kontakt@pozatrasa.pl
+48 22 350 73 46

Falklandy Chile wyjazd
Poza Trasą Adventure
08.03.2025
-
22.03.2025
15
dni

FALKLANDY CHILE WYJAZD POZA TRASĄ

Falklandy Chile Wyjazd z Poza Trasą Adventure

Autor programu Łukasz Odzimek. Copyright © Poza Trasą Adventure.

FALKLANDY CHILE WYJAZD POZA TRASĄ - PROGRAM PODRÓŻY:

Dzień 1. 

Wylot z Warszawy do Santiago de Chile.

Dzień 2. Santiago de Chile

Przylot do Santiago de Chile. Na lotnisku spotkanie z polskojęzycznym pilotem przewodnikiem Poza Trasą Adventure. Transfer do hotelu i zakwaterowanie. Czas wolny na krótki odpoczynek. Następnie rozpoczniemy zwiedzanie Santiago - największego miasta i kosmopolitycznej stolicy Chile. Obejrzymy Plaza de Armas - centralny plac miejski, położony w samym sercu Santiago, Katedrę (Catedral de Santiago), budynek Poczty Głównej oraz Pałac Prezydencki La Moneda, malutką dzielnicę Paris – Londres wraz z zabytkowym kościołem San Francisco. Następnie wjazd kolejką na słynne wzgórze San Cristobal. Stąd z punktu widokowego podziwiać będziemy panoramiczny widok na Santiago de Chile, położonego u stóp imponujących Andów. Powrót do hotelu. Czas wolny na odpoczynek. Nocleg w hotelu w Santiago de Chile. 

Santiago de Chile

Dzień 3. Santiago de Chile / Punta Arenas

Po śniadaniu transfer na lotnisko zgodnie z godzinami lotów. Wylot do Punta Arenas - stolicy chilijskiej Patagonii. Punta Arenas położone jest na południowym krańcu Chile nad Cieśniną Magellana na Półwyspie Brunswick. Po przylocie transfer z lotniska do hotelu i zakwaterowanie. Czas wolny na krótki odpoczynek. Następnie rozpoczniemy zwiedzanie historycznego centrum Punta Arenas, miasta założonego w połowie XIX wieku. Aż do otwarcia Kanału Panamskiego był to bardzo ważny port. Stąd wyruszały pierwsze wyprawy na Antarktydę i do dziś jest to jedno z ważniejszych miejsc, skąd startują loty i rejsy na Antarktydę. Spacer najciekawszymi zakątkami Punta Arenas. Powrót do hotelu. Czas wolny na odpoczynek. Nocleg w hotelu w Punta Arenas. 

Punta Arena w Chile

Dzień 4. Punta Arenas / Falklandy - Stanley

Po śniadaniu transfer na lotnisko zgodnie z godzinami lotów. Wylot do Stanley na Falklandach. Falklandy to terytorium, które należy oficjalnie do Wielkiej Brytanii, jednak prawa do Falklandów od wieków rości sobie również Argentyna. Po przylocie transfer do hotelu w Stanley i zakwaterowanie. Czas na krótki odpoczynek. Następnie rozpoczniemy zwiedzanie Stanley - stolicy Falklandów, położonej na wyspie Falkland Wschodni. Stanley jest niewielkim miasteczkiem, w którym mieszka jedynie niewiele ponad dwa tysięcy osób. Miasteczko oraz jego architektura ma dość brytyjski charakter, co związane jest oczywiście z historią Falklandów. Podczas zwiedzania Stanley obejrzymy między innymi: anglikańska Katedrę, łuk wzniesiony w 1933 roku z kości szczękowych wielorybów - płetwali błękitnych (Whalebone Arch), Wille Jubileuszowe (Jubilee Villas) - zbudowane w 1887 roku dla upamiętnienia Złotego Jubileuszu Królowej Wiktorii, Pomnik Wyzwolenia 1982 - upamiętniający wojną z Argentyną w tymże roku oraz stojące obok popiersie Margaret Thatcher, która interweniowała po zajęciu Falklandów przez Argentynę, wysyłając atomowe okręty podwodne i samoloty. Zwiedzimy Historic Dockyard Museum, gdzie poznać można dziedzictwo i historię wyspiarzy a także obejrzeć ciekawą kolekcję eksponatów o tematyce morskiej. Znaczna część muzeum poświęcona jest historii społecznej Falklandów. Następnie wizyta w Government House. Dom Rządowy jest domem gubernatora Falklandów i miejscem jego urzędowania. Czas na krótki odpoczynek. Po przerwie wybierzemy się na wycieczkę nad ocean, do miejsca zwanego Gypsy Cove, gdzie występują pingwiny magellańskie. Spacer w okolicy i obserwacja pingwinów. W drodze powrotnej do hotelu w Stanley zobaczymy jeszcze wrak trzymasztowego okrętu Lady Elizabeth, który rozbił się na skałach w 1913 roku. Lady Elizabeth to nie jedyny wrak, który ucierpiał opływając Przylądek Horn. W kolejnym dniu obejrzymy kolejny z nich. Powrót do hotelu. Czas wolny na odpoczynek. Nocleg w hotelu w Stanley. 

