kontakt@pozatrasa.pl
+48 22 350 73 46

Tajwan i Palau
Rejs tropikalne wyspy Mikronezji i Zwiedzanie Tajwanu
zamów termin
grupa min 6 os
16
dni
CENA:
Skontaktuj się z nami!

TAJWAN I PALAU W MIKRONEZJI

Tajwan i Palau to leżące nieco na uboczu podróżniczych szlaków, wyjątkowo ciekawe kierunki naszych kolejnych wypraw. Podczas wyjazdu Tajwan i Palau odwiedzimy siedzibę jednego z czterech Azjatyckich Tygrysów, będziemy też cieszyć się wspaniałą przyrodą tropikalnych wysepek Mikronezji ze wspaniałą rafą koralową, białymi plażami i turkusowymi lagunami.

Tajwan nie należy do szczególnie często odwiedzanych miejsc w Azji. To duży błąd, ponieważ terytorium to ma wiele do zaoferowania. Supernowoczesne Taipei kontrastuje z tradycyjną chińską zabudową miasteczek Jiufen i Shifen, niesamowitymi parkami narodowymi czy zachowanymi jeszcze gdzieniegdzie rolniczymi enklawami. Tajwan to również niezwykle ciekawa historia i piętno, które odcisnęli na nim kolonizatorzy – poczynając od Portugalczyków i Holendrów, a kończąc na Japończykach i Chińczykach przybyłych tutaj z kontynentu. Liczne polityczne zawirowania sprawiły, że z jednej strony Tajwan mógł się cieszyć względną wolnością, z drugiej jednak był w nieustannym konflikcie z „Wielkim Bratem” - Chinami, które wciąż dążą do podporządkowania Tajwanu i utworzenia z niego pełnoprawnej prowincji swego kraju. O polityce, roli Kuomintangu i Czang Kai Szeka opowiemy już w Taipei, odwiedzając Memorial Hall (Halę Pamięci) poświęcone temu politykowi. Przede wszystkim jednak będziemy w stolicy podziwiać nowoczesne rozwiązania technologiczne,  jeden z najwyższych wieżowców świata – Taiwan 101 (509 m), na którego szczyt wjedziemy windą (jazda trwa około minuty!). Po mieście wozić nas będą bezobsługowe kolejki miejskie. Zrobimy też wypad do nieco ekstrawaganckiej restauracji Modern Toilet, gdzie cały wystrój utrzymany jest w stylu… toaletowym, siedzi się tu na sedesach, a posiłki (przygotowane w dość specyficznej formie)  podawane są w naczyniach przypominających miniaturowe muszle klozetowe. Od tajwańskiej nowoczesności odetchniemy nieco na łonie natury. Odwiedzimy Park Narodowy Yehliu Geopark z niesamowitymi formami skalnymi oraz usytuowane na zboczach drzemiącego wulkanu Park Narodowy Yangmingshan z polami termalnymi i ogrodami botanicznymi. Przy okazji ujrzymy też tradycyjną tajwańską architekturę na starówkach górniczych miasteczek Jiufen i Shifen. Miłośnikom fotografii z pewnością przypadnie do gustu wyjazd do bajecznie kolorowej „Tęczowej wioski” – przeznaczonej pierwotnie do wyburzenia dzielnicy miasta Taichung. Podczas tego wyjazdu znów da jednak znać o sobie najnowsza technologia, w trakcie podróży skorzystamy bowiem z ultraszybkiej kolei.

Zupełnie inny charakter będzie miała druga część naszej wyprawy. Zaledwie czterogodzinny lot przeniesie nas do zupełnie innego świata – bogactwem mikronezyjskiego państewka Palau jest bowiem wspaniała przyroda – tropikalna roślinność, kolorowe rafy koralowe z milionem kolorowych ryb, porośnięte mangrowcami skaliste wysepki i przepiękne plaże. Przez kilka dni będziemy mieszkać na stołecznej do niedawna Wyspie Koror, odwiedzimy też sąsiednią Wyspę Badelbaob z nowo wybudowaną stolicą Ngerulmud, by zobaczyć tradycyjne budownictwo Palau i kamienne rzeźby przypominające nieco moai – kolosy z Wyspy Wielkanocnej. Obowiązkowym punktem wizyty na archipelagu jest kąpiel w Jellyfish Lake- słonowodnym jeziorze na wyspie Eil Malk (Echerchar) – zamieszkałym przez miliony meduz, które ze względu na brak naturalnego zagrożenia utraciły zdolność parzenia swych wrogów. Katastrofa ekologiczna, do której doszło kilka lat temu, spowodowała zamknięcie tego akwenu dla zwiedzających na dwa lata, od tego roku znów jednak cieszyć się można snorkelingiem w tym dość osobliwym towarzystwie. Wizyta na Palau, a konkretnie na Wyspie Peleliu, gdzie przeniesiemy się na ostatnie dni naszego pobytu w tym kraju, to również gratka dla miłośników historii, zwłaszcza II wojny światowej. Na tej wyspie miała miejsce jedna z najważniejszych bitew na Pacyfiku. Pozostały po niej liczne pamiątki: ukryte w dżungli bunkry, wraki czołgów, dział, a nawet zatopione przy brzegu wraki japońskich samolotów. Najważniejsze będą jednak tu plaże, które pozwolą nam w pełni zrelaksować się po trudach zwiedzania. Tajwan i Palau ta wyprawa to zaproszenie do raju!

