kontakt@pozatrasa.pl
+48 22 350 73 46

Mustang Nepal wyjazd
Jeep Tour lub Trekking
09.11.2024-24.11.2024
01.03.2025-16.03.2025
potwierdzony
16
dni
CENA:
3600 USD + bilety lotnicze ok. 5500 PLN

MUSTANG NEPAL WYJAZD POZA TRASĄ

WYPRAWA JEEPEM LUB TREKKING

Mustang Nepal Wyjazd Poza Trasą to fascynująca wyprawa jeepem szlakiem do serca Himalajów. Nepal to miejsce niezmiennie  przyciągające i inspirujące. Położony w najwyższych górach świata Nepal, olśniewa i zachwyca krajobrazami, przyciąga ogromnym bogactwem kulturowym, interesującą architekturą i sztuką. Miejsce to można zwiedzać na wiele sposobów. Jednym z nich jest wyprawa łącząca zwiedzanie Nepalu z przejazdami jeepami po najpiękniejszych zakątkach Mustangu. Podczas wyprawy jeepami Mustang Nepal Wyjazd Poza Trasą będziemy mogli zobaczyć piękno tutejszej przyrody, fantastyczne krajobrazy, bajkowo usytuowane miasteczka, klasztory buddyjskie, wielowiekowe świątynie hinduistyczne a także miejsca pełne tajemnic, które przez lata odcięte były od cywilizacji. Mustang ukryty w samym sercu Himalajów to najbardziej odizolowany i najmniej poznany zakątek Himalajów, to autentyczność i spokojny, niczym nie zaburzony rytm życia mieszkańców, pustynna, sucha i wietrzna kraina przypominająca jałowe księżycowe krajobrazy. Aby dotrzeć do Królestwa Mustang najpierw wyruszymy w podróż do miasta Pokhara następnie do Jomsom, a stąd jeepami pokonamy drogę do Kagbeni, które zwane jest wrotami do Mustangu. Następnie czeka nas ekscytująca podróż trasą w górę rzeki Kali Gandaki aż do Lo Manthang, stolicy Królestwa Mustang. Mustang Nepal Wyjazd Poza Trasą - to będzie niezwykle emocjonująca podróż i niepowtarzalna wyprawa w Himalaje. Zapraszamy w podróż Mustang Nepal Wyjazd Poza Trasą!

Wyjazd odbywa się jeepem. Z uwagi na topografię i zarys trasy, znaczny jej odcinek można pokonać jeepem lub w formie trekkingów. Uczestnicy nie zainteresowani trekkingiem całą trasę mogą pokonać jeepem. Wybór wariantu trasy - należy do uczestników.

Autor programu Łukasz Odzimek. Copyright © Poza Trasą Adventure.

MUSTANG NEPAL - PROGRAM PODRÓŻY:

Dzień 1.

Wylot z Warszawy do Kathmandu w Nepalu. Na lotnisku spotkanie grupy z pilotem Poza Trasą Adventure na trzy godziny przed wylotem. 

Nepal Helambu trekking Mustang Nepal

Dzień 2. Kathmandu

Przylot do Kathmandu. Na lotnisku tradycyjne nepalskie powitanie grupy przez lokalnego pilota i przewodnika Poza Trasą Adventure. Transfer do Klasztoru Bencien (jeśli ten będzie otwarty dla turystów) lub do hotelu w dzielnicy Thamel. Czas wolny na odpoczynek po podróży, aklimatyzację i omówienie planu na kolejne dni. Późnym popołudniem spacer na wzgórze, gdzie obejrzymy jedną z architektonicznych wizytówek kraju i jedno z najświętszych buddyjskich miejsc pielgrzymkowych w Nepalu - Stupę Swayambhunath. Stupa ta jest jednym z najstarszych miejsc kultu religijnego w Nepalu. Wpisana została na listę Światowego Dziedzictwa Kultury UNESCO w 1979 roku. Na stupie namalowane są oczy i brwi Buddy oraz symbol „jedności”. Zwana jest ona potocznie Świątynią Małp, ponieważ jej okolice zamieszkują liczne stada tych zwierząt. W skład kompleksu wchodzi stupa, kilka świątyń i sanktuarium, klasztor tybetański, muzeum i biblioteka. Ze wzgórza na którym znajduje się Stupę Swayambhunath roztacza się przepiękny widok na miasto i całą Dolinę Katmandu. Nieodłącznym elementem tutejszego krajobrazu są powiewające na wietrze flagi modlitewne. Nocleg w Klasztorze Bencien lub hotelu w Thamel. Wysokość nad poziomem morza 1 335 m.

