fbpx

kontakt@pozatrasa.pl
+48 22 350 73 46

Nepal Wycieczka Szlakiem Nepalskich Klasztorów
11.02.2023-25.02.2023
potw /pil ang
05.11.2023-
19.11.2023
15
dni
CENA:
2150 USD + bilety lotnicze ok. 3800 PLN

Nepal wyCIECZKA szlakiem klasztorów

ZWIEDZANIE TREKKINGI MEDYTACJE Z MNICHAMI JOGA I TERAPIA DŹWIĘKIEM

Nepal Wycieczka Szlakiem Klasztorów to fascynująca podróż łącząca zwiedzanie najciekawszych zabytków kraju, wizyty w klasztorach, medytacje z mnichami, zajęcia terapii dźwiękiem mis tybetańskich i lekkie trekkingi. Nepal kojarzy się przede wszystkim  z ośnieżonymi szczytami najwyższych gór świata - Himalajów, jednak kraj ten to również niesamowite bogactwo kulturowe, niezwykle interesująca architektura i sztuka, wielowiekowe świątynie i wreszcie miejsce narodzin Buddy. Jest to miejsce uduchowione i mistyczny a tę szczególną atmosferę i energię wyczuwa się tu na ulicach i w powietrzu. Nepal przyciąga z całego świata ludzi, którzy poszukują sensu życia, duchowego oświecenia i drogi do wewnętrznej równowagi. Najważniejszą religią jest tu Hinduizm, ale dla tutejszej kultury i tradycji bardzo istotny jest również Buddyzm. Z obiema religiami związane są miejsca, które chcemy pokazać Wam podczas podróży Nepal Wycieczka Szlakiem Klasztorów. Nasza wycieczka Nepal oprócz kontaktu z krajem i jego niezwykłymi mieszkańcami pozwoli zrozumieć istotę jego kultury, tradycji i właśnie duchowości. W czasie wycieczki odwiedzimy liczne klasztory, będziemy medytować wspólnie z mnichami poszukując tego, co najważniejsze w życiu.  Poddamy się też słynnej terapii misami tybetańskimi. Ich dźwięki pomogą nam się odprężyć, pozbyć stresu i jego efektów. W czasie tych kilkunastu niezapomnianych dni pokażemy Wam również piękno tutejszej przyrody, fantastyczne krajobrazy i bajkowo usytuowane miasteczka. Zapraszamy na wyjazd Nepal Wycieczka Szlakiem Klasztorów!

Autor programu Łukasz Odzimek. Copyright © Poza Trasą Adventure.

Nepal wyCIECZKA szlakiem klasztorów - PROGRAM PODRÓŻY:

Dzień 1.

Wylot z Warszawy lub Berlina do Kathmandu. Spotkanie grupy z pilotem Poza Trasą Adventure na lotnisku na trzy godziny przed planowanym wylotem

Dzień 2. Kathmandu

Przylot do Kathmandu. Na lotnisku spotkanie grupy z angielskojęzycznym pilotem / przewodnikiem Poza Trasą Adventure w Nepalu. Transfer z lotniska do Klasztoru Bencien. Czas wolny na odpoczynek po podróży i aklimatyzację. Wieczorem spacer na wzgórze, gdzie obejrzymy jedną z architektonicznych wizytówek kraju i jedno z najświętszych buddyjskich miejsc pielgrzymkowych w Nepalu - Stupę Swayambhunath. Stupa ta jest jednym z najstarszych miejsc kultu religijnego w Nepalu, wpisana została na listę Światowego Dziedzictwa Kultury UNESCO w 1979 roku. Na stupie namalowane są oczy i brwi Buddy oraz symbol „jedności”. Zwana jest ona potocznie świątynią małp, ponieważ jej okolice zamieszkują liczne stada tych zwierząt. W skład kompleksu wchodzi stupa, kilka świątyń i sanktuarium, klasztor tybetański, muzeum i biblioteka. Ze wzgórza na którym znajduje się Stupę Swayambhunath roztacza się przepiękny widok na miasto i całą Dolinę Katmandu. Nieodłącznym elementem tutejszego krajobrazu są powiewające na wietrze flagi modlitewne. Nocleg w pensjonacie w Kathmandu.

