kontakt@pozatrasa.pl
+48 22 350 73 46

WYCIECZKA DO IRANU
Azerbejdżan Irański
IRAŃSKI KURDYSTAN GILAN
ZABYTKI STAROŻYTNEJ PERSJI
16.05.2025-01.06.2025
31.10.2025-16.11.2025
17
dni
CENA:
2500 USD + bilety lotnicze ok. 3000 PLN

WYCIECZKA DO IRANU POZA TRASĄ

PROWINCJA GILAN - IRAŃSKI KURDYSTAN - AZERBEJDŻAN IRAŃSKI - ZABYTKI STAROŻYTNEJ PERSJI

Wycieczka do Iranu Prowincja Gilan - Irański Kurdystan - Azerbejdżan Irański - Zabytki Persji z Poza Trasą Adventure to wyjątkowa podróż, podczas której poznamy mozaikę kulturową, etniczną i językową kraju, który na pozór wydawać się może bardzo jednolity. To doskonała propozycja dla wszystkich miłośników historii, kultury i sztuki, dotrzemy bowiem do większości zabytków znajdujących się na terenie współczesnego Iranu, które wpisane zostały na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO. Na trasie naszej podróży Wycieczka do Iranu Prowincja Gilan - Irański Kurdystan - Azerbejdżan Irański - Zabytki Persji z Poza Trasą Adventure między innymi najbardziej znane perły perskiej architektury - zabytki miast Isfahan, Shiraz, Jazd ale także te mniej znane jak Shush, Chogha Zanbil i Shushtar. W Irańskim Kurdystanie dotrzemy do miasta Kermanshah, gdzie obejrzymy imponującą płaskorzeźbę naskalną Taq-e Bostan, wykonaną na zlecenie Dariusza I Wielkiego (jest ona wpisana na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO) oraz do miasta Sanandaj - tu oprócz Kurdów od wieków mieszka także mniejszość ormiańska. W Azerbejdżanie Irańskim, gdzie dominującą większość stanowią etniczni irańscy Azerowie, zwiedzać będziemy między innymi Tabriz i malowniczą wioskę Kandovan. Tabriz to miasto leżące niegdyś na trasie Jedwabnego Szlaku, obejrzymy tu wspaniały zabytkowy bazar, wpisany na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO. W Prowincji Gilan, leżącej nad Morzem Kaspijskim na północy Iranu, dotrzemy do wioski Masuleh, położonej w malowniczym górzystym terenie z przepiękną bujną przyrodą (Góry Tałyskie). Zwiedzimy także miasto Qazvin (Kazwin) i jego karawanseraj Sa'd al-Saltaneh, który jest jednym z najlepiej zachowanych karawanserajów miejskich w Iranie.  To tylko kilka z wielu różnorodnych atrakcji naszego bogatego programu podróży. Zachęcamy do zapoznania się ze szczegółowym opisem wyprawy. Zapraszamy w podróż Wycieczka do Iranu Prowincja Gilan - Irański Kurdystan - Azerbejdżan Irański - Zabytki Persji z Poza Trasą Adventure!

Autor programu Łukasz Odzimek. Copyright © Poza Trasą Adventure.

WYCIECZKA DO IRANU - PROGRAM PODRÓŻY:

Dzień 1. 

Wylot z Warszawy do Teheranu. Przylot do Teheranu. Na lotnisku spotkanie grupy z lokalnym angielskojęzycznym pilotem / przewodnikiem Poza Trasą Adventure w Iranie. Po dopełnieniu formalności transfer do hotelu. Zakwaterowanie i czas wolny na odpoczynek po podróży. Nocleg w hotelu w Teheranie.

Dzień 2. Teheran

Po śniadaniu rozpoczniemy zwiedzanie Teheranu, które kontynuować będziemy w ostatnim dniu pobytu w Iranie. Zwiedzimy Pałac Golestan, czyli tak zwany Pałac Kwiatów. Jest to dawny pałac szachów Iranu. Zbudowany został w XVI wieku. W XX wieku, za panowania ostatniej dynastii perskiej Pahlawich, pałac wykorzystywano już tylko do oficjalnych przyjęć i koronacji. W Sali Lustrzanej pałacu odbyła się konferencja Wielkiej Trójki ustalająca porządek powojennej Europy. Jest to najstarszy zabytek znajdujący się w Teheranie, od 2013 roku wpisany jest na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO.

