kontakt@pozatrasa.pl
+48 22 350 73 46

KOLUMBIA wyjazd
POza Trasą
05.10.2024-20.10.2024
09.08.2025-24.08.2025
16
dni
CENA:
3700 USD + bilety lotnicze ok. PLN

KOLUMBIA WYJAZD POZA TRASĄ

PARK NARODOWY SIERRA DE LA MACARENA - BOGOTA - CARTAGENA - CALI - MEDELLIN - SAN AGUSTIN - POPAYAN - PUSTYNIA TATACOA - SALENTO - DOLINA COCORA

Kolumbia Wyjazd z Poza Trasą Adventure to niesamowita przygoda łącząca klasyczne zwiedzanie miast i zabytkowych kolonialnych miasteczek, poznawanie rdzennych kultur oraz tradycji, z eksplorowaniem niesamowitej przyrody w Parku Narodowym Sierra de la Macarena, na Pustyni Tatacoa oraz w Parku Archeologicznym San Agustín. Kolumbia położona w północno-wschodniej części Ameryki Południowej, to kraj fascynujący zarówno pod względem krajobrazowym jak i historycznym oraz kulturowym. W Parku Narodowym Sierra de la Macarena położonym u podnóża Sierra de la Macarena, odkryjemy niezwykłą rzekę Caño Cristales zwaną Tęczową Rzeką lub Rzeką Pięciu Kolorów. Urzekające rajskie plaże i niesamowitą magiczną przyrodę Kolumbii obserwować będziemy także podczas rejsu w Parku Narodowym Koralowców Rosario i San Bernardo (Corales del Rosario National Park) obejmującym karaibski archipelag składający się z dwudziestu siedmiu koralowych wysp. Wybierzemy się na spacer w Dolinie Cocora, która słynie z rosnących tu wysokich i smukłych palm woskowych. Te charakterystyczne palmy są narodowym symbolem Kolumbii. Zwiedzimy stale zmieniające się i poddawane rewitalizacji Medellin, które jeszcze do niedawna kojarzone było głównie z Pablo Escobarem i kartelami narkotykowymi oraz Cali zwane często Stolicą Salsy. Odwiedzimy Salento - miasteczko leżące w słynnym Kolumbijskim Trójkącie Kawy, które słynie z produkcji jednej z najlepszych kaw na świecie. Stare Miasto w Popayan i Cartagena to prawdziwe perły kolonialnej architektury i jedne z najpiękniejszych miejsc w Ameryce Południowej. W stolicy Kolumbii - Bogocie zwiedzimy kolonialną starówkę oraz Muzeum Złota, w którym zgromadzono najpiękniejsze wyroby licznych kultur indiańskich, zamieszkujących tereny obecnej Kolumbii, wykonane z tego drogocennego kruszcu. Prekolumbijskie skarby odkryjemy także w Parku Archeologicznym San Agustín, gdzie pośród bujnej tropikalnej natury znajduje się ponad 600 posągów i grobowców wpisanych na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO. W wiosce Silva, centrum rdzennych społeczności spotkamy Indian Guambiano wciąż noszących tradycyjne stroje, zachowujących swoje tradycje i kulturę. To tylko część atrakcji, które znalazły się w naszym programie. Zapraszamy w podróż Kolumbia Wyjazd z Poza Trasą Adventure!

Autor programu Łukasz Odzimek. Copyright © Poza Trasą Adventure.

KOLUMBIA WYJAZD POZA TRASĄ - PROGRAM PODRÓŻY:

Dzień 1. 

