kontakt@pozatrasa.pl
+48 22 350 73 46

Karakorum Highway motocyklem Pakistan
zamów
sobie termin
14
dni
CENA:
2950 USD + bilet lotniczy ok. 4900 PLN

Karakorum HIGHWAY motocyklem PAKISTAN

MOTO TOUR HIMALAJE - KARAKORUM - HINDUKUSZ

Karakorum Highway Motocyklem - zapraszamy na wyjątkową podróż najsłynniejszą autostradą świata. To kolejna z naszego cyklu wypraw motocyklowych z Poza Trasą. Pozostałe z nich to motocyklowe podróże po Pamirze w Tadżykistanie i Kirgistanie oraz Himalajach w Nepalu.

Karakorum Highway Motocyklem to jedna z kilku naszych wypraw do Pakistanu. Tym razem jest to podróż motocyklem przez Karakorum Highway - wyjątkową i uważaną za jedną z najpiękniejszych górskich dróg świata. Karakorum Highway łączy Pakistan z Chinami i jest jedną z najwyżej położonych tras o utwardzonej nawierzchni. Podróż przez Karakorum Highway (KKH) to jedna z najciekawszych wypraw, jakich można doświadczyć, a dla osoby kochającej górskie widoki to prawdziwa przygoda. Powiada się, iż Karakorum Highway jest królową szos, a wszystkie inne trasy są jedynie jej namiastką. W trakcie podróży udamy się do miejsc znanych podróżnikom, ale także tam, gdzie inni nie docierają. Pakistan to dla osoby kochającej otwarte przestrzenie i górskie krajobrazy to fascynujący kraj. Niemal każdy tu podróżujący z pewnością potwierdzi, iż jest to jedno z najbardziej niezwykłych miejsc na Ziemi. Karakorum Highway KKH przecina pasmo Karakorum, wijąc się wzdłuż rzeki Indus, aż do na granicy pakistańsko-chińskiej. To tam na wysokości 4 693 m n.p.m. znajduje się Przełęcz Khunjerab, będąca kontrolnym punktem granicznym - to najwyższy punkt naszej podróży Karakorum Highway motocyklem. To miejsce wyjątkowo piękne ale i chłodne bo nawet w sierpniu może padać tu śnieg. 

Naszą podróż rozpoczniemy w stolicy Pakistanu - Islamabadziestąd wyruszymy samolotem do miasta Gilgit - stolicy górskiej prowincji Gilgit-Baltistan. Tutaj przesiądziemy się na motocykle i wyruszymy w fascynującą motocyklową podróż Karakorum Highway. Przejedziemy Karakorum Highway na całym pakistańskim odcinku, czyli od Islamabadu po Sust na granicy chińskiej. Zatrzymamy się między innymi w Gilgit, Hunzie, Przełęczy Khunjerab i Shandur, Dolinie Naltar i Shimshall oraz Chapursam. Zjedziemy także na boczne drogi bo są one jeszcze ciekawsze dla kochających wyprawy motocyklowe! Jest to jedna z niewielu wypraw, gdzie bez większego przygotowania kondycyjnego, pokonamy duży obszar górski i zobaczymy tak wiele fascynujących górskich widoków. Cała trasa jest wspaniałym miejscem do fotografii krajobrazowej oraz górskiej. Karakorum Highway zapewnia dostęp do pięciu z czternastu światowych ośmiotysięczników. Przy dobrej pogodzie w oddali można ujrzeć i sfotografować także lśniące lodowce, koronkowe śnieżne granie, mroczne wąwozy i nawisy skalne. Na znacznym jej odcinku widać niemal pionowe góry, które pną się do wysokości siedmiu tysięcy metrów, przekuwając zazwyczaj błękitne niebo. Podróż często odbywa się drogą wykutą między pionowymi ścianami dolin, po licznych mostach, ale także płaskowyżem, gdzie spotkać można, jaki oraz pola kwiatów i zbóż.

Motocykle 150 cc zawiozą nas na północ, wschód i zachód kraju, poprzez przełęcze gór Karakorum. Na całej trasie podróży będzie asystować nam samochód (jeep) wraz z mechanikiem i przewodnikiem, który pokieruje nas w najpiękniejsze miejsca centralnej Azji. Dla wielu są to najpiękniejsze miejsca na świecie! Oczywiście na wszystkie odcinki podróży mamy permity i wszystkie pozwolenia. Cała wyprawa jest bezpieczna. Na jej trasie, znajdują się liczne posterunki policji turystycznej.

Autor programu Łukasz Odzimek. Copyright © Poza Trasą Adventure.

Karakorum HIGHWAY motocyklem PAKISTAN - PROGRAM PODRÓŻY:

Dzień 1. 

Wylot z Warszawy do Islamabadu.

Dzień 2. PAKISTAN - Islamabad i Rawalpindi 

Przylot do stolicy kraju Islamabadu. Wizyta w meczecie Faisala. Zwiedzanie Rawalpindi. Wizyta na wielkich bazarach oraz wycieczka w okolice Islamabadu – wzgórza widokowe.

Dzień 3. Gilgit

Lot do Gilgit. Przelot nad szczytami Karakorum i Himalajów. Zwiedzanie miasta Gilgit, odbieramy motocykle i poznajemy okolice Gilgit. Pierwszy kontakt z Karakorum.

