kontakt@pozatrasa.pl
+48 22 350 73 46

HAWAJE wyjazd Poza Trasą
Oahu Maui Kauai Hawai’i
09.11.2024-22.11.2024
01.03.2025-14.03.2025
14
dni
CENA:
4450 USD + bilety lotnicze ok. 4600 PLN

HAWAJE WYJAZD POZA TRASĄ

WYSPA OAHU (OʻAHU) - WYSPA MAUI - WYSPA KAUAI - WYSPA HAWAI’I (BIG ISLAND)

Hawaje wyjazd Wyspy Oahu (Oʻahu) - Maui - Kauai - Hawai’i (Big Island) z Poza Trasa Adventure 

Autor programu Łukasz Odzimek Copyright © Poza Trasą Adventure.

HAWAJE WYJAZD - PROGRAM PODRÓŻY:

Dzień 1. 

Wylot z Warszawy do Honolulu na Hawajach. Rozpoczęcie podróży Hawaje Wyjazd z Poza Trasą Adventure. Przelot zgodne z dostępnymi połączeniami lotniczymi (dwie przesiadki). Przylot na Wyspę Oahu (Oʻahu). Na lotnisku spotkanie grupy z polskojęzycznym pilotem / przewodnikiem Poza Trasą Adventure na Hawajach. Transfer do hotelu i zakwaterowanie. Czas wolny na odpoczynek po podróży. Nocleg w hotelu w Honolulu. 

Hawaje wyjazd

Dzień 2. Wyspa Oahu (Oʻahu) - Honolulu / Waikiki (Waikīkī Beach)

Po śniadaniu rozpoczniemy naszą przygodę na Hawajach. Przejazd do Waikiki (Waikīkī) - dzielnicy Honolulu położnej na południowym wybrzeżu Wyspy Oahu (Oʻahu). Waikiki to także jedna z najbardziej znanych plaż świata, która na przestrzeni lat urosła do rangi jednego z symboli USA. To jedno z najbardziej kultowych miejsc na Hawajach - prawdziwa perła Hawajów, słynąca z szerokiej plaży, krystalicznie czystych wód Oceanu Spokojnego i pięknych widoków na położony na wschodzie stożek wygasłego wulkanu Diamond Head. Waikiki ma charakter plaży miejskiej, bowiem wzdłuż niej wyrosło mnóstwo nowoczesnych budynków, a tuż za nią toczy się gwarne życie mieszkańców Honolulu. W Waikiki (Waikīkī) czas wolny na odpoczynek i aklimatyzację. Wybierzemy się także na spacer, a po zapadnięciu zmroku w jednej z lokalnych restauracji, będziemy mieli okazję spróbować lokalnych hawajskich potraw. Następnie powrót do hotelu. Czas wolny na odpoczynek. Nocleg w hotelu w Honolulu. 

Waikiki

Dzień 3. Wyspa Oahu (Oʻahu) - Honolulu / Pearl Harbour / Honolulu City Tour

Po śniadaniu wyruszymy do Pearl Harbour, gdzie w 1941 roku doszło do nalotu japońskiego na amerykańskie bazy wojskowe. Od tego wydarzenia, dla Stanów Zjednoczonych rozpoczęła się II wojna światowa. Wybierzemy się w rejs łodzią do miejsca pamięci statku USS Arizona, który został zatopiony trafieniami czterech bomb wraz z 1177 członkami załogi. Dla chętnych możliwość zwiedzenia okrętu podwodnego. Następnie powrót do Honolulu, po czym rozpoczniemy zwiedzanie miasta - stolicy Hawajów. W planie zwiedzania Honolulu znalazł się Pałac Królewski Iolani Palace, który jest jedynym pałacem królewskim na terytorium Stanów Zjednoczonych. W najstarszej, historycznej dzielnicy Honolulu zobaczymy także Świątynię Kawaiahaʻo, zbudowaną z kilkunastu tysięcy kawałków koralowca, a także pomnik Kamahameha I, który w 1810 roku zjednoczył Hawaje i został ich pierwszym królem. O zachodzie słońca udamy się w rejs katamaranem po Zatoce Waikiki, skąd obserwować będzie można zachwycające widoki na ocen, rajskie plaże oraz górzysty interior wyspy. Dla chętnych możliwość degustacji mai tai - lokalnego hawajskiego koktajlu. Po rejsie udamy się na kolację w jednej z restauracji na głównej ulicy miasta, nazwanej na cześć ostatniego króla Hawajów, Davida Kalakua. Powrót do hotelu. Czas wolny na odpoczynek. Nocleg w hotelu w Honolulu. 

