kontakt@pozatrasa.pl
+48 22 350 73 46

Peru Boliwia Chile WYCIECZKA Piękno
Ameryki Południowej
16.07.2024-08.08.2024
potwierdzony
02.11.2024-25.11.2024
24
dni

PERU BOLIWIA CHILE WYCIECZKA PIĘKNO AMERYKI POŁUDNIOWEJ

AMERYKA POŁUDNIOWA Z POZA TRASĄ ADVENTURE

Peru Boliwia Chile Wycieczka Piękno Ameryki Południowej to wyjazd dla wszystkich miłośników podróży  zainteresowanych odkrywaniem najpiękniejszych zakątków Ameryki Południowej. Podczas wycieczki Peru Boliwia Chile nie spieszymy się, na trasie powoli odkrywamy  i rozkoszujemy się pięknem trzech niesamowitych krajów Ameryki Południowej. Zwiedzimy stolicę Peru - LimęArequipę z przepiękną kolonialną zabudową oraz historyczną stolicę Inków - Cuzco. W okolicach Cuzco obejrzymy słynne kompleksy archeologiczne: Kenko, Sacsayhuaman oraz Ollantaytambo. W naszym programie Peru Boliwia Chile Wycieczka Piękno Ameryki Południowej nie zabraknie oczywiście najsłynniejszego zabytku Peru - Zaginionego Miasta Inków Machu Picchu. W trakcie podróży poznamy także zachwycającą peruwiańską przyrodę. Dotrzemy na Wyspy Ballestas, zwane Małym Galapagos,Kanionu Colca, który jest jednym z najgłębszych kanionów na świecie. Jego głębokość dochodzi do 3200 metrów. Dodatkowo proponujemy możliwość zorganizowania dwudniowego trekkingu w dół Kanionu Colca. Wyruszymy także na trekking po Tęczowej Górze - Vinicunca. Na Płaskowyżu Nazca obserwować będziemy tajemnicze linie - dzieła ludu Nazca. Podróżując już przez Boliwię, odkryjemy piękno Jeziora Titicaca.  Boliwijska część Jeziora Titicaca to miejsce bardziej autentyczne. Uniknąć można tu tłumów turystów, którzy docierają do jeziora po stronie peruwiańskiej. Zwiedzimy Isla del Sol - Wyspę Słońca, położoną na Jeziorze Titicaca. Wyspa Słońca od wieków pozostaje miejscem kultu dla Indian. Znajdują się tu kompleksy świątyń i zabudowań z czasów inkaskich. Według ludowych podań to właśnie na Isla del Sol narodziły się najważniejsze dla Inków bóstwa, które zapoczątkowały inkaską cywilizację. Wyruszymy do Uyuni, gdzie podziwiać będziemy niesamowite krajobrazy i cuda natury solniska Salar de UyuniChile odkryje przed nami niesamowite widoki na San Pedro Atacama. Zwiedzimy także urokliwe portowe miasto Valparaiso, położone u podnóża Andów nad Oceanem Spokojnym. W Valparaiso odpoczniemy po trudach trzytygodniowej wyprawy. A na sam koniec zwiedzimy jeszcze Santiago de ChilePodróż spędzimy pod opieką profesjonalnych przewodników angielskojęzycznych. Zapraszamy w podróż Peru Boliwia Chile Wycieczka Piękno Ameryki Południowej z Poza Trasą Adventure!

Autor programu Łukasz Odzimek. Copyright © Poza Trasą Adventure.

PERU BOLIWIA CHILE WYCIECZKA PIĘKNO AMERYKI POŁUDNIOWEJ - PROGRAM PODRÓŻY:

Dzień 1.

Wylot z Warszawy do Limy w Peru. Przylot do Limy. Odbiór grupy z lotniska i transfer do hotelu (kierowca). Czas wolny na odpoczynek po podróży. Nocleg w hotelu w Limie.

Lima

Dzień 2. PERU - Lima City Tour / Paracas

Śniadanie w hotelu. Spotkanie z przewodnikiem w Limie. Następnie rozpoczniemy zwiedzanie stolicy Peru - Limy. Lima to bardzo ciekawe miasto, które trzeba odkryć z dwóch różnych stron – tej bogatszej oraz tej biedniejszej. Udamy się do Parque del Amor czyli Parku Miłości, który mieści się w dzielnicy Miraflores (tej samej co nasz hotel). Stąd będziemy podziwiać Ocean Spokojny i dowiemy się pierwszych ciekawostek o Peru. Następnie przejedziemy do centrum historycznego, gdzie zaczniemy zwiedzanie od Plaza San Martin, później Plaza de Armas czyli rynek, Katedrę Św. Franciszka i Katakumby San Francisco. Wczesnym popołudniem wyjazd do Paracas (kierowca). Podróż w stronę południa Peru fragmentem słynnej autostrady Panamerican (Pan-American Highway). Na trasie wspaniałe krajobrazy Peru, które są częścią tej legendarnej drogi. Przyjazd do hotelu w Paracas i zakwaterowanie. Końcówka dnia to czas wolny dla Państwa, można odpoczywać lub pospacerować na plaży w Paracas. Kolacja możliwa w jednej z restauracji tuż obok oceanu w Paracas. Czas wolny na odpoczynek. Nocleg w hotelu w Paracas. Wyżywienie w cenie: śniadanie. 

Peru Paracas

Dzień 3.  PERU - Paracas / Wyspy Ballestas / Oaza Huacachina / Nazca

Wczesne śniadanie, ponieważ czeka nas długi dzień. Następnie wyjazd do portu, skąd łodzią popłyniemy w kierunku Wysp Ballestas, położonych w jednym z najpiękniejszych miejsc peruwiańskiego wybrzeża. Żyją tu kolonie lwów morskich i egzotycznych ptaków, między innymi kormorany, pingwiny Humboldta, pelikany i głuptaki. Wyspy te często nazywane są Małym Galapagos, ponieważ bardzo je przypominają. Podróż łodzią w trakcie której podziwiać będziemy kormorany, pelikany oraz zatrzymamy się w miejscu – El Candelabro, gdzie przewodnik wyjaśni dlaczego to miejsce jest tak ważne. Wycieczka na Wyspy Ballestas w sumie potrwa około 3 godziny. Na łodzi przewodnik angielskojęzyczny.

Peru Boliwia

Powrót do portu oraz przejazd w stronę Oazy Huacachina, położonej w pobliżu miasta Ica. Tu będzie możliwość przejazdu specjalnym samochodem zwanym “buggy” po wydmach Huacachina lub sandboarding (opcje fakultatywne - dodatkowo płatne). Czas na zdjęcia oazy i spacer. Następnie dalsza podróż w kierunku Płaskowyżu Nazca. Po dotarciu na miejsce obserwacja tajemniczych lini - dzieł ludu Nazca - z wieży widokowej. Można stąd dostrzec figury ręki i drzewa. Dla chętnych możliwy fakultatywny przelot awionetką nad liniami wyrytymi na rozległym obszarze kamienistej pustyni. Linie tworzą rysunki zwierząt i figur geometrycznych. Przelot awionetką dodatkowo płatny około 110 USD / osoba (należy wcześniej zgłosić chęć fakultatywnego lotu awionetką). W awionetce pilot angielskojęzyczny. Transfer na dworzec. Nocny autobus VIP do Arequipa (wyjazd około 22:00). Wyżywienie w cenie: śniadanie. 

Dzień 4.  PERU - Arequipa City Tour 

Poranny przyjazd do Arequipa. Transfer do hotelu i zakwaterowanie. Czas wolny na krótki odpoczynek i odświeżenie się po nocnej podróży. Następnie rozpoczniemy zwiedzanie “białego miasta” - jak nazywana jest często Arequipa. Spacer po starówce Arequipy  z przepiękną kolonialną zabudową. Zwiedzimy zabytkowy Klasztor Świętej Katarzyny Santa Catalina ze wspaniałymi krużgankami i pięknym ogrodem, gdzie poznamy życie zakonnic w XVI wieku i nie tylko. Następnie spacer na lokalnym targu San Camilo, gdzie spróbować będzie można lokalnych owoców oraz najlepszych wyciskanych soków w mieście a także tradycyjnych peruwiańskich przysmaków. Kolejnymi punktami zwiedzania będą Plaza de Armas oraz Iglesia de la Compania. Czas wolny na odpoczynek. Nocleg w hotelu w Arequipa. Wyżywienie w cenie: śniadanie.

