kontakt@pozatrasa.pl
+48 22 350 73 46

PERU Z DUSZĄ - Przygoda w kraju pełnym kontrastów
17.05.2025-31.05.2025
04.10.2025-18.10.2025
15
dni

PERU WYJAZD - PERU Z DUSZĄ

AMERYKA POŁUDNIOWA Z POZA TRASĄ ADVENTURE

Peru z Duszą Wyjazd z Poza Trasą Adventure - Marzysz o odwiedzeniu Tawantinsuyu - dawnego imperium Inków, ale nie lubisz podążać utartymi szlakami? Zapraszamy na wyjątkowy wyjazd do Peru, który ma w sobie zarówno elementy zwiedzania najważniejszych zabytków i pozostałości po dawnych włodarzach tych ziem, jak i coś z przygody, o której zawsze marzyłeś oglądając filmy o perypetiach pewnego awanturniczego archeologa! Pewnie, że odwiedzisz Machu Picchu, ale zabierzemy Cię także na spacer po gęstwinach Amazonii! Oczywiście staniesz też twarzą w twarz z mumią dziewczynki, która złożona została w ofierze inkaskim bóstwom, ale poznasz także jeden z najgłębszych kanionów świata, aby zrelaksować się w ciepłych basenach termalnych i spędzić kawał nocy patrząc na gwiazdy! Czeka Cię też pozatrasowa wyprawa na mniej znane góry mieniące się wszystkimi kolorami tęczy, trekking po tzw. wysokiej dżungli, zjazd na linach rozwieszonych między wysokimi drzewami lasu deszczowego, spływ po jeziorze w środku puszczy. Staniesz oko w oko z ptasznikami, a jak będziesz miał szczęście, to zobaczysz i kapibarę! Jeśli lubisz gastronomiczne wyzwania, to nasz przewodnik pokaże Ci miejsca, gdzie zjeść będziesz mógł świnkę morską i popić ją sokiem z czerwonej kukurydzy. Zapraszamy w podróż Peru z Duszą Wyjazd z Poza Trasą Adventure!

Autor programu Jose Repetto. Copyright © Poza Trasą Adventure.

PERU WYJAZD - PROGRAM PODRÓŻY:

Dzień 1. 

Wylot do Warszawy do Limy w Peru. Spotkanie grupy na lotnisku z pilotem Poza Trasą Adventure na trzy godziny przed planowanym wylotem. Przylot do Limy. Transfer z lotniska do hotelu i zakwaterowanie. Czas wolny na odpoczynek. Wieczorem możliwy spacer po Limie (w zależności od godziny przylotu). Nocleg w hotelu w Limie.

Lima

Dzień 2. Lima / Arequipa

Śniadanie w hotelu, po czym rozpoczniemy krótkie zwiedzanie Limy - stolicy i największego miasta Peru. Odwiedzimy Miraflores – nadmorską dzielnicę Limy. To najbardziej „europejska” część stolicy Peru. Zajrzymy też do Barranco – wyjątkowo urokliwej, awangardowej i fotogenicznej dzielnicy miasta.Tam też będzie czas na lunch. Na pewno wiele osób skusi się na ceviche, czyli najważniejszą z potraw peruwiańskiego wybrzeża! Zwiedzanie Limy kontynuować będziemy w kolejnym dniu pobytu w mieście. Następnie transfer na lotnisko zgodnie z godzinami lotów. Wylot do Arequipa. To jedno z najpiękniejszych miast Peru, zbudowane na ruinach dawnej osady inkaskiej. Jako że Arequipa położona jest na wysokości 2325 metrów n.p.m., będziemy mieli okazję przejść przez pierwszy etap górskiej aklimatyzacji. Po przylocie transfer do hotelu i zakwaterowanie. Możliwy wieczorny spacer po Arequipie (w zależności od godziny przylotu). Czas wolny na odpoczynek. Nocleg w hotelu w Arequipie. W cenie śniadanie.

Lima

Dzień 3. Arequipa

Po śniadaniu rozpoczniemy zwiedzanie Arequipa. Zanim zaserwujemy sobie mocniejsze doznania poznamy trochę Białe Miasto, bo tak nazywana jest Arequipa. Przede wszystkim staniemy twarzą w twarz z jedną najlepiej zachowanych mumii inkaskich, czyli z Juanitą. Przy okazji tego spotkania dowiemy więcej o, jak się okazuje – wcale nie tak często praktykowanym tu rytualnym składaniu ofiar z ludzi.

Arequipa

Oprócz spaceru po starej zabytkowej części miasta, gdzie pospacerujemy także po głównym placu – tzw. Plaza de Armas i zajrzymy na stary, miejski rynek, odwiedzimy także legendarny Klasztor Św. Cataliny ze wspaniałymi krużgankami i pięknym ogrodem aby zobaczyć jak wyglądało życie mieszkających tu  od XVI wieku zakonnic. Powrót do hotelu. Czas wolny na odpoczynek. Nocleg w hotelu w Arequipa. W cenie śniadanie.

Klasztor St. Catalina

Dzień 4. Arequipa / Kanion Colca - Mirador de Connor / Llahuar

Po śniadaniu wyjazd w kierunku Kanionu Colca - według niektórych badaczy, najgłębszego kanionu na świecie! Przejazd  autami 4x4 malowniczą trasą z licznymi punktami widokowymi. Zatrzymamy się przy słynnym Mirador de Condores, gdzie jak sama nazwa wskazuje - zobaczyć można krążące nad kanionem majestatyczne kondory. Na koniec dnia zrobimy sobie mały spacer do źródeł termalnych Llahuar, gdzie spędzimy wieczór relaksując się w tych ciepłych, naturalnych basenach. Tutaj też zostaniemy na noc. Nocleg w lokalnym Guest House w Llahuar. W cenie śniadanie i obiad.

Kanion Colca

Dzień 5. Llahuar / Kanion Colca - Cruz del Cura / Arequipa 

Po śniadaniu wyruszymy do malowniczo położonego punktu widokowego Cruz del Cura, gdzie spędzimy jakiś czas delektując się wspaniałym widokiem na Kanion Colca (część trasy pokonamy na pieszo - łatwy odcinek). Następnie dotrzemy do pueblo Yanque, gdzie czekać będzie na nas efektowny bufet pełen pysznego, andyjskiego jedzenia. To idealne miejsce na lunch i odpoczynek. Następnie podróż powrotna do Arequipy. Czas na krótki odpoczynek i odświeżenie się. Następnie przejazd na dworzec autobusowy. Wyjazd nocnym autobusem do Cusco. W cenie śniadanie i obiad.

Kanion Colca

Dzień 6. Cusco / Sacsayhuaman / Qoricancha - Cusco

Poranny przyjazd do Cusco. Transfer do hotelu i czas na krótki odpoczynek i odświeżenie się po podróży. Następnie wyjazd do Sacsayhuaman, położonego na wzniesieniu na obrzeżach Cusco, kompleksu ruin, które prawdopodobnie miały charakter religijny. Ten wpisany na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO potężny obiekt wzniesiony został w XV wieku na bazie preinkaskich budowli. To, co robi szczególne wrażenie w tym miejscu to olbrzymie, często ważące po kilkaset ton megalityczne kamienne bloki, których precyzja wyciosania do dziś pobudza wyobraźnię zarówno turystów, jak i badaczy przeszłości. Popołudniu zwiedzanie Qoricancha, czyli dawnej inkaskiej świątyni Słońca, która podobnie jak Sacsayhuaman wzniesiona została z potężnych, doskonale ociosanych bloków z kamienia, a na dziedzińcu tego miejscu kultu stały niegdyś złote posągi o łącznej wadze 1600 kilogramów! Powrót do hotelu. Czas wolny na odpoczynek. Nocleg w hotelu w Cusco. W cenie śniadanie.

