fbpx

kontakt@pozatrasa.pl
+48 22 350 73 46

Amazonia Kolumbia Leticia poza trasą
11.02.2023-18.02.2023
15.06.2023-22.06.2023
20.08.2023-28.08.2023
potwierdzony
8
dni
CENA:
2300 USD + bilety lotnicze ok. PLN

AMAZONIA KOLUMBIA - LETICIA

Amazonia Kolumbia z Poza Trasą Adventure to niezwykła wyprawa i przygoda w sercu dzikiej amazońskiej dżungli, gdzie każdego dnia niesamowita przyroda będzie dosłownie na wyciągnięcie naszej ręki. Podczas podróży Amazonia Kolumbia z Poza Trasą Adventure odkrywać będziemy dziewicze niemal tereny z ogromną ilością egzotycznej flory i fauny, a także poznawać życie różnorodnych indiańskich kultur, zamieszkujących te tereny. Dotrzemy do Indian żyjących w molocach - niewielkich osadach, w których czas jakby się zatrzymał. Będzie okazja, by poznać codzienne życie mieszkańców, dowiedzieć się więcej o ich zwyczajach, zajęciach, rytuałach, także by spróbować lokalnych specjałów. W Maloca Wayruru, należącej do społeczności Huitototo posłuchamy także opowieści indiańskiego szamana. 

Amazonię podziwiać będziemy zarówno z pokładu łodzi, jak i podczas wielu wędrówek z lokalnymi przewodnikami, którzy wprowadzą nas w życie dżungli.  Życie amazońskiej dżungli poznawać będziemy zarówno w ciągu dnia, jak i nocą. Wsłuchiwać będziemy się w nocne dźwięki i tropić zwierzęta dżungli, które budzą się do życia po zapadnięciu zmroku. Wykąpiemy się w spokojnych wodach, gdzie pływać będziemy z unikalnymi słodkowodnymi różowymi i szarymi delfinami. Wraz z rybakami spróbujemy swoich sił także w połowie legendarnych piranii. Nocleg w chatkach w koronach drzew, wśród rozbrzmiewającego wokół śpiewu ptaków oraz w indiańskich hamakach w molocach, będzie również miłym wspomnieniem, które na długo pozostanie w pamięci. Zapraszamy na wyprawę Amazonia Kolumbia z Poza Trasą Adventure. 

Autor programu Łukasz Odzimek. Copyright © Poza Trasą Adventure.

AMAZONIA KOLUMBIA - PROGRAM PODRÓŻY:

Dzień 1. 

Wylot z Warszawy do Bogoty. Spotkanie grupy na lotnisku z pilotem Poza Trasą Adventure na trzy godziny przed planowanym wylotem. Przylot do Bogoty. Kontynuacja podróży i wylot do Leticia (lot około 2 godziny) lub nocleg w Bogocie - w zależności od dostępnych połączeń lotniczych.

Amazonia Kolumbia

Dzień 2. Leticia / Rezerwat Przyrody Tanimboca / Maloca Wayruru - Huitoto

Przylot do Leticia - Amazonia Kolumbia. Na lotnisku spotkanie grupy z lokalnym angielskojęzycznym przewodnikiem Poza Trasą Adventure w Leticia w Kolumbii. Leticia położona jest w południowej Kolumbii, na granicy Kolumbii, Brazylii, Peru. Miasto jest stolicą departamentu Amazonas, leży nad lewym brzegiem Amazonki. Następnie wyruszamy w kierunku dżungli. Transfer drogą Leticia - Tarapaca do Rezerwatu Przyrody Tanimboca (około 12 km). Czas wolny na krótkie przepakowanie bagaży i sprawy organizacyjne. Następnie dotrzemy do punktu, skąd rozpoczniemy około godzinną wędrówkę do Maloca Wayruru, należącego do grupy etnicznej Huitoto (Uitota) Muruy. Maloca to tradycyjna lokalna osada zamieszkała przez kilka rodzin. Wędrować będziemy częściowo dżunglą pierwotną, a częściowo odcinkiem “secondary forest”, tzn.obszarem, gdzie pierwotna roślinność została wykarczowana, a od kilkudziesięciu lat dzika dżungla znów odzyskuje stracony wcześniej teren. Stopniowo zaaklimatyzujemy się i przyzwyczaimy do tropikalnego klimatu i odgłosów dżungli. Obserwacja otaczającej fauny i flory, której bogactwo i różnorodność wprost zachwyca i zapiera dech w piersiach.