Wylot z Warszawy do Bogoty. Spotkanie grupy na lotnisku z pilotem Poza Trasą Adventure na trzy godziny przed planowanym wylotem. Przylot do Bogoty. Transfer do hotelu i zakwaterowanie. Czas wolny na odpoczynek po podróży. Nocleg w hotelu w Bogocie.

wycieczka do Kolumbii

Dzień 2. Bogota City Tour

Po śniadaniu rozpoczniemy zwiedzanie Bogoty. To niemalże 10 milionowe największe miasto Kolumbii i jej stolica. Bogota leży w centralnej części kraju w Kordylierze Wschodniej w północnych Andach. Miasto położone jest na wysokości 2640 m n.p.m. u podnóża szczytów Monserrate (3317 m n.p.m.) i Guadalupe (3100 m n.p.m.). Wjazd słynną kolejką linową w Bogocie na szczyt Cerro Monserrate, skąd podziwiać będziemy panoramiczne widoki na miasto i okolice. Następnie zwiedzimy tętniące życiem serce Bogoty - La Candelaria, podziwiając jej zabytki, wiekowe kościoły, architekturę kolonialną i tętniącą życiem sztukę uliczną. Najważniejsze atrakcje La Candelaria to Plaza Bolivar z katedrą i zabytkowymi budowlami z czasów kolonialnych, Kapitol w stylu neoklasycznym oraz Museo del Oro (Muzeum Złota), w którym zobaczyć można cenne artefakty. Spacer w najciekawszych puntach Bogoty. W trakcie zwiedzania czas wolny na krótki odpoczynek. Możliwość skosztowania lokalnej kuchni. Powrót do hotelu. Czas wolny na odpoczynek. Nocleg w hotelu w Bogota. W cenie śniadanie. 

Muzeum Złota Bogota

Dzień 3. Bogota / La Macarena / Park Narodowy Sierra de la Macarena

Po wczesnym śniadaniu transfer na lotnisko w Bogocie zgodnie z godzinami lotów. Wylot do miasteczka La Macarena położonego w pobliżu Park Narodowy Sierra de la Macarena. Park Narodowy Sierra de la Macarena obejmuje pasmo górskie Sierra de la Macarena (najwyższy szczyt prawie 2200 m n.p.m), położone w dorzeczach rzek Guayabero, Guaviare, Guape i Guejar. Park położony jest na pograniczu Andów, Niziny Amazonki oraz Niziny Orinoko, co wpływa na dużą różnorodność tutejszej fauny i flory. Ponad 80% obszaru parku pokrywa tropikalny las równikowy, występują tu także sawanny oraz zalewowy las tropikalny. Główną atrakcją Parku Narodowego Sierra de la Macarena jest rzeka Caño Cristales czyli Tęczowa Rzeka lub Rzeka Pięciu Kolorów, której wody są różnokolorowe ze względu na rosnące na jej dnie glony (czerwone, różowe i zielone) oraz kolorowe formacje skalne. W zależności od warunków pogodowych i wodnych dostrzec można tu czerwień, pomarańcz, żółć, zieleń, a nawet błękit. Ukształtowanie tutejszych skał i dna rzeki tworzą naturalne baseny, liczne kaskady i kotły rzeczne. Całość wraz z błękitnym niebem i otaczającą rzekę bujną roślinnością tworzy niesamowity spektakl przyrodniczy. Po przylocie do La Macarena lunch i czas na krótki odpoczynek. Następnie przepłyniemy motorówką po rzece Guayabero, gdzie zaobserwować można lokalną faunę i florę. Następnie przejazd samochodem 4x4 do źródła Cajuche, skąd rozpoczniemy wędrówkę do Cristalitos. Późnym popołudniem powrót do hotelu w La Macarena. Czas wolny na odpoczynek i kolację. Nocleg w hotelu w La Macarena (lokalny standard). W cenie śniadanie, lunch i kolacja.

Kolumbia wyjazd

Dzień 4. La Macarena / Park Narodowy Sierra de la Macarena - Caño Cristales 

Po śniadaniu kontynuować będziemy pobyt w Parku Narodowym Sierra de la Macarena. Tego dnia odkryjemy drugi boczną odnogę Caño Cristales, znany jako „Brazo Pianos” z jego różnymi kolorami, wodospadami i naturalnymi basenami; Caño Escondido, Cascada de la Virgen, Pianos, Piedra Diosa de la Macarena, Cascada de los Cuarzos, Paso Mojado, Tapetes. Czas na eksplorację i odpoczynek na łonie natury. Powrót do La Macarena. Czas wolny na krótki odpoczynek. Następnie uczestniczyć będziemy w pokazie folklorystycznym z lokalną muzyką i tańcem oraz tradycyjnymi dla tego regionu potrawami. Nocleg w hotelu w La Macarena (lokalny standard). W cenie śniadanie, lunch i kolacja.

