kontakt@pozatrasa.pl
+48 22 350 73 46

Paragwaj WYPRAWA NIEODKRYTE ZAKĄTKI AMERYKI POŁUDNIOWEJ i wodospady Iguazu
zamów termin
grupa min 6 os
16
dni
CENA:
Skontaktuj się z nami!

Paragwaj WYPRAWA NIEODKRYTE ZAKĄTKI AMERYKI POŁUDNIOWEJ i wodospady Iguazu

Paragwaj Wyprawa Nieodkryte Zakątki Ameryki Południowej i Wodospady Iguazu to kolejna z naszych pozatrasowych podróży po tym niezwykle intresującym podróżniczo kontynencie. Paragwaj jest jednym z najrzadziej odwiedzanych i najmniej znanych krajów Ameryki Południowej a zdecydowanie warto go odwiedzić!  W czasie wyprawy Paragwaj Wyprawa Nieodkryte Zakątki Ameryki Południowej dotrzemy również do słynnego parku w Iguazu (po brazylijskiej i/lub argentyńskiej stronie), w którym zobaczymy spektakularne Wodospady Iguazu.

Autor programu Dominik Wójciak. Copyright © Poza Trasą Adventure.

Paragwaj WYPRAWA i wodospady Iguazu - PROGRAM PODRÓŻY:

Dzień 1. 

Wylot z Warszawy lub Berlina. Port wylotu do potwierdzenia. Przylot do Paragwaju - Asuncion.

Dzień 2. PARAGWAJ - Asuncion

Zwiedzanie stolicy Paragwaju - Asuncion. Jest to stare miasto z zabytkami architektury kolonialnej i znanym ogrodem botanicznym. Miasto kontrastów, gdzie bieda przeplata się z bogactwem, a nowoczesność z historią.

Paragwaj wyprawa

Dzień 3. Asuncion - Aregua

Wyjazd z Asuncion do Aregua. Aregua to jedno z piękniejszych miast w Paragwaju. Znajduje się około 20 km od Asuncion. Położone jest nad Jeziorem Ypacarai, które jest największym jeziorem Paragwaju. Miasto ozdabiają liczne kolonialne budynki, które wplecione są w pagórkowy krajobraz miasta. Łatwy dostęp do miasta umożliwia regularnie kursujący pociąg z którego skorzystamy w czasie podróży. 

Dzień 4. - 5. Villarrica

Podróż do Villarrica (po drodze być może krótki stop do Eco Reserva Mbatovi na około 2 - 3 godziny). Villarrica to miasto położone na południu Paragwaju i jest to drugie co do ważności miejsce w kraju. Znajdują się tutaj liczne uniwersytety, teatry, a także rozmaite ośrodki kulturalne i rekreacyjne. Villarrica słynie również z handlu winem, tytoniem, trzciną cukrową i yerba mate. Ta ostatnia to narodowy napój Paragwajczyków, nazywany także „zielonym złotem Paragwaju”. Niektórzy wierzą, że jedna z jego odmian, podawana na zimno terere, pomaga palaczom rzucić palenie. Yerba mate, czyli napar z liści ostrokrzewu paragwajskiego, to idealna pamiątka z wycieczki do Paragwaju.

Paragwaj wyprawa

Dzień 6. Villarrica - Jezioro Parana 

Wyjazd z Villarrica i podróż w kierunku Jeziora Parana (Carmen del Parana lub do San Jose).

Dzień 7. - 8. Trinidad

Wyjazd z Villarrica do Trinidad. Podróż trwać będzie około 4 godziny a podróżować będziemy lokalnym transportem. W Trinidad zobaczymy ruiny misyjnych redukcji jezuickich – Ruta Jesuitica i Trinidad. To jedyne paragwajskie obiekty wpisane na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO, i ponoć… najrzadziej odwiedzane przez turystów pozycje z tej listy. Jednak w pewnym sensie można potraktować tę informację jako zaletę tych miejsc – będąc tam, możemy znaleźć się sam na sam z historią bez tłumów turystów. Spacer po tych misyjnych pozostałościach to niezwykłe przeżycie, uruchamiające wyobraźnię. Dla niektórych to tylko ruiny, ale dla wielu z odwiedzających wyjątkowe, odludne i ciche miejsce, zachęcające do lepszego poznania tej mniej popularnej dla Europejczyków historii. Dwa noclegi w Trinidad.

