kontakt@pozatrasa.pl
+48 22 350 73 46

PERU MOTOCYKLEM
Wyjazd Moto Tour
zamów
sobie termin
12
dni
CENA:
Skontaktuj się z nami!

PERU MOTOCYKLEM WYJAZD MOTO TOUR

Peru Motocyklem Wyjazd Moto Tour z Poza Trasą Adventure to kolejna z naszego pozatrasowego cyklu wypraw motocyklowych. Pozostałe z nich to motocyklowe podróże po Pamirze w Tadżykistanie i Kirgistanie, Pakistanie - Trasą Karakorum Highway, oraz Himalajach w Nepalu i Mustangu. Tym razem wyruszamy motocyklami przez Amerykę Południową na trasie przez niesamowite Peru. Peru Motocyklem Wyjazd Moto Tour z Poza Trasą Adventure rozpoczniemy od nietypowego zwiedzania miasta Arequipa. Po słynnym „Białym Mieście” poruszać będziemy się oczywiście na motocyklach. Będzie to doskonałą okazja do poznania innej Arequipy i jej okolic - tych nieturystycznych i pozatrasowych. Na motocyklach wyruszymy w kierunku Kanionu Colca - uważanego za najgłębszy kanion świata. Najwyższym punktem na tej trasie będzie 4910 m n.p.m., gdzie zatrzymamy się, żeby podziwiać widoki na wulkany oraz góry. W kolejnym odcinku podróży wyruszymy z Cusco w kierunku Ollantaytambo skąd “wspinać” będziemy się na Przełęcz Abra Malaga i dalej do Machu Picchu. Abra Malaga (4330 m n.p.m.) to najwyższy punkt podczas naszej podróży w kierunku Machu Picchu. Z zimnego, górzystego klimatu przełęczy zjedziemy do wioski Maranura, położonej w wysokiej dżungli. Niezapomnianym przeżyciem będzie z pewnością zwiedzanie Machu Picchu - Zaginionego Miasta Inków, jednego z Siedmiu Cudów Świata, które jest najsłynniejszym i najbardziej rozpoznawalnym zabytkiem Peru. Kolejnym z niesamowitych miejsc na naszej trasie będzie Tęczowa Góra Vinicunca, która wprost urzeka przepięknymi krajobrazami oraz magicznymi kolorami. Zapraszamy w podróż Peru Motocyklem Wyjazd Moto Tour z Poza Trasą Adventure!

Autor programu Łukasz Odzimek. Copyright © Poza Trasą Adventure.

PERU MOTOCYKLEM WYJAZD MOTO TOUR - PROGRAM PODRÓŻY:

Dzień 1. 

Wylot z Warszawy do Limy. Na lotnisku spotkanie grupy z pilotem Poza Trasą Adventure. Przylot do Limy. Transfer do hotelu i zakwaterowanie. Czas wolny na odpoczynek po podróży. Nocleg w Limie. 

Dzień 2. Lima / Arequipa - City Moto Tour (Peru motocyklem wyjazd Moto Tour)

Po śniadaniu transfer na lotnisko i wylot do Arequipa. Po przylocie do Arequipa przesiądziemy się na motocykle i rozpoczniemy zwiedzanie miasta. Nie będzie to klasyczne zwiedzanie. Pojedziemy na motocyklach do takich dzielnic jak Tiabaya, Huasacache, Sabandia, Yumina oraz Chilina. Są to dzielnice oddalone od centrum, z pięknymi widokami na Arequipę. Przejazd częściowo drogami szutrowymi. Będzie to okazja do poznania innej Arequipy - nieturystycznej i pozatrasowej. Około 4 godziny jazdy na motocyklach. Wyżywienie w cenie: śniadanie.

Wyjazd peruwiańskie Moto Tour

Dzień 3. Arequipa / Chivay / Kanion Colca - wioska Yanque (Peru motocyklem wyjazd Moto Tour) 

Po wczesnym śniadaniu wyruszymy w kierunku Kanionu Colca. Piękna krajobrazowo podróż trwać będzie około 4 godziny. Na trasie kilka rezerwatów przyrody, siedliska wikunii, lam oraz alpaki. Najwyższym punktem podczas naszej dzisiejszej podróży będzie 4910 m n.p.m., gdzie zatrzymamy się, żeby podziwiać widoki na wulkany oraz góry. Popołudniu przejazd do wiosek Yanque oraz Cabanaconde, gdzie spędzimy noc. Spróbujemy również tradycyjną kuchnię tego regionu Peru. Wieczorem pojedziemy do naturalnych, gorących źródeł na relaksacyjną i odprężającą kąpiel. Wyżywienie w cenie: śniadanie.