Autor programu Michał Woźniak. Copyright © Poza Trasą Adventure.

TAJWAN I PALAU - PROGRAM PODRÓŻY:

Dzień 1.

Wylot z Warszawy lub Berlina do Taipei, stolicy Tajwanu.

Dzień 2. Taipei

Popołudniu przylot do Taipei. Transfer do hotelu. Czas wolny na odpoczynek. Kolacja i nocleg.

Tajwan Taipei

Dzień 3. Taipei

Zwiedzanie Taipei. Obejrzymy pałac prezydencki, Memorial Hall wybudowany ku czci Czang Kai Szeka, buddyjską świątynię Longshan, Taipei 101 – mierzący ponad 500 metrów wieżowiec w dzielnicy Xiniy z tarasem widokowym na szczycie. Popołudniu Shengkeng Old Street – zakupy pamiątek. Wizyta w restauracji w dzielnicy na starówce. Powrót na nocleg do hotelu.

Taipei

Taipei

Dzień 4. Park Narodowy Yehliu Geopark / Jiufen / Shifen 

Całodzienna wycieczka do Parku Narodowego Yehliu Geopark, w którym zobaczymy niesamowite formacje skalne wyrzeźbione przez wiatr i morskie fale w piaskowcach, morze Ying Yang, pałac Potala (nie ten tybetański z Lhasy lecz ulokowaną na szczycie 13 tarasów dawną kopalnię miedzi), Złote Wodospady. Zwiedzimy Jiufen – niezwykle malownicze miasteczko z przepiękną starówką – założone i zamieszkałe przez górników pracujących w kopalni złota. Jeszcze jedną atrakcją tego dnia będzie wizyta w pobliskim Shifen, w którym oprócz uliczek starego miasta obejrzymy 40-metrowy wodospad. Wieczorem wizyta w ekstrawaganckiej, ale również kultowej „Modern Toilet Restaurant”, gdzie posiłek zjemy siedząc na muszlach klozetowych, i w dość nietypowym, jak na restaurację, otoczeniu.

Tajwan wycieczka

Dzień 5. Park Narodowy Yangmingshan

Dzisiejszy dzień przeznaczymy na spotkanie z tajwańską przyrodą. Odwiedzimy Park Narodowy Yangmingshan. Spacer szlakami usytuowanymi na zboczach wciąż czynnego, choć od lat drzemiącego wulkanu. Dotrzemy na tereny geotermalne z gorącymi źródłami, ujrzymy zegar kwiatowy, fontannę Yangmin oraz ogród botaniczny z wielką kolekcją kalii i lilii. Popołudniu powrót do Taipei. Nocleg.

Dzień 6. Tęczowa Wioska - Taichung / Palau - Wyspa Koror 

Wycieczka Szybką Koleją Taipei (Taipei High-Speed Rail) do Tęczowej Wioski – dzielnicy miasta Taichung. Raj dla miłośników fotografii. Dzielnica kilkunastu niewielkich domków pokryta setkami kolorowych malowideł.

Po powrocie transfer na lotnisko i 4-godzinny lot do Republiki Palau. Przenosimy się do magicznej Mikronezji – krainy setek maleńkich wysepek. Dwieście pięćdziesiąt z nich tworzy ten maleńki kraj. Transfer z lotniska na Wyspę Koror do byłej stolicy kraju noszącej tą samą nazwę. Po zakwaterowaniu w hotelu, w którym spędzimy 6 kolejnych nocy, rozpoczniemy zwiedzanie miasteczka. Główną arterią Koror jest Main Street i jego atrakcje. Nocleg.

Pacyfik plaże

Dzień 7. Palau - Milky Way / Long Beach 

Wycieczka (około 7-godzinna) podczas której odwiedzimy miejsce zwane Milky Way. Jest to zatoka ze słonymi, leczniczymi błotami, idealnymi do nałożenia w postaci maseczki na twarz czy wysmarowania całego ciała. Kolejnym punktem wyprawy będzie wizyta na Long Beach – około kilometrowej plaży o szerokości kilku do kilkunastu metrów, która pojawia się tylko w czasie odpływu. Tu zjemy lunch, a po nim udamy się na rafę, gdzie czekać będą na nas atrakcje podwodnego świata (snorkeling). Po południu powrót do Koror na nocleg.

