kontakt@pozatrasa.pl
+48 22 350 73 46

Tanzania wycieczka
Safari Parki Narodowe
Zanzibar - opcja deluxe
12.07.2024-27.07.2024
10.08.2024-25.08.2024
11.01.2025-26.01.2025
16
dni
CENA:
3950 USD + bilety lotnicze ok. PLN

TANZANIA WYCIECZKA POZA TRASĄ

SAFARI PARKI NARODOWE I ZANZIBAR WYPOCZYNEK - OPCJA DELUXE

Tanzania Wycieczka Safari Parki Narodowe i Zanzibar - ta fascynującą podróż będzie doskonałą okazją do poznania dzikiej afrykańskiej przyrody. Safari w najpiękniejszych i najbardziej atrakcyjnych parkach narodowych Afryki daje możliwość spotkania i obserwacji Wielkiej Piątki Afryki - zwierząt z którymi kojarzona jest Tanzania i ta część Afryki oraz wielu innych licznych gatunków. Krajobrazy Tanzanii to malownicze pasma górskie pomiędzy którymi położone są jeziora. Najwyższym szczytem Tanzanii są góry Kilimandżaro ze szczytem Kibo o wysokości 5895 m. n. p. m. Atrakcją jest nadal czynny Wulkan Meru oraz jeden z najwiekszych na świecie kraterów powulkanicznych Ngorongoro.

Osobliwości wspaniałej przyrody Tanzanii poznamy między innymi podczas safari po bezkresnej sawannie w Parku Narodowym Serengeti z największym skupiskiem zebr, gazeli, gnu i antylop oraz Park Narodowy Tarangire, prócz bogactwa tutejszej flory, słynącym z niezwykłych baobabów afrykańskich. Szczególnie atrakcyjny i urokliwy jest zwłaszcza Park Narodowy Rezerwat Ngorongoro, gdzie w przepięknej scenerii na dnie kaldery zorganizujemy piknik. Czeka nas również wizyta w wiosce Masajów i spotkanie z kulturą nomadów oraz spotkanie ze społecznościami Datoga i Hadzabe, żyjącymi w okolicach Jeziora Eyasi. 

Podczas podróży Tanzania Wycieczka Safari Parki Narodowe i Zanzibar będzie też czas na wypoczynek i relaks. Czeka nas pobyt na największej wyspie Archipelagu Zanzibar. Odpoczniemy w komfortowym resorcie położonym nad przepiękną plażą Oceanu Indyjskiego. Podczas wizyty na Zanzibarze zwiedzimy także stare miasto Stone Town, wybierzemy się na wycieczkę łodzią na Prison Island oraz dotrzemy na plantację przypraw, z których słynie Zanzibar. Zapraszamy w podróż Tanzania Wycieczka Safari Parki Narodowe i Zanzibar!

Autor programu Łukasz Odzimek. Copyright © Poza Trasą Adventure.

TANZANIA WYCIECZKA SAFARI PARKI NARODOWE I ZANZIBAR - PROGRAM PODRÓŻY:

Dzień 1. 

Wylot z Warszawy do Arusha w Tanzanii. Na lotnisku spotkanie grupy z pilotem Poza Trasą Adventure trzy godziny przed wylotem.

Dzień 2. Arusha

Przylot do Arusha w Tanzanii. Na lotnisku spotkanie z lokalnym angielskojęzycznym pilotem / przewodnikiem Poza Trasą Adventure. Transfer do lodgy w okolicach Arusha. Czas wolny na odpoczynek po podróży. Nocleg w okolicach Arusha.

DR Konga Zair Zanzibar

Dzień 3. Park Narodowy Tarangire / Karatu

Po śniadaniu wyjazd na safari w Parku Narodowym Tarangire. Park obejmuje obszar około 2600 km2. Nazwa parku pochodzi od rzeki Tarangire, która przepływa przez tereny parku. Park Narodowy Tarangire najbardziej znany jest z licznie występujących tu słoni, ptactwa, wspaniałych krajobrazów i z wyjątkowo sielskiej atmosfery. Na terenie Parku Narodowego Tarangire oprócz dużej populacji słoni występują między innymi zebry i antylopy gnu, pantery, bawoły afrykańskie. Charakterystyczne dla parku Tarangire są olbrzymie baobaby afrykańskie. Transfer do lodgy w miejscowości Karatu. Czas wolny na odpoczynek. Nocleg w lodgy w Karatu. W cenie śniadanie, lunch box, kolacja. 