Kolumbia wyjazd

Dzień 5. La Macarena / Bogota / Neiva

Po śniadaniu transfer na lotnisko zgodnie z godzinami lotów. Wylot do Neiva (via Bogota). Przylot do Bogoty. W zależności od dostępnych połączeń lotniczych - po przylocie do Bogoty kontynuacja podróży i wylot do Neiva lub czas wolny na odpoczynek i lunch w Bogocie po czym dalszy lot do Neiva. Po przylocie do Neiva transfer do lokalnej posady i zakwaterowanie. Czas wolny na odpoczynek. Nocleg w lokalnej posadzie w Neiva. W cenie śniadanie.

wycieczka do Kolumbii

Dzień 6. Neiva / Pustynia Tatacoa / San Agustin

Wczesna pobudka i wyjazd na wschód słońca, który obserwować będziemy na Pustyni Tatacoa. Podziwiać można tu malownicze krajobrazy, wąwozy i ciekawie wyrzeźbione formacje skalne. Choć nazywana jest pustynią, tak naprawdę Pustynia Tatacoa nią nie jest. To sucha strefa - suchy las tropikalny. Miliony lat temu znajdował się tutaj ponoć las deszczowy. Pustynia Tatacoa jest podzielona na dwie części: Czerwoną i Szarą, które różnią się od siebie krajobrazowo oraz oczywiście kolorystycznie. Spacer po terenie Tatacoa i obserwacja niesamowitych krajobrazów oraz lokalnej fauny (skorpiony, żółwie, orły i żbiki). Powrót na śniadanie. Następnie wyjazd do San Agustin. Podróż samochodem około 6 godzin. Na trasie zatrzymamy się w najpiękniejszych punktach na krótki odpoczynek i filiżankę lokalnej kawy. Jednym z przystanków będzie też punkt widokowy z panoramą Rzeki Magdalena, która jest największym systemem rzecznym północnych Andów. Jej długość wynosi ponad 1500 km. Kontynuacja podróży do San Agustin. Po dotarciu na miejsce zakwaterowanie w hotelu. Czas wolny na odpoczynek lub spacer po centrum miasteczka San Agustin z kolorowymi budynkami i widokami na bujne zielone wzgórza. Nocleg w hotelu w San Agustin. W cenie śniadanie.

wycieczka do Kolumbii

Dzień 7. San Agustin / Park Archeologiczny San Agustín / Popayan

Po wczesnym śniadaniu wizyta w Park Archeologiczny San Agustín, słynącym z około 600 prekolumbijskich posągów i grobowców położonych pośród bujnej tropikalnej roślinności. To prawdziwa kolumbijska perełka. Niesamowite miejsce, ciągle jeszcze mało znane i nieskomercjalizowane. Stanowisko archeologiczne zawiera największą kolekcję zabytków sakralnych i megalitycznych rzeźb w Ameryce Łacińskiej i jest uważane także za jedną z największych nekropoli na świecie. Rzeźby powstały najprawdopodobniej w latach 5-400 n.e. Różnią się one wielkością (najwyższe z nich mają nawet około 5 metrów wysokości), różnią się także strojem, ułożeniem rąk oraz przedstawianymi atrybutami. Najważniejsze obszary Parku Archeologicznego San Agustín to Mesita A, B, C, ceremonialne źródło Lavapatas, Alto de Lavapatas i Bosque de las Estatuas. Stanowisko archeologiczne w San Agustín wpisane zostało na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO. Następnie dalsza podróż do Popayan, miasta leżącego w Andach na wysokości 2241 m n.p.m., u podnóża czynnego wulkanu Puracé. Przejazd samochodem około 7 godzin. Na trasie zatrzymamy się na krótkim odpoczynek. Po dotarciu na miejsce zakwaterowanie w hotelu. Czas wolny na odpoczynek. Nocleg w hotelu w Popayan (4650 m n.p.m..). W cenie śniadanie. 

