kontakt@pozatrasa.pl
+48 22 350 73 46

NEPAL MOTOCYKLEM
Dolny Mustang
Moto Tour lub JEEP TOUR
zamów
sobie termin
14
dni
CENA:
2950 USD + bilety lotnicze ok. 5500 PLN

NEPAL MOTOCYKLEM DOLNY MUSTANG

MOTO TOUR LUB JEEP TOUR

Nepal Motocyklem Dolny Mustang Moto Tour lub Jeep Tour to kolejna z naszych motocyklowych podróży moto z Poza Trasą. Pozostałe z nich to wyprawy motocyklowe po Pakistanie - Karakorum i Pamirze w Kirgistanie i TadżykistanieWspaniałą podróż wśród szczytów Himalajów - Nepal Motocyklem Królestwo Mustang  przygotowaliśmy w dwóch wariantach – motocyklem lub jeepem.

Podróż rozpoczniemy w Kathmandu. Zabytki Doliny Kathmandu wpisane zostały na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO. Zwiedzimy między innymi Stupę Syambhunath - architektoniczną wizytówkę Nepalu oraz jedno z najświętszych buddyjskich miejsc pielgrzymkowych w kraju. Kolejnymi miejscami na naszej trasie zwiedzania Kathmandu będą Plac Durban oraz hinduistyczna świątynia Pashupatinath, uważana za najświętszą świątynię Śiwy w Nepalu. W kolejnych dniach wyruszymy motocyklami w kierunku Dolnego Mustangu. Odwiedzimy Lumbini, jedno z czterech świętych miejsc buddyzmu, gdzie zgodnie z tradycją miał urodzić się Budda. Poznamy miasto Pokhara i jego okolice słynące z niesamowitych widoków na Himalaje. W nizinnym południowym obszarze Nepalu dotrzemy do Parku Narodowego Chitwan wpisanego na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO. Chitwan (Ćitwan) słynie z ochrony żyjących tu rzadko występujących nosorożców jednorogich, królewskich tygrysów bengalskich i krokodyli gawiala.

Mustang, położony na terytorium Nepalu to miejsca unikalne i tajemnicze. Mustang jako kraina ma słabo udokumentowaną historię. Pierwsze wzmianki pojawiły się w kronikach tybetańskich w VI wieku. Do 2008 roku, był on królestwem, po którym przemierzały karawany z dobrami kursujące między Tybetem a Indiami. Wielką tragedią regionu było zamknięcie granicy z Tybetem, gdyż mieszkańcom Mustangu kulturowo i geograficznie bliżej do Tybetu. Przez stulecia Mustang był wspólnym lennem Tybetu i Nepalu i po dziś zachował wszystko to, co znika już z chińskiego Tybetu. Tutejsze świątynie należą do najstarszych świątyń buddyjskich na świecie. Podczas naszej wyprawy Nepal Motocyklem Dolny Mustang zobaczymy starożytne klasztory oraz zabytkowe miasta żyjące niezmiennie tym samym rytmem od średniowiecza. W całym regionie mieszka około pięciu tysięcy ludzi. W większości w bardzo surowych i ubogich warunkach jednak ich życie jest niezwykle spokojnie i niespiesznie. Podczas spotkań z mieszkańcami dostrzec można autentyczną radość i otwartość wobec gości, co pobyt tu czyni szczególnie miłym. Do roku 1991 otoczony wysokimi szczytami Himalajów Mustang był kompletnie niedostępny dla turystów. Minęły lata drzwi Mustangu uchylono dla przyjezdnych dlatego dziś możemy już wyruszyć na wyprawę Nepal Motocyklem Dolny Mustang z Poza Trasą Adventure! Podczas podróży niemal dotkniemy Himalaje, bo w jej trakcie towarzyszyć będą nam panoramy na Dhaulagiri, wodospady, lodowce, Annapurnę i Kaligandaki. W czasie wyprawy po Nepalu i Dolnym Mustangu podziwiać będziemy zróżnicowane formacje skalne i robiący niesamowite wrażenie księżycowy krajobraz. Podróżować będziemy wzdłuż koryta świętej rzeki Khali Gandaki. W gorących źródłach w Tatopani będzie można zrelaksować się i zebrać siły na kolejne dni podróży. W Mustang gościć będziemy we wsiach Gurungów i Tamangów, poznamy ich tradycje, kulturę i życie codzienne. A kiedy tylko nadarzy się okazja, spędzimy niezapomniany wieczór pod gwiaździstym niebem w samym sercu Himalajów. Zatem pakujcie plecaki, zabierzcie prawo jazdy i ruszajmy w drogę. Zapraszamy na niezwykły przygodę - Nepal Motocyklem Dolny Mustang z Poza Trasą Adventure!

Autor programu Łukasz Odzimek. Copyright © Poza Trasą Adventure.

NEPAL MOTOCYKLEM DOLNY MUSTANG MOTO TOUR - PROGRAM PODRÓŻY:

Dzień 1. 

Wylot z Warszawy do Kathmandu w Nepalu.

Dzień 2. Kathmandu

Przylot do Kathmandu. Na lotnisku spotkanie grupy z angielskojęzycznym pilotem / przewodnikiem Poza Trasą Adventure w Nepalu. Transfer z lotniska do hotelu w Kathmandu. Czas wolny na odpoczynek po podróży, aklimatyzację, omówienie planu na kolejne dni i przygotowania do rozpoczęcia motowyprawy. Nocleg w hotelu w Kathmandu. Wysokość nad poziomem morza 1335 m.

Dzień 3. Kathmandu 

Po śniadaniu załatwiane będą formalności związane z pozwoleniami na wjazd do Mustangu. Następnie czas na zwiedzanie Doliny Kathmandu i okolic. Zabytki Doliny Kathmandu wpisane zostały na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO. Nocleg w hotelu w Kathmandu. W programie zwiedzania: 

- Stupa Syambhunath - architektoniczna wizytówka kraju i jednego z najświętszych buddyjskich miejsc pielgrzymkowych w Nepalu. Na stupie namalowane są oczy i brwi Buddy oraz symbol „jedności”. Stupa zwana jest potocznie Świątynią Małp, ponieważ jej okolice zamieszkują liczne stada tych zwierząt. W skład kompleksu wchodzi stupa, kilka świątyń i sanktuarium, klasztor tybetański, muzeum i biblioteka. Ze wzgórza na którym znajduje się Stupę Swayambhunath roztacza się przepiękny widok na miasto i całą Dolinę Katmandu. Nieodłącznym elementem tutejszego krajobrazu są powiewające na wietrze flagi modlitewne. Stupa ta jest jednym z najstarszych miejsc kultu religijnego w Nepalu, wpisana została na listę Światowego Dziedzictwa Kultury UNESCO w 1979 roku.

- Stupa Bouddhanath - druga co do wielkości stupa na świecie. Otoczona buddyjskimi klasztorami stanowi centrum społeczności tybetańskich emigrantów. Trudnią się oni tradycyjnym rzemiosłem, rękodziełem i handlem. 

- Hinduistyczna świątynia Pashupatinath, uważana za najświętszą świątynię Śiwy w Nepalu. Świątynia ma kształt stupy, usytuowana jest na brzegu rzeki Bagmati. Do świątyni mogą wejść jedynie wyznawcy hinduizmu. Odwiedzający, którzy nie są hinduistami, mogą obserwować świątynię oraz odbywające się w niej obrzędy i rytuały z drugiego brzegu rzeki. Obok świątyni znajduje się miejsce używane do kremacji zmarłych oraz duży plac, gdzie kupić można religijne pamiątki. 

