kontakt@pozatrasa.pl
+48 22 350 73 46

Pakistan trekking BC K2 Broad Peak Concordia
zamów termin
grupa min 6 os
23
dni

Pakistan Trekking KARAKORUM HimAlaje

K2 BC - Broad Peak BC - Concordia BC

Pakistan Trekking K2 BC - Broad Peak BC - Concordia BC z Poza Trasą Adventure - przed nami Karakorum oraz Himalaje i panoramy ich najpiękniejszych szczytów. Nasza wyprawa Pakistan Trekking K2 BC - Broad Peak BC - Concordia BC wiedzie trasą z widokami na aż cztery ośmiotysięczniki. Na początek udajemy się do obozów - Base Camp K2 i Broad Peak. Następnie do Gondogoro oraz najsłynniejszego miejsca gór Karakorum – Concordia.  Każde z tych miejsc ma swoją niepowtarzalną urodę, scenerię i własną historię. Naszą podróż Pakistan Trekking K2 BC - Broad Peak BC - Concordia BC rozpoczniemy w Islamabadzie, stolicy Pakistanu . To tu swój początek ma droga Karakorum Highway KKH, niewątpliwie jeden z cudów świata. Droga łączy Pakistan z Chinami i jest jedną z najwyżej położonych tras o utwardzonej nawierzchni na świecie. Karakorum Highway umożliwia dostęp do pięciu z czternastu światowych ośmiotysięczników. Przy sprzyjających warunkach atmosferycznych w oddali  ujrzeć można z niej i sfotografować także lśniące lodowce, koronkowe śnieżne granie, mroczne wąwozy i nawisy skalne.

Przez blisko dwa tygodnie będziemy non stop #pozatrasą, czyli z dala od zamieszkałych wiosek i miasteczek a naszym wyjątkowym towarzyszem w podróży będą Himalaje. Ostatnią osadą na trasie będzie Askole, znajdujące się na wysokości 3300 m n.p.m. Od tego miejsca wstępujemy w świat górskiego Karakorum. Na naszej trasie na wysokości 4600 m.n.p.m.znajduje się Concordia jeden z najlepszych regionów trekkingowych w Karakorum, zapewniający doskonałe widoki na wszystkie cztery ośmiotysięczniki Karakorum: K2, Broad Peak oraz Gasherbrum I & II. Od Concordia dotarcie do obozów bazowych tych szczytów zajmuje kilkanaście godzin. W trakcie trekkingu pokonamy aż 62 kilometry najdłuższą lodową rzeka świata, czyli Lodowcem Boltoro. W trakcie trekkingu w Karakorum spać będziemy w namiotach, a podróżując w miastach - noce spędzimy w hotelach. Do dyspozycji mamy angielskojęzycznego przewodnika, sprzęt satelitarny, kucharza, sprzęt kuchenny, naczynia, namioty, materace, a także tragarzy, którzy  pomogą nam w noszeniu bagażu osobistego podczas wędrówki (do 12 kg).

Mimo, iż trasa podczas Pakistan Trekking K2 BC - Broad Peak BC - Concordia BC może wydawać się wymagająca, nie należy spodziewać się większych trudności technicznych. Zatem uczestniczyć w niej mogą wszyscy, którzy na co dzień lubią aktywnie spędzać czas np. chodząc po Tatrach. Choć program jest tak przygotowany aby aklimatyzacja do himalajskich warunków odbywała się powoli, zachęcamy aby przed wyprawą zadbać o swoją kondycję. Sprawi to, iż wyprawa Pakistan Trekking K2 BC - Broad Peak BC - Concordia BC była w pełni bezpieczna dla zdrowia oraz była niezapomnianym wydarzeniem i prawdziwą przygodą. 

Autorem programu jest Łukasz Odzimek. Copyright © Poza Trasą Adventure.

 

PAKISTAN TREKKING K2 BC BROAD PEAK BC CONCORDIA BC - PROGRAM PODRÓŻY:

Dzień 1.

Wylot z Warszawy do Islamabadu w Pakistanie. Na lotnisku spotkanie z pilotem Poza Trasa Adventure na trzy godziny przed wylotem.

