kontakt@pozatrasa.pl
+48 22 350 73 46

Kirgistan wyjazd
Pamir Tien Szan
26.07.2024-10.08.2024
ostatnie miejsca
15.08.2024-30.08.2024
16
dni
CENA:
1950 USD + bilety lotnicze ok. 3300 PLN

Kirgistan WYJAZD PAMIR TIEN SZAN POZA TRASĄ

Kirgistan Wyjazd Pamir Tien Szan z Poza Trasą Adventure to podróż do jednego z najbardziej malowniczych zakątków Azji Centralnej - kraju nomadów, z bogatą historią i kulturą, fascynującymi zabytkami i wciąż wieloma olśniewającymi zakątkami do odkrycia. Kirgistan to raj dla miłośników przyrody i zachwycających widoków, dla podróżników spragnionych przygody oraz miłośników górskiego trekkingu. Wizytówką kraju są przede wszystkim piękne górskie krajobrazy, malownicze jeziora, Niebiańskie Góry - Tien Szan i Pamir, spektakularne przełęcze i wąwozy, fascynująca historia Jedwabnego Szlaku oraz życzliwi i gościnni ludzie.

Na trasie naszej podróży Kirgistan Wyjazd Pamir Tien Szan z Poza Trasą Adventure dotrzemy między innymi do Jeziora Issyk Kul uznawanego za drugie co do wielkości jezioro górskie na świecie, po Jeziorze Titicaca. Kolejnym z jezior będzie przepiękne lecz mało znane - Jezioro Kel Suu. Piękny turkusowy kolor i surowe strome zbocza jeziora sprawiają, iż jezioro to uznawane jest za jedno z najpiękniejszych jezior górskich w Kirgistanie. Jezioro Toktoguł ciekawe jest przede wszystkim krajobrazowo, jego okolica to półpustynny suchy krajobraz z mocno pofałdowanymi górami i niewielką ilością zieleni. Dalsza podróż poprowadzi nas trasą legendarnego Jedwabnego Szlaku do karawanseraju Tash-Rabat, który położony jest w pobliżu granicy z Chinami. Niesamowitym przeżyciem będą trekkingi Rezerwacie Sary Chelek, rejonie Arslanbob oraz w okolicy lodowca pod Pik Lenina. Rezerwat Sary Chelek to jedno z najbardziej niezwykłych miejsc w Kirgistanie wyróżniające się przepięknym zróżnicowanym krajobrazem. Stepy rozciągające się u podnóża gór i wysokich pasm górskich z ośnieżonymi szczytami, rwące dzikie rzeki, górska tajga, bagna, łąki, lasy i górskie jeziora otoczone wielobarwnymi stromymi skałami i kwitnącymi dolinami. Okolica Arslanbob słynie zaś z przepięknych reliktowych lasów orzechowo-owocowych, które są największymi lasami orzechowymi na świecie. W tutejszych skalistych kanionach górskie rzeki tworzą przepiękne wodospady. Nasza wycieczka do Kirgistanu to także wizyty w miastach Osz, Naryn oraz Biszkek, gdzie zwiedzimy najciekawsze zakątki oraz wybierzemy się na lokalne targi, gdzie najlepiej poznać można klimat i codzienne życie mieszkańców miast. Zapraszamy w podróż Kirgistan Wyjazd Pamir Tien Szan z Poza Trasą Adventure!

Autorem programu jest Łukasz Odzimek. Copyright © Poza Trasą Adventure.

Kirgistan WYJAZD - PROGRAM PODRÓŻY:

Dzień 1.

Wylot z Warszawy do Biszkeku w Kirgistanie. Spotkanie grupy z pilotem Poza Trasą Adventure na lotnisku Chopina na trzy godziny przed planowanym wylotem. Początek podróży Kirgistan wyjazd Pamir Tien Szan z Poza Trasą Adventure.

