fbpx

kontakt@pozatrasa.pl
+48 22 350 73 46

Madagaskar - W krainie lemurów
04.07.2020
-
19.07.2020
14
dni
CENA:
2250 EUR + bilety lotnicze

MADAGASKAR - W KRAINIE LEMURÓW

Madagaskar — wyjątkowa wyspa, która oderwała się od Afryki ponad 160 mln lat temu. Kojarzy nam się przede wszystkim z Królem Julianem oraz baobabami.

Madagaskar to bez wątpienia niezwykłe królestwo endemicznych zwierząt i roślin. Znajdziecie tutaj wiele nietypowych stworzeń, tj. gekony liścioogonowe, kijanki jedzące osy, mięsożerne rośliny i groźne żaby kanibale. Bez wątpienia najbardziej charakterystycznym zwierzęciem wyspy są lemury, jest ich kilkadziesiąt gatunków od najmniejszych mających kilka centymetrów, po te które osiągają nawet 1,5 metra. Swoim urokiem zachwyca także flora Madagaskaru, należy do najbogatszym na świecie, aż 80% stanowią gatunki endemiczne!

Madagaskar to także bogata kultura, obecnie żyje na niej 18 różnych grup etnicznych. Ludzie są otwarci, uśmiechnięci a dzieci zawsze gotowe do zabawy i tańczenia.  

Autorka programu Anna Zrobczyńska. Copyright © Poza Trasą Adventure.

Program wyprawy:

Dzień 1
Wylot z Warszawy

Dzień 2
Przylatujemy do Antananarivo i regenerujemy siły na kolejne dni.

Dzień 3
Wybierzemy się nad znajdujące się na wysokości 2040 m n.p.m. jezioro Tritriva, które powstało w kraterze wygasłego wulkanu. Przepięknie położone, turkusowe jezioro, otoczone gęstym lasem swoim kształtem przypomina z jednej strony Afrykę a z drugiej Madagaskar

Dzień 4
Będziemy się kierować na wschodnią część Madagaskaru, po drodze zatrzymamy się także po to, by zapoznać się z lokalną sztuką rzeźbienia w drewnie. Po południu czeka nas trekking do wioski, którą zamieszkuje ludność Batsileo — są to przedstawiciele jednej z największych grup etnicznych Madagaskaru.

Dzień 5
Dzień spędzimy w wiosce, poznamy codzienność życia ludności Batsileo. Zobaczymy także walkę Zebu.

Dzień 6
Madagaskar to wyjątkowe miejsce, głównie ze względu na fakt, że znajdziemy tutaj jeszcze liczne endemiczne gatunki roślin i zwierząt. By móc je zobaczyć udamy się do Parku Narodowego Ranomafana

Dzień 7
Wizyta na Madagaskarze nie mogłaby się odbyć bez wizyty na najbardziej znanej alei baobabów. Będziemy mogli podziwiać baobaby przy wyjątkowym świetle, jakim jest zachodu słońca

Dzień 8
Popłyniemy na niewielką wyspę, którą zamieszkują niewielka grupa etniczna Sakalava.

Dzień 9
Udamy się w kierunku stolicy, by móc wybrać się w kolejne części Madagaskaru.

Dzień 10
Spędzimy dzień w rezerwacie Pyereras, gdzie można zobaczyć występujące wyłącznie na Madagaskarze kameleony i inne endemiczne gady i płazy.

Dzień 11
Wybierzemy się do parku narodowego, gdzie zobaczymy wiele gatunków lemurów, w tym największe lemury Indry. Dźwięk, który wydają, jest tak wyjątkowy, że pewnością go nigdy nie zapomnicie.

Dzień 12
Wracamy do stolicy.

Dzień 13
Kończymy naszą historię z Madagaskarem i wracamy do Polski.

2250 EUR + bilety lotnicze

Cena obejmuje:

  • Zakwaterowanie w hotelach klasy turystycznej, pokoje 2-os
  • Transport prywatny bus, 4x4
  • Opiekę polskiego pilota
  • Wszelkie opłaty trekingowe
  • Ubezpieczenie Koszty leczenia: 200.000 EUR , NNW: 50.000 zł, 60.000 EU
  • Opłata na Ubezpieczeniowy Fundusz Gwarancyjny

Cena nie obejmuje:

  • Biletów lotniczych Warszawa – Antananarywa — Warszawa: ok. 4 000 PLN
  • Wiza 30 eur
  • Posiłków (ok. 20-35 USD dziennie)

Madagaskar na zdjęciach: