fbpx

kontakt@pozatrasa.pl
+48 22 350 73 46

KOLUMBIA wyjazd dla aktywnych
Zaginione Miasto Teyuna
Trekkingi i zwiedzanie
15.01.2023-
30.01.2023
10.03.2023-
25.03.2023
16
dni
CENA:
3100 USD + bilety lotnicze ok. 4500 PLN

KOLUMBIA WYJAZD POZA TRASĄ

 TREKKING CIUDAD PERDIDA ZAGINIONE MIASTO TEYUNA - BOGOTA - CARTAGENA - PARK NARODOWY TAYRONA - SALENTO - DOLINA COCORA

Kolumbia Wyjazd Dla Aktywnych to niesamowita przygoda łącząca trekkingi w dzikiej kolumbijskiej dżungli, wędrówki terenami parków narodowych, odpoczynek na przepięknych plażach oraz klasyczne zwiedzanie miast. Podczas naszej podróży czeka nas niesamowita przygoda w głębi dzikiej, kolumbijskiej dżungli. Czterodniowy trekking do ruin Zaginionego Miasta Teyuna - Ciudad Perdida to gwarancja niezapomnianych wrażeń i wspomnień na całe życie. W ukrytym przed światem pośród dzikiej roślinności Teyuna, wybudowanym około 800 roku, obejrzymy tarasy, zabudowania religijne, budynki mieszkalne oraz pięknie zachowane brukowane uliczki i schody. W Parku Narodowym Tyrona położonym u podnóża gór Sierra Nevada de Santa Marta odkryjemy bujną magiczną przyrodę i urzekające rajskie plaże Karaibów. Odwiedzimy Salento - miejscowość słynącą z produkcji najlepszych kaw na świecie. Wybierzemy się na trekking do Doliny Cocora słynącej z rosnących tu wysokich i smukłych, osiągających około sześćdziesięciu metrów wysokości palm woskowych. Te charakterystyczne palmy są narodowym symbolem Kolumbii. Stare Miasto Cartageny to prawdziwa perła kolonialnej architektury i jedno z najpiękniejszych miejsc w Ameryce Południowej. W stolicy Kolumbii - Bogocie zwiedzimy pełną kolonialnych zabytków starówkę oraz Muzeum Złota, w którym zgromadzono najpiękniejsze wyroby licznych kultur indiańskich, zamieszkujących przed wiekami tereny obecnej Kolumbii wykonane z tego drogocennego kruszcu. 

Położona w północno-wschodniej części Ameryki Południowej Kolumbia, to kraj fascynujący zarówno pod względem krajobrazowym jak i historycznym oraz kulturowym. To tu wakacje spędzić można w amazońskiej dżungli, pod szczytami Andów i na urzekającym i dziewiczym karaibskim wybrzeżu. Miłośnicy zwiedzania podróżować mogą pośród urokliwych kolonialnych miast, niewielkich miasteczek i maleńkich indiańskich wiosek. Zapraszamy w podróż Kolumbia Wyjazd Dla Aktywnych z Poza Trasą Adventure!

Autor programu Łukasz Odzimek. Copyright © Poza Trasą Adventure.

KOLUMBIA WYJAZD - PROGRAM PODRÓŻY:

Dzień 1. 

Wylot z Warszawy lub Berlina do Bogoty. 

Dzień 2. Bogota

Przylot do Bogoty. Na lotnisku spotkanie grupy z polskim pilotem / przewodnikiem Poza Trasą Adventure - Rezydentem w Ameryce Południowej. Transfer do hotelu w Bogocie i zakwaterowanie. Nocleg w hotelu w Bogocie. 

Bogota

Dzień 3. Bogota / Cartagena

Po śniadaniu transfer na lotnisko i wylot do Cartageny. Po przylocie do Cartageny transfer do hotelu, po czym rozpoczniemy zwiedzanie miasta. Cartagena uważana jest za najpiękniejsze miasto Kolumbii. Od 1984 roku tutejszy port, twierdza i Stare Miasto wpisane są na listę światowego dziedzictwa UNESCO. Poznamy najbardziej malownicze zakątki Cartageny czyli dzielnicę Getsemani oraz centrum historyczne. Starówka otoczona jest wielokilometrowym murem obronnym, będącym równocześnie doskonałym tarasem widokowym z fantastycznym widokiem na Morze Karaibskie. W sercu starego miasta odnajdziemy przepiękne kościoły, domy kolonialne, parki i urzekające kolorowe uliczki. Na obiad wybierzemy się na najlepsze lokalne ceviche w mieście. Nocleg w hotelu w Cartagenie. 

