kontakt@pozatrasa.pl
+48 22 350 73 46

Peru Boliwia Chile WYCIECZKA Piękno Ameryki Południowej
01.11.2021-21.11.2021
21
dni

PERU BOLIWIA CHILE WYCIECZKA PIĘKNO AMERYKI POŁUDNIOWEJ

AMERYKA POŁUDNIOWA Z POZA TRASĄ ADVENTURE

Peru Boliwia Chile Wycieczka Piękno Ameryki Południowej to wyjazd dla wszystkich kochających podróże po Ameryce Południowej zainteresowanych odkryciem jej najpiękniejszych zakątków. Podczas wycieczki Peru Boliwia Chile nie będziemy się spieszyć. Na trasie wyprawy powoli poznamy wszystkie miejsca z naszego programu. Wyprawa na Uyuni trwać będzie cztery dni, zamiast klasycznych trzech. Proponujemy tą trasę jako jedyni w Polsce. Fascynujące Jezioro Titicaca odkryjemy po stronie boliwijskiej ponieważ jest to miejsce bardziej autentycznie i bez tłumu turystów jak po stronie peruwiańskiej. Na zakończenie wyjazdu Peru Boliwia Chile ruszamy na niesamowity trekking do Tęczowej Góry. Uwaga! Nasz trekking organizujemy tak aby uniknąć tłumów. Dobrze znamy godziny, w których na szczycie jest mało turystów. W cenie wyprawy Peru Boliwia zawarte są wszystkie przeloty wewnętrzne, bilety oraz wycieczki - żadnych kosztów ukrytych! Mamy profesjonalnych pilotów znających i na stałe mieszkających w Ameryce Południowej.

Autor programu Łukasz Odzimek. Copyright © Poza Trasą Adventure.

PERU BOLIWIA CHILE WYCIECZKA PIĘKNO AMERYKI POŁUDNIOWEJ - PROGRAM PODRÓŻY:

Dzień 1.

Wylot z Warszawy lub Berlina. Przylot do Limy. Na lotnisku w Limie spotkanie grupy z pilotem polskojęzycznym. Transfer do hotelu. Hotel: El Ducado.

Lima

Dzień 2. PERU - Lima City Tour / Arequipa

Śniadanie w hotelu. Rozpoczniemy zwiedzanie stolicy Peru - Limy.Poznamy takie miejsca jak: Plaza San Martin, Plaza Mayor (główny plac), pałac rządowy, ratusz, katedrę ze szczątkami ciała Francisco Pizarro, Katakumby San Francisco. Odwiedzimy również Miraflores oraz Park Miłości. Po południu samolot do Arequipy. Wyżywienie: Śniadanie, Hotel: La gruta.

Peru Boliwia Chile

Dzień 3.  Arequipa City Tour

Śniadanie w hotelu. Dzisiaj zwiedzamy Arequipę czyli tak zwane “białe miasto”. Na początku wybierzemy się do klasztoru “St Catalina”, gdzie poznamy życie zakonnic w XVI wieku i nie tylko. Następnie odwiedzimy lokalny targ San Camilo, gdzie posmakujemy lokalnych przysmaków, owoców oraz najlepszych wyciskanych soków w mieście. Kolejny punkt to Plaza de Armas oraz Iglesia de la Compania. Popołudnie wolne na odpoczynek i indywidualne spacery po mieście. Wyżywienie: Śniadanie. Hotel: La gruta.

Dzień 4.  Arequipa / Chivay (transport prywatny lub na życzenie trekking)

O godzinie 8 rano wyruszamy w kierunku Kanionu Colca - jednego z najgłębszych kanionów na świecie. Po drodze mijać będziemy kilka rezerwatów przyrody, siedliska wikunii, lam oraz alpaki. Najwyższym punktem podczas dzisiejszej wycieczki będzie 4910 m n.p.m, gdzie z punktu widokowego podziwiać będziemy widoki na wulkany oraz góry. Noc spędzimy w miasteczku Chivay. Będziemy mieli również możliwość skorzystania z kąpieli w ciepłych wodach (Aquas Calientes). Wyżywienie: śniadanie. Nocleg u mieszkańców miasteczka.