MUSTANG NEPAL WYJAZD

Dzień 3. Kathmandu

Wczesnym rankiem zajęcia terapii uzdrawiania dźwiękiem mis tybetańskich (czas trwania zajęć około półtorej godziny). Terapia dźwiękiem pozytywnie wpływa na organizm jednocześnie na wielu poziomach, zarówno pod względem fizycznym jak i psychoemocjonalnym. Dźwięki tybetańskich mis i gongów pomagają się odprężyć, pozbyć się stresu i jego efektów. 

Po śniadaniu załatwienie spraw organizacyjnych i czynności administracyjnych związanych z wjazdem do Górnego Mustangu. (Jeśli zajdzie konieczność - pilot i uczestnicy zobligowani będą udać się do Ministerstwa Turystyki po permity i wszystkie pozwolenia na wjazd do Mustangu. Jeśli permity zostaną wydane bez konieczności osobistego stawiennictwa rozpoczniemy wcześniejsze zwiedzanie Kathmandu i okolic). W pierwszej kolejności pojedziemy do pobliskiego Patan, które nazywane jest również „Miastem światła”. Zwiedzanie Placu Durban, którego sercem jest Pałac Królewski. Następnie wizyta w Domu Żywej Bogini Kumari, gdzie spotkamy się z Kumari i otrzymamy jej błogosławieństwo. Spacer zabytkowymi uliczkami Starego Miasta i wizyta w hinduistycznej świątyni Pashupatinath, uważanej za najświętszą świątynię Śiwy w Nepalu. Świątynia usytuowana jest na brzegu rzeki Bagmati i ma kształt stupy. Do świątyni mogą wejść jedynie wyznawcy hinduizmu. Odwiedzający, którzy nie są hinduistami, mogą obserwować świątynię oraz odbywające się w niej obrzędy i rytuały z drugiego brzegu rzeki. Obok świątyni znajduje się miejsce używane do kremacji zmarłych oraz duży plac, gdzie kupić można religijne pamiątki. Kolejnym punktem będzie Stupa Bouddhanath. Jest to druga co do wielkości stupa na świecie. Otoczona buddyjskimi klasztorami stanowi centrum społeczności tybetańskich emigrantów. Trudnią się oni tradycyjnym rzemiosłem, rękodziełem i handlem. Wieczorem fakultatywne masaże na Thamelu. Nocleg w Klasztorze Bencien lub hotelu w Thamel. Wysokość nad poziomem morza 1 335 m.

Kathmandu

Dzień 4. Kathmandu / Pokhara

Po śniadaniu wyjazd do Pokhara. Podróż wzdłuż brzegów rzeki Trishuli. Mijać będziemy wiele mostów wiszących, łączących brzegi rzeki. Po drodze przepiękne panoramy górskich szczytów i pól ryżowych, wodospady oraz malowniczo położone wioski. Odpoczynek po podróży nad Jeziorem Phewa u stóp masywu Annapurna. Nocleg w Pokhara. Czas trwania podróży: około 6 - 7 godzin. Wysokość nad poziomem morza 1 335 m - 900 m.

