fbpx

kontakt@pozatrasa.pl
+48 22 350 73 46

WAKACJE NA WYSPACH ZIELONEGO PRZYLĄDKA
07.08.2020
-
16.08.2020
10
dni
CENA:
4000 PLN + bilety lotnicze

WYSPY ZIELONEGO PRZYLĄDKA

São Vincente / Santo Antão

Wyspy Zielonego Przylądka czyli inaczej Cabo Verde znajdują się na Oceanie Atlantyckim blisko Afryki Zachodniej. W ich skład wchodzi 10 wysp: Santo Antão, São Vicente, Santa Luzia, São Nicolau, Sal, Boa Vista, Maio, Santiago, Fogo i Brava.

Każda z wysp jest inna, jedne mają do zaoferowania plaże, inne góry, jedne są suche i pustynne , inne zielone, na jednych piaszczyste wydmy, na innych wulkaniczne wzniesienia.

Stolicą jest Praia na wyspie Santiago. Językiem urzędowym jest język portugalski, chociaż większość ludzi mówi w lokalnym ”crioulo".

Jedno co łączy wszystkie wyspy to wszechobecna muzyka, towarzysząca mieszkańcom w codziennym życiu. Słychać tu dźwięki energicznej batukady, nostalgicznej morny, wesołej coladery, zmysłowej passady czy żywiołowej funany.

Nasza podróż na Cabo Verde obejmuje jeden z największych festiwali muzycznych w Afryce - Baía das Gatas na wyspie Sao Vincente  i niezapomniane wędrówki po górskich szlakach wyspy Santo Antão. Spędź z nami wakacje na Wyspach Zielonego Przylądka w Afryce!

Autorka programu Dorota Przyborkiewicz. Copyright © Poza Trasą Adventure.

PROGRAM WYPRAWY:

Dzień 1

Wylot z Warszawy  lub Berlina na wyspę São Vincente

Dzień 2. Baia das Gatas

Przejazd do malowniczej wioseczki Baia das Gatas, w której co roku w sierpniu odbywa się jeden z największych festiwali muzycznych w Afryce, w pierwszy weekend po pełni księżyca. Festival Baia das Gatas, muzyka afrykańska i tańce.

Dzień 3. Mindelo

Spacer po urokliwych uliczkach Mindelo – stolicy wyspy São Vincente, ryneczek Pracinha de Igreja, marina z zacumowanymi statkami z całego świata, gwarny i kolorowy targ na Rua de Lisboa, wizyta w szkole. Po południu relax na plaży z białym piaskiem - Laginha. Wieczorem w jednym z barów posłuchamy tradycyjnej muzyki pochodzącej z tej wyspy, czyli morny. Królową morny była Cesaria Evora, która nie raz gościła na polskich scenach.

Dzień 4Rejs na Santo Antão

Wcześnie rano rejs promem (około 1h) z wyspy São Vincente na wyspę Santo Antão. Jest to największa z dziesięciu wysp. Zakwaterowanie i poniższy trekking lub inny podobny. Trekking – Xoxo – Ribeira Grande. Krótka wędrówka ze wspaniałymi widokami z niewielkiej osady Xoxo do miasteczka Ribeira Grande. Czas – 3 godz.

Dzień 5. Trekking Cova –Paul - Pombas

Szlak z  Cova przez  Ribeira de Torre i Ribeira do Paul do miasteczka Pombas nad samym morzem. Cova to krater wygasłego wulkanu, a dolina Paul nazywana jest rajskim ogrodem.

Po drodze będziemy mijać drzewa mango i awokado, niezliczone ilości bananowców i palm kokosowych. Większość owoców i warzyw na wyspie pochodzi właśnie z tej doliny. Krótki postój na obiad w restauracji  Chez Sandro” z widokiem na okoliczne góry. Czas  6 -7 godzin.

Dzień 6. Trekking Corda – Coculi

Szlak rozpoczyna się przy szkole w Corda, prowadzi przez wioski, w których nie ma turystów. Na polach upraw tarasowych można zaobserwować  spokojne życie kobowerdyjczyków. Trasa gdzieniegdzie schodzi ostrymi serpentynami, gdzie mijamy mnóstwo drzew owocowych. Widoki na doliny i niebieski ocean w tle zapierają dech w piersiach. Czas 6 -7 godz.

Dzień 7. Trekking – Cha de Igreja - Cruzinha  - Ponta do Sol

Przejazd do Cha de Igreja. Przepiękny szlak prowadzący  brzegiem oceanu. Biegnie wzdłuż wybrzeża północno-wschodniego i przechodzi przez wioski bez dostępu do utwardzonych dróg. Widoki na doliny i klify są jednymi z najbardziej imponujących na wyspie. Tuż przy końcu trekkingu przechodzimy przez malowniczą wioseczkę Fontainhas położoną wśród poletek uprawnych. Trasa kończy się w Ponta do Sol. Tutaj możemy odpocząć, podziwiając niewielki port i zachód słońca oraz skosztować lokalnych ponczów. Czas: 6-7 godz.

Dzień  8. Plażowanie

Powrót wcześnie rano promem  do Mindelo, odpoczynek  i relax na plaży.

Dzień 9. Powrót do Polski.

4000 PLN

+ bilety lotnicze ok. 3500 PLN

Cena obejmuje:

 • lot wewnętrzny
 • promy wewnętrzne
 • noclegi w hotelach klasy turystycznej i 3*
 • trekingi (łatwe)
 • bilety wstępu do zwiedzanych obiektów
 • ubezpieczenie KL/NWW podróżne (Koszty leczenia: 200.000 EUR, NNW: 50.000 zł, OC 60.000 Eur)
 • transport autobusami, jeepami, motorami na całej trasie podróży
 • opiekę polskiego pilota
 • permity na wjazdy do miejsc, gdzie są one wymagane
 • koszty organizacyjne w Polsce i na miejscu wyprawy
 • składkę na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny

Cena NIE obejmuje:

 • biletów lotniczych na Wyspy Republiki Zielonego Przylądka (ok. 3 500 zł)
 • kosztów wyżywienia (ok. 15eu dziennie)
 • napiwków (max. 50EUR)

Obywatele UE od 01.01.2019 wjeżdżają na Wyspy Zielonego Przylądka bez wizy, ale mają obowiązek zarejestrować się* i zapłacić opłatę lotniskową w wysokości 3400 cve. Zachęca się, aby rejestracji dokonać co najmniej 5 dni przed planowaną podróżą.

Link, gdzie można się zarejestrować:
https://registration.cv.zetes.com/…/CapeV…/PersonalInfo.aspx