fbpx

kontakt@pozatrasa.pl
+48 22 350 73 46

Piękno Ameryki Południowej - Peru- Boliwia- Chile
20.05.2020-08.06.2020
08.07.2020-27.07.2020
01.11.2020-20.11.2020
20
dni

PIĘKNO AMERYKI POŁUDNIOWEJ

PERU - BOLIWIA - CHILE

Dlaczego Ameryka Południowa z Poza Trasą Adventure?

 • Wszystkie przeloty wewnętrzne, bilety oraz wycieczki zawarte w cenie - żadnych ukrytych kosztów!
 • Mamy profesjonalnych pilotów na stałe mieszkających w Ameryce Południowej
 • Wyprawa na Uyuni trwa cztery dni, zamiast klasycznych trzech. Oferujemy tą trasę jako jedyni w Polsce!
 • Nie spieszymy się na trasie, powoli poznajemy wszystkie miejsca z programu
 • Na zakończenie Peru, robimy niesamowity trekking do Tęczowej Góry. Uwaga!: trekking bez tłumów, ponieważ dobrze znamy godziny, w których na szczycie jest mało turystów.
 • Jezioro Titicaca odkrywamy po stronie boliwijskiej - miejsce bardziej autentycznie, jest tu mniej turystów niż po stronie peruwiańskiej

PROGRAM WYPRAWY:

20 maja - 8 czerwca 2020 (pozostałe terminy: 8-27 lipca 2020 i 1-20 listopada 2020)

Dzień 1.

Przylot do Limy. Odbiór z lotniska w Limie. Transfer do hotelu.
Hotel: El Ducado

Dzień 2. Lima - City Tour – Arequipa

Śniadanie w hotelu. Dzisiaj zwiedzamy Limę- stolicę Peru. Poznamy takie miejsca jak: Plaza San Martin, Plaza Mayor (główny plac), pałac rządowy, ratusz, katedrę ze szczątkami ciała Francisco Pizarro, Katakumby San Francisco. Odwiedzimy również Miraflores oraz Park Miłości. Po południu samolot do Arequipy.
Wyżywienie: Śniadanie, Hotel: La gruta

Dzień 3.  Arequipa – City Tour

Śniadanie w hotelu. Dzisiaj zwiedzamy Arequipę czyli tak zwane “białe miasto”. Na początku wybierzemy się do klasztoru “St Catalina”, gdzie poznamy życie zakonnic w XVI wieku i nie tylko. Następnie wybierzemy się na lokalny targ San Camilo, gdzie posmakujemy lokalnych owoców oraz najlepszych wyciskanych soków w mieście. Kolejny punkt to Plaza de armas oraz Iglesia de la Compania. Popołudnie wolne.
Wyżywienie: Śniadanie, Hotel: La gruta

Dzień 4.  Arequipa- Chivay (transport prywatny lub trekking)

O godzinie 8 rano wyruszamy w stronę jednego z najgłębszych kanionów na świecie. Po drodze miniemy kilka rezerwatów przyrody, siedliska wikunii, lam oraz alpaki. Najwyższym punktem podczas naszej podróży będzie 4910 m n.p.m, gdzie zatrzymamy się, żeby podziwiać widoki na wulkany oraz góry. Noc spędzimy w miasteczku Chivay, będziemy mieli również możliwość skorzystania z ciepłych wód (Aquas Calientes).
Wyżywienie: śniadanie, Spanie u mieszkańców w Yanque

Dzień 5.  Chivay – Cruz del Condor – Arequipa

Wcześnie rano wyruszymy w kierunku Cruz del Condor (Krzyża Kondorów), gdzie zrobimy godzinny spacer. Będziemy również podziwiać Kondory, które występują najczęściej w tej części kanionu. Kolejny punkt to dwie małe, tradycyjne wioski: Maca i Yanque. Tam będzie można odwiedzić lokalny kościół oraz zjeść lokalne przysmaki. Popołudniu autobus w kierunku Puno.
Wyżywienie w cenie: śniadanie, Hotel: La Gruta

