kontakt@pozatrasa.pl
+48 22 350 73 46

Góry RUWENZORI

Góry Ruwenzori – Magiczne Góry Księżycowe w Ugandzie

Góry Ruwenzori w tłumaczeniu lokalnego języka oznaczają „ten, który czyni deszcz”. Mówi się, iż najlepiej podziwiać je przy świetle księżyca dlatego nazywane są też Górami Księżycowymi. Przez większą część roku padają tu obfite deszcze a wierzchołki gór nawet przez trzysta dni w roku otulone są gęstymi mgłami.

Góry Ruwenzori to drugi co do wysokości łańcuch górski w Afryce, a najwyższy szczyt – Margherita (5109 m n.p.m.) jest trzecim szczytem Afryki. Klimat, roślinność i krajobraz zmieniają się w zależności od wysokości. Szlaki górskie prowadzą najpierw przez tropikalne lasy deszczowe, lasy bambusowe, potem przechodzą w bagna i wrzosowiska, które na dużej wysokości zanikają i pozostają tylko nagie skały i białe pole lodowca.

Uganda Rwanda wyjazd

O pokrytych wiecznym śniegiem Górach Księżycowych położonych w sercu Afryki pisał już w II wieku Ptolemeusz. Europejczycy odkryli to miejsce dopiero w połowie XIX wieku, podczas poszukiwań źródeł Nilu. Henry Morton Stanley był prawdopodobnie pierwszym podróżnikiem i badaczem Afryki, któremu udało się dostrzec zamglone szczyty Ruwenzori podczas wyprawy w 1889 roku.

Spotkanie oko w oko z gorylami górskimi w Nieprzeniknionym Lasie Bwindi, rejs po Jeziorze Wiktorii, safari w Parku Narodowym Murchison Falls, wędrówka po tajemniczych Górach Księżycowych – to tylko niektóre z atrakcji, które mamy w planach podczas wypraw do Ugandy i Rwandy. Poza Trasą Adventure zaprasza na wizytę w Górach Ruwenzori podczas wyprawy Uganda i Rwanda.

Szczegóły i program wyprawy do Ugandy i Rwandy znajdują się stronie wyprawyO Ugandzie i Rwandzie czytaj w naszych artykułach Uganda trekking Góry Ruwenzori,  Kalangala w Ugandzie. Wyspy Sese na Jeziorze Wiktorii

Autor: Admin