kontakt@pozatrasa.pl
+48 22 350 73 46

KOLUMBIA Ciudad Perdida Trekking dla aktywnych
19.01.2025-02.02.2025
08.02.2025-22.02.2025
15
dni
CENA:
3550 USD + bilety lotnicze ok. 4900 PLN

KOLUMBIA CIUDAD PERDIDA TREKKING

WYJAZD DLA AKTYWNYCH - TREKKING ZAGINIONE MIASTO TEYUNA - BOGOTA - CARTAGENA - PARK NARODOWY TAYRONA - SALENTO - DOLINA COCORA

Kolumbia Ciudad Perdida Trekking Wyjazd Dla Aktywnych z Poza Trasą Adventure to niesamowita przygoda łącząca trekkingi w dzikiej kolumbijskiej dżungli, wędrówki terenami parków narodowych, odpoczynek na przepięknych plażach oraz klasyczne zwiedzanie miast. Podczas podróży czeka nas niesamowita przygoda w głębi dzikiej, kolumbijskiej dżungli. Czterodniowy trekking do ruin Zaginionego Miasta Teyuna - Ciudad Perdida to gwarancja niezapomnianych wrażeń i wspomnień na całe życie. W ukrytym przed światem pośród dzikiej dżungli Teyuna, wybudowanym około 800 roku, obejrzymy tarasy, zabudowania religijne, budynki mieszkalne oraz pięknie zachowane brukowane uliczki i schody. W Parku Narodowym Tayrona położonym u podnóża gór Sierra Nevada de Santa Marta odkryjemy bujną magiczną przyrodę i urzekające rajskie plaże Karaibów. Odwiedzimy Salento - miejscowość słynącą z produkcji najlepszych kaw na świecie. Wybierzemy się na trekking do Doliny Cocora słynącej z rosnących tu wysokich i smukłych, osiągających około sześćdziesięciu metrów wysokości palm woskowych. Te charakterystyczne palmy są narodowym symbolem Kolumbii. Stare Miasto Cartagena to prawdziwa perła kolonialnej architektury i jedno z najpiękniejszych miejsc w Ameryce Południowej. W stolicy Kolumbii - Bogocie zwiedzimy pełną kolonialnych zabytków starówkę oraz Muzeum Złota, w którym zgromadzono najpiękniejsze wyroby licznych kultur indiańskich, zamieszkujących przed wiekami tereny obecnej Kolumbii wykonane z tego drogocennego kruszcu. Kolumbia położona w północno-wschodniej części Ameryki Południowej, to kraj fascynujący zarówno pod względem krajobrazowym jak i historycznym oraz kulturowym. To tu wakacje spędzić można w amazońskiej dżungli, pod szczytami Andów i na urzekającym i dziewiczym karaibskim wybrzeżu. Miłośnicy zwiedzania podróżować mogą pośród urokliwych kolonialnych miast, niewielkich miasteczek i maleńkich indiańskich wiosek. Zapraszamy w podróż Kolumbia Ciudad Perdida Trekking Wyjazd Dla Aktywnych z Poza Trasą Adventure!

Autor programu Łukasz Odzimek. Copyright © Poza Trasą Adventure.

KOLUMBIA CIUDAD PERDIDA TREKKING - PROGRAM PODRÓŻY:

Dzień 1. 

Wylot z Warszawy do Bogoty. Przylot do Bogoty. Na lotnisku spotkanie grupy z polskim pilotem / przewodnikiem Poza Trasą Adventure - Rezydentem w Ameryce Południowej. (*Uwaga - lokalny pilot polskojęzyczny lub angielskojęzyczny - w zależności od wybranej opcji imprezy). Transfer do hotelu. Czas wolny na odpoczynek po podróży. Nocleg w hotelu w Bogocie

