fbpx

kontakt@pozatrasa.pl
+48 22 350 73 46

Wakacje na Filipinach: BOHOL-BOROCAY-PALAWAN
08.02-18.02.2020
-
18.04-03.05.2020
11
dni
CENA:
2 100 USD + bilety lotnicze

Wakacje na Filipinach: Bohol, Borocay i Palawan. Aktywnie i komfortowo

Wakacje na Filipinach zachwycą nawet najbardziej wymagających podróżników. Kraj ten oferuje wszystko, czego potrzeba do idealnego urlopu: piękne krajobrazy, fascynującą przyrodę, bogatą kulturę, rozrywkę i doskonałe warunki do wypoczynku. Atrakcją, którą kochają wszyscy tu przybywający to rajskie plaże z białym piaskiem, turkusową wodą, świetne miejsca do nurkowania, a także niezwykle bogata fauna i flora. Wszystkich zachwyca też niezwykła gościnność mieszkańców oraz bogactwo smaków kuchni filipińskiej obfitującej między innymi w wyborne owoce morza.

Filipiny to doskonałe miejsce na odprężający i relaksujący, a jednocześnie aktywny, pełen przygód i wrażeń urlop. Nasza propozycja wakacji na Filipinach to taka właśnie oferta. Specjalnie wybrane noclegi w komfortowych hotelach czterogwiazdkowych, bogaty i urozmaicony program, relaksujące masaże wykonywane przez filipińskich specjalistów, gwarantują udany 10-dniowy urlop, dzięki któremu z pewnością naładujemy baterie i odzyskamy siły.

Na tropikalnej wyspie Bohol obserwować będziemy delfiny i nurkować z niegroźnymi dla człowieka rekinami wielorybimi, zobaczymy malownicze Wzgórza Czekoladowe, spotkamy z uroczym Tarsjuszem, a z lotu ptaka zachwycimy się tutejszą dżunglą. To nie koniec atrakcji, bo czekają nas jeszcze rejsy na pobliskie bezludne wysepki oraz cowieczorne masaże odprężające wykonane przez filipińskich mistrzów masażu relaksacyjnego.

W drugiej części podróży odwiedzimy zachwycający Palawan. Zobaczymy Park Narodowy Podziemnej Rzeki Puerto Princessa. Aktywnie wypoczywać będziemy na pobliskich wysepkach, które zachwycają klifami wpadających wprost do morza, niezliczoną ilością malowniczych zatoczek, turkusowych lagun, wyjątkowo bogatego życia podwodnego, pięknych raf koralowych oraz znakomitych warunków do nurkowania.

Przeżyjcie wspaniałą przygodę na Filipinach. Z pewnością będziecie nią oczarowani!

 

Autor programu Łukasz Odzimek. Copyright © Poza Trasą Adventure.

PROGRAM WYPRAWY:

Dzień 1.

Wylot z Warszawy lub Berlina

Dzień 2.  CEBU / BOHOL / PANGLAO

Przylot na wyspę Cebu, skąd promem wypłyniemy na wyspę Bohol. Po dopłynięciu na Bohol transfer do hotelu na pobliską wyspę Panglao. Zakwaterowanie w hotelu, odpoczynek i relaksacyjny godzinny masaż wykonany przez filipińskich masażystów.

Panglao to mała wysepka na południu wyspy Bohol, obie wyspy łączy most. Panglao słynie z bajecznych piaszczystych plaż, pięknej rafy koralowej i bogatego życia podwodnego. Panglao zapewnia liczne atrakcje. Jedną z najpopularniejszych jest island hopping, czyli jednodniowe wycieczki objazdowe po pobliskich wysepkach.

wakacje na filipinach

Dzień 3. BALICASAG / VIRGIN ISLAND / ISLAND HOPPING – Dzień aktywnego relaksu. Wycieczka na pobliskie wyspy.

Wczesnym rankiem wypływamy łodzią na spotkanie z delfinami. Po czym popłyniemy w kierunku małych bezludnych wysepek. Pierwszym przystankiem na trasie będzie rajska wysepka Balicasag, gdzie będziemy mogli cieszyć się przepiękną plażą i turkusową wodą oraz wybrać dodatkowe atrakcje, snorkeling na rafie koralowej oraz szczególnie polecany snorkeling z ogromnymi żółwiami morskimi.

Kolejnym przystankiem będzie niezwykle fotogeniczny atol Virgin Island. Jest to pas białego piasku, który zmienia swój kształt w zależności od występujących pływów morskich. Virgin Island to doskonałe miejsce do odpoczynku, nurkowania i snorkelingu, obserwacji licznie występujących w tej okolicy pięknych rozgwiazd, ale także okazja do skosztowania filipińskich przysmaków. Miejscowi rybacy zapraszają na plaży na lokalny lunch. Można spróbować tu owoców morza z grilla, morskich osobliwości takich jak np. świeży jeżowiec, napić się soku ze świeżego kokosa. Na wyspie zainteresowani kupić mogą naturalne perły, w atrakcyjnej cenie.  Zjemy lunch w regionalnym lokalu (w cenie).

Po całodziennej wycieczce czeka nas jeszcze jedna atrakcja — wieczorny godzinny masaż relaksacyjny.

wakacje na filipinach

Dzień 4.  BOHOL ZWIEDZANIE

Dziś zwiedzać będziemy wyspę Bohol. Pojedziemy w kierunku punktu widokowego na słynne Czekoladowe Wzgórza, droga prowadzić będzie przez gęsty mahoniowy gaj. Czekoladowe Wzgórza to obszar o powierzchni 50 kilometrów kwadratowych, na którym znajduje się blisko 1300 pagórków o niemal idealnie stożkowym kształcie. Pagórki tworzą niezwykle malowniczy krajobraz. Mają one wysokość od 40 do 120 m i są pokryte trawą, która w porze suchej przybiera kolor brązowy, wzgórza wyglądają wówczas jak krople zastygłej czekolady.

Kolejnym punktem dnia będzie rejs w sercu dżungli po leniwie płynącej rzece Loboc. Rzeka była scenerią w słynnym filmie „Czas Apokalipsy”. Podczas rejsu podziwiać będzie można przepiękne widoki, skosztować regionalnych specjałów, a także obejrzeć występy lokalnych artystów. Dla chętnych wrażeń mamy też propozycję obejrzenia dżungli z lotu ptaka podczas przejazdu tyrolką /ZIP LINE nad kanionem rzeki.

W drodze powrotnej zatrzymamy się przy bambusowym moście, gdzie wszystkich odważnych zapraszamy na spacer połączony z sesją zdjęciową. Następnie pojedziemy w okolice miasta Corellado, do leśnego Rezerwatu Tarsjuszów. Zobaczymy, żyjące tu w swoim naturalnym środowisku, malutkie Tarsjusze (Wyraki Upiory). Tarsjusze ważą około 100g i mieszczą się w dłoni dorosłego człowieka. Mają nieproporcjonalnie duże oczy i śpią zawsze z jednym okiem otwartym. Podobno były one inspiracją dla postaci E.T. z filmu Stevena Spielberga. Zainspirowały również Wisławę Szymborską do napisania wiersza „Tarsjusz”. Zjemy lunch w regionalnym lokalu (w cenie).

Po dniu pełnym wrażeń proponujemy krótkie zakupy w popularnym outlecie znanych światowych marek i powrót do hotelu, gdzie czeka nas wieczorny odpoczynek i odprężający masaż.

wakacje na filipinach

Dzień 5.  PANGLAO / PAMILACAN / ISLAND HOPPING  - Dzień aktywnego relaksu. Wycieczka na pobliskie wyspy.

Wczesnym rankiem płynąc na wyspę Pamilacan, ponownie będziemy mieli okazję spotkać delfiny. Pamilacan  jest nieco mniej popularną wśród turystów wysepką, dzięki czemu jest to idealne miejsce do całodniowego, spokojnego wypoczynku: leniwa atmosfera, puste plaże, krystaliczna woda i przepiękna rafa koralowa. Oczywiście główną atrakcją nie jest tu tylko plażowanie, ale przede wszystkim snorkeling na przepięknej rafie koralowej i niesamowite podwodne widoki fauny i flory.

Na wyspie mieszka niewiele ponad 1000 mieszkańców. Zwiedzimy wyspę, gościć będziemy w niewielkim miasteczku, gdzie znajduje się szkoła, kilka malutkich sklepików, niewielki kościół i piekarnia. Zjemy lunch w regionalnym lokalu (w cenie). W trakcie pobytu proponujemy również odprężający masaż.

wakacje na filipinach

Dzień 6. PANGLAO / OSLOB 

Dziś wczesnym rankiem wyruszmy do Oslob na  południowy kraniec wyspy Cebu. Oslob to miejsce, gdzie można pływać i  nurkować oko w oko (ale w bezpiecznej odległości) z ogromnymi  rekinami wielorybimi (osoby, które nie potrafią pływać, mogą obserwować rekiny z łódki). Rekin wielorybi to największy przedstawiciel rekinów i największa ryba na świecie. Może osiągać długość nawet 18 metrów i wagę ponad 13 ton. Pomimo swoich rozmiarów rekin wielorybi jest łagodny i niegroźny dla człowieka, ponieważ żywi się głównie planktonem oraz drobnymi rybami. Spotkanie z tymi łagodnymi olbrzymami to niezapomniane przeżycie i  jedna z  największych atrakcji Filipin.  Zjemy lunch w regionalnym lokalu (w cenie).

wakacje na filipinach

Dzień 7.  PALAWAN

Po śniadaniu transfer na lotnisko i przelot na wyspę Palawan do El Nido. Zakwaterowanie w hotelu. Czas wolny na odpoczynek, relaks na plaży i odprężający masaż wykonany przez filipińskich specjalistów.

