kontakt@pozatrasa.pl
+48 22 350 73 46

Nepal helikopterem Mount Everest BC i
Annapurna BC
Ponad Szczytami Himalajów
terminy X-IV
dla grup 3-5 os
9
dni
CENA:
Skontaktuj się z nami!

Nepal helikopterem ponad szczytami Himalajów

HELIKOPTER DO MOUNT EVEREST BC I ANNAPURNA BC

Nepal Helikopterem do Mount Everest BC i Annapurna BC Lot Ponad Szczytami Himalajów to wyjazd dla wszystkich kochających góry i górskie krajobrazy. Jeśli Twoim marzeniem jest stanąć na szczytach Himalajów, ale na dotarcie tam w tradycyjny sposób ciągle nie masz czasu lub z jakichś  powodów odkładasz to w nieskończoność, mamy dla Ciebie konkretne rozwiązanie - Nepal Helikopterem Ponad Szczytami Himalajów! Potrzebujesz tylko 9 dni, żeby zrealizować marzenia i przeżyć największą przygodę życia. Loty Nepal Helikopterem dają możliwość oglądania piękna Himalajów z niecodziennej perspektywy. W czasie postojów technicznych z punktów widokowych zobaczymy olśniewające górskie panoramy.

Pierwszy przelot helikopterem prowadzić będzie do bazy pod Mount Everest. Trasa ta uznawana jest za jedną z najciekawszych tras lotniczych na świecie. W Katmandu i jej okolicach zwiedzimy najważniejsze i najpiękniejsze zabytki. Podczas drugiego lotu helikopterem dotrzemy do bazy Annapurna. Lecąc mijać będziemy kilka najpiękniejszych szczytów Himalajów. W okolicy Annapurny zwiedzimy miasto Pokhara i jego okolice. Wybierzemy się też na lekki trekking do wioski Dhampus, która jest jednym z najlepszych punktów widokowych w Nepalu.

Podczas lotów helikopterem i przystanków w górach będziemy mieć do dyspozycji dodatkowy tlen w butlach a czas pobytu w wyższych partiach gór i bazach jest ściśle kontrolowany tak, aby podróż była całkowicie bezpieczna. Program Nepal Helikopterem Ponad Szczytami Himalajów z pewnością dostarczy niezwykłych emocji i przeżyć, które będą najpiękniejszą pamiątką z tej niezwykłej wyprawy. Zapraszamy Nepal Helikopterem Ponad Szczytami Himalajów!

Autor programu Łukasz Odzimek. Copyright © Poza Trasą Adventure.

Nepal helikopterem

Nepal helikopterem ponad szczytami Himalajów - PROGRAM PODRÓŻY:

Dzień 1. 

Wylot z Warszawy do Kathmandu.

Dzień 2. Kathmandu

Przylot do Kathmandu. Na lotnisku spotkanie z angielskojęzycznym pilotem / przewodnikiem Poza Trasą Adventure w Nepalu. Przewodnik będzie oczekiwał z tabliczką oznakowaną naszym logo Poza Trasą Adventure. Po dopełnieniu formalności, transfer do hotelu i zakwaterowanie. W zależności od godziny przylotu - czas wolny na odpoczynek po podróży i późno popołudniowy spacer po Kathmandu. Wieczorem możliwa powitalna kolacja z lokalną tradycyjną muzyką. Nocleg w hotelu lub w Klasztorze Benchen w Kathmandu. 

Kathmandu

Dzień 3. Kathmandu - Helikopter Mount Everest BC

Dziś wyruszamy helikopterem do bazy pod Mount Everest. Podczas lotu zobaczymy okolicę wokół najwyższej góry świata. Taka forma zwiedzania Himalajów dostarcza niezwykłych emocji i pozwala na podziwianie zielonych wzgórz oraz wysokich ośnieżonych gór z niezwykłej perspektywy. Istnieje również możliwość lądowania w punkcie widokowym Kalapatthar. Najlepszymi miesiącami na loty są: marzec, kwiecień, maj, październik oraz listopad.

Nepal helikopterem

Plan podróży:
Faza 1: Kathmandu - Lukla (tankowanie) - Czas lotu 45 minut. Pobyt na ziemi około 5 minut.
Faza 2: Lukla - obóz bazowy Everest (Kalapatthar) - Czas lotu 25 minut. Pobyt na ziemi około 7-10 minut.
Faza 3: Obóz bazowy Everest (Kalapatthar) - Syangboche - Czas lotu 15 minut. Pobyt na ziemi około 30 minut.
Faza 4: Syangboche - Lukla - Katmandu - Czas lotu 1 godzina 10 minut.
Całkowity czas podróży: około. 3,5 godz.

Uwaga: Dłuższe pobyty mogłyby być zagrożeniem dla zdrowia i życia ze względu na znaczną wysokość i brak aklimatyzacji. W śmigłowcu dostępny jest tlen do oddychania. Nocleg w Katmandu.

Nepal helikopterem

Dzień 4. Kathmandu / Bhaktapur / Kathmandu

Po śniadaniu rozpoczniemy zwiedzanie okolic Kathmandu. Wyjazd do najstarszego miasta Nepalu - Bhaktapur. Miasto między XII a XV wiekiem był stolicą Nepalu. Bhaktapur w większości zamieszkałe jest przez wyznawców hinduizmu - Newarów. Spacer po Bhaktapur podczas którego obejrzymy z zewnątrz 55-okienny Pałac Królewski oraz między innymi Złotą Bramę, najstarszy plac Dattatreya, świątynię Njatapola, manufakturę wytwarzającą papier. Następnie podróż powrotna do Kathmandu. Po dotarciu na miejsce rozpoczniemy zwiedzanie Katmandu. W pierwszej kolejności obejrzymy hinduistyczną Świątynię Pashupatinath, uważaną za najświętszą świątynię Śiwy w Nepalu. Świątynia ma kształt stupy, usytuowana jest na brzegu rzeki Bagmati. Do świątyni wejść mogą jedynie wyznawcy hinduizmu. Odwiedzający, którzy nie są hinduistami, świątynię a także odbywające się w niej obrzędy i rytuały, obserwować mogą z drugiego brzegu rzeki. Obok świątyni znajduje się miejsce używane do kremacji zmarłych oraz duży plac, gdzie kupić można religijne pamiątki. Kolejnym punktem będzie Stupya Bouddhanath. Jest to największa stupa w Azji. Otoczona buddyjskimi klasztorami stanowi centrum społeczności emigrantów tybetańskich. Tybetańczycy zaczęli osiedlać się tu od 1959 roku, kiedy to Tybet stał się częścią Chin. Trudnią się oni tradycyjnym rzemiosłem, rękodziełem i handlem. Powrót do hotelu lub Klasztoru Benchen. Czas wolny na odpoczynek. Nocleg w Katmandu.

Bhaktapur Nepal Bhutan Nepal 2022

Dzień 5. Kathmandu / Pokhara 

Po śniadaniu wyjazd z Kathmandu do Pokhara. Przejazd samochodem - prywatny transport dla grupy. Odległość między miastami wynosi około 200 km. Przejazd samochodem potrwa około 7 godzin  + postoje na odpoczynek i zdjęcia. Podróż wzdłuż brzegów potężnych rzek Trisuli i Prithvi Hwy. Mijać będziemy wiele mostów wiszących, łączących brzegi rzeki. Po drodze przepiękne panoramy górskich szczytów i pól ryżowych, wodospady oraz malowniczo położone wioski. Na trasie zatrzymamy się przy hinduistycznych świątyniach Gorkha i Manakamana. Kontynuacją podróży do Pokhara. Po dotarciu na miejsce zakwaterowanie w hotelu. Czas wolny na odpoczynek lub spacer wzdłuż brzegów Jeziora Phewa, skąd roztacza się malowniczy widok na masywy Annapurny, Dhaulagiri i Manaslu. Wieczorem obejrzeć można tu ceremonię Ganga Aarti. Powrót do hotelu. Nocleg w hotelu w Pokhara.

Pokhara

Dzień 6. Pokhara - Helikopter Annapurna BC

Dziś wyruszmy na Annapurnę. Lot helikopterem jest najprostszym i najszybszym sposobem na dotarcie do Annapurna Base Camp. Po drodze czekają nas niezapomniane widoki. Mijać będziemy kilka najpiękniejszych szczytów Himalajów, Mt. Fishtail, Mt. Annapurna, Mt Annapurna II i Mt Dhaulagiri.

Trasa z Pokhara: Lecąc w kierunku północnym, udajemy się prosto do masywu Annapurna. Przelatujemy nad szlakiem trekkingowym Base Camp i  docieramy do obozu bazowego. Pobyt w bazie na Annapurnie trwać będzie między 10 a 15 minut. Dłuższy pobyt mógłby być zagrożeniem dla zdrowia i życia ze względu na znaczną wysokość i brak aklimatyzacji. W bazie wypijemy herbatę (w zależności od warunków). W śmigłowcu dostępny jest tlen do oddychania. Cała wycieczka trwać będzie około 1,5 godziny. Lot rozpoczyna się i kończy w Pokhara. 

Plan podróży: 08:00 Wylot z lotniska Pokhara do Annapurna Base Camp / 08:30 Lądowanie w obozie na Annapurna BC / 09:00 Wylot do Pokhara / 09:30 Powrót do Pokhara (Uwaga: Dłuższe pobyty mogłyby być zagrożeniem dla zdrowia i życia ze względu na znaczną wysokość i brak aklimatyzacji. W śmigłowcu dostępny jest tlen do oddychania.)

Następnie powrót do Pokhara. Czas wolny na odpoczynek i zwiedzanie Pokhara. Nocleg w hotelu w Pokhara.

Dzień 7. Pokhara / Phedi / Trekking do wioski Dhampus

Po śniadaniu wyjazd w rejon Phedi. Trasa Pokhara - Phedi to około 20 km. Po darciu do Phedi rozpoczniemy trekking do wioski Dhampurs. Trekking potrwa około 3 godzin. Do pokonania około 3 km. Wioska Dhampus położona jest na północ od Doliny Pokhara. Wędrówka do Dhampus oferuje niesamowite krajobrazy i widoki na góry oraz przepiękną przyrodę. Dhampus jest jednym z najlepszych punktów widokowych Nepalu. Z wioski roztaczają się widoki na złote tarasy pól ryżowych i spektakularne góry. Wspaniałe widoki na pasmo górskie Annapurna Himalayan oraz górę Machhapuchhare znaną jako góra Fishtail, ponieważ kształtem przypomina rybi ogon (6991 m n.p.m.). Po natarciu do Dhampus czas wolny na odpoczynek i relaks. Zakwaterowanie obiekcie typu guesthouse. Nocleg w wiosce Dhampus. Phedi położone jest na wysokości około 1100 m n.p.m. Dhampus położone jest na wysokości około 1650 m n.p.m. 

Trekking w Nepalu

Dzień 8. Dhampus / Trekking do wioski Kande / Pokhara / Kathmandu

Wczesna pobudka i obserwacja wschodu słońca nad Himalajami. Niesamowite niezapomniane widoki najwyższych gór świata. Następnie powrót na śniadanie, po którym rozpoczniemy trekking do wioski Kande. Do pokonania około 2 km. Czas trwania trekking do 2 godzin. Z wioski Kande podróż powrotna do Pokhara. Po dodarciu do Pokhara czas wolny na odpoczynek i zakupy. Popołudniu transfer na lotnisko zgodnie z rozkładem lotów. Wylot do Kathmandu. Podczas lotu przy sprzyjających warunkach atmosferycznych spektakularne krajobrazy Himalajów. Po przylocie do Kathmandu transfer do hotelu i zakwaterowanie. Czas wolny na odpoczynek i spacery w dzielnicy Thamel. Nocleg w hotelu w Kathmandu.

nepal helikopterem

Dzień 9. Kathmandu

Po śniadaniu transfer na lotnisko zgodnie z godzinami lotów. Na lotnisku pożegnanie z lokalnym pilotem / przewodnikiem Poza Trasą Adventure w Nepalu. Wylot z Kathmandu do Warszawy. Przylot do Warszawy. 

Uwaga - Program jest ramowy. Kolejność zwiedzania może ulec zmianie ze względów organizacyjnych oraz ze względu na lokalne uwarunkowania i panujące warunki atmosferyczne.

CENA:

Skontaktuj się z nami!

Cena obejmuje:

 • Noclegi hotel 3* (lokalna standaryzacja) lub w Klasztorze Benchen w Katmandu w pokoju dwuosobowym
 • Noclegi hotel 3* (lokalna standaryzacja) w Pokhara w pokoju dwuosobowym
 • Nocleg w obiekcie typu Guesthouse w wiosce Dhampus w pokoju dwuosobowym
 • Śniadania
 • Bilety lotnicze na lot wewnętrzny Pokhara - Katmandu 
 • Transfery i transport prywatnym samochodem zgodnie z opisem w programie
 • Helikopter Mount Everest BC
 • Helikopter Annapurna BC
 • Zwiedzanie i trekkingi zgodnie z programem
 • Permity na treking i wjazdy do miejsc gdzie są wymagane
 • Permity Everest conservation area
 • Koszty organizacyjne w Polsce i na miejscu wyprawy
 • Opiekę angielskojęzycznego lokalnego przewodnika nepalskiego
 • Ubezpieczenie KL/NW podróżne (Koszty leczenia: 600.000 PLN )
 • Składkę na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny

Cena nie obejmuje:

 • Kosztów testów PCR (o ile wymagane)
 • Kosztów wizy do Nepalu (ok. 25 USD)
 • Kosztów wyżywienia poza śniadaniami (ok. 10 USD za posiłek / osoba)
 • Napojów do posiłków oraz podczas trekkingów
 • Zwyczajowych napiwków (ok. 50 USD)
 • Innych atrakcji fakultatywnych i innych wydatków osobistych

*Kalkulacja ceny na zamówienie dla grup (min. 3 osoby) z lokalnym angielskojęzycznym pilotem lub z udziałem polskojęzycznego pilota

*Odpowiednie pogodowo miesiące na loty helikopterem to luty, marzec, kwiecień, październik, listopad oraz grudzień. 

Nepal helikopterem ponad szczytami Himalajów NA ZDJĘCIACH