Podróż przez Kirgistan

Dzień 2. Biszkek / Wieża Burana / Bokonbayevo 

Trasa podróży około 280 km / Nawierzchnia około 100% asfalt / Wysokość nad poziomem morza 800 - 1809 m  / Nocleg w Guest House 

Przylot do Biszkeku w godzinach porannych. Na lotnisku powitanie grupy z lokalnym przewodnikiem / pilotem Poza Trasą Adventure w Kirgistanie. Następnie wyruszymy w dalszą podróż w kierunku Jeziora Issyk Kul do miasteczko Bokonbayevo. Trasa do pokonania około 280 km. Po drodze odwiedzimy jeden z ważniejszych (i nie ma co ukrywać, że nielicznych) zabytków architektonicznych Kirgistanu – Wieżę Burana. Pozostałości dawnego minaretu malowniczo prezentują się na tle pasma górskigo Tien Shan. Zabytek jest pozostałością starożytnego miasta Balasagun, założonego w IX wieku przez władców z dynastii Karachanidów. Choć miasto przetrwało najazdy mongolskie zostało opuszczone i stopniowo popadało w ruinę – dziś podziwiać możemy jedynie częściowo zachowaną wieżę oraz skromne muzeum archeologiczne. Miejsce warte jest jednak odwiedzenia także z uwagi na pobliskie cmentarzysko z kamiennymi przedstawieniami stepowych wojowników. Tak zwane Balbale prawdopodobnie były przedstawieniami zmarłych, których dusze symbolizowane przez posąg zamieszkiwały jurtę rodzinną jeszcze przez rok od śmierci. Po roku, kamiennego balbala zostawiano w miejscu pochówku. Cel naszej dzisiejszej podróży Bokonbayevo położone jest w centralnej części gór Terskej Ałatoo (Terskey Ala-Too), leżących w paśmie górskim Tien-szan na wschodzie Kirgistanu. Miasteczko leży w malowniczej górskiej okolicy na południowym brzegu Jeziora Issyk Kul na wysokości 1800 m n.p.m. Błękitno-turkusowy kolor tafli jeziora i spektakularne ośnieżone szczyty tworzą wprost bajkowy krajobraz okolicy. Issyk Kul uznawane jest za drugie co do wielkości jezioro na świecie, leżące na obszarach górskich (po Jeziorze Titicaca). Issyk-Kul otoczone jest dwoma pasmami gór: Kungej Ałatau i Terskej Ałatoo, których najwyższe szczyty sięgają 4000-5000 m n.p.m. Jezioro Issyk Kul jest słone i bezodpływowe, zasilane aż osiemdziesięcioma rzekami i potokami. Jego wody nie zamarzają zimą, gdyż do jeziora wpływają wody gorących górskich źródeł, które znacznie podnoszą jego temperaturę (Issyk-Kul znaczy Gorące Jezioro). Z uwagi na zasolenie, woda Jeziora Issyk Kul posiada właściwości lecznicze. W Bokonbayevo znajdują się piaszczyste plaże, gdzie można się zrelaksować i zażyć kąpieli. Miasteczko jest popularnym miejscem odpoczynku zarówno wśród turystów, jak i mieszkańców. W Bokonbayevo znajdują się obozowiska z tradycyjnymi kirgiskimi jurtami. Nocleg w Bokonbayevo. 

Kirgistan warsztaty fotograficzne Podróż przez Kirgistan

Dzień 3. Bokonbayevo / Spotkanie z orłami / Kanion Skazka / Barskoon / Kochkor 

Trasa podróży około 280 km / Nawierzchnia około 95% asfalt / około 5% nawierzchnia szutrowa / Wysokość nad poziomem morza 1809 m - 1753 m / Nocleg w Guest House

Po śniadaniu odwiedzimy rodzinę zajmującą się od pokoleń tradycyjnymi polowaniami z wielkimi orłami złotymi. Poznamy tajniki szkolenia orła do polowań oraz  zobaczymy wzruszającą wieź jaka łączy ptaki ze swoim trenerem. Następnie wyjazd w kierunku Kanionu Skazka i Wąwozu Barskoon. Trasa do pokonania około 80 km. Jechać będziemy wzdłuż południowego wybrzeża Jeziora Issyk Kul w kierunku na wschód. W trakcie dzisiejszego dnia czekają nas malownicze kaniony, zalesione wąwozy, pastwiska otoczone przepięknymi górskimi krajobrazami i tradycyjne obozowiska jurt. Czas na podziwianie zapierających dech w piersiach krajobrazów. Wizyta w zachwycającym kolorami Kanionie Skazka. Żółto-pomarańczowe i czerwone skały kanionu układają się w fantastyczne wzory, tworząc wprost baśniowy krajobraz, stąd nazwa kanionu. Kanion utworzony został w wyniku erozji piaskowca i czerwone gliny. Z wyżej położonych skał kanionu dostrzec można wyłaniającą się błękitną taflę Jeziora Issyk-kul. Spacer w Kanionie Skazka. Następnie dotrzemy do Wąwozu Barskoon oraz pobliskiego wodospadu. Lekki trekking w okolicy Barskoon.

Podróż przez Kirgistan

Następnie podróż w kierunku wioski Kochkor, bramy do południowych regionów Kirgistanu. Trasa do pokonania około 200 km. W trakcie jazdy zatrzymamy się na zdjęcia w najpiękniejszych miejscach oraz krótki odpoczynek i spacery. Po dotarciu do Kochkor spotkania z mieszkańcami. Wędrówka po okolicy. Zapoznanie się z lokalnymi tradycjami, zwyczajami, kulturą i sztuką oraz typową kuchnią kirgiską. Wioska Kochkor słynie między innymi z wytwarzanych tu tradycyjnych wełnianych filcowych dywanów. Nocleg w Kochkor. 

Podróż przez Kirgistan

Dzień 4. Kochkor / Naryn 

Trasa podróży około 180 km / Nawierzchnia około 100% asfalt / Wysokość nad poziomem morza 1767 m - 2020 m  / Nocleg w Guest House

Po śniadaniu wyjazd w kierunku miasta Naryn. Trasa do pokonania około 180 km. W trakcie jazdy widokową trasą wielokrotnie zatrzymamy się na zdjęcia w najpiękniejszych miejscach oraz krótki odpoczynek i spacery w okolicy. Droga prowadzić będzie przez liczne przełęcze i góry ukazując różnorodność kirgiskiego krajobrazu. Po dotarciu do miasta Naryn rozpoczniemy zwiedzanie okolicy. Słynący z pięknego położenia Naryn, leży w malowniczym wąwozie na wysokości 2500 m n.p.m. Przez miasto, otoczone majestatycznymi górami, przepływa najdłuższa w Kirgistanie rzeka Naryn. Naryn powstał w pobliżu warownej strażnicy leżącej na szlaku handlowym biegnącym z Kaszgaru do Azji Środkowej. Nocleg w Naryn. 

Podróż przez Kirgistan

Dzień 5. Naryn / Jezioro Kel Suu (Kol Tetiri) / Tash-Rabat (Tashrabat)

Trasa podróży około 270 km / Nawierzchnia około 20% asfalt / około 80% nawierzchnia szutrowa - OFF ROAD / Wysokość nad poziomem morza 2020 m - 3500 m  / Nocleg w tradycyjnej jurcie

Rano wyjazd w kierunku Jeziora Kel Suu (Kol Tetiri) - przepięknego lecz mało znanego i leżącego w odludnym terenie zupełnie poza trasą. Piękny turkusowy kolor i surowe strome zbocza jeziora sprawiają, iż Jezioro Kel-Suu uważane jest za jedno z najpiękniejszych jezior górskich w Kirgistanie. Jezioro Kel Suu położone jest w regionie Naryn, w górach Kokshaal-Too, w pobliżu granicy z Chinami. Jezioro leży na wysokości 3600 m n.p.m. w Dolinie Ak-Sai w górnym biegu rzeki Kurumduk. Powstało ono w wyniku silnego trzęsienia ziemi. Długość jeziora wynosi około 10 kilometrów, a jego szerokość waha się od 500 metrów do 2 km w najszerszym miejscu. Północna część jeziora otoczona jest wysokimi malowniczymi klifami, co nadaje mu surowy i czarujący wygląd.