Palawan to wyspa o charakterystycznym podłużnym kształcie, jej linia brzegowa liczy prawie dwa tysiące kilometrów. Palawan słynie z pięknych białych, drobno-piaszczystych plaż, niesamowitych krasowych klifów wpadających wprost do morza, które tworzą niezliczoną ilość malowniczych zatoczek, turkusowych lagun, wyjątkowo bogatego życia podwodnego, pięknych raf koralowych oraz znakomitych warunków do nurkowania. Ta zielona, górzysta i skalista wyspa to naturalny raj dla rzadkich zwierząt i roślin, które można spotkać tu w tropikalnych lasach deszczowych.

Na Palawan zatrzymamy się w okolicach małej miejscowości El Nido. Najpopularniejszą formą spędzania tu czasu jest oczywiście wypoczynek, plażowanie, snorkelowanie i nurkowanie. Na plażach dostępne są też liczne atrakcje sportowe: windsurfing, nurkowanie, skutery i narty wodne, kajaki czy parasailing. Można te rozrywki urozmaicić, udając się również na island hopping, czyli wycieczki łodzią po okolicznych małych wysepkach. Wynajęta łódź na swojej trasie zatrzymuje się w atrakcyjnych miejscach, plażach, lagunach i zatokach. Wycieczki te gwarantują nie tylko zwiedzanie wysepek, ale również snorkeling w otaczających je rafach koralowych oraz wyśmienity lunch na plaży.

 

Dzień 8.  PALAWAN / PODZIEMNA RZEKA PUERTO PRINCESSA

Po śniadaniu wyjazd do Parku Narodowego Podziemnej Rzeki Puerto Princessa. Czeka nas spacer i rejs łódkami wśród wiecznie zielonych lasów namorzynowych. Rzeka o długości ponad 8 km jest jedną z najdłuższych podziemnych rzek na świecie i największą turystyczną atrakcją wyspy. W 1999 roku wpisana została na listę światowego dziedzictwa UNESCO, a w 2011 rzeka została wybrana przez internautów jako jeden z nowych siedmiu cudów natury. Do zwiedzania udostępniony jest odcinek o długości ok. 2 km. Podczas rejsu obserwować można niesamowite nacieki skalne – stalaktyty i stalagmity wielometrowej wielkości, podziemne komory – komnaty, przez które przepływa rzeka. W wapiennych skałach otaczających jaskinię zachowały się skamieliny sprzed milionów lat. Spływ łodzią wiosłową podziemnym odcinkiem z przewodnikiem zajmuje od około 30- 45 minut. Powrót do hotelu, odpoczynek i relaks.

Dzień 8. PALAWAN / ISLAND HOPPING - Dzień aktywnego relaksu. Wycieczka na pobliskie wyspy.

Dziś prywatną łodzią wybierzemy się w podróż po archipelagu pobliskich wysepek i ich plażach. Odwiedzimy Small Lagoon, Big Lagoon, Secret Lagoon, Simezu Island, 7 Commando Beach. Całodniowy wypoczynek połączony będzie z lunchem i dobrą zabawą. Chętni mogą wypożyczyć kajak morski i popływać wzdłuż wybrzeża i przepięknych skalistych zatoczek. Turkusowa woda, błękitne niebo, fantastyczne widoki — to program na dzisiejszy dzień.

wakacje na filipinach

Dzień 10

Po śniadaniu wykwaterowanie z hotelu. Transfer na lotnisko. Wylot do Europy

Dzień 11

Przylot do Warszawy.

2.100USD

+ 3.500 PLN bilety lotnicze

Cena zawiera:

• zakwaterowanie w hotelu 4 * ze śniadaniem
• wszystkie wycieczki i atrakcje zgodnie z programem
• transfery, wszystkie przejazdy
• przeloty wewnętrzne liniami lokalnymi, przejazdy łodziami, promami
• wycieczka w El Nido po przybrzeżnych wysepkach z możliwością pływania na rafie koralowej,
• bilety wstępu do zwiedzanych atrakcji
• masaże (jeden, godzinny każdego dnia)
• lunche podczas rejsów
• wstępy na tereny parków i permity
• koszty organizacyjne w Polsce i na miejscu wyprawy
• opiekę polskiego pilota
• lokalny guide, usługi lokalnych przewodników,
• opłata na Ubezpieczeniowy Fundusz Gwarancyjny
• ubezpieczenie podróżne: KL  200.000 EUR, NNW 50.000 PLN, OC 60.000 EUR
• opłaty klimatyczne na Filipinach,
• lokalne podatki i opłaty rządowe,

 

Cena nie zawiera:

biletów lotniczych Warszawa lub Berlin - Cebu -Warszawa lub Berlin - lot komfortowymi liniami Singapure, Emirates lub Quatar około 3.500 pln do rozliczenia (możliwy jest także lot klasą premium lub business – zapytaj o cenę)
• posiłków oraz napojów do obiadów i kolacji (około 10 usd za posiłek) niewymienionych w programie (na Bohol lunche w cenie)
• dodatkowych atrakcji fakultatywnych
• napiwki (max 50usd)