kontakt@pozatrasa.pl
+48 22 350 73 46

Patagonia Argentyna Chile Wyjazd Ziemia Ognista Tierra del Fuego
01.12.2024-15.12.2024
15.01.2025-29.01.2025
15
dni
CENA:
3900 USD + bilety lotnicze ok. PLN

PATAGONIA ARGENTYNA CHILE WYJAZD POZA TRASĄ

Patagonia Argentyna Chile i Ziemia Ognista Wyjazd z Poza Trasą Adventure to podróż na „Koniec Świata” - bo tak często określane są te odległe rejony kuli ziemskiej. Podczas podróży odkryjemy niesamowite, wręcz hipnotyzujące patagońskie krajobrazy górskie, ogromne lodowce, jeziora, rzeki i wodospady oraz dziewicze lasy. Dotrzemy do najsłynniejszych parków narodowych argentyńskiej i chilijskiej części Patagonii oraz Ziemi Ognistej. Miłośnicy bliskiego kontakt z przyroda bedą z pewnością usatysfakcjonowani trekkingami i rejsami wśród zachwycającej natury oraz kontaktem z lokalną fauną i florą. Na naszej trasie znalazły się między innymi Park Narodowy Los Glaciares, obejmujący swym obszarem trzy lodowce Andów Patagońskich z najsłynniejszym Perito Moreno. W chilijskiej części Patagonii zwiedzać będziemy Park Narodowy Torres del Paine, na terenie którego położone są liczne lodowce i zasilane przez nie jeziora oraz charakterystyczne monumentalne strzeliste formacje skalne. W tym rejonie oglądać będziemy między innymi Jezioro Pehoe oraz jezioro i lodowiec Grey. W okolicach El Chalten, wioski określanej często jako stolica pieszej turystyki w Argentynie, wyruszymy na trekkingi między innymi w kierunku Laguny Torre, punktu widokowego na Górę Cerro Torre, Jeziora del Desierto oraz Lodowca Vespigiani. W trakcie podróży przez ten rejon podziwiać będziemy także przepiękne widoki na słynny szczyt Fitz Roy. Na wyspie Ziemia Ognista, określanej często „Końcem Świata” eksplorować będziemy tereny Parku Narodowego Ziemi Ognistej - Parku Narodowego Tierra del Fuego. Tu wypłyniemy także w rejs statkiem wzdłuż Kanału Beagle, podczas którego z pewnością zachwycą nas wspaniałe krajobrazy oraz niesamowita lokalna fauna - pingwiny, lwy morskie i różnorodne gatunki ptaków - liczne kolonie kormoranów i albatrosów.  Zwiedzimy także słynną Stolicę Tanga - Buenos Aires ze wspaniałą architekturą i uroczymi kolorowymi uliczkami pełnymi kawiarni, salonów tanga i sklepów z antykami. Zapraszamy w podróż Patagonia Argentyna Chile i Ziemia Ognista Wyjazd z Poza Trasą Adventure!

Autor programu Łukasz Odzimek. Copyright © Poza Trasą Adventure.

PATAGONIA ARGENTYNA CHILE - PROGRAM PODRÓŻY:

Dzień 1. 

Wylot z Warszawy do Buenos Aires w Argentynie. Przylot do Buenos Aires. Na lotnisku spotkanie z polskojęzycznym przewodnikiem Poza Trasą Adventure w Argentynie. Transfer do hotelu. Czas wolny na odpoczynek po podróży. Nocleg w hotelu Buenos Aires.

Buenos Aires w Argentynie

Dzień 2. ARGENTYNA - Buenos Aires

Po śniadaniu rozpoczniemy zwiedzanie Buenos Aires, stolicy i największego miasta w Argentynie. Buenos Aires położone jest w La Plata - estuarium, utworzonym z połączenia ujściowych odcinków dwóch rzek - Parana i Urugwaj do Oceanu Atlantyckiego. Pierwsza osada w miejscu dzisiejszego Buenos Aires założona została przez hiszpańską ekspedycję poszukującą złota na początku XVI wieku. Podczas zwiedzania poznamy historyczne centrum Buenos Aires z najszerszą ulicą świata - Avenida 9 de Julio, na której stoi symbol miasta - niemalże 70-metrowy Obelisk (Obelisco de Buenos Aires). Wizyta w San Telmo - jednej z najstarszych dzielnic Buenos Aires ze wspaniałą architekturą i uroczymi uliczkami pełnymi kawiarni, salonów tanga i sklepów z antykami. Wizyta w portowej dzielnicy La Boca słynącej z bogatej i długiej historii historii oraz uliczek z charakterystycznymi kolorowymi budynkami, ciekawych murali a także restauracji serwujących doskonałe steki. Powrót do hotelu. Nocleg w Buenos Aires. 

Buenos Aires w Argentynie

Dzień 3. Buenos Aires / El Calafate / El Chalten

Po śniadaniu transfer na lotnisko i wylot do El Calafate - Patagonia Argentyna. Miasto leży w argentyńskiej części południowej Patagonii nad brzegiem Jeziora Argentino (Lago Argentino). El Calafate położone jest w pobliżu Parku Narodowego Los Glaciares, obejmującego swym obszarem trzy lodowce Andów Patagońskich - Perito Moreno, Upsala, Viedma, oraz polodowcowe jeziora - Argentino i Viedma (hiszp. Glaciar - lodowiec). Lodowce zasilane są przez Południowy Lądolód Patagoński, który jest największym lądolodem, położonym poza strefami polarnymi i zajmuje 25% powierzchni parku. Park Narodowy Los Glaciares założony został w 1945 roku a od 1981 roku wpisany jest na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO. Po przylocie do El Calafate kontynuacja podróży do wioski El Chalten, określanej często stolicą pieszej turystyki w Argentynie. Przejazd potrwa około 4 godzin. Po dotarciu na miejsce zakwaterowanie w hotelu (lub hacjendzie). Czas wolny na odpoczynek. Nocleg w El Chalten. 

Dzień 4. El Chalten / Trekking Laguna Torre lub do punktu widokowego, skąd można podziwiać górę - Cerro Torre / El Chalten

Po śniadaniu wyruszymy w trekking doliną do Laguny Torre. Na trasie niesamowite widoki na góry i lodowce. Do pokonania około 19 km. Wędrówka łatwym szlakiem zajmie około 7-8 godzin. W trakcie trekkingu imponujące widok na Cerro Solo, pasmo Adela, Cerro Torre i Chalten oraz wodospad Margarita. Dla tych, którzy nie czują się na siłach - możliwość skrócenia tego trekkingu do punktu widokowego, skąd także podziwiać będzie można górę Cerro Torre. W tym przypadku do pokonania około 7 km. Powrót do El Chalten. Czas wolny na odpoczynek. Nocleg w El Chalten. 

Dzień 5. El Chalten / Jezioro del Desierto (Lago del Desierto) / Lodowiec Vespigiani / El Chalten

Po śniadaniu wyjazd w kierunku Jeziora del Desierto (Lago del Desierto) i Lodowca Vespigiani. W trakcie podróży przepiękne widoki na Fitz Roy. Następnie rozpoczniemy około godzinny trekking do lodowca góry Vespigiani, po czym wędrówka widokową drogą przy Jeziorze del Desierto. Uwaga - Możliwość zrobienia trekkingu do Laguna de los Tres (około 25 km w obie strony lub w wersji skróconej. Obie wersje trekkingu zapewniają niesamowite widoki na okolicę. Powrót do El Chalten. Czas wolny na odpoczynek. Nocleg w El Chalten.

Dzień 6. El Chalten / El Calafate / Rezerwat Ptaków Laguna Nimez

Po śniadaniu podróż powrotna do El Calafate, która potrwa około 4 godzin. Po dotarciu do  El Calafate przejazd w pobliże Jeziora Argentino do Rezerwatu Ptaków Laguna Nimez. Rezerwat zamieszkuje ponad 80 gatunków ptaków, między innymi duże grupy flamingów chilijskich, łabędzi czarnoszyich, ibisów czarnolicych, górskie gęsi, srebrzyste perkozy. Spacer z pięknymi widokami gór i Lago Argentino, Obserwacja fascynującej fauny i flory rezerwatu. Następnie przejazd do hotelu (lub hacjendy) i zakwaterowanie. Czas wolny na odpoczynek. Nocleg w El Calafate. 