Podróż przez Kirgistan

Dalsza podróż trasą legendarnego Jedwabnego Szlaku do karawanseraju Tash-Rabat (Tashrabat) w pobliże granicy z Chinami. Tash-Rabat (Tashrabat) położony jest na wysokości 3200 m n.p.m. w samym sercu gór Tien Szan w przepięknym Kanionie Kara-Koyun. Ta unikatowa budowla pochodząca z XIV wieku, wzniesiona została z surowych kamiennych bloków. Karawanseraj Tash-Rabat (Tashrabat) stał na szlaku handlowym, który łączył doliny Chui i Fergana z Kaszgarem W karawanseraju mieści się 31 komnat oraz podziemne więzienie. Nocleg w okolicy Tash-Rabat. 

Kirgistan Tash Rabat

Dzień 6. Tash-Rabat (Tashrabat) / Jezioro Song Kol (Son Kul)  

Trasa podróży około 260 km / Nawierzchnia około 70% asfalt / około 30% nawierzchnia szutrowa / Wysokość nad poziomem morza 3500 m - 3016 m / Nocleg w tradycyjnych jurtach

Po śniadaniu wyjazd w kierunku Jeziora Song Kol (Son Kul). Trasa do pokonania około 260 km. Jezioro Song Kol (Son Kul) położone jest w gigantycznej przepaści między dwoma pasmami górskimi w północno-zachodniej części prowincji Naryn. Leży na wysokości 3016 m n.p.m. i jest drugim co do wielkości jeziorem w Kirgistanie. Słodkie wody Jeziora Song Kol (Son Kul) zasilane są wodą z rzek i strumieni spływających z okolicznych lodowców. Z jeziora wypływa rzeka Song Kol, która wpływa następnie do rzeki Naryn. Jezioro Song Kol (Son Kul) położone jest na górzystej równinie otoczonej łąkami. W jego okolicy pasterze z regionu Naryn wypasają bydło. Łąki te od najdawniejszych czasów wykorzystywane były jako pastwiska dla zwierząt, świadczą o tym malowidła naskalne odkryte w okolicy jeziora, które obejrzymy. Współcześni pasterze, podobnie jak ich przodkowie, latem wypasają swoje stada nad jeziorem, a ich rodziny mieszkają w tradycyjnych jurtach. Spacery nad Jeziorem Song Kol (Son Kul). Dla zahartowanych proponujemy kąpiele w orzeźwiających zimnych wodach jeziora. Chętni mogą pojeździć konno wśród porośniętych stepem gór. Wizyta w jurtach u pasterzy, gdzie będziemy mogli zapoznać się z życiem prawdziwego koczownika. Popróbujemy lokalnych przysmaków: kumysu, kajmaka i świeżego chleba wypiekanego w specjalnym piecu tandori. Osoby poszukujące kontaktu z wielkimi otwartymi przestrzeniami i dziką nienaruszoną przyrodą odnajdą w tej okolicy właśnie to czego szukają – odpoczynek, relaks i wyciszenie. Nocleg w jurtach w okolicach jeziora.

Song Kol w Kirgistanie

Dzień 7. Jezioro Song Kol (Son Kul) / Kyzyl Oi 

Trasa podróży około 220 km / Nawierzchnia około 100% nawierzchnia szutrowa - OFF ROAD / Wysokość nad poziomem morza 3016 m - 1800 m / Nocleg w Guest House

Rano kontynuacja wizyty nad Jeziorem Song Kol (Son Kul). Następnie podróż do wioski Kyzył Oi. Trasa do pokonania około 220 km. W trakcie jazdy widokową trasą off-road wielokrotnie zatrzymamy się na zdjęcia w najpiękniejszych miejscach oraz krótki odpoczynek i spacery w okolicy. Podróż tą trasą ukazuje prawdziwe piękno i różnorodność kirgiskiego krajobrazu. Dzień dla miłośników jazdy po bezdrożach wyjątkowo pięknymi krajobrazowo terenami. Nocleg w wiosce Kyzył Oi. 