Peru Boliwia Chile

Dzień 5. PERU - Arequipa / Kanion Colca - Chivay / Cabanaconde (*Uwaga - możliwość zorganizowania dwudniowego trekkingu w dół kanionu)

Wczesne śniadanie i wyjazd w kierunku jednego z najgłębszych kanionów na świecie - Kanionu Colca. Przepiękna trasa z widokami na ośnieżone szczyty i wulkany, typowe wioski indiańskie. Po drodze miniemy kilka rezerwatów przyrody, stada lam i alpaki oraz siedliska wikunii. Najwyższym punktem podczas dzisiejszej podróży będzie wysokość 4910 m n.p.m, gdzie zatrzymamy się aby podziwiać widoki na wulkany oraz góry. Późne popołudnie spędzimy w miasteczku Chivay, gdzie będziemy mieli możliwość kąpieli i relaksu w gorących źródłach Aguas Calientes. Późnym popołudniem około godzinny spacer ścieżką trekkingową z malowniczymi widokami na Kanion Colca i zachodzące słońce. Czas wolny na odpoczynek. Nocleg w małej wiosce Cabanaconde. Wyżywienie w cenie: śniadanie.

Dzień 6. PERU - Kanion Colca - Cabanaconde / Cruz del Condor / Arequipa

Wczesne śniadanie i podróż w kierunku Cruz del Condor (Krzyża Kondorów), skąd wyruszymy na około godzinny spacer. Podczas wędrówki obserwować będziemy krążące nad kanionem kondory, które licznie występują na tym odcinkiem kanionu. Kolejne punkty programu to dwie małe, tradycyjne wioski: Maca i Yanque. Zwiedzimy tu kościół oraz będziemy mogli wypróbować lokalnych przysmaków. Popołudniu powrót do Arequipa. Czas wolny na odpoczynek. Nocleg w hotelu w Arequipa. Wyżywienie w cenie: śniadanie.

Peru Boliwia Chile

____________________________________________________________________________________________________________

*Uwaga - możliwość zorganizowania dwudniowego trekkingu w dół kanionu. Zejście w dół Kanionu Colca  - wówczas obowiązuje poniższy plan:

Dzień 5. PERU - Arequipa / Chivay / Pampa San Miguel / Trekking do Oazy Sangalle

Wczesna pobudka i około 4 nad ranem wyjazd z Arequipy do wioski Chivay - stolicy regionu Colca. Podróż potrwa około 3 godzin. Po dotarciu na miejsce zjemy śniadanie. Kontynuacja podróży aż do Krzyża Kondorów (Cruz del Condor). Przystanek w punkcie widokowym, gdzie podziwiać będziemy krążące nad Kanionem Colca kondory. Następnie dalszy przejazd do Krzyża Kondorów (Cruz del Condor) do miejsca zwanego Pampa San Miguel (3400 m n.p.m.). W tym miejscu rozpoczniemy trekking przez Kanion Colca. Przez około 3 godziny będziemy schodzili w dół kanionu (zmiana wysokości -1000 m n.p.m.), aż do Oazy Sangalle (2300 m n.p.m.). W Sangalle będziemy mogli podziwiać piękno Kanionu Colca oraz skorzystać z basenu. Wieczorem czas wolny na odpoczynek i podziwianie niezwykle gwiaździstego nieba. Nocleg w bungalowach. Wyżywienie w cenie: śniadanie, lunch, kolacja. Zmiana wysokości: - 1000 m, czas marszu około 5 godzin.

Dzień 6. PERU - Sangalle / Cabanaconde / Chivay / Arequipa 

Po wczesnej pobudce powrotna wędrówka w górę kanionu. Dzisiaj będziemy musieli wspiąć się 1100 metrów. Trekking zaczniemy o godzinie 5 rano, aby uniknąć porannych upałów. Gdy już dotrzemy na szczyt kanionu, w wiosce zwanej Cabanaconde śniadanie. Następnie podróż powrotna w kierunku Chivay. Podczas tej podróży zatrzymamy się w kilku punktach widokowych, aby podziwiać niezwykłe pre-inkaskie tarasy mające ponad 1500 lat. Będziemy mieli również możliwość zrelaksowania się w gorących źródłach (Aguas Calientes). Następnie kontynuacja podróży do Chivay, gdzie będzie można zjeść lunch w formie bufetu. Następnie podróż powrotna do Arequipa. Po dotarciu na miejsce zakwaterowanie w hotelu. Czas wolny na odpoczynek. Nocleg w hotelu w Arequipa. Wyżywienie w cenie: śniadanie. Zmiana wysokości: + 1100 m, czas marszu około 4 godzin.