Kolumbia wyjazd Dla Aktywnych

Dzień 4. Islas Rosario

Dzisiejszy dzień spędzimy na Morzu Karaibskim. Rejs łodzią w kierunku Wysp Rosario. Podczas wycieczki zatrzymamy się przy najpiękniejszych plażach, dotrzemy między innymi  na słynną plażę Playa Blanca. Czas spędzimy odpoczywając na plażach i pływając w krystalicznych wodach błękitnego Morza Karaibskiego. Powrót do Cartageny. Nocleg w hotelu w Cartagenie. 

Dzień 5. Cartagena / Santa Marta

Po śniadaniu wyjazd turystycznym autobusem do Santa Marta. Podróż potrwa około 5 godzin. Po dotarciu na miejsce lunch oraz spotkanie z przewodnikiem, który będzie z nami podczas trekkingu Ciudad Perdida. Santa Marta to najstarsze miasto w Kolumbii, które otaczają malownicze plaże i niesamowite góry należące do masywu górskiego Sierra Nevada de Santa Marta. Miasto założone zostało w 1525 roku. Spacer po najpiękniejszych zakątkach miasta. Nocleg w hotelu w Santa Marta.

Santa Marta

Dzień 6. Trekking Ciudad Perdida (Zaginione Miasto Teyuna) - dzień pierwszy

Zaczynamy pierwszy dzień trekkingu do Ciudad Perdida - Zaginionego Miasta. Podróż samochodem do wsi El Mamey, skąd rozpoczniemy czterodniowy trekking w poszukiwaniu zaginionego w dżungli świętego miasta plemienia Tayrona. W drodze czekają nas podejścia stromymi wąskimi ścieżkami i kamiennymi schodami, przeprawy przez potoki i orzeźwiające kąpiele w wodospadach i naturalnych basenach. Dziś do pokonania trasa około 10 km - około 4 godziny marszu. W połowie trekkingu zatrzymamy się w punkcie widokowym 3 Cruces, skąd obejrzeć będzie można niesamowite widoki okolicy. Chwila odpoczynku podczas której spróbować będzie można pysznych owoców sprzedawanych przez lokalnych rolników. Dalsza wędrówka do pierwszego kempingu, gdzie spędzimy dzisiejszą noc. Wieczorem możliwość skorzystania z orzeźwiającej kąpieli w naturalnych basenach Sierra Nevada de Santa Marta. Czas marszu: 4 godziny (około 10 km). Wyposażenie obozu: prąd, łazienki z prysznicami

Dzień 7. Trekking Ciudad Perdida (Zaginione Miasto Teyuna) - dzień drugi

Po śniadaniu rozpoczniemy kolejny dzień trekkingu. Czeka nas wędrówka terenami rozlewisk w pobliżu rzeki Buritaca do drugiego obozy na trasie - „Cabaña Wiwa”. Chętni będą mogli tu zrelaksować się podczas orzeźwiającej kąpieli w rzece Buritaca. Lunch i krótki odpoczynek. Kontynuując wędrówkę dotrzemy do wsi Mutanzi, gdzie spotkamy się z rdzenną ludnością z plemienia Indian Kogui. Dalszy trekking poprowadzi nas przez porośnięte bujną roślinnością górskie zbocza Sierra Nevada de Santa Marta w kierunku trzeciego obozu - Paraiso Teyuna.  Nocleg w obozie.  

Kolumbia wyjazd Dla Aktywnych

Dzień 8. Trekking Ciudad Perdida (Zaginione Miasto Teyuna) - dzień trzeci 

Po wczesnej pobudce śniadanie, po czym pokonamy ostatni odcinek dzielący nas od ruin Zaginionego Miasta Teyuna. Ten dwukilkometrowy odcinek to zarośla i 1260 kamiennych stopni, które zaprowadzą nas do tej majestatycznej kamiennej osady. Widok Teyuna i panorama okolic rekompensuje wszelkie trudy wędrówki i jest najlepszą nagrodą za wysiłek i kilkudniowy marsz. Według źródeł miasto założone zostało przez lud Taironi około 800 roku i starsze jest od słynnego peruwiańskiego Machu Picchu o 650 lat. Teyuna zostało precyzyjnie zaprojektowane i ulokowane na malowniczych, wielopoziomowych tarasach. Po długim okresie rozkwitu zniszczone zostało w XVI wieku przez hiszpańskich konkwistadorów. Ruiny miasta zapomniane i pozostawione w sercu dżungli czekały przez kilka wieków na ponowne odkrycie. Około trzygodzinne zwiedzanie ruin Zaginionego Miasta Teyuna. Miasto złożone jest z przemyślanego zespołu schodów, murów i tarasów. Budowle w Zaginionym Mieście wzniesione zostały na 250 tarasach połączonych kamiennymi schodami. Tarasy te wybudowane zostały w taki sposób aby zapobiec osuwaniu się ziemi i podmywaniu ich przez wodę. Tu toczyło się codzienne życie i ceremonie religijne. Następnie wędrówka powrotna do drugiego kempingu na nocleg. Czas marszu: 5 godziny + 3 godzinny tour po zaginionym mieście

wycieczka do kolumbii

Dzień 9. Trekking Ciudad Perdida (Zaginione Miasto Teyuna) - dzień czwarty / Park Narodowy Tayrona

Po śniadaniu wyruszymy w ostatni odcinek trekkingu przez dżunglę. Następnie przejazd w okolice Parku Narodowego Tayrona. Resztę dnia spędzimy odpoczywając po trudach czterodniowego trekkingu. Nocleg w resorcie w pobliżu Parku Narodowego Tayrona.

Kolumbia wyjazd Dla Aktywnych

Dzień 10. Park Narodowy Tayrona

Tego dnia będziemy zwiedzać pieszo Park Narodowy Tayrona. Jest to jeden z najpiękniejszych parków narodowych w Kolumbii. Park leży na granicy plaży, lasu tropikalnego i gór Sierra Nevada de Santa Marta. Można tu nie tylko obcować z przepiękną dziewiczą przyrodą, ale również poznać środowisko indiańskich społeczności, zamieszkujących te tereny od wieków. Około 2,5-godzinna wędrówka przez park w kierunku najpiękniejszej plaży zwanej Cabo San Juan. Tutaj kilka godzin odpoczynku i relaksu podczas kąpieli i spacerów. Dzisiejszy trekking będzie dość lekki i prosty, a jedyną trudnością może być wysoka temperatura i duża wilgotność. Chętni będą mogli dotrzeć do plaży konno. Nocleg w namiotach na głównej plaży Cabo San Juan (namioty oraz materace wynajmowane są na miejscu). Nocleg w hotelu w Salento.

Kolumbia wyjazd Dla Aktywnych

Dzień 11. Park Narodowy Tayrona / Santa Marta

Po śniadaniu droga powrotna a następnie przejazd do Santa Marta. Nocleg w hotelu w Santa Marta.

Dzień 12. Santa Marta / Pereira / Salento

Po śniadaniu transfer na lotnisko i przelot z Santa Marta do Pereira. Z Pereira przejazd autobusem do uroczej miejscowości Salento, kawowej stolicy Kolumbii. Po dotarciu na miejsce wycieczka do punktu widokowego, skąd podziwiać będziemy malowniczą okolicę i przepiękny zachód słońca. Salento i okolice znane są ze szczególnie wysokich palm woskowych, te charakterystyczne smukłe palmy są narodowym symbolem Kolumbii. Jeśli wystarczy nam czasu odwiedzimy lokalną finkę, gdzie produkowana jest kawa. Poznamy cały proces jej wyrobu, będziemy mogli również spróbować jej tutejszej doskonałej odmiany.

Kolumbia wyjazd Dla Aktywnych

Dzień 13. Dolinie Cocora - Wycieczka trekking wokół palm woskowych

Dzisiejszy dzień przeznaczony jest na trekking pośród palm woskowych, które są atrakcją regionu Eje Cafetero. Te smukłe i wysokie palmy, osiągające wysokość około 60 metrów, rosną na dosyć stromych zboczach, tworząc niesamowity i niepowtarzalny krajobraz. Wędrówkę rozpoczniemy w Dolinie Cocora i stopniowo wspinać będziemy się w górę. Dla chętnych możliwość dojścia aż do rezerwatu kolibrów (na wysokość około 2800 metrów n.p.m). Cały trekking zajmie nam około 5 - 6 godzin. Wieczorem powrót do Salento i nocleg.

Dzień 14. Salento / Bogota

Po śniadaniu wyjazd do Bogoty. Po dotarciu na miejsce czas wolny na odpoczynek. Nocleg w Bogocie.

Kolumbia wyjazd Dla Aktywnych

Dzień 15. Bogota

Po śniadaniu rozpoczniemy zwiedzanie Bogoty. Pierwszym punktem będzie wjazd kolejką linową na Wzgórze Monserrate położone na wysokości 3100 metrów n.p.m., z którego roztacza się przepiękny widok na kolumbijską stolicę i okolicę. Na wzgórzu Monserrate znajduje się również klasztor, jest to miejsce pielgrzymek Kolumbijczyków. Następnie przejazd do centrum historycznego - La Candelaria, gdzie zwiedzimy Muzeum Złota, w którym zgromadzono najpiękniejsze złote wyroby licznych kultur indiańskich zamieszkujących terytorium Kolumbii przed przybyciem tu Krzysztofa Kolumba oraz przespacerujemy się po malowniczych uliczkach z jej charakterystyczną niską i kolorową zabudową. Jeśli czas pozwoli wstąpimy również na lokalny targ rękodzieła, gdzie będzie można kupić lokalne wyroby. Wieczorem przejazd na lotnisko. Wylot do Warszawy lub Berlina.

Dzień 16. 

Przylot do Warszawy lub Berlina. 

TRASA WYCIECZKI:

CENA: 3100USD

+ bilety lotnicze ok. 4500 PLN

Cena obejmuje:

 • Bilety lotnicze Warszawa / Berlin – Bogota – Warszawa / Berlin  ok. 4500 PLN   *Koszt do rozliczenia wg ceny zakupu
 • Dwa loty wewnętrzne Bogota - Cartagena oraz Santa Marta - Pereira
 • Noclegi w hotelach 3* lub klasy turystycznej w pokojach dwuosobowych oraz noclegi w namiotach lub hamakach w Parku Narodowym Tayrona i podczas trekkingu Ciudad Perdida  (do pokoju dla singla dopłata - 250 USD). Podczas czterodniowego trekkingu Ciudad Perdida oraz w Parku Narodowym Tayrona -  noclegi na kempingach w namiotach z materacami, łóżkami lub w hamakach. Na wyposażeniu dostępne są koce, poduszki i materace oraz moskitiery. Ewentualnie można zabrać ze sobą poszewkę na poduszkę i prześcieradło dla większego komfortu podczas noclegu.
 • Śniadania
 • Wyżywienie podczas trekkingu do Ciudad Perdida
 • Transport i transfery na całej trasie zgodnie z opisem (busy turystyczne, lokalne, prywatne jeepy, prywatna łódź na Islas Rosario)
 • Wszystkie atrakcje zgodnie z programem
 • Bilety wstępy do atrakcji zgodnie z programem
 • Opiekę polskiego pilota - rezydenta w Kolumbii (odbiór grupy na lotnisku)
 • Usługi lokalnych przewodników
 • Wszelkie dokumenty i permity na wjazdy do miejsc tam gdzie są wymagane
 • Wszelkie opłaty lokalne wymagane na trasie
 • Miejscowy podatek turystyczny
 • Koszty organizacyjne w Polsce i na miejscu wyprawy
 • Ubezpieczenie KL/NW podróżne (Koszty leczenia: 600.000 PLN)
 • Koszty polisy od rezygnacji w przypadku sytuacji nadzwyczajnej (w przypadku Covid)
 • Składkę na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny

Cena nie obejmuje:

 • Kosztów wyżywienia poza wskazanymi w opisie
 • Kosztów testu na covid, który potrzebny będzie na trekking Ciudad Perdida (test antygenowy wykonany zostanie w Kartagena - koszt 13 USD)
 • Kosztów testów PCR (wymagany na każdy wylot z PL oraz przy powrocie)
 • Zwyczajowych napiwków
 • Napojów alkoholowych i napojów do posiłków
 • Innych atrakcji fakultatywnych i innych wydatków osobistych jak: karta telefoniczna, internet, pranie itp
*Uwaga: Podczas trekkingu Ciudad Perdida bagaż główny można zostawić zabezpieczony w skrytce. Zalecany plecak z rzeczami potrzebnymi na 4 dni trekkingu. Jeśli będzie taka potrzeba można za dodatkową opłatą wynająć muła, który będzie niósł plecak podczas trwania całego trekkingu.

 

KOLUMBIA WYJAZD NA ZDJĘCIACH

KOLUMBIA WYJAZD - AMERYKA POŁUDNIOWA

Kolumbia wyjazd Ameryka Południowa - Chcesz dowiedzieć się więcej? Czytaj nasze relacje z podróży i wypraw:  Ciudad Perdida Zaginione Miasto Teyuna w Kolumbi,  Galapagos – Stąd daleko do wszystkiego i wszystkichJezioro TiticacaWodospady IguazuUshuaia – Ziemia Ognista

Poznaj nasze pozostałe wyprawy dla aktywnych po Ameryce Południowej: Peru Aktywnie