Podróż przez Kirgistan

Dzień 8. Kyzyl Oi / Jezioro Toktoguł 

Trasa podróży około 200 km / Nawierzchnia około 30% asfalt / około 70% nawierzchnia szutrowa - OFF ROAD / Wysokość nad poziomem morza 1800 m - 988 m /  Nocleg w Guest House

Rano wyjazd w kierunku Jeziora Toktogul. Trasa do pokonania około 280 km. Toktogul jest sztucznym zbiornikiem, który został utworzony na rzece Naryn w latach siedemdziesiątych XX wieku. Toktogul to największy zbiornik retencyjny Kirgistanu, znajduje się tu także największa zapora w środkowej Azji. Jezioro położone jest na wysokości 880 m n.p.m. Toktoguł ciekawy jest przede wszystkim krajobrazowo. Jego okolica to suchy półpustynny krajobraz z mocno pofałdowanymi górami i niewielką ilością zieleni. Dzień dla miłośników jazdy po bezdrożach wyjątkowo pięknymi krajobrazowo terenami. Nocleg w okolicach jeziora. 

Jezioro Togtoguł w Kirgistanie

Dzień 9. Jezioro Toktoguł / Rezerwat Przyrody Sary Chelek - trekking

Trasa podróży około 240 km / Nawierzchnia około 80% asfalt / około 20% nawierzchnia szutrowa - OFF ROAD / Wysokość nad poziomem morza 988 m - 1873 m  / Nocleg w Guest House

Rano wyruszymy w podróż w kierunku Rezerwatu Przyrody Sary Chelek, który położony jest na wschodnim krańcu pasma gór Czatkalskich (zachodni Tien-Szan). Trasa do pokonania około 240 km. Podczas podróży zatrzymamy się w najpiękniejszych miejscach na zdjęcia i kontemplację piękna przyrody kirgiskiej. Dzień dla miłośników jazdy po bezdrożach wyjątkowo pięknymi krajobrazowo terenami. Rezerwat Sary Chelek to jedno z najbardziej niezwykłych miejsc w Kirgistanie wyróżniający się przepięknym zróżnicowanym krajobrazem. Widoki te robią niesamowite wrażenie. Stepy rozciągające się u podnóża gór i wysokich pasm górskich z ośnieżonymi szczytami, dzikie rwące rzeki, bagna, górska tajga, łąki, lasy i górskie jeziora otoczone wielobarwnymi stromymi skałami i kwitnącymi dolinami. Jeziora te powstały najprawdopodobniej w wyniku silnego trzęsienia ziemi. Północna część Rezerwatu Sary Chelek obejmuje Jezioro Sary Chelek. Jezioro otoczone jest stromymi górami, przechodzącymi czasem w pionowe ściany. Północne obszary jeziora porośnięte są smukłymi jodłami i świerkami, malowniczo odbijającymi się w tafli jeziora. Sary Chelek czerpie wodę z licznych strumieni wpływających do niego z okolicznych górskich wąwozów. Trekking na terenie Rezerwat Przyrody Sary Chelek. Nocleg w okolicy rezerwatu. 

Podróż przez Kirgistan

Dzień 10. Rezerwat Przyrody Sary Chelek / Arslanbob

Trasa podróży około 270 km / Nawierzchnia około 80% asfalt / około 20% nawierzchnia szutrowa - OFF ROAD / Wysokość nad poziomem morza 1873 m - 1700 m  / Nocleg w Guest House

Rano kontynuacja wizyty w Rezerwacie Przyrody Sary Chelek. Następne wyjazd do Arslanbob. Trasa do pokonania około 270 km.. Podczas podróży zatrzymamy się w najpiękniejszych miejscach na zdjęcia i kontemplację piękna przyrody kirgiskiej. Arslanbob leży na granicy pasma Babash-Ata na zachodnich i południowych zboczach pasm Gór Fergańskich i Czatkalskich w dolinie rzeki Arslanbob. Dzień dla miłośników jazdy po bezdrożach wyjątkowo pięknymi krajobrazowo terenami. Nocleg w Arslanbob.

