kontakt@pozatrasa.pl
+48 22 350 73 46

Kolumbia Galapagos Wenezuela
zamów termin
grupa min 6 os
18
dni
CENA:
Skontaktuj się z nami!

KOLUMBIA GALAPAGOS WENEZUELA

Kolumbia Galapagos Wenezuela Wyjazd z Poza Trasą Adventure

Autor programu Łukasz Odzimek. Copyright © Poza Trasą Adventure.

KOLUMBIA GALAPAGOS WENEZUELA - PROGRAM PODRÓŻY:

Dzień 1. 

Wylot z Warszawy do Bogoty w Kolumbii. Przylot do Bogoty. Transfer do hotelu i zakwaterowanie. Czas wolny na odpoczynek po podróży. Nocleg w hotelu w Bogocie. 

Kolumbia Galapagos Wenezuela wycieczka

Dzień 2. KOLUMBIA - Bogota 

Po śniadaniu rozpoczniemy zwiedzanie Bogoty - stolicy Kolumbii. Miasto zostało założone na początku XVI wieku przez hiszpańskich konkwistadorów, na wysokości 2600 m n.p.m. w środkowym paśmie kordyliery Andów. Jest to trzecia najwyżej położona stolica świata zaraz po La Paz w Boliwii i Quito w Ekwadorze. Obecnie stanowi najważniejsze centrum polityczne, ekonomiczne i kulturowe kraju. Razem z przewodnikiem udamy się na zwiedzanie miasta. Wokół wąskich uliczek postawione są domy z czerwonymi dachówkami, które przed laty zamieszkiwała lokalna szlachta. Zobaczymy liczne pałace, Plac Boliwara, katedrę i największe na świecie Muzeum Złota, w którym zgromadzono ponad 30 tysięcy złotych indiańskich wyrobów z okresu prekolumbijskiego. Później wjedziemy kolejką na wzgórze Monserrate (3152 m n.p.m.), z którego roztacza się niesamowity widok na Bogotę. Na szczycie wzniesienia znajduje się XVII- wieczny klasztor i neogotycka kaplica ze słynną kolonialną figurą Chrystusa Upadającego pod Krzyżem. W rogu kaplicy znajduje się figura Czarnej Madonny w złotej sukni z Jezusem w ramionach. Jest to jedno z miejsc, które od czasów kolonialnych przyciąga pielgrzymujących Kolumbijczyków. Powrót do hotelu. Czas wolny na odpoczynek. Nocleg w hotelu w Bogocie. W cenie śniadanie.

Kolumbia Galapagos Wenezuela wycieczka

Dzień 3. KOLUMBIA - Bogota / Medellin

Po śniadaniu transfer na lotnisko zgodnie z godzinami lotów. Poranny przelot do Medellin. Miasto kojarzone jest z owianym złą sławą Pablo Escobarem, który był szefem kartelu narkotykowego w Medellin. W latach 80-tych ubiegłego wieku, zanim świat dowiedział się kim jest naprawdę, Escobar planował startować w wyborach prezydenckich a w jednej z dzielnic wybudował 250 domów dla najbiedniejszych mieszkańców. Popołudniu zwiedzimy centrum starego miasta między innymi Plac San Antonio, park Las Esculturas, w którym znajduje się ponad 20 rzeźb podarowanych miastu przez słynnego malarza i rzeźbiarza Fernando Botero. Zobaczymy także katedrę, dawną arenę walk byków, zwiedzimy finansowe serce miasta. Pojedziemy również do dzielnicy Comuna 13, która była uważana za „kolebkę Pablo Eskobara” i jedną z najniebezpieczniejszych dzielnic świata. Domy postawione na wzniesieniach oraz wąskie uliczki ułatwiały działalność przestępczą. Na szczęście to już przeszłość. Kilka lat temu, w ramach programu wyrównującego szanse społeczne, dzielnica została połączona z resztą miasta ruchomymi schodami. Nad wzgórzami działa także kolejka elektryczna, która ułatwia dostęp do domów. Przespacerujemy się po tutejszych favelach w towarzystwie lokalnego przewodnika. Zobaczymy liczne graffiti wykonane przez lokalnych artystów, przedstawiające historie budzące nadzieję na przyszłość. Powrót do hotelu. Czas wolny na odpoczynek. Nocleg w hotelu w Medellin. W cenie śniadanie. 