Wycieczka do Iranu Teheran Iran 2022_2

Następnie spacer po Wielkim Bazarze w Teheranie. Korytarze hal bazaru mają długość przeszło dziesięciu kilometrów. Na bazar prowadzi kilka wejść. Wejdziemy główną bramą - Sabze-Meydan. Następnie wizyta w dawnej ambasadzie amerykańskiej, określanej w czasach rewolucji Chomeiniego jako „gniazdo szpiegów”. Miejsce to związane jest z wydarzeniami w 1979 roku, kiedy to w ambasadzie uwięzieni zostali jej pracownicy.  Zobaczymy też jeden z symboli Teheranu - Wieżę Wolności (Azadi Tower), która wybudowana została w 1971 roku za panowania szacha Mohammeda Rezy Pahlawiego dla uczczenia obchodów 2500-lecia Imperium Persów. Późne popołudnie i wieczór spędzimy w Darband. Jest to popularne wśród Teherańczyków miejsce spotkań i spacerów, idealne na odpoczynek od hałaśliwego miasta, pełne restauracji, kawiarni i herbaciarni. Powrót do hotelu. Czas wolny na odpoczynek. Nocleg w hotelu w Teheranie. 

Wycieczka do Iranu Teheran Iran 2022_2

Dzień 3. Teheran / Kazwin (Qazvin) / Masuleh - Prowincja Gilan

Po śniadaniu wyjazd do miasta Kazwin (Qazvin), położonego u podnóża Gór Elbrus. Przejazd około 145 km. Kazwin (Qazvin) założone zostało w 250 roku przez Szapura I z dynastii Sasanidów. Spacer po najciekawszych zakątkach miasta, obejrzymy między innymi Sa'd al-Saltaneh Caravanserai, który jest jednym z najlepiej zachowanych karawanserajów miejskich w Iranie. Historyczny budynek wybudowany został za czasów panowania dynastii Qajar. Karawanseraj Sa'd al-Saltaneh jest obecnie popularnym miejscem spotkań mieszkańców Qazvin (Kazwin). Znajduje się tu wiele sklepów z rękodziełem artystycznym i lokalnymi wyrobami oraz kawiarni i restauracji. Kolejnym punktem będzie wizyta w górskiej wiosce Masuleh, spektakularnie położonej na zboczu góry. Wioska ta słynie z ciekawej kaskadowej architektury, gdzie podwórko domu leżącego powyżej jest dachem tego położonego poniżej. Czas wolny na odpoczynek Nocleg w Masuleh lub w okolicy.

Wycieczka do Iranu

Dzień 4. Masuleh / Tebriz (Tabriz) - Azerbejdżan Irański

Po śniadaniu wyjazd do Tebriz (Tabriz). Przejazd około 360 km. Po drodze zatrzymamy się w najciekawszych punktach widokowych na trasie. Po dotarciu do Tebriz (Tabriz) wybierzemy się na spacer po zabytkowym Ogrodzie Shah Goli (El Goli), położonym nad dużym jeziorem. Shah Goli założony został pod koniec XVIII wieku, jednak niektóre źródła datują jego powstanie na XIV wiek. Następnie zakwaterowanie w hotelu. Czas wolny na odpoczynek. Nocleg w hotelu w Tebriz (Tabriz). 

Dzień 5. Tebriz (Tabriz) / Kandovan - Azerbejdżan Wschodni w Iranie

Po śniadaniu kontynuacja zwiedzania miasta Tebriz (Tabriz). Zespół zabytkowego bazaru w Tebriz - miasta położonego niegdyś na trasie Jedwabnego Szlaku - wpisany został na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO. Następnie zwiedzimy Muzeum Qajar, dawną rezydencję Amira Nezama Garusiego, reprezentującą styl architektoniczny epoki Qajar (1781-1925). Wybierzemy się na spacer po miejskim bazarze z regionalnymi produktami i ciekawym lokalnym rzemiosłem artystycznym. Po południu przejazd do wioski Kandovan. Do pokonania około 55 km. Największą atrakcją Kandovan są niezwykłe domy wydrążone w skałach. Od wieków są one stale zamieszkałe. Po dotarciu na miejsce spacer po okolicy, podczas którego poznamy bliżej niezwykła architekturę wioski i jej mieszkańców. Czas wolny na odpoczynek. Nocleg w okolicy wioski Kandovan. 

