. Na Palawan zatrzymamy się w okolicach małej miejscowości El Nido.

Filipiny Bohol Palawan

Dzień 12. PALAWAN

Najpopularniejszą formą spędzania tu czasu jest oczywiście wypoczynek, plażowanie, snorkelowanie i nurkowanie. Na plażach dostępne są też liczne atrakcje sportowe: windsurfing, nurkowanie, skutery i narty wodne, kajaki czy parasailing. Można te rozrywki urozmaicić, udając się również na island hopping, czyli wycieczki łodzią po okolicznych małych wysepkach. Wynajęta łódź na swojej trasie zatrzymuje się w atrakcyjnych miejscach, plażach, lagunach i zatokach. Wycieczki te gwarantują nie tylko zwiedzanie wysepek, ale również snorkeling w otaczających je rafach koralowych oraz wyśmienity lunch na plaży.

Dziś czeka nas wycieczka po lagunach - przed nami cały dzień wakacyjnych atrakcji. Odwiedzimy Small Lagoon, Big Lagoon, Secret Lagoon, Simezu Island, 7 Commando Beach. Całodniowy wypoczynek połączony będzie z lunchem i dobrą zabawą. Chętni mogą wypożyczyć kajak morski i popływać wzdłuż wybrzeża i przepięknych skalistych zatoczek. Turkusowa woda, błękitne niebo, fantastyczne widoki — to program na dzisiejszy dzień i przepis na udane wakacje. Późnym wieczorem przejazd do Sabang. 

Palawan

Dzień 13. SABANG

Wycieczka do znacznie spokojniejszego rejonu Palawanu - osady Sabang, gdzie znajduje się urokliwa nadmorska uliczka z barami i piękna plaża. Zakwaterowanie w hotelu przy plaży. Odpoczynek, masaże i relaks.

Dzień 14. SABANG / PODZIEMNA RZEKA PUERTO PRINCESSA

Po śniadaniu wyjazd do Parku Narodowego Podziemnej Rzeki Puerto Princessa. Czeka nas spacer i rejs łódkami wśród wiecznie zielonych lasów namorzynowych. Rzeka o długości ponad 8 km jest jedną z najdłuższych podziemnych rzek na świecie i największą turystyczną atrakcją wyspy. W 1999 roku wpisana została na listę światowego dziedzictwa UNESCO, a w 2011 rzeka została wybrana przez internautów jako jeden z nowych siedmiu cudów natury. Do zwiedzania udostępniony jest odcinek o długości ok. 2 km. Podczas rejsu obserwować można niesamowite nacieki skalne – stalaktyty i stalagmity wielometrowej wielkości, podziemne komory – komnaty, przez które przepływa rzeka. W wapiennych skałach otaczających jaskinię zachowały się skamieliny sprzed milionów lat. Spływ łodzią wiosłową podziemnym odcinkiem z przewodnikiem zajmuje od około 30- 45 minut. Powrót do hotelu, odpoczynek i relaks.

Dzień 15. 

Transfer na lotnisko zgodnie z godzinami lotów. Wylot na wyspę Cebu lub do Manili. Na lotnisku pożegnanie z pilotem przewodnikiem Poza Trasą Adventure na Filipinach. Wylot do Warszawy.

Dzień 16. 

Przylot do Warszawy.

Uwaga - Program jest ramowy. Kolejność zwiedzania może ulec zmianie ze względów organizacyjnych oraz ze względu na lokalne uwarunkowania i panujące warunki atmosferyczne.

TRASA WYCIECZKI:

CENA: USD

+ bilety lotnicze ok. PLN

Cena zawiera:

 • Bilety lotnicze Warszawa - Cebu - Warszawa  ok.  PLN   *Koszt do rozliczenia wg ceny zakupu
 • Noclegi w hotelach 3* i 4* (lokalna standaryzacja) w pokojach dwuosobowych
 • Śniadania
 • Wszystkie wycieczki i atrakcje zgodnie z programem
 • Transfery i wszystkie przejazdy zgodnie z programem
 • Przeloty wewnętrzne liniami lokalnymi, przejazdy łodziami, promami
 • Wycieczka w El Nido po przybrzeżnych wysepkach z możliwością pływania przy rafie koralowej
 • Bilety wstępu do zwiedzanych atrakcji zgodnie z programem
 • Masaże relaksacyjne (jeden, godzinny każdego dnia)
 • Lunche podczas rejsów
 • Wstępy na tereny parków i wszystkie wymagane permity
 • Koszty organizacyjne w Polsce i na miejscu wyprawy
 • Opiekę polskiego pilota
 • Opiekę i usługi lokalnych przewodników angielskojęzycznych
 • Opłaty klimatyczne na Filipinach
 • Lokalne podatki i opłaty rządowe
 • Ubezpieczenie KL/NW podróżne (Koszty leczenia: 600.000 PLN )
 • Opłata na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny

Cena nie zawiera:

 • Kosztów testów PCR (o ile wymagane)
 • Kosztów wizy (ok. USD)
 • Kosztów posiłków nie wymienionych w programie (około 10 USD za posiłek / osoba) (Na wyspie Bohol lunche w cenie)
 • Napojów alkoholowych oraz napojów do obiadów i kolacji
 • Zwyczajowych napiwków (ok. 50 USD)
 • Innych atrakcji fakultatywnych oraz innych wydatków osobistych

*Grupa min. 6 osób

FILIPINY BOHOL PALAWAN BOROCAY NA ZDJĘCIACH

FILIPINY BOHOL PALAWAN BOROCAY - AZJA

Filipiny Azja - Chcesz dowiedzieć się więcej? Czytaj nasze relacje z podróży i wypraw: Palawan - Rejonie El Nido

Poznaj z Poza Trasą Adventure inne azjatyckie wyspy: Indonezja: Jawa- Bali- Lombok – Flores,   Malezja (Borneo) – Indonezja (Celebes)