Dzień 5.  Chivay / Cruz del Condor / Arequipa

Wcześnie rano podróż w kierunku Cruz del Condor (Krzyża Kondorów). Około godzinny spacer i podziwianie występujących w tej części kanionu kondorów. Kolejne punkty to dwie małe, tradycyjne wioski: Maca i Yanque. Będzie tu można odwiedzić lokalny kościół oraz spróbować lokalne przysmaki. Popołudniu autobus w kierunku Puno. Wyżywienie w cenie: śniadanie. Hotel: La Gruta.

Peru Boliwia Chile

Dzień 6.  Arequipa / Cusco - City Tour

Po śniadaniu wylot samolotem do Cusco. W okolicach Cusco zwiedzimy dwa bardzo ciekawe kompleksy archeologiczne: Kenko oraz Sacsayhuaman. W Cusco pójdziemy do Qoricancha czyli dawnej świątyni Słońca, zwiedzimy Plaza de Armas oraz miejską katedrę. Wyżywienie w cenie: śniadanie. Hotel: Prisma.

Dzień 7.  Cusco / Ollantaytambo / Wioska Machu Picchu

Dzisiejszy dzień w całości poświęcimy na odkrywanie Świętej Doliny Inków gdzie będziemy mieli okazję zobaczyć wieś Pisac. Wybierzemy się tu na kolorowe indiańskie rynki. Popołudniu zwiedzimy Ollantaytambo, bardzo interesujący architektonicznie kompleks inkaski, który pełnił funkcję administracyjną, rolniczą oraz religijną. Następnie wyjazd pociągiem do wioski Machu Picchu. Wyżywienie w cenie: śniadanie, Hotel: Wiracocha Inn.

Ollantaytambo

Dzień 8.  Machu Picchu / Cusco

Wcześnie rano autobusem dotrzemy do bram Zaginionego Miasta Inków. Wraz z lokalnym przewodnikiem zwiedzimy jeden z cudów świata.  Przez około trzy godziny poznawać historię tego tajemniczego miasta położonego w niezwykłej scenerii. Powrót do Cusco. Wyżywienie w cenie: śniadanie. Hotel: Prisma.

Dzień 9. Trekking do Tęczowej Góry

Rano trzygodzinna podróż autobusem z Cusco do Cusipaty. Dojazd do stóp Tęczowej Góry i około dwugodzinna wędrówka aż do punktu widokowego na wysokości 5100 m n.p.m. Niesamowite widoki na kolorowe góry oraz przepiękna panorama innych ośnieżonych szczytów. Następnie około godzinne zejście. Powrót do Cusco wieczorem. Wyżywienie w cenie: śniadanie. Hotel: Prisma.

Peru Aktywnie

Dzień 10.  Cusco / Puno

Dzień poświęcimy na transfer autobusem turystycznym w kierunku Puno. Podczas tej podróży zatrzymamy się w Pukara, gdzie rozwinęła się jedna z cywilizacji starszych od cywilizacji Inków. Następnie postój w La Raya (4335m), w najwyższym punkcie podczas naszej podróży. Kolejne z przystanków to miasto Andahuaylillas, gdzie obejrzymy kościół San Pedro de Andahuaylillas znany ze swojej przepięknej Kaplicy Sykstyńskiej. Po drodze zatrzymamy się na obiad w formie bufetu ze znakomitą tradycyjną kuchnią peruwiańską. Wyżywienie w cenie: śniadanie oraz lunch. Hotel: Helena Inn.

Peru Boliwia Chile

Dzień 11.  BOLIWIA - Copacabana / Wyspa Słońca - Isla del Sol

Wcześnie rano wyjazd autobusem w kierunku miasteczka Copacabana w Boliwii. Podróż potrwa około 3 godziny. Przez kolejne 2 -3 godziny zwiedzać będziemy to niezwykłe, zarazem turystyczne jak i tradycyjne miasteczko. W Copacabana spróbować możemy też lokalnego przysmaku - pstrąga, który najlepiej smakuje na lokalnym targu. Następnie około godziny 13.30 (czasu boliwijskiego) wypływamy łodzią w kierunku Wyspy Słońca (Isla del Sol). Podróż potrwa około 1,5 godziny. Z Isla del Sol roztaczają się przepiękne widoki na Jezioro Titicaca oraz na pasmo gór Kordylier Królewskich. Krótki spacer do punktu widokowego, skąd możemy podziwiać zachód słońca oraz skosztować przepysznego tradycyjnego jedzenia. Noc w hotelu na wyspie. Wyżywienie w cenie: śniadanie, Nocleg w lokalnym hotelu.

Peru Boliwia Chile

Dzień 12.  Wyspa Słońca  - Isla del Sol / Copacabana / La Paz

Rano powrót łodzią w kierunku Copacabana, gdzie zjemy lunch. Następnie koło południa wyjazd autobusem do La Paz. Trasa prowadzić będzie niezwykle malowniczą okolicą. W czasie około czterogodzinnej podróży podziwiać będziemy z jednej strony Jezioro Titicaca, a z drugiej pasmo górskie Kordylier Królewskich. Dojazd do La Paz późnym popołudniem. Transfer do hotelu. Wieczorem czas wolny na odpoczynek. Wyżywienie w cenie: śniadanie. Hotel: Qantu.

Peru Boliwia Chile

Dzień 13.  La Paz City Tour / Dolina Księżyca

Zwiedzanie La Paz. Poznamy bogactwo kulturowe, historyczne, archeologiczne jak i geograficzne tego niezwykłego miasta. Zwiedzimy między innymi: Plaza Murillo, Katedrę, Kościół św. Franciszka, a następnie wyruszymy do punktu widokowego zwanego Killi Killi, z którego obejrzymy przepiękną panoramę na miasto oraz pasma gór otaczających La Paz. Następnie mijając różne dzielnice miasta dotrzemy do Doliny Księżycowej. Wyżywienie w cenie: śniadanie. Hotel: Qantu.

La Paz Boliwia

Boliwia Dolina Księżycowa

Dzień 14.  La Paz / Uyuni / Wulkan Thunupa

Wylot z La Paz do Uyuni. Około 10 rano wyruszamy jeepem 4x4 do Salar de Uyuni aby obejrzeć wprost magiczne i nierealne krajobrazy.  Zatrzymujemy się w najciekawszych miejscach okolicy, między innymi na cmentarzysku pociągów i we wsi Colchani, skąd obserwować można proces ekstrakcji soli. Następnie kilkunastokilometrowa podróż trasą Dakar, aż do Wyspy Incahuasi. Z wyspy roztacza się niesamowity widok na całe solnisko. Po zachodzie słońca dojedziemy do wioski położonej w pobliżu Wulkanu Thunupa. Wyżywienie w cenie : śniadanie, obiad, kolacja.

Dzień 15. Wulkan Thunupa / San Juan

Dziś wejdziemy na Wulkan Thunupa, dotrzemy do punktu panoramicznego (nie jest możliwe wejście na szczyt). Zwiedzamy jaskinię mumii, gdzie znajdują się resztki szkieletów datujące na epokę Inka. Będziemy również obserwować flamingi, stada lam oraz owiec. Około 13 wyruszymy w kierunku wioski San Juan, gdzie będziemy nocować. Po drodze liczne postoje na zdjęcia w najpiękniejszych okolicach. Wyżywienie w cenie: śniadanie, obiad, kolacja. Nocleg - hostel.

Peru Boliwia Chile

Dzień 16.  San Juan / Laguna Colorada

Kontynuacja podróży jeepem 4x4 do Laguny Colorada. Po drodze przepiękne krajobrazy. Mijać będziemy między innymi Kamienny Las, aktywne wulkany oraz kilka lagun, przy których obserwować można między innymi różowe flamingi. Po południu dotrzemy do hostelu położonego na wysokiej pustyni. Wyżywienie w cenie : śniadanie, obiad, kolacja. Nocleg - podstawowy hostel (uwaga: brak prysznica).

Dzień 17.  Laguna Colorada / Laguna Blanca - Biała Laguna / Laguna Verde - Zielona Laguna / San Pedro Atacama

O wschodzie słońca zwiedzamy gejzery Sol de la Mañana położone na 5000 m n.p.m. Następnie skorzystamy z kąpieli w ciepłych źródłach termalnych po której kontynuować będziemy podróż do granicy chilijskiej.  Tu obejrzymy Lagunę Białą oraz Zieloną. Również z tego miejsca, podziwiać będziemy słynny Wulkan Licancabur. Popołudniu wyjazd autobusem turystycznym do San Pedro Atacama. Zwiedzanie Doliny Śmierci oraz Doliny Księżyca. Wyżywienie w cenie : śniadanie. Hotel: Katarpe.

Dzień 18.  Dzień wolny w San Pedro de Atacama

Opcjonalnie: Laguna Cejar, gejzery, wycieczka rowerowa po okolicy. Hotel: Katarpe.

