fbpx

kontakt@pozatrasa.pl
+48 22 350 73 46

DŻIBUTI SOMALILAND WYJAZD RÓG AFRYKI
03.12.2023-14.12.2023
01.01.2024-12.01.2024
ostatnie miejsca
04.10.2024-15.10.2024
12
dni
CENA:
2950 USD + bilety lotnicze ok. 4900 PLN

DŻIBUTI SOMALILAND WYJAZD RÓG AFRYKI

Dżibuti Somaliland Wyjazd Róg Afryki z Poza Trasą Adventure to wyjazd dla wszystkich, którzy podczas podróży pragną poznawać i doświadczać prawdziwej i autentycznej Afryki. Podróż rozpoczniemy w Dżibuti położonym nad Morzem Czerwonym w Zatoce Adeńskiej. Terytorium kraju to obszar o charakterze pustynnym lub półpustynnym. Zwiedzimy stolicę tu stolicę kraju Dżibuti. Dotrzemy do Jeziora Assal, położonego w w szczelinie tektonicznej. To najniższy punkt na kontynencie afrykańskim - 153 metry poniżej poziomu morza. Wyruszymy przez pustynne i górzyste rejony Dżibuti w kierunku granicy z Etiopią. Dotrzemy do Jeziora Abhe słynącego z niesamowitych krajobrazów, a zwłaszcza występujących na jego brzegach stromatolitów, fantazyjnych wapiennych formacji skalnych. Zwiedzanie Somalilandu rozpoczniemy od Hargeisa - stolicy i największego miasta w kraju, nadal nieuznawanym na arenie międzynarodowej. Pośród pustynnych krajobrazów masywu skalnego Laas Geel, obejrzymy prehistoryczne malowidła naskalne, których powstanie datuje się na okres od 3500 do 3000 lat p.n.e. Zwiedzimy też historyczne miasto Berbera, założone koło IX wieku - drugie pod względem liczby mieszkańców miasto Somalilandu oraz główny port morski kraj

Autor programu Łukasz Odzimek. Copyright © Poza Trasą Adventure.

DŻIBUTI SOMALILAND WYJAZD RÓG AFRYKI - PROGRAM PODRÓŻY:

Dzień 1. 

Wylot z Warszawy do Dżibuti. Na lotnisku spotkanie z pilotem Poza Trasą Adventure trzy godziny przed wylotem. 

Dzień 2. DŻIBUTI - Dżibuti

Przylot do Dżibuti. Na lotnisku spotkanie grupy z lokalnym angielskojęzycznym pilotem / przewodnikiem Poza Trasą Adventure w Dżibuti i Somalilandzie. Transfer do hotelu i zakwaterowanie. Czas wolny na odpoczynek po podróży. Nocleg w Dżibuti. 

Dzień 3. - Dzień 5. DŻIBUTI - Dżibuti / Jezioro Lac Assal / Jezioro Abhe (Abie Hajk)

W kolejnych trzech dniach pobyt i zwiedzanie miasta Dżibuti i okolic. Dżibuti to stolica państwa Dżibuti i główne miasto portowe kraju. W mieście znajdziemy interesujące architektonicznie budynki z czasów kolonialnych i osmańskich, ciekawy okalny bazar oraz wiele meczetów. Podczas zwiedzania miasta Dżibuti obejrzymy między innymi okolice Marche Central, gdzie dominuje wieża Hamoudi Mosque – najstarszego meczetu miasta. Pod jego murami rozłożyły się dziesiątki kramów, w których sprzedaje się warzywa i owoce. Inne zabytki architektury znajdziemy na Placu Menelika, który znany jest również pod nazwą upamiętniającą odzyskanie niepodległości - Place du 27 Juin 1977). Miejsce to stanowi centrum Dżibuti i pełne jest restauracji, barów i sklepów. 

Dotrzemy do jednego z najwspanialszych miejsc w Dżibuti, czyli słonego Jeziora Lac Assal. Bezodpływowe jezioro powstało w szczelinie tektonicznej i stanowi najniższy punkt Afryki - położone jest w depresji (około 153 metry pod poziomem morza). Jezioro Lac Assal uważane jest za drugie najbardziej zasolone jezioro na świecie. Zwiedzanie okolic Jeziora Assal. 

Wyruszymy także przez najbardziej pustynne i górzyste rejony Dżibuti. Skierujemy się na zachód w stronę Etiopii a kolejnym punktem zwiedzania Dżibuti będzie słone Jezioro Abhe, znane też jako Abie Hajk. Jezioro położone jest w zapadlisku tektonicznym Afar. Jezioro słynie z występujących na jego brzegach stromatolitów, fantazyjnych wapiennych formacji skalnych o wysokości nawet do 50 metrów. Z dna jeziora często wystrzeliwują w górę opary i wyziewy co w połączeniu z nieziemskim, wręcz bajkowym krajobrazem robi ogromne wrażenie. Ten krajobraz jest tak nieziemski, że nakręcono tu klasyczny film science fiction „Planeta małp”. Atrakcją jeziora są także brodzące w nim flamingi i pelikany, których kolor wspaniale kontrastuje z barwą wody. Prawdziwa gratka dla amatorów fotografii. 

Dzień 6. Dżibuti - SOMALILAND Hargeisa

Po wczesnym śniadaniu wyruszymy w podróż prawdziwie afrykańską drogą do Hargeisa w Somalilandzie. Droga nie jest dobrej jakości, a na znacznym odcinku pozbawiona asfaltu, dlatego przejazd zajmuje nam cały dzień. Po dotarciu na miejsce zakwaterowanie w hotelu i czas wolny na odpoczynek po podróży. 

Dżibuti Somaliland Wyjazd Puntland Somalia 2021

Dzień 7. - 10. Hargeisa / Laas Geel / Barbera / Góry Sheikh  i okolice

Kolejne dni poświęcimy na zwiedzanie miasta Hargeisa i najciekawszych miejsc Somalilandu. Hargeisa to największe miasto nieuznawanego na arenie międzynarodowej Somalilandu i stolica od czasów jego secesji od Somali w 1991 roku. W Hargeisa zwiedzimy główny bazar miejski - Suuqa Bacadlaha. To rozległy, hałaśliwy i dość chaotyczny typowy rynek somalijski, gdzie sprzedawane są najprzeróżniejsze artykuły. Wizyta na placu wymiany walut z banknotami szylingów somalilandzkich, ułożonymi w ogromne stosy. Wybierzemy się też na rynek, gdzie sprzedawane są zwierzęta hodowlane. Tu obserwować będziemy transakcje kupujących i sprzedających swój żywy inwentarz, w tym wielbłądy, kozy, owce i bydło. Spacer po Hargeisa, mieście kryjącym wiele osobliwych pomników, jak odrzutowiec Somali Air Force MiG, który został zestrzelony w 1988 roku, podczas bombardowania miasta w trakcie wojny domowej w Somalii. 

Podróż w kierunku leżącego pośród pustynnych krajobrazów masywu skalnego Laas Geel, gdzie zachowały się prehistoryczne malowidła naskalne. Jaskinie w Laas Geel skrywają jedne z najwcześniejszych i najlepiej zachowanych dzieł sztuki prehistorycznej w Rogu Afryki i na całym kontynencie afrykańskim. Ich powstanie datuje się na okres od 3500 do 3000 lat p.n.e. Miejscowi koczownicy wykorzystywali jaskinie jako schronienie przed deszczem i wiedzieli o malowidłach, nie przywiązywali jednak do nich większej wagi. Dla społeczności międzynarodowej rysunki odkryte zostały dopiero w 2002 roku. Mimo braku jakiejkolwiek ochrony, z uwagi między innymi na korzystne warunki atmosferyczne malowidła zachowały się w doskonałym stanie. Przedstawiają przeważnie krowy i ludzi. Większość malowideł jest wielokolorowa, występuje czerwona ochra, biel i żółta ochra. Laas Geel to jeden z największych braków na światowej liście UNESCO i najprawdopodobniej tak pozostanie dopóki społeczność międzynarodowa nie uzna Somalilandu jako niezależnego państwa. 

Wyjazd w kierunku Zatoki Adeńskiej do Barbera. To główny port morski nad Morzem Czerwonym i drugie pod względem liczby mieszkańców miasto Somaliland. Berbera założona w IX-X wieku była w średniowieczu ważnym miastem-państwem. Od XVII wieku pozostawała pod zwierzchnictwem tureckim, od XIX wieku pod kontrolą egipską a potem brytyjską do 1960 roku. Berbera to towarowe okno na świat zarówno dla Somaliland jak i sąsiedniej Etiopii. W mieście obejrzymy dwa punkty centralne – lokalne targowisko i port, oba położone w niewielkiej odległości. Kilka kilometrów od Berbery znajduje się publiczna plaża, popularna wśród mieszkańców okolicy.

Wyjazd w zielone Góry Sheikh z łagodniejszym przyjemnym klimatem. Miłe przeżycie ze względu na malownicze widoki, przyjemną temperaturę oraz przepiękną dziką przyrodę. 

Dżibuti Somaliland Wyjazd Puntland Somalia 2021

Dzień 11. Hargeisa

Po śniadaniu transfer na lotnisko zgodnie z godzinami lotów. Na lotnisku pożegnanie grupy z lokalnym angielskojęzycznym pilotem / przewodnikiem Poza Trasą Adventure w Dżibuti i Somalilandzie. Wylot do Warszawy. 

Dzień 12. 

Przylot do Warszawy. 

*Uwaga - program jest ramowy. Kolejność zwiedzania może ulec zmianie z przyczyn organizacyjnych oraz ze względu na panujące warunki atmosferyczne. 

TRASA WYCIECZKI:

CENA: 2950USD

+ bilety lotnicze ok. 4900 PLN

Cena obejmuje:

 • Bilety lotnicze Warszawa - Dżibuti - Hargeisa - Warszawa  ok. 4900 PLN   *Koszt do rozliczenia wg ceny zakupu
 • Noclegi w hotelach 3* (lokalna standaryzacja) lub klasy turystycznej w pokojach dwuosobowych lub jednoosobowych (za dopłatą na potwierdzenia)
 • Pełne wyżywienie - śniadania, lunche i kolacje (bez napojów do posiłków)
 • Formalności imigracyjne - wiza, zaproszenie
 • Transfery i transport na całej trasie zgodnie z opisem w programie
 • Wszelkie dokumenty i permity na wjazdy do miejsc tam gdzie są wymagane
 • Opiekę polskiego pilota
 • Opiekę lokalnych pilotów angielskojęzycznego
 • Usługi miejscowych przewodników
 • Bilety wstępu do miejsc wymienionych w programie
 • Wszelkie opłaty lokalne wymagane na trasie
 • Miejscowy podatek turystyczny
 • Wi-Fi 24h
 • Koszty organizacyjne w Polsce i na miejscu wyprawy
 • Ubezpieczenie KL/NW podróżne (Koszty leczenia: 600.000 PLN )
 • Składkę na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny
 • Relację fotograficzną z wyjazdu

Cena nie obejmuje:

 • Kosztów testów PCR (o ile wymagane)
 • Zwyczajowych napiwków (ok.  USD)
 • Napojów alkoholowych i napojów do posiłków
 • Innych atrakcji fakultatywnych i innych wydatków osobistych jak: karta telefoniczna, internet, pranie itp.

*Grupa min. 6 osób

DŻIBUTI SOMALILAND WYJAZD NA ZDJĘCIACH