Podróż przez Kirgistan

Dzień 11. Arslanbob - Trekking 

Wysokość nad poziomem morza 1700 m - 2200 m / Nocleg w Guest House

Dzisiejszy dzień spędzimy w Arslanbob. Okolica Arslanbob słynie z przepięknych reliktowych lasów orzechowo-owocowych, które są największymi lasami orzechowymi na świecie. Arslanbob w języku kirgiskim oznacza „Król lasów”. W tutejszych skalistych kanionach górskie rzeki tworzą przepiękne wodospady. Arslambob zamieszkują głównie Uzbecy. Trekking w okolicach Arslanbob. Wyruszymy na jeden z okolicznych szczytów. Wędrówka do wodospadów położonych na wysokość około 2200 m n.p.m. (Mały i Duży Wodospad). Cała okolica ma niesamowite widoki górskie. Nocleg w Arslanbob.

Dzień 12. Arslanbob / Osz 

Trasa podróży około 210 km / Nawierzchnia około 100% asfalt / Wysokość nad poziomem morza 1700 m - 963 m  / Nocleg w Guest House

Rano wyjazd do miasta Osz. Trasa do pokonania około 210 km. Osz to drugie po Biszkeku największe miasto Kirgistanu. Położone jest ono w południowej części Kotliny Fergańskiej w pobliżu granicy z Uzbekistanem. Osz znany był już w VIII wieku jako centrum produkcji jedwabiu. Miasto położone było na trasie legendarnego Jedwabnego Szlaku, słynęło z bazarów i karawanserajów. Osz był jednym z pierwszych ośrodków islamu w Azji Środkowej. Związane jest to z górującą w centrum miasta skalistą Górą Sulejmana (Sulajman-Too). Ta czczona od wieków święta góra to pielgrzymkowy cel numer jeden w Kirgistanie. Uważa się bowiem, że to tutaj prorok Sulejman zwracał się do Boga, a na skałach pozostały odciski jego czoła i kolan. Legendy i opowieści ludowe nadają Sulajman-Too niezwykłą siłę i zdolność leczenia każdej choroby. W Osz znajduje się XVI-wieczny meczet Rabat Abdul Khan. Spacer po najpiękniejszych zakątkach miasta. Osz znacznie różni się od typowych kirgiskich miast jak Biszkek czy Karakol, mniejsze są tu wpływy rosyjskie, a dużo większe muzułmańskie. W Osz funkcjonuje jeden z większych bazarów Azji Środkowej. Bazar podzielony jest na strefy, w których handluje się poszczególnymi towarami od chleba, owoców, przez dywany, ubrania, po ciągniki i samochody. Nocleg w Osz. 

Podróż przez Kirgistan

Dzień 13. Osz / Tulpar Kol - Pik Lenina

Trasa podróży około 290 km / Nawierzchnia około 80% asfalt / około 20% nawierzchnia szutrowa - OFF ROAD / Wysokość nad poziomem morza 963 m - 3500 m  / Nocleg w tradycyjnych jurtach

Rano przejazd do Tulpar Kol, skąd wyruszymy na trekking w okolice lodowca pod Pik Lenina (nie jest tu wymagany specjalny sprzęt ani wyjątkowa kondycja). Na trasie niesamowite krajobrazy i czyste górskie powietrza oraz niezapomniane spotkania z lokalnymi nomadami. Nocleg na kempingu w tradycyjnych kirgiskich jurtach w Tulpar Kol. 

Podróż przez Kirgistan

Dzień 14. Tulpar Kol / Osz

Trasa podróży około 290 km / Nawierzchnia około 20% asfalt / około 80% nawierzchnia szutrowa - OFF ROAD / Wysokość nad poziomem morza 3500 m - 963 m  / Nocleg w Guest House

Rano kontynuacja wizyty w Tulpar Kol. Następnie wyruszymy w trasę powrotną do miasta Osz. Do pokonania około 290 km. Podczas podróży zatrzymamy się w najpiękniejszych zakątkach na zdjęcia i krótki odpoczynek. Po dotarciu do Osz czas wolny na odpoczynek po podróży lub spacery po najbliższej okolicy. Nocleg w Osz. 

Dzień 15. Osz / Biszkek

Transfer na lotnisko w Osz zgodnie z godzinami lotów. Wylot do Biszkeku. Po przylocie rozpoczniemy zwiedzanie stolicy i największego miasta Kirgistanu. Spacer najpiękniejszymi zakątkami miasta. Odwiedzimy między innymi serce miasta, plac Ala-Too. Wizyta na lokalnych barwnych bazarach, gdzie zanurzymy się w prawdziwej orientalnej atmosferze. Biszkek ma przyjemny klimat, zamieszkuje je blisko milion mieszkańców – w większości są to Kirgizi, ale znaczy procent ludności to Słowianie, Uzbecy oraz Kazachowie. Zwiedzanie miasta - spacer główną ulicą miasta Ćuj Prospekt, zobaczymy budynek Opery Narodowej, Pałac Prezydencki - Biały Dom i pomnik Lenina. Odpoczniemy w lokalnej restauracji, gdzie delektować się tradycyjną kirgiską kuchnią. Spróbujemy m.in. szorpę – zupę z baraniną, manty z baraniną przypominające polskie pierogi, kebab i szaszłyki. Wizyta na miejskim targu pełnym warzyw, owoców, pamiątek, a przede wszystkim ciekawe będzie spotkanie z mieszkańców regionu. Czas wolny na odpoczynek. Nocleg w Guest House w Biszkek.

Azja Centralna wyjazdy Podróż przez Kirgistan

Dzień 16. Biszkek / Warszawa

Rano transfer na lotnisko zgodnie z godzinami lotów. Na lotnisku pożegnanie z lokalnym pilotem przewodnikiem Poza Trasą Adventure w Kirgistanie. Wylot do Warszawy. Przylot do Warszawy. Zakończenie podróży Kirgistan wyjazd Pamir Tien Szan z Poza Trasą Adventure.

Uwaga - Program jest ramowy. Kolejność zwiedzania miejsc może ulec zmianie ze względów organizacyjnych lub ze względu na lokalne uwarunkowania i panujące warunki atmosferyczne.

*Uwaga - Powyższy program imprezy Kirgistan wyjazd Pamir Tien Szan z Poza Trasą Adventure może być realizowany jako Jeep Tour z kierowcą lub Moto Tour. 

 

TRASA WYCIECZKI:

CENA: 1950USD

+ bilety lotnicze ok. 3300 PLN

Cena obejmuje:

 • Bilety lotnicze Warszawa - Biszkek - Osz - Biszkek - Warszawa ok. 3300 PLN  *Koszt do rozliczenia wg ceny zakupu
 • Noclegi w obiektach klasy turystycznej - hostel, obiekty Guest House lub tradycyjne jurty zgodnie z programem
 • Śniadania
 • Transfery i transport wynajętym samochodem wraz z kierowcą na trasie zgodnie z programem
 • Opiekę polskiego pilota
 • Usługi lokalnych przewodników angielskojęzycznych
 • Permity na wjazdy do miejsc, gdzie są one wymagane
 • Bilety wstępu do miejsc na trasie, tam gdzie są wymagane
 • Koszty organizacyjne w Polsce i na miejscu wyprawy
 • Ubezpieczenie KL/NW podróżne (Koszty leczenia: 500.000 PLN )
 • Składkę na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny

Cena nie obejmuje:

 • Kosztów wyżywienia (ok. 15 USD na dobę / osoba)
 • Zwyczajowych napiwków (ok. USD)
 • Innych atrakcji fakultatywnych i innych wydatków osobistych

Kirgistan WYJAZD PAMIR TIEN SZAN NA ZDJĘCIACH

Kirgistan WYJAZD - AZJA CENTRALNA

Kirgistan wyjazd Azja Centralna - Chcesz dowiedzieć się więcej? Czytaj nasze relacje z podróży i wypraw:  Jezioro Song Kol 1,  Jezioro Song Kol 2,  Wyprawa do Kirgistanu – jak się przygotować?

Poznaj nasze pozostałe wyjazdy do Kirgistanu: Kirgistan Tadżykistan,  Kirgistan Warsztaty Fotograficzne oraz Azji Centralnej.