Hawaje wyjazd

Dzień 4. Wyspa Oahu (Oʻahu) - Honolulu / Wyspa Maui  - Hana / Wyspa Oahu (Oʻahu) - Honolulu 

Po wczesnym śniadaniu transfer na lotnisko zgodnie z godzinami lotów. Wylot na sąsiednią Wyspę Maui, powszechnie uważaną za najbardziej romantyczną wyspę Hawajów. Maui - druga co do wielkości wyspa w archipelagu Hawajów, zachwyca potężnym wulkanem porośniętym tropikalnym lasem, który stanowi schronienie dla wielu gatunków dzikich zwierząt. W tutejszym krajobrazie dostrzec można piękne doliny oraz wodospady. Maui to także rajskie plaże i bujne rafy koralowe. W pierwszej kolejności udamy się do miasteczka Hana. Kręta trasa prowadzi wzdłuż malowniczych klifów wcinających się w gęsty wilgotny las tropikalny. Po drodze zatrzymamy się przy plaży słynącej z występujących tu żółwi honu, czyli hawajskich żółwi wodnych. Kolejne przystanki pozwolą nam odkryć tak zwane tęczowe drzewa oraz malownicze wodospady. Po dotarciu do Hana odwiedzimy plażę, słynącą z czarnego, wulkanicznego piasku. Wieczorem transfer na lotnisko i lot powrotny na Wyspę Oahu. Po dotarciu na miejsce powrót do hotelu. Czas wolny na odpoczynek. Nocleg w hotelu w Honolulu. 

wycieczka po Hawajach

Dzień 5. Wyspa Oahu (Oʻahu) - Honolulu  / Plantacja Ananasów (Dole Plantation) / Haleiwa (Haleʻiwa) / Waimea Bay Beach / Honolulu 

Po śniadaniu wyjazd w kierunku północnego wybrzeża wyspy Oahu (Oʻahu). Miejsce to słynie z rajskich plaż będących mekką surferów. Na trasie naszego przejazdu zatrzymamy się na plantacji ananasów, które wraz z trzciną cukrową do niedawna stanowiły podstawę gospodarki Hawajów. Podczas wizyty na plantacji będziemy mogli spróbować doskonałych świeżych owoców. Dalszy przejazd do miasteczka Haleiwa (Haleʻiwa), gdzie spróbować będziemy mogli kolejnego hawajskiego przysmaku - słynnych lodów shave ice. Następnie zrelaksujemy się na plaży Waimea Bay Beach, słynącej z drobnego, białego piasku oraz fal idealnych do surfowania. Resztę dnia spędzimy relaksując się i aktywnie odpoczywając na plaży. Odwiedzimy także pobliską Dolinę Waimea, gdzie rosną wyjątkowe okazy drzew gatunku albicja saman. Wieczorem powrót do hotelu. Czas wolny na odpoczynek. Nocleg w hotelu w Honolulu. 

Hawaje wyjazd

Dzień 6. Wyspa Oahu (Oʻahu) - Honolulu  / Pasmo Górskie Koʻolau / Dolina świątyń / Centrum Kultur Polinezyjskich (Polynesian Cultural Center) / Honolulu 

Po śniadaniu degustacja regionalnych pączków „malasadas” czerpiących z kultury i tradycji portugalskich osadników, którzy przybyli na Hawaje pod koniec XIX wieku. Następnie przejazd malowniczą trasą przez pasmo górskie Koʻolau, gdzie zatrzymamy się w punkcie widokowym upamiętniającym bitwę o zjednoczenie Hawajów. Z punktu zobaczymy panoramę Zatoki Kaneohe. Następnie udamy się do Doliny Świątyń, położonej na zboczu malowniczego pasma górskiego, porośniętego tropikalną roślinnością. Zobaczymy tam między innymi świątynię Byodo In Temple, będącą repliką 1000-letniej świątyni japońskiej z miasta Uji, wpisanej na listę UNESCO. Popołudniu wizyta w Centrum Kultur Polinezyjskich (Polynesian Cultural Center), gdzie poznamy tradycje, kulturę, rytuały oraz tańce ludów polinezyjskich: Tonga, Tahiti, Samoa, Nowej Zelandii i Fidżi. Następnie wizyta w kinie przypominającym wulkan, gdzie zobaczyć będziemy mogli projekcję filmów o Hawajach w technologi IMAX. Wieczorem pokaz tradycyjnego tańca z pochodniami oraz przedstawienie ukazujące etapy dorastania młodego Polinezyjczyka. Powrót do hotelu. Czas wolny na odpoczynek. Nocleg w hotelu w Honolulu.