Pokhara

Dzień 5. Pokhara / Kagbeni

Po wczesnym śniadaniu wyjazd do Kagbeni z postojem w Jomsom w celu zakończenia procedur umożliwiających wjazd do Górnego Mustangu. Podczas trasy spektakularne panoramy górskich szczytów (Dhaulagiri, Annapurna i Fishtail). Trasa prowadzić będzie wzdłuż brzegów malowniczo położonej rzeki Kali Gandaki. Po drodze przepiękne panoramy górskie, wodospady i małe wioski z domami o tradycyjnej architekturze. W Tatopani zatrzymamy się na lunch. Tatopani oznacza "gorąca woda". Wioska słynie z gorących źródeł siarczanowych, można tu zażyć kapieli całego ciała lub stóp (wysoka temperatura). W wiosce będziemy mieli również okazje spotkania z mieszkańcami a także himalaistami wybierającymi się lub wracającymi z wyprawy z Annapurna ( jesteśmy na głównym szlaku Annapurna). Następnie kontynuacja podróży do Kagbeni. Po drodze wizyta w malowniczo usytuowanej wiosce Eaklibatti, gdzie obejrzymy tradycyjną lokalną architekturę - domy o płaskich dachach, a także ruiny starej twierdzy. Po dotarciu do Jomsom pilot uzyska wymagane pozwolenia na wjazd do Królestwa Mustang i karty TIMs. Dalsza podróż do Kagbeni. Droga wiedzie wzdłuż koryta przez kamieniste i równinne pustkowia. Wioska otoczona jest przez tarasy pól uprawnych i położona w dolinie rzeki Kali Gandaki. Kagbeni stanowi symboliczną granicę Górnego Mustangu z Nepalem. Po dotarciu na miejsce odpoczynek i zwiedzanie wioski z tradycyjną zabudową. Kagbeni to brama do Królestwa Mustang. Nocleg w Kagbeni. Okolica Kagbeni to przedsmak tego co czeka nas w najbliższych dniach wyprawy. Czas trwania podróży: około 8 - 9 godzin. Wysokość nad poziomem morza 900 m - 2 700 m - 2 810 m.

MUSTANG NEPAL WYJAZD

Dzień 6. Kagbeni / Chele  - Do wyboru: trekking lub przejazd jeepem

Grupa trekkingowa - Po wczesnym śniadaniu rozpoczynamy trekking do Chele. Wyruszamy bardzo wcześnie rano. Mustang jest bardzo wietrznym i suchym rejonem. W ciągu dnia wzmaga się tu silny wiatr unoszący w powietrze duże ilości piachu i pyłu. Po opuszczeniu Kagbeni, szlak prowadzi w górę, skąd roztacza się piękny widok na wioskę, dolinę oraz szczyt Nilgiri. Następnie trasa ciągnie się wzdłuż brzegów rzeki, po czym prowadzi na wschód do płaskiego, suchego i pustynnego obszaru. Pierwszą osadą napotkaną po drodze będzie wioska Tangbe otoczona polami jęczmienia, gryki oraz sadami owocowymi. W wiosce obejrzymy tradycyjne zabudowania, wąskie uliczki i bielone domy o płaskich dachach. Nieopodal wioski po drugiej stronie rzeki znajdują się jaskinie, które usytuowane są wysoko w pionowej skale klifu. Jaskinie te były niegdyś zamieszkałe i stanowiły schronienie dla miejscowej ludności. Trasa poprowadzi dalej do kolejnej niewielkiej wioski. Po dotarciu do Chele odpoczynek. Nocleg w Chele. Czas trwania trekkingu: 5 - 6 godzin. Wysokość nad poziomem morza 2 810 m - 3 050 m.

MUSTANG NEPAL WYJAZD

Grupa podróżująca jeepem - Po śniadaniu rozpoczniemy zwiedzanie wioski Kagbeni, uważanej za jedną z najstarszych wiosek w Himalajach. Kagbeni położone jest malowniczo nad rzeką Kali Gandaki, na północ od gór Dhaulagiri i Annapurna. Najbardziej znanym zabytkiem w wiosce jest buddyjski klasztor Kag Chode Thubten Samphel Gompa - Czerwony Klasztor, który zbudowany został w 1429 roku. Klasztor podobnie jak większość okolicznej architektury nawiązuje do stylu tybetańskiego i doskonale komponuje się z surowym górskim otoczeniem. Z wioski roztaczają się przepiękne widoki na Mustang. Następnie wyjazd do miasteczka Muktinath. Po drodze zatrzymamy się w punkcie widokowym, z którego obserwować będziemy szczyt Annapurna oraz leżące w jej pobliżu pasma górskie. W miasteczku Muktinath znajduje się świątynia poświęcona Bogu Wisznu, która wybudowana została najprawdopodobniej w XV wieku. Jest to święte miejsce pielgrzymek wyznawców hinduizmu i buddyzmu. W świątyni panuje niezwykła atmosfera. Niepowtarzalny klimat tworzą modlący się wierni, dymy i zapach kadzideł, rozbrzmiewające modlitwy, powiewające flagi modlitewne oraz sto osiem źródeł, w których dokonuje się rytualnych ablucji. Podobno, każdy kto zanurzy się w wodzie źródlanej dostąpi odpuszczenia grzechów. Dalszy przejazd do Chuksang, gdzie zatrzymamy się na lunch. Kontynuacja podróży do Chele. Nocleg w Chele. Czas przejazdu jeepem około 2 godziny + zwiedzanie. Wysokość nad poziomem morza 2 810 m - 3 050 m.

Dzień 7. Chele / Syangboche / Ghami  - Do wyboru: trekking lub przejazd jeepem

Po śniadaniu wyjazd całą grupą do Syangboche położonego na wysokości 3800 m n.p.m. Podróż jeepem do Syangboche trwać będzie około 1,5 godziny. Dalsza podróż zgodnie z dokonanym wyborem.

Grupa trekkingowa - Po dotarciu do Syangboche rozpoczniemy trekking w kierunku wioski Ghami. Po kwadransie marszu dotrzemy do Przełęczy Yamda na wysokość 3850 m n.p.m. W czasie dzisiejszego trekkingu mijać będziemy malownicze wioski, chorteny i herbaciarnie. Trasa wiedzie przez lasy i pola jęczmienia. Dotrzemy do Przełęczy Nyi na wysokość 4010 m n.p.m. skąd jest już blisko do otoczonej malowniczymi polami wioski Ghami. Jest to jedna z największych wiosek w rejonie Lo. Nocleg w Ghami. Czas trwania trekkingu: 5 - 6 godzin. Wysokość nad poziomem morza: 3 050 m - 3 510 m.

Grupa podróżująca jeepem - Dalszy przejazd w kierunku Ghami. Podczas dzisiejszej trasy przekroczymy przełęcze: Taklam (3624 m n.p.m.), Dajori (3735 m n.p.m.), Yamda na na wysokości 3850 m n.p.m. oraz Nyi na wysokości 4010 m n.p.m. Po drodze malownicze panoramy ośnieżonych szczytów Tilicho, Yakawa Kang i Damodar Danda. Przed dotarciem do Ghami odwiedzimy wioskę Geling, która słynie z XV-wiecznej świątyni buddyjskiej znanej Geling Gompa. Nocleg w Ghami. Czas przejazdu jeepem około 3 godziny + zwiedzanie. Wysokość nad poziomem morza: 3 050 m - 3 510 m.

MUSTANG NEPAL WYJAZD

Dzień 8. Ghami / Tsarang (Charang) (grupa trekkingowa) lub Ghami / Lo-Manthang (grupa podróżująca jeepem)  - Do wyboru: trekking lub przejazd jeepem

Grupa trekkingowa - Po śniadaniu wyruszymy w trasę do wioski Tsarang (Charang) położonej na wysokości 3560 m n.p.m. Dziś czeka nas niezbyt trudny, malowniczy odcinek prowadzący przez przełęcze, z których roztaczają się wyjątkowo piękne górskie widoki. Po przekroczeniu wiszącego mostu łączącego brzegi rzeki Ghami Khola, szlak wspina się na płaskowyż, gdzie znajduje się najdłuższy w Górnym Mustangu mur mani, utworzony z kamieni modlitewnych. Kolejny odcinek wiedzie do Przełęczy Tsarang, skąd widać już dawną stolicę regionu Tsarang (Charang). W wiosce znajduje się klasztor buddyjski, ciekawa stupa oraz dawna rezydencja władców. Obejrzymy Biały Dzong i Czerwoną Świątynię, gdzie znajduje się kolekcja posągów i wotów dziękczynnych oraz kolekcja obrazów z wizerunkami siedzącego Buddy. Nocleg w Tsarang (Charang). Czas trwania trekkingu: 5 - 6 godzin. Wysokość nad poziomem morza: 3 510 m - 3 560 m.