Falklandy Chile Wyjazd

Dzień 5. Stanley / Kelp Point / Stanley

Po śniadaniu wyjazd w kierunku Kelp Point. Czeka nas wycieczka samochodami terenowymi w poszukiwaniu fantastycznej przyrody Falklandów i śladów ich niezwykle interesującej historii. Kelp Point - malowniczy i odosobniony zakątek Falklandów, słynie z koloni gigantycznych mirung, zwanych potocznie słoniami morskimi. Zwierzęta te dorastają do prawie 4 metrów długości i ważą do 4 ton. Będzie to wyjątkowa przygoda i doskonała okazja do obserwacji słoni morskich z dość bliskiej odległości w ich niezakłóconym naturalnym środowisku. Następnie obejrzymy wrak statku Saint Mary - kolejnej z ofiar, która tragicznie zakończyła próbę opłynięcia Przylądku Horn pod koniec XIX wieku. Następnym przystankiem będzie wizyta w miejscu, gdzie na pięknej piaszczystej plaży obserwować można kolonię pingwinów gentoo. Popołudniu powrót do hotelu w Stanley. Czas wolny na odpoczynek. Nocleg w hotelu w Stanley. 

Falklandy Chile Wyjazd

Dzień 6. Stanley / Wyspa Sea Lion (Sea Lion Island)

Po śniadaniu transfer na lotnisko zgodnie z godzinami lotów. Wylot na Wyspę Sea Lion, jedną z najbardziej wysuniętych na południe wysp archipelagu Falklandów. Podczas lotu podziwiać będzie można piękno oceanu a być może uda nam się zobaczyć także fontanny wystrzeliwane przez przepływające wieloryby. Po przylocie zakwaterowanie w lodge. Po czym czas na poznanie i eksplorację wyspy. Sea Lion Island położona jest na terenie Narodowego Rezerwatu Przyrody. Wyspa z unikalną i dziką przyroda oferuje niesamowite krajobrazy z wysokimi, skalistymi klifami i wyjątkową naturą. Na niżej położonych terenach położone są białe, piaszczyste plaże oraz rozległe obszary wysokiej trawy szałasowej, które tworzą siedliska i obszary chronione. Wyspa Sea Lion słynie z niesamowitego bogactwa i różnorodności dzikich zwierząt. Jak sama nazwa wskazuje, Sea Lion Island zamieszkują lwy morskie, które zwykle obserwować można u stóp klifów, w osłoniętych zatokach na wschodzie wyspy. Wyspę zamieszkuje także największa na świecie kolonia słoni morskich, z prawie dwoma tysiącami osobników w szczycie sezonu lęgowego w październiku. Duże populacje lwów morskich i słoni morskich, przyciągają z kolei duże stada orek Killer Whale. Można je obserwować polujące w bliskiej odległości od brzegu. W pobliżu jedynej na wyspie lodge, w której zatrzymamy się na noc, obserwować można także pingwiny magellańskie. Żyją tu również pingwiny gentoo, pingwiny skalne oraz liczne gatunki innych ptaków, jak południowe gigantyczne petrele, cesarskie kormorany i pręgowane Caracaras – ptaki z rodziny sokołowatych. Po wycieczce po Wyspie Sea Lion, powrót do lodge. Czas wolny na odpoczynek. Nocleg w lodge na Wyspie Sea Lion.

Lew morski na Falklandach

Dzień 7. Wyspa Sea Lion (Sea Lion Island) / Bleaker Island

Po śniadaniu wylot na kolejną z wysp archipelagu Falklandów - Wyspę Bleaker. Północna część wyspy obejmuje teren Narodowego Rezerwatu Przyrody. Wyspa słynie z bogactwa i różnorodności występujących tu ptaków (na Bleaker Island zarejestrowano 47 gatunków lęgowych). W krajobrazie Bleaker Island dostrzec można niskie klify, piaszczyste plaże i osłonięte zatoczki. Szczególnie pięknie prezentują się tu zachody słońca nad Sandy Bay, gdzie spotkać można także pingwiny gentoo i magellańskie gromadzące się na plaży. Na Wyspie Bleaker obserwować można ponad dwa tysiące par pingwinów gentoo, pingwiny magellańskie gniazdujące w pobliżu plaż oraz blisko tysiąc par pingwinów skalnych, gniazdujących wzdłuż południowej strony Long Gulch. Skaliste klify są zaś miejscem lęgowym kormoranów skalnych. Największa ich kolonia stanowi ponad osiem tysięcy par kormoranów cesarskich. Na plaży można spotkać także lwy morskie, a w wodach w pobliżu wyspy delfiny czarnogłowe i wieloryby południowe oraz płetwale zwyczajne (zależności od sezonu - miedzy marcem a czerwcem podczas ich migracji na północ z Antarktydy). Po spacerze po wyspie czas wolny na odpoczynek. Nocleg w lodge na Bleaker Island. 