Dzień 7. El Calafate / Park Narodowy Los Glaciares - Lodowiec Perito Moreno

Po śniadaniu całodzienna wycieczka do Parku Narodowego Los Glaciares. El Calafate jest doskonałą bazą wypadową do eksploracji lodowca Perito Moreno, największego z lodowców znajdujących się na terenie Parku Narodowego Los Glaciares. Ma obecnie około 258 km², ponad 60 metrów wysokości i aż 30 kilometrów długości. Wyjazd do Parku Narodowego Los Glaciares, gdzie obserwować i eksplorować będziemy lodowiec Perito Moreno. Lodowiec Perito Moreno wyróżnia się niesamowitym błękitnym kolorem, który w połączeniu z bielą ośnieżonych górskich szczytów robi piorunujące wrażenie. Stale lecz powoli przemieszczający się lodowiec tworzy niesamowity spektakl przyrodniczy. Od ścian lodowca systematycznie odrywają się olbrzymie bryły lodu, które z ogromnym hukiem wpadają do wód jeziora. Podczas wycieczki obserwacja najbardziej niezwykłego lodowca Perito Moreno z podpłynięciem statkiem pod ścianę lodowca. Dodatkowo, zatrzymamy się w wielu punktach widokowych, skąd będziemy mieli niepowtarzalny widok na cud natury, jakim jest Lodowiec Perito Moreno. Powrót do El Calafate. Czas wolny na odpoczynek. Nocleg w El Calafate.

Dzień 8. El Calafate / CHILE - Puerto Natales / Jaskinia Milodon 

Po śniadaniu wyjazd do miasta Puerto Natales, położnego w chilijskiej części Patagonii w regionie Magallanes. Jest to najbardziej wysunięta na południe część Chile. Puerto Natales określane jest jako brama do Parku Narodowego Torres del Paine, który wpisany został na Listę Rezerwatów Biosfery UNESCO. To kolejny na naszej trasie rejon Patagonii pełen niesamowitych widoków i możliwości bliskiego kontaktu z naturą. Po dotarciu do Puerto Natales zwiedzimy leżącą w pobliżu miasta Jaskinię Milodon (Cueva del Milodón). Pod koniec XIX wieku odkryto tu szczątki olbrzymiego prehistorycznego leniwca ziemnego (Mylodon darwini). Jego pomnik stoi przy wjeździe do Puerto Natales oraz przy wejściu do tej ogromnej jaskini - pieczary. Następnie transfer do hotelu (lub hacjendy) i zakwaterowanie. Czas wolny na odpoczynek. Nocleg w Puerto Natales. 

Dzień 9. Puerto Natales / Park Narodowy Torres del Paine 

Po śniadaniu wyjazd do Parku Narodowego Torres del Paine, obejmującego część masywu górskiego Torres del Paine. Na terenie parku położone są liczne lodowce i zasilane przez nie jeziora oraz monumentalne strzeliste formacje skalne należące do łańcucha Torres del Paine. Przez park przepływa rzeka Paine. W języku mapudungun (grupy etnicznej Mapucze rdzennej ludności tych terenów), Torres del Paine oznacza „niebieskie wieże”. Najwyższa z nich mierzy sobie ponad 2850 metrów n.p.m. Nie jest to jednak najwyższy szczyt parku. Nad masywem Torres del Paine góruje Cerro Paine Grande (3050 m n.p.m).

Zwiedzanie terenów Parku Narodowego Torres Del Paine będącego jednym z cudów Patagonii. Przejazd samochodem, podczas którego wielokrotnie zatrzymamy się w punktach widokowych oraz wyruszymy na krótkie spacery w najpiękniejszych odcinkach trasy. Naszym pierwszym przystankiem będzie okolica Jeziora Pehoe, w którego turkusowych wodach odbijają się dostojne strzeliste szczyty. Tu wyruszymy na spacer w kierunku jednego z wodospadów. Następnie około trzykilometrowa wędrówka do punktu widokowego Mirador de los Cuernos. Jest to jeden z najpiękniejszych punktów i spacerów w Parku Narodowym Torres del Paine. Jeśli dopisze nam  szczęście, to w parku będziemy obserwować pumy, kondory andyjskie i gwanako andyjskie. Kolejne przystanki na naszej trasie to punkty widokowe: Laguna Amarga oraz Nordenskjold, skąd cieszyć się będziemy niesamowitymi krajobrazami i przyrodą. Powrót do Puerto Natales. Czas wolny na odpoczynek. Nocleg w Puerto Natales. 

