kontakt@pozatrasa.pl
+48 22 350 73 46

Podróż do Bhutanu

Podróż do Bhutanu – Królestwo Smoka ukryte w Himalajach

Podróż do Bhutanu położonego w trudno dostępnych Himalajach to unikalna i niepowtarzalna wyprawa. Królestwo Bhutan zwane inaczej Królestwem Smoka, zachwyca swoją unikalną kulturą, buddyjską aurą i dbałością o wiekowe tradycje. Symbolem kraju jest biały smok, który widnieje na żółto-pomarańczowej fladze. Bhutan to miejsce wyjątkowe ze względu na długotrwałą izolację, dzięki której zachowane zostały tradycje i kultura nieskażone obcymi wpływami. Nawet obecnie, mimo coraz intensywniejszych kontaktów ze światem zewnętrznym, kraj silnie zachowuje swoją tożsamość narodową. Tutejsza kultura oparta jest na starożytnej kulturze tybetańskiej i Buddyzmie, który aż do 2006 roku był tu jedyną dozwoloną religią. Kraj niezwykle dba również o przyrodę, środowisko naturalne ale także zdrowie swoich obywateli. Przyjeżdżającym tu turystom wolno palić tylko w specjalnie do tego wyznaczonych miejscach a pod groźbą wysokiej kary, zabronione jest częstowanie papierosami mieszkańców.

Podróż do Bhutanu

Podróżując po Bhutanie na każdym kroku wyczuwa się kojący spokój i równowagę. Uśmiechnięci i życzliwi mieszkańcy ubrani w tradycyjne stroje, zauroczą wszystkich swoim szczęściem, optymizmem i pokojowym podejściem do świata. Bhutańczycy pełni są szacunku do wszystkich istot, a dobrym przykładem to ilustrującym jest historia z 1963 roku, kiedy to do Bhutanu wjechał pierwszy samochód. Mieszkańcy przynosili siano, żeby nakarmić to dziwne stworzenie. Minister rządu, nie chcąc aby samochód zbytnio się męczył, polecił kierowcy jazdę wyłącznie na pierwszym biegu.

Podróż do Bhutanu – w trakcie wizyty w Królestwie Bhutan odwiedzimy liczne klasztory, złożymy wizytę w Rimpung Dzhong w Paro, najbardziej znanym i najbardziej charakterystycznym dzhongu – buddyjskim klasztorze w Bhutanie. Czeka nas też ostra wspinaczka na krawędź urwiska do ikony Bhutanu – klasztoru Taktsang – „Tygrysiego gniazda”. 

Szczegóły i programy podróży do Bhutanu znajdują się stronie wyprawy. O Królestwie Bhutan czytaj w naszych artykułach: Chimi Lhakhang – Świątynia płodności w BhutanieArchitektura i sztuka BhutanuBhutan Paro Rinpung Dzong