fbpx

kontakt@pozatrasa.pl
+48 22 350 73 46

KONGO Wyprawa do dziewiczej dżungli
25.06.2022
-
11.07.2022
17
dni
CENA:
4900 EUR + bilety lotnicze ok. 5000 PLN

KONGO WYPRAWA DO DZIEWICZEJ DŻUNGLI

Kongo Wyprawa Do Dziewiczej Dżungli to wyjazd do jednego z najbardziej „nieturystycznych” krajów Afryki - Republiki Kongo. Kongo to kraj, który zachwyca dziewiczą dżunglą i potężną, drugą co do długości rzeką w Afryce. Podróż rozpoczniemy w stolicy Kongo Brazzaville, zobaczymy słynne katarakty na rzece, następnie wyruszymy na północ. Północ Kongo to mało znany obszar trudno dostępnego lasu bagiennego, obejmującego m.in. Park Narodowy Nouabale Ndoki. Zespół National Geografic, który w połowie lat 90-tych ubiegłego wieku eksplorował tereny północnego Konga, określił je mianem ostatniego mitycznego raju (last eden). Od tego czasu niewiele się tam zmieniło. Po tym terenie poruszać będziemy się głównie rzekami, łodziami wykonanymi z pnia jednego drzewa, zatrzymując się na nocleg w wioskach i odległych miasteczkach. Zobaczymy szlaki i miejsca, których nie ma na mapach, znane tylko lokalnym przewodnikom. Smak prawdziwej przygody spotęgują noclegi w namiotach wśród dzikiej przyrody i rdzennych mieszkańców tych terenów. Gościć będziemy między innymi u plemienia Pigmejów. W towarzystwie pigmejskich przewodników przez kilka dni eksplorować będziemy dżunglę na obszarze parku w poszukiwaniu goryli nizinnych, leśnych słoni i bawołów. Podczas wyprawy do dziewiczej dżungli Kongo uczestniczyć będziemy w tradycyjnych lokalnych obrzędach. Nasza kongijska przygoda jest planowana w porze deszczowej, ponieważ tylko wtedy możliwa jest przeprawa rzekami. To dodatkowa atrakcja wyprawy. Kongo Wyprawa Do Dziewiczej Dżungli to impreza typu „przecieranie szlaków” - gratka jest dla prawdziwych globtroterów, którym niestraszne są trudności i spartańskie warunki podczas wypraw i którzy smak prawdziwej przygody z niezłym zastrzykiem adrenaliny przedkładają nad wygodę i przewidywalność typowych wyjazdów. Na całej trasie mamy zapewnioną opiekę lokalnego zaprzyjaźnionego przewodnika / tłumacza doskonale znającego kraj, zwyczaje, miejsca warte zobaczenia, otwartego na propozycje uczestników wyprawy. Zapraszamy w podróż Kongo Wyprawa Do Dziewiczej Dżungli z Poza Trasą Adventure!

Autor programu Zbyszek Kielian. Copyright © Poza Trasą Adventure.

KONGO WYPRAWA DO DZIEWICZEJ DŻUNGLI PROGRAM Podróży:

Dzień 1.

Wylot z Polski

Dzień 2. Brazzaville

Przylot do Brazzaville. Przejazd do hotelu i zakwaterowanie. Zwiedzanie stolicy Konga, czas wolny na odpoczynek i życie nocne. Nocleg w Brazzaville.

Brazzaville

Dzień 3. Impfondo / Matoko

Wyjazd na lotnisko. Wylot do Impfondo. Lunch w Impfondo. Następnie podróż do wioski Matoko. Podróż ok. 2 godziny - matatu. Zakwaterowanie w wiosce. Czas wolny na odpoczynek, możliwość kąpieli w rzece. Kolacja, nocleg.

Dzień 4. Matoko 

Odpoczynek w wiosce, spacery, wizyta w szkole, możliwość kąpieli w rzece. Dla chętnych wycieczka do Epeny – wioski, gdzie kończy się cywilizacja. Rejs pirogą po rzece Likouala.

Kongo wyprawa

Dzień 5. - 6. Rejs z Matoko do Mboua

Dwudniowy rejs rzeką Likouala z Matoko do wioski Mboua. Rejs częściowo przez prawdziwą najbardziej dziką dżunglę. Miejsca absolutnie dzikie, gdzie nie docierają turyści. Tej trasy nie ma na mapach, znają ją tylko miejscowi przewodnicy. Nocleg w namiotach.

rejs rzeką Kongo piroga

Dzień 7. Mboua / Pokola

Podróż samochodem z Mboua do miejscowości Pokola. Trasa przebiega przez tereny zamieszkałe przez Pigmejów. Przystanek w wiosce i spotkanie z Pigmejami. Odpoczynek i nocleg w namiotach w Pokola.