Peru motocyklem wyjazd Moto Tour

Dzień 4. Chivay / Cruz del Condor / transfer Chivay - Arequipa (Peru motocyklem wyjazd Moto Tour) 

Wcześnie rano wyruszymy w kierunku Cruz del Condor (Krzyża Kondorów), skąd roztaczają się zapierające dech w piersiach widoki na Kanion Colca. Podziwiać będziemy także krążące nad kanionem kondory, które w tej części kanionu licznie występują. Następnie kontynuować będziemy przejazd wzdłuż Kanionu Colca a następnie zwiedzimy lokalne wioski takie jak Maca. Popołudniu powrót do Arequipa. Wyżywienie w cenie: śniadanie.

Dzień 5.  Arequipa / Cusco / Maras / Moray / Ollantaytambo (Peru motocyklem wyjazd Moto Tour)

Po śniadaniu transfer na lotnisko i wylot do Cusco. Po przylocie poznawać będziemy Świętą Dolinę. Przejedziemy przez niesamowite miasto Cusco, zatrzymamy się w kilku miejscach widokowych, a następnie kontynuować będziemy jazdę w stronę kopalni soli Maras, następnie unikatowego kompleksu archeologicznego Moray, a na koniec perełka - Ollantaytambo, czyli ruiny inkaskie, które pełniły funkcję polityczną, administracyjną oraz obronną. Wyżywienie w cenie: śniadanie. 

Peru Motocyklem

Dzień 6. Ollantaytambo / Przełęcz Abra Malaga / Maranura (Peru motocyklem wyjazd Moto Tour) 

Po śniadaniu wyjazd w dalsza podróż. W ciągu dnia czeka nas duże zmiany klimatu. Z Ollantaytambo “wspinać” będziemy się na Przełęcz Abra Malaga (4330 m n.p.m.). Jest to najwyższy punkt podczas naszej podróży w kierunku Machu Picchu. Z zimnego, górzystego klimatu zjedziemy do wysokiej dżungli położonej na wysokości mniej więcej 1600 m n.p.m. W ciągu godziny zmienimy całkowicie klimat. Zatrzymamy się w wiosce Maranura, gdzie czekać będzie na nas przepyszny obiad oraz świeża kawa i czekolada. To właśnie z tego regionu pochodzi najlepsza kawa oraz czekolada w całym Peru. Jeśli do dyspozycji będzie jeszcze wolny czas - możliwy fakultatywny rafting (dodatkowo płatny ok. 35 USD / osoba). Wyżywienie w cenie: śniadanie, obiad, kolacja. 

Peru Motocyklem

Dzień 7. Maranura / Santa Teresa (Peru motocyklem wyjazd Moto Tour) (opcja 1.) lub dodatkowo - Llaqtapata (opcja 2.) 

Opcja 1. - Po śniadaniu wyjazd do wodospadów Mandor. Przejazd drogą off road. Przy wodospadzie będzie można się wykąpać, choć woda jest naprawdę zimna. Następnie kontynuujemy naszą podróż na motocyklach w kierunku Santa Teresa. Po dotarciu na miejsce możliwość relaksacyjnej o odprężającej kąpieli w gorących źródłach. Motocykle zostawiamy w Santa Teresa, skąd zostaną przewiezione do Cusco). Nocleg w Santa Teresa. 

Opcja 2. - Po śniadaniu wyjazd motocyklami z Maranura do Santa Teresa. W Santa Teresa czas wolny na odpoczynek - korzystamy z gorących źródeł. Następnie około 3-godzinny trekking do Llaqtapata - najpiękniejszego kempingu w całym Peru. Z tej okolicy będziemy mieli już pierwszy widok na Machu Picchu. Nocleg w Llaqtapata. (Trasa: przewyższenie 800+ (nocleg na 2800 m n.p.m). Motocykle zostawiamy w Santa Teresa, skąd zostaną przewiezione do Cusco). 

Wyjazd peruwiańskie Moto Tour

Dzień 8. Santa Teresa / Aguas Calientes lub Llaqtapata / Aguas Calientes

Opcja 1. - Santa Teresa / wioska Machu Picchu - Aguas Calientes 

Po śniadaniu wyjazd samochodem z Santa Teresa do miejsca zwanego Hidroelectrica. Następnie około 3-godzinny trekking głównie po płaskim terenie około 11 km aż do wioski Machu Picchu - Aguas Calientes (2000 m n.p.m.) Możliwy przejazd pociągiem tego odcinka - dodatkowy koszt około 40 USD. 

Opcja 2. - Llaqtapata / wioska Machu Picchu - Aguas Calientes 

Po śniadaniu około 2-godzinne zejście do miejsca zwanego Hidroelectrica (1900 m n.p.m.). Następnie około 3-godzinny trekking głównie po płaskim terenie około 11 km aż do wioski Machu Picchu - Aguas Calientes (2000 m n.p.m.). Możliwy przejazd pociągiem tego odcinka - dodatkowy koszt około 40 USD. Wyżywienie w cenie: śniadanie, lunch.

Peru Motocyklem

Dzień 9. Wioska Machu Picchu - Aguas Calientes / Machu Picchu / Ollantaytambo / Cusco 

Po śniadaniu wyjazd autobusem aż do bram Machu Picchu - Zaginionego Miasta Inków. W kompleksie Machu Picchu około trzygodzinne zwiedzanie z lokalnym przewodnikiem, który przybliży nam historię tego tajemniczego miasta położonego w magicznej scenerii. Machu Picchu jest najlepiej zachowanym miastem Inków. Machu Picchu to jednego z Siedmiu Cudów Świata, a od 2007 roku znajduje się na Liście Światowego Dziedzictwa UNESCO. Popołudniu powrót pociągiem do Ollantaytambo, a następnie przejazd samochodem do Cusco. Wyżywienie w cenie: śniadanie. 

Peru Motocyklem

Dzień 10. Cusco / Tęczowa Góra Vinicunca (Peru motocyklem wyjazd Moto Tour) 

Po śniadaniu wyjazd w kierunku Tęczowej Góry Vinicunca. Podróż potrwa około 3 godziny. Po dotarciu do wioski Pitumarca rozpoczniemy około godzinny trekking do punktu, skąd będziemy mieli niesamowity widok na Tęczowa Góra Vinicunca. Czas na podziwianie krajobrazu. Następnie zejście do wioski Pitumarca i powrót na motocyklach do Cusco. Wyżywienie w cenie: śniadanie.

Peru Motocyklem

Dzień 11.  Cusco / Lima

Po śniadaniu transfer na lotnisko. Wylot z Cusco do Lima. Kontynuacja podróży. Wylot z Lima do Warszawy. Wyżywienie w cenie: śniadanie.

Dzień 12. 

Przylot do Warszawy. 

Uwaga - Program jest ramowy. Kolejność zwiedzania może ulec zmianie ze względów organizacyjnych oraz ze względu na lokalne uwarunkowania i panujące warunki atmosferyczne.

*Najlepszy czas na Peru Moto-Tour to okres od kwietnia do października.

TRASA WYCECZKI:

CENA:

Skontaktuj się z nami!

Cena obejmuje:

 • Bilety lotnicze Warszawa - Lima - Warszawa ok. PLN  *Koszt do rozliczenia wg ceny zakupu
 • Bilety lotnicze na loty wewnętrzne: Lima - Arequipa, Arequipa - Cusco, Cusco - Lima
 • Noclegi w hotelach 3* (lokalna standaryzacja), hostelach, obiektach typu Guest House w pokojach dwuosobowych oraz na glampingach. Pokój jednoosobowy płatny dodatkowo ok. 300 USD
 • Śniadania oraz inne posiłki wskazane w opisie programu
 • Transfer z lotniska i transport prywatny na całej trasie zgodnie z programem
 • Opiekę polskiego pilota (opcja)
 • Opiekę lokalnego angielskojęzycznego przewodnika
 • Serwis mechanika na całej trasie
 • Motocykle 190-300 (w zależności od dostępności) wraz z paliwem
 • Bilety wstępu do wszystkich zabytków archeologicznych wymienionych w planie wycieczki
 • Pozwolenia i permity na wjazdy do miejsc gdzie są wymagane
 • Koszty organizacyjne w Polsce i na miejscu wyprawy
 • Wszystkie podatki lokalne
 • Ubezpieczenie KL/NW podróżne (Koszty leczenia: 600.000 PLN )
 • Składkę na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny

Cena nie obejmuje:

 • Kosztów testów PCR (o ile wymagane)
 • Kosztów wyżywienia poza posiłkami wskazanymi w programie (ok. 5 USD / posiłek)
 • Napojów do posiłków
 • Kosztów jakichkolwiek uszkodzeń motocykla
 • Zwyczajowych napiwków (ok. 70 USD)
 • Innych atrakcji fakultatywnych i innych wydatków osobistych (jak np. rafting ok. 40 USD / pociąg Hidroelektrika - Aguas Calientes ok. 40 USD)

*Wycena na zamówienie dla grup

*Najlepszy czas na Peru Moto-Tour to okres od kwietnia do października.

Uwagi dodatkowe:

 1. Prosimy o zabranie ważnego polskiego prawa jazdy lub międzynarodowego prawa jazdy.
 2. Sugerujemy zabranie ze sobą osobistego ubezpieczenia specjalnie na motocykle oraz ubezpieczenia medycznego.

PERU MOTOCYKLEM na zdjęciach

PERU MOTOCYKLEM - AMERYKA POŁUDNIOWA

Peru motocyklem Ameryka Południowa - Chcesz dowiedzieć się więcej? Czytaj nasze relacje z podróży i wypraw: Jezioro Titicaca, Wodospady Iguazu, Ushuaia – Ziemia Ognista,  Galapagos – Stąd daleko do wszystkiego i wszystkich, Ciudad Perdida Zaginione Miasto Teyuna w Kolumbii

Peru - Poznaj nasze pozostałe wyprawy:  Peru BoliwiaPeru Aktywnie,  Peru Wycieczka Premium, Peru Boliwia Chile,