Bogota

Dzień 2. Bogota / Cartagena City Tour

Po śniadaniu transfer na lotnisko i wylot do Cartageny. Po przylocie do Cartageny transfer do hotelu i zakwaterowanie, po czym rozpoczniemy zwiedzanie miasta. Cartagena uważana jest za najpiękniejsze miasto Kolumbii. Od 1984 roku tutejszy port, twierdze i stare miasto wpisane są na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO. Podczas zwiedzania poznamy najbardziej malownicze zakątki Cartageny - czyli dzielnicę Getsemani oraz centrum historyczne - Starówkę, która otoczona jest wielokilometrowym murem obronnym, będącym równocześnie doskonałym tarasem widokowym z fantastycznym widokiem na Morze Karaibskie. W sercu starego miasta odnaleźć można przepiękne kościoły, domy kolonialne, parki i urzekające kolorowe uliczki. Na obiad wybierzemy się na najlepsze lokalne ceviche w mieście. Powrót do hotelu. Nocleg w Cartagena. Czas wolny na odpoczynek. Nocleg w hotelu w Cartagena.

Kolumbia wyjazd Dla Aktywnych

Dzień 3. Cartagena / Islas Rosario

Po śniadaniu transfer do portu skąd wypłyniemy na Islas Rosario. Dzisiejszy dzień spędzimy na Morzu Karaibskim. Wycieczka łodzią na najpiękniejsze wyspy Rosario. Podczas rejsu niesamowite krajobrazy. Zatrzymamy się przy najpiękniejszych plażach, gdzie czas spędzimy odpoczywając i pływając w wodach błękitnego Morza Karaibskiego. Dotrzemy również na sławną Playa Blanca. Powrót do Cartageny na nocleg. Transfer do hotelu. Czas wolny na odpoczynek. Nocleg w hotelu w Cartagena.

Dzień 4. Cartagena / Santa Marta

Po śniadaniu wyjazd turystycznym autobusem do Santa Marta. Podróż potrwa około 5 godzin. Po dotarciu na miejsce spotkanie z przewodnikiem, który będzie z grupą podczas trekkingu Ciudad Perdida. Czas wolny na lunch. Miasto Santa Marta położone jest w północnej Kolumbii, nad Morzem Karaibskim, u podnóża masywu Sierra Nevada de Santa Marta. To przepiękna okolica z karaibskimi plażami otoczonymi malowniczymi widokami gór Sierra Nevada de Santa Marta. Santa Marta jest jednym z najstarszych miast Ameryki Południowej. W mieście zachowała się piękna kolonialna architektura. Zakwaterowanie w hotelu. Czas wolny na odpoczynek.  Nocleg w hotelu w Santa Marta. 

Santa Marta

Dzień 5. Trekking Ciudad Perdida (Zaginione Miasto Teyuna) - dzień pierwszy

Po śniadaniu rozpoczniemy pierwszy dzień trekkingu do Ciudad Perdida - Zaginionego Miasta. Podróż samochodem do wsi El Mamey, skąd rozpoczniemy czterodniowy trekking w poszukiwaniu zaginionego w dżungli świętego miasta plemienia Tayrona. W drodze czekają nas podejścia stromymi wąskimi ścieżkami i kamiennymi schodami, przeprawy przez potoki i orzeźwiające kąpiele w wodospadach i naturalnych basenach. W dniu dzisiejszym do pokonania pierwszy odcinek - trasa około 10 kilometrów. W połowie trekkingu zatrzymamy się w punkcie widokowym 3 Cruces, skąd obejrzeć będzie można niesamowite widoki okolicy. Chwila odpoczynku, podczas której spróbować będzie można pysznych owoców sprzedawanych przez lokalnych rolników. Dalsza wędrówka do kempingu, gdzie spędzimy pierwszą noc. Wieczorem możliwość skorzystania z orzeźwiającej kąpieli w naturalnych basenach Sierra Nevada de Santa Marta. Nocleg w namiotach na kempingu. Czas marszu: około 4 godziny (odcinek około 10 km). Wyposażenie obozu: prąd, łazienki z prysznicami

Dzień 6. Trekking Ciudad Perdida (Zaginione Miasto Teyuna) - dzień drugi

Po śniadaniu rozpoczniemy kolejny dzień trekkingu. Czeka nas wędrówka terenami rozlewisk w pobliżu rzeki Buritaca do drugiego obozy na trasie - „Cabaña Wiwa”. Chętni będą mogli tu zrelaksować się podczas orzeźwiającej kąpieli w rzece Buritaca. Lunch i czas wolny na krótki odpoczynek. Kontynuując wędrówkę dotrzemy do wsi Mutanzi, gdzie spotkamy się z rdzenną ludnością z plemienia Indian Kogui. Dalszy trekking poprowadzi nas przez porośnięte bujną roślinnością górskie zbocza Sierra Nevada de Santa Marta w kierunku trzeciego obozu - Paraiso Teyuna, gdzie spędzimy noc. Nocleg w namiotach na kempingu.

Kolumbia wyjazd Dla Aktywnych

Dzień 7. Trekking Ciudad Perdida (Zaginione Miasto Teyuna) - dzień trzeci 

Po wczesnej pobudce śniadanie, po czym pokonamy ostatni odcinek dzielący nas od ruin Zaginionego Miasta Teyuna. Ten około dwukilkometrowy odcinek to zarośla i 1260 kamiennych stopni, które zaprowadzą nas do tej majestatycznej kamiennej osady. Widok Teyuna i panorama okolic rekompensuje wszelkie trudy wędrówki i jest najlepszą nagrodą za wysiłek i kilkudniowy marsz. Według źródeł miasto założone zostało przez lud Taironi około 800 roku i starsze jest od słynnego peruwiańskiego Machu Picchu o 650 lat. Teyuna zostało precyzyjnie zaprojektowane i ulokowane na malowniczych, wielopoziomowych tarasach. Po długim okresie rozkwitu zniszczone zostało w XVI wieku przez hiszpańskich konkwistadorów. Ruiny miasta zapomniane i pozostawione w sercu dżungli czekały przez kilka wieków na ponowne odkrycie. Około trzygodzinne zwiedzanie ruin Zaginionego Miasta Teyuna. Miasto złożone jest z przemyślanego zespołu schodów, murów i tarasów. Budowle w Zaginionym Mieście wzniesione zostały na 250 tarasach połączonych kamiennymi schodami. Tarasy te wybudowane zostały w taki sposób aby zapobiec osuwaniu się ziemi i podmywaniu ich przez wodę. Tu toczyło się codzienne życie i ceremonie religijne. Następnie wędrówka powrotna do drugiego kempingu na nocleg. Czas marszu: 5 godziny + 3-godzinne zwiedzanie Ciudad Perdida - Zaginionego Miasta Teyuna.

wycieczka do kolumbii

Dzień 8. Trekking Ciudad Perdida (Zaginione Miasto Teyuna) - dzień czwarty / Park Narodowy Tayrona

Po śniadaniu wyruszymy w ostatni odcinek trekkingu - drogę powrotną przez dżunglę. Następnie przejazd w okolice Parku Narodowego Tayrona. Zakwaterowanie w hotelu w pobliżu Parku Narodowego Tayrona. Czas wolny na odpoczynek po trudach czterodniowego trekkingu. Nocleg w hotelu. 

Kolumbia wyjazd Dla Aktywnych

Dzień 9. Park Narodowy Tayrona / Plaża Cabo San Juan

Po śniadaniu rozpoczniemy wędrówkę terenami Parku Narodowego Tayrona. Jest to jeden z najpiękniejszych parków narodowych w Kolumbii. Park leży na granicy plaży, lasu tropikalnego i gór Sierra Nevada de Santa Marta. Można tu nie tylko obcować z przepiękną dziewiczą przyrodą, ale również poznać środowisko indiańskich społeczności, zamieszkujących te tereny od wieków. Około 2,5-godzinna wędrówka przez park w kierunku najpiękniejszej plaży zwanej Cabo San Juan. Tutaj kilka godzin odpoczynku i relaksu podczas kąpieli i spacerów. Dzisiejszy trekking będzie dość lekki i prosty, ale trudnością może być wysoka temperatura i duża wilgotność. Chętni będą mogli dotrzeć do plaży konno (opcja fakultatywną - dodatkowo płatna). Nocleg w namiotach na głównej plaży Cabo San Juan (namioty oraz materace wynajmowane są na miejscu).

Kolumbia wyjazd Dla Aktywnych

Dzień 10. Park Narodowy Tayrona / Santa Marta

Po śniadaniu wyruszymy w drogę powrotną. Następnie przejazd do Santa Marta. Zakwaterowanie w hotelu. Nocleg w Santa Marta. Czas wolny na odpoczynek. Nocleg w hotelu w Santa Marta.

Dzień 11. Santa Marta / Pereira / Salento

Po śniadaniu transfer na lotnisko zgodnie z godzinami lotów i wylot z Santa Marta do Pereira. Z Pereira przejazd autobusem do uroczej miejscowości Salento - kawowej stolicy Kolumbii. Po dotarciu na miejsce wycieczka do punktu widokowego, skąd podziwiać będziemy malowniczą okolicę i przepiękny zachód słońca. Salento i okolice znane są ze szczególnie wysokich palm woskowych. Te charakterystyczne smukłe palmy są narodowym symbolem Kolumbii. W zależności od pozostałego do dyspozycji czasu - wizyta w lokalnej fince, gdzie produkowana jest kawa. Poznamy cały proces wyrobu kawy, będziemy mogli również spróbować jej doskonałej lokalnej odmiany. Przejazd do hotelu. Czas wolny na odpoczynek. Nocleg w hotelu w Salento.

Kolumbia wyjazd Dla Aktywnych

Dzień 12. Salento / Dolina Cocora Trekking 

Po śniadaniu przejazd do Doliny Cocora, po czym rozpoczniemy trekking pośród palm woskowych. Palmy woskowe to atrakcja regionu Eje Cafetero. Te charakterystyczne smukłe i wysokie palmy, osiągają wysokość około 60 metrów. Rosną one na dosyć stromych zboczach tworząc niesamowity i niepowtarzalny krajobraz. Wędrówkę rozpoczniemy w Dolinie Cocora i stopniowo wspinać będziemy się w górę. Dla chętnych możliwość dojścia aż do rezerwatu kolibrów (na wysokość około 2800 metrów n.p.m). Cały trekking potrwa około 5 - 6 godzin. Wieczorem powrót do Salento. Czas wolny na odpoczynek. Nocleg w hotelu w Salento.

Dzień 13. Salento / Bogota

Po śniadaniu wyruszymy autobusem w podróż powrotną do Bogoty. Na trasie piękne krajobrazy Kolumbii. Po dotarciu do Bogoty, transfer do hotelu. Czas wolny na odpoczynek po podróży. Nocleg w hotelu w Bogocie.

Kolumbia wyjazd Dla Aktywnych

Dzień 14. Bogota City Tour

Po śniadaniu rozpoczniemy zwiedzanie Bogoty. Pierwszym punktem będzie wjazd kolejką linową na Wzgórze Monserrate położone na wysokości 3100 metrów n.p.m., z którego roztacza się przepiękny widok na kolumbijską stolicę i okolicę. Na wzgórzu Monserrate znajduje się również klasztor, jest to miejsce pielgrzymek Kolumbijczyków. Następnie przejazd do centrum historycznego - La Candelaria, gdzie zwiedzimy Muzeum Złota, w którym zgromadzono najpiękniejsze złote wyroby licznych kultur indiańskich zamieszkujących terytorium Kolumbii przed przybyciem tu Krzysztofa Kolumba oraz przespacerujemy się po malowniczych uliczkach z jej charakterystyczną niską i kolorową zabudową. Wieczorem transfer na lotnisko zgodnie z godzinami lotów. Na lotnisku pożegnanie grupy z polskim pilotem / przewodnikiem Poza Trasą Adventure - Rezydentem w Ameryce Południowej. (*Uwaga - lokalny pilot polskojęzyczny lub angielskojęzyczny - w zależności od wybranej opcji imprezy). Wylot do Warszawy.

Dzień 15. 

Przylot do Warszawy. Zakończenie podróży Kolumbia Wyjazd Dla Aktywnych z Poza Trasą Adventure. 

Uwaga - Program jest ramowy. Kolejność zwiedzania może ulec zmianie ze względów organizacyjnych oraz ze względu na lokalne uwarunkowania i panujące warunki atmosferyczne.

TRASA WYCIECZKI:

CENA: 3550USD

+ bilety lotnicze ok. 4900 PLN

Cena obejmuje:

 • Bilety lotnicze Warszawa - Bogota - Warszawa  ok. 4900 PLN   *Koszt do rozliczenia wg ceny zakupu
 • Dwa loty wewnętrzne Bogota - Cartagena / Santa Marta - Pereira
 • Noclegi w hotelach 3* (lokalna standaryzacja), w hotelach klasy turystycznej w pokojach dwuosobowych oraz noclegi w namiotach lub hamakach w Parku Narodowym Tayrona i podczas trekkingu Ciudad Perdida. Pokój jednoosobowy za dopłatą ok. USD
 • Śniadania
 • Wyżywienie podczas trekkingu do Ciudad Perdida
 • Transfery i transport na całej trasie zgodnie z opisem w programie
 • Wszystkie atrakcje zgodnie z programem
 • Bilety wstępy do atrakcji zgodnie z programem
 • Opiekę polskiego pilota - rezydenta w Kolumbii (odbiór grupy na lotnisku w Bogocie) - w zależności od wybranej opcji
 • Usługi lokalnych angielskojęzycznych przewodników
 • Wszelkie dokumenty i permity na wjazdy do miejsc tam gdzie są wymagane
 • Wszelkie opłaty lokalne wymagane na trasie
 • Miejscowy podatek turystyczny
 • Koszty organizacyjne w Polsce i na miejscu wyprawy
 • Ubezpieczenie KL/NW podróżne (Koszty leczenia: 500.000 PLN)
 • Składkę na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny

Cena nie obejmuje:

 • Kosztów wyżywienia poza śniadaniami oraz wyżywieniem podczas Trekkingu Ciudad Pertida
 • Zwyczajowych napiwków (ok. USD)
 • Napojów alkoholowych i napojów do posiłków
 • Innych atrakcji fakultatywnych i innych wydatków osobistych jak: karta telefoniczna, internet, pranie itp

*Standardowa grupa min. 7 osób (z polskojęzycznym pilotem). Mniejsze grupy możliwe z pilotem angielskojęzycznym / hiszpańskojęzycznym lub indywidualna kalkulacja na zamówienie (z polskojęzycznym pilotem)

*Grupa 2 - 3-osobowa z lokalnym angielskojęzycznym pilotem - cena 3550 USD / osoba + międzynarodowe bilety lotnicze

*Grupa 4 - 6-osobowa z lokalnym angielskojęzycznym pilotem - cena 3250 USD / osoba + międzynarodowe bilety lotnicze

Informacje dodatkowe:
*Podczas trekkingu Ciudad Perdida bagaż główny można zostawić zabezpieczony w skrytce. Zalecany plecak z rzeczami potrzebnymi na 4 dni trekkingu. Jeśli będzie taka potrzeba można za dodatkową opłatą wynająć muła, który będzie niósł plecak podczas trwania całego trekkingu.
*Podczas czterodniowego trekkingu Ciudad Perdida oraz w Parku Narodowym Tayrona -  noclegi na kempingach w namiotach z materacami, łóżkami lub w hamakach. Na wyposażeniu dostępne są koce, poduszki i materace oraz moskitiery. Ewentualnie można zabrać ze sobą poszewkę na poduszkę i prześcieradło dla większego komfortu podczas noclegu.

KOLUMBIA CIUDAD PERDIDA TREKKING WYJAZD NA ZDJĘCIACH

KOLUMBIA CIUDAD PERDIDA TREKKING - AMERYKA POŁUDNIOWA

Kolumbia Ciudad Perdida wyjazd Ameryka Południowa - Chcesz dowiedzieć się więcej? Czytaj nasze relacje z podróży i wypraw:  Ciudad Perdida Zaginione Miasto Teyuna w Kolumbi,  Galapagos – Stąd daleko do wszystkiego i wszystkichJezioro TiticacaWodospady IguazuUshuaia – Ziemia Ognista

Poznaj nasze pozostałe wyprawy do Ameryki Południowej