Dzień 2. PAKISTAN - Islamabad / Skardu

Poranny przylot do Islamabadu. Na lotnisku spotkanie z lokalnym angielskojęzycznym pilotem / przewodnikiem Poza Trasą Adventure w Pakistanie. Dalsza podróż na północ Pakistanu. Wylot do Skardu leżącego w prowincji Gilgit-Baltistan. Około godzinny lot, podczas którego czekają nas oszałamiające widoki na Himalaje z prawej strony i Karakorum z lewej strony (o ile warunki atmosferyczne będą sprzyjające). Po przylocie do Skardu transfer do hotelu i czas wolny na odpoczynek po podróży. Popołudniu rozpoczniemy zwiedzanie najciekawszych zakątków Skardu. Wybierzemy się na spacer po mieście i lokalnym targu. Zwiedzanie Fortu Kharpucho z malowniczym widokiem na rzekę Indus. (*Uwaga - w zależności od godziny przyjazdu do Skardu). Powrót do hotelu. Czas wolny na odpoczynek. Nocleg w hotelu w Skardu.

*Uwaga - W przypadku odwołania lotu Islamabad - Skardu z powodu złych warunków atmosferycznych, przejazd do Skardu samochodem trasą Karakorum Highway.

Dzień 3. Skardu

(*Uwaga - w zależności od godziny przyjazdu do Skardu). Powolna aklimatyzacją i przygotowania do trekkingu oraz zwiedzanie miasta i okolic. Możliwa wycieczka do Jeziora Kachura położonego na skraju doliny. Skardu leży u zbiegu rzek Shyok, Indus i Basha. Nocleg w hotelu.

Dzień 4. Skardu

Stopniowa aklimatyzacja i przygotowania do trekkingu w Karakorum.

Dzień 5. Skardu / Askole

Po śniadaniu wyjazd do Askole (wysokość 3000 m n.p.m.) Podróż trwać będzie około 7 - 8 godzin. Trasa przejazdu wzdłuż Doliny Shigar i Braldu do Askole. Miejscowości Shigar niewiele zmieniła się od wieków. W jej okolicy znajdują się pola pszenicy, jęczmienia i warzyw, otoczone kamiennymi ścianami i stoiskach topoli i drzew moreli. W dalszym odcinku podróży krajobrazy stają się pustynno-skaliste. Po drodze konieczna będzie kilkukrotna przeprawa przez rzekę wiszącymi mostami. Nocleg w Askole.

Dzień 6. Askole / Jhola

Po śniadaniu wyruszymy w pierwszy trekking - wędrówka do Jhola. Trekking do wysokości 3200 m n.p.m. (około 6 godzin). Dolina otwiera się, aby odsłonić Biafo Glacier przepływającej przez ponad pięćdziesiąt kilometrów od Hispar La pass do Braldu. Pierwszy kontakt z moreną lodowcową. Trasa poprowadzi nas do zbiegu rzek Braldu i Dumordo, gdzie spotkać można słynne latające lisy czy Jhola. Jesteśmy w dolinie do której schodzi lodowiec Panmah, który był niegdyś przejściem między Baltistanem a Yarkhand czyli zachodniej Mustagh Pass (5370 m n.p.m.) do Chin. Po drugiej stronie schodzimy obok rzeki do Braldu, a następnie wzdłuż jej brzegów do naszego obozu. Nocleg w Jhola.

Dzień 7. Jhola / Payu (Paiju)

Po śniadaniu rozpoczniemy trekking do Payu. Podejście do wysokości około 3450 m n.p.m. (około 7 - 8 godzin). Trasa prowadzi brzegiem rzeki. Widoki na szczyt Paiju ( 6611 m n.p.m.). Nocleg Payu.

Dzień 8. Payu (Paiju)

Po śniadaniu dzień poświęcamy na aklimatyzację i odpoczynek. Jest to ważny etap podróży, gdyż zbieramy siły, relaksujemy się i odpoczywamy w otoczeniu widoków na piękne szczyty. Cieszymy się górami i kontemplujemy ich piękno. Całą załogą (tragarze, kucharze i nasze zwierzęta) przygotowujemy się do jutrzejszej wyprawy na lodowiec. Doskonała okazja do sesji fotograficznych. O ile konieczne, możemy tu też zrobić pranie. Nocleg Payu.

Dzień 9. Payu (Paiju) / Khoburche

Po śniadaniu rozpoczniemy trekking do Khoburche. Wejście do wysokości 3930 m n.p.m. (około 7 - 8 godzin). Dziś trzeba być przygotowanym na dość intensywny i wymagający trekking. Podejście do lodowca, widoki wielkich połaci lodu rozciągające się w całej Braldu. Po drodze oszałamiające widoki na Paiju Peak (6610 m n.p.m.) oraz szeroką panoramę gór Karakorum. Po drodze koziorożce i liczne ptactwo. Nocleg Khoburche.

Dzień 10. Khoburche / Urdukas

Po śniadaniu podejście do Urdukas 4050 m n.p.m. (około 3 - 4 godziny). Dziś mniej wymagający trekking szlakiem w stronę Baltoro. Widzimy Wielki Trango (5844 m n.p.m.), widok na wschód, który jest uważany za największy klif na świecie. Odwiedzamy trawiasty obóz Urdukas. Jeśli warunki atmosferyczne pozwolą, z doliny możemy zobaczyć Broad Peak (8050 m n.p.m.) i Gasherbrum IV (7930 m n.p.m.) czyli dwa z najbardziej znanych szczytów regionu. Nocleg Urdukas.

Dzień 11. Urdukas / Goro

Po śniadaniu rozpoczniemy wspinaczkę do Goro II 4380 m n.p.m. (około 6-7 godzin). Lodową szosą udajemy się do Yermanendu. Najwyższe szczyty są już tuż przed nami, niemal na wyciągnięcie ręki. Nocleg Goro.

Dzień 12. Góro / Concordia BC

Po śniadaniu rozpoczniemy trekking do Concordia BC. Podejście do 4650 m n.p.m. (około 4-5 godzin). Wędrówka w kierunku Concordia. Przy sprzyjających warunkach atmosferycznych będziemy cieszyć się pierwszymi widokami na K2. Widokowo to niezwykłe miejsce uważane jest za jedno z najbardziej spektakularnych na świecie. Całkowicie otoczone jest koronami najpiękniejszych szczytów. Broad Peak (8050 m n.p.m.) znajduje się na lewo a K2 (8611 m n.p.m.) unosi się nad grzbietem Godwin Austen. Concordia, skrzyżowanie z Baltoro, Godwin Austen, Gasherbruma i Vigne lodowców sprawia, że jest to doskonała baza wypadowa do zwiedzania okolicy. Nocleg Concordia BC.

Dzień 13. Concordia BC / Broad Peak BC

Po śniadaniu rozpoczniemy trekking z Concordia BC do Broad Peak BC (około 10 godzin). Najbardziej ekscytującym momentem tego dnia będzie przejście obok Broad Peak. Dojście do Abruzzi & Godwin Austin Glaciers na wysokości 4000 m n.p.m. Nocleg Broad Peak BC.

Dzień 14. Broad Peak BC / K2 BC / Concordia BC

Po śniadaniu wyruszymy w trekking z Broad Peak BC do K2 BC i dalej powrót do Concordia BC. Dzień pełen wrażeń. Poznajemy K2 Base Camp, Broad Peak Base Camp a następnie wracamy do Concordia Base Camp. Nocleg Concordia BC.

Dzień 15. Concordia BC / Ali Camp

Po wczesnym śniadaniu trekking do Ali Camp. Nocleg Ali Camp.

Dzień 16. Ali Camp / Gondogoro Pass Khuspang

Bardzo wczesna pobudka około  2 - 3 nad ranem. Po wczesnym śniadaniu rozpoczniemy trekking z Ali Camp do Gondogoro Pass Khuspang. Wyruszamy w kierunku Przełęczy Gondogoro. Podczas wschodu słońca osiągniemy szczyt na Przełęczy Gondogoro (5650 m n.p.m.) Z wierzchołka przełęczy Gondogoro możemy podziwiać wspaniałe widoki wszystkich ośmiotysięczników, takich jak K2, Broad Peak, GI GII i w tle wielu innych siedmiotysięczników. Nocleg Gondogoro Pass Khuspang.

Dzień 17. Gondogoro Pass Khuspang / Shaicho

Po śniadaniu krótka wędrówka na lodowiec. Następnie wybieramy drogę przez ruchome głazy i lód a na koniec przekraczamy lodowiec aż do kempingu. Docieramy do Shaicho. Trekking trwa około 7 godzin. Nasza dzisiejsza wysokość to 3800 m n.p.m. Nocleg Shaicho.

Dzień 18. Shaicho / Hushe

Po śniadaniu kontynuujemy trekking wzdłuż rzeki Hushe na łatwym szlaku. Po przybyciu na miejsce obozować i odpoczywać będziemy w pobliżu pól w wiosce Hushe. Wioska Hushe jest bazą wielu historycznych wypraw eksploracyjnych i wypraw w góry w tym regionie Karakorum. Nocleg w Hushe.

Dzień 19. Hushe / Khaplu

Po śniadaniu wyjazd do Khaplu. Po dotarciu na miejsce zakwaterowanie w hotelu i czas wolny na odpoczynek. Nocleg w Khaplu.

Dzień 20. Khaplu / Chilas

Po śniadaniu wyjazd trasą Karakorum Highway KKH do Chilas. Po dotarciu na miejsce zakwaterowanie w hotelu i czas wolny na odpoczynek. Nocleg w Chillas.

Dzień 21. Chilas / Islamabad

Po śniadaniu wyjazd z Chilas do Islamabadu. Po dotarciu na miejsce zakwaterowanie w hotelu i czas wolny na odpoczynek. Nocleg w Islamabadzie.

Dzień 22. Islamabad

Po śniadaniu czas na odpoczynek i zwiedzanie miasta. Obejrzymy narodowy meczet Pakistanu - Shah Faisal Masjid. To największy meczet nie tylko w Pakistanie, ale także w całej w Azji Południowo-Wschodniej oraz jeden z największych na całym świecie. Budowę meczetu Shah Faisal Masjid rozpoczęto w 1976 roku, a ukończono go w 1986 roku. Meczet ma kształt przypominający tradycyjny namiot Beduinów, otoczony jest czterema 88-metrowymi minaretami. Następnie wieczorny transfer na lotnisko zgodnie z godzinami lotów. Na lotnisku pożegnanie z lokalnym pilotem / przewodnikiem Poza Trasą Adventure w Pakistanie.

Dzień 23.

Wylot do Warszawy. Przylot do Warszawy.

Uwaga - Program jest ramowy. Kolejność zwiedzania może ulec zmianie ze względów organizacyjnych oraz ze względu na lokalne uwarunkowania i panujące warunki atmosferyczne. 

TRASA WYCIECZKI:

CENA: 3300USD

+ bilety lotnicze ok. 4900 PLN

Cena obejmuje:

 • Bilety lotnicze Warszawa - Islamabad - Warszawa ok. 4900 PLN  *Koszt do rozliczenia wg ceny zakupu
 • Bilety lotnicze na lot Islamabad -  Skardu
 • Noclegi w miastach w hotelach 3* (lokalna standaryzacja) lub hotelach klasy turystycznej w pokojach dwuosobowych – 2 noce Islamabad (śniadanie, lunch, kolacja), 1 noc Chilas (śniadanie, lunch i kolacja), 3 noce Skardu (śniadanie, lunch i kolacja)
 • Podczas trekkingów dwuosobowe namioty do spania (materace, namioty kuchenne, sprzęt kuchenny, naczynia, paliwo, gotowanie)
 • Śniadania, lunche i kolacje
 • Posiłki trzy razy dziennie w trakcie trekkingu
 • Transport 4 X4 Jeep, samochody terenowe Skardu - Askoli, samochody terenowe Hushe - Skardu
 • Generator do oświetlenia kempingowego
 • Telefon satelitarny
 • Usługi anglojęzycznego przewodnika i kucharza
 • Usługi tragarzy – mogą oni przenosić do 12 kg bagażu osobistego (powyżej 12kg - extra opłata)
 • Koszty wizy
 • Podatki i opłaty
 • Opłatę trekkingową oraz wszelkie wymagane pozwolenia potrzebne do odbycia trekkingów
 • Opłaty za zarządzanie odpadami CKNP
 • Formalności i całą dokumentację pozwoleń
 • Ubezpieczenie od sportów ekstremalnych dla załogi oraz na cały transport
 • Koszty organizacyjne w Polsce i na miejscu wyprawy
 • Ubezpieczenie KL/NW podróżne (Koszty leczenia: 600.000 PLN) + ubezpieczenie od sportów ekstremalnych na czas trekkingu
 • Składkę na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny

Cena nie obejmuje:

 • Kosztów testów PCR (o ile wymagane)
 • Zwyczajowych napiwków (ok. USD)
 • Innych atrakcji fakultatywnych i innych wydatków osobistych

*Grupa min. 6 osób

PAKISTAN TREKKING K2 BC BROAD PEAK BC CONCRDIA BC NA ZDJĘCIACH