kontakt@pozatrasa.pl
+48 22 350 73 46

Amazonia Kolumbia
Leticia poza trasą
17.08.2024-26.08.2024
13.06.2025-22.06.2025
10
dni
CENA:
2450 USD + bilety lotnicze ok. 6600 PLN

AMAZONIA KOLUMBIA - LETICIA

Amazonia Kolumbia z Poza Trasą Adventure to niezwykła wyprawa i przygoda w sercu dzikiej amazońskiej dżungli, gdzie każdego dnia niesamowita przyroda będzie dosłownie na wyciągnięcie naszej ręki. Podczas podróży Amazonia Kolumbia z Poza Trasą Adventure odkrywać będziemy dziewicze niemal tereny z ogromną ilością egzotycznej flory i fauny, a także poznawać życie różnorodnych indiańskich kultur, zamieszkujących te tereny. Dotrzemy do Indian żyjących w molocach - niewielkich osadach, w których czas jakby się zatrzymał. Będzie okazja, by poznać codzienne życie mieszkańców, dowiedzieć się więcej o ich zwyczajach, zajęciach, rytuałach, także by spróbować lokalnych specjałów. W moloca należącej do społeczności Huitototo posłuchamy także opowieści indiańskiego szamana. Amazonię podziwiać będziemy zarówno z pokładu łodzi, jak i podczas wielu wędrówek z lokalnymi przewodnikami, którzy wprowadzą nas w życie dżungli.  Życie amazońskiej dżungli poznawać będziemy zarówno w ciągu dnia, jak i nocą. Wsłuchiwać będziemy się w nocne dźwięki i tropić zwierzęta dżungli, które budzą się do życia po zapadnięciu zmroku. Wykąpiemy się w spokojnych wodach, gdzie pływać będziemy z unikalnymi słodkowodnymi różowymi i szarymi delfinami. Nocleg w chatkach w koronach drzew, wśród rozbrzmiewającego wokół śpiewu ptaków oraz w indiańskich hamakach w molocach, będzie również miłym wspomnieniem, które na długo pozostanie w pamięci. Zapraszamy na wyprawę Amazonia Kolumbia z Poza Trasą Adventure! 

Autor programu Łukasz Odzimek. Copyright © Poza Trasą Adventure.

AMAZONIA KOLUMBIA - PROGRAM PODRÓŻY:

Dzień 1. 

Wylot z Warszawy do Bogoty. Spotkanie grupy na lotnisku z pilotem Poza Trasą Adventure na trzy godziny przed planowanym wylotem. Przylot do Bogoty. Transfer do hotelu na nocleg tranzytowy i zakwaterowanie. Czas wolny na odpoczynek po podróży. Nocleg w hotelu w Bogocie. 

Amazonia Kolumbia

Dzień 2. Bogota / Leticia / Tabatinga / La Comara / Leticia

Po śniadaniu transfer na lotnisko zgodnie z rozkładem lotów. Wylot do Leticia (lot bezpośredni). Przylot do Leticia - Amazonia Kolumbia. Na lotnisku spotkanie grupy z lokalnym angielskojęzycznym przewodnikiem Poza Trasą Adventure w w Amazonii Kolumbia. Transfer i zakwaterowanie w hotelu. Czas na krótki odpoczynek i lunch. Leticia położona jest w południowej Kolumbii, na granicy Kolumbii, Brazylii, Peru. Miasto jest stolicą departamentu Amazonas, leży nad lewym brzegiem Amazonki. Przejazd do miasteczka Tabatinga leżącego na trój-styku granic Kolumbii, Peru i Brazylii. Tabatinga położone jest po stronie brazylijskiej. Czas na spacer i zwiedzanie miasteczka. W La Comara będziemy mieć okazję do degustacji Caipirinha, brazylijskiego koktajlu alkoholowego na bazie rumu z trzciny cukrowej. Następnie powrót do Leticia i spacer po Santander Park, gdzie wieczorem zlatują tysiące papug i jaskółek. Powrót do hotelu. Czas wolny na odpoczynek. Nocleg w hotelu w Leticia.

ptaki Amazonii w Kolumbii

Dzień 3. Leticia / Tarapaca / Maloca Uitoto - społeczność Huitoto 

Po śniadaniu wyjazd do Tarapaca (ok 9 km), skąd rozpoczniemy około półtora godzinną wędrówkę do Maloca Uitoto, należącego do grupy etnicznej Huitoto (Uitoto) Muruy. Maloca to tradycyjna lokalna osada zamieszkała przez kilka rodzin. Wędrować będziemy częściowo dżunglą pierwotną, a częściowo odcinkiem “secondary forest”, tzn. obszarem, gdzie pierwotna roślinność została wykarczowana, a od kilkudziesięciu lat dzika dżungla znów odzyskuje stracony wcześniej teren. Stopniowo zaaklimatyzujemy się i przyzwyczaimy do tropikalnego klimatu i odgłosów dżungli. Obserwacja otaczającej fauny i flory, której bogactwo i różnorodność wprost zachwyca i zapiera dech w piersiach. Wizyta w Maloca Uitoto, tradycyjnej osadzie Indian amazońskich. Tu bliżej poznamy społeczność Huitoto, ich świat, kulturę i tradycje. Przedstawiciele rdzennego plemienia wprowadzą nas w świat indiańskich ceremoniałów i rytuałów. Maloca to święte nad którym opiekę sprawuje szaman. Czas spędzimy wspólnie z mieszkańcami. W ich towarzystwie zjemy smaczny tradycyjny posiłek. Czas wolny na odpoczynek po jedzeniu i rozmowy ze społecznością. Spotkanie z szamanem, możliwość prywatnej konsultacji. Dowiemy się więcej o świętych roślinach Mambe i Ambil oraz ich zastosowaniach. Poznamy też tutejsze tradycje rękodzielnicze. Po południu możliwość orzeźwiającej kąpieli w rzece Tacana. Gdy się ściemni, wybierzemy się na wieczorny spacer w okolicy Maloca, który będzie okazją do poznania nocnego życia dżungli a także wsłuchania się w jej nocne dźwięki. Wędrując mamy szansę na zobaczenie świecących grzybów oraz spotkanie między innymi z żabami, jaszczurkami, tarantulami i nocnymi owadami. Nocleg w hamaku z moskitierą w Maloca Uitoto w otoczeniu niesamowitej amazońskiej przyrody.

Amazonia Kolumbia

Dzień 4. Maloca Uitoto - społeczność Huitoto / Rezerwat Przyrody Tanimboca / Tyrolka w koronach amazońskich drzew / La Arenosa / Yahuarcaca

Po śniadaniu rozpoczniemy około godzinną wędrówkę przez dżunglę do punktu skąd samochodem wyruszymy do Rezerwatu Przyrody Tanimboca. Po dotarciu na miejsce zakwaterowanie w domkach w koronach drzew amazońskiej dżungli (dostępne łóżka, toaleta i prysznic, brak elektryczności - zalecamy zabranie urządzeń typu powerbank). Następnie około godzinna wędrówka obszarami pierwotnej wysokiej dżungli. Dotrzemy do miejsca, gdzie pod okiem profesjonalnego instruktora będzie możliwość wspinaczki na platformy ulokowane w koronach drzew. Podziwianie dżungli z lotu ptaka. Spacer po drewnianym wiszącym mostku linowym między platformami obserwacyjnymi. Możliwość zjazdu tyrolką między poszczególnymi platformami. Niesamowite widoki amazońskich lasów deszczowych. (Opcja fakultatywna - wymagana pisemna deklaracja uczestnika). Następnie około półgodzinna wędrówka do La Arenosa, gdzie zjemy tradycyjny posiłek z lokalnym menu. Czas na krótki odpoczynek. Następnie w zależności od aktualnego poziomu wody, wycieczka kajakami po Yahuarcaca, gdzie będziemy mogli obcować z niesamowitą amazońską przyrodą wodną. Powrotna wędrówka przez dżunglę do Rezerwatu Przyrody Tanimboca. Po zmroku wieczorny spacer, który będzie okazją do poznania nocnego życia dżungli a także wsłuchania się w jej nocne dźwięki. Wędrując mamy szansę na zobaczenie nocnych owadów, gadów i płazów. Nocleg w domkach na drzewach w otoczeniu niesamowitej amazońskiej przyrody.

Amazonia Kolumbia

Dzień 5. Rezerwat Przyrody Tanimboca / Leticia / Rezerwat Przyrody Marasha

Po śniadaniu powrotna podróż do Leticia. W Leticia przejazd do portu, skąd łodziami wyruszymy w górę rzeki Amazonka do Rezerwatu Przyrody Marasha (około 18 km). Rezerwat Marasha położony jest w sercu dżungli po peruwiańskiej stronie rzeki. Spotkanie z lokalnym przewodnikiem w rezerwacie Marasha. Następnie około półtoragodzinna wędrówka wilgotną tropikalną dżunglą, terenami zalanych lasów deszczowych. Obserwacja otaczającej fauny i flory, której bogactwo i różnorodność zachwyca i zapiera dech w piersiach. Obejrzymy między innymi ogromne drzewa capinuri i renaco. Na trasie spotkamy zapewne różne gatunki małp i leniwce oraz różnorodne ptaki. Po dotarciu do Rezerwatu Marasha tradycyjny lunch, który będzie fuzją lokalnych kuchni Kolumbii, Peru i Brazylii. Czas wolny na krótki odpoczynek wśród niesamowitej przyrody amazońskiej dżungli. Popołudniu wycieczka canoe po Jeziorze Marasha - przepiękne krajobrazy i okazja do obserwacji licznych gatunków występujących tu ptaków. Obejrzymy ogromne drzewa Ceiba, które przez członków plemion amazońskich uznawane są za święte. Będziemy mogli spróbować też swoich sił w łowieniu legendarnych piranii przy pomocy tradycyjnych amazońskich wędek. Powrót na wieczorny tradycyjny posiłek. Po zmroku nocne safari kajakami po Jeziorze Marasha. Rozkoszowanie się nocnymi dźwiękami dżungli, możliwość obserwacji aligatorów. Nocleg w bungalowie / chatce na terenie Rezerwatu Przyrody Marasha w otoczeniu niesamowitej amazońskiej przyrody.

Kajman w Amazonii w Kolumbii

Dzień 6. Rezerwat Przyrody Marasha / Wioska Mocagua La Ceiba Amazonas / Park Narodowy Amacayacu

Po śniadaniu powrót nad brzeg Amazonki. Kontynuacja rejsu majestatyczną Amazonką przez bujny las tropikalny. Płynąć będziemy w górę rzeki w kierunku wioski Mocagua (ok. 40 km). Po dotarciu na miejsce zakwaterowanie w hacjendzie w rezerwacie La Ceiba Amazonas. Następnie krótka wizyta w wiosce Mocagua, gdzie spotkamy się z wieloetniczną społecznością. W wiosce żyją wspólnie rodziny należące do kilku rdzennych plemion amazońskich, a wśród nich ludność Kokama, Yagua, Ticuna, Huitoto (Uitota). W Mocagua spotkanie z mieszkańcami. Obejrzymy też wielobarwne tradycyjne zabudowanie z podobiznami zwierząt, które związane są z poszczególnymi klanami Indian. Następnie zakwaterowanie w bungalowach La Ceiba Amazonas i tradycyjny posiłek. Czas wolny na krótki odpoczynek. Następnie tradycyjnymi indiańskimi łodziami popłyniemy rzeką w kierunku rozlewiska Mata Mata, skąd rozpoczniemy spacer po terenie Parku Narodowego Amacayacu. Wędrować będziemy obszarem wysokiej dżungli pierwotnej. Poznamy bogactwo tutejszej fauny i flory, będzie to również okazja do zdobycia wielu cennych informacji o mieszkających tu Indianach. Nauczymy się rozpoznawać rośliny lecznicze oraz te, które są śmiertelnie niebezpieczne. Dowiemy się więcej o przygotowywanych przez Indian naturalnych preparatach leczniczych. Powrót do La Ceiba Amazonas. Kolacja i czas wolny na krótki odpoczynek. Po zmroku wieczorny spacer i spotkania z nocnym życiem dżungli. Obserwować będziemy między innymi owady aktywne nocą. Nocleg w bungalowach La Ceiba Amazonas w otoczeniu niesamowitej amazońskiej przyrody.