Dzień 6.  Arequipa – Cusco, Cusco City Tour

Po śniadaniu przelot samolotem do Cusco. Dzisiaj zwiedzimy dwa bardzo ciekawe kompleksy archeologiczne: Kenko oraz Sacsayhuaman. Następnie pójdziemy do Qoricancha czyli dawnej świątyni Słońca. Na koniec zwiedzimy Plaza de Armas oraz katedrę w Cusco.
Wyżywienie w cenie: śniadanie, Hotel: Prisma

Dzień 7.  Cusco – Ollantaytambo – Wioska Machu Picchu

Dzisiejszy dzień poświęcimy na odkrywanie Świętej Doliny Inków gdzie będziemy mieli okazję zobaczyć wieś Pisac ze swoimi kolorowymi, indiańskimi rynkami. Po południu zwiedzimy Ollantaytambo, bardzo czarującego kompleksu inkaskiego, który pełni funkcję administracyjną, rolniczą oraz religijną. Po południu pociąg do wioski Machu Picchu.
Wyżywienie w cenie: śniadanie, Hotel: Wiracocha Inn

Dzień 8.  Machu Picchu - Cusco

Dzisiaj rano autobus zabierze nas aż do bram Zaginionego Miasta Inków. Będziemy mieli okazję zwiedzać jeden z cudów świata przez około trzy godziny wraz z naszym przewodnikiem, który będzie nam przybliżał historię tego tajemniczego miasta pośród magicznej scenerii. Powrót do Cusco.
Wyżywienie w cenie: śniadanie, Hotel: Prisma

Dzień 9. Trekking do Tęczowej Góry.

Dzisiaj rano bierzemy 3-godzinny autobus z Cusco do Cusipaty. Dojeżdżamy do stóp Tęczowej Góry. Maszerujemy około 2 godzin, aż do punktu widokowego (5100m), skąd mamy niecodzienny widok na kolorowe góry oraz różne ośnieżone szczyty. Schodzimy około godziny. Powrót wieczorem do Cusco.
Wyżywienie w cenie: śniadanie, Hotel: Prisma

 

Dzień 10.  Cusco -Puno

Dzień poświęcony na transfer autobusem turystycznym w kierunku Puno. Podczas tej podróży zatrzymamy się w kilku miejscach takich jak Pukara, gdzie rozwinęła się jedna z cywilizacji starszych niż cywilizacja Inków. Następnie zatrzymamy się w La Raya (4335m): najwyższym z przystanków podczas naszej podróży. Kolejne z przystanków to miasto Andahuaylillas, gdzie zwiedzimy kościół San Pedro de Andahuaylillas znany ze swojej niesamowitej Kaplicy Sykstyńskiej. Po drodze zatrzymamy się na obiad w formie bufetu ze znakomitą tradycyjną kuchnią peruwiańską.
Wyżywienie w cenie: śniadanie oraz lunch, Hotel: Helena Inn

 

Dzień 11.  Puno – Copacabana – Isla del Sol (Boliwia)

Wcześnie rano wyruszamy autobusem (3 godzinna podróż) w kierunku miasteczka Copacabany w Boliwii. Podczas 2 -3 godzin zwiedzamy to niezwykłe miasteczko, które jest zarazem turystyczne jak i tradycyjne. Również możemy spróbować lokalnego przysmaku- pstrąga- którego znajdziemy praktycznie wszędzie, a najlepiej to zdegustować go na lokalnym targu. Następnie, o godzinie 13.30 (czasu boliwjskiego) wypływamy łodzią w kierunku Wyspy Słońca (Isla del Sol), która mieści się mniej więcej 1,5 godziny od Copacabany. Dopływamy do naszego celu, skąd mamy zdumiewające widoki na jezioro oraz na pasmo gór Kordylier Królewskich. Krótki spacer do punktu widokowego, skąd możemy podziwiać zachód słońca oraz skosztować przepysznego jedzenia. Noc w hotelu na wyspie.
Wyżywienie w cenie: śniadanie, Nocleg w lokalnym hotelu