Tabriz wycieczka do Iranu

Dzień 6. Kandovan / Maraghe / Takht-e Soleyman (Tagh-e Sulejman) - Azerbejdżan Zachodni w Iranie 

Po śniadaniu wyjazd do Maraghe. Przejazd około 136 km. Maraghe to miasto zamieszkiwane w większości przez irańskich Azerów. W XIII wieku przez krótki czas Maragheh było stolicą dynastii Ilchanidów. Na wzgórzu nieopodal miasta znajdują się pozostałości słynnego Obserwatorium Maragheh - Gonbad-e Sorkh, które powstało w 1259 roku. Niegdyś uważano je za jedno z najbardziej prestiżowych obserwatoriów astronomicznych na świecie. W mieście obejrzymy między innymi wieżę Gonbad-e Kabood, wzniesioną w XII wieku. Następnie kontynuacja podróży do Takht-e Soleyman położonego w Prowincji Azerbejdżan Zachodni w Iranie. Przejazd około 220 km. Po dotarciu na miejsce zakwaterowanie w hotelu. Czas wolny na odpoczynek. Nocleg w okolicach Takht-e Soleyman (Tagh-e Sulejman). 

Dzień 7. Takht-e Soleyman / Sanandaj / Kermanshah - Irański Kurdystan

Po śniadaniu rozpoczniemy zwiedzanie Takht-e Solejman, gdzie znajduje się stanowisko archeologiczne z czasów Imperium Sasanidów. Obejrzeć można tu pozostałości zoroastryjskiej świątyni ognia wzniesionej za czasów Sasanidów i przebudowanej w okresie panowania Ilchanów na meczet (około XIII wieku) oraz świątynię z okresu sasanidów (VI i VII wiek) poświęconą bogini Anahita. Stanowisko archeologiczne Takht-e Soleyman (Tagh-e Sulejman) wpisane zostało na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO. Dalsza podróż do Sanandaj. Przejazd około 215 km.  Sanandaj to miasto z drugą co do wielkości populacją Kurdów w Iranie. Spacer po najciekawszych zakątach miasta, podczas którego poznać będziemy mogli wielowiekową historię i tradycje kurdyjskie tych ziem. W Sanandaj mieszka także mniejszość ormiańska. Następnie przejazd od Kermanshah. Trasa około 135 km. Po dotarciu na miejsce zakwaterowanie w hotelu. Czas wolny na odpoczynek. Nocleg w hotelu w Kermanshah.

Dzień 8. Kermanshah / Shushtar (Szusztar) - Irański Kurdystan

Po śniadaniu rozpoczniemy zwiedzanie Kermanshah - największego kurdyjskojęzycznego miasta w Iranie. Mieszkańcy Kermanshah (Kermanszah) to głównie Kurdowie pochodzący z różnorodnych plemion kurdyjskich. Miasto założone zostało w IV wieku za czasów dynastii Sasanidów. W okolicy przeprowadzono wiele wykopalisk archeologicznych a wyniki badań wskazują, iż historia osadnictwa na tych terenach sięga początków 10 tysięcy lat p.n.e. O długiej historii Kermanshah (Kermanszah) świadczą lokalne zabytki, jak Tekiye Moaven Al Molk oraz między innymi płaskorzeźby naskalne Taq-e Bostan - monumentalny relief wykuty na skalistej górze Behistun z inskrypcjami wykonanymi pismem klinowym. Relief wykonany został na zlecenie Dariusza I Wielkiego po objęciu przez niego tronu Imperium Perskiego w 521 roku p.n.e. Inskrypcja „Miejsce lub ziemia boga” wykonana jest w trzech językach: staroperskim, elamickim i babilońskim. Taq-e Bostan znajduje się na Liście Światowego Dziedzictwa UNESCO. Obejrzymy Taq-e Bostan - imponującą płaskorzeźbę, która przedstawia gigantyczną postać króla Sasaniów na koniu. Następnie przejazd do Shushtar. Trasa do pokonania około 410 km. Po dotarciu na miejsce zakwaterowanie w hotelu. Czas wolny na odpoczynek. Nocleg w hotelu w Shushtar (Szusztar).

Wycieczka do Iranu Iran

Dzień 9. Shushtar (Szusztar) / Chogha Zanbil Ziggurat / Shush / Ahwaz / Shiraz

Po śniadaniu rozpoczniemy zwiedzanie Shushtar (Szusztar). Obejrzymy tu zabytkowy system wodny, niegdyś składający się z młynów, mostów, zapór wodnych oraz kanałów irygacyjnych. Jego powstanie datowane jest na czasy Dariusza Wielkiego, czyli V wiek p.n.e. Jeden z kanałów na rzece Karun jest nadal używany i poprzez sieć tuneli zaopatruje miasto Shushtar (Szusztar) w wodę. Następnie zwiedzimy jedną z największych atrakcji starożytnego Elamu - Czogha Zanbil, gdzie znajdują się ruiny świętego miasta elamickiego otoczonego pierścieniami murów. Miasto zostało założone około roku 1250 p.n.e. W centralnej części miasta znajdował się charakterystyczny schodkowy ziggurat. Ruiny Czoga Zanbil wpisane zostały na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO. Dalszy przejazd do Shush, gdzie obejrzymy pozostałości jednego z miast starożytnego Elamu, potem Babilonii oraz jedną ze stolic perskich Achemenidów. Nie jest znana dokładna data powstania miasta, wiadomo jednak, że już w IV tysiącleciu p.n.e. kwitło tu życie miejskie. Wzmianki o nim można znaleźć w Starym Testamencie. W Shush (Suza) w 1902 roku odnaleziony został słynny Kodeks Hammurabiego, który dziś oglądać można w Luwrze. Shush (Suza) znajduje się na Liście Światowego Dziedzictwa UNESCO. Obejrzymy tu między innymi ruiny Pałacu Apadana, który był zimowym pałacem Dariusza I (550-486 p.n.e.), króla z dynastii Achemenidów. Pałac wzniesiono na ruinach wcześniejszej budowli elamickiej, pochodzącej z około 521-515 p.n.e. Następnie przejazd na lotnisko w Ahwaz. Trasa około 115 km. Wylot z Ahwaz do Shiraz. Po przylocie zakwaterowanie w hotelu. Wieczorem czas wolny na odpoczynek lub spacer po mieście (w zależności od pozostałego do dyspozycji czasu). Nocleg w hotelu w Shiraz.

Dzień 10. Shiraz / Persepolis / Naqshe Rustam / Shiraz
Po śniadaniu rozpoczniemy zwiedzanie Shiraz. Obejrzymy Różowy Meczet - Nasir-ol-Molk, wybudowany pod koniec XIX wieku. W głównej sali modlitewnej w oknach znajdują się różnokolorowe witraże a poranne światło wpadające do wewnątrz tworzy efekt kalejdoskopu. Kolejnym punktem będzie dom wpływowej i majętnej rodziny Qavam, który znajduje się w ogrodzie Naranjestan. Bogato zdobiony dom wybudowany został pod koniec XIX wieku. W ogrodzie w stylu perskim znajdują się pawilony i kanały wodne. Wśród bujnej roślinności rosną tu między innymi drzewa pomarańczowe, od których ogród otrzymał swoją nazwę.

Shiraz Persepolis Iran 2022_2

Następnie przejazd do Persepolis, starożytego miasta założonego w VI wieku p.n.e. Persepolis było stolicą Imperium Achemenidów i prawdopodobnie najwspanialszym miastem swoich czasów, o czym dziś świadczą jego imponujące ruiny. W 330 roku p.n.e. miasto zdobyte zostało przez Aleksandra Wielkiego, po czym częściowo spalone. W Persepolis zwiedzimy między innymi: Bramę Wszystkich Ludów, Pałac Dariusza i Kserksesa oraz pozostałości Sali Audiencyjnej - Apadany. Artystycznym symbolem miasta są reliefy biegnące wzdłuż ścian i schodów. Przedstawiają one postaci wywodzące się pośród wszystkich ludów zamieszkujących ówczesne imperium, podążające aby złożyć hołd władcy z okazji perskiego Nowego Roku. Następnie przejazd do doliny położonej w górach Zagros, gdzie zwiedzimy Naqshe Rustam. Znajdują się tu grobowce władców z dynastii Achemenidów oraz reliefy skalne z III wieku. Późnym popołudniem wrócimy do Shiraz, gdzie odwiedzimy mauzoleum XIV-wiecznego poety perskiego Hafeza, pochodzącego z Shiraz. Romantyczne zachody słońca są najbardziej popularną porą, kiedy Irańczycy tłumnie odwiedzają grób poety. Wieczorem czas wolny na spacer labiryntem zadaszonych korytarzy Bazaru Vakil. Powrót do hotelu. Czas wolny na odpoczynek. Nocleg w hotelu w Shiraz.

