kontakt@pozatrasa.pl
+48 22 350 73 46

Karakorum Highway motocyklem
Pakistan HIMALAJE KARAKORUM HINDUKUSZ
09.07.2021 - 23.07.2021
14
dni
CENA:
2950 USD + bilety lotnicze

Karakorum HIGHWAY motocyklem PAKISTAN

Himalaje - Karakorum - Hindukusz

Karakorum Highway Motocyklem - zapraszamy na wyjątkową podróż najsłynniejszą autostradą świata. To kolejna z naszych motocyklowych podróży moto z Poza Trasą. Pozostałe z nich to wyprawy motocyklowe po Pamirze w Tadżykistanie i Kirgistanie oraz Himalajach w NepaluKarakorum Highway Motocyklem to nasza kolejna wyprawa po Pakistanie, tym razem podróż motocyklem przez Karakorum Highway - wyjątkową i uważaną za jedną z najpiękniejszych górskich dróg świata. Karakorum Highway łączy Pakistan z Chinami i jest jedną z najwyżej położonych tras o utwardzonej nawierzchni. Karakorum Highway KKH przecina pasmo Karakorum, wijąc się i meandrując wzdłuż Indusu, aż do na granicy pakistańsko-chińskiej. To tam na wysokości 4 693 m n.p.m. znajduje się Przełęcz Khunjerab, będąca kontrolnym punktem granicznym - to najwyższy punkt naszej podróży Karakorum Highway motocyklem. To miejsce wyjątkowo piękne ale i chłodne bo nawet w sierpniu może padać tu śnieg.

Podróż przez Karakorum Highway (KKH) to jedna z najciekawszych wypraw, jakich można doświadczyć, a dla osoby kochającej górskie widoki to prawdziwa przygoda. Powiada się, iż Karakorum Highway jest królową szos, a wszystkie inne trasy są jedynie jej namiastką. W trakcie podróży udamy się do miejsc znanych podróżnikom, ale także tam, gdzie inni nie docierają. Pakistan to dla osoby kochającej otwarte przestrzenie i górskie krajobrazy fascynujący kraj. Niemal każdy, kto zna ten go z podróży, potwierdzi, iż jest on jednym z najbardziej niezwykłych miejsc naszej planety. Podróż rozpoczniemy w stolicy Pakistanu - Islamabadzie, stąd wyruszymy samolotem do miasta Gilgit - stolicy górskiej prowincji Gilgit-Baltistan. Tutaj przesiądziemy się na motocykle i wyruszymy w fascynującą podróż Karakorum Highway.Przejedziemy Karakorum Highway na całym pakistańskim odcinku, czyli od Islamabadu po Sust na granicy chińskiej. Zatrzymamy się między innymi w Gilgit, Hunzie, Khunjerab pass, Shandur pass, Dolinie Naltar i Dolinie Shimshall lub Chapursam. Pojedziemy także na boczne drogi. Są one jeszcze ciekawsze! Jest to jedna z niewielu wypraw, gdzie bez większego przygotowania kondycyjnego, pokonamy duży obszar górski i zobaczymy tak wiele piękna. Cała trasa jest wspaniałym miejscem do fotografii krajobrazowej oraz górskiej. Karakorum Highway zapewnia dostęp do pięciu z 1czternastu światowych ośmiotysięczników. Przy dobrej pogodzie w oddali można ujrzeć i sfotografować także lśniące lodowce, koronkowe śnieżne granie, mroczne wąwozy i nawisy skalne. Na znacznym jej odcinku widać niemal pionowe góry, które pną się do wysokości siedmiu tysięcy metrów, przekuwając zazwyczaj błękitne niebo. Podróż często odbywa się drogą wykutą w pionowych ścianach doliny, po licznych mostach, ale także płaskowyżem, gdzie spotkać można, jaki oraz pola kwiatów i zbóż.

Motocykle 150 cc zawiozą nas na północ, wschód i zachód kraju, poprzez przełęcze gór Karakorum. Na całej trasie podróży będzie asystować nam samochód (jeep) wraz z mechanikiem i przewodnikiem, który pokieruje nas w najpiękniejsze miejsca centralnej Azji. Dla wielu są to najpiękniejsze miejsca na świecie! Oczywiście na wszystkie odcinki podróży mamy permity i wszystkie pozwolenia. Cała wyprawa jest bezpieczna. Na jej trasie, znajdują się liczne posterunki policji turystycznej.

Autor programu Łukasz Odzimek. Copyright © Poza Trasą Adventure.

Karakorum HIGHWAY motocyklem PAKISTAN - PROGRAM PODRÓŻY:

Dzień 1. 

Wylot z Warszawy lub Berlina przez Stambuł do Islamabadu.

Dzień 2. PAKISTAN - Islamabad i Rawalpindi 

Przylot do stolicy kraju Islamabadu. Wizyta w meczecie Faisala. Zwiedzanie Rawalpindi. Wizyta na wielkich bazarach oraz wycieczka w okolice Islamabadu – wzgórza widokowe.

Dzień 3. Gilgit

Lot do Gilgit. Przelot nad szczytami Karakorum i Himalajów. Zwiedzanie miasta Gilgit, odbieramy motocykle i poznajemy okolice Gilgit. Pierwszy kontakt z Karakorum.

Karakorum Highway motocyklem

Dzień 4. Dolina Hunza

Wyjazd motocyklami w kierunku pięknego szczytu Rakaposzi. Nocleg w Karimabad na wysokości 2500 m n.p.m. Przejazd motocyklami około 110 km.

karakorum Highway motocyklem

Dzień 5.  Karimabad / Dolina Hunza / Wieczór – Passu / Suspension Bridge / Lodowiec Hoper

Hunza to górzysta dolina, położona na wysokości około 2500 m n.p.m. na północny- zachód od rzeki Hunza. Terytorium to ma około 7900 kilometrów kwadratowych, a jej głównym miastem jest Aliabad. Udamy się także do Baltit i Altit - osad ze spektakularnymi widokami na okoliczne góry. Hunza to dawne księstwo muzułmańskie, powstałe w XIV wieku w północno-wschodniej części dzisiejszego Kaszmiru. W 1889 roku przyjęło narzucony przez Brytyjczyków protektorat. W 1947 znalazł się w części Kaszmiru zajętej przez Pakistan, gdzie otrzymał status autonomicznego księstwa, a zostało ono zlikwidowane 25 września 1974. Ostatnim księciem był rządzący w latach 1946 – 1974 Mohammad Jamal Chan.

Kontynuujemy podróż na północ do miejscowości Gulmit oraz Jeziora Attabad zwanego Gojal Lake, powstałego w styczniu 2010 roku w wyniku potężnego osunięcia gruntu, który zablokował bieg rzeki Hunza. Tama, która powstała w wyniku osuwiska oraz jezioro zniszczyło na pewien czas Karakoram Highway, gdyż grubość i szerokość osuwiska wynosiła kilkaset metrów. Dalsza podróż do Passu, gdzie zbliżymy się do lodowca Passu oraz Batura. Wizyta na Suspension Bridge. Nocleg w Passu lub Gulmit gdzie zamieszkują Wachanie, którzy zamieszkują również tereny Afganistanu i Tadżykistanu. Dzisiejsza podróż należy do wyjątkowo atrakcyjnych, miejsca i krajobrazy zapierają dech w piersiach.

Dzień 6. Przełęcz Khunjerab

Podróż kontynuujemy do wysokości 4 880 m n.p.m. czyli Przełęczy Khunjerab będącej granicą pakistańsko-chińską. W okolicy żyją śnieżne pantery i owce marcopolo, które być może uda się nam spotkać w trakcie podróży. Nocleg w Passu na wysokości 2700 m n.p.m.

karakorum Pakistan

Dzień 7. Dolina Shimshall lub Dolina Chapursan 

Dziś wyjazd do jednych z ładniejszych dolin Pakistanu - Doliny Shimszal lub Doliny Chapursan (w zależności od stanu i przejezdności drogi). Nocleg w dolinie

Dzień 8. 

Powrót do Passu i dalej Doliny Naltar. Dolina Naltar — perła rejonu Hunza. Nocleg w Naltar.

Karakorum Highway motocyklem

Dzień 9. 

Dojazd do Gilgit. Odpoczynek.

Dzień 10. Ghakuch

Wjeżdżamy w teren Hindukuszu, przejazd do miejscowości Ghakuch. Około 220 km.

Dzień 11.  Shandur Pass - Gupis

Hindukusz, nocleg w okolicy najwyżej położonego boiska polo na świecie w okolicy Shandur Pass - 3700 m n.p.m. Po drodze miasta Gupis i Phandur.

karakorum motocyklem

Dzień 12. Gilgit

Podróż powrotna do Gilgit, offroad okolicy Gilgit, Koniec podróży motocyklami.

Dzień 13. Gilgit 

Powrót do Islamabadu samolotem.

Dzień 14.

Wylot do Polski o godzinie 05 rano. W Warszawie o godzinie 14.00.

Karakorum HIGHWAY motocyklem PAKISTAN - TRASA WYCIECZKI:

CENA: 2950USD

+ 2800 PLN
*bilet lotniczy z Berlina

lub 3800 PLN
*bilet lotniczy z Warszawy

Cena obejmuje:

 • Noclegi w hotelach 3*, hotelach klasy turystycznej w pokojach dwuosobowych, a tam gdzie takowe są niedostępne (północ KKH) noclegi w obiektach turystycznych typu Guest House
 • Śniadania
 • Transport wraz z kierowcą zgodnie z programem
 • Bilet lotniczy Islamabad – Gilgit – Islamabad
 • Koszty wizy pakistańskiej i zaproszenia do wizy oraz wszelkie formalności administracyjne
 • Na całej trasie asystę przewodnika lokalnego
 • Motocykle 150 cc (innych, większych w całym Gilgit i północnym Pakistanie nie wypożyczy się)
 • Paliwo do motocykla (cena około 4 PLN /litr)
 • Asystę za motocyklami jeepem z kierowcą /mechanikiem. Jeep ma przyczepę i można też nim podróżować, jak ktoś się zmęczy
 • Bilety wstępu do miejsc wymienionych w programie w tym do fortów, muzeów
 • Wszelkie opłaty trekkingowe
 • Opłatę za wjazd do Parku Khunjerab
 • Ubezpieczenie KL 200.000 EUR, NNW: 50.000 PLN, OC 60.000 EUR
 • Opłatę na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny

Cena nie obejmuje:

 • Biletów lotniczych na trasie Warszawa / Berlin – Islamabad – Warszawa / Berlin ok. 2800 PLN z Berlina lub 3800 PLN z Warszawy  *Koszt do rozliczenia wg ceny zakupu
 • Wyżywienia poza śniadaniami (max. około 15 USD na dobę / osoba)
 • Zwyczajowych napiwków (max około 80 USD)
 • Innych wydatków osobistych

Karakorum HIGHWAY motocyklem PAKISTAN Na zdjęciach: