kontakt@pozatrasa.pl
+48 22 350 73 46

Wycieczka do Kolumbii
-
-
15
dni
CENA:
3550 USD + bilety lotnicze ok. 5900 PLN

WYCIECZKA DO KOLUMBII

CARTAGENA - ISLAS ROSARIO MORZE KARAIBSKIE - SANTA MARTA - PARK NARODOWY TAYRONA - SALENTO - DOLINA COCORA - LETICIA AMAZONIA

Wycieczka do Kolumbii z Poza Trasą Adventure to podróż do kraju fascynującego zarówno pod względem krajobrazowym, jak i historycznym oraz kulturowym. Podróżując przez Kolumbię czas spędzimy w amazońskiej dżungli, pod szczytami Andów oraz na urzekającym i dziewiczym karaibskim wybrzeżu. Zwiedzać będziemy urokliwe kolonialne miasta, niewielkie miasteczka i maleńkie indiańskie wioski. Stare Miasto Cartageny to prawdziwa perła kolonialnej architektury i jedno z najpiękniejszych miejsc w Ameryce Południowej. W Parku Narodowym Tyrona położonym u podnóża gór Sierra Nevada de Santa Marta odkryjemy bujną magiczną przyrodę i urzekające rajskie plaże Karaibów. Wybierzemy się na trekking do Doliny Cocora, słynącej z rosnących tu wysokich i smukłych palm woskowych. Te charakterystyczne, osiągające nawet 60 - 70 metrów palmy, są narodowym symbolem Kolumbii. Odwiedzimy Salento - miejscowość znaną z produkcji najlepszych gatunków kaw na świecie. W rezerwatach przyrody w okolicach miasta Leticia, odpoczywać i wędrować będziemy wśród niesamowitej przyrody amazońskiej dżungli. Poznamy zarówno dzienne, jak i nocne życie dżungli. Wsłuchiwać będziemy się w jej dźwięki, obserwować otaczającą faunę i florę, której bogactwo i różnorodność wprost zachwyca i zapiera dech w piersiach. Zapraszamy w podróż Wycieczka do Kolumbii z Poza Trasą Adventure!

Autor programu Łukasz Odzimek. Copyright © Poza Trasą Adventure.

WYCIECZKA DO KOLUMBII - PROGRAM PODRÓŻY:

Dzień 1. 

Wylot z Warszawy do Cartageny.

Dzień 2. Cartagena

Przylot do Cartageny. Na lotnisku spotkanie grupy z polskim pilotem / przewodnikiem Poza Trasą Adventure - Rezydentem w Ameryce Południowej. Transfer do hotelu w Cartagenie i zakwaterowanie. Czas wolny na odpoczynek po podróży lub spacer w najbliższej okolicy. Nocleg w hotelu w Cartagenie.

wycieczka do Kolumbii

Dzień 3. Cartagena City Tour

Po śniadaniu rozpoczniemy zwiedzanie Cartageny. Cartagena położona jest w północnej części Kolumbii nad Morzem Karaibskim, często nazywana jest Perłą Karaibów. Cartagena uważana jest za najpiękniejsze miasto Kolumbii. Od 1984 roku tutejszy port, twierdza i Stare Miasto wpisane są na listę światowego dziedzictwa UNESCO. Poznamy najbardziej malownicze zakątki Cartageny czyli dzielnicę Getsemani oraz centrum historyczne. Starówka otoczona jest wielokilometrowym murem obronnym, będącym równocześnie doskonałym tarasem widokowym z fantastycznym widokiem na Morze Karaibskie. W sercu starego miasta odnajdziemy przepiękne kościoły, domy kolonialne, parki i urzekające kolorowe uliczki. Na lunch możemy wybierać się na najlepsze lokalne ceviche w mieście. Nocleg w hotelu w centrum Cartageny.

Cartagena wycieczka do Kolumbii

Dzień 4. Cartagena / Islas Rosario / Cartagena

Dzisiejszy dzień spędzimy na Morzu Karaibskim. Wycieczka łodzią do Parku Narodowego Wysp Rosario (WyspRóżańcowych), czyli archipelagu składającego się z 27 wysp koralowych. Będziemy rozkoszować się widokiem rajskich wysepek otoczonych przez niesamowicie przejrzyste i krystalicznie czyste morze. Podczas wycieczki zatrzymamy się przy najpiękniejszych plażach, dotrzemy między innymi na słynną plażę Playa Blanca. Czas spędzimy odpoczywając na plażach i pływając w błękitnym Morzu Karaibskim. Powrót do Cartageny. Nocleg w hotelu w centrum Cartageny.

Dzień 5. Cartagena / Santa Marta

Po śniadaniu wyjazd autobusem na północ Kolumbii do miasta Santa Marta. Podróż trwać będzie około 5 godzin. Po dotarciu do Santa Marta transfer do hotelu i zakwaterowanie. Czas wolny na krótki odpoczynek i odświeżenie się po podróży. Następnie rozpoczniemy zwiedzanie Santa Marta. Santa Marta to najstarsze miasto w Kolumbii, które otaczają malownicze plaże i niesamowite góry należące do masywu górskiego Sierra Nevada de Santa Marta. Miasto założone zostało w 1525 roku jako baza konkwisty. Spacer po najpiękniejszych zakątkach miasta. Nocleg w hotelu w Santa Marta.

wycieczka do Kolumbii Ciudad Perdida Kolumbia wyjazd Dla Aktywnych

Dzień 6. Santa Marta / Minca 

Po śniadaniu przejazd z Santa Marta do wioski Minca. Trasa do pokonania około 20 km. Wioska Minca położona jest na zboczach gór Sierra Nevada de Santa Marta na wysokości około 1000 m n.p.m. Klimat i dość wysoka wilgotność sprawia, że okoliczna roślinność jest niezwykle bujna. Z Minca rozpościerają się niesamowite widoki na tropikalne wzgórza. Zakwaterowanie w malowniczo usytuowanym, niewielkim hoteliku z przepięknym widokiem na okolicę. Nieopodal hotelu znajdują się domy lokalnej mniejszości narodowej (Wiwas). Dzisiejszy plan dnia to spacery po okolicy. Dotrzemy między innymi do kaskadowych wodospadów, gdzie zażyć będzie można odświeżających chłodnych kąpieli. Odwiedzimy także niewielką plantację kawy, gdzie poznamy wszystkie etapy i procesy jej powstawania oraz delektować będziemy się filiżankę pysznej lokalnej kawy organicznej. Nocleg w Minca.

Dzień 7. Minca / Okolice Parku Narodowego Tayrona

Przed południem relaks i odpoczynek na terenie hotelu. Popołudniu przejazd z Minca w okolice Parku Narodowego Tayrona. Trasa do pokonania około 50 km. Zakwaterowanie oraz odpoczynek w przepięknym miejscu. Późnym popołudniem wybierzemy się na Plażę Barlovento. Spacery i odpoczynek na plaży. Nocleg w Eco Lodge.

Dzień 8. Park Narodowy Tayrona - Plaża Cabo San Juan

Po wczesnym śniadaniu wyjazd do Parku Narodowego Tayrona. Jest to jeden z najpiękniejszych parków narodowych w Kolumbii. Park leży na granicy plaż, lasów tropikalnych i gór Sierra Nevada de Santa Marta. Można tu nie tylko obcować z przepiękną dziewiczą przyrodą, ale również poznać środowisko indiańskich społeczności, które zamieszkują te tereny od wieków. Park porośnięty jest palmami kokosowymi i bananowcami, z oddali dostrzec można małpy, kameleony czy iguany, odpoczywające pośród drzew gęstej dżungli. A do tego przepiękne plaże otoczone turkusem Morza Karaibskiego. Około 2,5-godzinna wędrówka przez park w kierunku najpiękniejszej plaży na terenie parku - Cabo San Juan. Na trasie trekkingu zatrzymamy się kilkukrotnie na odpoczynek przy plażach. Na Plaży Cabo San Juan zaplanowane jest kilka godzin odpoczynku i relaksu, kąpiele i spacery. Dzisiejszy trekking będzie dość lekki i prosty, a jedyną trudnością może być wysoka temperatura i duża wilgotność. (*Opcjonalnie - Do głównej plaży można dotrzeć konno - dodatkowo płatne). Późnym popołudniem trekking powrotny. Nocleg w Eco Lodge.

wycieczka do Kolumbii Kolumbia wyjazd Dla Aktywnych

Dzień 9. Okolice Parku Narodowego Tayrona / Santa Marta / Pereira / Salento

Po śniadaniu wyjazd powrotny do Santa Marta. Transfer na lotnisko i wylot do miasta Pereira, położonego w środkowo-zachodniej części kraju. Pereira to jedno z miast wchodzących w skład tzw. Kolumbijskiego Trójkąta Kawowego - tworzą go Pereira, Armenia i Manizales. Z Pereira wyruszymy autobusem do niewielkiego lecz niezwykle barwnego miasteczka z ciekawą architekturą - Salento. Zakwaterowanie w hotelu. Czas wolny na krótki odpoczynek. Następnie rozpoczniemy zwiedzanie Salento i najbliższej okolicy. Spacer po klimatycznych uliczkach miasteczka z wiejskimi domkami. Wycieczka do punktu widokowego, skąd podziwiać będziemy malowniczą okolicę i przepiękny zachód słońca. Salento i okolice znane są ze szczególnie wysokich palm woskowych, te charakterystyczne smukłe palmy są narodowym symbolem Kolumbii. Jeśli wystarczy nam czasu odwiedzimy lokalną finkę, gdzie produkowana jest kawa. Poznamy cały proces jej wyrobu, będziemy mogli również spróbować jej tutejszej doskonałej odmiany. Nocleg w hotelu w Salento.

wycieczka do Kolumbii Kolumbia wyjazd Dla Aktywnych

Dzień 10. Salento / Dolina Cocora - lekki trekking

Po śniadaniu wyjazd na około półdniową wycieczkę do Doliny Cocora, będącej częścią Parku Narodowego Los Nevados w Andach. Dolina Cocora słynie z palm woskowych, które są atrakcją regionu Eje Cafetero. Te smukłe i wysokie palmy, osiągająwysokość około 60 metrów. Rosną na dosyć stromych zboczach, tworząc niesamowity i niepowtarzalny krajobraz. W dolinie rozpoczniemy około 3-godzinny trekking w dość łatwym terenie. Wędrówkę rozpoczniemy w Dolinie Cocora i stopniowo wspinać będziemy się w górę. Być może uda nam się zobaczyć kolibry, które szczególnie lubią te okolice. W całej Kolumbii żyje ponad 150 gatunków kolibrów. Następnie powrót do Salento. Czas wolny na odpoczynek lub spacer po miasteczku. Nocleg w hotelu w Salento.

Kolumbia wyjazd Dla Aktywnych wycieczka do Kolumbii

Dzień 11. Salento / Pereira / Leticia / Rezerwat Przyrody Tanimboca

Po śniadaniu podróż powrotna do Pereira. Transfer na lotnisko i wylot do miasta Leticia, położonego w południowej Kolumbii, na granicy Kolumbii, Brazylii, Peru. Miasto jest stolicą departamentu Amazonas, leży nad lewym brzegiem Amazonki. Przylot do Leticia. Transfer do Rezerwatu Przyrody Tanimboca. W zależności od czasu przybycia: Spacer dżunglą lub przepłynięcie małymi canoe - w zależności od aktualnego poziomu wód. Obserwacja otaczającej fauny i flory, której bogactwo i różnorodność wprost zachwyca i zapiera dech w piersiach. Stopniowo zaaklimatyzujemy się i przyzwyczaimy do tropikalnego klimatu i odgłosów dżungli. Czas wolny na krótki odpoczynek wśród niesamowitej przyrody amazońskiej dżungli. Gdy się ściemni, wybierzemy się na wieczorny spacer, który będzie okazją do poznania nocnego życia dżungli a także wsłuchania się w jej nocne dźwięki. Wędrując mamy szansę na spotkanie między innymi z żabami, jaszczurkami, tarantulami i nocnymi owadami. Powrót na wieczorny tradycyjny indiański posiłek. Nocleg na terenie Rezerwatu Przyrody Tanimboca w bungalowach lub domku na drzewie.

ptaki Amazonii w Kolumbii

Dzień 12. Rezerwat Przyrody Tanimboca

Wczesna pobudka o godzinie 5:00 i śniadanie. Dziś czeka nas bardzo aktywny dzień. O świcie rozpoczniemy od obserwacji ptaków, następnie łowienie ryb tradycyjnymi lokalnymi wędkami. Rejs canoe przez bujny las tropikalny. Na trasie przepiękne krajobrazy i okazja do obserwacji licznych gatunków zwierząt żyjących w sercu amazońskiej dżungli. Wieczorny spacer po lesie tropikalnym. Powrót na wieczorny tradycyjny indiański posiłek. Nocleg na terenie Rezerwatu Przyrody Tanimboca w bungalowach lub domku na drzewie.

Amazonia Kolumbia wycieczka do Kolumbii

Dzień 13. Rezerwat Przyrody Tanimboca - Isla de los Micos - Macedonia (Ticunas) - Puerto Nariño - Jezioro Tarapoto - Leticia

Po śniadaniu czeka nas wycieczka łodzią po puszczy amazońskiej, popłyniemy łodzią w kierunku Puerto Nariño, położonego nad rzeką Loretoyacu. W trakcie wycieczki łodzią będziemy mieli możliwość obserwacji bogatej tropikalnej flory i fauny. Wizyta na Wyspie Małp - Isla de los Micos, gdzie obserwować będziemy żyjące tu małpy sajmiri (wiewiórcze). W miasteczku Macedonia odwiedzimy Indian Ticuna, jedną z mniejszości narodowych mieszkających w tym rejonie. Podczas wizyty w wiosce poznamy bliżej społeczność, jej codzienne życie i zwyczaje. Następnie odwiedzimy miasteczko Puerto Narino oraz popłyniemy na Jezioro Tarapoto, gdzie żyją między innymi manaty, różowe delfiny, kajmany, aligatory i anakondy a także największe ryby na świecie zwane Pirarucu. Jeśli wystarczy nam czasu, odwiedzimy także wioskę Puerto Alegria. Następnie powrót do Leticia. Nocleg w Leticia w bungalowach.

Słodkowodne delfiny w Amazonii w Kolumbii

Dzień 14. Leticia - Bogota

Śniadanie, a następnie w zależności od pozostałego do dyspozycji czasu i godziny wylotu, zwiedzać będziemy najbliższą okolicę miasta Leticia, położonego na trój-styku granic Kolumbii, Peru i Brazylii. Obejrzymy między innymi typowe dla regionu domy na palach. Transfer na lotnisko zgodnie z godzinami lotów. Na lotnisku pożegnanie z lokalnym przewodnikiem w Leticia. Wylot z Leticia do Bogoty (lot potrwa około 2 godziny). Przylot do Bogoty. Dalszy lot do Warszawy.

Amazonia Kolumbia wycieczka do Kolumbii

Dzień 15. 

Przylot do Warszawy.

Uwaga - Program jest ramowy. Kolejność zwiedzania może ulec zmianie ze względów organizacyjnych oraz ze względu na lokalne uwarunkowania i panujące warunki atmosferyczne.

TRASA WYCIECZKI:

CENA: 3550USD

+ bilety lotnicze ok. 5900 PLN

Cena obejmuje:

 • Bilety lotnicze Warszawa - Cartagena - Bogota - Warszawa ok. 5900 PLN   *Koszt do rozliczenia wg ceny zakupu
 • Bilety lotnicze na trzy loty wewnętrzne (Santa Marta - Pereira, Pereira - Leticia, Leticia - Bogota)
 • Noclegi w hotelach 3* (lokalna standaryzacja) lub klasy turystycznej w pokojach dwuosobowych, w bungalowach oraz domkach w koronach drzew lub hamakach z moskitierami w dżungli w okolicach Leticia.  Na wyposażeniu dostępne są koce, poduszki i materace. Ewentualnie można zabrać ze sobą poszewkę na poduszkę i prześcieradło dla większego komfortu podczas noclegu. Pokój jednoosobowy - dopłata ok. 350 USD (oferta do potwierdzenia)
 • Śniadania
 • Wyżywienie podczas pobytu w dżungli w okolicach Leticia (trzy posiłki dziennie) 
 • Transport i transfery na całej trasie zgodnie z opisem (taksówki, busy turystyczne, busy lokalne, łódź na Islas Rosario, łodzie i canoe w Leticia)
 • Wszystkie atrakcje zgodnie z programem
 • Bilety wstępy do atrakcji zgodnie z programem
 • Opiekę polskiego pilota - rezydenta w Kolumbii (odbiór grupy na lotnisku)
 • Usługi lokalnych przewodników angielskojęzycznych (w każdym z odwiecznych regionów inny przewodnik)
 • Prywatne wycieczki to City Tour w Cartagenie, wioska Minca, Park Narodowy Tayrona, wycieczka w Dolinie Cocora. Wycieczki realizowane z udziałem innych turystów to rejs na Islas Rosario oraz wycieczki na terenie dżungli amazońskiej w okolicy Leticia.
 • Wszelkie dokumenty i permity na wjazdy do miejsc tam gdzie są wymagane
 • Wszelkie opłaty lokalne wymagane na trasie
 • Miejscowy podatek turystyczny
 • Koszty organizacyjne w Polsce i na miejscu wyprawy
 • Ubezpieczenie KL/NW podróżne (Koszty leczenia: 600.000 PLN)
 • Składkę na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny

Cena nie obejmuje:

 • Kosztów testów PCR (o ile wymagane)
 • Kosztów wyżywienia poza wskazanymi w opisie
 • Zwyczajowych napiwków (ok. USD)
 • Napojów alkoholowych i napojów do posiłków
 • Innych atrakcji fakultatywnych i innych wydatków osobistych jak: karta telefoniczna, internet, pranie itp

*Standardowa grupa min. 7 osób (z polskojęzycznym pilotem). Mniejsze grupy możliwe z pilotem angielskojęzycznym / hiszpańskojęzycznym lub indywidualna kalkulacja na zamówienie (z polskojęzycznym pilotem). 

*Grupa 2 - 3-osobowa z lokalnym angielskojęzycznym pilotem - cena 3550 USD / osoba + międzynarodowe bilety lotnicze

*Grupa 4 - 6-osobowa z lokalnym angielskojęzycznym pilotem - cena 3250 USD / osoba + międzynarodowe bilety lotnicze 

WYCIECZKA DO KOLUMBII NA ZDJĘCIACH

WYCIECZKA DO KOLUMBII - AMERYKA POŁUDNIOWA

Wycieczka do Kolumbii i Ameryka Południowa - Chcesz dowiedzieć się więcej? Czytaj nasze relacje z podróży i wypraw:  Ciudad Perdida Zaginione Miasto Teyuna w Kolumbi,  Galapagos – Stąd daleko do wszystkiego i wszystkichJezioro TiticacaWodospady IguazuUshuaia – Ziemia Ognista

Poznaj nasze pozostałe wyprawy do Kolumbii: Amazonia Kolumbia,  Kolumbia Aktywnie - Trekking Zaginionego Miasta Teyuna - Ciudad Perdida