Dzień 9. Santa Rita

Podróż z Trinidad do Ciudad del Este. Po drodze zobaczymy przepiękny tunel drzew w miejscowości Santa Rita.

Paragwaj wyprawa

Dzień 10. Foz do Iguacu

Przekroczenie granicy Paragwaj - Brazylia i wyjazd do Foz do Iguacu. Olbrzymie masy wody 275 różnych wodospadów spadających w dół 80 metrowej przepaści z hukiem – to musi zrobić wrażenie. Dochodząc do wodospadów przez dżunglę najpierw dociera do nas delikatny szum wody, który rośnie z każdym następnym krokiem. W końcu, kiedy podejdzie się na skraj wodospadu, huk niemal ogłusza. Uznane za jeden z Siedmiu Nowych Cudów Natury Wodospady Iguazu są dwa razy wyższe i dwa razy szersze od Wodospadu Niagara.

Wodospady Iguazu

Dzień 11. - 14. Wodospady Iguazu

Wodospady Iguazu leżą na granicy argentyńsko-brazylijskiej i można je podziwiać z obu tych krajów. Strona brazylijska oferuje bardziej panoramiczny widok na wodospady, z dalszej odległości można objąć wzrokiem niemal całą ich przestrzeń, podczas gdy od strony Argentyny - można z bliska przyjrzeć się olbrzymim zwałom wody spadającym w dół rzeki Rio Iguazu. Po stronie argentyńskiej lepsza jest infrastruktura oraz więcej atrakcji, a także jest taniej, niemniej Brazylia oferuje m.in. świetne wycieczki będące unikalną kombinacją pieszej wędrówki z pływaniem kajakiem pod wodospadami i raftingiem. Można również odbyć tu lot helikopterem nad wodospadami. Między obiema stronami kursuje autobus. Jazda trwa około godziny ze względu na konieczność przekroczenia granicy. Warto obejrzeć wodospady z obu stron, gdyż każda z nich daje inną perspektywę. Najlepiej jest spędzić po jednym pełnym dniu po każdej ze stron i udać się na wycieczkę do dżungli.

Wodospady Iguazu

Dzień 15. - 16. 

Wylot z Argentynu lub Brazylii do Warszawy lub Berlina. Powrót do Polski. 

 

TRASA WYCIECZKI:

CENA: Skontaktuj się z nami!

Cena obejmuje:

 • Bilety lotnicze Warszawa / Berlin - Ameryka Południowa - Warszawa/ Berlin ok. PLN  *Koszt do rozliczenia wg ceny zakupu
 • Noclegi w hotelach 3*, hotelach klasy turystycznej w pokojach dwuosobowych oraz obiektach typu Guest House
 • Transfery i transport na całej długości trasy zgodnie z programem
 • Wszystkie bilety wstępu do odwiedzanych obiektów i miejsc w Paragwaju zgodnie z programem
 • Bilety wstępu do Wodospadów Iguazu
 • Opiekę polskiego pilota
 • Koszty organizacyjne w Polsce i na miejscu wyprawy
 • Wszystkie pozwolenia i lokalne podatki
 • Ubezpieczenie KL/NWW podróżne
 • Składkę na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny

Cena nie obejmuje:

 • Kosztów wyżywienia (ok. 15 USD dziennie / osoba)
 • Zwyczajowych napiwków (ok. USD)
 • Innych atrakcji fakultatywnych i innych wydatków osobistych

Paragwaj WYPRAWA i wodospady Iguazu NA ZDJĘCIACH

Paragwaj WYPRAWA i wodospady Iguazu - Ameryka Południowa

Paragwaj Ameryka Południowa - Chcesz dowiedzieć się więcej? Czytaj nasze relacje z podróży i wypraw: Wodospady Iguazu,  Galapagos – Stąd daleko do wszystkiego i wszystkich, Ciudad Perdida Zaginione Miasto Teyuna w Kolumbi,  Ushuaia – Ziemia OgnistaJezioro Titicaca

Poznaj nasze pozostałe wyprawy do Ameryki Południowej:  Podróże po Ameryce Południowej z Poza Trasą