wycieczka do Kolumbii

Dzień 8. Popayan / Silva / Cali

Po śniadaniu rozpoczniemy zwiedzanie Popayan, nazywanego też często Białym Miastem. To niewielkie kolonialne miasto założone zostało w XVI wieku i do dziś zachwyca doskonale zachowaną starówką, wypełnioną przepięknymi zabytkowymi budowlami pochodzącymi z okresu kolonialnego. Spacer i zwiedzanie najpiękniejszych zakątków Popayan. Obejrzymy między innymi Kościół San Francisco, Park Caldas położony w centrum kolonialnej części Popayán, zegar słoneczny oraz łukowy ceglany most Humilladero. Popołudniu wyjazd do malowniczo położonej wioski Silva (przejazd ok. 60 km) - centrum rdzennych społeczności Indian Guambiano (Misak) oraz Quizgo, Pitayo, Ambalo. Rdzenni mieszkańcy Silva i okolic wciąż noszą tradycyjne stroje, zachowują swoją kulturę i kultywują tradycje. Znany jest zwłaszcza charakterystyczny tradycyjny strój Guambiano - niebieskie prostokątne ponczo i czarny kapelusz. Jako że Indianie Guambiano słyną ze swoich umiejętności tkackich, w Silva odwiedzimy między innymi dzielnicę rzemieślniczą. Spacer w najciekawszych zakątkach wioski i spotkania z lokalną społecznością. Następnie wyjazd do miasta Cali. Podróż potrwa około 2 godzin. Po dotarciu na miejsce zakwaterowanie w hotelu. Czas wolny na odpoczynek. Nocleg w hotelu w Cali. W cenie śniadanie. 

wycieczka do Kolumbii

Dzień 9. Cali / Salento

Po śniadaniu rozpoczniemy zwiedzanie Cali, trzeciego co do wielkości miasta Kolumbii po Bogocie i Medellin. Cali założone zostało w połowie XVI wieku i było kluczowym miastem w epoce kolonialnej, w okresie rozkwitu uprawy trzciny cukrowej i przemysłu bawełnianego. Dziś Cali często nazywane jest stolicą salsy, którą usłyszeć można w wielu punktach miasta. Obejrzymy panoramę miasta z pobliskich wzgórz Cristo Rey i Sebastián de Belalcázar. Następnie spacer w okolicach rzeki Cali i w Parku Kotów z rzeźbą El Gato del Río, położonym na terenach poddanych rewitalizacji. Po zwiedzaniu Cali wyjazd do Salento. Podróż potrwa około 5 godzin. Salento to niewielkie miasteczko leżące w słynnym Kolumbijskim Trójkącie Kawy (Eje Cafetero - Triángulo del Café), który tworzą miasta Pereira, Armenia i Manizales. Salento, otoczone malowniczo górami, uważane jest za jedno z najpiękniejszych w andyjskiej części Kolumbii. To pełne uroku miasteczko z kolorową kolonialną architekturą, brukowanymi ulicami, spokojną atmosferą i licznymi kawiarenkami, gdzie skosztować można najlepszej lokalnej kawy. W pobliżu Salento znajduje się słynna Dolina Cocora (Valle de Cocora). Po dotarciu na miejsce zakwaterowanie w hotelu. Czas wolny na odpoczynek i indywidualny spacer po Salento. Nocleg w hotelu w Salento. W cenie śniadanie. 