Kongo wyprawa

Dzień 8. Rejs z Pokola do Bomassa

Rejs z Pokola do Bomassa, gdzie znajduje się wejście do Parku Nouabale Ndoki. Nocleg na campie w Bomassa (bugalowy lub namioty).

nocleg wyprawa kongo

Dzień 9. - 12. Park Nouable Ndoki 

Park Nouable Ndoki – wędrówki po dżungli z pigmiejskim przewodnikiem. Obserwacje zwierząt (leśne słonie, goryle, bawoły, małpy).  Pływanie pirogami. Zbieranie owoców i miodu. Wizyta w dwóch głównych punktach obserwacji zwierząt – Wali Bai i Mbeli Bai. Ostatniego dnia powrót do Bomassy i udział w tradycyjnych pigmejskich rytuałach połączonych z tańcami i śpiewem. Noclegi w bungalowach lub namiotach. Szczegóły mogą ulec zmianie – będą znane na początku 2021 r, kiedy park udostępni możliwość rezerwacji miejsc i określi ceny oraz warunki pobytu na rok 2021.

dziewicza dżungla

Dzień 13. Ouesso

Wyjazd do miasta Ouesso. Lunch po drodze. Zakwaterowanie w hotelu.

Dzień 14. Ouesso / wyjazd do Brazzaville

Rano zwiedzanie miasteczka, wizyta na targu. Po południu wyjazd autobusem do Brazzaville. Przejazd trwa ok. 20 godzin. (opcja – powrót samolotem).

Afrykański targ

Dzień 15. Brazzaville

Około południa przyjazd do Brazzaville, zakwaterowanie w hotelu. Czas wolny na odpoczynek.

Dzień 16. Brazzaville

Dzień rezerwowy. Zwiedzanie miasta, możliwość kąpieli w rzece Kongo w pobliżu katarakt. Ostatnie zakupy. Nocleg.

Dzień 17.

Wylot do Polski.

trasa WYCIECZKI:

 

CENA: 4900EUR

+ bilety lotnicze ok. 5000 PLN

Cena obejmuje:

 • Bilety lotnicze Warszawa / Berlin - Brazzaville - Warszawa / Berlin ok. 5000 PLN  *Koszt do rozliczenia wg ceny zakupu
 • Noclegi na całej trasie zgodnie z programem: hotele klasy turystycznej, bungalowy i namioty
 • Wyżywienie w dniach 2-13
 • Wszystkie przejazdy zgodnie z programem (autobusy, transfery do/z lotniska, wynajęcie łodzi, samochodów)
 • Bilet lotniczy na lot Brazzaville - Impfondo
 • Pobyt w parku Nouabale Ndoki – all inclusive, łącznie z opłatami wejściowymi i pozwoleniami
 • Opiekę polskiego pilota
 • Opieka lokalnych przewodników oraz tłumacza na język angielski
 • Wszelkie opłaty trekkingowe
 • Permity na wjazdy do miejsc, gdzie są one wymagane
 • Koszty organizacyjne w Polsce i na miejscu wyprawy
 • Ubezpieczenie KL/NW podróżne (Koszty leczenia: 600.000 PLN)
 • Koszty polisy od rezygnacji w przypadku sytuacji nadzwyczajnej (w przypadku Covid)
 • Składkę na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny

Cena nie obejmuje:

 • Opcjonalnego przelotu Ouesso – Brazzaville  (opcja zamiast autobusu – dopłata ok. 100 EUR)
 • Kosztów wizy – ok. 750 PLN /osoba (cena zawiera koszt pośrednictwa - wiza załatwiana jest w Berlinie)
 • Wyżywienia poza wymienionym w opisie cena obejmuje – koszt około 15 EUR / dzień / osoba
 • Zwyczajowych napiwków

Informacje dodatkowe:

 • Ponieważ wyjazd planowany jest na listopada 2021, w powyższym programie mogą nastąpić niewielkie zmiany, obejmujące także koszty pobytu w parku. W chwili obecnej nie wiadomo, czy zarząd parku nie zmieni cen w drugiej połowie roku 2021. Obecna kalkulacja sporządzona jest na podstawie cen z 2019 r.
 • Warto wziąć pod uwagę powrót samolotem z Ouesso do Brazzaville (przynajmniej nie wykluczyć takiej możliwości), ponieważ droga, pomimo iż główna w Kongo, jest miejscami w bardzo złym stanie i przejazd nią w porze deszczowej może być utrudniony. Jednak z drugiej strony autobus to też przygoda, łącznie z walką o miejsca przy wsiadaniu.

Informacje o szczepieniach i profilaktyka antymalaryczna:

 • Obowiązkowo szczepienia – żółta febra, inne jak np. WZW typu A oraz B, tężec, dur brzuszny - opcjonalne
 • Profilaktyka antymalaryczna – obowiązkowo