fbpx

kontakt@pozatrasa.pl
+48 22 350 73 46

ALASKA WYJAZD
PARK NARODOWY DENALI
FAIRBANKS - VALDEZ - SEWARD
PARK NARODOWY KENAIPARK
02.07.2023
-
14.07.2023
13
dni
CENA:
4580 USD + bilety lotnicze ok. 3500 PLN

ALASKA WYJAZD Z POZA TRASĄ

ANCHORAGE - EKLUTNA - TALKEETNA - PARK NARODOWY DENALI - FAIRBANKS - VALDEZ - SEWARD - PARK NARODOWY KENAI - HOMER

Alaska wyjazd z Poza Trasą to doskonała okazja do obcowania z wszechobecną dziką, nieskażoną przez człowieka przyrodą. Alaska jest największym stanem w Stanach Zjednoczonych Ameryki Północnej, a jednocześnie najmniej zaludnionym regionem kraju. Jest ona także jednym z najbardziej dzikich regionów świata. Obszar Alaski na południu pokrywa tajga, na Dalekiej Północy tundra. Powierzchnia jest górzysta z najwyższym szczytem Ameryki Północnej Denali - Mount McKinley (6194 m n.p.m.). Alaska słynie z ogromnych otwartych przestrzeni, wyjątkowej przyrody i niepowtarzalnych krajobrazów. Rozległe tundry, tajgi, najwyższe góry Ameryki Północnej, lodowce, krystalicznie czyste rzeki i jeziora - to wszystko czeka na nas podczas podróży Alaska wyjazd z Poza Trasą. Bliskość dzikiej przyrody powoduje niesamowite wrażenia, które na zawsze pozostają w pamięci. Zapraszamy!

Autor programu Łukasz Odzimek. Copyright © Poza Trasą Adventure.

ALASKA WYJAZD - PROGRAM PODRÓŻY:

 

Dzień 1. 

Wylot z Warszawy lub Berlina na Alaskę do Anchorage. 

Dzień 2. Anchorage

Przylot do Anchorage. Na lotnisku spotkanie grupy z miejscowym przedstawicielem Poza Trasą Adventure na Alasce. Transfer do hotelu. Anchorage - malowniczo położone nad Zatoką Cooka, to największe miasto na Alasce. Mieszka tu ponad 40% całej populacji tego amerykańskiego stanu. Miasto otaczają Góry Chugach, które wraz z zatoką tworzą przepiękny krajobraz. Odpoczynek po podróży, wspólna kolacja. Spacer nad Zatoką Cook’a i wizyta w najpiękniejszym punkcie widokowym w mieście. Nocleg w Anchorage. 

anchorage

Dzień 3. Anchorage / Jezioro Eklutna / Talkeetna / Park Narodowy Denali

Po śniadaniu wyjazd w okolice miejscowości Eklutna. Spacer malowniczymi okolicami turkusowego Jeziora Eklutna, otoczonego wysokimi szczytami górskimi. Przejazd przez Przełęcz Hatcher i krótki spacer po terenie opuszczonej kopalni złota Independence. Po czym wyruszymy w podróż do miasteczka Talkeetna, które było inspiracją dla kultowego serialu „Przystanek Alaska”. Spacer wzdłuż malowniczo położonej rzeki Susitna, z przepiękną panoramą szczytów Denali oraz Foraker. Wizyta i lunch w lokalnym browarze. Popołudniu podróż w kierunku Parku Narodowego Denali. Po drodze zatrzymamy się w najpiękniejszych miejscach trasy na zdjęcia i spacery w parkach stanowych. W czasie podróży liczne punkty widokowe na szczyt Denali. Nocleg w okolicach Parku Narodowego Denali.

*W ciągu dnia atrakcja fakultatywna - Zainteresowani wyruszyć mogą na lot widokowy ku najwyższemu szczytowi Ameryki Północnej - Denali (6190 m n.p.m.) w latach 1896–2015 zwanym Mount McKinley (ok. 420$ od osoby). 

Alaska wycieczka Alaska wyjazd

Dzień 4. Park Narodowy Denali

Po wczesnym śniadaniu wyruszymy wgłąb Parku Narodowego Denali. Po terenie parku podróżować będziemy specjalnymi busami parkowymi. Obserwacja niezwykłej przyrody, bezpieczne spotkania z dzikimi zwierzętami mieszkającymi na terenie parku - niedźwiedziami grizzly, łosiami, karibu, kozami górskimi. Popołudniu wspólne spacery / wędrówki po okolicy. Przy sprzyjających warunkach atmosferycznych - ujrzymy wyjątkowo piękne panoramy szczytu Denali. Nocleg w okolicach Parku Narodowego Denali. 