wycieczka po Hawajach

Dzień 7. Wyspa Oahu (Oʻahu) - Honolulu / Diamentowa Głowa (Diamond Head) / Halona Blow Hole / Eternity Beach / Makapu lookout / Waimanalo / Honolulu 

Po śniadaniu wybierzemy się na spacer na Diamentową Głowę (Diamond Head 232 m n.p.m.). To wygasły stożek wulkaniczny powstały w wyniku erupcji, która miała miejsce około 150 000 lat temu i jednocześnie jeden z najbardziej rozpoznawalnych punktów widokowych na Hawajach. Ze wzgórza obserwować będziemy panoramę plaży Waikiki, ocean oraz góry. Następnie przejazd do punktu widokowego Halona Blow Hole. To formacja skalna, gdzie przez otwór w skale wystrzeliwuje na wysokość kilku metrów oceaniczna woda. Zobaczymy też Eternity Beach, wykorzystywaną jako naturalna scenografia do kilku hollywoodzkich filach, m.in. Piratach z Karaibów. Kolejnym przystankiem będzie punkt widokowy Makapu lookout, skąd rozpościera się wspaniały widok na sąsiednią wyspę, będącą rezerwatem ptactwa oraz rajem dla surferów. Popołudniu zawitamy do wioski Waimanalo, gdzie poznamy bliżej styl i uroki życia mieszkańców Hawajów, z dala od zgiełku turystycznych atrakcji. Wieczorem powrót do hotelu. Czas wolny na odpoczynek. Nocleg w hotelu w Honolulu. 

Hawaje wyjazd

Dzień 8. Wyspa Oahu (Oʻahu) - Honolulu / Wyspa Kauai  - Kanion Waimea / Hanapepe / Zatoka Hanalei / Zatoka Maniholo / Wyspa Oahu - Honolulu

Po śniadaniu transfer na lotnisko zgodnie z godzinami lotów. Wylot na Wyspę Kauai. Dzięki niezwykłemu ukształtowaniu terenu, wyspa ta uchodzi za jedną z najbardziej atrakcyjnych na Hawajach. Eksplorację Kauai rozpoczniemy od Kanionu Waimea. Kanion Waimea to jedna z największych atrakcji Hawajów. Zatrzymamy się w kilku punktach widokowych, z których rozpościerają się widoki na wybrzeże Na Pali, uznawane za jedno z najpiękniejszych na świecie, z pionowi schodzącymi do wody, zielonymi i majestatycznymi klifami. Następnie udamy się w stronę niewielkiego, historycznego miasteczka Hanapepe, do którego prowadzi tunel z drzew oraz drewniany most wiszący. Po drodze czeka nas kolejny punkt widokowy, z którego zobaczymy Wailua, jedną z największych rzek na Hawajach. Popołudniu kontynuacja zwiedzania Wyspy Kauai. Odwiedzimy malownicze Zatoczki Hanalei i Maniholo oraz suchą jaskinię Mahiholo. Odkryjemy też unikalną tradycyjną architekturę Wyspy Kauai, m.in. latarnię morską oraz kościółek. Wieczorem powrotny lot na Oahu. Transfer do hotelu. Czas wolny na odpoczynek. Nocleg w hotelu w Honolulu. 

wycieczka po Hawajach

Dzień 9. Wyspa Oahu (Oʻahu) - Honolulu / Wyspa Hawai’i (Big Island) - Hilo / Rainbow Falls / Akaka Falls / Hilo

