fbpx

kontakt@pozatrasa.pl
+48 22 350 73 46

MADAGASKAR WYJAZD PARKI NARODOWE
WYPOCZYNEK W IFATY
15.07.2023-03.08.2023
09.09.2023–28.09.2023
20
dni
CENA:
2850 EUR + bilety lotnicze ok. 4900 PLN

MADAGASKAR WYJAZD POZA TRASĄ

PARKI NARODOWE - LEMURY ENDEMICZNA PRZYRODA - ALEJA BAOBABÓW - GRUPY ETNICZNE MADAGASKARU - WYPOCZYNEK W IFATY

Madagaskar Wyjazd z Poza Trasą Adventure - wyjątkowa wyprawa na Wielką Czerwoną Wyspę. Madagaskar to istny raj dla miłośników endemicznej, dzikiej i unikalnej przyrody, zwierząt oraz ciekawych kultur i tradycji. Największa wyspa na Oceanie Indyjskim i czwarta największa na świecie, jest pod każdym względem wyjątkowa i niepowtarzalna. To jeden z krajów najczęściej wymienianych jako wakacje marzeń i wielkie podróżnicze marzenie do zrealizowania. Madagaskar Wyjazd z Poza Trasą Adventure będzie właśnie takim spełnieniem marzeń o podróży życia.

Podczas naszej wyprawy Madagaskar Wyjazd z Poza Trasą Adventure zobaczymy jego największe atrakcje. Przygotowaliśmy obszerną 20-dniową trasę z bogatym i urozmaiconym programem, która przybliży piękno i różnorodność przyrody wyspy, zróżnicowanie jej krajobrazów oraz bogactwo kultur. Odwiedzimy wyżyny centralne, które stanowią główny trzon wyspy. Tu znajduje się stolica kraju Antananarywa, zwana „Miastem Tysiąca”. Zwiedzimy jej zabytki, malownicze, wąskie uliczki i targi pełne lokalnego rzemiosła. W naszym programie znalazło się kilka parków narodowych między innymi Park Narodowy Ranomafana - jego bajeczne wodospady i niezwykła różnorodność fauny i flory. Do tego Park Narodowy Isalo, który dzięki niesamowitym formom skalnym tworzącym liczne kaniony i piaszczyste doliny, zachwyca swoim krajobrazem. Tsingy de Bemaraha - ten ścisły rezerwat przyrody składa się z  form wapiennych pociętych na imponujące szczyty i labirynty igieł. Malowniczy kanion rzeki Manambolo, wzgórza i wysokie szczyty, lasy deszczowe, jeziorka i bagna mangrowe są siedliskiem endemicznych gatunków zwierząt. Naukowcy szacują, że aż 86% występujących gatunków fauny i flory to endemity. Obejrzymy widowiskowy wschód i zachód słońca spacerując Aleją Baobabów. W Ifaty, nadmorskiej uroczej wiosce rybackiej będziemy relaksować się na bajecznych plażach i aktywnie odpoczywać nurkując przy przepięknej rafie koralowej. Madagaskar ze swoją olśniewającą naturą, endemiczną przyroda i kulturą malgaską potrafi zauroczyć każdego. Zapraszamy w ekscytującą podróż Madagaskar Wyjazd z Poza Trasą Adventure!

Autorem programu jest Łukasz Odzimek. Copyright © Poza Trasą Adventure.

MADAGASKAR WYJAZD POZA TRASĄ - PROGRAM PODRÓŻY:

Dzień 1.

Wylot z Warszawy lub Berlina na Madagaskar. Spotkanie grupy z pilotem Poza Trasą Adventure na lotnisku na trzy godziny przed wylotem.

Madagaskar wyjazd

Dzień 2. MADAGASKAR Antananarywa

Przylot na Madagaskar do Antananarywa. Powitanie grupy na lotnisku przez lokalnego pilota przewodnika Poza Trasą Adventure na Madagaskarze. Transfer do hotelu. Czas wolny na odpoczynek. Następnie spacer po mieście. Antananarywa zwana inaczej Tana jest jedną z najatrakcyjniejszych stolic Afryki. Klimatyczne kręte uliczki i gwarne stragany łączą się tu z nowoczesnymi budynkami i sklepami tworząc niepowtarzalną atmosferę.

Madagaskar wyjazd

Dzień 3. Antananarywa / Rezerwat Peyreras / Park Narodowym Andasibe

Podróż do Parku Narodowego Andasibe. Droga prowadzić będzie w kierunku wschodniego wybrzeża pagórkowatą okolicą z czerwonymi glinianymi domami i kościołami na szczytach wzgórz wśród pól ryżowych i lasów deszczowych. Przystanek na zwiedzanie Rezerwatu Peyreras, gdzie zobaczyć będzie można występujące wyłącznie na Madagaskarze lemury, kameleony, motyle, żaby, węże oraz inne endemiczne gady i płazy. Dalszy przejazd do Andasibe. Zakwaterowanie i czas wolny na odpoczynek. Następnie wieczorny spacer po lesie w Parku Narodowym Andasibe w poszukiwaniu nocnych lemurów, endemicznych gatunków kameleonów, gadów i płazów.

Kameleon

Dzień 4. Park Narodowym Andasibe / Park Narodowy Mantadia / Vakona Forest 

Dziś zwiedzać będziemy Park Narodowy Mantadia. W parku tym występują różnorodne gatunki storczyków i paproci. Mantadia jest również jednym z najlepszych miejsc do obserwacji endemicznych gatunków ptaków, znajdziemy ich tu ponad sto gatunków. Dodatkowo występuje tu około 14 gatunków lemurów, około 51 gatunków gadów i 80 gatunków płazów. Park Mantadia zamieszkuje również Indri Indri – największy żyjący gatunek lemura. Popołudniu wizyta w prywatnym rezerwacie Vakona Forest.

Madagascar

Dzień 5. Vakona Forest / Antsahabe / Antsirabe

Wyjazd do Antsirabe. Podróż malowniczymi górzystymi terenami wśród pół ryżowych i skalistych szczytów trwać będzie około 5 godzin. Przystanek w podróży w wiosce Antsahabe, która jest typową osadą plemienia Merina. Miejscowa ludność żyje z rolnictwa i rzemiosła wyrabianego głównie z rafii. W okolicy Ambatolampy zwiedzimy lokalną tradycyjną fabrykę wyrobów aluminiowych. Dalsza podróż do Antsirabe. Po dotarciu na miejsce zwiedzanie Antsirabe leżącego u podnóża masywu Wulkanu Ankaratra na wysokości 1500 m n.p.m. W mieście zachowało się wiele interesujących budynków z czasów kolonialnych. Jest to popularne uzdrowisko i ośrodek wypoczynkowy. Okolica słynie z ciepłych źródeł i największego na Madagaskarze kompleksu sanatoryjnego. Ze względu na ogromną ilość kursujących tu ryksz „puss puss” - ciągniętych przez człowieka, miasto nazywane jest często malgaską stolicą ryksz.

Madagascar

Dzień 6. Antsirabe / Miandrivazo / Morondava

Rano wyjazd w kierunku Morondava. Podróż niezwykle malowniczymi terenami, widoki na pola ryżowe i różnorodne krajobrazy Madagaskaru. Zatrzymamy się w miasteczku Miandrivazo, położonym między łańcuchem górskim Bongolava na wschodzie a płaskowyżem Bemaraha na zachodzie. Rejon ten należy do najgorętszych terenów Madagaskaru, ze średnią temperaturą roczną wynoszącą 28 °C. Dalsza podróż do Morondava. Po dotarciu na miejsce czas wolny na odpoczynek. 

