fbpx

kontakt@pozatrasa.pl
+48 22 350 73 46

KAMERUN WYJAZD
AFRYKA POZA TRASĄ
20.11.2021
-
06.12.2021
17
dni
CENA:
2450 EUR + bilety lotnicze ok. 3000 PLN

KAMERUN WYJAZD POZA TRASĄ AFRYKA ŚRODKOWA

Kamerun Wyjazd Poza Trasą Afryka Środkowa to autorska wyprawa na Czarny Kontynent! Kamerun to państwo położone w Afryce Środkowej nad Zatoką Gwinejską. Kraj często określany jest jako „miniatura Afryki”. Kamerun przyciąga ogromnym zróżnicowaniem dzikiego krajobrazu. Od skalistych masywów Adamawa i Kamerun - zwieńczonego nadal czynnym wulkanem Mount Kamerun, wznoszącym się na wysokość 4070 m n.p.m. przez nizinne tereny kraju porośnięte gęstą tropikalną dżunglą oraz setki kilometrów typowej afrykańskiej sawanny aż po pokryte czarnym wulkanicznym piaskiem plaże Zatoki Biafra. Ważnym punktem podróży po Kamerunie będzie poznanie bogatej kultury lokalnych plemion i spotkanie z Pigmejami żyjącymi według tradycji sięgających setek lat. Podczas wycieczki poznamy też unikalną sztukę i rękodzieło artystyczne, między innymi odwiedzając liczne barwne targowiska kameruńskie. 

Podczas wycieczki Kamerun Wyjazd Poza Trasą Afryka Środkowa dotrzemy między innymi do Rezerwatu Dja leżącego w pobliżu Jaunde - stolicy Kamerunu, w naturalnej pętli rzeki Dja. Zachował się tu jeden z największych lasów tropikalnych na świecie, gdzie rośnie około pięćdziesięciu różnorodnych gatunków drzew. Rezerwat charakteryzuje się również niezwykle różnorodnym światem zwierząt, wśród których żyją tak rzadkie gatunki jak goryle nizinne i słonie leśne. Na terenie Rezerwatu Dja zamieszkuje niewielka liczba Pigmejów. Teren ten otrzymał status rezerwatu w 1950 r.  W roku 1987 rezerwat został wpisany na Listę Światowego Dziedzictwa Kultury i Natury UNESCO. Podróżując po Kamerunie odwiedzimy również Park Narodowy Mefou, gdzie znajduje się z sierociniec dla małp i innych zwierząt uratowanych z rąk kłusowników. Na koniec wyprawy Kamerun Wyjazd Poza Trasą Afryka Środkowa odpoczniemy na wybrzeżu Kamerunu w urokliwym i spokojnym mieście Kribi. Relaksować będziemy się tu na wspaniałych plażach oraz wyruszymy na wycieczkę i rejs pirogą po rzece Lobo. Zapraszamy w podróż Kamerun Wyjazd Poza Trasą Afryka Środkowa! 

Autor programu Łukasz Odzimek. Copyright © Poza Trasą Adventure.

KAMERUN WYJAZD POZA TRASĄ AFRYKA ŚRODKOWA - PROGRAM PODRÓŻY:

Dzień 1.  

Wylot z Warszawy lub Berlina. Przylot do Douali. Nocleg.

Dzień 2. KAMERUN - DOUALA / BUEA / LIMBE

Wyjazd w przeszło dwutygodniową podróż przez Kamerun. Podróż z Douala do Buea - zwiedzanie pierwszej stolicy Kamerunu. Następnie wyruszymy do Limbe - małej nadmorskiej miejscowości, położonej u stóp jednego z największych, czynnych, wulkanów Afryki Mt. Cameroun (ok. 4100 m n.p.m.). Obejrzymy tu między innymi park botaniczny założony w 1892 roku. Nocleg w Limbe.

