fbpx

kontakt@pozatrasa.pl
+48 22 350 73 46

KARAKORUM Trekking K2 BC Broad Peak BC Concordia BC - Pakistan
12.07.2023
-
03.08.2023
23
dni

KARAKORUM Trekking Pakistan

K2 BC - Broad Peak BC - Concordia BC

Karakorum Trekking - przed nami Himalaje i panoramy ich najpiękniejszych szczytów. Nasza wyprawa Karakorum Trekking wiedzie trasą z widokami na aż cztery ośmiotysięczniki. Na początek udajemy się do obozów - Base Camp K2 i Broad Peak. Następnie do Gondogoro oraz najsłynniejszego miejsca gór Karakorum – Concordia.  Każde z tych miejsc ma swoją niepowtarzalną urodę, scenerię i własną historię. Naszą podróż Karakorum Trekking rozpoczniemy w Islamabadzie, stolicy Pakistanu . To tu swój początek ma droga Karakorum Highway KKH, niewątpliwie jeden z cudów świata. Droga łączy Pakistan z Chinami i jest jedną z najwyżej położonych tras o utwardzonej nawierzchni na świecie. Karakorum Highway umożliwia dostęp do pięciu z czternastu światowych ośmiotysięczników. Przy sprzyjających warunkach atmosferycznych w oddali  ujrzeć można z niej i sfotografować także lśniące lodowce, koronkowe śnieżne granie, mroczne wąwozy i nawisy skalne.

Przez blisko dwa tygodnie będziemy non stop #pozatrasą, czyli z dala od zamieszkałych wiosek i miasteczek a naszym wyjątkowym towarzyszem w podróży będą Himalaje. Ostatnią osadą na trasie będzie Askole, znajdujące się na wysokości 3300 m n.p.m. Od tego miejsca wstępujemy w świat górskiego Karakorum. Na naszej trasie na wysokości 4600 m.n.p.m.znajduje się Concordia jeden z najlepszych regionów trekkingowych w Karakorum, zapewniający doskonałe widoki na wszystkie cztery ośmiotysięczniki Karakorum: K2, Broad Peak oraz Gasherbrum I & II. Od Concordia dotarcie do obozów bazowych tych szczytów zajmuje kilkanaście godzin. W trakcie trekkingu pokonamy aż 62 kilometry najdłuższą lodową rzeka świata, czyli Lodowcem Boltoro. W trakcie trekkingu w Karakorum spać będziemy w namiotach, a podróżując w miastach - noce spędzimy w hotelach. Do dyspozycji mamy angielskojęzycznego przewodnika, sprzęt satelitarny, kucharza, sprzęt kuchenny, naczynia, namioty, materace, a także tragarzy, którzy  pomogą nam w noszeniu bagażu osobistego podczas wędrówki (do 12 kg).

Mimo,iż trasa podczas trekkingu Karakorum może wydawać się wymagająca, nie należy spodziewać się większych trudności technicznych. Zatem uczestniczyć w niej mogą wszyscy, którzy na co dzień lubią aktywnie spędzać czas np. chodząc po Tatrach. Choć program jest tak przygotowany aby aklimatyzacja do himalajskich warunków odbywała się powoli, zachęcamy aby przed wyprawą zadbać o swoją kondycję. Sprawi to, iż wyprawa Karakorum Trekking była w pełni bezpieczna dla zdrowia oraz była niezapomnianym wydarzeniem i prawdziwą przygodą. 

Autorem programu jest Łukasz Odzimek. Copyright © Poza Trasą Adventure.

KARAKORUM TREKKING PAKISTAN - K2 BC BROAD PEAK BC CONCORDIA BC - PROGRAM PODRÓŻY:

Dzień 1.

Wylot z Warszawy do Islamabadu.

Dzień 2. PAKISTAN - Islamabad

Przylot do Islamabadu i tego samego dnia wylot do Skardu. W przypadku złych warunków atmosferycznych i odwołania lotu do Skardu, wyjazd jeepem do Skardu trasą Karakorum Highway.

Dzień 3. Skardu

Przygotowania do trekkingu oraz w zależności od czasu przyjazdu do Skardu zwiedzanie miasta i ewentualnie wycieczka do Jeziora Kachura znajdującego się na skraju doliny. Skardu leży u zbiegu rzek Shyok, Indus i Basha. Nocleg w hotelu. Jeśli trasę będziemy pokonywać jeepem, podróż z Islamabadu do Skardu trwa około 22 godziny.

Dzień 4. Skardu

Stopniowa aklimatyzacja i przygotowania do trekkingu w Karakorum.