Peru wyjazd

Dzień 7. Cusco / Hydroelektrownia / Trekking - Wysoka Dżungla / Aguas Calientes - wioska Machu Picchu

Po śniadaniu wyjazd w kierunku najsłynniejszego miejsca w całym Peru, czyli Machu Picchu - kompleksu ruin znajdujących się na liście Siedmiu Nowych Cudów Świata. Samochodem dotrzemy do Hydroelektrowni, skąd czeka nas trzygodzinny marsz przez tzw. wysoką dżunglę! Porośnięty bujną roślinnością 12-kilometrowy szlak zaprowadzi nas do Aguas Calientes, urokliwego pueblo znajdującego się u podnóży góry. Wieczorem czas na relaks i odpoczynek przed porannym zwiedzaniem ruin Machu Picchu kolejnego dnia. Nocleg w hotelu w wiosce Aguas Calientes. W cenie śniadanie, obiad i kolacja.

Dzień 8. Aguas Calientes - wioska Machu Picchu / Cusco

Po śniadaniu podróż busem do ruin Machu Picchu. W Machu Picchu - najbardziej znanym punkcie na mapie Peru spędzimy kilka godzin, a towarzyszący nam przewodnik przybliży wszystkim historię tego mistycznego miejsca. Machu Picchu jest najlepiej zachowanym miastem Inków. Wybudowane zostało w drugiej połowie XV wieku na przełęczy w peruwiańskich Andach. Miasto położone jest na wysokości 2090-2400 m n.p.m. Machu Picchu składało się z dwóch części. W górnej, zwanej Hanman znajdowały się: świątynia słońca, grobowiec królewski, pałac królewski oraz Intihuatana - rytualny kamień związany z zegarem astronomicznym lub kalendarzem Inków. W dolnej część miasta mieściły się domy mieszkalne kryte strzechą oraz warsztaty produkcyjne. Na stromych zboczach otaczających miasto usytuowane były tarasy uprawne. Machu Picchu to jednego z Siedmiu Cudów Świata, a od 2007 r. wpisane jest na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO. Więcej o Machu Picchu. Po zwiedzaniu Machu Picchu zjazd do miejsca, gdzie czekać będzie nasz bus. Podróż powrotna do Cusco. Po dotarciu na miejsce zakwaterowanie w hotelu. Czas wolny na odpoczynek. Nocleg w hotelu w Cusco. W cenie śniadanie. 

Peru wyjazd

Dzień 9. Cusco / Checacupe / Góry Palccoyo - Tęczowe Góry / Cusco

Po śniadaniu wyjazd w kierunku Gór Palccoyo. Czas na słynne peruwiańskie „kolorowe góry”. Nie zabierzemy Was jednak do tych najbardziej obleganych przez tłumy turystów i znanych z instagramowych zdjęć. Wyruszymy w zupełnie inne niesamowite miejsce. W okolicach dawnej stolicy Tawantinsuyu jest bowiem kilka gór, których mineralna struktura nadała im charakterystyczne barwy. Na trasie zatrzymamy się w andyjskim pueblo - Checacupe, położonym na wysokości 3446 m n.p.m. Obejrzeć można tu dwa niezwykłe „artefakty” położone dokładnie obok siebie. Pierwszym z nich jest kamienny, hiszpański most z czasów kolonialnych, a tuż obok – jego wiszący inkaski odpowiednik, który zgodnie z wielowiekową tradycją co roku jest odbudowywany przez przedstawicieli lokalnych społeczności. Następnie wyruszymy do punktu, skąd rozpoczniemy marsz do kolorowych Gór Palccoyo. Po drodze mijać będziemy zjawiskowy kamienny las. W najwyższym odcinku trasy znajdziemy się na wysokości dochodzącej do 5000 m n.p.m. W drodze powrotnej do Cusco zatrzymamy się na lunch. Po dotarciu do Cusco powrót do hotelu. Czas wolny na odpoczynek. Nocleg w hotelu w Cusco. W cenie śniadanie i obiad.