- Plac Durban, którego sercem jest Pałac Królewski. Durban nazywany jest także placem Hanuman Dhoka Durbar. Z tego miejsca pierwsi królowie rządzili doliną Katmandu, tu przebiegał stary szlak między Chinami a Indiami. 

Dzień 4. Kathmandu / Bandipur

Po śniadaniu rozpoczniemy przejazd na odcinku Kathmandu - Bandipur. Trasa prowadzi wzdłuż rzeki Trishuli. Nocleg w Bandipur. Wysokość nad poziomem morza 1335 m - 1030 m / Trasa do pokonania - około 155 km / Długość przejazdu - około 4-5 godzin.

Dzień 5. Bandipur / Pokhara

Po śniadaniu rozpoczniemy przejazd na odcinku Bandipur - Pokhara. Po dotarciu do Pokhara zwiedzimy Muzeum Gór, linowy most wiszący oraz Stupę Pokoju. Następnie zakwaterowanie w hotelu. Czas wolny na odpoczynek i regenerację. Możliwy spacer w okolicy Jeziora Phewa, skąd roztacza się malowniczy widok na masywy Annapurny, Dhaulagiri i Manaslu. Nocleg Pokhara. Wysokość nad poziomem morza 1030 m - 900 m / Trasa do pokonania około 80 km / Długość przejazdu - około 2 godzin.

Dzień 6. Pokhara / Tatopani / Kalopani 

Po śniadaniu wyjazd do Kalopani. Na odcinku Pokhara - Sarankot - Beni przejazd dobrą drogą. Podczas trasy spektakularne panoramy górskich szczytów (Dhaulagiri, Annapurna i Fishtail). Trasa prowadzić będzie wzdłuż brzegów malowniczo położonej rzeki Kali Gandaki. Po drodze przepiękne panoramy górskie, wodospady i małe wioski z domami o tradycyjnej architekturze. Po dotarciu do Beni rozpocznie się przejazd ciężką drogą. W Tatopani zatrzymamy się na odpoczynek. Nazwa Tatopani oznacza "gorąca woda". Wioska słynie z gorących źródeł siarczanowych, można tu zażyć kapieli całego ciała lub stóp (wysoka temperatura). W wiosce będziemy mieli również okazje spotkania z mieszkańcami a także himalaistami wybierającymi się lub wracającymi z wyprawy z Annapurna (jesteśmy na głównym szlaku Annapurna). Następnie kontynuacja przejazdu do wioski Kalopani, która jest doskonałym punktem widokowym na górę Dhaulagiri, Tukuche i Annapurna. Po dotarciu na miejsce czas wolny na odpoczynek i regenerację. Nocleg w Kalopani. Wysokość nad poziomem morza 900 m - 2480 m / Trasa do pokonania około 125 km / Długość przejazdu - około 5-6 godzin.

Dzień 7. Kalopani / Muktinath / Kagbeni

Po śniadaniu wyjazd do Kagbeni. Na trasie podróży zatrzymamy się w miasteczku Muktinath (3800 m n.p.m.). Znajduje się tu Świątynia Muktinath, która wybudowana została najprawdopodobniej w XV wieku. Jest to święte miejsce pielgrzymek wyznawców hinduizmu i buddyzmu. W świątyni panuje niezwykła atmosfera. Niepowtarzalny klimat tworzą modlący się wierni, dymy i zapach kadzideł, rozbrzmiewające modlitwy, powiewające flagi modlitewne oraz sto osiem źródeł, w których dokonuje się rytualnych ablucji. Podobno, każdy kto zanurzy się w wodzie źródlanej dostąpi odpuszczenia grzechów. Kontynuacja przejazdu do Kagbeni. Wioska otoczona jest przez tarasy pól uprawnych i położona w dolinie rzeki Kali Gandaki. Kagbeni stanowi symboliczną granicę Górnego Mustangu z Nepalem. Kagbeni to brama do Królestwa Mustang. Po dotarciu na miejsce czas wolny na odpoczynek i regenerację. Nocleg w Kagbeni. Wysokość nad poziomem morza 2480 m - 3750 m / Trasa do pokonania około 60 km / Długość przejazdu - około 2 godzin.

Dzień 8. Kagbeni / Jomsom / Marpha / Tatopani

Po śniadaniu wyjazd w drogę powrotną do Tatopani via Jomsom i Marpha. Nocleg w Tatopani. Wysokość nad poziomem morza 3750 m - 1335 m / Trasa do pokonania około 70 km / Długość przejazdu około 3-4 godzin.

Dzień 9.  Tatopani / Pokhara

Po śniadaniu wyjazd w podróż powrotną do Pokhara. Po dotarciu na miejsce czas wolny na odpoczynek i regenerację. Nocleg w Pokhara. Wysokość nad poziomem morza 1335 m - 900 m / Trasa do pokonania około 100 km / Długość przejazdu - około 4-5 godzin.

Dzień 10. Pokhara / Lumbini

Po śniadaniu wyjazd do Lumbini, jednego z czterech świętych miejsc buddyzmu, gdzie zgodnie z tradycją miał urodzić się Budda. Po drodze miniemy miasto Tansen w regionie Palpa. Po dotarciu do Lumbini zwiedzimy świątynię Mayadevi, stojącą w miejscu gdzie królowa Maya miała zatrzymać się w podróży, aby odpocząć w cieniu drzewa i gdzie niespodziewanie urodziła syna - Buddę. Na kompleks składają się także pozostałości buddyjskich klasztorów z III wieku p.n.e. do V w.n.e. oraz buddyjskich stup z III w.p.n.e. do XV w.n.e., filar Aśoki (Ashoki) z czerwonego piaskowca pochodzący z III w. p.n.e. oraz święty staw, w którym Maia Devi miała kąpać się przed narodzinami Buddy. Nocleg w Lumbini. Wysokość nad poziomem morza 900m - 150m / Trasa do pokonania około 200 km / Długość przejazdu - około 5-6 godzin.

Dzień 11. Lumbini / Park Narodowy Chitwan (Park Narodowy Ćitwan)

Po śniadaniu wyjazd Parku Narodowego Ćitwan (Chitwan). Trasa prowadzi przez miejscowość Narayanghat oraz nizinny region Tarai w południowym Nepalu, znany z rozległych pól ryżowych. Park Narodowy Ćitwan (Chitwan) niegdyś był zwierzyńcem dla rodzin królewskich, władców Rany i ich gości. W 1973 stał się pierwszym chronionym obszarem Nepalu, a kilkanaście lat później znalazł się na Liście Światowego Dziedzictwa UNESCO. Park Narodowy Ćitwan (Chitwan) jest szczególnie znany z ochrony nosorożca jednorogiego, królewskiego tygrysa bengalskiego i krokodyla gawiala. W parku żyje największy na świecie ssak lądowy - dziki słoń, oraz najmniejszy - ryjówka karłowata. Wieczorem podziwiać będziemy zachód słońca na brzegu rzeki Ripti. Nocleg w Parku Narodowym Chitwan. Wysokość nad poziomem morza 150m-100m / Trasa do pokonania około 160 km / Długość przejazdu - około 5 godzin.

Dzień 12. Park Narodowy Chitwan (Park Narodowy Ćitwan) / Hetauda / Daman / Kulekhani / Kathmandu

Po śniadaniu wyjazd do Kathmandu. Po drodze miniemy miasto Hetauda, a następnie przejedziemy przez okolice Daman, które są jedną z najpiękniejszych atrakcji turystycznych w gminie Thaha w dystrykcie Makwanpur w środkowym Nepalu. Przy sprzyjających warunkach atmosferycznych będziemy mogli zobaczyć tu jeden z najpiękniejszych widoków na Himalaje, rozciągający się od Dhaulagiri na zachodzie aż po Mount Everest na wschodzie. Następnie udamy się w stronę Kulekhani. Po dotarciu do Kathmandu czas wolny na odpoczynek i regenerację. Nocleg w Katmandu. Wysokość nad poziomem morza 100m-1335m / Trasa do pokonania około 225 km / Długość przejazdu - około 7-8 godzin.

Dzień 13. Kathmandu

Po śniadaniu dzień wolny w Kathmandu. Czas wolny na odpoczynek, zakupy oraz dla chętnych fakultatywne masaże (dodatkowo płatne). Nocleg w hotelu w Kathmandu. Wysokość nad poziomem morza 1335 m.

Dzień 14. Wylot z Kathmandu

Transfer na lotnisko zgodnie z godzinami lotów. Na lotnisku pożegnanie grupy z lokalnym angielskojęzycznym pilotem / przewodnikiem Poza Trasą Adventure w Nepalu. Wylot do Warszawy. Przylot do Warszawy. 

Uwaga - Program jest ramowy. Kolejność zwiedzania może ulec zmianie ze względów organizacyjnych oraz ze względu na lokalne uwarunkowania i panujące warunki atmosferyczne.

TRASA WYCECZKI:

CENA: 2950USD

+ bilety lotnicze ok. 5500 PLN

Cena obejmuje:

 • Bilety lotnicze Warszawa - Kathmandu - Warszawa  ok. 5500 PLN  *Koszt do rozliczenia wg ceny zakupu
 • Noclegi w hotelach 3* (lokalna standaryzacja) , hotelach klasy turystycznej w pokojach dwuosobowych lub obiektach typu Guest House
 • Śniadania
 • Transfer z lotniska i transport prywatny na całej trasie zgodnie z programem
 • Opiekę polskiego pilota
 • Opiekę angielskojęzycznego nepalskiego przewodnika lokalnego - jeden na całą trasę
 • Koszty wizy do Nepalu (wiza 14-dniowa). Przy dłuższym pobycie w Nepalu dopłata do wizy około 25 USD.
 • Serwis mechanika na całej trasie
 • Motocykl przez 9 dni wraz z paliwem (Royal Englied, Pulsor lub FZ)
 • Jeep dla 2-5 osób
 • Pozwolenia i permity na wjazdy do miejsc gdzie są wymagane
 • Pozwolenie na wjazd na Obszar Chroniony Annapurna
 • Karta TIms
 • Pierwsza pomoc
 • Koszty organizacyjne w Polsce i na miejscu wyprawy
 • Wszystkie podatki w Nepalu i Mustangu
 • Usługi rezerwacji wiz i lotów
 • Informacyjny manual przedwyjazdowy
 • Na miejscu — mapy trasy
 • Ubezpieczenie KL/NW podróżne (Koszty leczenia: 600.000 PLN )
 • Składkę na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny

Cena nie obejmuje:

 • Kosztów testów PCR (o ile wymagane)
 • Kosztów wyżywienia poza śniadaniami (ok. 15 USD / dzień / osoba)
 • Kosztów jakichkolwiek uszkodzeń motocykla
 • Opłat za prysznic z gorąca woda (na terenie Mustangu są to extra opłaty)
 • Napojów alkoholowych i napojów do posiłków
 • Zwyczajowych napiwków (ok. 70 USD)
 • Innych atrakcji fakultatywnych i innych wydatków osobistych

Uwagi dodatkowe:

 1. Prosimy o zabranie ważnego polskiego prawa jazdy lub międzynarodowego prawa jazdy.
 2. Muktinath znajduje się na wysokości ok. 3800 m n.p.m.
 3. Sugerujemy zabranie ze sobą osobistego ubezpieczenia specjalnie na motocykle oraz ubezpieczenia medycznego.

*Wycena na zamówienie dla grup

NEPAL MOTOCYKLEM na zdjęciach