Tanzania wycieczka baobab afrykański

Dzień 4. Karatu / Park Narodowy Serengeti

Po śniadaniu wyjazd na safari w Parku Narodowym Serengeti, który należy do największych i najbardziej znanych obszarów chronionych na świecie. Nazwa Parku Narodowego Serengeti pochodzi od słowa „serengit”, co oznacza „bezkresna równina”. Park Narodowy Serengeti obejmuje płaską równinę porośniętą trawiastą sawanną z pojedynczymi skalistymi wzgórzami i kępami drzew akacjowych. Przez tereny parku przepływa rzeka Seronera dostarczająca wodę, przyciągającą wiele dzikich zwierząt. Serengeti ma najwyższą koncentrację wielkich ssaków na Ziemi, słynie z sezonowo migrujących niezliczonych gatunków dzikich zwierząt. Obserwować można tu ogromne stada kopytnych: zebr, antylop, gazeli. Żyją tu także między innymi lwy, lamparty, gepardy, hieny, szakale, żyrafy, słonie, nosorożce, krokodyle, czy gatunki zagrożone wyginięciem, jak nosorożec czarny. Park Narodowy Serengeti wpisany został na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO. Popołudniu lunch w Naabi. Nocleg w komfortowym obozie namiotowym na terenie Parku Narodowego Serengeti. W cenie śniadanie, lunch, kolacja. 

Tanzania wycieczka

Dzień 5. Park Narodowy Serengeti

Po śniadaniu kontynuacja pobytu na safari w Parku Narodowym Serengeti. Całodniowe safari z lunchem i kolacją w obozie. Nocleg w komfortowym obozie namiotowym na terenie Parku Narodowego Serengeti. W cenie śniadanie, lunch, kolacja. 

Dzień 6. Park Narodowy Serengeti / Park Narodowy Ngorongoro / Karatu

Po śniadaniu wyjazd do Krateru Ngorongoro znajdującego się na LIście Światowego Dziedzictwa UNESCO. Obszar ten to największa na świecie kaldera wygasłego wulkanu - zagłębienie o średnicy 22 kilometrów. Ngorongoro to miejsce, w którym istnieje największe prawdopodobieństwo zobaczenia słynnej Wielkiej Piątki Afryki: afrykańskiego słonia sawannowego, nosorożca czarnego, lwa, bawołu afrykańskiego i lamparta. W kalderze żyją ponadto setki innych gatunków zwierząt. W ciągu dnia piknik z lunchem w przepięknej scenerii na dnie kaldery, w pobliżu basenu z hipopotamami. Transfer do lodge w miejscowości Karatu. Czas wolny na odpoczynek. Nocleg w lodge w Karatu. W cenie śniadanie, lunch (piknik), kolacja. 

Tanzania safari

Dzień 7. Karatu / Jezioro Manyara

Po śniadaniu czas wolny na odpoczynek i relaks na terenie lodgy. Około południa wycieczka rowerowa w okolice Jeziora Manyara. Manyara to płytkie jezioro malowniczo położone u stóp Wielkiego Rowu Tektonicznego. Możliwość obserwacji różnorodnego ptactwa, a w szczególności licznie występujących tu flamingów. Wieczorem powrót do lodge. Czas wolny na odpoczynek. Nocleg w lodge w Karatu. W cenie śniadanie i kolacja. 

Dzień 8. Karatu / Jezioro Eyasi - społeczność Datoga i Hadzabe

Po śniadaniu wyjazd w kierunku Jeziora Eyasi. Eyasi to słonowodne bezodpływowe jezioro okresowe. W okolicy jeziora odwiedzimy półkoczownicze pasterskie nilotyczne plemię Datoga oraz Hadzabe. Hadzabe żyje w izolacji od reszty ludności i niezmiennie od pokoleń w ten sam sposób. To ostatnie plemię myśliwych zbieraczy w Tanzanii. Spotkanie z mieszkańcami osady w trakcie którego poznamy bliżej zwyczaje i codzienne życie społeczności. W trakcie wizyty w osadzie uczestniczyć będziemy w tradycyjnym polowaniu, zbierzemy także dziko rosnące owoce. Powrót do lodge. Czas wolny na odpoczynek. Nocleg w lodge w Karatu. W cenie śniadanie i kolacja.

Dzień 9. Karatu / wioska Masajów / Arusha

Po śniadaniu odwiedzimy wioskę Masajów - półkoczowniczego plemienia zamieszkującego północną część Tanzanii oraz Kenię. W trakcie wizyty poznamy ich zwyczaje i tradycje oraz poznany bliżej ich codzienne życie. Obejrzymy tradycyjne stroje, ozdoby i biżuterię, którą wytwarzają kobiety. Masajowie od wieków zajmują się hodowlą bydła, z pewnością więc opowiedzą nam o swoich stadach i codziennej pracy z nimi związanej. Następnie wyjazd do Arusha. Po dotarciu na miejsce zakwaterowanie w lodge w okolicach Arusha. Nocleg lodge. W cenie śniadanie i lunch.

wioska Masajów w Tanzanii

Dzień 10. Arusha / Chemka (Kikuletwa) / Zanzibar

Po śniadaniu wyjazd do gorących źródeł Chemka, znanych również jako Kikuletwa. Krystalicznie czyste źródła Chemka otoczone są bujną roślinnością. To doskonałe miejsce na spędzenie relaksującego dnia. Czas wolny na odpoczynek oraz kąpiele w bezpiecznej źródlanej wodzie. W cenie śniadanie i lunch.

Powrót do Arusha i transfer na lotnisko zgodnie z godzinami lotów. Wylot na Zanzibar. Po przylocie transfer do hotelu. Czas wolny na odpoczynek. Nocleg w Zanzibella Resort and SPA lub obiekcie o podobnym standardzie. W hotelu nocleg w pokoju dwuosobowym z widokiem na ocean - opcja HB (śniadanie i kolacja). 

Uliczka Zanzibar Stone Town

Dzień 11. Zanzibar - Dzień 14. Zanzibar

W kolejnych dniach pobyt wypoczynkowy na Zanzibarze. Odpoczynek i relaks na plaży i terenie hotelu.  W trakcie pobytu wizyta w Stone Town (lunch nie zawarty w cenie), wycieczka na Prison Island z piękną panoramą wybrzeża i miasta Stone Town oraz wizyta na plantacji przypraw.

Zanzibar Pingwe Tanzania Zanzibar 2021 Tanzania wycieczka

Wyspa Zanzibar ma unikatowy koloryt, na który składają się wpływy różnych kultur i tradycji, pachnące przyprawami targowiska, piękne krajobrazy, niebiańskie plaże, turkusowa woda oceanu oraz wspaniałe rafy koralowe. Stone Town powstało w połowie XIX wieku i jest historyczną częścią stołecznego miasta Zanzibar. Znajduje się na Liście Światowego Dziedzictwa UNESCO. Zabudowa Stone Town jest mieszanką tradycji i kultury arabskiej, indyjskiej, europejskiej i afrykańskiej, czyli mieszanką wszystkich społeczności tworzących przez wieki to miasto i tu mieszkających. Niegdyś było to centrum wschodnioafrykańskiego handlu niewolnikami między Azją i Afryką, dziś w mieście znajdują się liczne bazary, meczety oraz ciekawe architektonicznie domy w stylu arabskim. Do najważniejszych zabytków Stone Town należą Muzeum Pałacowe będące niegdyś rezydencją sułtana Zanzibaru, stary portugalski port, Dom Cudów z wbudowaną wieżą zegarową, stary arabski fort wzniesiony w XVII wieku, dawny targ niewolników.

Zanzibar Tanzania wycieczka

Prison Island - Wyspa Changuu, zwana też Wyspą Więzienną lub Wyspą Kwarantann. Nazwy wyspy nawiązują do zbudowanego tu w XIX wieku więzienia. Budynek ten ostatecznie jednak nigdy nie służył jako więzienie. Z czasem przekształcony został na szpital i miejsce kwarantann dla podróżnych przybywających na Zanzibar, którzy przejawiali jakiekolwiek objawy chorób zakaźnych a zwłaszcza niezwykle groźnej wówczas żółtej febry. Na wyspie przetrzymywani byli również niepokorni niewolnicy sułtanów Zanzibaru. Z dawnej budowli więzienia pozostały dziś już tylko ruiny murów. Obecnie największą atrakcją wyspy są potężne żółwie. Na Changuu mieści się rezerwat żółwi olbrzymich, które przywiezione zostały na Zanzibar z Seszeli pod koniec XIX wieku. Średnia waga żółwi wynosi ponad 200 kg, a wiele z nich żyje już ponad 150 lat.

Zanzibar Pingwe Tanzania Zanzibar 2021

Jednym z najbardziej rozpoznawalnych symboli Zanzibaru stały się aromatyczne przyprawy, dlatego Zanzibar często określany jest Wyspa Przypraw. Uprawiane są tu między innymi goździki, gałka muszkatołowa, cynamon oraz pieprz. Wycieczka na plantację, gdzie uprawiane są aromatyczne przyprawy i egzotyczne owoce. Możliwość zakupów świeżych przypraw i owoców.

Roślinność Zanzibaru Tanzania Zanzibar 2021

*Uwaga - Inne atrakcje fakultatywne podczas pobytu na Zanzibarze - dodatkowo płatne. 

Dzień 15. Zanzibar

Po śniadaniu czas wolny na odpoczynek i relaks. Transfer na lotnisko zgodnie z godzinami lotów.  Na lotnisku pożegnanie z pilotem / przewodnikiem Poza Trasą Adventure w Tanzanii. Wylot do Warszawy.

Dzień 16.

Przylot do Warszawy.

Uwaga - Program jest ramowy. Kolejność zwiedzania może ulec zmianie ze względów organizacyjnych oraz ze względu na lokalne uwarunkowania i panujące warunki atmosferyczne.

 

TRASA WYCIECZKI:

CENA: 3950USD

+ bilety lotnicze ok. PLN

Cena obejmuje:

 • Bilety lotnicze Warszawa - Arusza - Warszawa ok.  PLN  * Koszt do rozliczenia wg ceny zakupu
 • Bilet lotniczy na lot wewnętrzny Arusha – Zanzibar
 • Noclegi podczas części objazdowej w komfortowych lodgach oraz campach według informacji podanych w opisie programu
 • Noclegi Zanzibar w resorcie położonym nad Oceanem Indyjskim pokoje dwuosobowe z widokiem na ocean
 • Podczas części objazdowej - śniadania oraz pozostałe posiłki według informacji podanych w opisie programu
 • Podczas części pobytowej na Zanzibarze - opcja HB (śniadania i kolacje)
 • Opiekę polskiego pilota
 • Opiekę lokalnego pilota / przewodnika angielskojęzycznego
 • Transfery i transport prywatnym samochodem, przejazdy podczas safari zgodnie z opisem w programie
 • Wycieczki i atrakcje zgodnie z programem
 • Permity na wjazdy do miejsc, gdzie są one wymagane
 • Wejścia do Parków Narodowych i miejsc odwiedzanych w ramach programu imprezy
 • Opiekę angielskojęzycznego pilota / przewodnika
 • Usługi miejscowych przewodników / kierowców podczas safari
 • Wszystkie wymagane zezwolenia 
 • Wszelkie opłaty trekkingowe
 • Miejscowy podatek turystyczny i opłaty rządowe
 • Koszty organizacyjne w Polsce i na miejscu wyprawy
 • Ubezpieczenie KL/NW podróżne (Koszty leczenia: 600.000 PLN )
 • Składkę na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny

Cena nie obejmuje:

 • Kosztów testów PCR (o ile wymagane)
 • Kosztów wizy (ok. 50 USD) procedura online 
 • Kosztów posiłków nie ujętych w opisie cena obejmuje (np. lunch w Stone Town)
 • Napojów alkoholowych i bezalkoholowych i napojów do posiłków
 • Zwyczajowych napiwków
 • Innych atrakcji fakultatywnych i innych wydatków osobistych jak: karta telefoniczna, internet, pranie itp.

*Grupa min. 6 osób

TANZANIA WYCIECZKA SAFARI PARKI NARODOWE I ZANZIBAR NA ZDJĘCIACH: