kontakt@pozatrasa.pl
+48 22 350 73 46

Wyspy Zielonego Przylądka wyjazd
Santiago i Sao Nicolau
zamów termin
grupa min 6 os
8
dni
CENA:
Skontaktuj się z nami!

WYSPY ZIELONEGO PRZYLĄDKA WYJAZD SANTIAGO I SAO NICOLAU - CABO VERDE

Wyspy Zielonego Przylądka Wyjazd - Wyspy Santiago i Sao Nicolau Cabo Verde to podróż z Poza Trasą na urzekający atlantycki archipelag. Wyspy Zielonego Przylądka to niewielki wyspiarski kraj należący do Afryki. Do archipelagu należy dziesięć wysp – Santiago, Maio, Fogo, Brava, Sal, Boavista, Sao Nicolau, Sao Vincente, Santa Luzia i Santo Antao. 

Podczas podróży na Wyspy Zielonego Przylądka szczególnie odczuwa się niesłychaną serdeczność i gościnność mieszkańców. Znakomitym dodatkiem do tej przyjaznej atmosfery są urocze miasteczka i tętniące życiem kolorowe bazary, niesamowite krajobrazy, przepiękne plaże i fantastyczna i dochodząca zewsząd muzyka pełna życia i energii. Wyspy archipelagu są niezwykle zróżnicowane a każda z nich przyciąga na swój sposób. Powodów do ich odwiedzenia jest z pewnością wiele! Archipelag wprost oczarowuje wszystkich szukających wspaniałych plaż i relaksu. Część wysp oferuje fascynujące górskie krajobrazy i możliwości aktywnego wypoczynku podczas górskich wycieczek i trekkingów. Miłośnicy afrykańskiej kultury i sztuki z pewnością znajdą tu autentyczność i niezliczone inspiracje. Wyspy Zielonego Przylądka oferują tak wiele możliwości spędzenia wspaniałych wakacji, iż z pewnością trafią do serc wszystkich miłośników podróży. Najbardziej popularną wśród turystów i jednocześnie najczęściej odwiedzaną z wysp archipelagu jest piaszczysta Wyspa Sal. Poza Trasą zaprasza jednak na wyjątkową, pełną lokalnego kabowerdeńskiego klimatu i wciąż bardzo autentyczną - Wyspę Santiago oraz przepiękną górzystą Wyspę Sao Nicolau. 

Wyspa Santiago to największa z Wysp Zielonego Przylądka. Tutaj mieści się stolica kraju - Praia, tu możemy poznać kulturę, historię i tradycje tego portugalsjokęzycznego kraju. Znajdziemy tu zabytkowe budynki i tętniące życiem bazary. W miastach i niewielkich wioskach wszechobecna jest „morabeza”, czyli życzliwość i uprzejmość płynąca ze strony mieszkańców wobec wszystkich gości wyspy. Na wyspie położone są dwa pasma górskie, które oferują doskonałe warunki do uprawiania turystyki pieszej. 

Sao Nicolau to wyspa w głównej mierze rolnicza. Rozwija się tu typowa turystyka wiejska i przyrodnicza. Przepiękne krajobrazy, nieskażona cywilizacją przyroda, niezliczone trasy trekkingowe biegnące przez góry i przepiękne doliny a do tego bezkresne wody Atlantyku - to wszystko zachwyca wszystkich tu przybywających. Nie brak tu również akcentów związanych z kulturą i sztuką Wysp Zielonego Przylądka. To właśnie tu urodził się Baltazar Lopes da Silva, autor znanej powieści „Chiquinho”. Dla wielu stanowi ona kwintesencję literatury i typowo kabowerdeńskiej „twórczości” Wysp Zielonego Przylądka.

Wyrusz z Poza Trasą Adventure na Wyspy Zielonego Przylądka. Odkryj słynną kabowerdeńską gościnność, posłuchaj nostalgicznej morny, skocznej coladery i żywiołowej funany, odpocznij na plaży, podziwiaj górskie krajobrazy. Podczas podróży Wyspy Zielonego Przylądka poczuj prawdziwego ducha i cudowną atmosferę tego miejsca!

Autorka programu Dorota Przyborkiewicz. Copyright © Poza Trasą Adventure.

WYSPY ZIELONEGO PRZYLĄDKA WYJAZD - PROGRAM PODRÓŻY:

Dzień 1.

Wylot z Berlina lub Warszawy do Praia - stolicy wyspy Santiago, która jest jedną z dziesięciu Wysp Zielonego Przylądka. 

Wyspy Zielonego Przylądka wyjazd

Wyspy Zielonego Przylądka wyjazd

Dzień 2. WYSPA SANTIAGO - PRAIA

Na śniadanie skosztujemy tradycyjnej kuchni z Wysp Zielonego Przylądka - ciasta kukurydzianego gotowanego na parze (kuskus podawany z masłem). Zwiedzimy centrum stolicy wyspy - Plateau oraz lokalny bazar Sucupira. Chętni będą mogli zobaczyć muzeum rewolucjonisty Amilcara Cabral, który walczył o niepodległość Wysp Zielonego Przylądka i Gwinei Bissau. Amilcara Cabral uważany jest w Afryce za ikonę walki o wolność i niepodległość. Popołudniu relaks na plażach Quebra Canela lub Prainha lub Gamboa.

Wyspy Zielonego Przylądka wyjazd

Dzień 3. WYSPA SANTIAGO - CIDADE VELHA

Wyjazd do centrum historycznego wyspy Cidade Velha. W języku portugalskim oznacza to Stare Miasto. W czasach swoich podroży zatrzymywał się tu często Krzysztof Kolumb i Vasco da Gama. Była to pierwsza osada, którą w Afryce założyli Portugalczycy (w 1462 roku). Znajduje się tu XVI wieczny Fort São Filipe, najstarsza uliczka rua de banana a także pręgierz na placu, gdzie w odległych czasach odbywał się handel niewolnikami. Zjemy tradycyjny obiad kabowerdyjski - cachupa (rodzaj gulaszu z ryby lub mięsa z kukurydzą, fasolą i innymi składnikami). 

Dzień 4. WYSPA SANTIAGO - WIZYTA W SZKOLE / TREKKING PARK NARODOWY SERRA MALAGUETA

Wycieczka - odwiedzimy małą tradycyjną szkołę, która znajduje się w górskiej wiosce Monte Bode. Zobaczymy jak wygląda edukacja na Wyspach Zielonego Przylądka. Następnie wyprawa do Parku Narodowego Serra Malagueta i trekking na Serra da Malagueta 1064 m n.p.m. Trekking potrwa około 3 - 4 godziny. 

Wyspy Zielonego Przylądka wyjazd

Dzień 4. WYSPA SÃO NICOLAU - RIBEIRA BRAVA

Wylot na wyspę São Nicolau, kolejną z Wysp Zielonego Przylądka. Lot około południa, który potrwa około 40 minut. Zakwaterowanie w Ribeira Brava. Symbolem wyspy São Nicolau jest smocze drzewo - smokowiec, roślina ozdobna produkująca czerwoną żywicę. Zwiedzanie Ribeira Brava. Miasto ma urokliwy kolonialny wygląd z budynkami w stylu portugalskim, pięknymi parkami i ogrodami, małymi krętymi uliczkami i stromymi wzgórzami.

Smocze drzewa

Dzień 5. WYSPA SÃO NICOLAU - TREKKING PARK NARODOWY MONTE GORDO

Wyjazd do Parku Narodowego Monte Gordo, który należy do Siedmiu Cudów Przyrody Zielonego Przylądka i jest uważany za jedno z najbardziej oryginalnych miejsc na wyspach. Trekking po parku i wejście na najwyższy szczyt na wyspie - 1304 m n.p.m. Niezapomniane krajobrazy, bujna roślinność i piękne gatunki egzotycznych roślin. Ze szlaków malownicze widoki na otwarte morze, skąd podczas dobrych warunków atmosferycznych zobaczyć można część z północnych wysp archipelagu Wysp Zielonego Przylądka.

Wyspy Zielonego Przylądka wyjazd

Dzień 6. WYSPA SÃO NICOLAU - TREKKING Z PICO AGUDO DO CARBEIRINHO - TARRAFAL 

Wyjazd na 5-godzinny trekking Pico Agudo - Carbeirinho. Popołudniu relaks i odpoczynek - plażowanie w Tarrafal. 

Dzień 7. WYSPA SÃO NICOLAU - RIBEIRA BRAVA / WYSPA SANTIAGO - PRAIA

Wczesne śniadanie i wyjazd na krótki trekking z Ribeira Brava do Queimadas. Trekking potrwa około 3 godziny. Następnie około godziny 15 podróż powrotna na wyspę Santiago do Praia. Wieczorem wyjście do lokalnego kubu muzycznego. Posłuchamy muzyki kabowerdyjskiej, tradycyjnej muzyki z Wysp Zielonego Przylądka (funana, batuque, coladera lub passada). Dla chętnych tańce w lokalnej dyskotece.

Dzień 8. 

Wylot do Berlina lub Warszawy. 

Uwaga: Celem wycieczki jest poznanie Wysp Zielonego Przylądka - lokalnej kultury, tradycji oraz jak najczęstszy kontakt z ich mieszkańcami. Program może ulec niewielkim modyfikacjom lub zmienie kolejności związanymi z warunkami atmosferycznymi lub korektą godziny lokalnych przelotów. Funkcjonujemy w rytmie tego kontynentu, czyli „Don’t hurry in Africa”. Na Wyspach Zielonego Przylądka nie spieszymy się i nie denerwujemy kiedy na śniadanie trzeba czekać godzinę a lokalny transport nie odjeżdża planowo co do minuty. Po prostu Carpe diem - cieszmy się chwilą!

TRASA WYCIECZKI:

CENA:

Skontaktuj się z nami!

Cena obejmuje:

 • Bilety lotnicze Warszawa / Berlin - Wyspy Zielonego Przylądka - Warszawa / Berlin ok. PLN  *Koszt do rozliczenia wg ceny zakupu
 • Bilet na lot wewnętrzny na Wyspach Zielonego Przylądka ok. PLN  *Koszt do rozliczenia wg ceny zakupu
 • Noclegi w hotelach 3* i hotelach klasy turystycznej w pokojach dwuosobowych
 • Transfery i transport busami, jeepami na całej trasie podróży zgodnie z programem
 • Opłaty za promy wewnętrzne
 • Opłaty za wszystkie trekkingi (stopień trudności - łatwe) zgodnie z programem
 • Bilety wstępu do zwiedzanych obiektów
 • Opiekę polskiego pilota
 • Usługi lokalnych przewodników angielskojęzycznych
 • Permity na wjazdy do miejsc gdzie są wymagane
 • Koszty organizacyjne w Polsce i na miejscu wyprawy
 • Ubezpieczenie KL/NW podróżne (Koszty leczenia: 600.000 PLN )
 • Składkę na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny

Cena nie obejmuje:

 • Kosztów testów PCR (o ile wymagane)
 • Kosztów wyżywienia (ok. 15 EUR dziennie / osoba)
 • Zwyczajowych napiwków (ok. 50 EUR)
 • Innych atrakcji fakultatywnych i innych wydatków osobistych

WYSPY ZIELONEGO PRZYLĄDKA WYJAZD CABO VERDE NA ZDJĘCIACH

Fotografie Dorota Przyborkiewicz