Po śniadaniu transfer na lotnisko zgodnie za godzinami lotów. Wylot na Wyspę Big Island. Po przylocie transfer do hotelu w Hilo. Po krótkim odpoczynku wyruszymy na eksplorację wyspy. Big Island - zwana też Hawai’i to największa wyspa w archipelagu Hawajów. Jej nazwa Hawai’i, wywodzi się od imienia legendarnego bohatera Hawaiʻiloa, który według lokalnych przekazów był pierwszym człowiekiem, który dotarł do jej brzegów. Zgodnie z legendami Hawaiʻi narodziła się w wyniku walki dwóch potężnych bóstw - boga wulkanów Pele oraz półboga Kamapua, odpowiedzialnego za kontrolowanie pogody. W trakcie pojedynku powstała wyspa, na zachodzie opanowana przez słońce i wulkany, na wschodzie zaś przez tropikalne deszcze. Wyjazd w kierunku tęczowych wodospadów Rainbow Falls. Położone na rzece Wailuku, wodospady mierzą blisko 25 m wysokości. Według lokalnych wierzeń w sadzawce pod wodospadem mieszka bogini Hina. Następnie przejazd do parku stanowego Akaka Falls. Główną atrakcją parku jest Wodospad Akaka mierzący 130 metrów wysokości, do którego prowadzi krótki szlak wiodący przez las z drzewami Banya oraz bambusowe zarośla. Popołudniu czeka nas eksploracja północno-wschodniej części Wyspy Big Island. Znajdują się tam pozostałości nieczynnego wulkanu Kohala, którego erozja utworzyła siedem malowniczych dolin. Samochodem można dostać się do dwóch z nich, a my odwiedzimy tę najbardziej malowniczą - Dolinę Waipio (Waipio Valley). Dolina stanowiła niegdyś siedzibę władców wyspy. Wieczorem powrót do hotelu w Hilo. Czas wolny na odpoczynek. Nocleg w hotelu w Hilo.

Hawaje wyjazd

Dzień 10. Wyspa Hawai’i (Big Island) - Hilo / Park Narodowy Wulkanów / South Point / (Plaża Papakolea - Green Sand Beach) / Hilo 

Po śniadaniu wyruszymy do Parku Narodowego Wulkanów (Hawaii Volcanoes National Park), położonego około 75 km na zachód od Hilo. Park ten obejmuje ochroną obszar dwóch wulkanów, Mauna Loa i Kilauea, które wciąż pozostają aktywne. Park Narodowy Wulkanów powstał w 1916 roku, a od 1980 roku znajduje się na Liście Światowego Dziedzictwa UNESCO. Zachwyci nas tu księżycowy krajobraz zastygłej lawy, kraterów z których wciąż wydobywa się siarka oraz bujnych lasów tropikalnych. Obejrzymy między innymi jaskinie lawowe oraz krater wulkanu. Na koniec udamy się do lokalnej winiarni, gdzie będziemy mogli degustować wina wytwarzane z winogron rosnących na żyznej wulkanicznej glebie. Kolejnym celem naszej dzisiejszej podróży będzie South Point, znany jako najbardziej na południe wysunięty punkt w Stanach Zjednoczonych. W drodze do South Point zatrzymamy się na plaży z czarnym, wulkanicznym piaskiem, gdzie często spotkać można żółwie Honu. W miarę możliwości czasowych odwiedzimy także Plażę Papakolea, do której dostać można się jedynie samochodami terenowymi lub około godzinnym spacerem. Plaża Papakolea słynie z zielonego piasku, zawdzięczającego swój unikalny kolor minerałom oliwinowym zawartym w wulkanicznej lawie. Wieczorem powrót do hotelu. Czas wolny na odpoczynek. Nocleg w hotelu w Hilo.

Hawaje wyjazd

Dzień 11. Wyspa Hawai’i (Big Island) - Hilo / Sankuarium Pu’uhonua Honaunau / Rejs wzdłuż zachodniego wybrzeża Kona - Zatoka Kealakekua / Coffee Belt / Hilo

Po śniadaniu wizyta w Pu’uhonua Honaunau, sanktuarium o olbrzymim znaczeniu religijnym i kulturowym dla Hawajczyków. W dawnych czasach przybywały tu osoby, które złamały święte prawa Kapu. Dzięki pobytowi w świątyni ludzie ci mogli odkupić swoje winy i rozpocząć nowe życie. Następnie wybierzemy się w około 3-godzinny rejs katamaranem, wzdłuż zachodniego wybrzeża wyspy. Jedną z największych jego atrakcji jest podziwianie Zatoki Kealakekua. W trakcie rejsu poznamy także historię śmierci Jamesa Cooka, który dotarł tu w 1779 roku. Na brzegu dostrzeżemy także jego pomnik. Dla chętnych możliwość snorkelingu - zaopatrzeni w płetwy oraz maski podziwiać będziemy rafę koralową oraz mieszkańców zatoki, czyli ryby, skorupiaki, a być może nawet dzikie delfiny. Przy wyjątkowo sprzyjającym szczęściu mamy szansę zobaczyć także wieloryby. Po zakończonym rejsie przedostaniemy się do słynnego Coffee Belt, znanego jako miejsce najlepszych plantacji kawy w tej części świata. Czeka nas tu degustacja oraz oprowadzanie po plantacji, gdzie poznamy proces produkcji kawy. W drodze powrotnej do hotelu zatrzymamy się w pełnym uroku kościółku położonym na uboczu, do którego rzadko zaglądają turyści. Kameralna, XIX-wieczna świątynia wyróżnia się wyjątkowym wnętrzem, zdobionym malowidłami ściennymi z motywami biblijnymi. Transfer do hotelu. Czas wolny na odpoczynek. Nocleg w hotelu w Hilo.

Hawaje wyjazd

Dzień 12. Wyspa Hawai’i (Big Island) - Hilo / Pahoa / Kona

Po śniadaniu wykwaterowanie z hotelu i wyjazd do Pahoa. W Pahoa oprócz zwiedzania miasteczka będziemy mieli możliwość spaceru po zastygłej lawie pochodzącej z erupcji Wulkanu Kilauea. Następnie podróż w kierunku miasta Kona. Na trasie miniemy kilka atrakcji przyrodniczych, m.in. Mauna Kea - uśpiony wulkan a zarazem najwyższy szczyt Hawajów, na którym zimą obserwować można śnieg oraz parki Hapuna i Waikoloa. Po dotarciu do Kona czas wolny na zakupy, spacer po promenadzie nad oceanem oraz pożegnalną kolację. Wieczorem transfer na lotnisko. Wylot do Kona do Warszawy. Przelot zgodne z dostępnymi połączeniami lotniczymi (dwie lub trzy przesiadki).

Hawaje wyjazd

Dzień 13. - Dzień 14. 

Podróż zgodnie z dostępnymi połączeniami lotniczymi. Przylot do Warszawy. Zakończenie podróży Hawaje Wyjazd z Poza Trasą Adventure.

Uwaga - Program jest ramowy. Kolejność zwiedzania może ulec zmianie ze względów organizacyjnych oraz ze względu na uwarunkowania lokalne i panujące warunki atmosferyczne.

TRASA WYCIECZKI:

CENA: 4450 USD

+ bilety lotnicze ok. 4600 PLN

Cena obejmuje:

 • Bilety lotnicze Warszawa - Hawaje - Warszawa ok. PLN  *Koszt do rozliczenia wg ceny zakupu
 • Noclegi w hotelach 3* (lokalna standaryzacja) w pokojach dwuosobowych. Pokoje jednoosobowe dodatkowo płatne (ok. USD)
 • Śniadania
 • Transfery i wszelki transport zgodnie z opisem w programie
 • Zwiedzanie i atrakcje zgodnie z opisem w programie
 • Opiekę polskojęzycznego pilota
 • Opiekę i usługi lokalnych angielskojęzycznych przewodników
 • Permity na wjazdy do miejsc gdzie są wymagane
 • Koszty organizacyjne w Polsce i na miejscu wyprawy
 • Ubezpieczenie KL/NW podróżne (Koszty leczenia: 500.000 PLN )
 • Składkę na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny

Cena nie obejmuje:

 • Kosztów posiłków poza śniadaniami
 • Zwyczajowych napiwków (ok. USD)
 • Innych atrakcji fakultatywnych i innych wydatków osobistych

*Grupa min. 6 osób

HAWAJE WYJAZD NA ZDJĘCIACH

HAWAJE - AMERYKA

Hawaje wyjazd Ameryka - Chcesz dowiedzieć się więcej? Czytaj nasze relacje z podróży i wypraw: Wyspa Wielkanocna - Twórczość sztuka Rapa Nui, Galapagos – Stąd daleko do wszystkiego i wszystkich, Ciudad Perdida Zaginione Miasto Teyuna w Kolumbii, Jezioro Titicaca