Pingwin skalny na Falklandach

Dzień 8. Bleaker Island / Stanley / Latarnia Morska w Cape Pembroke / Stanley

Po śniadaniu wylot do Stanley (zgodnie z godzinami lotów). Po przylocie zakwaterowanie i czas wolny na krótki odpoczynek. Następnie wyjazd do Cape Pembroke, gdzie znajduje się latarnia morska, która wybudowana została w 1855 roku. Latarnia usytuowana jest w najbardziej na wschód wysuniętym punkcie Falklandów. Tutaj również znajduje się pomnik upamiętniający zatoniecie statku, do którego doszło podczas konfliktu w 1982 roku. Śmierć poniosło wówczas dwunastu marynarzy. Powrót do Stanley. Czas wolny na odpoczynek. Nocleg w hotelu w Stanley. 

Dzień 9. Stanley / Volunteer Point / Stanley 

Po śniadaniu wycieczka trasą „off road” samochodami 4x4 do słynnego Volunteer Point. Droga off road rozpoczyna się od Farmy Johnson’s Harbor. Pokonując około 20 km dość wyboistą trasą dotrzemy do naszego celu - Volunteer Point. Tu obserwować będziemy dziką przyrodę i licznie występujące na tym obszarze gatunki zwierząt. Należą do nich między innymi gatunki pingwin królewski, pingwin gentoo i pingwin magellański oraz wiele innych gatunków ptaków, w tym wiele endemicznych. Podczas podroży przejeżdżać będziemy przez tereny, gdzie podczas konfliktu z 1982 roku, toczyły się walki pomiędzy Wielka Brytania a Argentyną. Po zapoznaniu się z zasadami obowiązującymi na terenie Volunteer Point, czas wolny na obserwację piękna tutejszej przyrody. Możliwy spacer w bliskiej odległości od pingwinów. Czas na pamiątkowe zdjęcia i odpoczynek. Popołudniu powrót do Stanley. Czas wolny na odpoczynek. Nocleg w hotelu w Stanley. 

Pingwin Królewski na Falklandach

Dzień 10. Stanley 

Po śniadaniu wycieczka przybliżająca konflikt do którego doszło w 1982 roku pomiedzy Wielką Brytanią a Argentyną. Walki trwały 74 dni. Na początku wybierzemy się na farmę Fitzroy (Fitzroy Farm Settlement). Przewodnik opowie nam o historii, życiu na Falklandach, konflikcie i jego następstwach. Podczas wycieczki zobaczymy ciekawe formacje skalne, zwane Stone Runs i Rivers of Stone. Po dotarciu do Fitzroy, poznamy życie i pracę mieszkańców farmy. Farma Fitzroy zajmuje się hodowlą owiec i produkcją jagnięciny i wełny na eksport. Okres letni na Falklandach to najbardzej pracowity okres dla lokalnych rolników. Następnie obejrzymy pomniki brytyjskich okrętów Sir Galahada i Sir Tristrama (oba zostały zbombardowane przez argentyńskie samoloty). Zobaczymy także pomnik Welsh Guards poświęcony tym, którzy stracili życie podczas bombardowań, pola bitewne w okolicy Stanley, wzgórza Two Sisters oraz pozostałości po argentyńskim helikopterze Chinook zestrzelonym przez Brytyjczyków. Następnie powrót do Stanley. Popołudniu czas na ostatnie zakupy pamiątek i spacery po Stanley. Czas wolny na odpoczynek. Nocleg w hotelu w Stanley. 

Falklandy Chile Wyjazd

Dzień 11. Stanley / Punta Arenas 

Po śniadaniu transfer na lotnisko zgodnie z godzinami lotów. Wylot do Punta Arenas. Po przylocie transfer do hotelu i zakwaterowanie. Czas wolny do własnej dyspozycji. Nocleg w hotelu w Punta Arenas. 

Dzień 12. Punta Arenas / Santiago de Chile / Viña del Mar

Po śniadaniu transfer na lotnisko zgodnie z godzinami lotów. Wylot do Santiago de Chile. Po przylocie kontynuacja podróży. Wyjazd do Viña del Mar, zwanego także La Ciudad Jardín - Miasto Ogród. To popularny kurort położony w środkowym Chile na wybrzeżu Oceanu Spokojnego. Po dotarciu do Viña del Mar zakwaterowanie w hotelu. Czas wolny na odpoczynek i relaks na plaży. Nocleg w hotelu w Viña del Mar. 