Grupa podróżująca jeepem - Po śniadaniu wyjazd w kierunku Lo-Manthang. Dziś po drodze podziwiać będzie można wspaniałe widoki szczytów Nilgiri, Tilicho, Annapurna I i Bhrikuti. Po dotarciu na miejsce spacer po Lo Manthang i najbliższej okolicy. Nazwa "Lo Manthang" w języku tybetańskim znaczy "upragniona dolina”. Miasto założone zostało w 1390 roku. Otoczone murami Lo Manthang to miasteczko niemalże o średniowiecznym charakterze. Do miasta prowadzi brama, a przed nią stoi olbrzymi młyn modlitewny i duży czorten. Tradycyjna architektura to domy o płaskich dachach, zbudowane z gliny i kamienia. Nad wieloma wejściami dostrzec można głowy zwierząt, które odpędzają złe duchy i demony. Wewnętrzna zabudowa miasta to ciasny labirynt z wąskimi brukowanymi uliczkami. Nocleg w Lo Manthang. Czas przejazdu jeepem około 2 godziny. Wysokość nad poziomem morza 3 510 m - 3 850 m. 

Nepal Mustang trekking

Dzień 9. Tsarang (Charang) / Lo-Manthang (grupa trekkingowa) lub Lo-Manthang (grupa podróżująca jeepem)

Grupa trekkingowa - Po śniadaniu rozpoczniemy trekking w kierunku stolicy Królestwa Mustang - Lo Manthang. Podczas trekkingu wspaniałe widoki na szczyty Nilgiri, Tilicho, Annapurna I i Bhrikuti oraz piękne czorteny. Początkowo szlak schodzi do kanionu Tsarang Chu, a następnie po przekroczeniu rzeki stromo wspina się w górę i prowadzi przez suche i piaszczyste, pustynne tereny. Dalej trasa łagodnie wznosi się i prowadzi do wietrznej Przełęczy Lo Manthang (3850 m n.p.m.), skąd widać już Dolinę Lo Manthang. Podczas zejścia do doliny przepiękne widoki na otoczone murami miasto i panoramę gór leżących przy granicy z Tybetem. Po dotarciu do Lo Manthang w zależności od pory, spacer po mieście i zwiedzanie lub odpoczynek. Lo Manthang w języku tybetańskim oznacza "upragniona dolina”. Miasto założone zostało w XIV w. Otoczone murami Lo Manthang, to miasteczko niemalże o średniowiecznym charakterze. Do miasta prowadzi brama, przed nią stoi młyn modlitewny i duży czorten. Wewnętrzna zabudowa miasta to ciasny labirynt z wąskimi brukowanymi uliczkami. Tradycyjna architektura Lo Manthang to domy o płaskich dachach, zbudowane z kamienia i gliny. Nad wejściami do domostw dostrzec można głowy zwierząt, które odpędzają złe duchy. Nocleg w Lo-Monthang. Czas trwania trekkingu: 3 - 4 godziny. Wysokość nad poziomem morza: 3 560 m - 3 850 m.

Grupa podróżująca jeepem - Dziś dzień zwiedzania Lo Manthang i okolic. Odwiedzimy świątynię Namgyal Gompa i Tingkhar. Namgyal Gompa położona jest na wzgórzu i jest bardzo istotnym klasztorem dla lokalnej społeczności. Klasztor pełni również funkcję miejscowego sądu. Po wizycie w Namgyal Gompa wybierzemy się do Tingkhar, ostatniej głównej wioski położonej na północny-zachód od Lo Manthang. Powrót do hotelu. Popołudniu spotkanie z grupą trekkingową i wspólny lunch. Czas wolny na odpoczynek lub spacer po Lo Manthang. Nocleg w Lo Manthang. Wysokość nad poziomem morza 3 850 m. 

Lo Manthang

Dzień 10. Lo-Manthang / Chosar

Grupa trekkingowa - Po śniadaniu rozpoczniemy zwiedzanie Lo Manthang i okolic. Obejrzymy świątynię Namgyal Gompa i Tingkhar. Namgyal Gompa położona jest na wzgórzu i jest bardzo istotnym klasztorem dla lokalnej społeczności, pełni również on funkcję miejscowego sądu. Po wizycie w Namgyal Gompa wybierzemy się do Tingkhar, ostatniej głównej wioski na północny-zachód od Lo Manthang. 

Grupa podróżująca jeepem - Po śniadaniu czas wolny na odpoczynek lub spacer po Lo Manthang. 

Następnie wspólny dla obu grup wyjazd do wioski Chosar, gdzie obejrzymy przepiękne Gompy Garphu i Nyphu Gompas. Wioska Chosar położona jest na głównym szlaku handlowym do Lhasy w Tybecie. Szlak został ostatnio wznowiony. Powrót do Lo-Manthang. Nocleg w Lo Manthang. Wysokość nad poziomem morza 3 850 m. 

lo manthang

Dzień 11. Lo-Manthang / Ghami  - Do wyboru: trekking lub przejazd jeepem

Grupa trekkingowa - Po śniadaniu wyruszymy w powrotny trekking w kierunku Ghami. Tym razem jednak wybierzemy inny szlak. Początkowo wędrówka w kierunku wioski Gyakar. W wiosce znajduje się Ghar Gompa z pięknymi malowidłami naskalnymi, która pochodzi prawdopodobnie z VIII wieku. Według lokalnej legendy, każde życzenie wypowiedziane w Gompie Ghar spełni się w przyszłości. Zwiedzimy Gompę, po czym wyruszymy w dalszą trasę do Ghami przez Dhakmar. Najwyższym punktem dzisiejszego trekkingu będzie Przełęcz Choku (4298 m n.p.m.). Nocleg w Ghami.  Czas trwania trekkingu: 8 - 9 godzin. Wysokość nad poziomem morza: 3 850 m - 4 210 m - 3 510 m.

Grupa podróżująca jeepem - Po śniadaniu wyjazd w podróż powrotną do Ghami. Nocleg w Ghami. Wysokość nad poziomem morza: 3 850 m - 3 510 m.

Mustang Nepal wyjazd

Dzień 12. Ghami / Chuksang / Jomsom 

Po śniadaniu wyjazd w podróż powrotną do Jomsom. W trakcie trasy zatrzymamy się w wiosce Chuksang. Chuksang leży w wąwozie z formacjami skalnymi o czerwonych, żółtych i rudych barwach przypominających ogromne organy. Przez okolicę przepływa rzeka zwana we wcześniejszym odcinku Kali Gandaki. W Chuksang zmienia ona nazwę na Mustang Khola. Obejrzymy tu między innymi klasztor i jaskinie. Wybierzemy się też na spacer wzdłuż rzeki Mustang Khola. Kontynuacja podróży do Jomsom. Czas przejazdu jeepem około 3 - 4 godziny + zwiedzanie. Wysokość nad poziomem morza: 3 510 m - 2 720 m.

MUSTANG NEPAL WYJAZD

Dzień 13. Jomsom / Pokhara

Wczesna pobudka. Transfer na lotnisko i wylot do Pokhary. Podczas lotu spektakularne panoramy wąwozów oraz górskich szczytów (Dhaulagiri, Annapurna i Fishtail). Po dotarciu do Pokhara śniadanie. Pokhara położona jest niemalże u stóp masywu Annapurna. To drugie po stolicy największe pod względem ilości mieszkańców miasto w Nepalu. Czas wolny na zwiedzanie miasta oraz spacer wzdłuż brzegów jeziora Phewa, którego nieodłącznym elementem są kolorowe łódki kołyszące się na wodzie. Znad brzegów Phewa roztacza się malowniczy widok na masywy Annapurny, Dhaulagiri i Manaslu. Warto wybrać się tu również o zachodzie, kiedy słońce chowa się za otaczającymi jezioro górami nadając im niesamowite barwy. Czas na zakupy i odpoczynek. Nocleg w Pokhara. Czas trwania lotu: 30 min. Wysokość nad poziomem morza: 2 720 m - 900 m

Pokhara

Dzień 14. Pokhara / Kathmandu

Po śniadaniu transfer na lotnisko i wylot do Kathmandu. Transfer do hotelu w Thamel. Czas wolny na odpoczynek, indywidualne zwiedzanie miasta i zakupy. Możliwe zamówienie fakultatywnych masaży relaksacyjnych, terapii dźwiękiem mis tybetańskich, zajęć jogi, aromaterapii. Nocleg w Kathmandu w dzielnicy Thamel.