wycieczka do Kolumbii Kolumbia wyjazd Dla Aktywnych

Dzień 10. Salento / Dolina Cocora (Valle de Cocora) / Salento

Po śniadaniu wyjazd do Doliny Cocora, będącej częścią Parku Narodowego Los Nevados w Andach. Dolina Cocora słynie z palm woskowych Quindío, które są atrakcją regionu Eje Cafetero. Te smukłe i wysokie palmy, osiągają wysokość około 60 metrów. Rosną na dosyć stromych zboczach, tworząc niesamowity i niepowtarzalny krajobraz. Te charakterystyczne smukłe palmy są narodowym symbolem Kolumbii. W dolinie rozpoczniemy spacer w dość łatwym terenie. Podczas wędrówki z pewnością uda nam się zobaczyć majestatycznego kondora andyjskiego, kolibra długoogoniastego i koliberka błękitnokoronowanego, które szczególnie lubią te okolice. W całej Kolumbii żyje ponad 150 gatunków kolibrów. W trakcie dnia czas wolny na krótki odpoczynek. Następnie wybierzemy się na lokalną plantację kawy - Finca El Ocaso. Poznamy cały proces jej wyrobu, będziemy mogli również spróbować jej tutejszej doskonałej odmiany. Powrót do hotelu w Salento. Czas wolny na odpoczynek. Nocleg w hotelu w Salento. W cenie śniadanie. 

Kolumbia Ciudad Perdida Trekking

Dzień 11. Salento / Medellin

Po śniadaniu wyjazd do Medellin. Podróż samochodem około 6 godzin. Po dotarciu na miejsce zakwaterowanie w hotelu. Popołudniu czas wolny do własnej dyspozycji na odpoczynek lub indywidualny spacer po Medellin. Nocleg w hotelu w Medellin. W cenie śniadanie. 

Kolumbia wyjazd

Dzień 12. Medellin / Kartagena (Cartagena de Indias)

Po śniadaniu rozpoczniemy zwiedzanie Medellin - miasta jeszcze do niedawna kojarzonego głównie ze słynnym Pablo Escobarem i kartelami narkotykowymi. Dziś jednak Medellin w pełni zasługuje na nazwę nadaną mu dużo wcześniej, czyli Miasto Kwiatów. Podczas spaceru odkryjemy serce Medellin. Na jednym z miejskich wzgórz z majestatycznym widokiem na okolicę odwiedzimy Pueblito Paisa z piękną kolonialną architekturą. Wizyta w Parku Barefoot zainspirowanym Zen oraz w Parque de las Luces, gdzie trzysta oświetlonych filarów tworzy sztuczny las. Park zlokalizowany w miejscu, gdzie niegdyś był główny rynek miasta a w późniejszym okresie obszar ten stał się dość niebezpieczną częścią Medellin. Obejrzymy Plaza Botero, gdzie znajdują się rzeźby autorstwa najbardziej lubianego kolumbijskiego rzeźbiarza - Fernando Botero. Dotrzemy także do Comuna 13, która z najniebezpieczniejszej dzielnicy Medellin i całej Kolumbii stało się tętniącą życiem dzielnicą artystyczną, gdzie rozkwitła sztuka uliczna. Comuna 13 połączona została z resztą Medellin ruchomymi schodami, które ułatwiły do niej dostęp i pozytywnie wpłynęły na jej stopniowy rozwój. Wieczorem transfer na lotnisko w Medellin zgodnie z godzinami lotów. Wylot do Cartageny. Po przylocie do Cartageny transfer do hotelu i zakwaterowanie. Nocleg w hotelu w Cartagenie. W cenie śniadanie. 

Kolumbia wyjazd

Dzień 13. Kartagena (Cartagena de Indias) - City Tour

Po śniadaniu rozpoczniemy zwiedzanie Cartageny. Miasto położone jest w północnej części Kolumbii nad Morzem Karaibskim. Cartagena często nazywana jest Perłą Karaibów i uważana za najpiękniejsze miasto Kolumbii. Od 1984 roku tutejszy port, twierdza i Stare Miasto wpisane są na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO. Starówka otoczona jest wielokilometrowym murem obronnym, będącym równocześnie doskonałym tarasem widokowym z fantastycznym widokiem na Morze Karaibskie. W sercu starego miasta odnajdziemy przepiękne kościoły, domy kolonialne, parki i urzekające kolorowe uliczki. Odwiedzimy Klasztor Santa Cruz de la Popa, który jest przykładem kolonialnej architektury; Zamek Twierdzę San Felipe (Castillo San Felipe de Baraja), którego początki sięgają pierwszej połowy XVI wieku i współcześnie modną byłą robotniczą dzielnicę Getsemani, która skupia się wokół placu Świętej Trójcy. Popołudniu czas wolny do własnej dyspozycji. Czas wolny na odpoczynek lub samodzielną eksplorację i zwiedzanie Cartageny. Nocleg w hotelu w Cartagena. W cenie śniadanie.  

