fbpx

kontakt@pozatrasa.pl
+48 22 350 73 46

Mustang Nepal wyjazd
wyprawa Jeepem
18.03.2021
-
03.04.2021
16
dni
CENA:
3600 USD + bilety lotnicze ok. 3500 PLN

MUSTANG NEPAL WYJAZD POZA TRASA

WYPRAWA JEEPEM

Mustang Nepal Wyjazd Poza Trasą to fascynująca wyprawa jeepem szlakiem do serca Himalajów. Nepal to miejsce niezmiennie  przyciągające i inspirujące. Położony w najwyższych górach świata Nepal, olśniewa i zachwyca krajobrazami, przyciąga ogromnym bogactwem kulturowym, interesującą architekturą i sztuką. Miejsce to można zwiedzać na wiele sposobów. Jednym z nich jest wyprawa łącząca zwiedzanie Nepalu z przejazdami jeepami po najpiękniejszych zakątkach Mustangu. Podczas wyprawy jeepami Mustang Nepal Wyjazd Poza Trasą będziemy mogli zobaczyć piękno tutejszej przyrody, fantastyczne krajobrazy, bajkowo usytuowane miasteczka, klasztory buddyjskie, wielowiekowe świątynie hinduistyczne a także miejsca pełne tajemnic, które przez lata odcięte były od cywilizacji. Mustang ukryty w samym sercu Himalajów to najbardziej odizolowany i najmniej poznany zakątek Himalajów, to autentyczność i spokojny, niczym nie zaburzony rytm życia mieszkańców, pustynna, sucha i wietrzna kraina przypominająca jałowe księżycowe krajobrazy. Aby dotrzeć do Królestwa Mustang najpierw wyruszymy w podróż do miasta Pokhara następnie do Jomsom, a stąd jeepami pokonamy drogę do Kagbeni, które zwane jest wrotami do Mustangu. Następnie czeka nas ekscytująca podróż trasą w górę rzeki Kali Gandaki aż do Lo Manthang, stolicy Królestwa Mustang. Mustang Nepal Wyjazd Poza Trasą - to będzie niezwykle emocjonująca podróż i niepowtarzalna wyprawa w Himalaje. Zapraszamy w podróż Mustang Nepal Wyjazd Poza Trasą!

Wyjazd odbywa się jeepem. Z uwagi na topografię i zarys trasy, znaczny jej odcinek można pokonać jeepem lub w formie spacerów/trekkingów. Uczestnicy nie zainteresowani trekkingiem całą trasę mogą pokonać jeepem. Wybór wariantu trasy - należy do uczestników.

Autor programu Łukasz Odzimek. Copyright © Poza Trasą Adventure.

MUSTANG NEPAL WYJAZD LISTOPAD 2020 - PROGRAM PODRÓŻY:

Dzień 1. 

Wylot do Kathmandu. 

Dzień 2. NEPAL - Kathmandu

Przylot do Kathmandu. Odpoczynek i czas wolny na aklimatyzację. Wieczorem spacer wokół jednej z architektonicznych wizytówek Nepalu - Stupy Syambhunath, która układa się w kształt mandali i wygląda jak miska ryżu. Ta buddyjska stupa zwana jest również „Świątynią Małp”. Świątynia powstała przed V wiekiem naszej ery i jest miejscem szczególnie czczonym przez Nepalczyków. Wpisana została ona na listę Światowego Dziedzictwa Kultury UNESCO w 1979 roku. Syambhunath położona jest na wzgórzu, skąd roztacza się przepiękny widok na miasto i całą dolinę Kathmandu. Wieczorem fakultatywne masaże na Thamelu.

Nocleg w klasztorze z mnichami w bliskiej odległości od Thamel. (Jeśli klasztor będzie zamknięty dla turystów wówczas nocleg w Thamel). Wysokość nad poziomem morza 1 335 m.

MUSTANG NEPAL WYJAZD

Dzień 3. Kathmandu

Wczesnym rankiem zajęcia terapii uzdrawiania dźwiękiem mis tybetańskich lub zajęcia jogi (czas trwania zajęć około półtorej godziny). Terapia dźwiękiem pozytywnie wpływa na organizm jednocześnie na wielu poziomach, zarówno pod względem fizycznym jak i psychoemocjonalnym. Dźwięki tybetańskich mis i gongów pomagają się odprężyć, pozbyć się stresu i jego efektów. 

Po śniadaniu załatwienie spraw organizacyjnych i czynności administracyjnych związanych z wjazdem do Górnego Mustangu. (Jeśli zajdzie konieczność - pilot i uczestnicy zobligowani będą udać się do Ministerstwa Turystyki po permity i wszystkie pozwolenia na wjazd do Mustangu. Jeśli permity zostaną wydane bez konieczności osobistego stawiennictwa rozpoczniemy wcześniejsze zwiedzanie Kathmandu i okolic). 

W pierwszej kolejności pojedziemy do pobliskiego Patan, które nazywane jest również „Miastem światła”. Zwiedzanie Placu Durban, którego sercem jest pałac Królewski. Następnie wizyta w Domu Żywej Bogini Kumari. Spacer zabytkowymi uliczkami starego miasta i wizyta w hinduistycznej świątyni Pashupatinath, uważanej za najświętszą świątynię Śiwy w Nepalu. Świątynia ma kształt stupy, usytuowana jest na brzegu rzeki Bagmati. Do świątyni mogą wejść jedynie wyznawcy hinduizmu. Odwiedzający, którzy nie są hinduistami, mogą obserwować świątynię oraz odbywające się w niej obrzędy i rytuały z drugiego brzegu rzeki. Obok świątyni znajduje się miejsce używane do kremacji zmarłych oraz duży plac, gdzie kupić można religijne pamiątki. Kolejnym punktem będzie Stupa Bouddhanath. Jest to druga co do wielkości stupa na świecie. Otoczona buddyjskimi klasztorami stanowi centrum społeczności tybetańskich emigrantów. Trudnią się oni tradycyjnym rzemiosłem, rękodziełem i handlem. Wieczorem fakultatywne masaże na Thamelu.

Nocleg w klasztorze z mnichami w bliskiej odległości od Thamel. (Jeśli klasztor będzie zamknięty dla turystów wówczas nocleg w Thamel). Wysokość nad poziomem morza 1 335 m.

Kathmandu

Dzień 4. Kathmandu / Daman 

Po śniadaniu wyjazd wynajętym prywatnym samochodem do Daman, położonego około 75 km od Kathmandu. W czasie przejazdu stopniowa aklimatyzacja. Daman jest jedną z najpiękniejszych atrakcji turystycznych w gminie Thaha w dystrykcie Makwanpur w środkowym Nepalu. Przy sprzyjających warunkach atmosferycznych będziemy mogli zobaczyć tu jeden z najpiękniejszych widoków na Himalaje, rozciągający się od Dhaulagiri na zachodzie aż po Mount Everest na wschodzie.

Nocleg w Daman. Czas trwania podróży: około 5 - 6 godzin. Wysokość nad poziomem morza 1 335 m - 2 322 m. 

Dzień 5. Daman / Pokhara

Po śniadaniu wyjazd z Daman do Pokhara. Do pokonania dystans około 230 km. Po drodze przepiękne panoramy górskich szczytów. Po dotarciu do Pokhara czas wolny na odpoczynek i spacer w okolicy Jeziora Phewa skąd roztacza się malowniczy widok na masywy Annapurny, Dhaulagiri i Manaslu.

Nocleg w Pokhara. Czas trwania podróży: około 6 - 7 godzin. Wysokość nad poziomem morza 2 322 m m - 900 m. 

Pokhara

Dzień 6. MUSTANG - Pokhara / Jomsom / Kagbeni

Po wczesnym śniadaniu wyjazd do Kagbeni z postojem w Jomsom w celu zakończenia procedur umożliwiających wjazd do Górnego Mustangu. Podczas trasy spektakularne panoramy wąwozów oraz górskich szczytów (Dhaulagiri, Annapurna i Fishtail). Trasa prowadzić będzie wzdłuż brzegów malowniczo położonej rzeki Kali Gandaki. Po drodze przepiękne panoramy górskie, wodospady i małe wioski z domami o tradycyjnej architekturze. W Tatopani zatrzymamy się na lunch. Następnie kontynuacja podróży do Kagbeni. Po drodze wizyta w malowniczo usytuowanej wiosce Eaklibatti, gdzie obejrzymy tradycyjną lokalną architekturę - domy o płaskich dachach, a także ruiny starej twierdzy. Po dotarciu do Kagbeni odpoczynek i zwiedzanie wioski z tradycyjną zabudową. Kagbeni to brama do Królestwa Mustang. Położone jest w dolinie rzeki Kali Gandaki i stanowi symboliczną granicę Górnego Mustangu z Nepalem.

Nocleg w Kagbeni. Czas trwania podróży: około 8 - 9 godzin. Wysokość nad poziomem morza 900 m - 2 700 m - 2 810 m.

MUSTANG NEPAL WYJAZD

Dzień 7. Kagbeni / Ghami

Po wczesnym śniadaniu jeepami wyruszymy w kierunku Ghami. Droga prowadzić będzie przez Chele (3050 m n.p.m.) oraz Shyamboche (3800 m n.p.m.). Podczas dzisiejszej trasy przekroczymy przełęcze: Taklam (3624 m n.p.m.), Dajori (3735 m n.p.m.), Yamda na na wysokości 3850 m n.p.m. oraz Nyi na wysokości 4010 m n.p.m. Po drodze malownicze panoramy ośnieżonych szczytów Tilicho, Yakawa Kang i Damodar Danda.

Nocleg w Ghami. Czas trwania podróży: 3 - 4 godziny. Wysokość nad poziomem morza 2 804 m - 3 510 m.

MUSTANG NEPAL WYJAZD

Dzień 8. Ghami / Lo Manthang

Po śniadaniu wyjazd w kierunku Lo-Manthang. Dziś po drodze podziwiać będzie można wspaniałe widoki szczytów Nilgiri, Tilicho, Annapurna I i Bhrikuti. Po dotarciu na miejsce krótki wspólny spacer po Lo Manthang i najbliższej okolicy. Nazwa "Lo Manthang" w języku tybetańskim znaczy "upragniona dolina”. Miasto założone zostało w 1390 roku. Otoczone murami Lo Manthang to miasteczko niemalże o średniowiecznym charakterze. Do miasta prowadzi brama, a przed nią stoi olbrzymi młyn modlitewny i duży czorten. Tradycyjna architektura to domy o płaskich dachach, zbudowane z gliny i kamienia. Nad wieloma wejściami dostrzec można głowy zwierząt, które odpędzają złe duchy i demony. Wewnętrzna zabudowa miasta to ciasny labirynt z wąskimi brukowanymi uliczkami.

Nocleg w Lo Manthang. Czas trwania podróży: 2 - 3 godziny. Wysokość nad poziomem morza 3 565 m - 3 850 m. 

Nepal Mustang trekking

Dzień 9. Lo Manthang

Dziś dzień odpoczynku w Lo Manthang i zwiedzania jego okolic. Odwiedzimy świątynię Namgyal Gompa i Tingkhar. Namgyal Gompa położona jest na wzgórzu i jest bardzo istotnym klasztorem dla lokalnej społeczności, pełni również on funkcję miejscowego sądu. Po wizycie w Namgyal Gompa wybierzemy się do Tingkhar, ostatniej głównej miejscowości na północny-zachód od Lo-Manthang. Lub alternatywnie możemy udać się do wioski Chosar, aby zobaczyć przepiękne Gompy Garphu i Nyphu Gompas. Wioska Chosar położona jest na głównym szlaku handlowym do Lhasy w Tybecie. Powrót do Lo-Manthang. 