Vina del Mar w Chile

Dzień 13. Viña del Mar / Valparaiso / Santiago de Chile

Po śniadaniu wycieczka i zwiedzanie Valparaiso. To przepiękne i wyjątkowo malownicze miasto ciągnące się wzdłuż wybrzeża, zwane jest często Klejnotem Pacyfiku. Wybierzemy się na spacer po jednym z najciekawszych wzgórz Valparaiso - Cerro Alegre, skorzystamy także ze słynnej windy. Sercem miasta jest Plaza Stomayor, z budynkami administracji miejskiej, w pobliżu znajduje się wiele kościołów, parków, bulwarów, a w bocznych uliczkach kryją się zabytki architektury kolonialnej. Uliczki tworzą istny labirynt uroczych zakątków, niezliczonych schodków, alejek z kolorowymi domami, wąziutkich i krętych przejść oraz ślepych zaułków. Historyczne zabytkowe dzielnice Valparaiso wpisane zostały na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO. Następnie podróż powrotna do Santiago de Chile. Na trasie zatrzymamy się jeszcze w winnicy Casas del Bosque, gdzie poznamy proces produkcji wina oraz uczestniczyć będziemy w degustacji lokalnych gatunków win. Kontynuacja podróży do Santiago de Chile. Po dotarciu na miejsce zakwaterowanie w hotelu. Czas wolny na odpoczynek. Nocleg w hotelu w Santiago de Chile. 

Valparaiso w Chile

Dzień 14. Santiago de Chile

Po śniadaniu transfer na lotnisko zgodnie z godzinami lotów. Pożegnanie grupy z polskojęzycznym pilotem przewodnikiem Poza Trasą Adventure. Wylot do Warszawy. 

Dzień 15. 

Przylot do Warszawy. 

Uwaga - Program jest ramowy. Kolejność zwiedzania może ulec zmianie ze względów organizacyjnych oraz ze względu na lokalne uwarunkowania i panujące warunki atmosferyczne.

TRASA WYCIECZKI:

CENA:4700USD

+ bilety lotnicze ok. PLN

Cena obejmuje:

 • Bilety lotnicze Warszawa - Santiago de Chile - Warszawa ok.  PLN  *Koszt do rozliczenia wg ceny zakupu
 • Bilety lotnicze na loty wewnętrzne na Falklandach (na Sea Lion Island oraz Bleaker Island) zgodnie z opisem w programie
 • Noclegi w hotelach 3* (lokalna standaryzacja), hotelach klasy turystycznej oraz lodgach w pokojach dwuosobowych
 • Śniadania
 • Opcja FB (trzy posiłki) podczas pobytu na wyspach Sea Lion Island i Bleaker Island
 • Transfery i transport prywatnym samochodem, jeepami i wszelką możliwą komunikacją na trasie zgodnie z programem
 • Opłaty wstępu podczas zwiedzania zgodnie z programem
 • Opiekę polskojęzycznego pilota
 • Usługi lokalnych angielskojęzycznych przewodników
 • Pozwolenia na trekkingi i permity na wjazdy do miejsc gdzie są wymagane
 • Wszystkie podatki i opłaty za usługi
 • Koszty organizacyjne w Polsce i na miejscu wyprawy
 • Ubezpieczenie KL/NW podróżne (Koszty leczenia: 500.000 PLN )
 • Składkę na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny

Cena nie obejmuje:

 • Kosztów testów PCR (o ile wymagane)
 • Biletów lotniczych na loty Santiago de Chile - Punta Arenas - Santiago de Chile / Punta Arenas - Stanley - Punta Arena zgodnie z programem (w sumie ok. 1200 USD - cena zgodnie z aktualną ofertą lini lotniczych) + Opłaty na lotnisku w dniu wylotu ok. 30 USD
 • Kosztów wiz (o ile wymagane)
 • Wyżywienia poza śniadaniami oraz poza posiłkami podczas pobytu na Sea Lion Lodge i Bleaker Island
 • Zwyczajowych napiwków (ok. USD)
 • Innych atrakcji fakultatywnych i innych wydatków osobistych

*Grupa min. 8 osób

FALKLANDY CHILE WYJAZD NA ZDJĘCIACH

FALKLANDY CHILE WYJAZD - AMERYKA POŁUDNIOWA

Falklandy Chile wyjazd - Ameryka - Chcesz dowiedzieć się więcej? Czytaj nasze relacje z podróży i wypraw:  Ushuaia – Ziemia OgnistaJezioro Titicaca,  Wodospady Iguazu,  Galapagos – Stąd daleko do wszystkiego i wszystkich, Ciudad Perdida Zaginione Miasto Teyuna w Kolumbi

Poznaj nasze pozostałe wyprawy do Ameryki Południowej