kontakt@pozatrasa.pl
+48 22 350 73 46

Orzeł

Spotkałem człowieka, który kochał ptaki – zwłaszcza orły, a jednego od kilku lat posiadał. Mieszkał on na stepach Centralnej Azji, gdzie orzeł jest uważany za największego przyjaciela człowieka.
Każdego dnia rozmawiał on ze swoim ptakiem. Pokazał mi też co on potrafi. Udaliśmy się na wzniesienie ? a to dlatego, iż orzeł mający ogromne skrzydła na terenie nizinnym ma problem ze startem.

Kiedy następował moment do rozpoczęcia lotu, Kassim zdejmował mu kaptur zakrywający oczy. Puszczony orzeł zataczał kręgi na niebie, a gdy spostrzegł poruszające się zwierzę, zrywał się i pikował w dół. Zadawał mu natychmiastową śmierć od uderzenia dziobem w kręgosłup.

Miłość Kassima i jego orła była wielka. Jak mówił wytresowanie orła nie należało do prostych zadań, ale to właśnie dlatego ten ptak stał się jego jedynym przyjacielem.

Jego orzeł był ogromny, długość jego ciała dochodziła do metra, rozpiętość skrzydeł do dwóch, a ogona do około 20 centymetrów. Miał zakrzywione i ostre jak brzytwa szpony idealnie przystosowane do trzymania ofiary.

Kassim opisywał swojego orła jako idealnego wojownika, marzył, aby stać się wolnym ? Tak jak On.

autor: Łukasz Odzimek