Kathmandu

Dzień 15. Kathmandu

Po śniadaniu kontynuujemy pobyt w Kathmandu. Czas wolny na odpoczynek, indywidualne zwiedzanie miasta i zakupy. Możliwe zamówienie fakultatywnych masaży relaksacyjnych, terapii dźwiękiem mis tybetańskich, zajęć jogi, aromaterapii. Nocleg w Kathmandu w dzielnicy Thamel.

Nepal

Dzień 16. Kathmandu

Po wczesnym śniadaniu transfer na lotnisko zgodnie z godzinami lotów. Na lotnisku pożegnanie grupy z angielskojęzycznym pilotem / przewodnikiem Poza Trasą Adventure w Nepalu. Wylot z Kathmandu do Warszawy. Przylot do Warszawy.

Uwaga - Program jest ramowy. Kolejność zwiedzania może ulec zmianie ze względów organizacyjnych oraz ze względu na lokalne uwarunkowania i panujące warunki atmosferyczne.

MUSTANG NEPAL WYJAZD POZA TRASĄ - TRASA WYCIECZKI:

CENA: 3600USD

+ bilety lotnicze ok. 5500 PLN

Cena obejmuje:

 • Bilety lotnicze Warszawa - Kathmandu - Warszawa ok. 5500 PLN   *Koszt do rozliczenia wg ceny zakupu
 • Bilet lotniczy Jomsom - Pokhara
 • Bilet lotniczy Pokhara - Kathmandu
 • Noclegi w hotelach 3* (lokalna standaryzacja) w pokojach dwuosobowych w Kathmandu i Pokhara (lub klasztorach buddyjskich) oraz w hotelach klasy turystycznej i obiektach typu Guest House w Górnym Mustangu
 • Śniadania w Kathmandu i Pokhara 
 • Śniadania, lunche i kolacje podczas pobytu w Mustangu
 • Transfery i transport prywatnym samochodem oraz jeepami na trasie w Nepalu zgodnie z programem
 • Transport jeepami w Górnym Mustangu: Jomsom - Lo-Manthang - Jomsom zgodnie z opisem w programie
 • Obligatoryjne zaproszenie wymagane do wizy 
 • Opiekę polskiego pilota
 • Opiekę angielskojęzycznego nepalskiego przewodnika turystycznego
 • Podatek lokalny za wjazd do Górnego Mustangu 550 USD
 • Wszystkie podatki w Nepalu
 • Opłaty za wstępy: zezwolenie na wstęp do obszaru Górnego Mustangu, obszaru chronionego Annapurny i kartę TIms
 • Pozwolenia na wjazdy do miejsc, gdzie są wymagane
 • Wszystkie trekkingi zgodnie z programem
 • Permity i wszystkie pozwolenia na trekkingi
 • Mapę Górnego Mustangu
 • Koszty organizacyjne w Polsce i na miejscu wyprawy
 • Terapię dźwiękiem mis tybetańskich (w 3. dniu imprezy)
 • Ubezpieczenie KL/NW podróżne (Koszty leczenia: 500.000 PLN )
 • Składkę na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny

Cena nie obejmuje:

 • Kosztów testów PCR (o ile wymagane)
 • Kosztów wizy do Nepalu ( 25 USD za 15 dni lub 40 USD za 30 dni)
 • Kosztów posiłków poza śniadaniami w Kathmandu i Pokhara
 • Napojów do posiłków i napojów alkoholowych
 • W trakcie trekkingów indywidualnych kąpieli w ciepłej wodzie oraz ładowania baterii wszelkich urządzeń
 • Zwyczajowych napiwków (ok. 70 USD)
 • Kosztów fakultatywnych masaży, terapii dźwiękiem, zajęć jogi itp. podczas pobytu w Kathmandu w 13, 14 oraz 15 dniu imprezy
 • Innych atrakcji fakultatywnych i innych wydatków osobistych

*Grupa min. 6 osób

MUSTANG NEPAL WYJAZD NA ZDJĘCIACH

MUSTANG NEPAL WYJAZD - AZJA

Mustang Nepal wyjazd Azja - Chcesz dowiedzieć się więcej? Czytaj nasze relacje z podróży i wypraw:  Mustang Tiji Festival,   Tybet - Magiczna podróż wokół Góry Kailasz,   Chimi Lhakhang – Świątyna płodności w Bhutanie,  Podróż do Bhutanu – Królestwo Smoka ukryte w Himalajach