Dzień 4. KOLUMBIA - Medellin / Guatape / Medellin

Po śniadaniu wyjazd do miasteczka Guatape, które uważane jest za najpiękniejsze i najbardziej fotogeniczne w całej Kolumbii. Położone jest ono nad brzegiem sztucznego Jeziora Embalse del Penol z pięknymi zatoczkami i wysepkami.

W Guatape obejrzymy charakterystyczną zabudowę - różnokolorowe budynki, z których część ozdobiona jest płaskorzeźbami ludzi i zwierząt. Można będzie też wejść po 740 schodkach na 220-metrową skałę, z której roztacza się wyjątkowo piękny widok na okolicę. Idealne miejsce, żeby zrelaksować się pośród przyrody i ciekawej architektury. Popołudniu powrót do hotelu w Medellin. Czas wolny na odpoczynek. Nocleg w hotelu w Medellin. W cenie śniadanie.

Dzień 5. KOLUMBIA - Medellin / Cartagena 

Po śniadaniu transfer na lotnisko zgodnie z godzinami lotów. Wylot do Cartageny, urzekającego pięknem miasta, które nazywane jest „Perłą Karaibów”. Zostało założone w 1533 roku, nad brzegiem morza karaibskiego. Cartagena wpisana została na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO. W epoce kolonialnej miasto było głównym portem przeładunkowym złota i centrum handlu niewolnikami. Starówka Cartageny otoczona jest wielokilometrowym murem obronnym, który dawniej chronił przed atakiem piratów i korsarzy. Dzisiaj mury służą za doskonały taras widokowy z fantastyczną panoramą morza i okolicy. Zobaczymy Torre del Reloj i Paseo de los Dulces, gdzie w XVI w. odbywały się największe w tej części świata targi niewolników. Obejrzymy do klasztoru San Pedro de Claver. Następnie przejdziemy się na plac Simona Bolivara, w czasach kolonialnych był to centralny punkt miasta. Odbywały się tutaj także walki byków. Zobaczymy katedrę i muzeum inkwizycji mieszczące się w kolonialnym budynku z charakterystycznym wejściem wzniesionym ze skały koralowej. Następnie zobaczymy fortyfikowany zamek San Felipe de Barajas, który chronił miasto przed atakami piratów. Powrót do hotelu. Czas wolny na odpoczynek. Nocleg w hotelu w Cartagena. W cenie śniadanie.

Dzień 6. KOLUMBIA - Cartagena / EKWADOR - Quito

Po śniadaniu transfer na lotnisko zgodnie z godzinami lotów. Wylot do Quito (via Bogota). Po przylocie zwiedzanie stolicy Ekwadoru- Quito. Historyczne centrum w 1978 roku zostało wpisane na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO i jest uznawane za najlepiej zachowany tego typu kompleks w Ameryce Łacińskiej. Bogactwo zdobionych kościołów, zabytkowych domów i muzeów zachwyca tu na każdym kroku. Zwiedzanie rozpoczniemy od Plaza Grande, gdzie zobaczymy Pałac Carandolet – dzisiejszą siedzibę prezydenta Ekwadoru, katedrę i pałac biskupi. Następnie przejdziemy ulicą Siedmiu Krzyży, wstępując do przepięknego kościoła jezuitów – Iglesia de la Campañia i kościoła św. Franciszka. Późnym popołudniem wizyta na wzgórzu El Panecillo, skąd roztacza się wyjątkowo piękny widok na całe miasto leżące u stóp wulkanu Pichincha. Przejazd do hotelu. Czas wolny na odpoczynek. Nocleg w hotelu w Quito. W cenie śniadanie.