 

Dzień 12.  Isla del Sol – Copacabana – La Paz

Rano wyruszamy łodzią w kierunku Copacabany, gdzie zjemy obiad oraz koło południa weźmiemy autobus do La Paz. Droga przez którą pojedziemy jest niezwykle zaskakująca. Przez 4 godziny naszej podróży będziemy podziwiać z jednej strony jezioro Titicaca, a z drugiej pasmo górskie Kordylier Królewskich. Dojeżdżamy do La Paz późnym popołudniem.Transfer do hotelu. Wieczór wolny.
Wyżywienie w cenie: śniadanie, Hotel: Qantu

 

Dzień 13.  La Paz – zwiedzanie miasta – Dolina Księżyca

Dzisiejszy dzień zaczynamy wizytą stolicy administracyjnej Boliwii- La Paz. Będziemy podziwiać bogactwo kulturowe, historyczne, archeologiczne jak i geograficzne tego niezwykłego miasta. Zwiedzimy między innymi: Plaza Murillo, Katedrę, Kościół św. Franciszka, a następnie wyruszymy do punktu widokowego zwanego Killi Killi, z którego mamy szanse podziwiać przecudowną panoramę na miasto oraz pasma gór, które otaczają La Paz. Po wizycie miasta kontynuujemy nasze zwiedzanie w stronę Doliny Księżyca, mijając różne dzielnice miasta.
Wyżywienie w cenie: śniadanie, Hotel: Qantu

 

Dzień 14.  La Paz - Uyuni – Wulkan Thunupa

Dzisiaj rano wylot z La Paz do Uyuni. O 10 Wyruszamy jeepem 4x4 w celu zobaczenia nierealnych krajobrazów, które nam oferuje Salar de Uyuni. Zatrzymujemy się w różnych miejscach, między innymi, na cmentarzysku pociągów czy we wsi Colchani skąd możemy obserwować proces ekstrakcji soli. Następnie, przejeżdżamy kilkanaście kilometrów trasą Dakar, aż do wyspy Incahuasi, która oferuje niesamowity widok na całe solnisko. Po zachodzie słońca dojeżdżamy do najbliższej wioski od wulkanu Thunupa.
Wyżywienie w cenie : śniadanie, obiad, kolacja

Dzień 15.  Thunupa - San Juan

Dzisiaj wchodzimy na wulkan Thunupa (aż do punktu panoramicznego, nie da się wejść na szczyt). Zwiedzamy jaskinię mumii, gdzie znajdują się resztki szkieletów datujące epokę Inka. Będziemy również obserwować flamingi, stada lam oraz owiec. O 13 wyruszamy w stronę wioski San Juan, gdzie dzisiaj będziemy spać. Po drodze liczne przystanki na zdjęcia.
Wyżywienie w cenie : śniadanie, obiad, kolacja, nocleg - hostel

Dzień 16.  San Juan- Laguna Colorada

Kontynuujemy naszą podróż jeepem 4x4 w stronę Laguny Colorada. Po drodze mijamy przepiękne krajobrazy mijając między innymi Kamienny Las, aktywne wulkany oraz kilka lagun, przy których możemy obserwować na przykład różowe flamingi. Po południu docieramy do naszego hotelu, położonego na wysokiej pustyni.
Wyżywienie w cenie : śniadanie, obiad, kolacja, nocleg - hostel (brak prysznica)

