kontakt@pozatrasa.pl
+48 22 350 73 46

MADERA PORTO SANTO FESTIWAL KWIATÓW WYCIECZKA NA PORTUGALSKIE WYSPY KWIATÓW
05.09.2020-13.09.2020
01.05.2021-09.05.2021
9
dni
CENA:
4200 PLN + bilety lotnicze ok. 1500 PLN

MADERA PORTO SANTO FESTIWAL KWIATÓW

MADERA PORTO SANTO WYCIECZKA NA PORTUGALSKIE WYSPY KWIATÓW

Madera Porto Santo Festiwal Kwiatów to fantastyczna wycieczka z Poza Trasą na Portugalskie Wyspy Kwiatów. Madera często określana jest jako Wyspa Wiecznej Wiosny. Ten żyzny Atlantyki Wulkaniczny Ogród zachwyca kolorowymi kwiatami, zielonymi wzgórzami, malowniczymi wodospadami, wysokimi klifami i urzekającymi przełęczami. Sąsiednie Porto Santo to przede wszystkim cudowna dzika plaża ze złotym piaskiem i bajkowe krajobrazy, ale również ciekawe zabytki. Madera i Porto Santo to idealne miejsca na aktywny wypoczynek połączony z plażowaniem, kontaktem z niezwykłą przyrodą, zwiedzaniem uroczych miasteczek i popołudniową chwilą lenistwa. Podczas podróży Madera i Porto Santo z całą pewnością zachwycimy się nie tylko wspaniałymi widokami, ale również smaczną regionalną kuchnią. Wypijemy też lampkę znanego od ponad dwustu lat maderskiego wina, spróbujemy też tradycyjne Poncha.

Maderę i Porto Santo warto odwiedzić szczególnie wiosną, kiedy odbywa się tu najbardziej kolorowa impreza na wyspie - Festiwal Kwiatów. Weźmiemy w niej udział, uczestnicząc w uroczystościach, paradach, koncertach i występach grup folklorystycznych. Będą to z całą pewnością niezapomniane chwile spędzone wśród życzliwych i uśmiechniętych mieszkańców. Zapraszamy - Madera i Porto Santo czeka!

Autorka programu Dorota Przyborkiewicz. Copyright © Poza Trasą Adventure.

MADERA PORTO SANTO FESTIWAL KWIATÓW - PROGRAM PODRÓŻY:

Wersja programu wyjazd wrzesień 2020

Dzień 1. 05.09.2020

Wylot z Warszawy. Powitanie grupy i zakwaterowanie w hotelu w Funchal.

Dzień 2. 06.09.2020 FUNCHAL - Madera Festiwal Kwiatów

Dzisiejszy dzień spędzimy w Funchal. Zwiedzimy Stare Miasto, które było pierwszym od czasów rzymskich, miastem zbudowanym przez Europejczyków poza granicami Europy. Odwiedzimy targ miejski Mercado Dos Lavradores, gdzie począwszy od lat 40. ubiegłego wieku mieszkańcy stolicy zaopatrują się w świeże warzywa, owoce i ryby a turyści odwiedzają stoiska z rzemiosłem i pamiątkami. Popołudnie – czas wolny.

Madera Porto Santo

Na Maderze każdego roku w maju odbywa się festiwal Festa das Flores. W tym roku obchody będą miały miejsce we wrześniu. Festiwal ma wieloletnią tradycję. Ulice miast toną wówczas w kwiatach, a ich zapach unosi się w powietrzu. Odbywają się uroczyste parady, koncerty, wystawy i warsztaty. W niedzielne popołudnie ulice śródmieścia Funchal zostaną zdominowane przez muzykę, kolory i cudowny zapach kwiatów. W tym czasie odbędzie sie parada prezentująca rożne gatunki kwiatów i dekoracji prześcigającymi sie kreatywnością. 

Madera Porto Santo

Dzień 3. 07.09.2020 PICO DO ARIEIRO / PICO RUIVO

Dziś czeka nas przejście trasą łączącą dwa najwyższe szczyty Madery, Pico Ruivo (1861 m n.p.m) i Pico Arieiro (1817 m n.p.m.). Niezwykle malownicza trasa prowadzi m.in. schodami wyrzeźbionymi w lawie i tunelami, po drodze tarasy widokowe: Ninho da Manta i Pedra Rija.

Odległość łącznie 14 km/ czas: ok. 6 h / poziom trudności: umiarkowanie trudny.

Uwaga: na szlaku nie ma schroniska - prosimy o zabranie ze sobą wody i lekkiego posiłku. Szlak prowadzi przez tunele - prosimy zabrać ze sobą latarkę.

Madera Porto Santo

Dzień 4. 08.09.2020 POŁUDNIOWE WYBRZEŻE / PÓŁNOCNY- ZACHÓD WYSPY /PRZEŁĘCZ BOCA DE ENCUMEADA

Dzisiejszy dzień rozpoczniemy od zwiedzania południowo-zachodniego wybrzeża wyspy, gdzie czekają nas niezapomniane widoki, tropikalna roślinność oraz urocze wioski rybackie ukryte u podnóży wysokich klifów. Pierwszym przystankiem będzie Camara de Lobos, kiedyś tradycyjna wioska rybacka a dziś przyjemny kurort ze specyficzną rybacką atmosferą. Miejsce to w latach 50-tych ubiegłego wieku odwiedził Winston Churchill. Spędzał tu wakacje malując okolicę z tarasu jednej z portowych restauracji. Z Camara de Lobos widać kolejny punkt naszej podróży klif Cabo Girao. Na klifie znajduje się punkt widokowy z przeszkloną platformą, z której roztacza się niesamowity widok na okolicę. Następnie pojedziemy do jednego z najstarszych miasteczek na Maderze Ribeira Brava. Swoją historię wiąże ono z rozwojem produkcji cukru w XV w. Miasteczko zlokalizowane jest nad wpadająca do morza „Dziką Rzeką” od której przejęło swoją nazwę. Kościół znajdujący się w centrum miejscowości posiada rzeźby z 1480 roku. Następnym przystankiem będzie niewielkie miasteczko Ponta De Sol z piękną kamienną plażą. Po krótkim spacerze udamy się w dalszą podróż na północne wybrzeże Madery do Porto Moniz, gdzie zatrzymamy się na odpoczynek i kąpiel w naturalnych basenach wulkanicznych. W drodze powrotnej do Funchal przejedziemy drogą wiodącą przez centrum wyspy, przełęczą Boca de Encumeada. Położona jest ona między dwiema najgłębszymi dolinami na wyspie. Z platformy widokowej w pogodny dzień widać zarówno południowe, jak i północne wybrzeże Madery. W ciągu dnia przewidziana jest przerwa na obiad w regionalnej restauracji oraz degustację tradycyjnego trunku Poncha, w którego skład wchodzi rum, cytryna i miód (płatne dodatkowo).

Madera Porto Santo

Dzień 5. 09.09.2020 WYCIECZKA NA WYSPĘ PORTO SANTO

Po wczesnym śniadaniu pojedziemy do portu. Promem popłyniemy na całodzienną wycieczkę na wyspę Porto Santo. Przeprawa trwać będzie około 2 godzin. Na wyspie obejrzymy najważniejsze atrakcje a popołudnie spędzimy na pięknej dziewięciokilometrowej piaszczystej plaży lub w stolicy Vila Baleira (Cidade do Porto Santo). W miasteczku tym mieszkał Krzysztof Kolumb. Znajduje się tu jego muzeum.Vila Baleira posiada typowo portugalską architekturę, białe domki i kręte uliczki. Znaleźć tu można mnóstwo barów i restauracji, które serwują lokalne potrawy i wino. Lunch dodatkowo płatny. Wypożyczenie sprzętu wodnego dodatkowo płatne. Wieczorem wrócimy na Maderę.

porto Santo

Dzień 6. 10.09.2020 LEWADA RABAÇAL / WODOSPAD RISCO / KASKADY 25 ŹRÓDEŁ / LAS WAWRZYNOWY

Dzisiejszy dzień spędzimy wędrując szlakami górskimi ułożonymi wzdłuż lewad, czyli kanałów nawadniających wyspę. Czekają nas niezapomniane przeżycia, piękne krajobrazy gór i oceanu. Po śniadaniu wyjazd do miejscowości Rabaçal. Przejdziemy trasą wzdłuż lewady do Wodospadu Risco (Cascada do Risco), a następnie trasą do Kaskady "25 Źródeł" (25 Fontes), które składają się z kilkudziesięciu mniejszych wodospadów. Obie trasy prowadzą przez reliktowy las wawrzynowy, wpisany na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO. Jest to miejsce unikatowe, lasy takie zachowały się bowiem tylko w kilku miejscach na świecie.

Odległość łącznie 10 km/ czas: ok. 4 h / poziom trudności: średni.

Uwaga: na szlaku nie ma schroniska - prosimy o zabranie ze sobą wody i lekkiego posiłku. Szlak prowadzi przez tunele - prosimy zabrać ze sobą latarkę.