Denali

Dzień 5. Park Narodowy Denali / Fairbanks 

Przejazd w kierunku Fairbanks, stolicy i jedynego większego miasta alaskańskiego interioru. Miasto leży nad rzeką Chena. Założone zostało w 1902 roku przez poszukiwaczy złota, a główną pozostałością po tamtych czasach jest kopalnia złota El Dorado. Tereny na których dziś leży Fairbanks, od setek lat zamieszkiwane były przez rdzenne plemiona Indian Atabasków. Latem słońce zachodzi tu po północy, a zimą wychodzi ponad horyzont jedynie na kilka godzin, jest to również jedno z najzimniejszych miast na Alasce. Spacer po najbardziej interesujących miejscach miasta. Zwiedzanie Muzeum Północy (Aurora Ice Museum) przy uniwersytecie w Fairbanks oraz nauka płukania złota. Wizyta w Parku Pionierów, ukazującym początki współczesnego osadnictwa i eksploracji Alaski. Nocleg w Fairbanks. 

Alaska Wyjazd

Dzień 6. Fairbanks / Valdez

Po śniadaniu wyruszymy w długą trasę w kierunku miasta Valdez, położonego na wewnętrznym - północnym brzegu Zatoki Księcia Williama. W czasie podróży zatrzymamy się wielokrotnie na zdjęcia w najpiękniejszych punktach trasy - widoki na lodowce Gór Alaska, oraz szczyty Gór Wrangell, a także obserwację zwierząt. Przejazd wzdłuż Parku Narodowego Wrangell – St. Elias, największego w USA - jedną czwartą parku pokrywają lodowce, tworzące niedostępną przestrzeń. Popołudniowy spacer po Przełęczy Thompsona. Przejazd wśród wodospadów Kanionu Keystone (Bridal Veil Falls). Valdez to najbardziej wysunięty na północ port Ameryki Północnej Po dotarciu na miejsce, spacer po mieście i wieczorna obserwacja zwierząt nad Zatoką Księcia Williama. Nocleg w Valdez. 

Alaska wyjazd

Dzień 7. Valdez / Anchorage

Po śniadaniu wyjazd w kierunku Anchorage. W trakcie podróży liczne postoje w punktach widokowych. Spacer po kolorowych Górach Sheep. Następnie wizyta w punkcie widokowym, skąd roztacza się niesamowity widok na Lodowiec Matanuska. Nocleg w Anchorage. 

Dzień 8. Anchorage / Seward

Wczesna pobudka i śniadanie. O poranku (godzina 6:45) rozpoczniemy przejazd pociągiem Kolei Alaska najpiękniejszym szlakiem kolejowym w stanie. Trasa prowadzi nad oceanem, a także wśród gór, lodowców i rzek. Koniec trasy w Seward. Miasteczko położone jest na obszarze Półwyspu Kenai, nad Zatoką Zmartwychwstania (Resurrection Bay) - w głębi jednego z przepięknych fiordów Zatoki Alaska (Gulf of Alaska). Po dotarciu na miejsce wyruszymy w około pięciogodzinny rejs po Zatoce Zmartwychwstania. Płynąć będziemy wśród małych zatoczek, porozrzucanych wysepek, cieśnin i głębokich fiordów. W czasie rejsu wyjątkowo malowniczą okolicą, obserwować będziemy wieloryby, licznie pojawiające się w zatoce w okresie letnim, maskonury i lwy morskie. Szczególne wrażenie robią lodowce - schodzące wprost do oceanu. Nocleg w Seward. 

Kenai na Alasce

Dzień 9. Seward / Park Narodowy Kenai Fjords / Homer

Po śniadaniu wizyta na terenie Parku Narodowego Kenai Fjords. Spacer w kierunku Lodowca Exit. Droga wiedzie przez malownicze Moose Pass do Cooper Landing - miejsca szczególnie ulubionego przez wędkarzy. Można tu wędrować szlakami wiodącymi zachwycającymi terenami. Ścieżki prowadzą przez bujne lasy i łąki, otoczone połyskującymi wodami rzeki i jeziora. Często są to historyczne szlaki używane niegdyś przez poszukiwaczy złota. Spacer nad Jeziorem Kenai. Obserwacja wędkarzy na rzece Kenai. Popołudniu podróżować będziemy malowniczą trasą do Homer. W czasie podróży wielokrotnie zatrzymamy się na zdjęcia i krótkie spacery. Homer położone jest w Zatoce Kachemak na południowym krańcu Półwyspu Kenai. To urocze miasteczko słynie z licznych galerii prezentujących alaskańską sztukę. Można tu również zakupić piękne oryginalne rękodzieło artystyczne. Kolacja - proponujemy świeżego halibuta na mierzei Homer Spit z widokiem na ocean. Nocleg w Homer. 

Kenai rzeka Alaska wyjazd

Dzień 10. Homer

Śniadanie. Dzień spędzimy w miasteczku Homer. Spacery po najpiękniejszych plażach Homer z widokami na Zatokę Kachemak. Ośnieżone szczyty i  lodowce odbijające się w lśniących wodach Zatoki Kachemak to wyjątkowo piękne widoki. Tereny te, szczególnie upodobały sobie orły, które z pewnością uda nam się zaobserwować. Czas na wizytę u lokalnych artystów oraz rejs statkiem po Zatoce Kachemak (water taxi). Nocleg w Homer. 

*W ciągu dnia atrakcja fakultatywna - Zainteresowani wyruszyć mogą na obserwację niedźwiedzi brunatnych. Wycieczka z lokalnym przewodnikiem. Przelot małymi samolotami (5-6 h). Koszt ok. 800 USD + 15% napiwku dla przewodnika. 

Alaska wycieczka Alaska wyjazd

Dzień 11. Homer / Ninilchik / Girdwood / Anchorage

Po śniadaniu wyjazd do małego rybackiego miasteczka Ninilchik. Miasteczko ma ciekawą historię. W krajobrazie dostrzeżemy tu prawosławne cerkwie, a część mieszkańców ma rosyjskie pochodzenie. Następnie podróż szutrową trasą po terenach zamieszkałych przez niedźwiedzie czarne. Wizyta przy Jeziorze Portage oraz w miasteczku Whittier. Spacer nad Zatoką Księcia Williama. Odwiedzimy również miasteczko Girdwood - otoczony siedmioma lodowcami - kurort narciarski. Wjazd kolejką linową i spacer pod lodowiec Alyeska. Ze szczytu roztaczają się niesamowite widoki na ocean oraz góry. Podróż powrotna do Anchorage. Nocleg w Anchorage. 

Ninilchik cerkwie na Alasce

Dzień 12. Anchorage

Po śniadaniu poranny spacer po Anchorage. Okazja do zakupów autentycznych pamiątek z Alaski. Transfer na lotnisko zgodnie z rozkładem lotów. Wylot do Warszawy lub Berlina. 

Dzień 13. 

Przylot do Warszawy lub Berlina. Powrót do Polski. 

*Uwagi Program 13-dniowy: Dłuższe przejazdy (nawet ośmiogodzinne), dość napięty program. 

TRASA WYCIECZKI:

CENA: 4580 USD

+ bilety lotnicze ok. 3500 PLN

Cena obejmuje:

 • Bilety lotnicze Warszawa /Berlin - Anchorage - Warszawa / Berlin ok. 3500 PLN   *Koszt do rozliczenia wg ceny zakupu
 • Noclegi w hotelach w sprawdzonych hotelach, wysokiej klasy pensjonatach lub klimatycznych domkach, w pokojach dwuosobowych (łóżka pojedyncze lub podwójne - w zależności od potrzeb grupy). Pokoje jednoosobowe na zapytanie.
 • Śniadania
 • Transport na całej trasie zgodnie z opisem przestronnym, wygodnym vanem dostosowanym do potrzeb grupy
 • Wszelkie dokumenty i permity na wjazdy do miejsc tam gdzie są wymagane
 • Wszelkie obowiązkowe opłaty miejscowe
 • Opiekę polskiego pilota
 • Opiekę lokalnego pilota i przewodnika polskojęzycznego
 • Usługi miejscowych przewodników angielskojęzycznych
 • Wszelkie opłaty lokalne wymagane na trasie
 • Miejscowy podatek turystyczny
 • Koszty organizacyjne w Polsce i na miejscu wyprawy
 • Ubezpieczenie KL/NW podróżne (Koszty leczenia: 600.000 PLN )
 • Koszty polisy od rezygnacji w przypadku sytuacji nadzwyczajnej (w przypadku Covid)
 • Składkę na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny
 • Koszulkę firmową
 • Relację fotograficzną z wyjazdu

Cena nie obejmuje:

 • Kosztów posiłków poza śniadaniami (około 40 USD / posiłek / osoba) + zwyczajowych, lokalnych napiwków (min. 15% ceny posiłku)
 • Biletów wstępu do miejsc wymienionych w programie oraz atrakcji wymienionych w opisie programu, jak: koszty wstępów do parków narodowych i parków stanowych, spacer do lodowca Matanuska, wjazd autokarem do Parku Denali (ok. 8 godzin), wstęp na teren kopalni Independence, przejazd pociągiem Anchorage - Seward, rejs na wieloryby (ok. 5 godzin), wjazd kolejką Alyeska, rejs po Zatoce Kachemak, wstęp do Muzeum Północy, nauka płukania złota - całość ok. 565 USD
 • Napojów alkoholowych i napojów do posiłków
 • Zwyczajowych napiwków dla serwisu obsługującego na trasie
 • Fakultatywnego lotu widokowego nad szczytem Denali (około 420$ od osoby + 15% napiwku dla pilota / przewodnika)
 • Fakultatywnej wyprawy na obserwację niedźwiedzi brunatnych (około 800$ od osoby + 15% napiwku dla pilota / przewodnika)
 • Innych atrakcji fakultatywnych i innych wydatków osobistych jak: karta telefoniczna, internet, pranie itp
 • Kosztów testów PCR (wymagany na każdy wylot z PL oraz przy powrocie)

*Grupa min. 6 osób

ALASKA WYJAZD NA ZDJĘCIACH

ALASKA WYJAZD - AMERYKA

Alaska wyjazd - Ameryka - Chcesz dowiedzieć się więcej? Czytaj nasze relacje z podróży i wypraw:  Ushuaia – Ziemia OgnistaJezioro Titicaca,  Wodospady Iguazu,  Galapagos – Stąd daleko do wszystkiego i wszystkich, Ciudad Perdida Zaginione Miasto Teyuna w Kolumbi