Dzień 10. Puerto Natales / Jezioro (Lago Grey) / Lodowiec Grey / Puerto Natales

Po śniadaniu wyruszymy w około trzygodzinną wycieczkę rejs po Jeziorze Grey, które nazwę zawdzięcza szarej, wręcz stalowej barwie swych wód. Jezioro zasilane jest przez Lodowiec Grey, do którego podpłyniemy podczas rejsu. W ostatnich latach kilkukrotnie od czoła lodowca oderwały się ogromne fragmenty, co według naukowców świadczyć może o postępujących zmianach klimatycznych i globalnym ociepleniu. Następnie około godzinny spacer do punktu widokowego, skąd obserwować będziemy piękno okolicznej przyrody. Powrót do Puerto Natales. Czas wolny na odpoczynek. Nocleg w Puerto Natales. 

Dzień 11. Puerto Natales / ARGENTYNA - Ushuaia Ziemia Ognista

Po wczesnym śniadaniu czeka nas długa całodzienna podróż do Ushuaia - miasta położonego na tzw. „Końcu Świata” (przejazd około 12 godzin). Niestety nie ma obecnie połączeń lotniczych z Puerto Natales czy z El Chalten do Ushuaia dlatego podróż tę odbyć będziemy musieli autobusem. Na trasie przepiękne krajobrazy patagońskiej przyrody Chile i Argentyny. Postój na krótki odpoczynek, możliwy lunch - lokalna kuchnia. Kontynuacja przejazdu do Ushuaia. Po dotarciu na miejsce przejazd do hotelu (lub hacjendy) i zakwaterowanie. Czas wolny na odpoczynek. Nocleg w Ushuaia. 

Dzień 12. Ushuaia - Ziemia Ognista  Park Narodowy Ziemi Ognistej (Park Narodowy Tierra del Fuego)

Po śniadaniu rozpoczniemy eksplorację i zwiedzanie Parku Narodowego Ziemi Ognistej (Parku Narodowego Tierra del Fuego). Ushuaia położona jest w południowej części wyspy Ziemia Ognista nad Kanałem Beagle. To najbardziej na południe wysunięte miasto na świecie. Ziemie tego rejonu zamieszkiwane były początkowo przez Indian Yamana, Alakaluf, Selknam i Manekenk. Pierwsza stała osada a następnie miasto założone zostało tu przez Europejczyków pod koniec XIX wieku. Na początku XX wieku na Ziemi Ognistej utworzono kolonię karną i więzienie, które istniało do 1947 roku. Obecnie mieści się w nim muzeum. Największą atrakcją okolicy jest jednak przede wszystkim niesamowita przyroda i Park Narodowy Ziemi Ognistej - Park Narodowy Tierra del Fuego. Park położony jest w południowej górzystej części Ziemi Ognistej, w przedłużeniu Andów Patagońskich na pograniczu z Chile. Górzysta okolica usiana jest malowniczo  położonymi jeziorami i fiordami. W krajobrazie na niższych wysokościach dominują lasy bukowe i bagienne torfowiska, które stopniowo ustępują roślinności wysokogórskiej i subantarktycznej tundrze a wyższe partie gór na stałe pokryte są śniegiem. Przejdziemy około 10-kilometrową trasę trekkingową prowadzącą wzdłuż Kanału Beagle, skąd będziemy mieli przepiękne widoki na okolicę i ośnieżone szczyty górskie. Trekking zajmie nam około 3 godziny. Następnie spacer do najciekawszych punktów widokowych (łatwe i krótkie trasy). Zobaczymy między innymi jeden z najsłynniejszych szczytów w okolicy - Monte Susana oraz wybrzeże Ushuaia. Powrót do Ushuaia. Czas wolny na odpoczynek. Nocleg w Ushuaia. 

Dzień 13. Ushuaia / Park Narodowy Ziemi Ognistej - Rejs statkiem wzdłuż Kanału Beagle

Po śniadaniu półdniowy rejs statkiem po Kanale Beagle, podczas którego obserwować będziemy nie tylko wspaniałe krajobrazy ale również niesamowitą faunę, między innymi różnorodne gatunki ptaków - liczne kolonie kormoranów, albatrosów i mew oraz słonie morskie, lwy morskie, pingwiny i wiele innych (wycieczka statkiem wraz z innymi turystami). Zatrzymamy się na wyspie Los Lobos zamieszkałej przez lwy morskie. Zobaczymy pingwiny magellańskie na Wyspie Martillo. Dopłyniemy również do słynnej biało-czerwonej latarni Eclaireurs i zobaczymy granicę między Chile a Argentyną. Powrót do Ushuaia. Czas wolny na odpoczynek. Nocleg w Ushuaia. 

Dzień 14. Ushuaia / Buenos Aires

Po śniadaniu transfer na lotnisko zgodnie z godzinami lotów. Wylot do Buenos Aires. Kontynuacja podróży o Warszawy lub Berlina. Wylot do Warszawy. 

Dzień 15. 

Przylot do Warszawy. 

Uwaga - Program jest ramowy. Kolejność zwiedzania może ulec zmianie ze względów organizacyjnych oraz ze względu na lokalne uwarunkowania i panujące warunki atmosferyczne.

TRASA WYCIECZKI:

CENA: 3900USD

+ bilety lotnicze ok.PLN

Cena obejmuje:

 • Bilety lotnicze Warszawa - Buenos Aires - Warszawa ok. PLN  *Koszt do rozliczenia wg ceny zakupu
 • Bilety lotnicze na połączenia lokalne (Buenos Aires - El Calafate, Ushuaia - Buenos Aires)
 • Noclegi w hotelach 3* (lokalna standaryzacja), hotelach klasy turystycznej w pokojach dwuosobowych, lub tzw. hacjendach - zgodnie z opisem w programie. Pokój jednoosobowy za dopłatą ok. 450 USD - (oferta do potwierdzenia)
 • Śniadania
 • Transfery i transport zgodnie z opisem w programie (w większości prywatny zgodnie z programem)
 • Bilety wstępu zgodnie z programem
 • Wszystkie wycieczki oraz trekkingi zgodnie z programem
 • Opiekę polskiego pilota (grupa min. 7 osób)
 • Opiekę i usługi lokalnych pilotów i przewodników angielskojęzycznych
 • Wszelkie dokumenty i permity na wjazdy do miejsc tam gdzie są wymagane
 • Pozwolenia na trekkingi i usługi przewodników
 • Wszelkie opłaty lokalne wymagane na trasie
 • Miejscowy podatek turystyczny
 • Koszty organizacyjne w Polsce i na miejscu wyprawy
 • Ubezpieczenie KL/NW podróżne (Koszty leczenia: 600.000 PLN )
 • Składkę na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny

Cena nie obejmuje:

 • Kosztów testów PCR (o ile wymagane)
 • Innych posiłków poza śniadaniami
 • Zwyczajowych napiwków (około  USD)
 • Innych atrakcji fakultatywnych i innych wydatków osobistych jak: karta telefoniczna, internet, pranie itp.

*Standardowa grupa min. 7 osób (z polskojęzycznym pilotem). Mniejsze grupy możliwe z pilotem angielskojęzycznym / hiszpańskojęzycznym lub indywidualna kalkulacja na zamówienie (z polskojęzycznym pilotem). 

*Grupa 2 - 3-osobowa z lokalnym angielskojęzycznym pilotem - cena USD / osoba + międzynarodowe bilety lotnicze (kalkulacja na zapytanie)

*Grupa 4 - 6-osobowa z lokalnym angielskojęzycznym pilotem - cena USD / osoba + międzynarodowe bilety lotnicze (kalkulacja na zapytanie)

PATAGONIA ARGENTYNA CHILE NA ZDJĘCIACH

PATAGONIA ARGENTYNA CHILE - AMERYKA POŁUDNIOWA

Paragonie Argentyna Chile wyjazdy Ameryka Południowa - Chcesz dowiedzieć się więcej? Czytaj nasze relacje z podróży i wypraw:  Ushuaia – Ziemia Ognista Patagonia ArgentynaGalapagos – Stąd daleko do wszystkiego i wszystkich, Ciudad Perdida Zaginione Miasto Teyuna w KolumbiiJezioro Titicaca

Poznaj nasze pozostałe wyprawy do Ameryki Południowej: Ameryka Południowa z Poza Trasą