Madera Porto Santo

Dzień 7. 11.09.2020 PONTA DE SÃO LOURENÇO

Dziś udamy się na wschodni kraniec wyspy w pobliże Zatoki Baia D’Abra. Przejdziemy szlakiem prowadzącym do punktu Sao Lourenço. Jest to najdalej wysunięty na wschód półwysep Madery. To miejsce wyróżnia półpustynny klimat, wulkaniczny pejzaż, brak drzew i piękne klify.

Odległość łącznie 8 km / czas: ok. 4 h / poziom trudności: średni

Uwaga: na szlaku nie ma schroniska. Prosimy o zabranie ze sobą wody i lekkiego posiłku.

madera

Dzień 8. 12.09.2020 FUNCHAL 

Przespacerujemy się ulicą Art Street Santa Maria. Drzwi domów ozdobione są tu kolorowymi obrazami zlokalizowanych jest tu wiele restauracji, barów Poncha, sklepów z ręcznie robionymi pamiątkami i galerii sztuki. Pójdziemy na targ kwiatów i smaków “Mercado das Flores e Sabores Regionais”, możemy tu skosztować lokalnej kuchni, jak również poznać gatunki wszelakich roślin i kwiatów występujących na Maderze. Popołudniu czas wolny na odpoczynek lub samodzielne spacery i zwiedzanie Funchal.

Madera Porto Santo

Madera Porto Santo

Opcjonalnie fakultatywnie w wolnym czasie w Funchal proponujemy:

• Wjazd kolejką linową na Monte, gdzie z wysokości około 600 m n.p.m. można podziwiać amfiteatralne położenie Funchal (cena wjazdu w jedną stronę ok.11 Euro, w obie strony ok.16 Euro).

• Ogród Botaniczny (Jardim Botanico) na powierzchni 35 tys. m kw. znajduje się ok. 2,5 tys. egzotycznych roślin z całego świata, w tym gatunki zagrożone wymarciem (cena wstępu ok.12,50 Euro).

• Dla miłośników silniejszych wrażeń jest zjazd z Monte wiklinowymi saniami TOBOGAN na odcinku około 2 km.

• Dla fanów sportu proponujemy wizytę w muzeum pochodzącego z Madery - Christiano Ronaldo (cena wstępu ok. 5 Euro). Jego pomnik stoi na Praca do Mar.

• Kąpiel w naturalnych basenach Doca das Cavacas

• Wystawa kwiatów - Praca do Povo

• Dywaniki i dekoracje kwiatowe – Avenida Arriaga

pastedGraphic_10.png

Dzień 9. 13.09.2020

Wykwaterowanie. Wylot do Warszawy.

CENA: 4200PLN

+ bilety lotnicze ok. 1500 PLN

Cena obejmuje:

 • Noclegi w hotelu 3 * (lub w pensjonacie) w pokojach dwuosobowym w Funchal
 • Śniadania
 • Transfery i wszystkie przejazdy podczas trwania zwiedzania zgodnie z programem
 • Wycieczki i atrakcje zgodnie z programem
 • Całodzienną wycieczka promem na Porto Santo
 • Bilety wstępu do zwiedzanych obiektów zgodnie z programem
 • Wszelkie opłaty podczas trekkingów
 • Koszty organizacyjne w Polsce i na miejscu wyprawy
 • Opiekę polskiego pilota
 • Usługi lokalnych przewodników
 • Ubezpieczenie Signal Iduna KL/NW podróżne (Koszty leczenia: 200.000 EUR, NNW: 50.000 PLN, OC 60.000 EUR)
 • Składkę na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny

Cena nie obejmuje:

 • Biletów lotniczych Warszawa - Funchal - Warszawa ok. 1500 PLN  *Koszt do rozliczenia wg ceny zakupu
 • Innych posiłków oraz napojów do obiadów i kolacji (około 15 EUR / posiłek)
 • Zwyczajowych napiwków
 • Atrakcji fakultatywnych i innych wydatków osobistych

MADERA PORTO SANTO PORTUGALSKIE WYSPY KWIATÓW NA ZDJĘCIACH

MADERA PORTO SANTO

Madera Porto Santo - Chcesz dowiedzieć się więcej? Czytaj nasze relacje z podróży i wypraw: Wyspa Madera - Portugalskie ogrody na Oceanie Atlantyckim,  Madera - Festiwal Kwiatów Funchal ,  Madera

Poznaj z Poza Trasą pobliskie wyspy na Atlantyku  Wyspy Zielonego Przylądka WYSPA SÃO VICENTE I SANTO ANTÃO,   Wyspy Zielonego Przylądka WYSPA SANTIAGO I SAO NICOLAU