Dzień 7. EKWADOR - Quito / WYSPY GALAPAGOS - Wyspa Baltra / Wyspa Santa Cruz

Po śniadaniu transfer na lotnisko zgodnie z godzinami lotów. Wylot z Quito na Wyspę Baltra (położoną w archipelagu Galapagos). Galapagos czyli Wyspy Żółwie to wciąż jeszcze jeden z dziewiczych obszarów świata. Po przylocie przejazd na Wyspę Santa Cruz. Zakwaterowanie w hotelu. Po krótkim odpoczynku wyruszymy na wycieczkę, podczas której podziwiać będziemy żółwie w ich naturalnym środowisku. Tego dnia udamy się także do stacji badawczej imienia Darwina. Jest to najpopularniejsze miejsce, owiane swego rodzaju kultem, gdzie można zobaczyć przede wszystkim symbol wysp – olbrzymie żółwie, ale także zagrożone wyginięciem legwany galapagoskie. Przyjrzymy się pracy stacji, propagującej ochronę fauny i flory archipelagu. Jak głosi hasło witające zwiedzających: „Cokolwiek stanie się z tym zwierzęciem, niech przypomina nam, że los wszystkich żyjących na ziemi stworzeń jest w rękach ludzi”. Podczas zwiedzania będziemy mieć możliwość zaobserwowania ważących nawet ćwierć tony i mierzących półtora metra długości olbrzymów. Dzięki opiece pracowników centrum nie tylko ponad stuletnie, ale także młodociane osobniki, dożywają wieku i rozmiaru pozwalających im przeżyć na wolność. Powrót do hotelu. Czas wolny na odpoczynek. Nocleg w hotelu na Wyspie Santa Cruz. W cenie śniadanie. 

Kolumbia Galapagos Wenezuela wycieczka

Dzień 8. EKWADOR - WYSPY GALAPAGOS - Wyspa Santa Cruz

Dzisiejszy dzień spędzimy zwiedzając najpopularniejszą wśród turystów wyspę archipelagu Galapagos - Santa Cruz. Wyspa słynie z gigantycznych żółwi słoniowych i flamingów. Odwiedzimy rezerwat El Chato, gdzie spotkamy przedstawicieli tych gigantycznych gadów, w prawie naturalnych warunkach. Odwiedzimy też targ rybny, gdzie zobaczymy lwy morskie, które z wątpliwą gracją „proszą” o jedzenie pelikany. Kłócące się i dziobiące zwierzęta, to spektakl lepszy niż niejedno widowisko teatralne. Stojące cały dzień przy sprzedawcach zwierzęta, spacerujące ulicami pelikany, czy wylegujące się na bulwarach i pomostach lwy morskie to widok, którego z pewnością nie zobaczymy na ulicach naszych miast. Santa Cruz słynie z pięknych piaszczystych plaż oraz lawowych tuneli. Taksówką wodną dopłyniemy do German Beach. Przespacerujemy się wyznaczoną ścieżką, mijając wszechobecne, wygrzewające się w słońcu iguany morskie. Po kilkuminutowym spacerze dotrzemy do Las Grietas – pęknięcia skalnego, tworzącego urokliwy zakątek do pływania i nurkowania, do czego serdecznie zachęcamy. Tego samego dnia zwiedzimy również Zatokę Tortuga, tu również na plażach wygrzewają się w słońcu morskie legwany. Popołudniu czas wolny, który można wypełnić wieczornym spacerem po molo. W blasku księżyca podziwiać tu można pływające płaszczki i rekiny. Powrót do hotelu. Czas wolny na odpoczynek. Nocleg w hotelu na Wyspie Santa Cruz. W cenie śniadanie. 

Kolumbia Galapagos Wenezuela wycieczka Galapagos Ekwador

Dzień 9. EKWADOR - Wyspa Santa Cruz / Wyspa Seymour / Wyspa Santa Cruz

Po śniadaniu transfer do portu i rejs na Wyspę Seymour. Wyspa ta słynie z tras trekkingowych, prowadzonych przez wyjątkowo atrakcyjne tereny. Podczas wycieczki obserwować będziemy tutejszą faunę. Zobaczymy między innymi zielone żółwie morskie, iguany lądowe i morskie, populację głuptaków niebieskonogich, mew widłosternych, czy jedną z największych populacji fregat. To raj dla ornitologów i pasjonatów ale też laików, lubiących porostu kontakt z przyrodą. Przy odrobinie szczęścia uda się nam zobaczyć także słynne żarłacze galapagoskie. Powrót do hotelu. Czas wolny na odpoczynek. W cenie śniadanie.

Kolumbia Galapagos Wenezuela wycieczka

Dzień 10. EKWADOR - Wyspa Santa Cruz / Wyspa Bartolome / Wyspa Santa Cruz

Po śniadaniu kontynuować będziemy zwiedzanie okolicy. Wyspy Galapagos to nie tylko białe plaże i krystalicznie czysta woda, ale także wulkany. Po śniadaniu wyruszymy na Bartolome, jedną ze skalistych wysp archipelagu. To właśnie na tej niewielkiej wyspie znajduje się najbardziej malowniczy i najczęściej fotografowany punkt „zaczarowanych wysp” – skała Pinnacle Rock. Miejsce powstałe na skutek schłodzenia magmy wodą morską jest wizytówką wyspy. Udamy się na szczyt Bartolome, gdzie będziemy mogli obejrzeć panoramę wyspy. Spędzimy czas podziwiając surowy, marsjański krajobraz wyspy i żyjącą tu kolonię pingwinów równikowych, a potem wrócimy na wyspę Santa Cruz. Powrót do hotelu. Czas wolny na odpoczynek. W cenie śniadanie.

Kolumbia Galapagos Wenezuela wycieczka

Dzień 11. EKWADOR - Galapagos / Quito 

Po śniadaniu transfer na lotnisko zgodnie z godzinami lotów. Wylot z Wysp Galapagos do Quito. Po przylocie transfer do hotelu w Quito. Zakwaterowanie a następnie czas wolny do własnej dyspozycji. Nocleg w hotelu w Quito. W cenie śniadanie. 

Dzień 12. EKWADOR - Quito / WENEZUELA - Caracas 

Po śniadaniu wylot z Quito do Caracas w Wenezueli zgodnie z godzinami lotów. Po przylocie do Caracas transfer do hotelu i zakwaterowanie. Czas wolny do własnej dyspozycji. Nocleg w hotelu w Caracas. W cenie śniadanie. 

Dzień 13. WENEZUELA - Caracas / Canaima / PARK NARODOWY CANAIMA - Canaima Lagoon / Wodospady Hacha / Wodospad Sapo 

Po śniadaniu transfer na lotnisko zgodnie godzinami lotów. Wylot do Canaima. Po przylocie transfer do obozu i zakwaterowanie w lodge. Przez kolejne trzy dni eksplorować będziemy obszary Parku Narodowego Canaima. Park Narodowy Canaima położony jest w południowo-wschodniej części Wenezueli, w pobliżu granicy z Gujaną i Brazylią. To jeden z sześciu największych parków narodowych na Ziemi. Tereny parku obejmują rozległy wysoki płaskowyż w północnej części Wyżyny Gujańskiej, porośnięty bujną sawanną oraz wilgotnym lasem równikowym. Największymi atrakcjami parku jest najwyższy na świecie wodospad Salto Angel (979 m a niektóre źródła przypisują mu nawet ponad 1000 m wysokości) i góry stołowe zwane po hiszpańsku tepui – zaliczane do najstarszych geologicznie formacji górskich na świecie. Tepui porasta roślinność krzewiasta i tzw. rośliny poduszkowe. Na terenach Parku Narodowego Canaima występują liczne endemiczne gatunki flory i fauny. Park Narodowy Canaima wpisany został na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO. Tego dnia wypłyniemy na wycieczkę curiaras przez Lagunę Canaima, obejrzymy Wodospady Hacha i Wodospady Sapo. Dla chętnych możliwość kąpieli przy wodospadach. Powrót do lodge. Czas wolny na odpoczynek. Nocleg w lodge w Canaima. W cenie śniadanie, lunch i kolacja. 

Caracas

Dzień 14. WENEZUELA - Park Narodowy Canaima - Wodospady Angel - Salto Angel (Angel Falls)

Po śniadaniu wyruszymy w całodniową wycieczkę do Wodospadu Salto Angel. Przejazd do portu Ucaima, skąd wyruszymy w około 3-godzinny rejs curiaras (lokalnymi indiańskimi łodziami) do obozu, w którym spędzimy niezapomnianą noc w dżungli. Zakwaterowanie w obozowisku w dżungli. Następnie około godzinny trekking przez dżunglę do Wodospadu Salto Angel. Jeśli warunki atmosferyczne i poziom wody na to pozwolą, podejdziemy pod sam wodospad. Czas na kontemplację i podziwianie piękna Wodospadu Angel oraz relaks. Wieczorem powrót do obozu. Czas wolny na odpoczynek. Nocleg w obozie (hamak z moskitierą w zadaszonym otwartym budynku) w Parku Narodowym Canaima w pobliżu Salto Angel. W cenie śniadanie, lunch i kolacja.