Afrykańska podróż

Dzień 3. LIMBE / GÓRA KUPE / MELONG

Rano wyjazd z Limbe w kierunku Góry Kupe. Po drodze zatrzymamy się przy wodospadach Ekom, następnie spacer w rejonie Góry Kupe. Górę Kupe porasta spowity mgłą wyjątkowo piękny las deszczowy. Według miejscowych wierzeń zamieszkują go duchy przodków, dzięki czemu las przetrwał. Żyje tu około 320 gatunków ptaków, szympansy oraz małpiatki galago i lori. Kolejnym punktem wyprawy będzie wizyta na kolorowym lokalnym targu w Nijombe a następnie podróż do Melong - miejscowości położonej u stóp wulkanu Manengouba. Nocleg w Melong.

Dzień 4. MELONG / DSCHANG / BAMENDA

Wyjazd do malowniczo położonej dawnej stolicy prowincji - miasta Dschang, które obecnie jest ośrodkiem uniwersyteckim. Poznamy Kamerun i jego mieszkańców. Następnie podróż do Bamenda, gdzie będziemy mieli możliwość zakupu lokalnych wyrobów rzemieślniczych. W czasie podróży liczne postoje na fotografowanie i spotkania z mieszkańcami w małych wioskach i miasteczkach, gdzie poznamy afrykańskie klimaty i prawdziwy Kamerun. 

Kamerun wyjazd

Dzień 5. BAMENDA / BAFUT / WUM / NKAMBE / KUMBO / FOUMBAN

Dzisiejsza "pętla" to do pokonania blisko 350 km. Podróż wiedzie przez jedne z najpiękniejszych terenów Kamerunu i całej Afryki. Niezwykła trasa prowadzi w okolicach wulkanów, jezior oraz Wodospadów Menchama. Bafut słynie z pałacu Fona (lokalnego króla), a Wum z pobliskiego jeziora kraterowego. Nocleg w Foumban.

Dzień 6. FOUMBAN / BAFOUSSAM 

Rano rozpoczynamy zwiedzanie Foumban, stolicy ludu Bamum - miasta niezwykle atrakcyjnego oraz ważnego ośrodka pod względem kultury i historii. W mieście znajdują się dwa interesujące muzea, jedno z nich w dawnym pałacu oraz wioska artystów tworzących rzeźby z drewna i brązu. Następnie wyjazd do Bafoussam - stolicy najbardziej zaludnionego regionu Kamerunu zamieszkiwanego przez lud Bamileke. Wizyta w La Chefferie Bandjoun, muzeum artystycznego dziedzictwa ludu Bamileke oraz pałacu wodza. Nocleg w Bafoussam.

Dzień 7. BAFOUSSAM / JAUNDE

Dziś ruszamy w podróż do Jaunde. Po drodze postoje na fotografowanie i spotkania z mieszkańcami Kamerunu w miasteczkach i małych wioskach. Nocleg w Jaunde.

Afrykańskie targi

Dzień 8. PARK NARODOWY MEFOU

Wycieczka do Parku Narodowego Mefou i jaskini Akok Bekpe. Na terenie parku znajduje się rezerwat - sierociniec dla zwierząt uratowanych z rąk kłusowników podczas akcji organizowanych w Kamerunie przeciwko kłusownikom i kontrabandzie. W parku schronienie znalazły między innymi  koczkodany, mandryle, goryle, pawiany i szympanse. Nocleg w Jaunde.

Dzień 9. JAUNDE

Rano rozpoczynamy zwiedzanie Jaunde - stolicy Kamerunu. Zwiedzimy miejskie muzea i niezwykle barwne afrykańskie targowiska, które są ulubionym punktem naszych podróży po Afryce. Nocleg w Jaunde.

Dzień 10. JAUNDE / REZERWAT FAUNY DJA - SOMALOMO 

Wyjazd w kierunku Rezerwatu Fauny Dja. Jest to największy obszar dziewiczego lasu równikowego w Kamerunie. Można tu spotkać między innymi: goryle nizinne, słonie leśne, antylopy sitatunga, mandryle i liczne ptaki. Tereny te zamieszkiwane są przez Pigmeje Baka. Nocleg w Somalomo.

Dzień 11. REZERWAT FAUNY DJA - SOMALOMO

Wycieczka do Rezerwatu Fauny Dja. Dzień spędzimy w otoczeniu niezwykłej przyrody Kamerunu. Nocleg w Somalomo.

Dzień 12. SOMALOMO / KRIBI

Dziś wyruszamy w podróż do Kribi, które jest drugim co do wielkości portem Kamerunu. To urokliwe i spokojne miasto z kolonialną przeszłością, ze wspaniałymi plażami i smakowitymi owocami morza. Nocleg w Kribi.

Kamerun wyjazd

Dzień 13. KRIBI

Wycieczka i rejs pirogą po rzece Lobo. W trakcie wycieczki między innymi wizyta w wiosce Pigmejów Bagyeli oraz odpoczynek przy wodospadach Lobe. Nocleg w Kribi.

Rejs pirogą

Dzień 14. KRIBI

Rano rozpoczynamy zwiedzanie Kribi. Wizyta w najciekawszych punktach miasta, zakupy na lokalnym targu, odpoczynek na plaży. Nocleg w Kribi.

Afrykańska Plaża

Dzień 15. KRIBI / DOUALA

Wyjazd do Douala. W trakcie podróży postoje na fotografowanie. Douala - największe miasto Kamerunu. Zwiedzanie miejsc związanych z historią Kamerunu oraz historycznych zabudowań kolonialnych. Obejrzymy między innymi pałac Mangi Bella. Wybierzemy się też na barwne targowiska a wieczorem mamy możliwość odwiedzenia jednego z licznych klubów muzycznych. Nocleg w Douala.

Kamerun wyjazd

Dzień 16. KRIBI / DOUALI

Poranne zakupy i ostatnie chwile w Kamerunie. Transfer na lotnisko i wylot do Warszawy lub Berlina.

Dzień 17. 

Powrót do Warszawy lub Berlina

UWAGA! - NA PODRÓŻ KAMERUN WYJAZD POZA TRASĄ AFRYKA ŚRODKOWA WYMAGANE JEST OBOWIĄZKOWE SZCZEPIENIE NA ŻÓŁTĄ FEBRĘ ODNOTOWANE W KSIĄŻECZCE SZCZEPIEŃ.

TRASA WYCIECZKI:

CENA: 2450EUR

+ bilety lotnicze ok. 3000 PLN

Cena obejmuje:

 • Bilety lotnicze Warszawa / Berlin - Kamerun - Warszawa / Berlin  ok. 3000 PLN  *Koszt do rozliczenia wg ceny zakupu
 • Noclegi w hotelach 3* lub hotelach klasy turystycznej w pokojach dwuosobowych
 • Śniadania
 • Transfery i transport na całej trasie podróży zgodnie z programem
 • Permity na wjazdy do miejsc gdzie są wymagane
 • Wejścia do Parków Narodowych i miejsc odwiedzanych w ramach programu imprezy
 • Opiekę polskiego pilota
 • Opiekę lokalnego angielskojęzycznego pilota
 • Usługi miejscowych przewodników
 • Miejscowy podatek turystyczny
 • Koszty organizacyjne w Polsce i na miejscu wyprawy
 • Ubezpieczenie Signal Iduna KL/NW podróżne (Koszty leczenia: 200.000 EUR, NNW: 50.000 PLN, OC 60.000 EUR)
 • Składkę na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny
 • Koszulkę firmową
 • Relację fotograficzną z wyjazdu

Cena nie obejmuje:

 • Kosztów wizy
 • Kosztów wyżywienia poza śniadaniami
 • Zwyczajowych napiwków
 • Innych atrakcji fakultatywnych i innych wydatków osobistych jak: karta telefoniczna, internet, pranie itp.

KAMERUN WYJAZD NA ZDJĘCIACH: