fbpx

kontakt@pozatrasa.pl
+48 22 350 73 46

Nepal helikopterem
Ponad Szczytami Himalajów
18.10.2023-
26.10.2023
zamów
sobie termin
9
dni
CENA:
3490 USD + bilety lotnicze ok. PLN (kalkulacja grupa 4 osoby)

Nepal helikopterem ponad szczytami Himalajów

HELIKOPTER DO MOUNT EVEREST BC

Nepal Helikopterem Ponad Szczytami Himalajów to wyjazd dla wszystkich kochających góry i górskie krajobrazy. Jeśli Twoim marzeniem jest stanąć na szczytach Himalajów, ale na dotarcie tam w tradycyjny sposób ciągle nie masz czasu lub z jakichś  powodów odkładasz to w nieskończoność, mamy dla Ciebie konkretne rozwiązanie - Nepal Helikopterem Ponad Szczytami Himalajów! Potrzebujesz tylko 9 dni, żeby zrealizować marzenia i przeżyć największą przygodę życia. Loty Nepal Helikopterem dają możliwość oglądania piękna Himalajów z niecodziennej perspektywy. W czasie postojów technicznych zobaczymy malowniczo usytuowane wioski leżące w Himalajach i punkty widokowe z olśniewającymi górskimi panoramami.

Przelot helikopterem prowadzić będzie do bazy pod Mount Everest. Trasa ta uznawana jest za jedną z najciekawszych tras lotniczych na świecie. Lecąc, mijać będziemy kilka najpiękniejszych szczytów Himalajów. W Katmandu i jej okolicach obejrzymy najważniejsze i najpiękniejsze zabytki. W okolicy Annapurna zwiedzimy miasto Pokhara i jego okolice. Wybierzemy się też na lekki trekking do wioski Dhampus, która jest jednym z najlepszych punktów widokowych w Nepalu.

Podczas lotów helikopterem i przystanków w górach będziemy mieć do dyspozycji dodatkowy tlen w butlach a czas pobytu w wyższych partiach gór i bazach jest ściśle kontrolowany tak, aby podróż była całkowicie bezpieczna. Program Nepal Helikopterem Ponad Szczytami Himalajów z pewnością dostarczy niezwykłych emocji i przeżyć, które będą najpiękniejszą pamiątką z tej niezwykłej wyprawy. Zapraszamy Nepal Helikopterem Ponad Szczytami Himalajów!

Autor programu Łukasz Odzimek. Copyright © Poza Trasą Adventure.

Nepal helikopterem

Nepal helikopterem ponad szczytami Himalajów - PROGRAM PODRÓŻY:

Dzień 1. 

Wylot z Warszawy do Kathmandu.

Dzień 2. Kathmandu

Przylot do Kathmandu. Na lotnisku spotkanie z angielskojęzycznym pilotem / przewodnikiem Poza Trasą Adventure w Nepalu. Przewodnik będzie oczekiwał z tabliczką oznakowaną naszym logo Poza Trasą Adventure. Po dopełnieniu formalności, transfer do hotelu i zakwaterowanie. W zależności od godziny przylotu - czas wolny na odpoczynek po podróży i późno popołudniowy spacer po Kathmandu. Wieczorem możliwa powitalna kolacja z lokalną tradycyjną muzyką. Nocleg w hotelu w Kathmandu. 

Kathmandu

Dzień 3. Kathmandu - Helikopter Mount Everest BC

Dziś wyruszamy helikopterem do bazy pod Mount Everest. Podczas lotu zobaczymy okolicę wokół najwyższej góry świata. Taka forma zwiedzania Himalajów dostarcza niezwykłych emocji i pozwala na podziwianie zielonych wzgórz oraz wysokich ośnieżonych gór z niezwykłej perspektywy. Istnieje również możliwość lądowania w punkcie widokowym Kalapatthar. Najlepszymi miesiącami na loty są: marzec, kwiecień, maj, październik oraz listopad.

Nepal helikopterem

Plan podróży:
Faza 1: Kathmandu - Lukla (tankowanie) - Czas lotu 45 minut. Pobyt na ziemi około 5 minut.
Faza 2: Lukla - obóz bazowy Everest (Kalapatthar) - Czas lotu 25 minut. Pobyt na ziemi około 7-10 minut.
Faza 3: Obóz bazowy Everest (Kalapatthar) - Syangboche - Czas lotu 15 minut. Pobyt na ziemi około 30 minut.
Faza 4: Syangboche - Lukla - Katmandu - Czas lotu 1 godzina 10 minut.
Całkowity czas podróży: około. 3,5 godz.

Uwaga: Dłuższe pobyty mogłyby być zagrożeniem dla zdrowia i życia ze względu na znaczną wysokość i brak aklimatyzacji. W śmigłowcu dostępny jest tlen do oddychania. Nocleg w Katmandu.

Nepal helikopterem

Dzień 4. Kathmandu 

Po śniadaniu rozpoczniemy zwiedzanie Katmandu. W pierwszej kolejności obejrzymy jedną z architektonicznych wizytówek kraju i jedno z najświętszych buddyjskich miejsc pielgrzymkowych w Nepalu - Stupę Swayambhunath. Stupa ta jest jednym z najstarszych miejsc kultu religijnego w Nepalu, wpisana została na listę Światowego Dziedzictwa Kultury UNESCO w 1979 roku. Na stupie namalowane są oczy i brwi Buddy oraz symbol „jedności”. Stupa zwana jest potocznie Świątynią Małp, ponieważ jej okolice zamieszkują liczne stada tych zwierząt. W skład kompleksu wchodzi stupa, kilka świątyń i sanktuarium, klasztor tybetański, muzeum i biblioteka. Ze wzgórza na którym znajduje się Stupę Swayambhunath roztacza się przepiękny widok na miasto i całą Dolinę Katmandu. Nieodłącznym elementem tutejszego krajobrazu są powiewające na wietrze flagi modlitewne. Następnie przejazd do Patan, które nazywane jest także Miastem Światła. Obejrzymy tu Plac Durban, którego sercem jest Pałac Królewski. Durban nazywany jest także placem Hanuman Dhoka Durbar. Z tego miejsca pierwsi królowie rządzili doliną Katmandu. Tu przebiegał stary szlak między Chinami a Indiami. Następnie spacer w kierunku hinduistycznej Świątyni Pashupatinath, uważanej za najświętszą świątynię Śiwy w Nepalu. Świątynia ma kształt stupy, usytuowana jest na brzegu rzeki Bagmati. Do świątyni wejść mogą jedynie wyznawcy hinduizmu. Odwiedzający, którzy nie są hinduistami, świątynię a także odbywające się w niej obrzędy i rytuały, obserwować mogą z drugiego brzegu rzeki. Obok świątyni znajduje się miejsce używane do kremacji zmarłych oraz duży plac, gdzie kupić można religijne pamiątki. Kolejnym punktem będzie Stupya Bouddhanath. Jest to największa stupa w Azji. Otoczona buddyjskimi klasztorami stanowi centrum społeczności emigrantów tybetańskich. Tybetańczycy zaczęli osiedlać się tu od 1959 roku, kiedy to Tybet stał się częścią Chin. Trudnią się oni tradycyjnym rzemiosłem, rękodziełem i handlem. Powrót do hotelu. Czas wolny na odpoczynek. Nocleg w hotelu w Kathmandu. 

nepal kathmandu

Dzień 5. Kathmandu / Pokhara 

Po śniadaniu wyjazd z Kathmandu do Pokhara. Przejazd samochodem - prywatny transport dla grupy. Odległość między miastami wynosi około 200 km. Przejazd samochodem potrwa około 7 godzin  + postoje na odpoczynek i zdjęcia. Podróż wzdłuż brzegów potężnych rzek Trisuli i Prithvi Hwy. Mijać będziemy wiele mostów wiszących, łączących brzegi rzeki. Po drodze przepiękne panoramy górskich szczytów i pól ryżowych, wodospady oraz malowniczo położone wioski. Na trasie zatrzymamy się przy hinduistycznych świątyniach Gorkha i Manakamana. Kontynuacją podróży do Pokhara. Po dotarciu na miejsce zakwaterowanie w hotelu. Czas wolny na odpoczynek lub spacer wzdłuż brzegów Jeziora Phewa, skąd roztacza się malowniczy widok na masywy Annapurny, Dhaulagiri i Manaslu. Wieczorem obejrzeć można tu ceremonię Ganga Aarti. Powrót do hotelu. Nocleg w hotelu w Pokhara.

Pokhara

Dzień 6. Pokhara / Phedi / Trekking do wioski Dhampus

Po śniadaniu wyjazd w rejon Phedi. Trasa Pokhara - Phedi to około 20 km. Po darciu do Phedi rozpoczniemy trekking do wioski Dhampurs. Trekking potrwa około 3 godzin. Do pokonania około 3 km. Wioska Dhampus położona jest na północ od Doliny Pokhara. Wędrówka do Dhampus oferuje niesamowite krajobrazy i widoki na góry oraz przepiękną przyrodę. Dhampus jest jednym z najlepszych punktów widokowych Nepalu. Z wioski roztaczają się widoki na złote tarasy pól ryżowych i spektakularne góry. Wspaniałe widoki na pasmo górskie Annapurna Himalayan oraz górę Machhapuchhare znaną jako góra Fishtail, ponieważ kształtem przypomina rybi ogon (6991 m n.p.m.). Po natarciu do Dhampus czas wolny na odpoczynek i relaks. Zakwaterowanie obiekcie typu guesthouse. Nocleg w wiosce Dhampus.

Phedi położone jest na wysokości około 1100 m n.p.m. Dhampus położone jest na wysokości około 1650 m n.p.m. 

Dzień 7. Dhampus / Trekking do wioski Kande / Pokhara

Wczesna pobudka i obserwacja wschodu słońca nad Himalajami. Niesamowite niezapomniane widoki najwyższych gór śwoata. Następnie powrót na śniadanie, po którym rozpoczniemy trekking do wioski Kande. Do pokonania około 2 km. Czas trwania trekking do 2 godzin.  Z wioski Kande podróż powrotna do Pokhara. Po dodarciu do Pokhara zakwaterowanie w hotelu. Czas wolny na odpoczynek. Popołudniu rozpoczniemy zwiedzanie miasta i Doliny Pokhara. Spacer po Pokhara, podczas którego obejrzymy największe atrakcje miasta. Możliwość zwiedzenia m.in. Muzeum Alpinizmu oraz wycieczki łódką po Jeziorze Phewa. Następnie udamy się do wodospadu Devi. Wodospad Devi to miejsce, gdzie wody uchodzące z Jeziora Phewa nagle znikają pod ziemią. Jest to jedno z najbardziej popularnych miejsc odwiedzanych przez turystów w Nepalu. W pobliżu wodospadu znajduje się wioska tybetańska. W jej pobliżu znajdują się stoiska, gdzie kupić można wyroby tybetańskich rzemieślników. Następnie wycieczka do Jaskini Gupteshowr. Jest to najsłynniejsza jaskinia w Nepalu, będąca również podziemną świątynią Śiwy. W głównej jaskini znajdują się dwie komory z kilkoma kapliczkami, największa z ich poświęcona jest Śiwie. Do jaskini wpada piękny wodospad, który zamienia się w podwodną rzekę. Wewnątrz zobaczyć można ciekawe formy stalagmitów i stalaktytów. Jaskinia jest częściowo oświetlona. Powrót do hotelu. Czas wolny na odpoczynek. Nocleg w hotelu w Pokhara.

Dzień 8. Pokhara - Kathmandu

Po śniadaniu transfer na lotnisko w Pokhara zgodnie z rozkładem lotów. Wylot do Kathmandu. Lot potrwa około 30 minut. Podczas lotu przy sprzyjających warunkach atmosferycznych spektakularne krajobrazy Himalajów. Po przylocie do Kathmandu transfer do hotelu i zakwaterowanie. Popołudniu czas wolny w Kathmandu. Kontynuacja zwiedzania, czas wolny na zakupy lub możliwa fakultatywna terapia dźwiękami mis tybetańskich lub masaże - dodatkowo płatne. Nocleg w hotelu w Kathmandu.

nepal helikopterem

Dzień 9. Kathmandu

Wczesne śniadanie. Transfer na lotnisko zgodnie z godzinami lotów. Na lotnisku pożegnanie z lokalnym pilotem / przewodnikiem Poza Trasą Adventure w Nepalu. Wylot z Kathmandu do Warszawy. Przylot do Warszawy.

TRASA WYCIECZKI:

CENA: 3490USD

+ bilety lotnicze ok. PLN (kalkulacja grupa 4 osoby)

Cena obejmuje:

 • Noclegi hotel 3* w Katmandu w pokoju dwuosobowym typu twin (4 noce)
 • Noclegi hotel 3* w Pokhara w pokoju dwuosobowym typu twin (2 noce)
 • Nocleg w obiekcie typu Guesthouse w wiosce Dhampus w pokoju dwuosobowym (1 noc)
 • Śniadania
 • Bilety lotnicze na lot wewnętrzny Pokhara - Katmandu 
 • Transfery i transport prywatnym samochodem zgodnie z opisem w programie
 • Helikopter Mount Everest BC
 • Zwiedzanie i trekkingi zgodnie z programem
 • Permity na treking i wjazdy do miejsc gdzie są wymagane
 • Permity Everest conservation area
 • Koszty organizacyjne w Polsce i na miejscu wyprawy
 • Koszty zaproszenia oraz wizy do Nepalu (ok. 25 USD)
 • Opiekę angielskojęzycznego lokalnego przewodnika nepalskiego
 • Ubezpieczenie KL/NW podróżne (Koszty leczenia: 600.000 PLN )
 • Składkę na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny

Cena nie obejmuje:

 • Kosztów testów PCR (o ile wymagane)
 • Kosztów wyżywienia poza śniadaniami (ok. 10 USD za posiłek / osoba)
 • Napojów do posiłków oraz podczas trekkingów
 • Zwyczajowych napiwków (ok. 70 USD)
 • Innych atrakcji fakultatywnych i innych wydatków osobistych

*Kalkulacja ceny dla grupy 4-osobowej z lokalnym angielskojęzycznym pilotem (bez udziału polskojęzycznego pilota). Cena dla innych konfiguracji na zamówienie.

Nepal helikopterem ponad szczytami Himalajów NA ZDJĘCIACH