Dzień 5. Askole

Wyjazd do Askole (wysokość 3000 m n.p.m.) Podróż trwać będzie około 7 - 8 godzin. Trasa jeepem wzdłuż Doliny Shigar i Braldu do Askole. Miejscowości Shigar niewiele zmieniła się od wieków. W jej okolicy znajdują się pola pszenicy, jęczmienia i warzyw, otoczone kamiennymi ścianami i stoiskach topoli i drzew moreli. W dalszym odcinku podróży krajobrazy stają się pustynno-skaliste. Po drodze konieczna będzie kilkukrotna przeprawa przez rzekę wiszącymi mostami.

Dzień 6. Jhola

Jhola – Trekking do wysokości 3200 m n.p.m. (około 6 godzin). Rozpoczynamy trekking w kierunku Jhola. Dolina otwiera się, aby odsłonić Biafo Glacier przepływającej przez ponad pięćdziesiąt kilometrów od Hispar La pass do Braldu. Pierwszy kontakt z moreną lodowcową. Trasa poprowadzi nas do zbiegu rzek Braldu i Dumordo, gdzie spotkać można słynne latające lisy czy Jhola. Jesteśmy w dolinie do której schodzi lodowiec Panmah, który był niegdyś przejściem między Baltistanem a Yarkhand czyli zachodniej Mustagh Pass (5370m n.p.m.) do Chin. Po drugiej stronie schodzimy obok rzeki do Braldu, a następnie wzdłuż jej brzegów do naszego obozu.

Dzień 7. Payu

Wycieczka do Payu. Podejście do wysokości około 3450 m n.p.m. (około 7 - 8 godzin). Trasa prowadzi brzegiem rzeki. Widoki na szczyt Paiju ( 6611 m n.p.m.).

Dzień 8. Payu

Dzień poświęcamy na aklimatyzację i odpoczynek. Jest to ważny etap podróży, gdyż zbieramy siły, relaksujemy się i odpoczywamy w otoczeniu pięknych szczytów. Cieszymy się górami. Całą załogą (tragarze, kucharze i nasze zwierzęta) przygotowujemy się do jutrzejszej wyprawy na lodowiec. Doskonała okazja do sesji fotograficznych. Możemy też dziś zrobić pranie.

Dzień 9. Khoburche

Podejście Khoburche do wysokości 3930 m n.p.m. (około 7 - 8 godzin). Dziś trzeba być przygotowanym na dość intensywny i wymagający trekking. Podejście do lodowca, widoki wielkich połaci lodu rozciągające się w całej Braldu. Po drodze oszałamiające widoki na Paiju Peak (6610 m n.p.m.) oraz szeroką panoramę gór Karakorum. Po drodze pastwiska koziorożców i licznego ptactwa.

Dzień 10. Urdukas

Podejście do Urdukas 4050 m n.p.m. (około 3 - 4 godziny). Dziś mniej wymagający trekking szlakiem w stronę Baltoro. Widzimy Wielki Trango (5844 m n.p.m.), widok na wschód, który jest uważany za największy klif na świecie. Odwiedzamy trawiasty obóz Urdukas. Jeśli warunki atmosferyczne pozwolą, z doliny możemy zobaczyć Broad Peak (8050 m n.p.m.) i Gasherbrum IV (7930 m n.p.m.) czyli dwa z najbardziej znanych szczytów regionu.

Dzień 11. Goro

Goro II 4380 m n.p.m. (około 6-7 godzin). Lodową szosą udajemy się do Yermanendu. Najwyższe szczyty są już tuż przed nami, niemal na wyciągnięcie ręki.

Dzień 12. Concordia

Trekking Concordia. Podejście do 4650 m n.p.m. (około 4-5 godzin). Wędrówka w kierunku Concordia. Przy sprzyjających warunkach atmosferycznych będziemy cieszyć się pierwszymi widokami na K2. Widokowo to niezwykłe miejsce uważane jest za jedno z najbardziej spektakularnych na świecie. Całkowicie otoczone jest koronami najpiękniejszych szczytów. Broad Peak (8050 m n.p.m.) znajduje się na lewo a K2 (8611 m n.p.m.) unosi się nad grzbietem Godwin Austen. Concordia, skrzyżowanie z Baltoro, Godwin Austen, Gasherbruma i Vigne lodowców sprawia, że jest to doskonała baza wypadowa do zwiedzania okolicy.

Dzień 13. Concordia do Broad Peak BC

Trekking Concordia do Broad Peak BC (około 10 godzin). Najbardziej ekscytującym momentem tego dnia będzie przejście obok Broad Peak. Dojście do Abruzzi & Godwin Austin Glaciers na wysokości 4000 m n.p.m.

Dzień 14. Broad Peak BC do K2 i do Concordia

Trekking Broad Peak BC do K2 BC i powrót do Concordia. Dzień pełen wrażeń. Poznajemy K2 Base Camp, Broad Peak Base Camp a następnie wracamy do Concordia.

Dzień 15. Ali Camp

Po wczesnym śniadaniu treking do Ali Camp.

Dzień 16. Gondogoro Pass Khuspang

Z Ali Camp trekking do Gondogoro Pass Khuspang. Pobudka około  2 - 3 rano i po wczesnym śniadaniu wyruszamy w kierunku Przełęczy Gondogoro. Podczas wschodu słońca osiągniemy szczyt na Przełęczy Gondogoro (5650 m n.p.m.) Z wierzchołka przełęczy Gondogoro możemy podziwiać wspaniałe widoki wszystkich ośmiotysięczników, takich jak K2, Broad Peak, GI GII i w tle wielu innych siedmiotysięczników.

Dzień 17. Khuspang do Shaicho

Po kilku minutach lekkiego trekkingu dotrzemy na lodowiec. Następnie wybieramy drogę przez ruchome głazy i lód a na koniec przekraczamy lodowiec aż do kempingu. Docieramy do Shaicho. Trekking trwa około 7 godzin. Nasza dzisiejsza wysokość to 3800 m n.p.m.

Dzień 18. Shaicho do Hushe

Po śniadaniu kontynuujemy trekking wzdłuż rzeki Hushe na łatwym szlaku. Po przybyciu do Hushe obozować będziemy w pobliżu pól w wiosce Hushe.

Dzień 19. Hushe do Khaplu

Po śniadaniu wyjazd jeepem krętą drogą do Khaplu. Po dotarciu na miejsce zakwaterowanie w hotelu i odpoczynek. Nocleg w Khaplu.

Dzień 20. Khaplu do Chilas

Po śniadaniu wyjazd jeepem trasą Karakorum Highway do Chilas. Nocleg w Chillas.

Dzień 21. Chilas do Islamabad

Rano wyjazd z Chilas do Islamabadu.

Dzień 22. Islamabad

Odpoczynek i zwiedzanie miasta. Wylot do Warszawy.

Dzień 23.

Powrót do Polski.

 

TRASA WYCIECZKI:

CENA: 3300USD

+ bilety lotnicze ok. 4900 PLN

Cena obejmuje:

 • Bilety lotnicze Warszawa / Berlin - Islamabad - Warszawa / Berlin ok. 4900 PLN  *Koszt do rozliczenia wg ceny zakupu
 • Bilety lotnicze na lot Islamabad -  Skardu
 • Noclegi w miastach w hotelach 3* lub hotelach klasy turystycznej w pokojach dwuosobowych – 2 noce Islamabad (śniadanie, obiad, kolacja), 1 noc Chilas (śniadanie, obiad i kolacja), 3 noce Skardu (śniadanie, obiad i kolacja)
 • Podczas trekkingów dwuosobowe namioty do spania (materace, namioty kuchenne, sprzęt kuchenny, naczynia, paliwo, gotowanie)
 • Śniadania, lunche i kolacje
 • Posiłki trzy razy dziennie w trakcie trekkingu
 • Transport 4 X4 Jeep, samochody terenowe Skardu - Askoli, samochody terenowe Hushe - Skardu
 • Generator do oświetlenia kempingowego
 • Telefon satelitarny
 • Usługi anglojęzycznego przewodnika i kucharza
 • Usługi tragarzy – mogą oni przenosić do 12 kg bagażu osobistego (powyżej 12kg - extra opłata)
 • Koszty wizy
 • Podatki i opłaty
 • Opłatę trekkingową oraz wszelkie wymagane pozwolenia potrzebne do odbycia trekkingów
 • Opłaty za zarządzanie odpadami CKNP
 • Formalności i całą dokumentację pozwoleń
 • Ubezpieczenie od sportów ekstremalnych dla załogi oraz na cały transport
 • Koszty organizacyjne w Polsce i na miejscu wyprawy
 • Ubezpieczenie KL/NW podróżne (Koszty leczenia: 600.000 PLN) + ubezpieczenie od sportów ekstremalnych na czas trekkingu
 • Składkę na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny
 • Relację fotograficzną z wyjazdu

Cena nie obejmuje:

 • Kosztów testów PCR (o ile wymagane)
 • Zwyczajowych napiwków (ok. USD)
 • Innych atrakcji fakultatywnych i innych wydatków osobistych

KARAKORUM TREKKING PAKISTAN - K2 BC BROAD PEAK BC CONCRDIA BC NA ZDJĘCIACH