Nocleg w Lo Manthang. Wysokość nad poziomem morza 3 850 m. 

Lo Manthang

Dzień 10. Lo Manthang / Chuksang

Po śniadaniu rozpoczniemy podróż powrotną. Jeepami dotrzemy do wioski Chuksang. Po drodze przepiękne panoramy Himalajów i wodospad. Przekroczymy rzekę Kali Gandaki, która od Chuksang nosi już nazwę Mustang Khola. Po dotarciu na miejsce lunch, chwila odpoczynku a następnie rozpoczniemy zwiedzanie wioski. Chuksang leży w wąwozie z formacjami skalnymi o czerwonych, żółtych i rudych barwach przypominających ogromne organy. Obejrzymy tu między innymi klasztor i jaskinie. Wybierzemy się też na spacer wzdłuż rzeki Kali Gandaki/Mustang Khola. 

Nocleg w Chuksang. Czas trwania podróży: 5 - 6 godzin. Wysokość nad poziomem morza 3 850 m - 2 980 m.

MUSTANG NEPAL WYJAZD

Dzień 11. Chuksang / Jomsom

Po śniadaniu wyjazd do Jomsom. Po dotarciu na miejsce czas wolny na spacery i odpoczynek.

Nocleg w Jomsom. Wysokość nad poziomem morza  2 980 m - 2 720 m.

MUSTANG NEPAL WYJAZD

Dzień 12. Jomsom / Pokhara

Wcześnie rano transfer na lotnisko i wylot do Pokhara. Po przylocie śniadanie. Następnie czas wolny na odpoczynek, indywidualne zwiedzanie okolicy, spacery wzdłuż brzegów jeziora Phewa oraz zakupy. 

Uwaga: W przypadku złych warunków atmosferycznych i wynikającego z tego odwołania lotów, przejazd do Pokhara prywatnym jeepem. Podróż trwać będzie około 8 - 9 godzin. Po drodze zatrzymamy się na lunch.

Nocleg w Pokhara. Czas trwania lotu około 30 min. Wysokość nad poziomem morza 2 720 m - 900 m.

Pokhara

Dzień 13. Pokhara / Kathmandu / Bhaktapur

Po śniadaniu wylot do Kathmandu. W Kathmandu w pierwszej kolejności udamy się do prywatnego szpitala w celu wykonania testu PCR na Covid, którego wyniki otrzymamy 24-  48 godzin późnej. Następnie wyruszymy w podróż do najstarszego miasta Nepalu - Bhaktapur. Miasto między XII a XV w. był stolicą Nepalu. Bhaktapur w większości zamieszkałe jest przez wyznawców hinduizmu - Newarów.

Nocleg w Bhaktapur. Czas trwania lotu ok. 30 min / podróży do Bhaktapur ok. 30 min. Wysokość nad poziomem morza 900 m - 1 335 m.

Bhaktapur

Dzień 14. Bhaktapur / Kathmandu

Po śniadaniu podróż powrotna do Kathmandu. Wizyta w szpitalu w celu odebrania testów PCR - Covid. Następnie czas wolny na zakupy w Thamel, indywidualne zwiedzanie i spacery po mieście oraz masaż ajurwedyjski, który wywodzi się ze starożytnego, hinduskiego systemu leczenia oraz profilaktyki zdrowotnej. Thamel to jeden z najstarszych rejonów stolicy Nepalu, panuje tu niepowtarzalna atmosfera i klimat. Większość starych budynków w dzielnicy zaprojektowano w stylu Newari, pierwszych mieszkańców doliny Kathmandu. Znajdują się tu liczne lokalne restauracje, knajpki, kawiarnie i sklepy z wyrobami nepalskimi. Wieczorem fakultatywne masaże na Thamelu.