Amazonia Kolumbia

Dzień 7.  Wioska Mocagua La Ceiba Amazonas / Puerto Narino / Jezioro Tarapoto / Wioska Mocagua La Ceiba Amazonas

Po śniadaniu czeka nas kolejna wyprawa łodzią po puszczy amazońskiej. Popłyniemy w kierunku Puerto Nariño, położonego nad rzeką Loretoyacu (ok. 15 km). Po dotarciu na miejsce obejrzymy najciekawsze zakątki tego przepięknie położonego miasteczka. Zjemy smaczny lokalny lunch w restauracji Las Margaritas. Następnie popłyniemy łodzią na Jezioro Tarapoto, gdzie żyją między innymi szare i różowe delfiny słodkowodne. Możliwość pływania w pobliżu delfinów. Powrót do Mocagua. Nocleg w bungalowach La Ceiba Amazonas w otoczeniu niesamowitej amazońskiej przyrody.

Słodkowodne delfiny w Amazonii w Kolumbii

Dzień 8. Mocagua La Ceiba Amazonas / Leticia / Bogota

Po śniadaniu powrót łodzią motorową do Leticia. Podróż potrwa około 1,5-2 godzin, w zależności od warunków atmosferycznych. Po dotarciu do Leticia przejazd na lotnisko zgodnie z godzinami lotów. Na lotnisku pożegnanie grupy z lokalnym przewodnikiem Poza Trasą Adventure w Amazonii w Kolumbii. Wylot do Bogoty (lot bezpośredni). Przylot do Bogoty. Transfer do hotelu i zakwaterowanie. Czas wolny na odpoczynek. Nocleg w hotelu w Bogota. 

Amazonia Kolumbia

Dzień 9. Bogota

Po śniadaniu czas wolny na odpoczynek lub możliwość fakultatywnego zwiedzania Bogoty. Następnie transfer na lotnisko zgodnie z godzinami lotów. Wylot z Bogoty do Warszawy.

Dzień 10. Warszawa 

Przylot do Warszawy.  

Uwaga - Program jest ramowy. Kolejność zwiedzania może ulec zmianie ze względów organizacyjnych oraz ze względu na lokalne uwarunkowania i panujące warunki atmosferyczne. 

TRASA WYCIECZKI:

CENA: 2450USD

+ bilety lotnicze 6600 PLN

Cena obejmuje:

 • Bilety lotnicze Warszawa - Bogota - Warszawa  ok. 6600 PLN   *Koszt do rozliczenia wg ceny zakupu
 • Bilety lotnicze na loty wewnętrzne Bogota - Leticia - Bogota
 • Noclegi w hotelach klasy turystycznej w pokojach dwuosobowych, bungalowach, domkach w koronach drzew i hamaku z moskitierą - zgodnie z opisem w programie
 • Śniadania w Bogocie i Leticia
 • Śniadania, lunche i kolacje podczas pobytu na obszarze Amazonia Kolumbia
 • Transery i transport zgodnie z opisem w programie
 • Wszelkie dokumenty i permity na wjazdy do miejsc tam gdzie są wymagane
 • Opiekę polskiego pilota
 • Opiekę i usługi lokalnych pilotów i przewodników angielskojęzycznych
 • Bilety wstępu do miejsc zgodnie z programem
 • Wszelkie opłaty lokalne wymagane na trasie
 • Miejscowy podatek turystyczny
 • Koszty organizacyjne w Polsce i na miejscu wyprawy
 • Ubezpieczenie KL/NW podróżne (Koszty leczenia: 500.000 PLN )
 • Składkę na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny

Cena nie obejmuje:

 • Kosztów wyżywienia w Bogocie i Leticia poza śniadaniami
 • Zwyczajowych napiwków (ok. USD)
 • Innych atrakcji fakultatywnych i innych wydatków osobistych

*Grupa min. 6 osób

AMAZONIA KOLUMBIA NA ZDJĘCIACH

AMAZONIA KOLUMBIA - AMERYKA POŁUDNIOWA

Amazonia Kolumbia i Ameryka Południowa - Chcesz dowiedzieć się więcej? Czytaj nasze relacje z podróży i wypraw:  Ciudad Perdida Zaginione Miasto Teyuna w Kolumbi,  Galapagos – Stąd daleko do wszystkiego i wszystkichJezioro TiticacaWodospady IguazuUshuaia – Ziemia Ognista

Poznaj nasze pozostałe wyprawy do Kolumbii:  Kolumbia Aktywnie - Trekking Zaginionego Miasta Teyuna - Ciudad Perdida