Nepal Wycieczka

 Dzień 3. Kathmandu - Zwiedzanie i terapia misami tybetańskimi lub joga 

Wczesnym rankiem zajęcia zajęcia jogi lub terapii uzdrawiania dźwiękiem mis tybetańskich. Czas trwania zajęć około półtorej godziny. Następnie śniadanie po którym rozpoczniemy zwiedzanie Kathmandu. Pierwszym punktem będzie Stupa Bouddhanath. Jest to druga co do wielkości stupa na świecie. Otoczona buddyjskimi klasztorami stanowi centrum społeczności emigrantów tybetańskich. Trudnią się oni tradycyjnym rzemiosłem, rękodziełem i handlem. Następnie spacer w kierunku hinduistycznej Świątyni Pashupatinath, uważanej za najświętszą świątynię Śiwy w Nepalu. Świątynia ma kształt stupy, usytuowana jest na brzegu rzeki Bagmati. Do świątyni wejść mogą jedynie wyznawcy hinduizmu. Odwiedzający, którzy nie są hinduistami, świątynię a także odbywające się w niej obrzędy i rytuały, obserwować mogą z drugiego brzegu rzeki. Obok świątyni znajduje się miejsce używane do kremacji zmarłych oraz duży plac, gdzie kupić można religijne pamiątki. Nocleg w pensjonacie w Kathmandu.  

nepal szlakiem klasztorów

Dzień 4. Kathmandu - Zwiedzanie i terapia misami tybetańskimi lub joga / Patan

Dzień rozpoczniemy już wczesnym rankiem od terapii uzdrawiania dźwiękiem lub zajęć jogi. Po śniadaniu wyjazd do Patan, które nazywane jest także Miastem Światła. Zwiedzimy tu Plac Durban i jego serce, którym jest Pałac Królewski. Obejrzymy też hinduistyczną świątynię Kasthamandap, która jak mówi legenda wykonana została z jednego drzewa w XII w. Odwiedzimy dom Żywej Bogini Kumari, którą poprosimy o błogosławieństwo. Przespacerujemy się zabytkowymi uliczkami starego miasta oraz wybierzemy się na miejskie tradycyjne targi. Następnie wizyta w dzielnicy Thamel, gdzie będzie można zrobić zakupy. Nocleg w pensjonacie w Kathmandu.

Nepal Wycieczka

Dzień 5. Kathmandu / Panauti / Trekking Klasztor Namobuddha

Po śniadaniu wyjazd do Panauti. Droga prowadzić będzie niezwykle malowniczą okolicą. Po dotarciu na miejsce około dwugodzinny spacer w okolicach Klasztoru Namobuddha. Następnie wizyta w tybetańskim Klasztorze Thrangu Tashi Yangtse, gdzie obecnie mieszka i pobiera nauki około dwustu pięćdziesięciu mnichów. Klasztor zbudowano na wzniesieniu, z którego roztacza się niezwykle piękny widok na Himalaje i pola uprawne. Legenda mówi, że klasztor wybudowany został w miejscu, gdzie Budda oddał swoje życie głodującej tygrysicy i jej młodym. W zabudowaniach klasztornych znajduje się szkoła dla młodych mnichów. Wieczorem wspólna kolacja z mnichami. Nocleg w Klasztorze Namobuddha. 

nepal szlakiem klasztorów

Dzień 6. Klasztor Namobuddha - medytacje z buddyjskimi mnichami

Po śniadaniu wspólnie z mnichami czas wolny na relaks i odpoczynek. Spacery w otaczającym klasztor lesie sosnowym, gdzie powiewają tysiące kolorowych flag modlitewnych. Następnie medytacje z mnichami, czas na wyciszenie i odprężenie. Nocleg w Klasztorze Namobuddha.

Dzień 7. Klasztor Namobuddha / Lumbini

Po śniadaniu z mnichami transfer na lotnisko. Wylot do Bhairawy (lot około 45 min) a następnie przejazd samochodem do Lumbini (około 25 km). Alternatywna droga to przejazd samochodem około 370 km. Czas trwania podróży około 8 - 9 godzin. Lumbini jest niewielką wioską, w pobliżu której dwa i pół tysiące lat temu urodził się książę Siddhartha Gautama, zwany później Buddą. Lumbini należy do najświętszych miejsc dla wyznawców Buddyzmu i przyciąga tłumy pielgrzymów z całego świata. Odwiedzimy park, w którym zbudowano świątynię upamiętniającą narodziny Buddy. Znajdują się tu również liczne klasztory i świątynie ufundowane przez kraje, gdzie wyznawany jest buddyzm. Architektura świątyń i klasztorów nawiązuje do tradycji budownictwa w krajach fundatorów. W ciągu dnia będziemy mieli możliwość wzięcia udziału w praktykach religijnych i medytacjach wspólnie z mnichami.  Nocleg w klasztorze koreańskim w Lumbini.