Nocleg w Thamel. Czas trwania podróży Bhaktapur - Kathmandu około 1 godziny. Wysokość nad poziomem morza 1 335 m.

MUSTANG NEPAL WYJAZD

Dzień 15. Kathmandu

Transfer na lotnisko i wylot do Warszawy. 

Kathmandu

Dzień 16. 

Powrót do Warszawy i zakończenie wyprawy Nepal - Mustang.

MUSTANG NEPAL WYJAZD POZA TRASĄ - TRASA WYCIECZKI:

CENA: 3600USD

+ bilety lotnicze ok. 3500 PLN

Cena obejmuje:

 • Bilety lotnicze Warszawa / Berlin - Kathmandu - Warszawa / Berlin ok. 3100 - 3500 PLN   *Koszt do rozliczenia wg ceny zakupu
 • Noclegi w hotelach 3* w pokojach dwuosobowych w Kathmandu , Pokhara, Daman, Bhaktapur w klasztorach buddyjskich oraz w hotelach klasy turystycznej i obiektach typu Guest House w Górnym Mustangu
 • Śniadania w Kathmandu, Pokhara, Daman
 • Śniadania, lunche i kolacje podczas pobytu w Mustangu ( 6 nocy)
 • Transport prywatnym samochodem, jeepami na trasie w Nepalu zgodnie z programem
 • Transport jeep w Górnym Mustangu: Jomsom do Lo-Manthang i do Jomsom zgodnie z programem
 • Bilet lotniczy z Jomsom do Pokhara
 • Bilet lotniczy z Pokhara do Kathmandu
 • Opiekę polskiego pilota
 • Opiekę angielskojęzycznego nepalskiego przewodnika turystycznego
 • Podatek lokalny wjazd do Górnego Mustangu 550 USD
 • Opłaty za wstępy: zezwolenie na wstęp do obszaru Górnego Mustangu, obszaru chronionego Annapurny i kartę TIms
 • Pozwolenia na wjazdy do miejsc, gdzie są wymagane
 • Mapę Górnego Mustangu
 • Koszty organizacyjne w Polsce i na miejscu wyprawy
 • Wszystkie podatki w Nepalu
 • Terapię dźwiękiem mis tybetańskich
 • Ubezpieczenie Signal Iduna KL/NW podróżne (Koszty leczenia: 50.000 EUR, NNW: 15.000 PLN, OC 30.000 EUR)
 • Polisę od rezygnacji w przypadku Covid +
 • Składkę na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny
 • Koszulkę firmową
 • Relację fotograficzną z wyjazdu

Cena nie obejmuje:

 • Kosztów badania PCR na covid w Polsce (72 h przed wylotem) oraz w Nepalu (20 - 50usd)
 • Kosztów wizy do Nepalu ( 25 usd za 15 dni lub 40 USD za 30 dni)
 • W trakcie trekkingów indywidualnych kąpieli w ciepłej wodzie oraz ładowania baterii wszelkich urządzeń
 • Fakultatywnych masaży
 • Zwyczajowych napiwków  (ok. 70 USD)
 • Napojów do posiłków i napojów alkoholowych
 • Innych atrakcji fakultatywnych i innych wydatków osobistych

MUSTANG NEPAL WYJAZD NA ZDJĘCIACH

MUSTANG NEPAL WYJAZD - AZJA

Mustang Nepal Azja - Chcesz dowiedzieć się więcej? Czytaj nasze relacje z podróży i wypraw:  Mustang Tiji Festival,   Tybet - Magiczna podróż wokół Góry Kailasz,   Chimi Lhakhang – Świątyna płodności w Bhutanie,  Podróż do Bhutanu – Królestwo Smoka ukryte w Himalajach