kontakt@pozatrasa.pl
+48 22 350 73 46

GRENLANDIA Poza Trasą
06.06.2025
-
15.06.2025
10
dni

GRENLANDIA WYCIECZKA POZA TRASĄ

Grenlandia Wycieczka z Poza Trasą Adventure to wyprawa do polarnego raju przyrodniczego. Grenlandia jest największą wyspą świata, zamieszkaną głównie przez Innuitów. Znaczna większość wyspy jest jednak niezamieszkała i pokrywa ją lądolód, dzięki czemu doskonale rozwija się tu arktyczna fauna i flora. Żyją tu między innymi niedźwiedzie polarne, sowy śnieżne czy woły piżmowe. W okresie letnim w krajobrazie Grenlandii dostrzec można także tundrę. Dodatkową atrakcją tego wyjazdu są słynne Białe Noce. Podczas zwiedzania Grenlandii w czerwcu słońce niemal w ogóle nie będzie znikać za horyzontem! Umożliwi nam to spokojne zwiedzanie najciekawszych zakątków wyspy, takich jak słynny Point 660, który stanowi skrajną część ogromnego lądolodu pokrywającego grenlandzki interior. Czeka nas również trekking w Dolinie Sermermiut, podczas którego zobaczymy Icefjord Ilulissat. Ten lodowy fiord, wpisany na listę UNESCO, to największa przyrodnicza atrakcja Grenlandii. Podczas podróży Grenlandia Wycieczka z Poza Trasą Adventure zobaczymy także charakterystyczne grenlandzkie miasteczka, pełne kolorowych zabudowań rozmieszczonych na malowniczych wzgórzach, między innymi osadę Oqaatsut czy miasto Ilulissat. W tym ostatnim zwiedzimy dom, w którym dorastał Knud Rasmussen, znany z wyprawy psim zaprzęgiem z Ziemi Baffina, przez Kanadę aż do Cieśniny Beringa. Dla chętnych przygotowaliśmy fakultatywne atrakcję - rejs łodzią na Lodowiec Eqi Sermia, lot widokowy helikopterem nad Icefjord, rejs w poszukiwaniu waleni, połów ryb arktycznych oraz wycieczkę kajakami. Zapraszamy w podróż Grenlandia Wycieczka z Poza Trasą Adventure!

Autor programu Zbigniew Borys. Copyright © Poza Trasą Adventure.

GRENLANDIA WYCIECZKA - PROGRAM PODRÓŻY:

Dzień 1. Kopenhaga

Wylot z Warszawy do Kopenhagi. Na lotnisku spotkanie grupy z pilotem Poza Trasą Adventure trzy godziny przed wylotem. Po przylocie transfer do hotelu i zakwaterowanie (nocleg dodatkowo płatny). Nocleg w Kopenhadze. (*Uwaga - Noclegi w Kopenhadze przewidziane są tylko wówczas, jeśli godziny połączeń lotniczych będą tego wymagały). 

Dzień 2. Kopenhaga / GRENLANDIA - Kangerlussuaq

Po wczesnym śniadaniu transfer na lotnisko zgodnie z godzinami lotów. Wylot z Kopenhagi do Kangerlussuaq na Grenlandii. Kangerlussuaq to do tej pory jedyne lotnisko na Grenlandii, którego pas startowy jest na tyle długi aby móc obsługiwać większe samoloty. Większość przybywających tu turystów traktuje tę osadę jako typowy punkt przesiadkowy. My jednak wydłużymy nasz pobyt, tak, żeby mieć możliwość udania się na słynnego Point 660. Jest to skrajna część ogromnego lądolodu pokrywającego grenlandzki interior. Wycieczka specjalnie przystosowanym busem zajmie nam około 5 godzin. Na trasie postoje w punktach widokowych oraz możliwość zobaczenia wołów piżmowych, reniferów oraz zajęcy polarnych. Powrót do Kangerlussuaq. Zakwaterowanie w hotelu. Czas wolny na odpoczynek. Nocleg w hotelu w Kangerlussuaq. (Uwaga - sanitariaty na zewnątrz / możliwość korzystania z kuchni). 