Amazonia Kolumbia

Wizyta w Maloca Wayruru, tradycyjnej osadzie Indian amazońskich. Tu bliżej poznamy społeczność Huitoto, ich świat, kulturę i tradycje. Przedstawiciele rdzennego plemienia wprowadzą nas w świat indiańskich ceremoniałów i rytuałów. Maloca Wayruru to święte nad którym opiekę sprawuje szaman. Czas spędzimy wspólnie z mieszkańcami. W ich towarzystwie zjemy smaczny tradycyjny posiłek. Czas wolny na odpoczynek po posiłku i rozmowy ze społecznością. Spotkanie z szamanem. Dowiemy się więcej między innymi o tradycyjnych roślinach oraz ich zastosowaniach. Poznamy też tutejsze tradycje rękodzielnicze. Powrotna wędrówka przez dżunglę do Rezerwatu Przyrody Tanimboca. Wieczorny tradycyjny indiański posiłek. Gdy się ściemni, wybierzemy się na wieczorny spacer, który będzie okazją do poznania nocnego życia dżungli a także wsłuchania się w jej nocne dźwięki. Wędrując mamy szansę na spotkanie między innymi z żabami, jaszczurkami, tarantulami i nocnymi owadami. Nocleg w hamaku z moskitierą w Maloca Wayruru lub na terenie Rezerwatu Przyrody Tanimboca w domkach w koronie amazońskich drzew (dostępne łóżka, toaleta i prysznic, brak elektryczności - zalecamy zabranie urządzeń typu powerbank). 

Amazonia Kolumbia

Dzień 3. Rezerwat Przyrody Tanimboca / Rezerwat Przyrody Marasha

Po śniadaniu powrotna podróż do Leticia. W Leticia przejazd do portu, skąd łodziami wyruszymy w górę rzeki Amazonka do Rezerwatu Przyrody Marasha (około 18 km). Rezerwat Marasha położony jest w sercu dżungli po peruwiańskiej stronie rzeki. Spotkanie z lokalnym przewodnikiem w rezerwacie Marasha. Następnie około półtoragodzinna wędrówka wilgotną tropikalną dżunglą, terenami zalanych lasów deszczowych. Obserwacja otaczającej fauny i flory, której bogactwo i różnorodność zachwyca i zapiera dech w piersiach. Obejrzymy między innymi ogromne drzewa capinuri i renaco. Na trasie spotkamy zapewne różne gatunki małp i leniwce oraz różnorodne ptaki.

Amazonia Kolumbia

Po dotarciu do Rezerwatu Marasha tradycyjny lunch, który będzie fuzją lokalnych kuchni Kolumbii, Peru i Brazylii. Czas wolny na krótki odpoczynek wśród niesamowitej przyrody amazońskiej dżungli. Popołudniu wycieczka canoe po Jeziorze Marasha - przepiękne krajobrazy i okazja do obserwacji licznych gatunków występujących tu ptaków. Obejrzymy ogromne drzewa Ceiba, które przez członków plemion amazońskich uznawane są za święte. Będziemy mogli spróbować też swoich sił w łowieniu legendarnych piranii przy pomocy tradycyjnych amazońskich wędek. Powrót na wieczorny tradycyjny posiłek. Po zmroku nocne safari kajakami po Jeziorze Marasha. Rozkoszowanie się nocnymi dźwiękami dżungli, możliwość obserwacji aligatorów. Nocleg w bungalowie / chatce na terenie Rezerwatu Przyrody Marasha.

Kajman w Amazonii w Kolumbii

Dzień 4. Rezerwat Przyrody Marasha / Wioska Mocagua - La Ceiba Amazonas / Park Narodowy Amacayacu

*Opcjonalnie: Wczesna pobudka o godzinie 5:00 i wycieczka kajakami po jeziorze, gdzie obserwować będziemy wschód słońca w Amazonii i pomału budzącą się do życia przyrodę. Będzie to doskonała możliwość obserwacji ptaków. 

ptaki Amazonii w Kolumbii

Po śniadaniu powrót nad brzeg Amazonki. Kontynuacja rejsu majestatyczną Amazonką przez bujny las tropikalny. Płynąć będziemy w górę rzeki w kierunku wioski Mocagua (ok. 40 km). Po dotarciu na miejsce zakwaterowanie w hacjendzie w rezerwacie La Ceiba Amazonas. Następnie krótka wizyta w wiosce Mocagua, gdzie spotkamy się z wieloetniczną społecznością. W wiosce żyją wspólnie rodziny należące do kilku rdzennych plemion amazońskich, a wśród nich ludność Kokama, Yagua, Ticuna, Huitoto (Uitota). W Mocagua spotkanie z mieszkańcami. Obejrzymy też wielobarwne tradycyjne zabudowanie z podobiznami zwierząt, które związane są z poszczególnymi klanami Indian. Powrót do La Ceiba Amazonas, gdzie zjemy tradycyjny posiłek. Czas wolny na krótki odpoczynek. Następnie tradycyjnymi indiańskimi łodziami popłyniemy rzeką w kierunku rozlewiska Mata Mata, skąd rozpoczniemy spacer po terenie Parku Narodowego Amacayacu. Wędrować będziemy obszarem wysokiej dżungli pierwotnej. Poznamy bogactwo tutejszej fauny i flory, będzie to również okazja do zdobycia wielu cennych informacji o mieszkających tu Indianach. Nauczymy się rozpoznawać rośliny lecznicze oraz te, które są śmiertelnie niebezpieczne. Dowiemy się więcej o przygotowywanych przez Indian naturalnych preparatach leczniczych. Powrót do La Ceiba Amazonas. Kolacja i czas wolny na krótki odpoczynek. Po zmroku wieczorny spacer i spotkania z nocnym życiem dżungli. Obserwować będziemy między innymi owady aktywne nocą. Nocleg w pokoju w La Ceiba Amazonas.

Amazonia Kolumbia

Dzień 5. Wioska Mocagua - La Ceiba Amazonas / Puerto Narino / Jezioro Tarapoto / Wioska Mocagua - La Ceiba Amazonas

Po śniadaniu czeka nas kolejna wyprawa łodzią po puszczy amazońskiej. Popłyniemy w kierunku Puerto Nariño, położonego nad rzeką Loretoyacu (ok.15 km). Po dotarciu na miejsce obejrzymy najciekawsze zakątki tego przepięknie położonego miasteczka. Zjemy smaczny lunch w restauracji Las Margaritas. Następnie popłyniemy łodzią na Jezioro Tarapoto, gdzie żyją między innymi szare i różowe delfiny słodkowodne. Możliwość pływania w pobliżu delfinów. Powrót do Mocagua. Nocleg w pokoju w La Ceiba Amazonas.

Słodkowodne delfiny w Amazonii w Kolumbii

Dzień 6. Wioska Mocagua - La Ceiba Amazonas / Leticia / Tabatinga

Po śniadaniu wykwaterowanie i powrót łodzią motorową do Leticia. Podróż potrwa około 1,5 - 2 godzin, w zależności od warunków atmosferycznych. Następnie, w zależności od pozostałego do dyspozycji czasu i godziny wylotu, zwiedzać będziemy najbliższą okolicę Leticia i Tabatinga, miast leżących na trój-styku granic Kolumbii, Peru i Brazylii. Będzie też okazja do degustacji Caipirinha, brazylijskiego koktajlu alkoholowego na bazie rumu z trzciny cukrowej. Transfer na lotnisko zgodnie z godzinami lotów. Na lotnisku pożegnanie grupy z lokalnym przewodnikiem Poza Trasą Adventure w Leticia w Kolumbii. Wylot do Bogoty (lot około 2 godziny). Przylot do Bogoty. Kontynuacja podróży do Polski. Wylot z Bogoty do Warszawy. 

Dzień 7. 

Przylot do Warszawy. 

+ rezerwowo 1 dzień na nocleg w Bogocie, w zależności od dostępnych połączeń lotniczych. 

TRASA WYCIECZKI:

CENA: 2300USD

+ bilety lotnicze ok. PLN

Cena obejmuje:

 • Bilety lotnicze Warszawa - Bogota - Warszawa  ok.  PLN   *Koszt do rozliczenia wg ceny zakupu
 • Bilety lotnicze na loty wewnętrzne Bogota - Leticia - Bogota
 • Noclegi zgodnie z opisem w programie (bungalowy, domki w koronach drzew, hamak z moskitierą)
 • Śniadania, lunche i kolacje podczas pobytu na obszarze Amazonia Kolumbia
 • Transery i transport zgodnie z opisem w programie
 • Wszelkie dokumenty i permity na wjazdy do miejsc tam gdzie są wymagane
 • Opiekę polskiego pilota
 • Opiekę i usługi lokalnych pilotów i przewodników angielskojęzycznych
 • Bilety wstępu do miejsc zgodnie z programem
 • Wszelkie opłaty lokalne wymagane na trasie
 • Miejscowy podatek turystyczny
 • Koszty organizacyjne w Polsce i na miejscu wyprawy
 • Ubezpieczenie KL/NW podróżne (Koszty leczenia: 600.000 PLN )
 • Koszty polisy od rezygnacji z biletu lotniczego w przypadku sytuacji nadzwyczajnej - (w przypadku Covid)
 • Składkę na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny
 • Koszulkę firmową
 • Relację fotograficzną z wyjazdu

Cena nie obejmuje:

 • Kosztów testów PCR (o ile wymagane)
 • Kosztów wyżywienia poza obszarem Amazonia Kolumbia
 • Zwyczajowych napiwków
 • Innych atrakcji fakultatywnych i innych wydatków osobistych

*Grupa min. 6 osób

AMAZONIA KOLUMBIA NA ZDJĘCIACH

AMAZONIA KOLUMBIA - AMERYKA POŁUDNIOWA

Amazonia Kolumbia i Ameryka Południowa - Chcesz dowiedzieć się więcej? Czytaj nasze relacje z podróży i wypraw:  Ciudad Perdida Zaginione Miasto Teyuna w Kolumbi,  Galapagos – Stąd daleko do wszystkiego i wszystkichJezioro TiticacaWodospady IguazuUshuaia – Ziemia Ognista

Poznaj nasze pozostałe wyprawy do Kolumbii:  Kolumbia Aktywnie - Trekking Zaginionego Miasta Teyuna - Ciudad Perdida