Shiraz Persepolis Iran 2022_2

Dzień 11. Shiraz / Jazd

Po śniadaniu kontynuacja zwiedzanie Sziraz (realizacja pozostałych wymienionych punktów programu). Następnie wyjazd do Jazd. Trasa do pokonania około 460 km. Po dotarciu do Jazd zakwaterowanie w hotelu. Czas wolny na odpoczynek. Nocleg w hotelu w Jazd.

Dzień 12. Jazd

Po śniadaniu rozpoczniemy zwiedzanie miasta Jazd, które słynie z unikatowej perskiej architektury. Starówka zbudowana w całości z gliniano-piaskowych cegieł, pełna jest uroczych wąskich i krętych uliczek. Obejrzymy Meczet Jameh, odwiedzimy ogród Dowlat Abad, gdzie znajduje się XVIII- wieczna najwyższa wieża wiatrowa w Iranie. Wieże wiatrowe służyły do „łapania wiatrów” i kierowania świeżego, chłodnego powietrza do mieszkań. Jazd to miejsce zamieszkałe przez wyznawców zoroastryzmu. Zwiedzimy ich Świątynię Ognia, gdzie od prawie 1600 lat pali się święty ogień, stale podtrzymywany przez kapłanów. Następnie przejazd do zaratusztriańskiej Wieży Milczenia. Dla zaratusztrian śmierć oznacza nieczystość i dlatego nie praktykowana jest tu tradycyjna forma pogrzebu ani kremacji, ponieważ doszłoby wówczas do zbezczeszczenia świętej ziemi i świętego ognia. Miejscem rytualnego pochówku według tradycji były Wieże Milczenia, spłaszczone okrągłe budowle, wznoszone z cegły lub kamienia. Powrót do hotelu. Czas wolny na odpoczynek. Nocleg w hotelu w Jazd. 

Jazd Chak-Chak Kharanaq Iran 2022_2

Dzień 13. Jazd / Kharanaq / Chak Czak / Nain

Po śniadaniu wyjazd do Kharanaq, niewielkiej wioski w opustoszałej pustynnej okolicy Iranu. Przejazd około 70 km. Miejscowość założona została jeszcze przed islamizacją kraju. Wszystkie budynki w wiosce wybudowane zostały z glinianych cegieł i dodatkowo otynkowane wysuszoną na słońcu mieszanką błota z sianem. Kolejnym punktem programu będzie Chak Chak - święte sanktuarium i miejsce pielgrzymek wyznawców zoroastryzmu z całego świata. Świątynia wybudowana została w jaskini na zboczu góry, wokół roztacza się przepiękny pustynny krajobraz. Wewnątrz świątyni płonie stale podtrzymywany święty ogień. Wyznawcy tej religii zwani są „czcicielami ognia”. Następnie przejazd do Nain. Do pokonania trasa około 200 km. Po dotarciu na miejsce zakwaterowanie w hotelu. Czas wolny na odpoczynek po podróży. Nocleg w hotelu w Nain.

Wycieczka do Iranu Jazd Chak-Chak Kharanaq Iran 2022_2

Dzień 14. Nain / Isfahan

Po śniadaniu wyjazd do Isfahan (przejazd ok. 150 km). Po przyjeździe do Isfahan rozpoczniemy zwiedzanie miasta. Udamy się na Plac Imama, zwany także Placem Naqsh-e Jahan, wybudowany pod koniec XVI wieku. Pierwotnie służył on jako miejsce ceremonii królewskich oraz dworskich zabaw. W XVII wieku plac otoczony został dwupoziomowymi arkadami handlowymi, na południowej stronie dobudowano meczet Imama, po zachodniej pałac Ali Kapu a po wschodniej meczet Szejka Lotfollaha. W części północnej znajduje się Wielki Bazar miejski. Plac wraz z otaczającymi je budowlami to jeden z najpiękniejszych i najbardziej cennych zabytków Iranu.

Wycieczka do Iranu Isfahan Iran 2022_2

Wieczorem spacer mostem Siosepol (Si O Se Pol) z charakterystycznymi 33 łukami. Jest on największym z jedenastu historycznych mostów na rzece Zayandeh. Most Siosepol (Si O Se Pol) zbudowany został w XVII wieku. Służył zarówno jako most, jak i tama. Było to też i jest wciąż popularne miejsce spotkań mieszkańców miasta. Przejazd do hotelu. Czas wolny na odpoczynek. Nocleg w hotelu w Isfahan.

Wycieczka do Iranu Isfahan Iran 2022_2

Dzień 15. Isfahan / Teheran
Po śniadaniu będziemy kontynuować zwiedzanie Isfahan, byłej stolicy i trzeciego co do wielkości miasta Iranu. Rozpoczniemy od wizyty w dzielnicy Dżolfa, gdzie od ponad 400 lat mieszka mniejszość ormiańska. Zwiedzimy bogato zdobioną Katedrę Świętego Zbawiciela, zwaną Wank - monastyr.

Isfahan Iran

Następnie obejrzymy Monar Jonban, historyczny zabytek z bliźniaczymi symetrycznymi minaretami. Ciekawostką jest, iż mocne potrząsanie jednym minaretem powoduje, że drugi minaret zaczyna poruszać się z tą samą częstotliwością. Zwiedzanie Pałacu Czterdziestu Kolumn (Chehel Sotoon), zbudowanego w połowie XVII wieku za panowania Abbasa II. Pałac Czterdziestu Kolumn swą nazwę pałac zawdzięcza majestatycznemu gankowi, wspartemu na dwudziestu kolumnach, podwojonych dzięki lustrzanemu odbiciu w ogrodowej sadzawce. Odwiedzimy pawilon Hasht Behesht (Osiem Niebios) z XVII-wieku, który był pierwszą nowoczesną szkołą w Isfahanie. Transfer na lotnisko zgodnie z godzinami lotów. Wylot z Isfahan do Teheranu. Po przylocie do Teheranu transfer do hotelu i zakwaterowanie. Czas wolny na odpoczynek. Nocleg w hotelu w Teheranie.

Isfahan Iran 2022_2

Dzień 16. Teheran

Po śniadaniu kontynuacja zwiedzania Teheranu (realizacja pozostałych wymienionych punktów programu). Popołudniu czas wolny na odpoczynek przed podróżą powrotną.

Teheran podróż do Iranu

Dzień 17. Tehran 

Nocny transfer do międzynarodowego portu lotniczego IKA Teheran zgodnie z godzinami lotów. Na lotnisku pożegnanie grupy z przewodnikiem / pilotem Poza Trasą Adventure w Iranie. Wylot z Teheranu do Warszawy. Przylot do Warszawy.

Uwaga - Program jest ramowy. Kolejność zwiedzania może ulec zmianie ze względów organizacyjnych oraz ze względu na lokalne uwarunkowania i panujące warunki atmosferyczne.

TRASA WYCIECZKI:

CENA: 2500USD

+ bilety lotnicze ok. 3000 PLN

Cena obejmuje:

 • Bilety lotnicze Warszawa - Teheran - Warszawa ok. 3000 PLN  *Koszt do rozliczenia wg ceny zakupu
 • Bilety lotnicze na loty wewnętrzne Ahwaz - Shiraz / Isfahan - Teheran
 • Noclegi w hotelach 3+* (lokalna standaryzacja) oraz obiektach Guest House w pokojach dwuosobowych. Pokoje jednoosobowe za dodatkową dopłatą (ok. USD)
 • Śniadania
 • Transfery i transport wynajętym dla grupy busem zgodnie z programem
 • Bilety wejściowe do zwiedzanych obiektów
 • Opiekę polskiego pilota
 • Opiekę lokalnego angielskojęzycznego pilota
 • Usługi lokalnych angielskojęzycznych przewodników
 • Koszty organizacyjne w Polsce i na miejscu wyprawy
 • Ubezpieczenie KL/NW podróżne (Koszty leczenia: 500.000 PLN )
 • Składkę na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny

Cena nie obejmuje:

 • Kosztów e-wizy do Iranu (ok. 75 EUR + 25 EUR zaproszenie) - wiza wydawana na lotnisku
 • Kosztów wyżywienia poza śniadaniami
 • Zwyczajowych napiwków (ok. 70 USD)
 • Innych atrakcji fakultatywnych i innych wydatków osobistych

*Grupa min. 6 osób

WYCIECZKA DO IRANU NA ZDJĘCIACH