Dzień 10. Cusco / Chinchero / Maras / Moray / Urubamba / Ollantaytambo / Pisac / Cusco

Po wczesnym śniadaniu rozpoczniemy podróż po najbarwniejszych zakątkach tzw. Świętej Doliny Inków. Odwiedzimy Chinchero – miasteczko słynące z tkackiego rękodzieła. Zobaczymy Maras – legendarne solne źródła. Zatrzymamy się również w Moray, gdzie Inkowie wykuli w skalach olbrzymie, okrągłe tarasy (największy ma 30 metrów głębokości!).

Peru Motocyklem

Odwiedzimy także Urubamba – największe miasto w Świętej Dolinie Inków. Tymczasem w Ollantaytambo oprócz słynnych ruin, zobaczymy także samo miasteczko, które wzniesione zostało na podwalinach inkaskich budowli. Ciekawostką jest że nadal działa tu kanalizacja sprzed setek lat!

Lima

Na koniec dotrzemy do Pisac – jednego z najurokliwszych miasteczek w pobliżu Cusco. Miejsce to słynie z wielkiego rynku z pamiątkami i lokalnym rękodziełem. Czas na spacer po rynku i zakupy. Następnie powrót do Cusco. Po dotarciu do Cusco czas wolny na krótki odpoczynek i odświeżenie się. Następnie przejazd na dworzec autobusowy. Wyjazd nocnym autobusem do do Puerto Maldonado. W cenie śniadanie i lunch. 

peru wycieczka

Dzień 11. Puerto Maldonado / Pobyt w peruwiańskiej dżungli amazońskiej - Rezerwat Naturalny Tambopata

Przyjazd do Puerto Maldonado. To niewielkie miasteczko położone w gęstym lesie amazońskim w południowo-wschodnim Peru u zbiegu rzek Tambopata i Madre de Dios w pobliżu granic Boliwii i Brazylii. Puerto Maldonado jest bramą do kilku parków narodowych leżących w dorzeczu Amazonki. Miasto powstało w okresie tzw. gorączki kauczukowej. Zaraz po przybyciu do Puerto Maldonado, krótki spacer po miasteczku. Następnie wsiądziemy na łódź, którą popłyniemy wgłąb puszczy. Tam spędzimy najbliższe dni. Zakwaterowani zostaniemy w komfortowych drewnianych lodge. Po dotarciu na miejsce czekają nas jeszcze dwie wyprawy do dzikiej dżungli - jedna w dzień, a druga po zmroku w nocy. Czas wolny na odpoczynek i relaks pośród ekscytującej dzikiej przyrody. (Na terenie lodge znajdują się domki, basen oraz jadalnia ze świetlicą. Dla chętnych w pobliżu jest także trasa „adventure”, czyli wiszący most na drzewach oraz wyciąg linowy). Nocleg w lodge. W cenie śniadanie, obiad i kolacja (głównie lokalna, amazońska kuchnia).

Puerto Maldonado w Peru

Dzień 12. Pobyt w peruwiańskiej dżungli amazońskiej - Rezerwat Naturalny Tambopata

Rano wyruszamy łodzią po "rzecznej autostradzie”. Płynąć będziemy w kierunku majestatycznego Jeziora Sandoval, które kiedyś było korytem rzeki. W pobliżu laguny mieszka wiele endemicznych gatunków zwierząt. Przy odrobinie szczęście zobaczymy zarówno kajmany, jak i różne gatunki małp, kolorowych papug, kapibarę a może nawet anakondę. Popołudniu powrót do lodge i moczenie się w basenach. Czas wolny na odpoczynek i relaks pośród ekscytującej dzikiej przyrody. Nocleg w lodge. W cenie śniadanie, obiad i kolacja (głównie lokalna, amazońska kuchnia).

Peru wyjazd

Dzień 13. Pobyt w peruwiańskiej dżungli amazońskiej - Rezerwat Naturalny Tambopata

Tego dnia, jeszcze przed świtem, czeka nas wycieczka do siedliska dzikich papug. To miejsce żerowania m.in. wielkich ar i innych kolorowych ptaków. To jedyne w swoim rodzaju doświadczenie. Następnie wizyta u plemienia Matchiguenga, podczas której z bliska będzie można przyjrzeć się codziennym zwyczajom tych rdzennych mieszkańców puszczy. Po chwili na odzyskanie sił zaserwujemy sobie trochę adrenaliny na mostach rozwieszonych między drzewami. Odważniejsi turyści będą mogli zjechać na linowym wyciągu. Powrót do lodge. Następnie powrót łodzią do Puerto Maldonado, skąd samolotem polecimy do Limy. Po przylocie transfer do hotelu i zakwaterowanie. Czas wolny na odpoczynek. Nocleg w hotelu w Limie. W cenie śniadanie i lunch. 

Dzień 14. Lima

Po śniadaniu kontynuować będziemy zwiedzanie Limy. Odwiedzimy centrum miasta, przespacerujemy się główną ulicą tej części miasta, dotrzemy do placu głównego – Plaza de Armas, wpadniemy do chińskiej dzielnicy, zajrzymy też do słynnych katakumb – to ossuarium znajdujące się pod franciszkańskim klasztorem. Do początków XIX wieku złożono tam ciała ponad 25 tysięcy zmarłych. Popołudniu powrót do hotelu. Czas wolny na odpoczynek przed podróżą powrotną. Następnie transfer na lotnisko zgodnie z godzinami lotów. Wylot z Limy do Warszawy. W cenie śniadanie.

Peru wyjazd

Dzień 15. 

Przylot do Warszawy.

Uwaga - Program jest ramowy. Kolejność zwiedzania może ulec zmianie ze względów organizacyjnych oraz ze względu na lokalne uwarunkowania i panujące warunki atmosferyczne.

TRASA WYCIECZKI:

CENA: 3250USD

+ bilety lotnicze 6000 PLN

Cena obejmuje:

 • Bilety lotnicze Warszawa - Lima - Warszawa ok. 6000 PLN   *Koszt do rozliczenia wg ceny zakupu
 • Bilety lotnicze na loty wewnętrzne Lima - Arequipa / Puerto Maldonado - Lima
 • Noclegi w hotelach 3* (lokalna standaryzacja), hotelach klasy turystycznej oraz lodgach w pokojach dwuosobowych. Pokoje jednoosobowe za dopłatą (ok. 250 USD)
 • Śniadania oraz pozostałe posiłki zgodnie z opisem w programie
 • Transfery i transport zgodnie z opisem w programie (samochód, łodzie itp.)
 • Bilety na nocny autobus Arequipa - Cusco / Cusco - Puerto Maldonado
 • Bilety wstępu do wszystkich obiektów wymienionych w programie imprezy
 • Opiekę polskojęzycznego pilota
 • Usługi oficjalnych angielskojęzycznego przewodników wycieczek turystycznych
 • Podatki lokalne
 • Podatki lotniskowe
 • Koszty organizacyjne w Polsce i na miejscu wyprawy
 • Ubezpieczenie KL/NW podróżne (Koszty leczenia: 500.000 PLN )
 • Składkę na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny

Cena nie obejmuje:

 • Kosztów posiłków poza wymienionymi w opisie programu (ok. 12 USD/posiłek) oraz napojów do posiłków
 • Zwyczajowych napiwków (ok. 50 USD)
 • Innych atrakcji fakultatywnych i innych wydatków osobistych jak telefon etc.

*Grupa min. 6 osób

*Wyjazd ma charakter podróży trampingowo-przygodowej. Bagaż główny - plecak. 

PERU WYCIECZKA NA ZDJĘCIACH

PERU WYCIECZKA - AMERYKA POŁUDNIOWA

Peru wycieczka Ameryka Południowa - Chcesz dowiedzieć się więcej? Czytaj nasze relacje z podróży i wypraw:  Jezioro Titicaca,  Galapagos – Stąd daleko do wszystkiego i wszystkich, Ciudad Perdida Zaginione Miasto Teyuna w Kolumbii

Peru - Poznaj nasze pozostałe wyprawy: Peru Boliwia Chile