*Uwaga - najkrótszy możliwy trekking w dół Kanionu Colca wymaga dość ciężkiego około trzygodzinnego zejścia w dół (zejście zygzakowatą drogą około 1000 m). W kanionie zostaje się na noc (nocleg w obiekcie typu bungalow). Po czym bardzo wcześnie rano (około 05:00) wyrusza się w drogę powrotną w górę. Podejście trwa około 4 godzin i jest dość wymagające i męczące. Nie ma możliwości powrotu samochodem - możliwe jedynie piesze podejście albo wjazd na wynajętych mułach (za dodatkową opłatą).

_____________________________________________________________________________________________________________

Dzień 7. PERU - Arequipa / Cusco City Tour

Po śniadaniu transfer na lotnisko i wylot samolotem do Cusco. Po dotarciu na miejsce zwiedzimy słynne kompleksy archeologiczne, zabytkowe inkaskie budowle - twierdze Sacsahuaman oraz Kenko, które położone są w pobliżu Cusco. Następnie spacer po starówce Cusco, wpisanej na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO. Wizyta w Qoricancha czyli dawnej Świątyni Słońca. Obejrzymy Plaza de Armas i katedrę w Cusco. Czas wolny na odpoczynek. Nocleg w hotelu w Cusco. Wyżywienie w cenie: śniadanie.

Dzień 8. PERU - Cusco / Święta Dolina Inków - Pisac / Ollantaytambo / Wioska Machu Picchu

Dzisiejszy dzień poświęcimy na odkrywanie Świętej Doliny Inków. Przejazd przepiękną trasą wzdłuż rzeki Urubamba. Po drodze malownicze panoramy tarasów pól uprawnych, zbudowanych przez Inków. Odwiedzimy wieś Pisac. Wizyta na tutejszym słynnym kolorowym indiańskim targu. Popołudniu zwiedzanie Ollantaytambo - kompleksu inkaskiego, który pełnił funkcję administracyjną, religijną oraz rolniczą. Następnie wyjazd pociągiem do wioski Machu Picchu. Zakwaterowanie w hotelu. Czas wolny na odpoczynek. Nocleg w hotelu w wiosce Machu Picchu. Wyżywienie w cenie: śniadanie.

Ollantaytambo

Dzień 9. PERU - Machu Picchu / Ollantaytambo

Wcześnie rano podróż autobusem do ruin Machu Picchu (przejazd potrwa ok. 30 minut). W kompleksie Machu Picchu około trzygodzinne zwiedzanie z przewodnikiem. Machu Picchu jest najlepiej zachowanym miastem Inków. Wybudowane zostało w drugiej połowie XV wieku na przełęczy w peruwiańskich Andach na wysokości 2090–2400 m n.p.m. Miasto Machu Picchu składało się z dwóch części. W górnej, zwanej Hanman znajdowały się: świątynia słońca, grobowiec królewski, pałac królewski oraz Intihuatana - rytualny kamień związany z zegarem astronomicznym lub kalendarzem Inków. W dolnej część miasta mieściły się domy mieszkalne kryte strzechą oraz warsztaty produkcyjne. Na stromych zboczach otaczających miasto usytuowane były tarasy uprawne. Miasto opuszczone zostało około 1537 roku. Hiszpańscy konkwistadorzy nigdy nie odnaleźli Machu Picchu, a dla świata miasto na nowo odkryte zostało dopiero w 1911 roku przez amerykańskiego historyka Hirama Binghama. Machu Picchu to jednego z Siedmiu Cudów Świata. Od 2007 r. Machu Picchu wpisane jest na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO. Przejazd do Ollantaytambo. Czas wolny na odpoczynek. Nocleg w hotelu w Ollantaytambo. Wyżywienie w cenie: śniadanie.

Dzień 10. PERU - Ollantaytambo / Maras / Moray / Cusco

Po śniadaniu wyjazd i zwiedzanie dwóch niesamowitych kompleksów archeologicznych. Inkaskiej kopalni soli w Maras oraz laboratorium Inków Moray. Popołudniu powrót do Cusco. Czas wolny na odpoczynek. Nocleg w hotelu w Cusco. Wyżywienie w cenie: śniadanie.