Dzień 14. Kartagena (Cartagena de Indias) / Wyspy Różańcowe - Park Narodowy Koralowców Rosario i San Bernardo (Islas Rosario - Corales del Rosario National Park) / Kartagena (Cartagena de Indias)

Po śniadaniu transfer do przystani portowej, skąd wypłyniemy na Wyspy Różańcowe. Rejs statkiem do Parku Narodowego Koralowców Rosario i San Bernardo (Corales del Rosario National Park), czyli karaibskiego archipelagu składającego się z 27 wysp koralowych. Będziemy rozkoszować się widokiem rajskich wysepek otoczonych przez niesamowicie przejrzyste i krystalicznie czyste turkusowe morze. Będziemy żeglować po Zatoce Kartageny, mijając hiszpańskie forty Bateria de San José i Fuerte de San Fernando. Popołudniu powrót do przystani w Kartagenie. Przejazd do hotelu. Czas wolny na odpoczynek. Nocleg w hotelu w Cartagena. W cenie śniadanie i lunch (podczas rejsu). 

Kolumbia wyjazd

Dzień 15. Kartagena (Cartagena de Indias) 

Po śniadaniu czas wolny do własnej dyspozycji. Następnie transfer na lotnisko zgodnie z godzinami lotów. Wylot z Kartagena (Cartagena de Indias) do Warszawy.

Dzień 16.

Przylot do Warszawy. Zakończenie podróży Kolumbia Wyjazd z Poza Trasą Adventure.

Uwaga - Program jest ramowy. Kolejność zwiedzania może ulec zmianie ze względów organizacyjnych oraz ze względu na lokalne uwarunkowania i panujące warunki atmosferyczne.

TRASA WYCIECZKI:

CENA: 3700USD

+ bilety lotnicze ok. PLN

Cena obejmuje:

 • Bilety lotnicze Warszawa - Bogota - Warszawa  ok.  PLN   *Koszt do rozliczenia wg ceny zakupu
 • Bilety na loty wewnętrzne Bogota - La Macarena / La Macarena - Bogota - Neiva / Medellin - Kartagena (Cartagena de Indias)
 • Noclegi w hotelach 3* (lokalna standaryzacja), w hotelach klasy turystycznej i lokalnej posadzie w pokojach dwuosobowych
 • Śniadania oraz pozostałe posiłki zgodnie z opisem w programie
 • Transfery i transport na całej trasie zgodnie z opisem w programie
 • Wszystkie atrakcje zgodnie z programem
 • Bilety wstępy do atrakcji zgodnie z programem
 • Opiekę polskiego pilota
 • Usługi lokalnych angielskojęzycznych przewodników
 • Wszelkie dokumenty i permity na wjazdy do miejsc tam gdzie są wymagane
 • Wszelkie opłaty lokalne wymagane na trasie
 • Miejscowy podatek turystyczny
 • Koszty organizacyjne w Polsce i na miejscu wyprawy
 • Ubezpieczenie KL/NW podróżne (Koszty leczenia: 500.000 PLN)
 • Składkę na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny

Cena nie obejmuje:

 • Kosztów wyżywienia poza posiłkami wskazanymi w opisie programu oraz napojów
 • Zwyczajowych napiwków (ok. USD)
 • Innych atrakcji fakultatywnych i innych wydatków osobistych jak: karta telefoniczna, internet, pranie itp

*Grupa min. 8 osób

KOLUMBIA WYJAZD POZA TRASĄ NA ZDJĘCIACH

KOLUMBIA WYJAZD - AMERYKA POŁUDNIOWA

Kolumbia wyjazd Ameryka Południowa - Chcesz dowiedzieć się więcej? Czytaj nasze relacje z podróży i wypraw:  Ciudad Perdida Zaginione Miasto Teyuna w Kolumbi,  Galapagos – Stąd daleko do wszystkiego i wszystkichJezioro TiticacaWodospady IguazuUshuaia – Ziemia Ognista

Poznaj nasze pozostałe wyprawy do Ameryki Południowej