kontakt@pozatrasa.pl
+48 22 350 73 46

Filipiny BOHOL PALAWAN Boracay Cebu - Aktywnie Wakacje na rajskich plażach
26.12.2024-08.01.2025
01.02.2025-14.02.2025
14
dni
CENA:
USD + bilety lotnicze ok. PLN

FILIPINY BOHOL PALAWAN BORACAY CEBU

Filipiny Bohol Palawan Borocay Cebu z Poza Trasą Adventure to aktywne i komfortowe wakacje na rajskich plażach. Filipiny oferują wszystko, czego potrzeba aby przeżyć idealne wakacje: piękne krajobrazy, fascynującą przyrodę, bogatą kulturę, rozrywkę i doskonałe warunki do wypoczynku. Atrakcją, którą kochają wszyscy przybywający na Filipiny są rajskie plaże z białym piaskiem, turkusowe morze, świetne miejsca do nurkowania, a także niezwykle bogata fauna i flora. Filipińskie wyspy Bohol Palawan Boracay i Cebu to wprost idealne miejsca na wypoczynek i relaks! Wszystkich zachwyca też niezwykła gościnność mieszkańców Filipin oraz bogactwo smaków kuchni filipińskiej obfitującej między innymi w wyborne owoce morza.

Podróż Filipiny Bohol Palawan Boracay Cebu z Poza Trasą Adventure rozpoczniemy na Wyspie Palawan słynącej z białych plaż i krasowych klifów tworzących malownicze zatoczki. Znajdują się tu także turkusowe laguny z bogatym życiem podwodnym i bujnymi rafami koralowymi. Na Palawan odwiedzimy Park Narodowy Podziemnej Rzeki Puerto Princessa wpisany na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO oraz niewielkie wysepki Archipelagu Bacuit leżące w miasteczka El Nido. Miejsca zachwycają pięknymi plażami, klifami wpadających wprost do morza, niezliczoną ilością malowniczych zatoczek, turkusowych lagun, wyjątkowo bogatego życia podwodnego, pięknych raf koralowych oraz znakomitych warunków do nurkowania. Kolejnym punktem na naszej trasie będzie niewielka Wyspa Boracay, gdzie znajdują się jedne z najpiękniejszych plaż na Filipinach. Na Wyspie Cebu odwiedzimy miasto Cebu, którego początki sięgają XVI wieku i uważane jest za najstarsze miasto na Filipinach. Poznamy także przyrodę Wyspy Cebu. Dotrzemy do przepięknego Wodospadu Kawasan otoczonego bujną roślinnością. W pobliżu Oslob obserwować będziemy i nurkować z niegroźnymi dla człowieka rekinami wielorybimi. Na Wyspie Bohol zobaczymy malownicze Wzgórza Czekoladowe, spotkamy się z uroczym Tarsjuszem. Przeżyjcie wspaniałą podróż i wyjątkowe wakacje na Filipinach, z całą pewnością będziecie nimi oczarowani. Zapraszamy w podróż Filipiny Bohol Palawan Borocay Cebu z Poza Trasą Adventure!

Autor programu Łukasz Odzimek. Copyright © Poza Trasą Adventure.

FILIPINY BOHOL PALAWAN BORACAY CEBU - PROGRAM PODRÓŻY:

Dzień 1. 

Wylot z Warszawy do Manili na Filipinach.

Dzień 2. Manila

Przylot do Manili. Na lotnisku spotkanie z polskojęzycznym pilotem / przewodnikiem Poza Trasą Adventure na Filipinach. Kontynuacja podróży lub transfer do hotelu i zakwaterowanie (w zależności od godzin dostępnych połączeń lotniczych). Czas wolny na odpoczynek po podróży. Nocleg w hotelu w Manili.

Dzień 3. Manila / Wyspa Palawan - Puerto Princesa

Po śniadaniu transfer na lotnisko. Wylot do Puerto Princesa na Wyspie Palawan. Po przylocie zakwaterowanie w hotelu. Czas wolny na odpoczynek. Palawan to wyspa o charakterystycznym podłużnym kształcie i linii brzegowej liczącej blisko dwa tysiące kilometrów. Palawan słynie z białych plaż o drobnym piasku przeplatanych krasowymi klifami tworzącymi niezliczoną ilość malowniczych zatoczek. Znajdują się tu także turkusowe laguny z bogatym życiem podwodnym i bujnymi rafami koralowymi. Znajdziemy tu znakomite warunki do nurkowania. Ta skalista wyspa porośnięta gęstym lasem to także ostoja dla wielu rzadkich gatunków zwierząt i roślin. Palawan od lat stale znajduje się w pierwszej piątce najpiękniejszych wysp świata. Nocleg w hotelu w Puerto Princesa.

El Nido Filipiny 2020

Dzień 4. Wyspa Palawan - Puerto Princesa / Park Narodowy Podziemnej Rzeki Puerto Princessa / El Nido

Po śniadaniu wyruszymy w rejs tradycyjną łodzią do zatoczki w Parku Narodowym Podziemnej Rzeki Puerto Princessa (Puerto Princesa Subterranean River National Park). Czeka nas spacer i rejs łódkami wśród wiecznie zielonych lasów. Rzeka o długości ponad 8 km jest jedną z najdłuższych podziemnych rzek na świecie i największą turystyczną atrakcją wyspy. Od 1999 roku znajduje się na Liście Światowego Dziedzictwa UNESCO, a w 2011 roku rzeka została uznana za jeden z nowych siedmiu cudów natury w internetowym plebiscycie. Podczas rejsu podziemną rzeką obserwować będziemy stalaktyty i stalagmity oraz podziemne komory, przez które rzeka przepływa. Wapienne skały otaczające jaskinie stanowią doskonałą bazę do osadza się skamielin sprzed milionów lat. Powrót do portu w zatoce. Następnie lunch, po czym przejazd do niewielkiej miejscowości El Nido. Po dotarciu na miejsce zakwaterowanie w hotelu. Czas wolny na odpoczynek. Nocleg w hotelu w El Nido.

Filipiny Bohol Palawan

Dzień 5. Wyspa Palawan - El Nido / Wysepki Archipelagu Bacuit / El Nido

Po śniadaniu czeka na rejs na wysepki pobliskiego Archipelagu Bacuit. Przed nami dzień pełen wrażeń. Turkusowa woda, błękitne niebo, fantastyczne widoki to typowe cechy tutejszego rajskiego krajobrazu. Podczas rejsu zobaczymy Big Lagoon, Secret Lagoon, Simuzu Island oraz Seven Commandos Beach - przepiękną plażę z delikatnym białym piaskiem i wznoszącym się nad nią wapiennym klifem. Podczas wycieczki lunch. Popołudniu powrót do El Nido. Czas wolny na odpoczynek. Nocleg w hotelu w El Nido.

Palawan

Dzień 6. Wyspa Palawan - El Nido

Po śniadaniu czas wolny na wakacyjny relaks w El Nido. Najpopularniejszą formą spędzania czasu jest plażowanie. W okolicy dostępne są także liczne fakultatywne atrakcje sportowe: snorkeling, windsurfing, nurkowanie, skutery i narty wodne, kajaki czy parasailing  (opcje dodatkowo płatne). Nocleg w hotelu w El Nido.

El Nido Filipiny 2020

Dzień 7. Wyspa Palawan - El Nido / Wyspa Boracay 

Po śniadaniu transfer na lotnisko zgodnie z godzinami lotów. Wylot do Boracay. Boracay to niewielka wyspa słynąca z jednych z najpiękniejszych plaż na Filipinach. Wyspa mierzy zaledwie siedem kilometrów długości i jeden kilometr szerokości. Borocay to idealne miejsce na rajskie wakacje i aktywny odpoczynek. Po przylocie transfer do hotelu i zakwaterowanie. Czas wolny na odpoczynek. Dla chętnych rejs żaglówką i podziwianie zachodu słońca. Nocleg w hotelu w Boracay.

Przyroda Filipiny 2020

Dzień 8. Wyspa Boracay

Po śniadaniu czas wolny na wakacyjny relaks w Boracay. Czeka nas cały dzień spokojnego wylegiwania się na przepięknej piaszczystej plaży lub w hamaku oraz spacery w okolicy. W tutejszych niezmąconych wodach spotkać można mnóstwo małych kolorowych ryb. Możliwość poznania pysznej lokalnej kuchni i skosztowania świeżych soków owocowych. Nocleg w hotelu w Boracay.

BOROCAY wakacje

Dzień 9. Wyspa Boracay / Wyspa Cebu - Cebu

Po śniadaniu transfer na lotnisko zgodnie z godzinami lotów. Wylot na Wyspę Cebu. To miejsce o wyjątkowym znaczeniu historycznym. Na Cebu 7 kwietnia 1521 roku przybył Ferdynand Magellan. Pierwsza osada powstała tu w 1565 roku. W związku z tym miasto Cebu uważane jest za najstarsze na Filipinach. Po dotarciu na miejsce zakwaterowanie w hotelu. Czas wolny na odpoczynek. Nocleg w hotelu w Cebu.

Przyroda Filipiny 2020

Dzień 10.  Wyspa Cebu - Cebu / Oslob / Wodospady Kawasan / Cebu

Po bardzo wczesnej pobudce (śniadanie w formie box) wyruszymy w kierunku Oslob, leżącego na południowym krańcu Wyspy Cebu. Okolice Oslob to miejsce, gdzie pływać można wśród potężnych rekinów wielorybich. Rekiny wielorybie to największe rekiny i zarazem największe ryby na świecie. Osiągają długość nawet 18 metrów i wagę 13 ton. Rekin wielorybi jest łagodny i niegroźny dla człowieka, a podstawę jego diety stanowi plankton i małe ryby. Spotkanie z tymi łagodnymi olbrzymami to niezapomniane przeżycie i jedna z największych atrakcji Filipin. Rekiny obserwować można także z pokładu łodzi. Następnie dalsza podróż do Badian gdzie zjemy lunch. Po krótkim odpoczynku przejazd do zachwycających Wodospadów Kawasan. Tu będziemy mieli możliwość podziwiania piękna przyrody i zrelaksowania się w krystalicznie czystych szmaragdowych jeziorkach ze słodką wodą otoczonych bujną zielenią. Dodatkowo możliwość skorzystania z fakultatywnych wycieczek w kanionie (opcje dodatkowo płatne). Popołudniu powrót do Cebu. Czas wolny na odpoczynek. Nocleg w hotelu w Cebu.

Rekin wielorybi

Dzień 11. Wyspa Cebu - Cebu / Wyspa Bohol

Po wczesnym śniadaniu przejazd do portu, skąd wypłyniemy promem na Wyspę Bohol. Po dotarciu na Bohol rozpoczniemy zwiedzanie wyspy. Pojedziemy w kierunku punktu widokowego na słynne Czekoladowe Wzgórza, droga prowadzić będzie przez gęsty mahoniowy gaj. Czekoladowe Wzgórza to obszar o powierzchni 50 kilometrów kwadratowych, na którym znajduje się blisko 1300 pagórków o niemal idealnie stożkowym kształcie. Pagórki tworzą niezwykle malowniczy krajobraz. Mają one wysokość od 40 do 120 m i są pokryte trawą, która w porze suchej przybiera kolor brązowy, wzgórza wyglądają wówczas jak krople zastygłej czekolady.

Przyroda Filipiny 2020

Kolejnym punktem wycieczki będzie rejs w sercu dżungli po leniwie płynącej rzece Loboc. Rzeka była scenerią w słynnym filmie „Czas Apokalipsy”. Podczas rejsu podziwiać będzie można przepiękne widoki, skosztować regionalnych specjałów, a także obejrzeć występy lokalnych artystów.

Wyspa Panglao Filipiny 2020

Następnie pojedziemy w okolice miasta Corella, do leśnego Rezerwatu Tarsjuszów. Zobaczymy, żyjące tu w swoim naturalnym środowisku, malutkie Tarsjusze (Wyraki Upiory). Tarsjusze ważą około 100g i mieszczą się w dłoni dorosłego człowieka. Mają nieproporcjonalnie duże oczy i śpią zawsze z jednym okiem otwartym. Podobno były one inspiracją dla postaci E.T. z filmu Stevena Spielberga. Zainspirowały również Wisławę Szymborską do napisania wiersza „Tarsjusz”. Przejazd do hotelu i zakwaterowanie. Czas wolny na odpoczynek. Nocleg w hotelu na Bohol lub Panglao. 

Wyspa Panglao Filipiny 2020

Dzień 12. Wyspa Bohol / Manila

Po śniadaniu transfer na lotnisko zgodnie z godzinami lotów. Wylot do Manili. Po przylocie do Manili transfer do hotelu i zakwaterowanie. Popołudniu rozpoczniemy zwiedzanie stolicy Filipin. Centrum miasta zamieszkuje około 1,5 miliona osób, ale cała aglomeracja Metro Manila tworzy metropolię skupiającą 11,5 miliona mieszkańców. Wraz z przedmieściami liczba ludności szacowana jest na blisko 25 milionów mieszkańców. To miasto o długiej i bogatej historii. Przed podbojem hiszpańskim znajdowała się tu już osada lokalnego plemienia. Przez setki lat Manila stanowiła obiekt ataków Holendrów, a następnie Brytyjczyków, którzy podbili ją na kilka lat w XVIII wieku. W połowie XX wieku Manila stała się stolicą Filipin. W programie zwiedzania Manili m.in. dzielnica Intramuros położona w pobliżu rzeki Pasig, gdzie historyczne zabytki otoczone są murem wybudowanym w XVI wieku i przypominającym o czasach hiszpańskiej kolonizacji. Zobaczymy także Fort Santiago, Katedrę w Manila, Kościół Św. Augustyna, Plaza Roma oraz Park Rizal. Nocleg w hotelu w Manili.

Manila Filipiny

Dzień 13. Manila

Po śniadaniu transfer na lotnisko zgodnie z rozkładem lotów. Na lotnisku pożegnanie z polskojęzycznym pilotem / przewodnikiem Poza Trasą Adventure na Filipinach. 

Dzień 14. 

Przylot do Warszawy.

Uwaga - Program jest ramowy. Kolejność zwiedzania może ulec zmianie ze względów organizacyjnych oraz ze względu na lokalne uwarunkowania i panujące warunki atmosferyczne.

TRASA WYCIECZKI:

CENA: USD

+ bilety lotnicze ok. PLN

Cena zawiera:

 • Bilety lotnicze Warszawa - Manila - Warszawa  ok.  PLN   *Koszt do rozliczenia wg ceny zakupu
 • Noclegi w hotelach 3* i 4* (lokalna standaryzacja) w pokojach dwuosobowych. Pokoje jednoosobowe za dopłatą (ok. USD)
 • Śniadania, 3 lunche oraz pożegnalny obiad
 • Wszystkie wycieczki i atrakcje zgodnie z programem
 • Transfery i wszystkie przejazdy zgodnie z programem (samochód, łodzie, prom itd)
 • Wycieczka w El Nido po przybrzeżnych wysepkach z możliwością pływania przy rafie koralowej
 • Bilety wstępu do zwiedzanych atrakcji zgodnie z programem
 • Wstępy na tereny parków i wszystkie wymagane permity
 • Koszty organizacyjne w Polsce i na miejscu wyprawy
 • Opiekę polskojęzycznego pilota (spotkanie w Manili)
 • Opiekę i usługi lokalnych przewodników angielskojęzycznych
 • Opłaty klimatyczne na Filipinach
 • Lokalne podatki i opłaty rządowe
 • Ubezpieczenie KL/NW podróżne (Koszty leczenia: 500.000 PLN )
 • Opłata na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny

Cena nie zawiera:

 • Biletów lotniczych na loty wewnętrzne Manila - Palawan / Palawan - Boracay / Boracay - Cebu / Bohol - Manila
 • Kosztów wizy (ok. USD)
 • Kosztów posiłków poza śniadaniami i 3 lunchami oraz pożegnalnym obiadem (ok. 10 -15 USD / posiłek) oraz napojów
 • Zwyczajowych napiwków (ok. 70 USD)
 • Atrakcji fakultatywnych wymienionych w programie wycieczki
 • Innych atrakcji fakultatywnych oraz innych wydatków osobistych

*Grupa min. 6 osób

FILIPINY BOHOL PALAWAN BORACAY CEBU NA ZDJĘCIACH

FILIPINY BOHOL PALAWAN BORACAY CEBU - AZJA

Filipiny Azja - Chcesz dowiedzieć się więcej? Czytaj nasze relacje z podróży i wypraw: Palawan - Rejonie El Nido

Poznaj z Poza Trasą Adventure inne azjatyckie wyspy: Indonezja Sumatra,  Indonezja - Jawa Wschodnia i Bali,  Indonezja - Flores KomodoIndonezja - Sumatra i Sulawesi,  Borneo - Malezja i Brunei