Karakorum Highway motocyklem

Dzień 4. Dolina Hunza

Wyjazd motocyklami w kierunku pięknego szczytu Rakaposzi. Nocleg w Karimabad na wysokości 2500 m n.p.m. Przejazd motocyklami około 110 km.

karakorum Highway motocyklem

Dzień 5.  Karimabad / Dolina Hunza / Wieczór – Passu / Suspension Bridge / Lodowiec Hoper

Hunza to górzysta dolina, położona na wysokości około 2500 m n.p.m. na północny- zachód od rzeki Hunza. Terytorium to ma około 7900 kilometrów kwadratowych, a jej głównym miastem jest Aliabad. Udamy się także do Baltit i Altit - osad ze spektakularnymi widokami na okoliczne góry. Hunza to dawne księstwo muzułmańskie, powstałe w XIV wieku w północno-wschodniej części dzisiejszego Kaszmiru. W 1889 roku przyjęło narzucony przez Brytyjczyków protektorat. W 1947 znalazł się w części Kaszmiru zajętej przez Pakistan, gdzie otrzymał status autonomicznego księstwa, a zostało ono zlikwidowane 25 września 1974. Ostatnim księciem był rządzący w latach 1946 – 1974 Mohammad Jamal Chan.

Kontynuujemy podróż na północ do miejscowości Gulmit oraz Jeziora Attabad zwanego Gojal Lake, powstałego w styczniu 2010 roku w wyniku potężnego osunięcia gruntu, który zablokował bieg rzeki Hunza. Tama, która powstała w wyniku osuwiska oraz jezioro zniszczyło na pewien czas Karakoram Highway, gdyż grubość i szerokość osuwiska wynosiła kilkaset metrów. Dalsza podróż do Passu, gdzie zbliżymy się do lodowca Passu oraz Batura. Wizyta na Suspension Bridge. Nocleg w Passu lub Gulmit gdzie zamieszkują Wachanie, którzy zamieszkują również tereny Afganistanu i Tadżykistanu. Dzisiejsza podróż należy do wyjątkowo atrakcyjnych, miejsca i krajobrazy zapierają dech w piersiach.

Dzień 6. Przełęcz Khunjerab

Podróż kontynuujemy do wysokości 4 880 m n.p.m. czyli Przełęczy Khunjerab będącej granicą pakistańsko-chińską. W okolicy żyją śnieżne pantery i owce marcopolo, które być może uda się nam spotkać w trakcie podróży. Nocleg w Passu na wysokości 2700 m n.p.m.

karakorum Pakistan

Dzień 7. Dolina Shimshall lub Dolina Chapursan 

Dziś wyjazd do jednych z najładniejszych dolin Pakistanu - Doliny Shimszal lub Doliny Chapursan (cel uzależniony jest od stanu i przejezdności drogi). Nocleg w dolinie.

Dzień 8. Passu / Dolina Naltar

Powrót do Passu i dalej Doliny Naltar. Dolina Naltar — perła rejonu Hunza. Nocleg w Naltar.

Karakorum Highway motocyklem

Dzień 9. Gilgit

Dojazd do Gilgit. Odpoczynek.

Dzień 10. Ghakuch

Wjeżdżamy w teren Hindukuszu, przejazd do miejscowości Ghakuch. Około 220 km.

Dzień 11.  Shandur Pass - Gupis

Hindukusz, nocleg w okolicy najwyżej położonego boiska polo na świecie w okolicy Shandur Pass - 3700 m n.p.m. Po drodze miasta Gupis i Phandur.

karakorum motocyklem

Dzień 12. Gilgit

Podróż powrotna do Gilgit, offroad okolicy Gilgit, Koniec podróży motocyklami.

Dzień 13. Gilgit 

Powrót do Islamabadu samolotem.

Dzień 14. Islamabad

Wylot do Warszawy. Przylot do Warszawy. Zakończenie moto wyprawy w północnym Pakistanie.

Uwaga - Program jest ramowy. Kolejność zwiedzania może ulec zmianie ze względów organizacyjnych oraz ze względu na lokalne uwarunkowania i panujące warunki atmosferyczne.

TRASA WYCIECZKI:

CENA: 2950USD

+ bilet lotniczy ok. 4900 PLN

Cena obejmuje:

 • Bilety lotnicze Warszawa - Islamabad - Warszawa ok. 4900 PLN  *Koszt do rozliczenia wg ceny zakupu
 • Noclegi w hotelach 3* (lokalna standaryzacja), hotelach klasy turystycznej w pokojach dwuosobowych oraz w obiektach Guest House (północ KKH)
 • Śniadania
 • Transport wraz z kierowcą zgodnie z programem
 • Bilet lotniczy Islamabad – Gilgit – Islamabad
 • Koszty wizy pakistańskiej i zaproszenia do wizy oraz wszelkie formalności administracyjne
 • Na całej trasie asystę przewodnika lokalnego
 • Motocykle 150 cc (innych, większych w całym Gilgit i północnym Pakistanie nie wypożyczy się)
 • Paliwo do motocykla (ok. 4 PLN/l)
 • Asystę jeepem za motocyklami (kierowca /mechanik). Jeep ma przyczepę i można też nim podróżować, jak ktoś się zmęczy
 • Bilety wstępu do miejsc wymienionych w programie w tym do fortów, muzeów
 • Wszelkie opłaty trekkingowe
 • Opłatę za wjazd do Parku Narodowego Khunjerab
 • Ubezpieczenie KL/NW podróżne (Koszty leczenia: 600.000 PLN )
 • Opłatę na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny

Cena nie obejmuje:

 • Kosztów testów PCR (o ile wymagane)
 • Kosztów wyżywienia poza śniadaniami (około 15 USD na dobę / osoba)
 • Zwyczajowych napiwków (ok. 80 USD)
 • Innych atrakcji fakultatywnych i innych wydatków osobistych

*Wycena na zamówienie dla grup

Karakorum HIGHWAY motocyklem PAKISTAN Na zdjęciach: