kontakt@pozatrasa.pl
+48 22 350 73 46

CABO VERDE WYCIECZKA SÃO VICENTE SANTO ANTÃO
WYSPY ZIELONEGO PRZYLĄDKA
zamów termin
grupa min 6 os
10
dni
CENA:
Skontaktuj się z nami!

CABO VERDE WYCIECZKA SAo Vicente I Santo AntAo - Wyspy Zielonego Przylądka

Cabo Verde Wycieczka Wyspy Zielonego Przylądka - Wyspy Santo Antao i Sao Vicente. Wyspy Zielonego Przylądka zwane Cabo Verde położone są na Oceanie Atlantyckim w pobliżu Afryki Zachodniej. W skład archipelagu Cabo Verde - Wysp Zielonego Przylądka wchodzi dziesięć wysp: Santo Antao, Sao Vicente, Santa Luzia, Sao Nicolau, Sal, Boa Vista, Maio, Santiago, Fogo i Brava. Stolicą archipelagu Wysp Zielonego Przylądka jest Praia na Wyspie Santiago. Językiem urzędowym jest język portugalski, chociaż większość mieszkańcyw mówi w lokalnym ”crioulo". Każda z wysp Cabo Verde jest inna i właśnie swoją różnorodnością wprost urzekają wszystkich swoich gości. Krajobrazy wysp to wspaniałe plaże, góry, piaszczyste wydmy, zielone, żyzne zielone doliny i wulkaniczne wzniesienia.

Elementem łączącym wszystkie wyspy jest wszechobecna muzyka, towarzysząca mieszkańcom w ich codziennym życiu. Słychać tu dźwięki energicznej batukady, nostalgicznej morny, wesołej coladery, zmysłowej passady czy żywiołowej funany. Podczas naszej podróży Cabo Verde Wycieczka weźmiemy udział w jednym z największych festiwali muzycznych w Afryce - Baía das Gatas na Wyspie Sao Vicente. Wyruszymy też w niezapomniane wędrówki po górskich szlakach wyspy Santo Antão. Zapraszamy na niezapomniane wakacje Cabo Verde Wycieczka na Wyspy Zielonego Przylądka w Afryce! 

Autorka programu Dorota Przyborkiewicz. Copyright © Poza Trasą Adventure.

CABO VERDE WYCIECZKA - PROGRAM PODRÓŻY:

Dzień 1

Wylot z Warszawy lub Berlina na Cabo Verde Wyspy Zielonego Przylądka na wyspę São Vicente.

Dzień 2. São Vicente - Baia das Gatas - Festival Baia das Gatas

Wycieczka do malowniczej wioseczki Baia das Gatas, w której co roku w sierpniu odbywa się jeden z największych festiwali muzycznych w Afryce. W pierwszy weekend tuż po pełni księżyca w Baia das Gatas gości Festival Baia das Gatas - muzyka afrykańska i tańce.

CABO VERDE WYCIECZKA

CABO VERDE WYCIECZKA

Dzień 3. São Vicente - Mindelo

Zwiedzanie Mindelo. Spacer urokliwymi uliczkami Mindelo – stolicy wyspy São Vicente i mariną, gdzie cumują łodzie z całego świata. Wizyta na kolorowym ryneczku Pracinha de Igreja. Gwarny i malowniczy targ na Rua de Lisboa. Wizyta w szkole. Po południu relaks na plaży z białym miękkim piaskiem - Laginha. Wieczorem w jednym z barów posłuchamy tradycyjnej muzyki pochodzącej z wyspy - morny. Królową morny była Cesária Évora, która była częstym gościem na polskich scenach.

Dzień 4. Wycieczka - Rejs na Santo Antão

Wcześnie rano wycieczka - rejs promem z Wyspy São Vicente na Wyspę Santo Antão. Podróż około 1 godziny. Santo Antão jest największą wyspą z archipelagu Cabo Verde - Wysp Zielonego Przylądka. Zakwaterowanie i poniższy trekking lub inny podobny. Trekking – Xoxo – Ribeira Grande. Krótka wędrówka ze wspaniałymi widokami z niewielkiej osady Xoxo do miasteczka Ribeira Grande. Czas trekkingu około 3 godziny.

CABO VERDE WYCIECZKA

Dzień 5. Santo Antão - Wycieczka Trekking Cova / Dolina Paul / Pombas

Dziś wycieczka szlakiem z Cova przez Ribeira de Torre i Ribeira do Paul do miasteczka Pombas nad samym morzem. Cova to krater wygasłego wulkanu, a Dolina Paul nazywana jest rajskim ogrodem. Po drodze będziemy mijać drzewa mango i awokado, niezliczone ilości bananowców i palm kokosowych. Większość owoców i warzyw na wyspie pochodzi właśnie z tej doliny. Krótki postój na obiad w restauracji  Chez Sandro” z widokiem na okoliczne góry. Czas trekkingu około 6 - 7 godzin.

CABO VERDE WYCIECZKA

Dzień 6. Santo Antão - Wycieczka Trekking Corda / Coculi

Wyruszymy w kolejny trekking. Szlak rozpoczyna się przy szkole w Corda, prowadzi przez wioski, oddalone od typowo turystycznych zakątków. W okolicy, małych wioskach i  na polach upraw tarasowych można zaobserwować spokojne życie jakie wiodą Kabowerdyjczycy. Trasa gdzieniegdzie schodzi w dół ostrymi serpentynami, Po drodze mijać będziemy niezliczone sady pełne drzew owocowych. Widoki na doliny i błękitny ocean w tle wprost zapierają dech w piersiach. Czas trekkingu około 6 - 7 godz.

CABO VERDE WYCIECZKA

Dzień 7. Santo Antão - Wycieczka Trekking / Cha de Igreja / Cruzinha  / Ponta do Sol

Podróż do Cha de Igreja. Przepiękny szlak prowadzący brzegiem oceanu. Biegnie wzdłuż wybrzeża północno-wschodniego i przechodzi przez wioski bez dostępu do utwardzonych dróg. Widoki na doliny i klify są jednymi z najbardziej imponujących na wyspie. Tuż przy końcu trekkingu przechodzimy przez malowniczą wioseczkę Fontainhas położoną wśród poletek uprawnych. Trasa kończy się w Ponta do Sol. Tutaj możemy odpocząć, podziwiając niewielki port i zachód słońca oraz skosztować lokalnych ponczów. Czas trekkingu około 6 - 7 godzin.

Dzień  8. São Vicente - Mindelo Plażowanie i relaks

Wczesnym rankiem powrotna podróż promem do Mindelo na Wyspę São Vicente. Odpoczynek  i relaks na plaży.

Dzień 9.

Wylot do Warszawy lub Berlina. Powrót do Polski.

Fotografie Dorota Przyborkiewicz

TrASA WYCIECZKI:

CENA:

Skontaktuj się z nami!

Cena obejmuje:

 • Bilety lotnicze Warszawa / Berlin - Wyspy Zielonego Przylądka - Warszawa / Berlin ok. PLN  *Koszt do rozliczenia wg ceny zakupu
 • Noclegi w hotelach 3* i hotelach klasy turystycznej w pokojach dwuosobowych
 • Transport autobusami, jeepami, motorami na całej trasie podróży zgodnie z programem
 • Lot wewnętrzny
 • Opłaty za promy wewnętrzne
 • Opłaty za wszystkie trekkingi (stopień trudności - łatwe) zgodnie z programem
 • Bilety wstępu do zwiedzanych obiektów
 • Opiekę polskiego pilota
 • Permity na wjazdy do miejsc gdzie są wymagane
 • Koszty organizacyjne w Polsce i na miejscu wyprawy
 • Ubezpieczenie KL/NW podróżne (Koszty leczenia: 600.000 PLN )
 • Składkę na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny

Cena nie obejmuje:

 • Kosztów testów PCR (o ile wymagane)
 • Kosztów wyżywienia (około 15 EUR dziennie / osoba)
 • Zwyczajowych napiwków (ok. 50 EUR)
 • Innych atrakcji fakultatywnych i innych wydatków osobistych

CABO VERDE WYCIECZKA NA ZDJĘCIACH