Dzień 11. PERU - Cusco / Trekking do Tęczowej Góry -  Vinicunca / Cusco 

Po wczesnym śniadaniu wyjazd z Cusco do wioski Pitumarca. Podróż potrwa około 4 godziny. Dojazd do stóp Tęczowej Góry Vinicunca, która zwana jest również górą siedmiu kolorów. Około godzinny marsz, aż do punktu widokowego na wysokość 5100 m n.p.m. Z punktu widokowego roztacza się niesamowita panorama na kolorowe góry oraz widoczne z oddali ośnieżone szczyty. Zejście potrwa około godziny. Powrót do Cusco w godzinach wieczornych. Czas wolny na odpoczynek. Nocleg w hotelu w Cusco. Wyżywienie w cenie: śniadanie.

Peru Aktywnie

Dzień 12. PERU - Cusco / Pukara / Przełęcz La Raya / Andahuaylillas / Puno

Po śniadaniu całodzienna podróż autobusem turystycznym w kierunku Puno. W trakcie podróży zatrzymamy się w Pukara, gdzie przed wiekami rozwinęła się jedna z cywilizacji starszych niż cywilizacja Inków. W Pukara znajduje się stanowisko archeologiczne datowane na 1800 rok p.n.e. Istniał tu wówczas pierwszy duży ośrodek miejski w regionie. Następnie zatrzymamy się w Przełęczy La Raya (4335 m n.p.m.) -  będzie to najwyższy punkt podczas naszej dzisiejszej podróży. Kolejnym z przystanków będzie miasto Andahuaylillas. Obejrzymy tu główny miejski plac i zwiedzimy kościół San Pedro de Andahuaylillas, słynący ze swojej niesamowitej Kaplicy Sykstyńskiej. Kościół powstał na miejscu inkaskiej świątyni, której fundamenty wykorzystano podczas budowy. Wybudowany został na początku XVII wieku w oparciu o przedhiszpańskie metody budowania nazywane kur-kur, polegające na łączeniu trzciny, słomy i błota. Wnętrze jest bogato dekorowane. Po drodze możliwy lunch w formie bufetu ze znakomitą tradycyjną kuchnią peruwiańską. Przejazd do hotelu w Puno i zakwaterowanie. Czas wolny na odpoczynek. Nocleg w hotelu w Puno. Wyżywienie w cenie: śniadanie.

Peru Boliwia Chile

Dzień 13. PERU - Puno / BOLIWIA - Copacabana / Wyspa Słońca (Isla del Sol)

Po wczesnym śniadaniu wyjazd autobusem w kierunku miasteczka Copacabana w Boliwii. Podróż potrwa około 3 godziny. Po dotarciu na miejsce zwiedzać będziemy to, z jednej strony bardzo turystyczne, ale jednocześnie tradycyjne miasteczko. W Copacabana będzie można spróbować lokalnego przysmaku - pstrąga, którego znajdziemy w menu wszystkich tutejszych restauracji. Zdecydowanie jednak najlepiej zjeść go na lokalnym targu, gdzie smakuje najlepiej. Następnie wypłyniemy łodzią w kierunku Wyspy Słońca (Isla del Sol). Leżąca na Jeziorze Titicaca Wyspa Słońca, od wieków pozostaje miejscem kultu dla Indian. Na Isla del Sol znajdują się kompleksy świątyń i zabudowań z czasów inkaskich. Według ludowych podań to właśnie na Isla del Sol narodziły się najważniejsze dla Inków bóstwa, które dały początek inkaskiej cywilizacji. Z Wyspy Słońca obserwować można przepiękny widok na Jezioro Titicaca oraz pasmo Gór Kordylier Królewskich. Krótki spacer do punktu widokowego, skąd podziwiać będziemy zachód słońca. Podczas pobytu na wyspie możliwość skosztowania przepysznej lokalnej kuchni. Nocleg na Wyspie Słońca (Isla del Sol) w hotelu z podstawowym standardem - klasa turystyczna. Wyżywienie w cenie: śniadanie.

Peru Boliwia Chile

Dzień 14. BOLIWIA - Wyspa Słońca (Isla del Sol) / Copacabana / La Paz

Po śniadaniu powrót łodzią do miasteczka Copacabana. Około południa wyjazd autobusem do La Paz. Podróżować będziemy wyjątkowo malowniczą okolicą - z jednej strony podziwiać będziemy Jezioro Titicaca, a z drugiej pasmo górskie Kordylier Królewskich. Do La Paz dotrzemy późnym popołudniem. Transfer do hotelu. Wieczorem czas wolny na relaks i odpoczynek. Nocleg w hotelu w La Paz. Wyżywienie w cenie: śniadanie.

Peru Boliwia Chile

Dzień 15. BOLIWIA - La Paz City Tour / Dolina Księżycowa (Valle de la Luna) / La Paz

Po śniadaniu rozpoczniemy zwiedzanie stolicy administracyjnej i największej metropolii Boliwii - La Paz. Jest to jedno z najwyżej położonych miast na świecie (3200 - 4050 m n.p.m.). Poznamy bogactwo kulturowe, historyczne, archeologiczne jak i geograficzne tego niezwykłego miasta. Zwiedzimy między innymi Place Murillo, Katedrę, Kościół św. Franciszka. Następnie spacer do punktu widokowego zwanego Killi Killi, z którego obserwować można panoramę miasta oraz pasma gór otaczające La Paz. Po zwiedzaniu La Paz, rozpoczniemy zwiedzanie okolic miasta. Wyjazd do Doliny Księżycowej (Valle de la Luna), przypominającej labirynt czy kamienny las. Dzięki sieci ścieżek i przygotowanych platform można tu wygodnie spacerować podziwiając krajobrazy. Powrót do hotelu. Czas wolny na odpoczynek. Nocleg w hotelu w La Paz. Wyżywienie w cenie: śniadanie.

La Paz Boliwia

Boliwia Dolina Księżycowa

Dzień 16. BOLIWIA - La Paz / Uyuni / Chuvica San Juan

Po wczesnym śniadaniu transfer na lotnisko w La Paz. Wylot z La Paz do Uyuni. Przylot do Uyuni, skąd jeepem 4x4 wyruszamy do Salar de Uyuni. Zobaczymy tu wprost bajeczne krajobrazy. Podczas podróży zatrzymamy się w kilku miejscach, między innymi na cmentarzysku pociągów i we wsi Colchani, skąd zaobserwować można procesy ekstrakcji soli. Następnie przejazd kilkanaście kilometrów słynną trasą Dakar, aż do Wyspy Incahuasi. Z wyspy roztacza się niesamowity widok na całe jezioro. Nocleg w San Juan - jednej z wiosek położonej blisko solniska. Czas wolny na odpoczynek. Nocleg w hostelu - bardzo podstawowa klasa, ponieważ na miejscu nie ma innych dostępnych. (Uwaga: brak prysznica oraz ogrzewania. Ogrzewanie w formie bukłaków z gorącą wodą z którymi się śpi). Wyżywienie w cenie: śniadanie, lunch i kolacja.

Dzień 17. BOLIWIA - Chuvica San Juan / Laguna Colorada

Po śniadaniu kontynuować będziemy podróż jeepem 4x4 w kierunku Laguny Colorada. Na trasie przepiękne krajobrazy, między innymi Kamienny Las, aktywne wulkany oraz kilka lagun, przy których możemy obserwować różowe flamingi i inne ptaki. Dojazd do niezwykłej Laguny Colorada, która położona jest na wysokości 4300 m n.p.m. Po obejrzeniu okolicy czas wolny na odpoczynek. Nocleg w hostelu - bardzo podstawowa klasa, ponieważ na miejscu nie ma innych dostępnych. (Uwaga: brak prysznica oraz ogrzewania. Ogrzewanie w formie bukłaków z gorącą wodą z którymi się śpi). Wyżywienie w cenie: śniadanie, lunch, kolacja.

Peru Boliwia Chile

Dzień 18. BOLIWIA - Laguna Colorada / Laguna Blanca - Biała Laguna / Laguna Verde - Zielona Laguna / CHILE - San Pedro Atacama

O wschodzie słońca obejrzymy gejzery Sol de la Mañana położone na 5000 m n.p.m. Skorzystamy tu z kąpieli w gorących źródłach termalnych. Dalsza podróż w kierunku granicy chilijskiej, gdzie znajdują się Laguna Biała (Laguna Blanca) oraz Laguna Zielona (Laguna Verde). Pigmentacja wód lagun uzależniona jest od obecności różnych gatunków alg. Z tego miejsca podziwiać będziemy słynny Wulkan Licancabur. Popołudniu wyjazd autobusem turystycznym do San Pedro Atacama. Następnie pobyt w Dolinie Księżyca. Czas wolny na odpoczynek. Nocleg w hotelu w San Pedro Atacama. Wyżywienie w cenie: śniadanie.

Dzień 19. CHILE - Dzień wolny w San Pedro de Atacama

Dzień wolny na odpoczynek. Opcjonalnie fakultatywnie: Laguna Cejar, gejzery, wycieczka rowerowa po okolicy (atrakcje dodatkowo płatne). Nocleg w hotelu w San Pedro Atacama. Wyżywienie w cenie: śniadanie.

Dzień 20. CHILE - San Pedro de Atacama / Calama / Santiago de Chile

Po śniadaniu wyjazd w kierunku Calama, skąd wylecimy do stolicy Chile - Santiago de Chile. Wieczorem dojazd do hotelu i zakwaterowanie. Czas wolny na odpoczynek. Nocleg w hotelu w Santiago de Chile. Wyżywienie w cenie: śniadanie.

Dzień 21. CHILE -  Santiago de Chile / Valparaiso City Tour

Po śniadaniu wyjazd i zwiedzanie urokliwego portowego miasta Valparaiso. Spacerując obejrzymy kolorowe domy oraz tak zwany street art. Następnie przejazd kolejką na pobliskie wzgórze, skąd podziwiać będziemy malowniczą panoramę miasta. Następnie zwiedzanie domu sławnego poety Pablo Neruda. Czas wolny na odpoczynek. Nocleg w hotelu w Valparaiso. Wyżywienie w cenie: śniadanie.

Dzień 22. CHILE - Valparaiso / Santiago de Chile City Tour

Śniadanie w hotelu. W Valparaiso czas wolny na odpoczynek i relaks po długiej trzytygodniowej wyprawie. Popołudniu powrót do Santiago de Chile. Zakwaterowanie w hotelu. Następnie rozpoczniemy zwiedzanie Santiago de Chile. Spacer najciekawszymi zakątkami centrum miasta. W programie między innymi: rynek miasta, Katedra, Kościół Św. Franciszka, Wzgórze Św. Łucji, Ulica Bandera. Powrót do hotelu. Czas wolny na odpoczynek. Nocleg w hotelu w Santiago de Chile. W cenie śniadanie. 

Dzień 23. CHILE - Santiago de Chile

Śniadanie w hotelu. Transfer na lotnisko zgodnie z godzinami lotów (kierowca). Wylot do Warszawy. Wyżywienie w cenie: śniadanie.

Dzień 24. 

Przylot do Warszawy. Zakończenie wyprawy Peru Boliwia Chile Wycieczka Piękno Ameryki Południowej.

Uwaga - Program jest ramowy. Kolejność zwiedzania może ulec zmianie ze względów organizacyjnych oraz ze względu na lokalne uwarunkowania i panujące warunki atmosferyczne.

PERU BOLIWIA CHILE WYCIECZKA PIĘKNO AMERYKI POŁUDNIOWEJ - TRASA WYCIECZKI:

CENA: od 4560USD

+ bilety lotnicze ok. 8000 PLN

Uwaga - Impreza realizowana jest z udziałem lokalnych angielskojęzycznych pilotów i przewodników (bez udziału polskojęzycznego pilota). Grupa jest pod opieką polskojęzycznego koordynatora wyjazdu (stały kontakt via WhatsApp).

*Grupa 2 - 3-osobowa z lokalnymi angielskojęzycznymi przewodnikami - cena 4760 USD / osoba + międzynarodowe bilety lotnicze 

*Grupa 4 - 6-osobowa z lokalnymi angielskojęzycznymi przewodnikami - cena 4560 USD / osoba + międzynarodowe bilety lotnicze

Większe grupy - kalkulacja na zamówienie. Skontaktuj się z nami! 

Cena obejmuje:

 • Bilety lotnicze Warszawa - Lima - Santiago de Chile - Warszawa ok. 8000 PLN   *Koszt do rozliczenia wg ceny zakupu
 • Bilety lotnicze loty wewnętrzne Arequipa - Cusco / La Paz - Uyuni / Calama - Santiago de Chile
 • Noclegi w hotelach 3* (lokalna standaryzacja), hotelach klasy turystycznej oraz w hostelach w Uyunii w pokojach dwuosobowych. Pokój jednoosobowy dodatkowo płatny ok. 450 USD (oferta do potwierdzenia)
 • Śniadania oraz pozostałe posiłki zgodnie z opisem w programie
 • Transfery między hotelami a lotniskami
 • Transport turystyczny (z innymi turystami) lub prywatny podczas drogi Cusco - Puno, Puno - La Paz, Uyuni wycieczka 3 dniowa 4x4 (w zależności od liczby uczestników)
 • Transport nocnym autobusem Nazca - Arequipa
 • Transport prywatny: Lima - Nazca, Kanion Colca (ale przy wyborze opcji trekkingu w dół kanionu transport z innymi turystami - turystyczny), Cusco, Święta Dolina, Tęczowa Góra, La Paz zwiedzanie
 • Wycieczka Wyspy Ballestas
 • Transport wodny Jezioro Titicaca
 • Transport pociągiem Ollantaytambo – Aguas Calientes – Ollantaytambo
 • Zwiedzanie prywatne Lima, Arequipa, Kanion Colca (opcja bez zejścia w dół kanionu), Cusco, Tęczowa Góra, Święta Dolina, Machu Picchu, Wyspa Słońca, La Paz
 • Zwiedzanie w grupie z innymi turystami: San Perdo de Atacama / Uyuni (w przypadku tylko 2-3 osób w grupie), Valparaiso, Santiago de Chile, Wyspy Ballestas, fakultatywny lot awionetką w Nazca
 • Bilety wstępu do wszystkich zabytków archeologicznych wymienionych w planie wycieczki (na przykład Ollantaytambo, Pisac, entre otros)
 • Bilety wstępu do wszystkich Parków, Sanktuariów oraz obszarów chronionych wymienionych w planie wycieczki (na przykład Machu Picchu, Kanion Colca).
 • Bilety wstępu do Klasztorów, Kościołow, Muzeum, etc. wymienionych w planie wycieczki (jak Monasterio de Santa Catalina, Museo de la Catedral de Lima, etc)
 • Opiekę polskojęzycznego koordynatora wyjazdu (zdalnie - kontakt WhatsApp)
 • Usługi oficjalnych lokalnych angielskojęzycznych przewodników wycieczek turystycznych (w każdym regionie inny przewodnik angielskojęzyczny)
 • Oficjalny przewodnik wycieczek turystycznych w języku angielskim na wycieczce w Uyuni 3 dni - w grupie z innymi turystami (w przypadku uczestnictwa tylko 2-3 osób w grupie). Jeśli grupa będzie większa transport prywatny dla grupy.
 • Podatki lokalne
 • Podatki lotniskowe
 • Koszty organizacyjne w Polsce i na miejscu wyprawy
 • Ubezpieczenie KL/NW podróżne (Koszty leczenia: 500.000 PLN)
 • Składkę na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny

Cena nie obejmuje:

 • Kosztów posiłków nie wymienionych w opisie programu (od ok. 10-15 USD/posiłek) i napojów do posiłków
 • Zwyczajowych napiwków dla kierowców, przewodników lub innych członków ekipy (ok. 90 USD)
 • Atrakcji fakultatywnych jak : “buggy” po wydmach Huacachina (ok. 20 USD), sandboarding na wydmach Huacachina (ok. 20 USD) / przelot awionetką w Nazca (ok. 110 USD) - atrakcje fakultatywne w grupie z innymi turystami. Uwaga - chęć uczestnictwa w atrakcjach fakultatywnych należy zgłosić przed rozpoczęciem imprezy
 • Innych atrakcji fakultatywnych i innych wydatków osobistych jak karta telefoniczna etc.
 • Wstępy do gorących wód w Chivay ok. 15 soles oraz podczas dwóch trekkingów, cena około 20 soles

PERU BOLIWIA CHILE WYCIECZKA PIĘKNO AMERYKI POŁUDNIOWEJ NA ZDJĘCIACH

PERU BOLIWIA CHILE - AMERYKA POŁUDNIOWA

Peru Boliwia Chile Ameryka Południowa - Chcesz dowiedzieć się więcej? Czytaj nasze relacje z podróży i wypraw:  Jezioro Titicaca, Wodospady Iguazu, Ushuaia – Ziemia Ognista,  Galapagos – Stąd daleko do wszystkiego i wszystkich, Ciudad Perdida Zaginione Miasto Teyuna w Kolumbii

Peru Boliwia Chile - Poznaj nasze pozostałe wyprawy:  Peru Boliwia,   Peru Aktywnie,   Peru Wycieczka Premium