wycieczka do Grenlandii

Dzień 3. Kangerlussuaq / Ilulissat

Po śniadaniu transfer na lotnisko zgodnie z godzinami lotów. Wylot do Ilulissat, miasteczka położonego prawie 300 km poza kręgiem polarnym. Osada została założona w 1741 roku, obecnie zamieszkuje ją około 4500 osób. Ilulissat swoją nazwę wzięła od lodu, dryfującego w pobliskiej zatoce przez okrągły rok. Po dotarciu do Ilulissat zakwaterowanie. Popołudniowy spacer po miasteczku. Obejrzymy charakterystyczną kolorową zabudowę miasteczka, dotrzemy do kościoła, głównego skrzyżowania, które jawi się małym grenlandzkim „City” oraz do domu, w którym dzieciństwo spędził Knud Rasmussen. Knud Rasmussen zasłynął z wyprawy psim zaprzęgiem, której trasa prowadziła z Ziemi Baffina, poprzez północną Kanadę aż do Cieśniny Beringa. Powrót do miejsca noclegu. Czas wolny na odpoczynek. Nocleg w Ilulissat.

Grenlandia wycieczka wyjazd

Dzień 4. Ilulissat / trekking w okolicach Ilulissat / Dolina Sermermiut - widok na Icefjord Ilulissat / Rejs po Zatoce Disko / Ilulissat

Po śniadaniu wybierzemy się na spacer po okolicach Ilulissat. Nasz mini trekking rozpoczniemy poruszając się Szlakiem Żółtym, prowadzącym wzdłuż wybrzeża. Z wielu punktów widokowych będziemy mogli podziwiać pastelową zabudowę miasteczka oraz dziesiątki gór lodowych leniwie dryfujących po zatoce. Naszym celem będzie Dolina Sermermiut, która dotyka zjawiskowego Icefjord Ilulissat. To jeden z najpiękniejszych lodowych fiordów świata i główna atrakcja przyrodnicza na Grenlandii. Unikatowość tego miejsca dostrzegła również komisja UNESCO, wpisując ten fragment grenlandzkiego wybrzeża na listę dziedzictwa w 2004 roku. Z tego punktu udamy się jeszcze dalej wzdłuż fiordu, obierając tym razem Szlak Niebieski. Dotrzemy do rozstaju dróg, skąd Szlakiem Czerwonym wrócimy do tzw. „cywilizacji”, czyli nowoczesnego w formie Centrum Icefjord, z niewielkim muzeum oraz możliwością zjedzenia przekąski i wypicia gorącego napoju. Powrót do miejsca noclegu. Czas wolny na odpoczynek. Wieczorem wybierzemy się w około trzygodzinny rejs, aby słynny Icefjord Ilulissat, obejrzeć z innej perspektywy - tzn. od strony Zatoki Disko. Powrót do miejsca noclegu. Czas wolny na odpoczynek. Nocleg w Ilulissat.

Grenlandia wycieczka wyjazd

Dzień 5. Ilulissat / Oqaatsut / Ilulissat

Po śniadaniu czeka nas kolejny dzień pełen wrażeń. Rozpoczniemy od około półgodzinnego rejsu małą łodzią motorową do inuickiej osady Oqaatsut. Płynąć będziemy pomiędzy lodowymi górami. Oqaatsut to zaledwie kilkadziesiąt kolorowych domków i oficjalnie niespełna 50  mieszkańców. Jest też port i przetwórnia ryb. Zatem na zwiedzenie tego miejsca nie będziemy potrzebowali dużo czasu. Po krótkim spacerze po Oqaatsut udamy się na trekking trasą prowadzącą lądem do Ilulissat. Szlak Pomarańczowy wiedzie przez pagórki z licznymi punktami widokowymi. Po drodze mijać będziemy jeziorka, połacie tundry i gdzieniegdzie zapomniane śnieżne zaspy. Podczas trekkingu będziemy mieli do przejścia około 23 km, co powinno zająć nam niespiesznym marszem około 6-7 godzin. Jedno jest pewne, przed zmrokiem na pewno zdążymy, gdyż ciemna noc w czerwcu na tej szerokości geograficznej nie istnieje. Powrót do Ilulissat na zasłużony odpoczynek. Nocleg w Ilulissat.

Trekkingi w Grenlandii

Dzień 6. Ilulissat / Rejs na Lodowiec Eqi Sermia (fakultatywnie) / Ilulissat

Po śniadaniu dla chętnych fakultatywny (dodatkowo płatny około 330 EUR) rejs łodzią na Lodowiec Eqi Sermia, który położony jest około 70 kilometrów na północ od Ilulissat. Lodowiec Eqi Sermia jest jednym z największych cielących się lodowców na całej Grenlandii. Wykorzystywany był jako baza wypadowa przez pierwszych polarników, badających pokrywę lodową wyspy. Podczas wycieczki poza kontemplacją niesamowitych widoków, dowiemy się również wielu ciekawostek o otaczającej nas przyrodzie, samym lodowcu oraz historii tego obszaru. Wycieczka rozpoczyna się około 8 rano. Czas podróży łodzią na lodowiec zależy od warunków pogodowych na morzu, ale trwa średnio około 4 godzin. Łódź zatrzymuje się w odległości około 500 metrów od czoła Lodowca Eqi Sermia, skąd przy filiżance kawy będzie można podziwiać cielenie się lodowca. Lunch serwowany będzie w restauracji w Ataa, niewielkiej osadzie Inuitów, która została opuszczona w 1960 roku. Powrót do Ilulissat spodziewany jest około godziny 18:00. Czas wolny na odpoczynek. Nocleg w Ilulissat. (*Osoby nie wybierające się na rejs łodzią na Lodowiec Eqi Sermia - dzień wolny w Ilulissat do własnej dyspozycji). 

Grenlandia wycieczka wyjazd

Dzień 7. Ilulissat

Po śniadaniu dzień wolny do dyspozycji w Ilulissat. Czas na spacery po mieście, zakupy pamiątek, indywidualne pożegnanie się z tym pięknym zakątkiem Grenlandii. Czas wolny na odpoczynek. Nocleg w Ilulissat. Dodatkowo możliwość skorzystania z atrakcji fakultatywnych (dodatkowo płatnych): 

 • wyprawa kajakami po zatoce (czas trwania około 3 godzin, cena: ok. 180 EUR)
 • lot widokowy helikopterem nad Icefjord (czas trwania około 1,5 godziny, cena: ok. 500 EUR). Wycieczka helikopterem to wyjątkowa okazja, aby odwiedzić lodowiec Sermeq Kujalleq, który jest jednym z większych lodowców w Zachodniej Grenlandii. Znajduje się na końcu lodowego Fiordu Ilulissat, około 56 km od miasta Ilulissat. Front Sermeq Kujalleq ma około 10 km szerokości i 1 km wysokości i wytwarza około 10% wszystkich gór lodowych Grenlandii
 • połów ryb arktycznych (czas trwania około 5 godzin, cena: ok. 180 EUR)
 • rejs w poszukiwaniu waleni (czas trwania około 5 godzin, cena: ok.160 EUR)

*Uwaga - dodatkowe atrakcje i wycieczki fakultatywne organizowane są przez lokalnych organizatorów turystycznych.

Wycieczki po Grenlandii

Dzień 8. Ilulissat / Kangerlussuaq

Po śniadaniu transfer na lotnisko zgodnie z godzinami lotów. Wylot do Kangerlussuaq. Po dotarciu na miejsce zakwaterowanie w hotelu. Czas wolny na odpoczynek lub spacer w Kangerlussuaq. Nocleg w hotelu w Kangerlussuaq. (Uwaga - sanitariaty na zewnątrz / możliwość korzystania z kuchni). 

Grenlandia wycieczka wyjazd

Dzień 9. Kangerlussuaq / Kopenhaga

Po śniadaniu transfer na lotnisko zgodnie z godzinami lotów. Wylot z Kangerlussuaq do Kopenhagi. Po przylocie transfer do hotelu i zakwaterowanie (nocleg dodatkowo płatny). Nocleg w Kopenhadze. (*Uwaga - Noclegi w Kopenhadze przewidziane są tylko wówczas, jeśli godziny połączeń lotniczych będą tego wymagały). 

Dzień 10. Kopenhaga 

Po śniadaniu w zależności od godzin lotów, transfer na lotnisko i wylot do Warszawy lub czas wolny do dyspozycji w Kopenhadze i następnie transfer na lotnisko i wylot do Warszawy. Przylot do Warszawy. 

Uwaga - Program jest ramowy. Kolejność zwiedzania może ulec zmianie ze względów organizacyjnych oraz ze względu na uwarunkowanie lokalne i panujące warunki atmosferyczne.

TRASA WYCIECZKI:

CENA:3300EUR

+ bilety lotnicze ok. 7700 PLN

Cena obejmuje:

 • Bilety lotnicze Warszawa - Kopenhaga - Warszawa / Kopenhaga - Kangerlussuaq - Kopenhaga / Kangerlussuaq - Ilulissat - Kangerlussuaq  ok. 7700 PLN  *Koszt do rozliczenia wg ceny zakupu
 • Noclegi w hotelach hotelach klasy turystycznej z dostępem do kuchni (uwaga - sanitariaty na zewnątrz) oraz wynajętym dla grupy domu lub domach (w zależności od liczby uczestników) w pokojach dwuosobowych, dodatkowo wspólny salon i dostęp do dobrze wyposażonej kuchni oraz sauny (dodatkowo płatnej)
 • Śniadania w Kangerlussuaq
 • Transfery i transport zgodnie z programem
 • Atrakcje i wycieczki zgodnie z programem (ok. 5-godzinna wycieczka na lądolód – Point 660 w Kangerlussuaq, półdniowy trekking w okolicach Ilulissat, w tym Dolina Sermermiut, ok. 3-godzinny rejs po zatoce i Icefjord, ok. 0.5-godzinny transfer łodzią z Ilulissat do osady Oqaatsut, ok. 6-godzinny trekking z Oqaatsut do Ilulissat)
 • Opłaty wstępu podczas zwiedzania zgodnie z programem
 • Opiekę polskojęzycznego pilota
 • Usługi lokalnych angielskojęzycznych przewodników
 • Pozwolenia na trekkingi i permity na wjazdy do miejsc gdzie są wymagane
 • Wszystkie podatki i opłaty za usługi
 • Koszty organizacyjne w Polsce i na miejscu wyprawy
 • Ubezpieczenie KL/NW podróżne (Koszty leczenia: 500.000 PLN )
 • Składkę na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny

Cena nie obejmuje:

 • Noclegów w Kopenhadze (*Uwaga - Noclegi w Kopenhadze przewidziane są tylko wówczas, jeśli godziny połączeń lotniczych będą tego wymagały)
 • Wyżywienia poza śniadaniami w Kangerlussuaq (w obiektach noclegowych możliwość korzystania z kuchni)
 • Zwyczajowych napiwków (ok. 80 EUR)
 • Atrakcji i wycieczek fakultatywnych wymienionych w programie jako dodatkowo płatne (Rejs na Lodowiec Eqi Sermia - ok. 330 EUR, wycieczka kajakami - ok. 180 EUR, lot widokowy helikopterem - ok. 500 EUR, połów ryb arktycznych - ok. 180 EUR, rejs w poszukiwaniu waleni - ok. 160 EUR) - *Uwaga dodatkowe atrakcje i wycieczki fakultatywne organizowane są przez lokalnych organizatorów turystycznych.
 • Innych atrakcji fakultatywnych i innych wydatków osobistych

*Grupa min. 6 osób

*Wyjazd ma charakter podróży trampingowo-przygodowej

GRENLANDIA WYCIECZKA NA ZDJĘCIACH

GRENLANDIA WYCIECZKA - AMERYKA

Grenlandia wycieczka - Ameryka - Chcesz dowiedzieć się więcej? Czytaj nasze relacje z podróży i wypraw:  Ushuaia – Ziemia OgnistaJezioro Titicaca,  Wodospady Iguazu,  Galapagos – Stąd daleko do wszystkiego i wszystkich, Ciudad Perdida Zaginione Miasto Teyuna w Kolumbi

Poznaj nasze pozostałe wyprawy do Ameryki i Oceanii