Mikronezja

Dzień 8. Wycieczka kajakiem wśród wysepek

Wycieczka, podczas której z perspektywy kajaka będziemy mogli obserwować piękno wysepek tworzących Palau. Po opuszczeniu pokładu statku przez 2,5 godziny powiosłujemy wśród porośniętych tropikalną roślinnością skał, a po lunchu serwowanym w zacisznej zatoce zostaniemy przewiezieni na rafę koralową, gdzie mamy szanse zobaczyć napoleony i inne większe gatunki tropikalnych ryb. Po południu powrót do Koror.

Tajwan Palau

Dzień 9. Wyspa Eil Malk (Echerchar) - Jezioro Meduz (Jellyfish Lake)

Wycieczka na Wyspę Eil Malk (Echerchar) i słynnego słonowodnego Jeziora Meduz (Jellyfish Lake), które w wyniku ewolucji z powodu braku naturalnego zagrożenia utraciły swe parzydełka. Ogromną atrakcją będzie snorkeling, w towarzystwie ponad 5 milionów galaretowatych stworzeń. Warto zaznaczyć, że jeszcze do niedawno miejsce to przez dwa lata było zamknięte dla zwiedzających ze względu na konieczność odbudowy populacji meduz złocistych. Powrót na nocleg do Koror.

Tajwan Palau Jellyfish Lake

Dzień 10. - 13. Wyspa Peleliu

Przeprawa promem na Wyspę Peleliu. Wypoczynek na rajskich plażach. Możliwość samodzielnych fakultatywnych wycieczek kajakowych. Spacery po wnętrzu wyspy. Dla miłośników militariów - możliwość obejrzenia pamiątek po jednej z ważniejszych bitew na Pacyfiku z 1944 roku: wraki czołgów, dział, pozostałości japońskich bunkrów oraz zatopione nieopodal brzegu szczątki samolotów.

Wyspa Peleliu

Dzień 14. Koror / Wyspa Badelbaob / Taipei

Powrót do Koror. Podróż na Wyspę Badelbaob. Zwiedzanie nowej stolicy - Ngerulmud. Obejrzymy kręgi megalityczne i tradycyjne budownictwo Palau. Transfer na lotnisko i wieczorny wylot do Taipei. Transfer do hotelu i nocleg.

Dzień 15. Taipei

Ostatni dzień przeznaczymy na zakupowe szaleństwo w Taipei oraz pożegnalny obiad. Wieczorem transfer na lotnisko i wylot do Warszawy lub Berlina.

Tajwan Palau

Dzień 16.

Powrót do Polski. Zakończenie wyprawy Tajwan i Palau.

TAJWAN I PALAU TRASA WYCIECZKI:

CENA: Skontaktuj się z nami!

Cena obejmuje:

 • Bilety lotnicze Warszawa / Berlin - Taipei - Warszawa / Berlin oraz Taipei - Koror - Taipei  ok. PLN   *Koszt do rozliczenia wg ceny zakupu
 • Noclegi w hotelach 3* lub hotelach klasy turystycznej w pokojach dwuosobowych
 • Tajwan - noclegi, transport i realizacja programu zgodnie z opisem w programie
 • Tajwan -  wstępy do płatnych obiektów na trasie zwiedzania zgodnie z programem
 • Palau - noclegi, transport i realizacja programu zgodnie z opisem w programie
 • Palau - opłaty wstępu do Parków Narodowych
 • Transport taxi, jeep, autobusy, statek, prom, i wszelką możliwą komunikacją na trasie zgodnie z programem
 • Permity na wjazdy do miejsc gdzie są wymagane
 • Koszty organizacyjne w Polsce i na miejscu wyprawy
 • Opiekę polskiego pilota
 • Ubezpieczenie podróżne
 • Składkę na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny

Cena nie obejmuje:

 • Kosztów wyżywienia nieujętego w programie  (ok. 15 USD / dziennie w Tajwanie oraz ok. 30 USD / dziennie w Palau)
 • Zwyczajowych napiwków (ok. USD)
 • Innych atrakcji fakultatywnych i innych wydatków osobistych
 • Ewentualnych kosztów wiz

TAJWAN NA ZDJĘCIACH:

Palau na zdjęciach

TAJWAN I PALAU - AZJA OCEANIA

Tajwan Azja Palau Oceania Chcesz dowiedzieć się więcej? Czytaj nasze relacje z podróży i wypraw: Chiny Zachodnie - Ujgurzy, Tybet Królestwo Guge. Zaginione królestwo Himalajów,   Tybet Pielgrzymka wokół Góry Kailasz,   Tybet. Pogrzeb powietrzny,  Tybet Kora wokół Świętej Góry Kaliasz,  Fidżi – Rajski archipelag na Pacyfiku i kanibale,  Fidżi - Rytuał picia Kavy,  Fidżi - ciekawostki

Poznaj nasze pozostałe wyprawy na Tajwan: Tajwan z Poza Trasą Adventure