Dzień 17.  Laguna Colorada – Laguna Blanca/Verde – San Pedro Atacama

O wschodzie słońca zwiedzamy gejzery ‘Sol de la Mañana’ położone na 5000 m n.p.m. Następnie skorzystamy z ciepłych źródeł termalnych po których dojedziemy do granicy Chiliskiej, gdzie znajdują się Laguna Biała oraz Zielona. Również z tego miejsca, będziemy podziwiali sławny wulkan Licancabur. Popołudniu bierzemy autobus turystyczny w kierunku San Pedro Atacama. Po południu zwiedzanie Doliny Śmierci oraz Doliny Księżyca.
Wyżywienie w cenie : śniadanie, Hotel: Katarpe

Dzień 18.  Wolny dzień w San Pedro de Atacama

Opcjonalnie: Laguna Cejar, Gejzery, wycieczka rowerowa.
Hotel: Katarpe

Dzień 19.  San Pedro – Calama – Santiago de Chile

Dzisiaj wyruszamy w kierunku Calamy, skąd bierzemy samolot do stolicy Chile- Santiago. Dojeżdżamy wieczorem do hotelu.
Hotel: Nativa Inn, wyżywienie w cenie : śniadanie

Dzień 20.  Santiago - Powrót do domu

Śniadanie w hotelu oraz transfer na lotnisko. Następnie biorą Państwo samolot powrotny do swojego kraju, a my mamy nadzieję, że wracają Państwo z głową pełną niezapomnianych wrażeń.
Wyżywienie w cenie : śniadanie

Cena obejmuje:

 • SAMOLOTY/TRANSPORT.
 • Samolot lokalny (Arequipa Cusco; LimaArequipa; CalamaSantiago; La Paz Uyuni)
 • Transport turystyczny podczas drogi z Puno do Cusco
 • Transport 4x4 z Uyuni do Chile
 • Transport prywatny: Copacabana-La Paz, Kanion Colca, Cusco, Święta Dolina, Uyuni,
 • Transport wodny Lago Titicaca.
 • Transport pociągiem Ollantaytambo Aguas Calientes Ollantaytambo
 • Bilety wstępu do wszystkich zabytków archeologicznych wymienionych w planie wycieczki (na przykład Racchi,
 • Ollantaytambo, Pisac, entre otros)
 • Bilety wstępu do wszystkich Parków, Sanktuariów oraz obszarów chronionych wymienionych w planie wycieczki (na przykład
 • Machupicchu, Cañon del Colca).
 • Bilety wstępu do Klasztorów, Kościołow, Muzeum, etc. wymienionych w planie wycieczki (jak Monasterio de Santa Catalina,
 • Museo de la catedral de Lima, etc).
 • Oficjalny przewodnik wycieczek turystycznych w języku angielskim
 • Polski pilot , rezydent Peru – odbiór grupy na lotnisku . (pilot jest z grupą do Calamy, nie leci do Santiago).
 • Hotele 3* wraz ze śniadaniami
 • Wyżywienie podczas pobytu w Salar de Uyuni
 • Obiady w niektórych dniach wymienionych w planie wycieczki
 • Transfery lotnisko hotel lotnisko
 • Podatki lokalne
 • Podatki lotniskowe
 • Koszty organizacyjne w Polsce i na miejscu wyprawy
 • Usługi lokalnych przewodników z j.angielskim,
 • Ubezpieczenie Koszty leczenia: 50.000 EUR , NNW: 20.000 zł, OC 30.000 EU
 • Opłata na Ubezpieczeniowy Fundusz Gwarancyjny

ZAKWATEROWANIE:

 • Zakwaterowanie w pokojach dwu-osobowych
 • W razie potrzeby pokoju jedno-osobowego przez cały pobyt jest obowiązkowa dopłata 400 USD do podanej ceny wycieczki

Cena NIE obejmuje:

 • Napoje, telefon, pranie etc.
 • Napiwki dla kierowców, przewodników lub innych członków ekipy (max 80 USD)
 • Obiado-kolacje (cena za posiłek w dobrej restauracji: 5 USD)
 • Samolotów międzynarodowych z Polski do Limy oraz z Limy do Polski (około 4.000 PLN do rozliczenia)