fbpx

kontakt@pozatrasa.pl
+48 22 350 73 46

WAKACJE NA WYSPACH ZIELONEGO PRZYLĄDKA
10.07.2020
-
25.07.2020
15
dni
CENA:
1900EUR + bilety lotnicze

WYSPY ZIELONEGO PRZYLĄDKA: POZA TRASĄ i festiwalowo

Spędź z nami wakacje na Wyspach Zielonego Przylądka w Afryce! Celem naszej letniej podróży jest poznanie lokalnej kultury i spotkania z mieszkańcami wysp. Czeka nas także dużo odpoczynku, radości i przepysznej kuchni.

W czasie wyjazdu będzie funkcjonować w rytmie Czarnego Lądy,  czyli „Don't hurry in Africa”. Nie będziemy się spieszyć, ani denerwować, kiedy na śniadanie trzeba czekać godzinę lub lokalny transport nie odjeżdża planowo. Będziemy cieszyć się każdą chwilą. To wyprawa bez stresu i napięcia.

Wakacje na Wyspach Zielonego Przylądka - Plan podróży:

Dzień 1 - LOT Z BERLINA NA WYSPY ZIELONEGO PRZYLĄDKA
Lecimy na największą z wysp – Santiago, do stolicy Praia.
Dzień 2 - PRAIA
Zwiedzimy centrum stolicy Plateau , lokalny bazar „ Sucupira” . Chętni będą mogli zobaczyć muzeum rewolucjonisty Amilcara Cabral, który walczył o niepodległość Zielonego Przylądka i Gwinei Bissau. Uważany jest w Afryce za ikonę walki o wolność. Po południu relax na plażach Quebra Canela lub Prainha lub Gamboa.
Dzień 3 - CIDADE VELHA
Skosztujemy lokalnego ciasta kukurydzianego gotowanego na parze – kuskus ( podawany na śniadanie z masłem). Udamy się do centrum historycznego wyspy Cidade Velha. W języku portugalskim oznacza to Stare Miasto. W czasach swoich podroży przebywał tu często Krzysztof Kolumb i Vasco da Gama. Była to pierwsza osada, jaką założyli Portugalczycy w Afryce (w 1462 roku). Znajduje się tam XVI wieczny fort São Filipe, najstarsza uliczka rua de banana, a także pręgierz na placu gdzie w odległych czasach odbywał się handel niewolnikami.
Dzień 4 - TREKKING
Wyprawa do Parku narodowego i trekking na Serra da Malagueta 1064 m n.p.m. ( ok 3- 4h ). Przejazd do Calheta de São Miguel, małego miasteczka które znajduje się w centrum wyspy.
Dzień 5 - WIZYTA W SZKOLE
Odwiedzimy małą szkołę która znajduje się w górskiej wiosce Monte Bode, zobaczymy jak wygląda tam edukacja. Po południu powrót do Prai .
Dzień 6 - SÃO VINCENTE
Przelot na wyspę São Vincente. Spacer po urokliwych uliczkach Mindelo, relax na plaży z białym paskiem Laginha. Wieczorem w jednym z barów posłuchamy tradycyjnej muzyki pochodzącej z tej wyspy czyli morny. Królową morny była Cesaria Evora która nie raz gościła na polskich scenach.
Dzień 7 - BAIA DAS GATAS
Przejazd do malowniczej wioseczki Baia das Gatas, w której co roku w sierpniu odbywa się jeden z największych festiwali muzycznych w Afryce, w pierwszy weekend po pełni księżyca.
Dzień 8 - TREKKING
Z PORTO NOVO udamy się w góry - SZLAK Z COVA DO RIBEIRA DE TORRE I RIBEIRA DO PAUL (Cova -krater wygasłego wulkanu i dolina Paul nazywana rajskim ogrodem).
Dzień 9 - RELAX
Relax i inne wycieczki piesze. Zwiedzanie lokalnych wiosek. Poznanie zasad wyrabiania lokalnego grogu połączone z degustacją.
Dzień 10 - POWRÓT NA SÃO VINCENTE
Rejs promem do Mindelo i odpoczynek na jednej z plaż wyspy.
Dzień 11 - POWRÓT NA WYSPĘ SANTIAGO
Lot do Prai, odpoczynek na plaży „QUEBRA CANELA”. Tradycyjny obiad kabowerdeński – CACHUPA (rodzaj gulaszu z kukurydzy, fasoli, ryby lub mięsa i innych składników).
Dzień 12 - PLAŻOWANIE
Plażowanie, ostatnie zakupy. Wieczorem posłuchamy muzyki kabowerdenskiej ( funana, batuque, coladera lub passada).
Dzień 13 - POWROT DO POLSKI
POWROT DO POLSKI.

1.900EUR

+ bilety lotnicze

Cena obejmuje:

 • przeloty wewnętrzne
 • promy wewnętrzne
 • noclegi w hotelach klasy turystycznej i 3*
 • udział w festiwalu
 • trekingi (łatwe)
 • bilety wstępu do zwiedzanych obiektów
 • ubezpieczenie KL/NWW podróżne (Koszty leczenia: 200.000 EUR, NNW: 50.000 zł, OC 60.000 Eur)
 • transport autobusami, jeepami, motorami na całej trasie podróży
 • opiekę polskiego pilota
 • permity na wjazdy do miejsc, gdzie są one wymagane
 • koszty organizacyjne w Polsce i na miejscu wyprawy
 • składkę na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny

Cena NIE obejmuje:

 • biletów lotniczych na Wyspy Republiki Zielonego Przylądka (ok. 3 000 zł z Berlina, 4 000 zł z Warszawy)
 • kosztów wyżywienia (ok. 15eu dziennie)
 • napiwków (max. 50EUR)