Dzień 19.  San Pedro de Atacama / Calama / CHILE - Santiago de Chile

Wyjazd w kierunku Calama, skąd wylecimy do stolicy Chile - Santiago de Chile. Wieczorem dojazd do hotelu. Wyżywienie w cenie: śniadanie. Hotel: Nativa Inn.

Dzień 20.  Santiago de Chile - Powrót do domu

Śniadanie w hotelu. Transfer na lotnisko. Wylot do Warszawy lub Berlina. Wyżywienie w cenie: śniadanie.

Dzień 21. 

Przylot do Warszawy lub Berlina. Zakończenie wyprawy Peru Boliwia Chile Wycieczka Piękno Ameryki Południowej.

PERU BOLIWIA CHILE WYCIECZKA PIĘKNO AMERYKI POŁUDNIOWEJ - TRASA WYCIECZKI:

CENA: 3550USD

+ bilety lotnicze ok. 4000 PLN

Cena obejmuje:

 • Noclegi w hotelach 3* wraz ze śniadaniami. Zakwaterowanie w pokojach dwuosobowych (do pokoju jednoosobowego obowiązkowa dopłata 4000 USD do podanej ceny wycieczki)
 • Transfery lotnisko - hotel - lotnisko
 • Samolot lokalny (Arequipa - Cusco; Lima - Arequipa; Calama - Santiago; La Paz - Uyuni)
 • Transport turystyczny podczas drogi z Puno do Cusco
 • Transport 4x4 z Uyuni do Chile
 • Transport prywatny: Copacabana-La Paz, Kanion Colca, Cusco, Święta Dolina, Uyuni,
 • Transport wodny Lago Titicaca.
 • Transport pociągiem Ollantaytambo Aguas Calientes Ollantaytambo
 • Bilety wstępu do wszystkich zabytków archeologicznych wymienionych w planie wycieczki (na przykład Racchi,
 • Ollantaytambo, Pisac, entre otros)
 • Bilety wstępu do wszystkich Parków, Sanktuariów oraz obszarów chronionych wymienionych w planie wycieczki (na przykład
 • Machupicchu, Cañon del Colca).
 • Bilety wstępu do Klasztorów, Kościołow, Muzeum, etc. wymienionych w planie wycieczki (jak Monasterio de Santa Catalina,
 • Museo de la catedral de Lima, etc).
 • Wyżywienie podczas pobytu w Salar de Uyuni
 • Obiady w niektórych dniach wymienionych w planie wycieczki zgodnie z programem
 • Podatki lokalne
 • Podatki lotniskowe
 • Opiekę polskiego pilota - rezydenta w Peru (odbiór grupy na lotnisku). Pilot jest z grupą do Calama, nie leci do Santiago
 • Usługi oficjalnego lokalnego angielskojęzycznego przewodnika wycieczek turystycznych
 • Koszty organizacyjne w Polsce i na miejscu wyprawy
 • Ubezpieczenie Signal Iduna KL/NW podróżne (Koszty leczenia: 200.000 EUR, NNW: 50.000 PLN, OC 60.000 EUR)
 • Składkę na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny

Cena nie obejmuje:

 • Biletów lotniczych Warszawa / Berlin - Lima - Warszawa / Berlin ok. 4000 PLN   *Koszt do rozliczenia wg ceny zakupu
 • Kosztów obiadokolacji (cena za posiłek około 8 USD) i napojów do posiłków
 • Zwyczajowych napiwków dla kierowców, przewodników lub innych członków ekipy (max około 80 USD)
 • Innych atrakcji fakultatywnych i innych wydatków osobistych jak telefon, pranie etc.
 • Wejść do gorących wód w Chivay 15 soles oraz podczas dwóch trekkingów, cena około 20 soles

PERU BOLIWIA CHILE WYCIECZKA PIĘKNO AMERYKI POŁUDNIOWEJ NA ZDJĘCIACH

PERU BOLIWIA CHILE - AMERYKA POŁUDNIOWA

Peru Boliwia Chile Ameryka Południowa - Chcesz dowiedzieć się więcej? Czytaj nasze relacje z podróży i wypraw:  Jezioro Titicaca

Peru Boliwia Chile - Poznaj nasze pozostałe wyprawy:  Peru Boliwia,   Peru Aktywnie,   Peru Wycieczka Premium