Źródła buddyjskie mówią, że matka Buddy - Maja podróżowała z Kapilavastu do domu rodziców, aby tam urodzić dziecko. W czasie podróży, w Lumbini nagle rozpoczął się poród. Maja urodziła bezboleśnie, stojąc między bliźniaczymi drzewami Sala a kiedy dziecko urodziło się, natychmiast przemówiło słowami: „to jest moje ostatnie odrodzenie”. Następnie zrobiło siedem kroków do czterech punktów kardynalnych (począwszy od północy), a z każdym krokiem ukazywał się kwiat lotosu. Zarówno matka, jak i dziecko zostały obmyte przez bóstwa. Ta relacja jest źródłem „kąpieli niemowlęcia Buddy”, ceremonii, która odbywa się w kilku społecznościach buddyjskich, podczas świętowania narodzin Buddy. We wszystkich legendach mówi się, iż Maja zmarła siedem dni po narodzinach dziecka a jej młodsza siostra Mahaprajapati,  została przybraną matką Siddharthy, późniejszego Buddy.

Dzień 8. Lumbini / Pokhara

Po śniadaniu wyjazd w kierunku Pokhara (przejazd około 160 km). Podróż trwać będzie około 5 - 6 godzin. Podczas podróży lunch i krótki odpoczynek w miejscowości Tansen. Zatrzymamy się w buddyjskim Klasztorze Matepani Gumba. Klasztor założony w 1960 roku usytuowany jest na wzgórzu około 5 km na wschód od centrum Pokhara. W klasztorze zobaczyć można piękne wnętrza z interesującymi malowidłami ściennymi i posągi Buddy. Ze wzgórza roztacza się malowniczy widok na dolinę, miasto Pokhara i jezioro Phewa. Mnisi mieszkający w klasztorze są niezwykle gościnni i otwarci na gości różnych wyznań i narodowości. Nocleg w Matepani Gumba. (Do Pokhara dostać można się lokalnymi środkami transportu).

Nepal wycieczka

nepal szlakiem klasztorów

Dzień 9. Pokhara / Birethati / Trekking do Tadapani

Po śniadaniu podróż do Syauli Bazar przez Birethati. Birethati to punkt kontrolny na obszarze ochronnym Annapurny. Zatrzymamy się tutaj na krótki odpoczynek a następnie rozpoczniemy trekking. Po 1,5 godzinie marszu dotrzemy do Ghandruk na lunch. Wioska Ghandruk (1940m n.p.m.) leżąca na szlaku jest najciekawszą w Nepalu plemienną osadą ludu Gurung, z której wywodzą się znani ze swej waleczności żołnierze Gurkha. Z miejsca tego roztacza się piękny widok na południową Annapurnę, Machapuchhre i Himalchuli. Przechodząc przez las rododendronów, które w Himalajach przybierają formę potężnych drzew, dotrzemy do miejsca zwanego Bhaisi. Dalej trasa biegnie w górę i w dół, by ostatecznie wspiąć się na wysokość 2540 m n.p.m., gdzie usytuowane jest Tadapani. Tadapani oznacza „daleką wodę”. Rozpościera się stąd wspaniała górska panorama. Nocleg w Tadapani.

Nepal wycieczka

Dzień 10. Tadapani / Trekking do Ghorepani 

Po śniadaniu wyruszymy na trekking do Ghorepani. Dzisiejsza wędrówka trwać będzie około 6 - 7 godzin. Najpierw około pół godzinne zejście w dół do wąwozu a następnie około godzinna wspinaczka, aby dotrzeć do Banthati. Potem wzdłuż wąwozu aż do Deurali, gdzie zjemy lunch. Po lunchu krótki odpoczynek. Następnie krotka wspinaczka i zejście w dół do Ghorepani w lesie rododendronów. W Ghorepani zachwycające widoki szczytów Annapurny, Dhaulagiri, Nilgiri, Tukuche, Hiunchuli oraz Machhapuchre (Fishtail). Nocleg w Ghorepani.

Nepal wycieczka

Dzień 11. Ghorepani / Trekking do Nagythati / Pokhara

Po bardzo wczesnej pobudce (około 4.30) godzinne wejście na Poon Hill (3210 m n.p.m.) Poon Hill to doskonałe miejsce na podziwianie wschodu słońca nad Himalajami. Zobaczymy stąd zapierające dech w piersiach widoki na Dhaulagiri, Manaslu oraz szczyt Machhapuchre (Fishtail). Następnie wrócimy do hotelu na śniadanie. Po czym wyruszymy do Nagythati (co oznacza „otwartą chatę”), Banthati („chata dżungli”) i Ullari ("piękną górską wioskę"). W Tikhedhunga zjemy lunch i odpoczniemy. Następnie zejdziemy do Hille skąd jeepem wyjazd do Pokhara. Podróż do Pokhara trwać będzie około dwóch godzin. Nocleg w Pokhara.

Dzień 12. Pokhara / Kathmandu Thamel

Po śniadaniu wyjazd w drogę powrotną do Kathmandu. Podróż trwać będzie około 6 - 7 godzin.  Jechać będziemy wzdłuż brzegów rzeki Trishuli. Nocleg w Kathmandu Thamel.

Dzień 13. Kathmandu Thamel

Po śniadaniu dzień wolny na odpoczynek,  indywidualne zwiedzanie miasta oraz zakupy. Wizyta na lokalnych targach Ashan i Endra Chowk. Nocleg w Kathmandu Thamel.

Kathmandu

Dzień 14.

Transfer na lotnisko zgodnie z godzinami lotów. Na lotnisku pożegnanie grupy z pilotem / przewodnikiem Poza Trasą Adventure w Nepalu. Wylot do Warszawy lub Berlina.

Dzień 15.

Przylot do Warszawy lub Berlina.

TRASA WYCIECZKI:

CENA: 2150USD

+ bilety lotnicze ok. 3800 PLN

Cena obejmuje:

 • Bilety lotnicze Warszawa / Berlin - Kathmandu - Warszawa / Berlin ok. 3800 PLN   *Koszt do rozliczenia wg ceny zakupu
 • Noclegi w hotelach 3* lub hotelach klasy turystycznej lub pensjonatach w pokojach dwuosobowych oraz klasztorach: 2 noce Thamel Kathmandu, 3 noce Klasztor Banchen, 2 noce Klasztor Namobuddha (pełne wyżywienie), 1 noc Klasztor Koreański  w Lumbini, 1 nocleg Klasztor Metapnai, 1 nocleg hotel w Pokhara, 2 noclegi w Ghorepani
 • Śniadania (tylko w hotelach, gdzie są w cenie noclegu - zostaną wskazane)
 • Transport prywatnymi samochodem, jeepami i wszelką możliwą komunikacją na trasie zgodnie z programem
 • Samolot z Kathmandu do Bhairawa i podróż do Lumbini
 • Dwudniową terapię misami tybetańskimi (każda terapia – 60 minut)
 • Spotkanie - „Nepalese live culture dance”
 • Spotkanie z mnichami w Klasztorze Namobuddha i wprowadzenie do medytacji
 • Zwiedzanie zgodnie z programem oraz bilety wstępu: Syambhunath Stupa, Kathmandu Darbar Squre, Patan Darbar Square, Pashupatinath Temple i Bouddhanath Stupa
 • Trekkingi, pozwolenia na trekkingi i permity na wjazdy do miejsc gdzie są wymagane
 • 3-dniowy pakiet trekkingowy w Ghorepani
 • Opiekę polskiego pilota
 • Lokalny angielskojęzyczny przewodnik nepalski
 • Koszty organizacyjne w Polsce i na miejscu wyprawy
 • Ubezpieczenie KL/NW podróżne (Koszty leczenia: 600.000 PLN )
 • Składkę na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny
 • Relację fotograficzną z wyjazdu

Cena nie obejmuje:

 • Kosztów testów PCR (o ile wymagane)
 • Kosztów wizy do Nepalu (ok. 30 USD - 15 dni lub 50 USD - 30 dni)
 • Wyżywienia poza wskazanymi śniadaniami (koszt dodatkowy około 6 USD za posiłek / osoba)
 • Zwyczajowych napiwków (ok. 70 USD)
 • Innych atrakcji fakultatywnych i innych wydatków osobistych

Nepal wyCIECZKA NA ZDJĘCIACH