Madagaskar wyjazd

Dzień 7. Morondava / Alei Baobabów - wschód słońca / Belon'i Tsiribihina / Bekopaka - w pobliżu Parku Narodowego Tsingy de Bemaraha

Bardzo wcześnie rano wyjazd do wioski Bekopaka znajdującej się w pobliżu Parku Narodowego Tsingy de Bemaraha. Po drodze wschód słońca przy Alei Baobabów, przejazd lasem Kirindy, gdzieniegdzie dostrzec będzie można samotnie rosnące olbrzymie baobaby oraz ogromne połacie wypalanych traw i drzew. Przeprawa promem przez rzekę Tsiribihina do miasteczka Belon'i Tsiribihina. Przerwa na lunch i krótki odpoczynek. Dalszy przejazd do Bekopaka. Po dotarciu na miejsce czas wolny na odpoczynek i spacery po wiosce. 

Dzień 8. Park Narodowy Tsingy de Bemaraha

Całodzienna wycieczka do Parku Narodowego Tsingy de Bemaraha słynącego z wapiennych klifów, spiczastych iglic dochodzących do kilkudziesięciu metrów, skalnych labiryntów, widowiskowego kanionu rzeki Manambolo i oszałamiających wręcz księżycowych widoków. Gdzieniegdzie pomiędzy szczytami rozpostarte są wiszące mosty, przez które co odważniejsi mogą spróbować przejścia na drugą stronę a przy okazji wykonać niesamowite zdjęcia. W leśnych kanionach parku żyje wiele endemicznych gatunków zwierząt, między innymi lemury i kameleony. Park Tsingy de Bemaraha wpisany został na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO. W trakcie wycieczki lunch w formie pikniku oraz na koniec dnia podziwianie przepięknego zachodu słońca. 

Tsingy podróże wyjazdy

Dzień 9. Parku Narodowego Tsingy de Bemaraha / Belon'i Tsiribihina / Alei Baobabów - zachód słońca / Morondava

Rano wyjazd w drogę powrotną do Morondava. Po drodze zatrzymamy się ponownie w miasteczku Belon'i Tsiribihina. Dalsza podróż. Późnym popołudniem przystanek na sesję zdjęciową przy Alei Baobabów, tym razem podziwiać będziemy zachód słońca. Wieczorem dotrzemy do  Morondava. Czas wolny na odpoczynek. 

Dzień 10. Morondava / Antsirabe

Udamy się w drogę powrotną do Antsirabe. Po dotarciu na miejsce czas wolny na odpoczynek, indywidualne wycieczki rikszą po mieście oraz fakultatywne zabiegi SPA i masaże relaksacyjne w słynnym ośrodku sanatoryjnym. 

Dzień 11. Antsirabe /Ambositra / Ifanadian - w pobliżu Parku Narodowego Ranomafana

Rano wyjazd w kierunku południa Madagaskaru do Parku Narodowego Ranomafana. W czasie podróży malownicze widoki okolic zamieszkałych przez ludność z plemienia Batsileo. Zatrzymamy się w Ambositra. Miejscowość znana jest z malgaskiego tkactwa i rzemiosła a zwłaszcza niepowtarzalnych drewnianych rzeźb, przy tworzeniu których stosowane są między innymi metody intarsji. Krótka wycieczka po miasteczku i możliwość zakupu pamiątek. Następnie dalsza podróż przez lasy eukaliptusowe do wioski Ifanadiana leżącej w okolicy Parku Narodowego Ranomafana. Po dotarciu na miejsce czas wolny na odpoczynek i spacery po okolicy. 

Dzień 12. Park Narodowy Ranomafana

Wycieczka po Parku Narodowym Ranomafana. Park położony jest w typowo górskim obszarze pokrytym lasem deszczowym i  jest jednym z najpiękniejszych chronionych obszarów na Madagaskarze. Rosną tu liczne gatunki storczyków, palm i orchidei a także wiele rzadkich gatunków roślin wykorzystywanych przez miejscową ludność do tradycyjnej medycyny. W parku obejrzymy też liczne gatunki ptaków zamieszkujących ten teren. Park Narodowy Ranomafana założony został aby chronić gatunki lemurów Bamboo, które odkryte zostały w tym rejonie w latach 80-tych. W czasie trekkingu malowniczą trasą dotrzemy między innymi do pięknego wodospadu. Następnie powrót do hotelu, czas wolny na odpoczynek. Możliwość fakultatywnych zabiegów SPA dostępnych w hotelu. 

Madagaskar Wyjazd Lemur

Dzień 13. Park Narodowy Ranomafana / Ambalavao / Ranohira - w pobliżu Parku Narodowego Isalo

Wyjazd na południe Madagaskaru do miejscowości Ranohira leżącej w okolicy Parku Narodowego Isalo. Trasa prowadzi wsród malowniczych górzystych terenów. Po drodze zatrzymamy się w Ambalavao, gdzie odwiedzimy tradycyjne warsztaty rzemieślnicze produkujące słynny papier ryżowy Antemoro. Możliwość zakupu pamiątek i suwenirów. Dalsza podróż do Ranohira. Po dotarciu na miejsce czas wolny na odpoczynek. 

Dzień 14. Park Narodowy Isalo / Okno Isalo zachód słońca 

Wycieczka po Parku Narodowym Isalo. Park obejmuje obszar płaskowyżu zbudowanego z jurajskiego piaskowca, który w wyniku erozji poprzecinany został przez liczne piaszczyste doliny i kaniony. Park Isalo rozciąga się z północy na południe na długości prawie stu kilometrów. Przepiękny krajobraz tworzą głębokie kaniony i spiczaste szczyty. W parku występują liczne endemiczne gatunki fauny i flory. Podczas wycieczki - wędrówki dotrzemy do Kanionu Makis, popływamy w naturalnym, orzeźwiającym, krystalicznie czystym basenie, zjemy lunch w formie pikniku.

Madagaskar wyjazd

Obszar parku to teren od wieków zamieszkiwany przez nomadyczny lud Bara - hodowców bydła zebu, spokrewnieni są oni z ludami Bantu. Bara grzebią swoich zmarłych w górskich jaskiniach a Isalo to ich święte miejsce. Nie zamieszkują oni już terenów parku ale groby ich przodków wciąż się tu znajdują a plemię nadal kultywuje tu swoje tradycje związane z pochówkiem. Popołudniu zatrzymamy się przy słynnym Oknie Isalo, gdzie podziwiać będziemy zapierający dech w piersiach zachód słońca. Powrót do hotelu, czas wolny na odpoczynek. 

Madagaskar wyjazd

Dzień 15. Park Narodowy Isalo / Park Narodowy Zombitse - Vohibasia / Tulear - Arboretum d’Antsokay / Ifaty 

Rano wyjazd w kierunku wybrzeża do miasta Tulear, położonego nad brzegiem Kanału Mozambickiego. W czasie podróży zaobserwujemy zmianę krajobrazu, przekroczymy równinę sawanny i wioskę Szafir Ilakaka. Stopniowo pojawiać się będą baobaby, kaktusy i wilczomlecze. Zatrzymamy się na krótką wizytę w Parku Narodowym Zombitse - Vohibasia. Tereny parku obejmują obszar suchego lasu, bagna oraz sawannę. W parku tym występują unikalne gatunków ptaków i lemurów, rosną tu ciekawe gatunki baobabów i figowców. Kontynuacja podróży. Po drodze zatrzymamy się przy grobowcach plemienia Mahafaly. Nagrobki malowane są z zewnątrz i zwieńczone drewnianymi rzeźbami oraz rogami i czaszkami zebu. Im więcej na grobowcu rogów zebu, tym bogatszy był spoczywający w nim zmarły. Malowane sceny przedstawiają sceny z życia zmarłego. Po dotarciu do Tulear udamy się do Arboretum d’Antsokay, gdzie zobaczymy unikalne gatunki sukulentów, lemuró, żółwi, węży oraz kameleonów. Następnie czeka nas dalsza podróż do malowniczej miejscowości Ifaty.

Madagaskar wyjazd

Dzień 16. / 17. / 18. Ifaty 

Kolejne trzy dni to zasłużony relaks i wypoczynek na bajkowej plaży. Ifaty to urocza wioska rybacka słynąca z przepięknych plaż oraz wyjątkowej rafy koralowej. Czas wolny na relaks lub aktywny odpoczynek na plaży. Fakultatywnie: snorkeling lub nurkowanie na trzeciej co do wielkości największej rafie koralowej świata, rejsy tradycyjną drewniana łodzią rybacką po zatoce Ifaty, wycieczki po okolicy. 

Madagaskar wyjazd

Dzień 19. Ifaty / Tulear /Antananarywa

Wcześnie rano powrót do Tulear, transfer na lotnisko i wylot do Antananarywa. Po przylocie do stolicy wycieczka po mieście. Spacer po Starym Mieście i zwiedzanie Kompleksu Pałacowego Rova - najważniejszego symbolu tożsamości kulturowej Malgaszów. Pałac stanowił duchowe centrum ludu Merina. Kompleks znajduje się na Liście Światowego Dziedzictwa UNESCO. Punkt widokowy z przepiękną panoramą stolicy. W zależności od godziny wylotu: czas wolny na zakupy lub indywidualne zwiedzanie i spacery po mieście. Możliwość wybrania się na słynny targ rękodzieła lub targ kwiatowy i spacer nad Jeziorem Anosy. Pożegnalna kolacja. Transfer na lotnisko zgodnie z godzinami lotów. Na lotnisku pożegnanie z lokalnym pilotem przewodnikiem Poza Trasą Adventure na Madagaskarze. Wylot do Warszawy lub Berlina.

Madagaskar wyjazd

Dzień 20. 

Przylot do Warszawy lub Berlina. 

TRASA WYCIECZKI:

CENA: 2850EUR

+ bilety lotnicze ok. 4900 PLN

Cena obejmuje:

 • Bilety lotnicze Warszawa / Berlin - Antananarywa - Warszawa / Berlin  ok. 4900 PLN  *Koszt do rozliczenia wg ceny zakupu
 • Noclegi w hotelach klasy turystycznej w pokojach dwuosobowych
 • Śniadania i kolacje
 • Transfery i transport na całej trasie podróży zgodnie z programem (wynajętym busem, jeepem 4x4  Morondava-Tsingy- Morondava)
 • Loty wewnętrzne
 • Prom na Tsiribihina
 • Permity na wjazdy do miejsc tam gdzie są wymagane
 • Wejścia do Parków Narodowych i miejsc odwiedzanych w ramach programu imprezy zgodnie z programem
 • Opiekę polskiego pilota
 • Opiekę angielskojęzycznego pilota lokalnego
 • Usługi miejscowych angielskojęzycznych przewodników
 • Miejscowy podatek turystyczny
 • Koszty organizacyjne w Polsce i na miejscu wyprawy
 • Ubezpieczenie KL/NW podróżne (Koszty leczenia: 600.000 PLN )
 • Koszty polisy od rezygnacji w przypadku sytuacji nadzwyczajnej (w przypadku Covid)
 • Składkę na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny
 • Koszulkę firmową
 • Relację fotograficzną z wyjazdu

Cena nie obejmuje:

 • Kosztów wizy
 • Kosztów posiłków nie ujętych w opisie cena obejmuje
 • Napojów alkoholowych i napojów do posiłków
 • Zwyczajowych napiwków
 • Atrakcji fakultatywnych i innych wydatków osobistych jak: karta telefoniczna, internet, pranie itp

MADAGASKAR WYJAZD POZA TRASĄ - NA ZDJĘCIACH