Dzień 15. WENEZUELA - Canaima - dzień wypoczynku

Po śniadaniu czas wolny na całodniowy relaks lub aktywny wypoczynek na łonie natury. Powrót do Canaima. Możliwość skorzystania z kąpieli w rzece, pływania łódką lub kajakiem. Spacery w pobliżu lodge. Nocleg w lodge w Canaima. W cenie śniadanie, lunch i kolacja. 

wyjazd do Wenezueli Park Narodowy Canaima

Dzień 16. WENEZUELA - Canaima / Caracas 

Po śniadaniu transfer na lotnisko zgodnie z godzinami lotów. Wylot z Canaima do Caracas. Po przylocie na miejsce transfer do hotelu i zakwaterowanie. Czas wolny do własnej dyspozycji. Nocleg w hotelu w Caracas. W cenie śniadanie. 

Dzień 17. WENEZUELA - Caracas 

Po śniadaniu czas wolny do własnej dyspozycji lub transfer na lotnisko zgodnie z godzinami lotów. Wylot do Warszawy. W cenie śniadanie.

Dzień 18. 

Przylot do Warszawy. 

Uwaga - Program jest ramowy. Kolejność zwiedzania może ulec zmianie ze względów organizacyjnych oraz ze względu na lokalne uwarunkowania i panujące warunki atmosferyczne.

TRASA WYCIECZKI:

CENA:

Skontaktuj się z nami!

Cena obejmuje:

 • Bilety lotnicze na loty Warszawa - Bogota (Kolumbia) / Quito (Ekwador) - Caracas (Wenezuela) / Caracas (Wenezuela) - Warszawa ok.  PLN  *Koszt do rozliczenia wg ceny zakupu
 • Bilety lotnicze na loty wewnętrzne w Kolumbii (Bogota - Medellin / Medellin - Cartagena), na loty międzynarodowe Kolumbia (Cartgena) - Ekwador (Quito), na loty wewnętrzne w Ekwadorze (Quito - Galapagos - Quito), na loty wewnętrzne w Wenezueli (Caracas - Canaima - Caracas)
 • Noclegi w hotelach 3* (lokalna standaryzacja), hotelach klasy turystycznej, lodgach w pokojach dwuosobowych oraz jeden nocleg w obozie (hamak z moskitierą w zadaszonym otwartym budynku) w Parku Narodowym Canaima w Wenezueli. Pokoje jednoosobowe za dopłatą
 • Śniadania oraz pozostałe posiłki zgodnie z opisem w programie
 • Transfery i transport zgodnie z opisem w programie 
 • Bilety wstępu do atrakcji wymienionych w programie
 • Wszystkie wycieczki, atrakcje oraz trekkingi (spacery) zgodnie z programem
 • Opiekę polskiego pilota (UWAGA! - Udział polskojęzycznego pilota w zależności od wybranej opcji)
 • Opiekę i usługi lokalnych pilotów angielskojęzycznych
 • Usługi lokalnych przewodników angielskojęzycznych
 • Wszelkie dokumenty i permity na wjazdy do miejsc tam gdzie są wymagane
 • Pozwolenia na trekkingi i usługi przewodników
 • Wszelkie opłaty lokalne wymagane na trasie
 • Miejscowy podatek turystyczny
 • Koszty organizacyjne w Polsce i na miejscu wyprawy
 • Ubezpieczenie KL/NW podróżne (Koszty leczenia: 500.000 PLN )
 • Składkę na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny

Cena nie obejmuje:

 • Kosztów innych posiłków poza wymienionymi w opisie programu oraz napojów
 • Zwyczajowych napiwków (ok. 80 USD)
 • Innych atrakcji fakultatywnych i innych wydatków osobistych jak: karta telefoniczna, internet, pranie itp.

*Grupa min. 6 osób

KOLUMBIA GALAPAGOS WENEZUELA NA ZDJĘCIACH

KOLUMBIA GALAPAGOS WENEZUELA - AMERYKA POŁUDNIOWA

Kolumbia Galapagos Wenezuela Ameryka Południowa - Chcesz dowiedzieć się więcej? Czytaj nasze relacje z podróży i wypraw:  Galapagos – Stąd daleko do wszystkiego i wszystkich, Ushuaia – Ziemia Ognista Patagonia Argentyna, Ciudad Perdida Zaginione Miasto Teyuna w KolumbiiJezioro Titicaca

Poznaj nasze pozostałe wyprawy do Ameryki Południowej: Ameryka Południowa z Poza Trasą